o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

operacyjne usunięcie ósemki

1 «   15 16 17 18 19   » 21 Strony tematu:
[04.07.2012] 12:50
grafi-kitty89
Witam, jak widzę nie tylko ja mam problem z moimi ósemkami. Muszę je wszystkie usunąć , że względu na brak miejsca w łukach zębowych oraz ze wskazań ortodontycznych. I tu się nasuwa moje pytanie czy ktoś z was usuwał sobie wszystkie 4 na raz pod narkozą u dr. Sikory i dr. Sielskiego w Kielcach?

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [19670941]
[07.07.2012] 15:59
Orzeszek
normalnie rozcinaj troszku dziąsło i wyrywają jak normalnego zęba

IP i czas połączenia logowane. [19678833]
[12.07.2012] 07:48
viollet
Witam
Cztery dni temu miałam usunięte chirurgicznie dwie ósemki na raz - dolna i górna z prawej strony. Górna prawie cała wyrosła, dolnej tylko troszkę było widać. Na dole miałam stan zapalny więc przed zabiegiem przyjmowałam antybiotyk i robiłam płukanki. Cały zabieg ekstrakcji DWÓCH ósemek łącznie z nacięciem dziąsła, znieczuleniem i wyrywaniem trwał 15 minut. Tak, 15 minut. Nie wiedziałam nawet kiedy było juz po wszystkim. Nic kompletnie nie bolało. Po zabiegu (który był o 11:10) bez tabletki wytrzymałam do 14. Owszem, boli ale np. Nurofen forte rano i wieczorem spokojnie pomaga.
Jaka jest prawda? Prawda jest taka, że wszystko zależy od lekarza, na jakiego traficie. Ja miałam przyjemność z taką panią stomatolog (Chełm, lubelskie), do której nigdy nie ide ze strachem.
Na pewno są i trudne przypadki, ale dobry lekarz uprzedzi przed zabiegiem o możliwych powikłaniach i trudnościach.
A czemu ludzie puchną? Bardzo często przez to, że nie słuchają wskazówek od lekarza. Ja dostałam całą listę rzeczy, które muszę robić, a czego absolutnie nie mogę. I chociaz ósemka usuwana w temp. 34 st. to nie spuchłam nawet odrobinę na twarzy.
Pozdrawiam i życzę odwagi i szczęśca do dobrego lekarza.

IP i czas połączenia logowane. [19690948]
[13.07.2012] 07:34
agula3355
czarny 80 (08.04.12 20:08):
ja miałem w poniedziałek usuwaną dolną prawą ósemkę. nie wyrżnęła się, rosła poziomo i haczyła o siódemkę. zabieg trwał 40 minut bo nie mógł pousuwać pozakrzywianych korzeni. do dzisiaj biore ketonale, pluje krwią i boli masakralnie. czyli szósty dzień. w poniedziałek na ściągnięcie szwów. zobaczymy co powie. oczywiście zapłaciłem 3 stówki.pozdrowionka

standartd w Polsce...to jest obled placic za wyrywanie osemek.Mieszkam w Niemczech i wyrywalam trzy osemki,plus dwie dziewiatki!!!tak mialam rzadko spotykane dziwiate zeby...jak rekin.Byly one w srodku w dziaslach ,wiec uciskaly mi na cale zeby.Wszystko bylo usuniete w klinice,na kase chorych,w poltorej godziny.Opieka profesjonalana,A to ,ze mialam stracha giganta po urazie wizyty w Polsce to juz inna spawa.Tam postapila ze mna nie za przyjemnie.To bylo 1o lat temu,jeszcze byly w szpitalach zabiegi robione...

IP i czas połączenia logowane. [19693598]
[19.07.2012] 20:20
kat
Witam,
dziś miałem usunięcie "8". Poszedłem do najlepszego specjalisty w mieście. Popatrzył i powiedział, że ogarnie to bez kolejki (przyszedłem z bólem). Zanim znieczulenie zadziałało (powiedział dyskretnie asystentce żeby przygotowała 1/2 dawki bo "na takiego chłopa to będzie i z zapasem"). Po 20 minutach siłowania się z zębem, czułem już zdrętwiałe usta i przednie zęby za które mnie trzymał drugą dłonią przy wyrywaniu. Ból straszliwy a już niejedno przeżyłem... Dentysta z wieloletnim stażem stwierdził, że nie ma co. "Robimy operacje". Usuwali mi chirurgicznie. W sumie trwało to 55 minut. Korzenie były długie i pokręcone więc miał problem kiedy się połamały podczas wyrywania. Stąd ten czas i ból.
Jak już ktoś napisał. Każdy przypadek jest inny.
Usunięcie kosztowało 250 zł. Trauma zastaje na całe życie.

IP i czas połączenia logowane. [19709446]
[24.07.2014] 18:57
[19.07.2012] 22:01
markiz
Ja jestem już po wyrwaniu wszystkich ósemek. Kiedy dowiedziałem się, że czeka na mnie zabieg chirurgiczny, byłem przerażony ! Ortodonta polecił mi najlepszych fachowców, którzy robią takie zabiegi za pośrednictwem NFZ. Zabieg robiony miałem w Warszawie. Dodam również, że bardzo boję się stomatologów Trauma z dzieciństwa. Ja miałem pecha, bo moje ósemki były bardzo głęboko i rosły poziomo. Pierwszy zabieg trwał z 50 minut, ale był bardzo skomplikowany. Nic nie czułem, bo miałem mocne znieczulenie. Chirurg trochę się nim męczył, ale mi to nie przeszkadzało. Szycie wcale nie boli. Później zabiegi trwały po 20-30 minut. To naprawdę nic nie boli. Dłutowanie, ekstrakcja brzmią bardzo groźnie, ale nie należy się tego bać. Nie ukrywam, że po wyrwaniu dolnych ósemek buzia jest nieco spuchnięta, po górnych nie, bo jest mniej unerwiona, ukrwiona. Tak więc, jeśli macie mieć robiony zabieg to wybierzcie Szpital Dzieciątka Jezus, wspaniała obsługa. Naprawdę polecam. zaoszczędziłem na tym wszystkim 1500 zł ! Musiałem płacić tylko za bilet pociągiem. Nie ma się czego bać, to nie wyrok.

IP i czas połączenia logowane. [19709823]
[29.07.2012] 21:25
kasiul3nka
Witam, we wtorek ( dzis jest niedziela) mialam usunieta ósemke na dole, mam szwy. Opuchlizna jest juz duzo mniejsza. Krew w slinie mialam we wtorek i srode ale potem stopniowo to minelo. Teraz wlasciwie juz nie boli. Moze w nocy czasami wiec biore tabletke. Nie moge jednak buzi otworzyc szeroko. Tylko na grubosc palca. Jesli chce dalej to czuje ze mnie ciągnie coś. Tak samo nie moge szyj do konca do tylu wyciagnac bo mnie ciagnie. Opuchlizna jeszcze jest wiec to jest przyczyna tego? We wtorek maja mi szwy sciagac i zastanawiam sie jak to zrobia kiedy nie moge buzi szeroko otworzyc.

IP i czas połączenia logowane. [19733247]
[30.07.2012] 19:50
markiz
Jeśli miałaś wyrywaną dolną ósemkę, to musiałaś mieć dłutowanie. Powinnaś brać antybiotyk, żeby opuchlizna szybko zeszła. Jeśli buzia będzie nadal spuchnięta, pójdź do swojego stomatologa i niech ci przepiszę antybiotyk.

IP i czas połączenia logowane. [19735351]
[21.08.2012] 09:58
panikara
najgorsze co mogłam zrobić to wejść na fora dotyczące usuwania ósemek...wyobrażałam sobie tak nieziemski ból,straszną opuchliznę...ogólnie jechałam na zabieg jak na ścięcie..umówiłam się na NFZ więc nie płaciłam. Moja ósemka rosła poziomo w stronę siódemki i był to tzw.częściowo zatrzymany ząb.Naczytałam się,że taki zabieg będzie trwał i trwał.Tymczasem trwał 20 min,włączając w to sprawdzenie standardowe wszystkich zębów,znieczulenie i miłą pogawędkę po zabiegu co należy,czego nie wolno. Dostałam antybiotyk i ketonal. Wróciłam do domu. Nie spuchłam nawet odrobinkę.Jak tylko zeszło znieczulenie wzięłam antybiotyk i ketonal.I tak przez 4 dni.Nie czułam bólu absolutnie wogóle.No może odrobinę,jak tabletka przestawała działać po 4 dniach przerzuciłam się na ibuprom dwa razy dziennie..szczękościsk który był znikał każdego dnia.Kiedy pojechałam na zdjęcie szwów, trwało to minutę, a ja paszczę rozdziawiłam tak..że pani chirurg uśmiechnęła się i powiedziała..spokojnie..aż tak nie trzeba wszystko to trwało od zeszłego wtorku do dzisiaj( zdjęcie szwów-2 ).to tak dla tych wszystkich którzy strasznie się boją jak ja... uwierzcie .nie ma czego. Mnie poród bolał bardziej

IP i czas połączenia logowane. [19783684]
[25.08.2012] 12:23
marcow
Witam wszystkich
Ja miałem usuwaną zdrową ósemkę ponieważ wrastała mi w siódemkę po prostu rosła w poziomie nie w pionie. Też miałem nacinane dziąsło i wiercenie żeby podwadzić zęba tylko że ten nie chciał tak łatwo wyjść bo był zdrowy. Sam zabieg nie był bolesny tylko nieprzyjemny, z szyciem trwał ok godziny. Lekarz przepisał mi odpowiednie leki, w domu pierwszego dnia po zabiegu plułem krwią a ból był straszny, nie wiedziałem co ze sobą robić ale po wzięciu leków ból bardzo się zmniejszył. Oczywiście wiadomo po usunięciu zęba opuchlizna trzeba było ją ochładzać okładami z mrożonego mięsa i lodami jeść jogurty, serki itp. Po trzech dniach opuchlizna już powoli schodzi i a bólu prawie niema. W przyszłym tygodniu zdjęcie szwów i będe mógł w końcu normalnie jesć schudłem 2 kg. Plusem zabiegu są lody i dobra kuracja odchudzająca w sumie nie takie straszne najgorsze pierwsze dwa dni po usunięciu zęba.
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [19794308]
[14.09.2012] 12:51
Mariano Gonzalez
Witam
Wczoraj miałem usuwaną dolną ósemkę po prawej stronie. W moim przypadku sam zabieg trwał przeszło godzinę, a wszystko przez bardzo głęboko osadzone korzenie, z którymi mocowało się dwóch chirurgów, ponadto dość silnie krwawiłem po przecięciu dziąsła (ale to taka moja cecha osobista, a nie reguła dla każdego) i trzeba było czekać aż ustanie. Co do zabiegu, to dostałem silnie znieczulenie, ale mimo tego czułem trochę samo wyrywanie zęba, poza tym odbywało się to w dość nieprzyjemnym akompaniamencie trzasku łamanej kości. Dostałem receptę od doktora na Augumentin, który mam przez 7 dni brać rano i wieczorem oraz na Ketonal w pastylkach. Po zabiegu jeszcze z 3 godziny trzymało mnie znieczulenie, ale w moim przypadku już obyło się bez krawienia. Dziś mam dość mocno opuchniętą prawą stronę twarzy, ale bólu w miejscu szycia i wyrywania nie czuję. Po 7 dniach mam się zgłosić na zdjęcie szwów. Co do jedzenia, to tak jak poprzednicy głównie płyny i lody, ewentualnie mocno rozdrobniony filet z kurczaka. Cóż, jest to raczej niezbyt miły zaieg, ale trzeba (ja muszę i tak się zgłosić za jakiś czas na wyrwanie z lewej strony żuchwy). Da się przeżyć. Pozdrawiam wszystkich, których to czeka

IP i czas połączenia logowane. [19845213]
[17.09.2012] 12:56
misza9966
witam wszyskich szczesliwych posiadaczy osemek ;p.mialem dzis tą watpliwa przyjemnosc usuwania osemki i nie obylo sie bez komplikacji otoz ulamal sie 2 milimetowy korzen.powiedziano mi ze nie da go sie wyjac bez narkozy i ze za pare lat sam sie oddzieli i wtedy z łatwosci sie go wyjmie.czy tak jest naprewde bo ciezko mi w to uwierzyc.

IP i czas połączenia logowane. [19852748]
[23.09.2012] 23:08
Magda:))
Ja już na szczęście po Miałam usuwane 2 dolne ósemki. Jedną pod koniec sierpnia, a drugą w piątek ( 21. 09). Pierwsza była dość prosta, ale usuwana była z racji tego,że boała gdy rosła. Dostałam znieczulenie, ale nie czułam zbytnio, by mocno działało. Najgorzej było podczas ''uciskania'', ale wszystko da się przeżyć. wszystko, łącznie z mówieniem '' co można, czego nie'', znieczuleniem i zabiegiem trwało 10 min. Spuchłam, ale zeszło po ok. 2 dniach. Druga była bardziej skompikowana, bo rosła poziomo. Dostałam znieczulenie, które zadziałało w sekundę. Słyszałam jakieś urządzonka, ale ogółem nic, a nic nie czułam dostałam antybiotyk i do domku podreptałam. Całość trwała ok 15 - 20 min. W trakcie drogi, krew nie przestawała się sączyć. Trwało to aż do 4 rano. Po prostu plułam krwią. Spuchłam i wyglądałam jakbym kamień połknęła Dziś jest 2 dzień po zabiegu, jest lepiej, ale do normalnego wyglądu twarzy jeszcze troszkę. Nie przyjmuję leków przeciw bólowi, nie potrzeba mi. Wzięłam tylko raz, gdy zeszło znieczulenie. Boli mnie troszkę żuchwa, oczywiście jem tylko drugą stroną zębów, ale dla zdrowia trzeba się poświęcać.
Oczywiście, ten zabieg nie należy do przyjemnych, ale najlepiej wybrać sie jak najszybciej !!! W czasie miesiąca ósemka zdązyła mi przesunąć prostą siódemkę.. Nie płaciłam nic. Zabieg wykonywałam na Nowym Zjeździe w Warszawie u doktora Rychalskiego. polecam
Jeśli czyta to ktoś, to ma w przyszłości zabieg, niech się wybierze jak najszybciej, do odważnych świat należy ! Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [19871697]
[28.09.2012] 12:15
eris
Ja miałam w środę usuwaną dolną lewą ósemkę. Prawie 2 godziny na fotelu, bólu w sumie nie czułam tylko ten nieprzyjemny ucisk, odgłosy łamiącego zęba i nawiercanie kości. Najgorsze było przy wyciąganiu drugiego korzenia.. który był pod siódemką. Minęło 48h od zabiegu, jestem opuchnięta i sina, mam szczękościsk. Nigdy więcej.. nie życzę najgorszemu wrogowi..
Pozdrawiam Wszystkich przed

IP i czas połączenia logowane. [19883002]
[12.10.2012] 18:23
8łódź.
mam do wyrwania "8" znajoma poleciła mi chirurgię szczekowa w WAMie, powiedziała, że jest to jedno z lepszych miejsc w Łodzi gdzie usuną mi te nieszczesne zęby...poszłam i jednen z lekarzy uznał ze zębów mi nie usunie bo...są one do odbudowy i leczenia kanałowego na moje pytanie czemu nie chce tego zrobić powiedział, że to najważniejsze zęby trzonowe a jesli juz sie upieram przy ich wyrwaniu on usunie mi wszystkie zeby bo przeciez one tak jak 8 tez mi sa niepotrzebne....

IP i czas połączenia logowane. [19918712]
[13.10.2012] 08:13
olalalalalalala
wczoraj miaalam wyjmowana osemke z dziasla (rosla prawidlowo ale pokrzywily mi troche zeby bo mialy sie nie dlugo wyzynaac) , zabieg spoko w porownaniu do tego co bylo po puszczeniu znieczulenia wczoraj i w nocy i teraz rano pije rozpuszczane tabletki solpadeine dwie co 6 godzin pomaga w jakies 5-8 min ale odrazu po 6 h lepiej wziaasc bo bol taki ze nie moge przelykac sliny . BEZ TYCH TABLETEK (jak sie zapomne i nie wezme w pore) bol jest taki ze placze jak ruszam nawet glowa boze bboje sie nastepnych trzech i tego bolu po to jest straszne nigdy nic mnie takiego nie spootkalo a przekluwwalam sobie jezyk bez znieczulenia i mam kilka tatuazy i to wogolee nie bolalo. a ten bol zebow jest straszny chociaz pewniie za kilka dni o tym zapomne musze wytrzymac bo nie chce miec krzywych zebow. a sam zabieg jest cudowny..

IP i czas połączenia logowane. [19919684]
[01.11.2012] 17:24
werty
miałam wczoraj usuwaną dolną ósemke, ZABIEG trwał 15 min, ale niesety był nieco BOLESNY! w związku z tym, że ósemki są silnie unerwione, powinno się robić jak najmniej (i jak najpłycej!) nakłuć podczas znieczulenia..
moj lekarz tak właśnie zrobił ;p przez co nie miałam potem zdretwiałej twarzy, no i oczywiście nie groziło mi uszkodzenie czegokolwiek ;p
ogolnie - masakra.
zawsze biore to samo znieczulenie i nie wzrusza mnie widok krwi, wiec nie wiem dlaczego, ale po zabiegu przez pare godzin nie moglam chodzic bo pojawialy mi sie mroczki, szumialo w uszach i bylam bliska omdlenia. dzis troche napuchlam, boli mnie gardlo, promieniuje do ucha, ogolnie do kitu :/ jak ktos nie musi, nie polecam ;p (ja mialam dziurę, może jednak trzeba byłO zdecydować się na leczenie? ;p)

IP i czas połączenia logowane. [19967144]
[09.11.2012] 18:04
MaIina
pamiętajcie,że strach ma wielkie oczy ! Ja jestem stosunkowo młoda, a już musiałam usunąć ósemkę dolną, która jeszcze nawet nie "wyszła". Dziś jestem po zabiegu, który przeszłam w spokoju- byłam u chirurga szczękowego (państwowo) i całkowicie nic mnie nie bolało, mimo rozcinania dziąsła. Co prawda ból po przestaniu działania znieczulenia był dosyć mocny i wzięłam tabletkę, ale jest wszystko ok. Jestem lekko opuchnięta. A tym, którzy się obawiają usunięcia zęba to niech się nie boją, to nie takie straszne

IP i czas połączenia logowane. [19989044]
[24.11.2012] 19:00
kamis2312
mam pytanie moja kolezanka bd miala usuwana dolna 8 jest strasznie zestresowana mam pytanie czy daja tylko znieczulenia miejscowe jest nosicielka watraby typu b czy ma to jakies znaczenie?

IP i czas połączenia logowane. [20023623]
[19.01.2013] 14:47
kamisks
w czwartek mialam usuwana 8 chirurgicznie rzecz jasna.mam pytanie czy moge normalnie myc zeby macie moze dobre sposoby na pozbycie sie opuchlizny

IP i czas połączenia logowane. [20157537]
[21.01.2013] 18:11
zatrzymana
Czytam te wszystkie opowieści i widzę, że wiele osób niby miało chirurgicznie usuwane ósemki ale nie zdają sobie sprawy jak to wygląda... Owszem, jeżeli wyszły z dziąseł to może faktycznie nie boli. Moje górne wyszły, jedną już wyrwałam i to była bajka w porównaniu z tym co miało miejsce tydzień po tym... Moje dolne rosną całkowicie poziomo, są zatrzymane (czyli nie mają możliwości wyrośnięcia, bo blokują je inne zęby). Sam zabieg wygląda prawie jak operacja tylko nie jesteś pod narkozą, a znieczulona. Znieczulenie jest tak silne, że prawie zemdlałam zabieg trwa około 15, 20 minut i jest bardzo nieprzyjemny, mimo znieczulenia boli tzw. rozpychanie, nacisk na szczękę. Po zabiegu ból tragiczny (jedzenie jogurtu bolało tak, że jadłam i płakałam - a jadłam tylko po to żeby nie zażywać ketanolu na pusty żołądek). Najgorszy ból przez dwa/trzy dni jednak na ketanolu forte da się przeżyć. Opuchlizny ja akurat dużej nie miałam. Bolą oczywiście też węzły chłonne, cała kość żuchwy aż do dziś (a to już 6 dzień) cały czas jestem na środkach przeciwbólowych. A jak ktoś pisze, że na APAPIE jest spoko to pozazdroszczę. Jeżeli ktoś ma ósemki, które rosną naprawdę poziomo to niech przygotuje się na tygodniowe, całkowicie uzasadnione L4.

IP i czas połączenia logowane. [20164421]
[22.01.2013] 21:31
Pacjentka
Miałam dzisiaj usuwana dolna ósemkę. Wczesniej robiłam zdjęcie całej szczęki. Samo usuwanie trwało dosłownie 3-4 minuty, a dentysta, chociaz młody, okazał się super fachowcem. Mam nadzieje, że w nocy będę spała normalnie. Polecam klinike detystyczną AnnaMed w Pruszkowie.

IP i czas połączenia logowane. [20168078]
[18.02.2013] 00:46
zębowa wróżka
Miałam usuwaną ósemkę klilka dni temu. Szczerze mówiąc albo mialam szczście albo ludzie wyolbrzymiaj. Moja ósemka była już bardzo duża i rosła poziomo ,wbijajac sie w zb obok dlatego musialam sie jej pozbyc. Zabieg odbyl sie tak jak u wszystkich, rozcinane dziaslo ,szwy itd. Sam zabieg jest zupelnie bezbolesny,a znieczulenie trzymalo mnie jeszcze przez 5-6 godzin po nim. Kiedy zaczelo mi schodzic czulam nieprzyjemne ciagniecie w tym miejscu wiec (broniac sie przed wielkim oczekiwanym bólem na jaki mnie przygotowywano) lyknelam ketonal i poszlam spac. Od nastepnego ranka ,gdyby nie szwy,ktore troche mi przeszkadzaja to w ogole bym zapomniala ,ze usuwali mi zeba. Biore jakis antybiotyk,ktory zapisal mi lekarz i plucze buzie jakims specjalnym plynem, stosuje sie do zalecen lekarza(papki,niegazowane napoje,brak alkoholu,zamiast plukania to takie przelewanie plynu z jednej strony buzi na druga itd.) takze wedlug mojego doswiadczenia ,nie ma sie czego bac i trzeba rwać!!!

IP i czas połączenia logowane. [20245691]
[18.02.2013] 00:48
zębowa wróżka
Gorsza sprawa to to,ze ta przyjemnosc kosztowala mnie 600zł.

IP i czas połączenia logowane. [20245693]
[20.02.2013] 14:10
niusia:)
Mnie tez czeka wyrawie 3 osoemek. dwie chirurgicznie poniewaz wyrastaja z 'policzka' jedna mi sie ulamala i mam newr odkryty bo jak wdlubuje resztki i zle wloze wykalaczke to az placze z bolu. Okropnie boje sie isc wyrwac je... powinnam to zrobic juz 5miesiecy temu, wolalabym chyba znow urodzic dziecko niz wyrwac zeby grrrrrrrr.....

IP i czas połączenia logowane. [20251847]
[20.02.2013] 20:30
Netria
2 miesiące temu usunęłam moją prawą dolną ósemkę w szpitalu na Lindleya w Warszawie. To była moja ostatnia dolna 8. Cała operacja przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Co prawda jedna pielęgniarka nie była nazbyt miła, ale już ta asystująca uratowała honor lindelyowskich pielęgniarek .
Po powrocie do domu i zejściu znieczulenia nie odczuwałam żadnego bólu dlatego też jestem żywym dowodem na to, że nie każda ekstrakcja 8 kończy się kilkudniowymi męczarniami
Co prawda przez kilka dni praktycznie nic nie jadłam w obawie przed suchym dołem, ale jakoś dałam radę przeżyć. Dodam, że prawie wcale nie spuchłam.
Najbardziej bolesne ze wszystkiego było oczywiście podawanie znieczulenia (1 zastrzyk) oraz zdjęcie szwów - lekarz niestety trochę poharatał mi policzek. Lekarz wypisał mi tylko jeden dzień zwolnienia, ale ze wględu na osłabienie i brak możliwości mówienia wzięłam jeszcze 4 dni urlopu.
Mam nadzieję, że trochę pocieszyłam osoby, które czeka ten zabieg

IP i czas połączenia logowane. [20253047]
[22.02.2013] 22:45
Gralik
Cześć, moja sytuacja wyglądała tak:
Od pewnego czasu kilka dni w miesiącu bolały mnie wszystkie zęby. Domyśliłem się ze jest to wina wychodzących ósemek. Gdy ósemki wyszły do połowy zaczęły się wykrzywiać i rosnąć na boki ponieważ nie było dla nich miejsca. pech chciał że tydzień po wyjeździe do pracy za granicą ból stał się nie do wytrzymania. Najpierw myślałem że to wina nadkruszonej 6. 3 noce nieprzespane skłoniły mnie do wizyty u stomatologa. Ten zalepil mi dziure i przepisal tabletki przeciwbólowe ktore zazywalem i myslalem ze problem rozwiazany. po 3 dniach objawy sie nasilily tyle ze tym razem bolaly mnie wszystkie 6 i 5. Pierwszy raz spotkalem sie z czyms takim zeby bol trwal ok 2 min a przez nastepne 10 minut jakbym nie mial z zebami zadnego problemu. Dziwne tez bylo ze gdy sie kladlem czulem jakby w glowie cisnienie mi roslo i mialo rozwalic czaszke, do tego dochodzil bol glowy i uszu (w środku) oraz skurcze miesni zuchwy. Poszperalem w necie i wyczytalem ze moze to byc wina owych osemek. Przy kolejnej wizycie u dentysty zasugerowalem ze to moze byc wina tych zebow. Dentysta nie podjal sie wyrwania tych zebow tylko dostalem skierowanie do chirurga. Mineły kolejne dwa dni w oczekiwaniu na moja kolej. U chirurga zrobiono mi zdjecie rentgenowskie wszystkich zebow i kazano mi usiasc na fotelu. Po 10 min przyszedl chirurg od razu wstrzyknąl znieczulenie i po pietnastu minutach kiedy nie czulem jezyka i pol twarzy przystapil do usuwania wszystkich 4 osemek. Co dziwne przy zabiegu nic nie czulem, jedynie trzaski i chrupot zebow. Po zabiegu dostalem recepte na tabletki przeciwbolowe, jakis zel chlodzacy w worku (na oklady) i zeby na pamiatke. Gdy znieczulenie przestalo dzialac tragedia rozgrywala sie na nowo.
Teraz mam 4 wielkie dziury ktore przez pierwsze dwa dni krwawily, po kazdym posilku musze wydlubywac jedzenie z tychze otworow co nie jest zbyt przyjemnie i jest bolesne gdyz sa tam nerwy. Wole juz nie wspominac o swiezosci oddechu (masakra) jakbym przez miesiac nie myl zebow. twarz i dziasla mam opochniete, bolace i w dodatku mam problem z jedzeniem poniewaz buzie umiem otwierac do polowy. Nastepna wizyta kontrolna w czwartek. Zdam relacje i mysle ze pomoglem. Wszystkie zabiegi mialem za darmo z kasy chorych, jedynie za co musialem zaplacic to leki przeciwbolowe i nie zaluje. Mysle ze warto pocierpiec te pare dni zeby pozniej miec spokoj.

IP i czas połączenia logowane. [20259312]
[25.02.2013] 09:26
niusia :)
Wlasnie dziasiaj jade do dentysty dokladnie pokazac mu moje zeby.
wolalabym tez za jednym razem aby usunal mi chociaz dwa zeby. zobaczymy co dzisiaj powie i na kiedy dokladnie mnie zapisze.
A moze dzisiaj mi wyrwie. okaze sie. ale lepiej nie bede sie nastawiac na uwoanie dzisiaj bo tak to chociaz pojade bez nerwow, dopiero na krzesle sie podenerwuje.

IP i czas połączenia logowane. [20265601]
[07.03.2013] 15:22
Qubi
Nie nakręcajcie się bez sensu.Ja wczoraj usunąłem obydwie ósemki dolne w tym jedną operacyjnie.Zdecydowałem się na to ponieważ chciałem mieć z głowy i nie podchodzić dwukrotnie.Oczywiście że zabieg nie jest przyjemny ale po znieczuleniu naprawdę nic nie czujesz.Gorzej było wczoraj gdy zaczęło mijać znieczulenie i zaczęło boleć ale Ketonal czyni cuda.Dzisiaj praktycznie już nie boli za mocno.Opuchlizna owszem jest i nie mogę za szeroko otworzyć ust ale myślę że to szybko minie.Na szczęście w naszych czasach mamy super medycynę i środki bo nie wyobrażam sobie jak to musiało boleć dawniej,poza tym kiedys nie było RTG.

IP i czas połączenia logowane. [20296865]
[12.03.2013] 09:51
wedemaska
Witam, wczoraj miałam operacyjnie usuwaną dolną ósemkę. Nie bolało chociaż przyjemnie też nie było, dobre znieczulenie i świetny chirurg robi swoje Polecam Alfa-Med w Bydgoszczy, doktor Mućko- to jest ten mniej przyjemny i jeszcze był taki inny dużo młodszy (przystojniejszy) i tak fajnie zagadywał i w ogóle. Teraz leże w domku i jade na apapie więc jest OK. "Polecam Piotr Fronczeski"

IP i czas połączenia logowane. [20311140]

1 «   15 16 17 18 19   » 21 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat