o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

Chce studiować prawo...

1 2 3 4 Strony tematu:
[19.04.2006] 19:52
bejbe_b
Obecnie studiuje socjologie,ale chcialabym rzucic to w cholere...Marzą mi sie studia prawnicze...
Czy znacie może szkołę wyzszą ,gdzie czesne nie byłoby zbyt drogie? Chcialabym studiować zaocznie prawo,ale nie umiem znalezc sobie w miare taniej szkoły ...Pomóżcie prosze.
bejbe_b@vp.pl

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[19.04.2006] 20:05
bejbe_b
bejbe_b (06.04.19 20:02):
Moge placic czesne w naturze, nawet bym wolala tak...

Naprawde bardzo smieszne pajacu!!
Jak jestes głąbem i nie masz ciekawszych zajec niz podszywanie sie pod kogos zeby sie dowartosciowac to serdecznie ci współczuje!!
Załosny jestes!!

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [6834234]
[19.04.2006] 20:27
pestka.20
Ty chcesz prawo studiować, ja je mam nadzieję w czerwcu skończyć. Studiuję w Białymstoku zaocznie, na mojej uczelni semestr kosztuje 2000zł, chociaż jak zaczynaliśmy było o 300zł mniej. Życzę ci powodzenia, pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [6834453]
[20.04.2006] 09:09
bejbe_b
A może w Wawie jest jakaś uczelnia gdzie zaoczne prawno nie jest zbyt drogie??

IP i czas połączenia logowane. [6837568]
[21.04.2006] 17:07
Drunken_bob
Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale ostatnio głośno jest o prawnikach. Przedewszystkim zapewne słyszałaś, że aby zarabiać jakieś porządne pieniądze na czysto (nie 1500 zł + "napiwki od klientów") musisz mieć znajomości by jakaś firma prawnicza przyjęła Cie na praktyki, moim zdaniem po studiach wieczorowych masz naprawdę niewielkie szansę na to. Nawet Kaczyński prawnik z wykształcenia (buc z urodzenia) musiał obejść się smakiem z robienia kariery na sali sądowej;](pozatym 40 % polityków jest po prawie, a czy to są inteligetni ludzie to druga sprawa ;Roman.G . Choć może się myle(całkiem możliwe zwaażywszy że studiuje zgoła odmienny kierunek ).Życze powodzenia w tym wyborze ..

IP i czas połączenia logowane. [6848867]
[22.11.2014] 22:07
[21.04.2006] 20:25
masachi tru
bejbe_b, tanie prawo to zadne prawo. W taniej szkole wyzszej sa tani wykladowcy, ktorzy odwalaja tania robote za tanizne. I robia to pomimo faktu, iz sami na pewno konczyli panstwowa uczelnie, lepsza od w/w taniej szkoly wyzszej, na ktorej teraz ucza. A to oznacza, ze absolwentowi taniej szkoly wyzszej znalezc prace bedzie niezwykle trudno...chyba ze w supermarkecie Ale na pewno nie na posadzie prawniczej....

IP i czas połączenia logowane. [6850158]
[22.04.2006] 08:37
jjjkkk
oto promyk dobrych ocen i powodzen na egzaminach > preslij go do 20 osób a czekaja Cie same powodzenia jesli > skasujesz to ten rok oblejesz

IP i czas połączenia logowane. [6851942]
[22.04.2006] 15:38
bejbe_b
Dzieki wam za rady.
Zdecydowałam sie ze jednak bede studiować prawo,ale nie na taniej uczelni. Kit z tym! Sama nie wiem czemu pytałam o te tansze szkoły. Ale to juz nie ma znaczenia Ide tam gdzie wiem ze warto,a nie tam gdzie jest tanio.
Teraz studiuje socjologię,ale wiem ze to nie jest to. Szkoda,ze wczesniej nie byłam taka mądra i nie wybrałam studiów prawniczych. Ale jak to mowią..Lepiej późno,niz wcale.
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [6854044]
[22.04.2006] 20:41
*tajemnica*
po1. to bzdura że po studiach wieczorowych jest niewielka sznasa na znalezienie pracy. po2.nie kazdy kto idzie i kto kończy prawo ma znajomości. prawda jest taka, ze znajomości sa przydatne ogólnie w życiu, i w kazdej dziedzinie, ale nie oznacza to, ze jak ktoś ich nie ma, to nic nie zrobi...

jezeli jestes pewna tego, ze chcesz studiować prawo, to zrób to ja wybrałabym państwowa uczelnie- czy to koniecznie muszą być studia zaoczne? możesz iść dokąd chcesz(...) w byle ziąb, w byle deszcz....

IP i czas połączenia logowane. [6856222]
[23.04.2006] 08:53
bejbe_b
*tajemnica* (06.04.22 20:41):
po1. to bzdura że po studiach wieczorowych jest niewielka sznasa na znalezienie pracy. po2.nie kazdy kto idzie i kto kończy prawo ma znajomości. prawda jest taka, ze znajomości sa przydatne ogólnie w życiu, i w kazdej dziedzinie, ale nie oznacza to, ze jak ktoś ich nie ma, to nic nie zrobi...

jezeli jestes pewna tego, ze chcesz studiować prawo, to zrób to ja wybrałabym państwowa uczelnie- czy to koniecznie muszą być studia zaoczne?

Uważam podobnie jak ty
A co do pytania czy musza to byc zaoczne studia,odpowiedź brzmi TAK. Dlaczego? Ponieważ chce isc do pracy. Co prawda rodzice gwarantują mi pomoc materialną ale tu już chodzi o moj stosunek do życia... Nie wyobrazam sobie,że mogłabym dzielić codzienny czas na szkołę i dom. Już tyle lat tak było i mam tego dosyc!! Chce pracować, zaocznie studiować i w koncu sie uniezależnić. Pozatym nie wyobrazam sobie siebie dzień w dzień w książkach...Studia zaoczne sa dla mnie najlepszym rozwiązaniem.

IP i czas połączenia logowane. [6859295]
[23.04.2006] 11:21
bejbe_b
mam lepszy pomysł: w ogole nie bedę studiowac, więcej i łatwiej zarobie pracując w agencji

IP i czas połączenia logowane. [6859999]
[05.05.2006] 20:41
OnA_88 =
Ja jestem w drugiej klasie LO i bardzo chciałabym studiować prawo tylko że się boję go, wiem ze to jest bardzo dużo materiału. Nie wiem czy sobie poradzę. Ale na pewno chciałabym studiować coś związanego z humanistyką bo nie mam ścisłego umysłu Myślałam też o psychologii albo nie wiem o resocjalizacji? tak szczerze mówiąc to nie wiem na co mogłabym jeszcze iść. Nie znam się na tych wszystkich kierunkach. Maturę będę zdawać polski rozszerzony, angielski pisemny rozszerzony a ustny podstawowy, historię tylko nie wiem czy ja dam radę rozszerzoną i albo biologię albo wos. A powiedzcie mi czy jak jest dodatkowy przedmiot to musi być rozszerzony bo nie wiem czy dobrze usłyszałam. Jakby komuś się chciało odpisać to byłambym wdzięczna i z góry dziękuję za pomoc Jak ktoś w tym siedzi to się na tym zna a jak ja czytam o tych uczelniach w internecie to nic z tego nie rozumiem a jeszcze dodam, że bardzo bym chciała studiować w Krakowie, ale nie mus i być. Ważne żeby się dostać na ten kierunek co chcę i chciałabym na dzienne jednak. Więc proszę o pomoc Pozdrawiam! „Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie.” Paulo Coelho

IP i czas połączenia logowane. [6958810]
[05.05.2006] 21:38
klarka
OnA_88 = (06.05.05 20:41):
Ja jestem w drugiej klasie LO i bardzo chciałabym studiować prawo tylko że się boję go, wiem ze to jest bardzo dużo materiału. Nie wiem czy sobie poradzę. Ale na pewno chciałabym studiować coś związanego z humanistyką bo nie mam ścisłego umysłu Myślałam też o psychologii albo nie wiem o resocjalizacji? tak szczerze mówiąc to nie wiem na co mogłabym jeszcze iść. Nie znam się na tych wszystkich kierunkach. Maturę będę zdawać polski rozszerzony, angielski pisemny rozszerzony a ustny podstawowy, historię tylko nie wiem czy ja dam radę rozszerzoną i albo biologię albo wos. A powiedzcie mi czy jak jest dodatkowy przedmiot to musi być rozszerzony bo nie wiem czy dobrze usłyszałam. Jakby komuś się chciało odpisać to byłambym wdzięczna i z góry dziękuję za pomoc Jak ktoś w tym siedzi to się na tym zna a jak ja czytam o tych uczelniach w internecie to nic z tego nie rozumiem a jeszcze dodam, że bardzo bym chciała studiować w Krakowie, ale nie mus i być. Ważne żeby się dostać na ten kierunek co chcę i chciałabym na dzienne jednak. Więc proszę o pomoc Pozdrawiam!
To sie dobrze zastanow nad wyborem tego kierunku Jestem na 3 roku i to sa bardzo ciezkie studia .Jakbym mogla teraz wybierac to zapewne nie ten kierunek Ale skoro bardzo chcesz to powodzenia zycze i rozwagi w dokonywaniu wyboru

IP i czas połączenia logowane. [6959532]
[05.05.2006] 22:05
beztlenowiec83  beztlenowiec83@tlen.pl
Chcesz studiowac prawo?
Jak tak to tylko na UW!
Przejrzyj najnowszy ranking WPROSTu.
Prawo na UW ma tam 1 miejsce.

IP i czas połączenia logowane. [6959879]
[06.05.2006] 17:49
aga88
Gdzie jest najłatwiej dostac sie na prawo? Interesują mnie tylko uczelnie państwowe. Dzięki

IP i czas połączenia logowane. [6965757]
[06.05.2006] 19:38
Stichus
Drunken_bob (06.04.21 17:07):
Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale ostatnio głośno jest o prawnikach. Przedewszystkim zapewne słyszałaś, że aby zarabiać jakieś porządne pieniądze na czysto (nie 1500 zł + \"napiwki od klientów\") musisz mieć znajomości by jakaś firma prawnicza przyjęła Cie na praktyki, moim zdaniem po studiach wieczorowych masz naprawdę niewielkie szansę na to. Nawet Kaczyński prawnik z wykształcenia (buc z urodzenia) musiał obejść się smakiem z robienia kariery na sali sądowej;](pozatym 40 % polityków jest po prawie, a czy to są inteligetni ludzie to druga sprawa ;Roman.G . Choć może się myle(całkiem możliwe zwaażywszy że studiuje zgoła odmienny kierunek ).Życze powodzenia w tym wyborze ..

Ale nie w Polsce człowieku! Marcinkiewicz powiedział, że nie będzie gwałtownych roztopów... i nie było!

IP i czas połączenia logowane. [6966604]
[07.05.2006] 00:21
doradcapodatkowy
ja koncze prawo wieczorowe- tak sie zlozylo. pracuje od 2 lat- od roku w dobrej kancelarii w mojej specjalnosci. prawo jest ciezkie to prawda. ale to bzdura, ze bez rodziny nic sie nie zrobi- ja nie mam prawniczej rodziny, a daje sobie calkiem dobrze rade. jak w kazdym zawodzie liczy sie wiedza i chec do nauki, bo po studiach jeszcze niewiele sie umie. powodzenia kazdemu kto chce zawalczyc, z trudnosciami na tym kierunku. jesli prawo to tylko na UW, UJ, albo UM w Poznaniu. konkurencja jest duza, wiec panstwowa uczelnia to mus. jeszcze raz powodzenia, bo warto. prawo jest ciekawe jak sie znajdzie swoja dzialke.

IP i czas połączenia logowane. [6969354]
[07.05.2006] 11:58
yyyyyyyy fakt
prawo jest ciekawe, ale chwilami jest tak ciezkie ze ja juz nie chce tego studiowac, nikt nie mowil ze bedzie latwo.
uczelnie:
na 1 miejscu jest uni jagiellonski, a na 2 uni lodzki. powodzenia.

IP i czas połączenia logowane. [6970913]
[09.05.2006] 14:52
maturzystka19  anais4@tlen.pl
przejrzyj ranking WPROST, cos znajdziesz

IP i czas połączenia logowane. [6987331]
[09.05.2006] 15:48
Madziaxxl
Dziewczyno nieprzejmuj sie tymi głupimi tekstami,najlepiej bedzie jak zajrzysz do rankingu wprost 2006 tam napewno znajdziesz coś dla siebie.Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [6987801]
[09.05.2006] 16:02
sasquacz_9
Zeby wybrac szkle musisz przejrzec ranking uczelni wyzszych zrobiony przez wprost.Jak to zrobisz to wszystkie twoje watpliwosci zostana rozwiana bo to bardzo dobry ranking.

IP i czas połączenia logowane. [6987918]
[10.05.2007] 23:29
qawsqawsqawsqad
w ubiegłym roku najtrudniej było się dostać na UMCS
potem na UW
a następnie na UJ

myślę, że to 3 uczelnie, które warto brać pod uwagę.

IP i czas połączenia logowane. [10291402]
[11.05.2007] 09:29
elizUUnia
Widzę , a wlasciwie czytam, ze co czlowiek to inna teoria...
Moi Drodzy,
nie zgadzam sie z tym, ze uNiwersytet łódzki jest na drugim miejscu w rankingu, poza tym ja przy wyborze studiów zadnym bym sie nie sugerowała. A przede wszystkim nie pchałabym sie do jakiejś podrzednej szkoły wyższej, co oferują kokosy za małe pieniadze.
Wiem, ze w Warszawie jest jedna naprawde dobra prywatna uczelnia wyższa,ale wysokosc czesnego kształtuje sie w wysokosci 700zł na miesiąc. Podobnie jest w Uniwersytecie Warszawskim, na zaocznym prawie.
Ja studiuje zaocznie na Uniwersytecie Adama Mickiwiecza w Poznaniu. Płacę 450zł za miesiąc.Zajęcia poniedziałki i piątki każdego tygodnia, ale nikt mi nie zabroni poprzepisywać sie do dziennych i z nimi chodzić. Zaoczni maja te same ksiazki, tych samych wykladowców, razem egzaminy i te same pytania. Mamy też cwiczenia, a wiem, ze na przyklad w Szczecinie zaoczni studenci maja tylko wyklady.
Mimo wszystko ja wciaz kieruje sie stereotypami i wiem, ze jednak lepiej studiować prawo dziennie Oczywiscie zdania sa podzielone i nawet wykladowcy mowia, ze znaja orłów i na dziennych i na zaocznych- to zrozumiale.
Jesli chodzi o zajecia na UAM-ie...bo moze to kogos zainteresowac...
Po pierwsze za srednia mozna przejsc na dzienne, ale trzeba miec 4.5. W toruniu 4.0.
W Poznaniu jest sesja ciągła. Jeden przedmiot ma na przyklad 5 terminów (luty, marzec...czerwiec) i wybierasz sobie, kiedy Ci pasuje. Ja sie przekonałam na wlasnej skorze, takie cos jest dla ludzi odpowiedzialnych. Mozliwosc przekladania egzaminów powoduje, ze w czerwcu budzisz sie z ...6 egzaminami z najwiekszych kolosów ( i wtedy wlasnie zadajesz sobie pytanie: co ja robie na tych studiach)
Na UAM-ie samemu sie dobiera przedmioty z listy, jakie chce sie uczyć. Na I roku tylko ta mozliwosc jest zawężona, ale później juz prawie, ze pełna swoboda.Prawie, bo niektore przedmioty trzeba obowiazkowo zaliczyć.
Ponadto obowiazuje system pkt ECTS. Znaczy to, ze kazdy przedmiot jest punktowany, na przyklad po 6, 8, 12, punktów. Zeby zaliczyć rok trzeba mieć 60pkt, a cale studia wiadomo, 300. Jezli, zdobedzie sie na przyklad 80pkt za I rok, czy za dalsze..jest mozliwosc ukończenia studiów wczesniej. W 4 lata ludzie bardzo czesto kończa prawo.
Prawo na UAM-ie studiuje sie bardzo przyjemnie , niektore przedmioty rzeczywiscie ciezko przejsc, (wszyscy moi znajomi oblali, i mnie w czerwcu pewnie czeka to samo ), bo wiedza jest sparwdzana baaardzo szczegółowo, no ale sorry...nikt nie mowil, ze życie jest proste i przyjemne
Naprawde warto iść.

IP i czas połączenia logowane. [10292416]
[11.05.2007] 09:32
elizUUnia
Drunken_bob (06.04.21 17:07):
Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale ostatnio głośno jest o prawnikach. Przedewszystkim zapewne słyszałaś, że aby zarabiać jakieś porządne pieniądze na czysto (nie 1500 zł + \"napiwki od klientów\") musisz mieć znajomości by jakaś firma prawnicza przyjęła Cie na praktyki, moim zdaniem po studiach wieczorowych masz naprawdę niewielkie szansę na to. Nawet Kaczyński prawnik z wykształcenia (buc z urodzenia) musiał obejść się smakiem z robienia kariery na sali sądowej;](pozatym 40 % polityków jest po prawie, a czy to są inteligetni ludzie to druga sprawa ;Roman.G . Choć może się myle(całkiem możliwe zwaażywszy że studiuje zgoła odmienny kierunek ).Życze powodzenia w tym wyborze ..

Rzeczywiscie nie jestes specjalista w tej dziedzinie. Uwierz mi, ja tez tak myślałam, ale to gów*** prawda. Liczy się wiedza, a na praktyki mozna sie łatwo dostać, za dobre oceny. Trzeba tylko chcieć!!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [10292433]
[11.05.2007] 11:37
fafera
sadze ze na studiach nie ma co oszczedzac, jak chcesz sie dobrze przygotowac do zawodu, to po prostu musisz za to odpowiednio zaplacic. pamietaj tez ze szczegolnie w zawodzie prawnika liczy sie to na jakiej uczelni sie uczylas. wplywa to zreszta bardzo na to kogo poznasz, a to procentuje w przyszlosci loroch gotuje na 10am.tv

IP i czas połączenia logowane. [10293081]
[11.05.2007] 12:32
665
Lepiej już w trakcie studiów zacznijcie robić uprawnienia na koparki

IP i czas połączenia logowane. [10293453]
[11.05.2007] 13:54
mańka wstańka 888556655
665
dzięki za radę, ale niestety nie mamy na to czasu - może po studiach da radę, albo dziekankę sobie trzeba będzie wziaść

Jeśli chodzi o ECTS to chyba wszedzie obowiązuje.
Ja jestem na UMCS , dopiero jedna sesja za mną, na razie było łatwo, aż za łatwo. coś mi się jednak wydaje, że to cisza przed burzą, jaką będzie sesja letnia

IP i czas połączenia logowane. [10294061]
[11.05.2007] 14:26
elizUUnia
Mańka jakie masz przedmioty na I roku?
Ja: łacine, doktryny, rzymskie, sadowe, konstytucyjne, prawoznawstwo, historie panstwa, ekonomię. I u mnie NIE JEST ŁATWNO
A nawiązują do tego, ze na UMCS było najtrudniej sie dostać....Dobry żart. Ja tam bym sie spokojnie dostała, a o UAM-ie mogłam tyyyylko pomarzyć
Mańka , powodzenia podczas sesji

IP i czas połączenia logowane. [10294322]
[11.05.2007] 15:29
metyś
a moze zaoczne prawo na UMK, zjazdy są w kazda sobote i niedziele, a czesne 500zł

IP i czas połączenia logowane. [10294720]
[11.05.2007] 19:45
mańka wstańka 888556655
elizUUnia (07.05.11 14:26):
Mańka jakie masz przedmioty na I roku?
Ja: łacine, doktryny, rzymskie, sadowe, konstytucyjne, prawoznawstwo, historie panstwa, ekonomię. I u mnie NIE JEST ŁATWNO
A nawiązują do tego, ze na UMCS było najtrudniej sie dostać....Dobry żart. Ja tam bym sie spokojnie dostała, a o UAM-ie mogłam tyyyylko pomarzyć
Mańka , powodzenia podczas sesji

z tym, że na umcs najtrudniej było, to nie żart, tylko wniosek wyciągnięty z faktu, że moja znajoma na UMCS się nie dostała, a na UW z pocałowaniem ręki ją przyjeli. Z kolei ludzie, którzy się na UW nie załapali dostali się na UJ. Jak było na UAM, to nie wiem, ale nie słyszałam, żeby było strasznie ciężko.
Mi trudno powiedzieć, gdzie bym się dostała, bo zdawałam tylko na UMCS. A Ty skąd masz takie informacje, ze byś się "spokojnie dostała" ?
Jeśli o przedmioty chodzi, to miałam w tamtym semestrze
-prawo rzymskie
-łacinę
-ekonomię
-prawoznawstwo
-logikę
a w semestrze letnim mam:
-doktryny
-socjologię prawa
-historię prawa polskiego
-historię powszechną prawa
-informatykę
-naukę o państwie i polityce
Ja nie napisałam, że u mnie jest łatwo, tylko mi poszło łatwo, a to różnica Np.z rzymu oblało ok 80 osób, a z prawoznawstwa ok 60. A mi jakoś dziwnie gładko poszło, choić nie przyłożyłam się tak, jak powinnam do końca, o tym pisałam.
Jeśli chodzi o wybór przedmiotów, to taki też chyba wszędzie obowiązuje - są przedmioty podstawowe ( obowiązkowe), oraz ogólne i kierunkowe (do wyboru).

Dzięki za powodzonko, przyda się już za dwa tygodnie ( doktrynki ). I wzajemnie oczywiście!

IP i czas połączenia logowane. [10296323]
[11.05.2007] 19:59
elizUUnia
Moja blska koleżanka miala gorsze wyniki matury ode mnie i dostała sie na umcs.

IP i czas połączenia logowane. [10296417]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat