o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

Stopy - halluksy

1 2 3
[09.04.2006] 02:32
Ann861679830X
Kto zna jakies domowe sposoby leczenia halluksów? Czy ktoś stosował kliny na halluksy moksę lub aparaty korekcyjne? Operacji nie chcę, ponieważ jej efekt jest nietrwały o czym już raz się przekonałam, a stopy stale bolą. Cóż, taka ma uroda Znalazłam stronę http://republika.pl/zdrowe_stopy , jest tam opisana jonoforeza ale nie wiem, co to takiego - jeśli ktoś ma podobny problem - halluksy - to proszę o wpisanie się do wątku - zawsze można podzielić się doświadczeniami

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[10.04.2006] 01:21
liski123
Żegnaj szpilko, polecam wkładki i metodę Kellera-Brandesa.
Jonoforeza zmniejsza ból lecz problem zostaje.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [6761241]
[13.04.2006] 21:30
Ann861679830X
Ktoś ma może sprawdzone nieoperacyjne sposoby na zmniejszenie obrzęku wokół stawu? Szpilek nie noszę, a operacji nie chcę, znam kilka osób po niej - nie są zadowolone, deformacja nawraca. Nawet ortopeda mi ją odradzał...

IP i czas połączenia logowane. [6789259]
[24.09.2006] 02:13
Karola__29
Mieszanka 1:1 jodyny i wody amoniakalnej 10% smarować halluxy 2x dziennie aż do zmniejszenia dolegliwości. Poza tym jonoforeza, bioptron, moksa, biszofit i ultradzwięki.

IP i czas połączenia logowane. [8276064]
[01.05.2007] 00:25
Urynoterapeutka
Pewną pomocą mogą być okłady z moczu.

IP i czas połączenia logowane. [10213963]
[23.10.2014] 10:40
[05.05.2007] 18:12
Ola__________
Cóż, miejmy nadzieję, że osoby operowane będą także zadowolone po kilku latach od zabiegu, ale z doświadczenia wiem, że jeśli po operacji efekt jest prawie od razu zadowalający a stopy ładnie się goją, to jest na to duża szansa. Natomiast sprawę, czy już operować, czy wogóle poddawać się temu zabiegwi i w jakiej formie, rozstrzyga dokładne badanie stóp, zdjęcie RTG i wywiad. Nie jest to ani prosty ani przyjemny zabieg dla większości chorych a nawroty są częste. Zależnie od budowy stopy należy dobrać metodę, są takie przypadki, gdy operacja wogóle nie jest zalecana, ale niekiedy daje świetne efekty, brak reguły, natomiast jeśli zmiany powstawały latami, trudno, by łatwo i szybko udało się je cofnąć, nie zawsze jest to wogóle możliwe.

IP i czas połączenia logowane. [10249135]
[01.06.2007] 02:37
Barbara Reczko
Nie zawsze wszystko się udaje.

IP i czas połączenia logowane. [10442382]
[01.06.2007] 16:40
AME
Czy to leczą laserem ?

IP i czas połączenia logowane. [10445928]
[09.06.2007] 12:47
Yntelygent
Od myślenia robią się haluxy na mózgu.

IP i czas połączenia logowane. [10503137]
[01.07.2007] 19:50
Madzikkkkkk
czesc, na czym polega metoda kellera-brandesa? ja 4 dni temu miałam operacja na halluxy tg Chevrona ze stabilizacja drutami Kischnera...na razie czuje sie ok

IP i czas połączenia logowane. [10675785]
[05.07.2007] 10:37
Marianna 13
Madzikkkkkk (07.07.01 19:50):
czesc, na czym polega metoda kellera-brandesa? ja 4 dni temu miałam operacja na halluxy tg Chevrona ze stabilizacja drutami Kischnera...na razie czuje sie ok

Cześć!

Ja mam mieć oparację z drutami za miesiąc. Byłabym wdzięczna za informację na ile te druty ograniczają normalne poruszanie się, czy można na terenie mieszkania wykonywać wszystkie czynności (w tym np. brać prysznic, itp), czy boli?
Byłoby super gdybyś mogła podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami.

serdecznie pozdrawiam
Marianna

IP i czas połączenia logowane. [10706032]
[05.07.2007] 15:24
Madzikkkkkk
Cześć!

Ja mam mieć oparację z drutami za miesiąc. Byłabym wdzięczna za informację na ile te druty ograniczają normalne poruszanie się, czy można na terenie mieszkania wykonywać wszystkie czynności (w tym np. brać prysznic, itp), czy boli?
Byłoby super gdybyś mogła podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami.

serdecznie pozdrawiam
Marianna

IP i czas połączenia logowane. [10708873]
[30.01.2008] 00:48
Operacja halluxów
Ten temat szczególnie mnie interesuje bo sama mam ten problem.

Co do operacji halluksów - moja mama miała taki zabieg w Szpitalu Wojskowym na ulicy Szaserów 128 w Warszawie.
Zabieg polegał na przecięciu kości w kilku miejscach i potem połączeniu odłamów tak, aby kość zrosła się prosto(nazywa się to zabieg z osteotomią). Nogi miała w gipsie 6 tygodni, teraz te palce ma sztywne, co dość mocno upośledza chodzenie(jeśli chodzi się tylko po idealnie płaskim podłożu i w płaskich butach, to jest OK). Podczas operacji trzeba przeciąć więzadła, może dojść do uszkodzenia torebki stawowej, dlatego na zachodzie powoli odchodzi się od operowania tego typu zmian, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. Niektóre inne sposoby wykonywania zabiegu, te, "gdzie nie ma gipsu", zazwyczaj nie rozwiązują istoty problemu - często usuwa się jedynie wystający poza obrys stopy fragment kości, owszem jest ulga, ale po kilku latach guz odrasta, a wtedy trzeba już robić osteotomię. Ponadto plastyka stawu wpływa na jego wytrzymałość, zdarzają się pęknięcia pierwszej kości stopy po takim zabiegu oraz uszkodzenia stawu palucha. Studiuję ortopedię i wiem coś na ten temat, dlatego z rezerwą podchodzę do "cudownych efektów" operacji, być może na początku jest O.K. ale porozmawiamy wtedy, kiedy skutki operacji faktycznie będzie widać, bo u większości osób bądź dla ochrony stawu paliczka na kości odrasta "guz" czyli zmieniona kaletka maziowa bądź na skutek uszkodzeń stawu(podczas operacji należy skręcić staw, co prowadzi do początkowo niewielkich uszkodze chrząstki stawowej, które mogą się pogłębiać) występują później silne dolegliwości bólowe, rozwija się tzw. hallux rigidus czyli paluch sztywny. Uważam, z podobną rezerwą należy podchodzić do tych osób, które rzekomo wyleczyło przypalanie "wystającej kostki" moksą. Oczywiście zdarzają się osoby u których nie występują większe problemy po zabiegu operacyjnym, ale jest to zdecydowana mniejszość i w 90% są to osoby bez płaskostopia poprzecznego - prawdziwej przyczyny halluksów, niezwykle trudnej do "naprawienia" u dorosłego człowieka, powiązanej z wrodzoną słabością tkanki łącznej. Denerwujący jest dla mnie fakt "solidarności w milczeniu" niektórych ortopedów na temat możliwych skutków ubocznych ich działań i nastawienia wyłącznie na "zysk z pacjenta".

IP i czas połączenia logowane. [12133941]
[10.02.2008] 22:38
borys1111
Rzeczywiście po operacji halluksów na początku są bóle ale tylko kilka dni. Miałam taką operację i nie żałuję efektów. Warto się przemęczyć. Próbowałam różnych metod zachowawczego (nieoperacyjnego ) leczenia ale to nic albo prawie nic nie daje. Teraz mam prostą i wąską stopę i nie wstydzę się jej. Dużo zależy od lekarza i doboru metody do wielkości deformacji . Polecam dr Kaczmarka z Poznania- robił mi obie nogi i z dobrym efektem Tu jego strona: http://www.ortopedia.edu.pl

IP i czas połączenia logowane. [12206920]
[14.02.2008] 14:13
fordziak
Jeśli ktoś nie lubi gipsu to polecam zabieg usunięcia halluxów u doktora Jackowiaka w Przeźmierowie. Nie zakłada gipsu, a na dodatek na drugi dzień wypisał mnie do domu. Do chodzenia są takie nie ciekawe buty, ale da się przeżyć, 6 tygodni i dalej to już we własnych bucikach.

IP i czas połączenia logowane. [12227236]
[18.02.2008] 23:44
gość1
Witam wszystkich.Mam jedno pytanko dotyczące halluksów, jakie są pierwsze ich objawy powstawania, i jak stwierdzić czy już się je ma ?.
Wiadomo, że jak ktoś ma już duże zniekształcenia to wie, ,ze je posiada.
Mnie głównie chodzi o te początki, pytam bo czuję nie regularne pobolewanie stóp i nie wiem czy już się coś nie dzieje.
Dzięki za ewentualne odpowiedzi. Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [12253570]
[27.05.2008] 16:19
maja_maja
Wczoraj rano miałam zabieg usuniecia haluksa w Elblągu, dziś ze stopą w gipsie jestem juz w domku, nic mnie do tej pory nie bolało i nie brałam zadnych srodków przeciwbólowych- za 2 tyg. zdejma mi gips i bede mogła chodzic w japonkach - jak narazie jestem zadowolona z tej decyzji. Cała operacja trwała mniej niz 20 minut.

IP i czas połączenia logowane. [12829181]
[21.10.2008] 23:08
kikiriki
hej.Mam 16 lat a haluksy pojawiły się u mnie ze 3 lata temu.W tej chwili czasami bolą,nie moge nosić balerinek bo uciskają w kość.Byłam u ortopedy,który zalecił mi jakieś rozpórki żelowe,które nic nie pomogły a operacja to efekt nietrwały.Podobno sprawdzona metoda na haluksy to okłady z takiej ciemnej maści(kurcze zapomniałam jak ona sie nazywa).Efekty są widoczne po miesiącu.

IP i czas połączenia logowane. [13676054]
[26.10.2008] 17:42
LbnAgata
Dzień dobry wszystkim.
Będę mieć operacje haluksów. Długo nie mogłam się zdecydować ale bóle palców są coraz mocniejsze.

Pod koniec sierpnia poszłam do ortopedy. Powiedziałam co mi dolega. Na pierwszy "rzut oka" doktor powiedział, że żadna operacja nie wchodzi w "grę" ale mimo wszystko wysłał mnie na prześwietlenia. Po obejrzeniu lekarz od razu stwierdził że operacja jest konieczna. Prędzej czy później będę musiała ją zrobić. Oprócz tzw. haluksów moje kolejne dwa palce zarówno jak u jednej nogi tak u drugiej są mocno wykrzywione czego wcześniej się nie spodziewałam.
Zrobiłam szczepienie na żółtaczkę i dostałam skierowanie do polikliniki na 13.11.
Teraz czekam.
Wiem co mnie czeka po operacji lekarz mi wszystko powiedział. Dwa miesiące w gipsie a później cztery miesiące rehabilitacji i z pewnością nie będzie to miły okres w moim życiu.

Mam pytanie dotyczące czekania na operacje. Od dnia wizyty u lekarza ile mogę jeszcze czekać na operacje? A może ktoś z Was jest z Lublina i był operowany w szpitalu SPSK Nr 4? Jakieś opinie?

IP i czas połączenia logowane. [13705108]
[31.10.2008] 14:43
biedronka88
Miałam we Wrocławiu operację na haluxy. Poszłam na całość - zoperowano mi obie nogi. Znieczulenie miałam do lędźwiowe. Po operacji jest ból, ale do zniesienia, skoro to przeszłam. Po tygodniu wyszłam ze szpitala, przez tydzień przeleżałam w domu, aby szwy mi się zrosły. W następnym tygodniu stawiłam się do szpitala na założenie gipsu na okres 6 tygodni. Pozostał mi jeszcze tydzień do zdjęcia gipsu. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.

IP i czas połączenia logowane. [13736936]
[01.11.2008] 16:06
LbnAgata
Mam nadzieje że u mnie też przejdzie wszystko tak pomyślnie jak u Ciebie
i nareszcie jakaś pozytywna opinia metody gipsowej, bo teraz bardzo rzadko można takie znaleźć ;/
dzięki za opisanie jak to przebiegało u Ciebie pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [13742174]
[02.05.2009] 00:17
Ola_________
Ja właśnie też po operacji zrobionej 5 lat temu mam problem, co prawda miałam spokój jakiś czas (wogóle dobrze, że tu po zabiegu nie miałam problemów ze stopami) ale teraz śruby mi się poprzesuwały i niestety uciskają na skórę... Będę musiała mieć kolejny zabieg. Moja rada jest taka: jeśli jesteś osobą aktywną to pomyśl 2x przed zabiegiem żeby nie było rozczarowań... Halluks boli ale palec się zgina, staw jakoś działa, a u mnie teraz jest sztywny...

IP i czas połączenia logowane. [14804280]
[02.05.2009] 21:44
Mika78
Cześć dziewczyny,

Haluksy mam od kiedy tylko pamiętam. Myślałam już o operacji, ale... no właśnie, jak zobaczyłam ten film z operacji(!!!!), to polubiłam swoje stopy takie jakie są!

www.dailymotion.com/video/x11b5b_chirurgie-h allux-valgus-scarf_tech

IP i czas połączenia logowane. [14807723]
[14.06.2009] 22:08
madziu_2008
Hej. Ja miałam operacje na halluksa miesiąc temu( stopa lewa). Mam w palcu 2 druty które wyciągną mi za 2 tyg. Szwy miałam zdejmowane po 2 tyg od operacji. Sama operacja jest bezbolesna, miałam znieczulenie od pasa w dół, poprzez podanie mi znieczulenia w kręgosłup. Tego w sumie bałam sie najbardziej. Po operacji niestety ale trzeba leżeć płasko przez 12h tzn nie wolno podnosić głowy, bo jeśli sie to zrobi grozi to strasznym bólem głowy, który podobno jest nie do wytrzymania. Ja zostałam wypisana na drugi dzień po zabiegu. Tak noga przez 2 dni boli, ale ja w sumie nie brałam tabletek przeciw bólowych bo ból był do zniesienia. Noga przez 2 tyg jest strasznie opuchnięta. Ja przez 1,5 tyg chodziłam tylko o kulach, później zaczęłam chodzić na boku stopy.Po 3 tyg chodzę tylko i wyłącznie bez kul. Jeżdżę samochodem i rowerem Teraz czeka mnie tylko wyciągnięcie drutów które podobno są wyciągane bez jakiegokolwiek znieczulenia ;/ trochę sie boje. Mam nadzieje ze nie będzie. Nie wiem jeszcze jaki będzie efekt, ale jestem dobrej myśli. Jeśli ktoś idzie na ten zabieg to niech sie nie boi, nie jest aż taki zły No jest się przez te 6 tyg niestety niepełnosprawnym,ale jak juz mówiłam ja się w niczym nie ograniczam i dla chcącego nic trudnego .

IP i czas połączenia logowane. [15055228]
[02.07.2009] 10:59
betty64
maja_maja (08.05.27 16:19):
Wczoraj rano miałam zabieg usuniecia haluksa w Elblągu, dziś ze stopą w gipsie jestem juz w domku, nic mnie do tej pory nie bolało i nie brałam zadnych srodków przeciwbólowych- za 2 tyg. zdejma mi gips i bede mogła chodzic w japonkach - jak narazie jestem zadowolona z tej decyzji. Cała operacja trwała mniej niz 20 minut.

Maju, w jakim szpitalu robiłaś operację? Mam zamiar też wybrac się na zabieg.

IP i czas połączenia logowane. [15147290]
[18.08.2009] 03:48
Kasiara Haluxiara  katawisz@tlen.pl
Operacja i po niej. W październiku mam zaplanowana operację w Szpitalu w Koźlu (koło Kędzierzyna), czy ktoś ma opinie o tym szpitalu? Mam cykora,bo nigdy nie byłam pacjetką w szpitalu,boję się bólu,znieczulicy lekarzy i pielęgniarek, które robią łaskę. Ale chyba najbardziej boje się ZESZTYWNIENIA STAWU po operacji, moja znajoma robiła zabieg we Wrocławiu, noga wygląda nieźle,ale staw jest sztywny Jak temu zapobiec !!!????? Pozdrawiam KW

IP i czas połączenia logowane. [15353823]
[24.08.2009] 21:10
Aśka80
Kasiara Haluxiara (09.08.18 03:48):
Operacja i po niej. W październiku mam zaplanowana operację w Szpitalu w Koźlu (koło Kędzierzyna), czy ktoś ma opinie o tym szpitalu? Mam cykora,bo nigdy nie byłam pacjetką w szpitalu,boję się bólu,znieczulicy lekarzy i pielęgniarek, które robią łaskę. Ale chyba najbardziej boje się ZESZTYWNIENIA STAWU po operacji, moja znajoma robiła zabieg we Wrocławiu, noga wygląda nieźle,ale staw jest sztywny Jak temu zapobiec !!!????? Pozdrawiam KW

Ja operowałam w wieku 17 lat, kiedy jeszcze wzrost nie został zakończony chyba i mi się wada odnowiła niestety :/ Ale sztywności nie mam.

IP i czas połączenia logowane. [15385387]
[17.10.2009] 11:46
agawa71
Czy po operacji halluksów można wrócić do biegania??????

IP i czas połączenia logowane. [15647267]
[22.10.2009] 14:57
Vautina
Operacja halluxów (08.01.30 00:48):
Ten temat szczególnie mnie interesuje bo sama mam ten problem.

Oczywiście zdarzają się osoby u których nie występują większe problemy po zabiegu operacyjnym, ale jest to zdecydowana mniejszość i w 90% są to osoby bez płaskostopia poprzecznego - prawdziwej przyczyny halluksów, niezwykle trudnej do \"naprawienia\" u dorosłego człowieka, powiązanej z wrodzoną słabością tkanki łącznej. Denerwujący jest dla mnie fakt \"solidarności w milczeniu\" niektórych ortopedów na temat możliwych skutków ubocznych ich działań i nastawienia wyłącznie na \"zysk z pacjenta\".
W pełni się z tobą zgadzam, lekarze nadużywają zaufania pacjentek i proponują im operacje za 3000zł po to tylko, żeby napchać sobie kieszeń, mimo, że wiadomo, że jeśli takim haluksem nie zajmie się ktoś na poważnie to operacja raczej w niczym nie pomoże. Ja sama na szczęście korzystałam z rad naprawdę dobrych specjalistów z niemiec i oni tam zaproponowali mi aparat hallufix. Można powiedzieć, że jest to coś w rodzaju ortezy która ustawia paluch we właściwej pozycji, szybko leczy ból związany z haluksem, jest wygodna i dużo tańsza niż leczenie chirurgiczne. Mnie hallufix uratował od operacji więc mogę go z czystym sumieniem polecić innym. A wracając do kwestii ortopedów to bardzo interesujące, że często zapominają oni o nieinwazyjnych, skutecznych metodach leczenia deformacji stóp. Pozdrawiam i życzę szczęścia w szukaniu porządnych lekarzy.

IP i czas połączenia logowane. [15672809]
[04.02.2010] 00:28
Lucyna j
biedronka88 (08.10.31 14:43):
Miałam we Wrocławiu operację na haluxy. Poszłam na całość - zoperowano mi obie nogi. Znieczulenie miałam do lędźwiowe. Po operacji jest ból, ale do zniesienia, skoro to przeszłam. Po tygodniu wyszłam ze szpitala, przez tydzień przeleżałam w domu, aby szwy mi się zrosły. W następnym tygodniu stawiłam się do szpitala na założenie gipsu na okres 6 tygodni. Pozostał mi jeszcze tydzień do zdjęcia gipsu. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku.

prosze o szczególy dotyczace zabiegu: szpital, metoda, rezultat

IP i czas połączenia logowane. [16211442]
[15.04.2010] 14:14
homik2
biedronka88 (08.10.31 14:43):

Czy możesz napisać gdzie byl wykonywany zabieg i przez kogo

IP i czas połączenia logowane. [16538700]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat