o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

piszczenie w uszach,jak rozwiązać ten problem

1 2 3   » 5 Strony tematu:
[02.04.2006] 22:20
ojbedziesiedzialo
witam, pisze o tym ponieważ trwa to już od dłuższego czasu. otóż dzwoni mi w uszach...czasami też mam tak, że dźwięki z bliska słysze troszke niewyraźnie pomimo tego że są dość głośne a z kolei z daleka np.odgłosy,łomoty słysze bardzo dobrze. no i co z tym zrobić?? od czego może być dzwonienie w uszach i przedewszystkim czy da się temu jakoś zaradzić jeśli tak to jak?? za odp dzięki wielkie.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[02.04.2006] 22:26
HERONA
Przede wszystkim poradź się lekarza - laryngologa, który spróbuje ustalić,czy za obserwowanymi przez Ciebie objawami nie kryje się jakieś schorzenie. "Deszcz - zbiorowe samobójstwo milionów kropel skaczących na ziemie z wysokości nieba..."

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [6710487]
[02.04.2006] 23:23
ojbedziesiedzialo
ok powiedziałem sobie że lekarza musze odwiedzić no ale a chciałbym się dowiedziec od czego to może być?? a schorzenie swoją drogą chociarz dodam że w uchu ani jednym ani druim nic mnie nie boli... pojawia się tylko to dzwonienie które obserwuje już nie tylko codziennie gdy kłade się spać ale i także czasami w dzień się ono pojawia...

IP i czas połączenia logowane. [6711058]
[03.04.2006] 12:24
Kazio_Sztuczny_Nawóz
A może to ma związek z tym wyrównaniem ciśnienia ? Jak zacznie Ci buczeć w uszach to weź zamknij usta i nos i dmuchnij z siebie powietrze, tak, żeby "uszami poszło" No nie umiem tego inaczej wytłumaczyć, spróbój. Jeżeli liczyłeś na jakąś mądrą sentencje to sie grubo pomyliłeś

IP i czas połączenia logowane. [6713127]
[03.04.2006] 22:08
ojbedziesiedzialo
Kazio_Sztuczny_Nawóz (06.04.03 12:24):
A może to ma związek z tym wyrównaniem ciśnienia ? Jak zacznie Ci buczeć w uszach to weź zamknij usta i nos i dmuchnij z siebie powietrze, tak, żeby \"uszami poszło\" No nie umiem tego inaczej wytłumaczyć, spróbój.
spoko wiem o co ci chodzi,ale nie mam czegoś takiego bo nie czuje ciśnień, które były przeze mnie nie raz obserwowane np. po wyjściu z basenu a co do ucha to niewiem czego się spodziewac, czytałem gdzieś w internecie że istnieje pomoc ale tylko doraźna żeby zlikwidowac szumy...są jeszcze aparaty takie małe na to ale nie zabardzo bym się czuł z tym badziewiem wychodząc gdzies z domu...heh i tak jutro albo pojutrze ide do przychodni i powiem babce aby mnie skierowała do ralyngologa a tam juz porobią mi badania chciałem tylko wiedzieć taka z ciekawości od czego takie piszczenie może być... no przeczytałem jeszcze w neciea na jakiejś medycznej stronce że jednym z czynników może być hałas tzn przebywaie za dużo czasu w głośnym otoczeniu, np.dyskoteki,albo słuchanie głośnej muzy przez słuchawki... no ale ja nie robiłem tego a na dyski też nie hcodziłem więc ok zresztą pujde do lekarza to się dowiem.

IP i czas połączenia logowane. [6717901]
[23.07.2014] 18:01
[07.04.2006] 13:54
Ja też to miałem
Poszedłem do lekarza. Trafiłem na panią doktor, która powiedziała, że to przez brak jakis witamin. przypisała serie 25 zastrzyków, ja chciałem tabletki, ale ona notorycznie nie. Na zatrzyki chodziłem do higienistki szkolej, bo miałem wtedy 17 lat i byłem w liceum. Bardzo sie wstydziłęm rozbierać sie te 24 razy 9bo pierwszy dostałem w szpitalu0 przed higienistka! Zastrzyki były wykonywane w moja gruba dupe. Strzykawka 15 cm, igła 6cm wbijana w dupe na 4cm! Horror!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [6744097]
[08.04.2006] 09:18
ojbedziesiedzialo
Ja też to miałem (06.04.07 13:54):
Poszedłem do lekarza. Trafiłem na panią doktor, która powiedziała, że to przez brak jakis witamin. przypisała serie 25 zastrzyków, ja chciałem tabletki, ale ona notorycznie nie. Na zatrzyki chodziłem do higienistki szkolej, bo miałem wtedy 17 lat i byłem w liceum. Bardzo sie wstydziłęm rozbierać sie te 24 razy 9bo pierwszy dostałem w szpitalu0 przed higienistka! Zastrzyki były wykonywane w moja gruba dupe. Strzykawka 15 cm, igła 6cm wbijana w dupe na 4cm! Horror!!!!!
a możesz powiedzieć coś więcej o tym>> tzn. czy też miałes przez większość dnia piszczenie w uszach?? a tak z ciekawości to czy te zastrzyki całkowicie pomogły?? odpisz!

IP i czas połączenia logowane. [6749464]
[28.02.2007] 20:14
JJIIQADS
MI TEŻ PISZCZY JUŻ NIE MOGE TEGO ZNIEŚĆ

IP i czas połączenia logowane. [9748264]
[10.08.2007] 13:21
Saba 1  kokos0@tlen.pl
Witam
ja też już od dłuższego czasu mam piszczenie w uszach byłam u laryngologa i słuch mam ok, też nie wiem z czego się to mogło wziąść coraz to bardziej jest to dokuczliwe

IP i czas połączenia logowane. [10994386]
[18.09.2007] 11:02
mikkk
Witam mi tez piszczy w uszach!! U mnie zaczeło się to kiedy w domu mialem remont i znajomy ciął płytki piła elektryczna podobno bylo ja slychac na osiedlu tak mowiła mama jak szła na zakupy bylo strasznie głosno w domu i tak 3 dni z rzędu uczestniczylem przy tym!!! Zacząłem to zauważac jak szedłem spac i była zupełna cisza wtedy zaczynało piszczec i tak jest do dzis to juz trwa ok 5 miesiecy!!
Mam juz umówiona wizyte u lekarza mam nadzieje ze nie uszkodziłem sobie słuchu na stałe bo dłużej tego pisku nie zniose...
Jak cos bede wiedział to dam znać.

IP i czas połączenia logowane. [11281270]
[20.10.2007] 18:29
zandarm
a ja od ostatniego strzelania na poligonie tak mam i nie przechodzi juz 3 dzien ;/

IP i czas połączenia logowane. [11491994]
[03.11.2007] 20:24
Dawid2240
Dziwie sie dlaczego szukacie problemu w fizyce swojego ciała problem piszczenia (w uszach) czesto wystepuje w zaburzeniach psychicznych. Piszczenie moze tkwic w naszej głowie.

IP i czas połączenia logowane. [11581784]
[09.11.2007] 14:57
-_O
Tak, mam też szum w uszach - byłam u laryngologa, neurologa i nic nie wymyślili. To się pojawiło po powaznej operacji, kilkanaście lat temu, byłam też wtedy reanimowana. Do dzisiaj nie wiadomo skąd są, ale zauważam że szumi bardziej, gdy jestem zmęczona, po całym dniu.

IP i czas połączenia logowane. [11616188]
[14.11.2007] 08:47
thanita
Ja mam tak cały czas. Ale faktycznie niewyspanie i zmęczenie wzmaga ten proces. Laryngolog oczywiście nic nie znalazł - może dlatego, że Państwowy....Pójdę przy okazji do neurologa, no i może do psychologa.

IP i czas połączenia logowane. [11647499]
[27.11.2007] 20:32
mikkk
Witam wszystkich to ja mikkk właśnie wróciłem ze szpitala!!! Leżałem na laryngologii 8dni co się okazało ,że bardzo dużo osób leżało na tę dolegliwość. Przeszedłem przez szereg badań. Począwszy od laryngologii badanie w dźwiękoszczelnym pomieszczeniu (audiometria) oraz (tympanogram) gdzie określono sile i rodzaj szumów oraz stan słuchu. Następnie okulista ponieważ słuch jest prawdopodobnie ściśle powiązany ze wzrokiem. Zdjęcia RTG czaszki oraz kręgosłupa odcinak szyjnego, gdyż urazy mechaniczne mogą mieć wpływ na szumy. Następnie neurolog ponieważ szumy mogą występować na tle nerwowym co jest pewnie trochę bardziej powiązane z psychiatrią np.(urojenia). Mi neurolog dal skierowani, ale to już po wypisie na tomografie czaszki w celu sprawdzeni głębszych urazów czaszki, co muszę jak najszybciej zrobić. Okazało się ,że mam uraz akustyczny. Przez 8 dni dostawałem codziennie rano kroplówkę z 2amp. leku oraz zastrzyk domięśniowy wit. B6 i rano i wieczorem tabletki! Po 5 dniu szumy w prawym uchu ustąpiły w lewy są jeszcze lekkie. Przez ok. miesiąc musze jeszcze brać te same tabletki i powinno ustąpić! Czuje się znacznie lepiej wydaje mi się ,że słuch też się oprócz tego wzmocnił! Ulga na całej linii!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Teraz podczas wszelkich remontów itp. związanymi z hałasami będę używam jakiś dobrych zatyczek!!
Trzeba oszczędzać słuch drugi raz nie chce tego przechodzić pobyt w szpitalu to udręka!!!
Pozdro

IP i czas połączenia logowane. [11736817]
[27.11.2007] 23:46
thanita
witam napisz w jakim szpitalu byłeś, w jakim mieście, prywatnie czy państwowo, no i kto dał Ci skierowanie oraz jakie tabletki. Proszę - strasznie mnie dobija te piszczenie

mikkk (07.11.27 20:32):
Witam wszystkich to ja mikkk właśnie wróciłem ze szpitala!!! Leżałem na laryngologii 8dni co się okazało ,że bardzo dużo osób leżało na tę dolegliwość. Przeszedłem przez szereg badań. Począwszy od laryngologii badanie w dźwiękoszczelnym pomieszczeniu (audiometria) oraz (tympanogram) gdzie określono sile i rodzaj szumów oraz stan słuchu. Następnie okulista ponieważ słuch jest prawdopodobnie ściśle powiązany ze wzrokiem. Zdjęcia RTG czaszki oraz kręgosłupa odcinak szyjnego, gdyż urazy mechaniczne mogą mieć wpływ na szumy. Następnie neurolog ponieważ szumy mogą występować na tle nerwowym co jest pewnie trochę bardziej powiązane z psychiatrią np.(urojenia). Mi neurolog dal skierowani, ale to już po wypisie na tomografie czaszki w celu sprawdzeni głębszych urazów czaszki, co muszę jak najszybciej zrobić. Okazało się ,że mam uraz akustyczny. Przez 8 dni dostawałem codziennie rano kroplówkę z 2amp. leku oraz zastrzyk domięśniowy wit. B6 i rano i wieczorem tabletki! Po 5 dniu szumy w prawym uchu ustąpiły w lewy są jeszcze lekkie. Przez ok. miesiąc musze jeszcze brać te same tabletki i powinno ustąpić! Czuje się znacznie lepiej wydaje mi się ,że słuch też się oprócz tego wzmocnił! Ulga na całej linii!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Teraz podczas wszelkich remontów itp. związanymi z hałasami będę używam jakiś dobrych zatyczek!!
Trzeba oszczędzać słuch drugi raz nie chce tego przechodzić pobyt w szpitalu to udręka!!!
Pozdro

IP i czas połączenia logowane. [11738348]
[08.12.2007] 02:18
mikkk
Idziesz do lekaza rodzinnego w przychodni mowisz o dolegliwosci prosisz o skierowanie do laryngologa wlasciwie nie musisz prosic lekarz sam powinien stwierdzic i dac Ci skierowanie do laryngologa!!! No i jak bedziesz juz u laryngologa wtedy ten powinien stwirdzic czy zlecic pobyt w szpitalu lub przepisac ewentualne leki. Mysle ze nazwa tabletek(Betaserc) nic Ci nie do bo do tego dostawalem kroplowki i serje zastrzyków zlecone przez lekarzy w szpitalu na podstawie poszczegolnych badan przez ktore musisz przejsc adekwatnie od skutku powstania szumów to bardzo wazne!!!!!!!! Szpital w moim miesć to zwyczajny szpital!!! Ogolem wszystko NFZ na kase chorych wystarczy tylko nr Ubezpieczenia z Urzedu Pracy czy zaswiadczenie z miejsca pracy!!! Przosze idz do lekarza jak bedziesz po wizycieu u laryngologa napisz!! WIEM CO CZUJESZ TO JEST OKRUTNE!!!! Trzymam kciuki... WIELKIE POZDRO

IP i czas połączenia logowane. [11804564]
[09.12.2007] 15:03
thanita
Wielkie dzięki za odpowiedź - napiszę po wizycie u lekarza jak było - Pozdrawiam i Wesołych Świąt !!

IP i czas połączenia logowane. [11813594]
[11.12.2007] 18:37
GRR  arglas@tlen.pl
Pisczy mi w uszach bo kolega blisko ucha pęk balon napelniony powietrzem.Czy pisk zniknie?

IP i czas połączenia logowane. [11828234]
[09.01.2008] 11:57
maniek88
Mam 19 lat, 4 dni temu bylem na dyskotece od tamtej pory odczuwam denerwujace piszczenie w uszach, co robić?

IP i czas połączenia logowane. [12008239]
[27.01.2008] 02:57
lUnatyk17
kolego,ja mam dokładnie to ssamo od jakiegos miesiąca:/ byłem jakies poltora-2 miechy temu na dyskotece 1 razz i strasznie mnie bolały uszy tam, jak wyszedlem to bylem brdzo ogluszony, i wtrdy miejwiecej pojawiły się te szumy, w najblizszym czasie udaję się do laryngologa prywatnie;/ pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [12115497]
[27.01.2008] 02:59
lUnatyk17
chcałbym dodaćć ir mam 17 lat;/

IP i czas połączenia logowane. [12115503]
[20.02.2008] 22:45
HAS17lat
piszczenie w uszach przewaznie jest na podlozu psychologicznym... poniewaz mam to i gdy o tym nie mysle nie slysze zadnego pisku,dopiero jak sie skupie to dostrzegam pisk , poprostu staram sie o tym nie myslec i zapominam ,przed polozeniem sie do lozka mam pisk zawsze bo w pokoju jest cicho kiedys mialem problemy z czytaniem ksiazki bo mi w uszach piszczalo:] ale sie przyzwyczailem i juz nie interesuje sie tym jak ma piszec to niech piszczy przeciez to tylko nas denerwuje a ludzie walcza o zycie bo choruja na raka i inne wstretne choroby.....................JEDYNIE PRAWDZIWY CZŁOWIEK ZAUWAZY POTRZEBY INNEGO CZŁOWIEKA,JEDYNIE CZŁOWIEK WIELKIEGO SERCA WYCIĄGNIE DOŃ POMOCNĄ DŁOŃ.

IP i czas połączenia logowane. [12265222]
[03.03.2008] 22:17
Grubello
2 dni temu bylem w klubie , następnego dnia wstają w lewym uchu mi ciągle piszczy, dostaje już obłedu !! Nie moge tego znieść ide do Laryngologa jutro więc na pewno dam wam znać co i jak. A jak bedziecie coś wiedzieli na ten temat to dajcie też znać. Pozdrawiam!

IP i czas połączenia logowane. [12333232]
[05.03.2008] 20:38
Grubello
No więc tak - w uchu nie ma żadnych zmian, wszystko jest wporządku, wysłano mnie do szpitala na Audiometrię. Zrobiłem te badania ktore tez nie wykazaly nic szczególnego. Troche tam coś jest nie tak, i Pani doktór spytala mnie czy mi dalej piszczy? Powiedziałem że tak. No i jutro ide na szpital okolo tydzień na kroplówke do tego ewentualnie zastrzyki. Jak wróce to opowiem co i jak. Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [12352772]
[04.04.2008] 14:39
Gracjannnnnn
Mi za każdym razem jak wychodziłem z dyskoteki piszczało w uszach, ale jak się obudziłem następnego dnia, zawsze było ok. Wczoraj byłem na imprezie, a niczym się nie różniła od innych,a piszczenie zostało od wczoraj Mam jeszcze nadzieje, że może pod wieczur samo zniknie albo jutro rano jak się obudze będzie cichutko... możliwe?

IP i czas połączenia logowane. [12523352]
[15.04.2008] 08:20
isk
Mi piszczy juz od paru lat... Choc przez ostatnie dwa tygodnie jeszcze bardziej. Wydaje mi sie ze ma to tez zwiazek z przemeczeniem. 2 tygodnie picia wodki i piszczy jak cholera... Chyba tez bede sie musial wybrac do doktorka. Pozdro for all!! Łączmy sie w naszym piszczeniu!!

IP i czas połączenia logowane. [12576187]
[19.04.2008] 00:01
sławek71
Witam , wszedłem właśnie na forum żeby poczyta czy ja jedyny mam poroblem z piszczącym uchem , ale okazało się że nie . W jednym z uszu piszczy mi już od ponad miesiąca . I tak zaczęła się moja historia , a więc ierwszy krok laryngolog - nic , skierowanie do audiologa , badanie -nic , dwa badania słu@@@edno ucho OK drugie to piszczące lekki spadek ale w normie . Następnie skierowanie przez audiologa na badanie komputerowe pnia muzgu i tu nagle wychodzi że na to piszczące ucho według badania powinienem prawie wcale nie słyszec , a ja na nie słyszę , może ciut słabiej ale słyszę . Znów od audiologa skierowanie na tomografię komputerową - wszystko OK .Powtórnie tak kontrolnie na badanie pnia muzgu a tu niespodzianka nadal według badań powinienem prawie nic nie słysze na to ucho , a ja słyszę . Cóż kolejne badanie rezonans magnetyczny , i tu wyszło , że jeśli chodzi o głowę mózg kupę innych cudów jest OK jedynie zmiany zapalne zatok szczękowych po prawej stronie (czyli innej niż moje piszczące ucho )oraz komórek sitowych . I cóż w poniedziałem idę do kontroli i to chyba na tyle . Myślę że mam chyba najlepiej przeswietlone ucho w Polsce i w zasadzie od strony ucha nic , może nerwica sam już nie wiem , ale jedno wiem napewno badań mam już dośc . Sławek .

IP i czas połączenia logowane. [12598782]
[24.04.2008] 14:24
_spectra_
Witam wszystkich
ja rowniez mam ten sam problem co wy
z tym ze ja od paru lat jestem dj.em a co za tym idzie spedzam całe noce
ze słuchwkami na głowie i w straszliwym hałasie.
moje piszczenie aktywowało sie jakies pół roku temu i na dzien obecny
w głowie/uszach piszczy mi własciwie codziennie.
z poczatku dobijało mnie to jdnak z czasem przyzwyczaiłem sie do tego
i powiedzmy ze da sie z tym zyć.
nie wiem czy moja dolegliwosc faktycznie powstała na skutek grania muzy
poniewaz przeprowadziłem wywiad wsród kolegów po fachu i nikomu nic podobnego nie dolega.dowiedziałem sie tez ze moze to byc spowodowane zmianami cisnienia np;mieszkajac całe zycie w górach a nastepnie przenoszac sie w jakies niższe rejony np morze,jest spora szansa ze dopadnie nas ta dolegliwość.
podobnie jest na imprezach.w miejscach gdzie jest mocne nagłosnienie mamy doczynienia z cisnieniem akustycznym.
nie mam za bardzo mozliwosci polezec w szpitalu wiec jesli ktos bedzie miał jakis złoty środek to bardzo prosze o jakis info
pozdrawiam i zycze zdrowia
djspectra.pl

IP i czas połączenia logowane. [12640279]
[27.04.2008] 13:38
lubietopiszczenie
Witam wszystkich bardzo serdecznie.Jak to miło ze nie jestem sama z tym piszczeniem w uszach.Zaczelo sie to 3 tygodnie temu i dobija mnie do dzis.Bylam juz u laryngologa i na badaniach słuchu.wszystko jej ok.Wrecz słuch mam jak nastolatka.Dostałam woreczek leków i na tym sie skonczylo.Nastepnie udalam sie do endokrynologa,ktory zrobił mi usg i stwierdzil ze mam lekka niedoczynnosc tarczycy.I byc moze te piski w uszach sa od tarczycy.Dostalam kolejny woreczek leków.i Tak zajadam sie tabletkami,bo wizyte mam u endo za 3 tyg.W miedzyczasie mam porobic sobie szereg badan krwi.Pozdrawiam wszystkich z piszczacymi uszkami.

IP i czas połączenia logowane. [12653281]
[29.06.2008] 12:36
emka02
Witam! Mam 18l at również mam ten problem. Kilka dobrych lat temu miałam zapalenie ucha (lewego). Po wyleczeniu przez około rok dokuczało mi piszczenie w uszach po czym przestało, a przynajmniej znacznie ucichło. Na tyle, że spokojnie mogłam o tym zapomnieć. Jednak kilka tygodni temu znacznie się nasiliło, Piszczy ciągle, a czasami tak głośno, że nie mogę zasnąć lub przeszkadza mi w oglądaniu telewizji. W lewym uchu piszczenie jest znacznie głośniejsze. To jest strasznie dokuczliwe. Chyba muszę wybrać się do lekarza..

IP i czas połączenia logowane. [13019857]

1 2 3   » 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat