o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Polonia, czyli Polacy poza granicami kraju
 » Odpowiedz na ten temat

Jak ruchaja w salonach samochodowych

[16.04.2006] 09:37
Fordoman
Witam, opwiem wam bajke jak mnie wyruchali w salonie Forda w Chicago (oczywiscie Polska obsluga a jak ), jak mnie dopadli przy wejsciu to juz nie popuscili, oczywiscie kluczyki -prosze sie przewiezc - alez nie zadnych zabezpieczen i dokumentow nie potrzeba - prosze jechac ,pojezdzilem ,owszem spodobalo sie ,teraz propozycje cen - ale poprosili o prawko i karte kredytowa w celu sprawdzenia historii - ja glupi dalem (ale jestem burak z polski i to pierwszy nowy samochod w salonie) ,sprawdzili i nooo niestety z historia cieniutko nie wiemy co sie da zrobic ale sprobujemy ,gosc lazil do szefa chyba z pietnascie razy a to ocene a to o dodatki i inne @@@y wszystko po to aby pokazac jak bardzo sie stara dla mnie zalatwic ale to tylko gra ,widzialem jak wchodzil do szefa to siadal przy biurku i pociskali smiejac sie jakies glupoty - gra na czas, gdy tylko chcialem wyjsc sprawa nabierala tempa ,wszystko sie nagle dalo zalatwic (caly czas trzymali dokumenty zebym im nie zwial), gdy dogralem cene (po3 godzinach) ,przyszedl osobiscie kierownik z dokumentami i od poczatku walkowanie to samo ,potem poszli zalatwiac kredyt i teraz final (wszystko w 15 minut) - przylecial kierownik ze bank odmowil kredytu i dzwoni do innego banku ,ze mna siedzial salesman tlumaczac jak ciezko kredyt zalatwic ,za chwile podlatuje kierownik ze ma bank na linii i musze podjac decyzje ale rata bedzie wieksza bo bank ma wyzszy procent ,oczywiscie w glowie metlik po tylu godzinach meczarni juz mi bylo wszystko jedno czy 50$ w ta czy inna strone zgodzilem sie ,natychmiast podpisanie dokumentow na czas ,ksiegowy tylko podalawal mowiac ogolnikowo : to o kredyt ,to oubezpieczenie ,to rejestracja itd itd itd, podpisywac wszystko po inni klienci juz czekaja ,miedzy innymi dokument ze wiesz co podpisujesz i wszystko ci dokladnie przetlumaczono z angielskiego (brednie - nic nie mowili tylko podpis podpis itd), oczywiscie w miedzyczasie masz informacje ze twoj samochod juz stoi przed drzwiami i dostajesz do lapy kluczyki , uff dzieki bogu juz sobota 9 wieczor wychodze z papierami do auta i do domu. Na drugi dzien niedziela przegladam te papiery i dochodze do siebie - cena kosmiczna ,procent z kosmosu a ja wydutkany ,w poniedzialek ( niedziela nieczynne) wale ze sie rozmyslilem a tu niespodzianka -my juz nie mozemy cofnac umowy bo poszla do banku ,podatek zaplacony itp itp itp ....
Dosyc ciekawe - nastepny frajer z Polski wyruchany ,tak ze mili rodacy uwazajcie na milych panow w salonach ,nic na szybko i nie dawajcie im zadnych dokumentow na przechpowanie bo was nie wypuszcza.
ogolnie autko jest ok ,jestem zadowolony tylko troche przeplacilem ale jestem sam sobie winny taki sie napalic - wstyd. Dodam jeszcze ze za pare dni dzwoni ten salesman do mnie mowiac ze przyjdzie do mnie ankieta z forda to zebym do niego podjechal on mi wypelni i da za to gratis wymiane oleju ( a w ankiecie pisze wyraznie zebym nie oddawal do salonu bo to jest wywiad jak mnie potraktowano w salonie ) .pozdrowionka
P.S. prosze sie ze mnie nie nabijac , z tego co rozmawialem z innymi w tym salonie wszystkich potraktowano identycznie ,sprzedawcy przechodza odpowiednie treningi i szkolenia jak urobic klienta.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[16.04.2006] 09:43
Daj adres tego salonu
to sie z nimi zabawie.
pozdr.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [6804526]
[16.04.2006] 10:07
To ty sie dales wyruchac
POLAKOM?. Nawet nie czytam co piszesz bo to tylko strata czasu. Po cholere lazisz po Polskich Dealer’s?.. I bedziesz pewnie teraz narzekal na Ameryke?, a do tych znanych najgorszych lachudrow poszedles?. Co tylko Dziennik Zwiazkowy umiesz czytac?.

Nie ma Polaka w Chicago, ktory by nie znal tych matolow z

-Ford at Jacobs' Twin 6720 W Grand Ave w Chicago, IL 60707-.

No tak jak sie jezyka nie zna to tak bywa.
Trzeba bylo jechac do byle Amerykanina, bez jezyka z toba zalatwi po ludzku. Sam znajdzie tlumacza polskiego chocby telefonicznie.

Jestes CYMBAL i pewnie wyksztalcony., hehehe

Ale wybaczam ci bo czuc od ciebie jeszcze zapach polskiego LOT-u.

Z piszacych tu Amerykanow-Polakow sie nasmiewacie, a lazicie swoimi sciekami po przylocie do USA.

IP i czas połączenia logowane. [6804566]
[16.04.2006] 10:10
To ty sie dales wyruchac
I nie dawaj topiku w przyszlosci

Jak ruchaja w salonach smochodowych!.

Tylko prosze mi pisac!, jak ruchaja Polacy nowo przybylych.

IP i czas połączenia logowane. [6804572]
[17.04.2006] 05:30
do tego wyzej
"To ty sie dales wyruchac"
A ciekawe kogo mial sie radzic nastepnych burakow-cwaniakow jak Ty co czuc od nich zapach American Airlines....

IP i czas połączenia logowane. [6810593]
[29.07.2014] 06:34
[17.04.2006] 06:49
w kazdym salonie
kazdy sprzedawca chce wygrzmocic kupujacego i nie mowcie mi,ze robia to tylko Polacy bo sami z siebie robicie durni albo nigdy nie kupowaliscie nowego samochodu

IP i czas połączenia logowane. [6810616]
[17.04.2006] 07:05
Radek Chicago
Mylisz sie. Normalny staly mieszkaniec i rowniez staly Polak zna bardzo dobrze swoja historie kredytowa (ilosc punktow) i wie doskonale jaka moze dostac pozyczke. Na ile? i na jaki procent sie kwalifikuje +-.

Stan aktualnej historii kredytowej mozna dostac do domu za free, raz w roku badz oplace $10 - $20 dolarow przez Internet. Posiadacze gotowki kupuja za tyle ile im pasuje. Ja kupilem samochod (nie wazne jaki) za posrednictwem stron internetowych. Wypelnilem aplikacje i poslalem do jednej centrali Dealer’s danej marki samochodu w obrebie Stanu Illinois. W ciagu 24 godzin nadeszlo mi wiele odpowiedzi z zatwierdzona juz pozyczka wstepna i odbiorem samochodu, plus wybrany color i tapicerka. Wzialem pod pache CocaCole i pojechalem z zona po odbior samochodu. Papiery byly juz wypelnone tylko zlozyc podpis. Glupek kupuje samochod w jednym dniu. Rowniez mozna Dealer’s olac i wziasc pozyczke ze swojego banku.

Ludzie przestancie pisac banialuki bo glowa boli. Lepiej porozmawajcie z sasiadami lub kolegami w pracy, jak sie kupuje samochod w USA?. W ktorym miesiacu i dniu sa obnizki. I nie kupuje sie samochodu w dniach poczatku miesiaca.

Czy to tak trudno zdobyc informacje w przeciagu tygodnia, dwoch?, a mozna zaoszczedzic tysiace dolarow.

IP i czas połączenia logowane. [6810625]
[17.04.2006] 07:10
Radek Chicago
Pokzcie mi strone internetowa w USA, gdzie nie mozna wypelnic aplikacji kupna samochodu?. Wystarczy wejsc pod dana marke samochodu, wypenic, Nazwisko, adres zamieszkania, plus adres pracy, plus numer SS i gotowe, nie trzeba znac angielskiego.

IP i czas połączenia logowane. [6810627]
[17.04.2006] 07:22
Ted IL
Ja kupilem podobie jak ty Forda. Wybralem sobie caly srodek jaki mi pasowal, kolor. Pozyczka nadeszla od prawie 120 bankow z calych Stanow. Wybralem odpowieni procent i miejsce odbioru samochodu w Chicago. Jeszcze dealers postawil mi CocaCole przy odbiorze.

Wystarczylo wpisac Nazwisko i Zip Cod i sie zalogowac!.

Praktycznie poza numerem, SS nic nie wypelnialem. mieli mnie na widelcu juz po SS w bankach.

https://myford.fordvehicles.com/servlet/Cont entServer?pagename=MyFord/Page/LogOnPage&BackToLogin=MyFord% 2FHome%2FHomePage%26ord%3D15419550

IP i czas połączenia logowane. [6810630]
[17.04.2006] 07:33
Joasia Stargard Szcz.
Świetnie w USA funkcjonuje siec Internetu, tylko pozazdrościć. Kupić można w sekundzie niemal wszystko. Byłam w ubiegłym roku w Chicago to szwagier mój prawie wszystko kupował za pośrednictwem Internetu. He,he,he nawet bieliznę. U nas w Polsce trzeba wiele nerwów stracić po rożnych bankach i prosić ludzi by zostali żyrantami. A szkoda gadać. Nie wiem, kiedy doczekam się w Polsce, ze banki będą się bić by mi udzielić pożyczki na samochód.

IP i czas połączenia logowane. [6810633]
[17.04.2006] 07:50
Ted IL
Dokladnie. To 10-15 lat temu kupowalo sie samochody w salonach, bo ludzie nie mieli takiego dostepu jeszcze obcykanego w sieci, i bali sie podawac SS. Dzis to co robi sprzedawca!, robi sie juz samemu w domu. Czyli dostaje sie pozyczki z bankow na mail: wybiera sie tylko miejsce salonu odbioru samochodu. A Dealer's ma placone z fabryki i procent z banku za puszczenie samochodu z salonu.

IP i czas połączenia logowane. [6810636]
[17.04.2006] 07:57
Ted IL
Zobaczcie co sie dzieje obecnie z salonami Dealer's. Staja sie coraz mniejsze kosztem wygodniejszych salonow service i miejscem postoju pod nowe samochody. Za kilka lat bedzie chyba tylko budka do odbioru samochodow. Bo kto dzis idzie i traci 3-4 godziny w salonie na zalatwienie pozyczki?. Jak to sie juz samemu robi w domu albo w pracy. Kto kupuje za Cash moze sobie wybrac samochod z dostawa do juz do domu.

IP i czas połączenia logowane. [6810639]
[17.04.2006] 08:20
Radek Chicago
Dlaczego Dealer’s naciagaja ludzi?. A dlatego ze faxy wypluja u niego w Office 100 chetnych bankow chcacych Kowalskiemu udzielic kredytu. Kazdy bank przesciga sie w mniejszych procentach by podlapac klienta. Czym wiekszy procent w danym banku to przewaznie dealer’s dostaje wieksza prowizje z danego banku. Dlatego sprzedawcy pokazuja i wciskaja klientowi pozyczke, ktora im pasuje a nie klientowi. Klient Polak i tak zadowolony ze w 30 minut do 2 godzin dostal pozyczke, nie wiedzac ze w innym banku czeka na niego pozyczka na wiele mniejszy procent.

Hej!, nowoprzybyli, najpierw kupcie komputer a pozniej samochod. I pozyczki zalatwiajcie sami w domu.

IP i czas połączenia logowane. [6810648]
[17.04.2006] 15:57
polak z polski
Dlatego wy w ameryce zyjecie na kredyt lubicie splacac odsetki i placic dla banku prowizje.

Ja osobiscie tego nie nawidze i nigdy nie kupuje na kredyt poprostu oszczedzam np. na samochod przez 4 lata i dopiero kupuje taki na jaki uzbieralem i zaden bank nie bedzie na mnie zarabial to ja zarabiam na banku trzymajac tam kase.

I najwiekszy idiota kupuje na raty lacznie z tym stefkiem z cikago
ktory sie uwaza za bogacza lub przynajmniej niezaleznego finansowo czlowieka .

my w polsce jestesmy na tyle inteligetni ze nie dajemy sie wyruchac zadnym bankom to my je ruchamy a wy becwaly w ameryce kupujcie sobie dalej na raty bo na wiecej was nie stac.

Jestescie dziadami amerykansko-polskimi, poprosyu polaczkami!!!!!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [6813518]
[17.04.2006] 20:05
oni sa stworzeni by ich dymac

[nie mam nic do powiedzenia]

IP i czas połączenia logowane. [6815726]
[17.04.2006] 20:39
wieczny-Student z BRD
Ruchaja tylko tak jak sie inni daja wyruchac.

IP i czas połączenia logowane. [6816082]
[18.04.2006] 00:33
mosze_z_telavivu
Na jakiej ulicy ten salon Golf Mill Ford?

IP i czas połączenia logowane. [6818697]
[18.04.2006] 00:39
Gienek USA
17.04] 15:57 polak z polski Ty nie masz pojecia o kredytach w USA, nawet B.Gates kupuje na kredyt i wiele roznych nawet bogatych firm.

Jak sam piszesz odkladasz przez 4 lata kase by kupic samochod.

Ja robie to samo!, kase odkladam do banku, latam na wakacje po USA i rowniez do Polski, raz na 2-3 lata. A resztke ktora mi zostaje splacam zawsze co 4-5 lat nowy samochod.

Jak skasuje samochod niech sie martwi inszura i dogada z bankiem ile mi wyplacic.

Ty jak skasujesz samochod, musisz od nowa zbierac kase na kupno nowego!!!.

Masz komunistyczne pojecie o kredytach, zreszta w Polsce kredyt to zabojstwo bo spacasz tak na prawde 1 + 1/2 samochodu.

IP i czas połączenia logowane. [6818733]
[18.04.2006] 01:15
Slawek Chicago
Dokladnie!, w Polsce nie maja ludzie pojecia o kredytach, Zreszta sa bardzo drogie i nie osiagalne dla wiekszosci spoleczenstwa, (stala praca + umowa o prace + zyranci etc). A jak zaprzestaniesz splacac to komornik zostawi cie w skarpetkach. To glupota i paranoja by wlasne pieniadze zamieniac na kupe wymalowanej blachy.
W USA wlasne zarobione pieniadze pakuje do Banku, i jezdze samochodem Bankowym. Nigdy go praktycznie nie splace bo po 4 latach wymieniam na nowy model, i dlaej go splacam. Zabawa do smierci.
Zawsze czesc sumy z wyplaty mam przeznaczone do smierci na splate samochodu. To tak jak w Polsce kazdy ma czesc pieniedzy na splate Pradu czy Gazu.

Rozumowaniem Polaka byloby odlozyc kase przez 20 lat i spacic Prad i Gaz by miec spokoj do konca zycia.

Tylko Polski LOT jest madrzejszy, bo to jedyny przewoznik w Polsce gdzie nie ma wlasnych samolotow. Ma z USA wziete w 20 letni LEASING i bardziej sie oplaca jak kupno.

IP i czas połączenia logowane. [6818956]
[18.04.2006] 02:19
o kurcze blade
ales ty madry,szczena mi opadla

IP i czas połączenia logowane. [6819220]
[18.04.2006] 05:46
durne knury
a debilu ubezpieczene placisz 2 strone bo auto nie twoje pozatym ciemnote wciskaj frajerom

IP i czas połączenia logowane. [6819313]
[18.04.2006] 08:48
hehe ale bzdeciarze w USA
W USA to nawet kredyt bierze sie na kredyt.
Wszystko na kredyt jak chabeta w kieracie to co w końcu jest wasze?
Samochody, dom, sztuczna szczęka, piersi żony, druty na zęby dzieci, psia karma, wycieczki, prezerwatywy, spodnie i buty, prostytutka też na kartę kredytową, pedały dymają się na kredyt.
Chyba tylko w mordę możecie dostać nie na kredyt i za darmo od murzyna a i syfa oraz pluskwy w każdym domu.

IP i czas połączenia logowane. [6819515]
[18.04.2006] 17:59
ty Gienek z USA
tak, apropos to przypadkiem nie mieszkales kiedys w NOWEJ HUCIE
bo wydaje mi sie ze ciebie znam?

odpisz bo to ciekawe, znalem kiedys takiego o imeniu GIENEK.

Mieszkal na os. Gorali i mial fajna zonke i 2 dzieci.

pozdrowionka!!!!

IP i czas połączenia logowane. [6823816]
[18.04.2006] 22:21
wieczny-Student z BRD
hehe ale bzdeciarze w USA (06.04.18 08:48):
W USA to nawet kredyt bierze sie na kredyt.
Wszystko na kredyt jak chabeta w kieracie to co w końcu jest wasze?
Samochody, dom, sztuczna szczęka, piersi żony, druty na zęby dzieci, psia karma, wycieczki, prezerwatywy, spodnie i buty, prostytutka też na kartę kredytową, pedały dymają się na kredyt.
Chyba tylko w mordę możecie dostać nie na kredyt i za darmo od murzyna a i syfa oraz pluskwy w każdym domu.
najszczalem do gaci ze smiechu.
Tak trafnego opisu USA jeszcze nie czytalem.
Brawo.

IP i czas połączenia logowane. [6826638]

» Odpowiedz na ten temat