o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Pomoc i porady
 » Odpowiedz na ten temat

Nalot na jezyku

1 2 3 4 Strony tematu:
[18.03.2006] 01:51
tongue
Ej mam problem.Otoz mam 18lat i od pewnego czasu na jezyku mam taki bialy nalot kupilem sobie specjalnie szczoteczke do szorowania jezyka ale to nie schodzi...co robic?ma ktos podobna rzecz i jakies sposoby sprawdzone?tylko bez tekstow ze higiena itd bo z tym problemow nie mam... moglby ktos poradzic co z tym robic?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[18.03.2006] 15:53
Malgosia
musisz koniecznie zglosic sie z tym do lekarza chorob jamy ustnej. Mozliwe ze to sa afty, to cos takiego jak grzybica. A jak sie nie bedzie tego leczyc, to bedzie sie ona rozwijac i tak bolec, ze ja np nie moglam otworzyc buzi, nie wspominajac, ze nie mozna pic ani jesc. Wierz mi, wiem co mowie, tego bolu nie zycze nikomu. Idz jak najpredzej do lekarza. Acha, i konieczna jest jeszcze dokladna higiena jamy ustnej.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [6591808]
[18.03.2006] 18:20
Tasiorex
pytanie jak najbardziej na miejscu masz przygody z narkotykami typu Ecstasy?? czy nawet Ganja? Facet Bez Kobiety Jest Jak Ryba Bez Roweru

IP i czas połączenia logowane. [6593317]
[19.03.2006] 00:15
tongue
Malgosia a jak to leczylas jakie leki itd?i jak sie nazywa lekarz od tych chorob jamy ustnej?
Do Tasiorex juz nie pale a co?

IP i czas połączenia logowane. [6597433]
[19.03.2006] 01:32
tongue
Malgosia poczytalem troche o tych aftach.To nie jest to poniewaz ja nie mam zadnych pecherzykow, zaczerwien itd.Mam po prostu bialy nalot duzo ludzi ma taki nalot tyle ze w wiekszosci przypadkow pomaga szczoteczka, mi niei prosilbym w zwiazku z tym o pomoc.

IP i czas połączenia logowane. [6597948]
[23.07.2017] 14:36
[19.03.2006] 01:35
tongue
Malgosia poczytalem troche o tych aftach.To nie jest to nie mam pecherzykow, zaczerwien itd.Mam po prostu bialy nalot duzo ludzi to ma tyle ze w wiekszosci pomaga szczoteczka specjalna, mi nie.Dbam o higiene jamy ustnej nawet bardzo.w zwiazku z tym prosze o pomoc...

IP i czas połączenia logowane. [6597956]
[19.03.2006] 01:54
Halina z elewatora
To może być też alergia, nawet na pospolite pokarmy.

IP i czas połączenia logowane. [6598034]
[19.03.2006] 09:46
Malgosia
ja na poczatku bylam u dentyty, wiec do niego isc, to nie radze bo sie nie znaja. Pozniej bylam u laryngologa, ten stwierdzil u mnie liszaj i dal milion tabletek, w tym sterydy (ktorych skutki czuje do dzisiaj). Oczywiscie nie byl to liszaj. W Polsce wyjadlam mnostwo mnostwo tabletek. Kazdy lekarz mowil cos innego. W koncu za ktoryms razem poszlam do lekarza do Niemiec (studiuje tutaj) dal mi takie tabletki do ssania i po 2 tabletce moglam juz normalnie pic wode.
Ale najlepiej znajdz jakiegos dobrego laryngologa. Jak jestes ze Slaska to moge ci dobrego polecic.

IP i czas połączenia logowane. [6598568]
[19.03.2006] 12:32
Tasiorex
Wiesz ja czasami jaram i wiem ze po tym przez jakiś czas szybko mi sie robi sucho w japie przez jakiś tydzien i mam cały czas taki nalot... A po znajomych z dyski wiem ze jak biorą Ecstasy to mają jeszcze wieksze z tym problemy dlatego pytam Facet Bez Kobiety Jest Jak Ryba Bez Roweru

IP i czas połączenia logowane. [6599389]
[19.03.2006] 20:26
tongue
Ok dzieki Malgosia.Jestem z Suwalk wiec nic mi po tym laryngologu.a do goscia od extasy to ci mowilem ze juz od 2 lat nie pale trawy wiec to nie to.Chyba przejde sie do laryngologa

IP i czas połączenia logowane. [6603622]
[21.03.2006] 00:11
dobry czlowiek
Ja posiadam taki sam problem ,mianowicie posiadam biały nalot na powierzchni języka Ten stan nalotu zmienia się co jakiś czas i raj jest pełno ,raz malo,czasami wogole.Czasami dochodzi do takiego stanu że język staje się jakbym go nożem poprzecinał i to piecze(ale to rzadko).Ogólnie ostatnio utrzymuje sie tylko taki nalot.Byłem z tym u dermatologa i powiedział mi,ze jest to powiedzmy grzybica ale w innej odmianie.Przepisał mi syrop do przepłukiwania języka Przez pewien czas pomagało ,ale później powracało to (pewnie po przyzwyczajeniu antybiotyku tego przez organizm).Wystarczyło,że nie przepłukałem 1 dzień i na drugi dzień od nowa
Narazie nic nie robie,bo nie występuje ten stan w dużym stopniu...Jakby ktoś wiedział jak się tego pozbyć niech pisze !!!

IP i czas połączenia logowane. [6609198]
[21.03.2006] 12:44
Kaśka_Salomea
Może masz po prostu język geograficzny? Ja jak byłam młodsza to miałam taką wielką plamę przypominającą żabę i lekarka powiedziała że samo zejdzie z wiekiem... no i zeszło. Ale najlepiej idz z tym do lekarza pierwszego kontaktu i jezeli jest to coś poważnego to każe ci się zgłosic do specljalisty albo zrobić badania a jeżeli nie to ci powie co to jest ...

IP i czas połączenia logowane. [6611571]
[23.03.2006] 21:46
Grzes men
Siema!! Ja mam dokładnie to samo. Mam taki biały nalot na języku i za chiny sie go pozbyc nie moge. Raz go nie ma potem znowu jest. Jak język tak dokładnie wyczyszczę to na drugi dzien znowu jest to samo

IP i czas połączenia logowane. [6634064]
[09.04.2006] 11:02
Agaaa....
Ja tez mam ten problem. nAJPIERW BYLAM U LEKARZA - ZApisal mnie na badanie wymazu i okazalo sie zadnego grzyba nie ma. Poszlam do dentystki i powiedziala ze to normalne i nic mi nie zapisala tylko poradzila szczoteczke do jezyka. Mozna uzywac tez takiej zwyklej.
Ja szczotkuje jezyk codziennie po umyciu zebow bo nalot powraca.

IP i czas połączenia logowane. [6756329]
[20.04.2006] 19:50
sakrki
Witam.Ja mam 26 lat i na jezyku co jakis czas rosnie mi cos podobnego do trawy-kolor zielono brazowy.Zdzieram to szczoteczka ,ale odrasta co pare dni.Ma ktos podobny problem?

IP i czas połączenia logowane. [6842517]
[20.04.2006] 20:25
posłuchaj mnie
zacznij od lekarza dermatologa też się na tym zna, nie trzeba skierowania i nie ma kolejek, u mnie wnuczek na to się tak leczył miał zrobiony płyn do smarowania i przechodzi.

IP i czas połączenia logowane. [6842798]
[22.04.2006] 00:27
Pati_22
Witam...Mam podobny problem...Z tym, że ostatnio byłam u dentysty, miałam leczonego zęba ze znieczuleniem (zastrzyk) od tej pory jak zeszło mi zdrętwienie to mam zółtawo brazowy nalot na języku...mam uczucie suchości w buzi choć spożywam dużo płynów...Strasznie beznadziejne uczucie...swędzi mnie i dziwne się z tym czuje...jak przycisne chcąc to zeskrobać to schodzi taka gęsta ślina koloru brązowawego...Muszę przyznać że ostatnimi czasy zdarza mi się zapalić zioło...piszę to bo ktoś wyżej pisał że może to od tego...Mam prośbe...czy ma ktoś jakaś metode jak tego uniknąc?? co z tym zrobic..?? w ostatecznosci do jakiego lekarza trzeba sie udac...

IP i czas połączenia logowane. [6851449]
[24.04.2006] 18:35
tongue
dziekuje wszystkim za odpowiedzi>Bylem ostatnio u lekarza rodzinnego i pokazalem przy okazji ten jezyk i powiedzial ze nic specjalnego nie ma ze mam normalny ale przepisal mi na moje zyczenie dentosept A.Jak dla mnie pomoglo.nalot w duzym stopniu znikl nie do konca ale lepsze to niz nic.Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [6871273]
[25.04.2006] 18:04
Neska 21
Więc ja powiem (a raczej napiszę) tak: biały bądź szary nalot na języku może być wywołany zjedzeniem jakiegoś pokarmu (po kaszcze mannej sie tak robi, po kawie itp) ale powinno zniknąć po wyszczotkowaniu zębów i języczka

Jak nie znika i jest dłuższy czas to może to być po prostu NIEOCZYSZCZONY organizm! szary nalot na języku jest objawem zanieczyszczenia JELITA GRUBEGO! BąDź BambOOcha!!!!!!!
TiNi ŁiNi StRiNg BiKiNi

IP i czas połączenia logowane. [6879159]
[25.04.2006] 19:46
Tynka88
to poprostu zalezy od twojego soku zoladkowego skontaltuj sie z lekarzem

IP i czas połączenia logowane. [6879928]
[05.05.2006] 11:16
olaboga
to chyba normalne jak cos sie zje. musisz duzo pic, czesto czyscic ten jezyk oraz zeby. dentosept pomaga.
co do zanieczyszcenia jelit- to moze byc prawda. moze jakas dieta odtruwajaca?
aha- i ciagle pamietaj o tej wodzie!

IP i czas połączenia logowane. [6954032]
[05.05.2006] 19:39
tomek13
są to kłopoty z trawieniem moze to być od wątrobu lub żoładka
ja tez tak mam i jest na to rada
gotuj sobie jabłka i jedz jak będą letnie
popijaj czerwone wino wytrawne 1 lampka dziennie po obiedzie
pij jogurt lub kefir
moze to byc związane ze stresem brakiem odpoewiednich enzymów itp
mnieto bardzo pomaga
czy to pojawia sie po piciu słodkiego mleka ,jedzenie tłuszczów zwierzęcych, i innych tłustch potraw musisz sama to sprawdzić
powinno tez pomóc jedzenie bułki ale nie świezej z szynką bez tłuszczu zwierzęcego

IP i czas połączenia logowane. [6958199]
[05.05.2006] 23:44
olaboga
ciągle jeszcze wnioskowanie o stanie zdrowia na podstawie wyglądu tęczówki czy też języka uważane jest za zabobon.
a jednak okazuje się, że organizm stara się nam pokazać co jest nie tak i w tego typu "badaniach" jest sporo racji

IP i czas połączenia logowane. [6961068]
[27.05.2006] 08:24
Hydroterapia
Znalazlem taki oto link http://www.hydroterapia.net/. Z tego co tam pisza to w takim jelicie moze byc kilka lub nawet kilkanascie resztek kalowych zatruwajacych caly nasz organizm. Czy ktos ktos sie na tym troche zna moglby cos o tym powiedziec?

IP i czas połączenia logowane. [7145597]
[27.05.2006] 08:34
Kolejny link
http://www.noni.zdrowe.com.pl/index.php?opti on=content&task=view&id=36&Itemid=78

IP i czas połączenia logowane. [7145624]
[27.05.2006] 08:38
To znowu ja
Zastanawiam się skoro jelito grube jest aż tak ważne to dlaczego do jasnej chole.... nikt nie mówi tego dzieciom w szkole ani u lekarza? Sam staram się dbać o zdrowie, ale jeżeli to prawda to widzę, że bez czystego jelita to kompletnie nie ma sensu. Czekam na wasze wypowiedzi.
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [7145632]
[30.06.2006] 01:08
azim23
Grzes men (06.03.23 21:46):
Siema!! Ja mam dokładnie to samo. Mam taki biały nalot na języku i za chiny sie go pozbyc nie moge. Raz go nie ma potem znowu jest. Jak język tak dokładnie wyczyszczę to na drugi dzien znowu jest to samo

Odpowiadam Nalot na jezyku jest nieprzyjemny wzrokowo ale to nie jest nic złego... po prostu sytuacja obronna organizmu na stany bakteryjne ... tłumacząc po chłopsku : gdyby skropić ranę wodą utlenioną tworzy się biała piana tzn bakterie wchodzace w skład z Hydrogenii peroxydatum .. natępnie wystepuje reakcja bakteriobójcza stąd i piana... podobnie jest na języku w przypadku dużej ilości spożywanej flory bakteryjnej organizm produkuje substancję obronną co z kolei powoduje nalot na języku ... + jeszcze jedna sprawa pasty do zębów równiez posiadają środki bakteriobójcze ( wiele razy po umyciu zębów piecze język) wyjaśnienie jest jedno bakterii nie da się pominąć w codziennej diecie biały język jest był i będzie w zależności od czystości spozywanego jedzenia

IP i czas połączenia logowane. [7443839]
[04.09.2006] 11:59
Janek11
a czy takim białym nalotem można zarazić partnera?

IP i czas połączenia logowane. [8099525]
[04.09.2006] 18:49
dentysta
sakrki (06.04.20 19:50):
Witam.Ja mam 26 lat i na jezyku co jakis czas rosnie mi cos podobnego do trawy-kolor zielono brazowy.Zdzieram to szczoteczka ,ale odrasta co pare dni.Ma ktos podobny problem?

Poczytaj sobie o jezyku wlochatym...jak palisz papierosy to rzuc+higiena jamy ustnej

IP i czas połączenia logowane. [8103617]
[06.09.2006] 19:47
Lyzwa
Ja tez takie cos mam ale nie pale ani nie pije ani nie daje sobie w zyle w ogole jakis dziwne az hehe, ale nie o tym, mam czasami taki nalot na języku ale jak sobie wieczorkiem to szczota to nei widac ale rano i tak jest to znowu myje szczorkuje i zeby tylko nie bylo na lekcji.

IP i czas połączenia logowane. [8123427]
[06.09.2006] 19:48
Lyzwa
a czy to moze byc jakas oznaka przednowotworowa?? moze ktos wie albo jakis lekarzyna

IP i czas połączenia logowane. [8123436]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat