o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Moje doświadczenia z...
 » Odpowiedz na ten temat

kupowanie przez internet zagranicą/ paypal

1 2
[05.05.2013] 13:15
oczy
Serdecznie odradzam PayPal, szczegolnie sprzedajacym. Od 15.04 wprowadzili n.p. "zamrazanie" kasy na 4 tygodnie. Pokazuja Ci, ze wplata jest, ale "niedostepna" i zachecaja cie do wyslania produktu. Mozesz nawet podac im numer przesylki. Kasa ma byc "uwolniona" jesli: 1. odbiorca wystawi pozytywny komentarz. 2. PayPal stwierdzi przez sledzenie przesylki, ze doszla (nie zadaja sobie tego trudu). 3. Po uplywie tych 4 tygodni, jezeli kupujacy nie zareklamuje (strasznie jestem ciekaw). Kupujacy moze zlozyc reklamacje do 40 dni, ale znam przypadek (kolega), gdzie zlozyl po 70(!) i koledze wyplacili kase z karty kredytowej i odeslali kupujacemu mimo, ze towar doszedl. Ja aktualnie mam zamrozone Eur 1000 z trzech transakcji. 2 rzeczy doszly juz tydzien temu i nic ich to nie interesuje. "Uwolnienie" przewidziane jest 10, 12 i 22 maja. Odczekam na efekt i uciekam z tego bagna! Chcialbym jeszcze dodac, ze jestem tam wieloletnim klientem, sprzedawalem przedmioty w cenach 2-10tys USD i mnie tez nie omija zmienianie warunkow wg ich "widzimisie". Dziwie sie eBayowi, ze wspolpracuje z tymi oszustami, ale tu chodzi o gigantyczny zysk: Wyobrazcie sobie, ile transakcji jednoczesnie i jakie to miliony USD siedza zamrozone na ich koncie!

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [20463510]
[30.05.2013] 23:01
marioka
Jeżeli zaufany kontrahent - to... ??? Sam nie wiem co Wam doradzić. Kupowałem za granicą kilka/kilkanaście razy. Korzystałem przy tym kilka razy z PayPal. Działało, aż nagle pewnego dnia - D...PA... Dziś twierdzę, żeby OMIJAĆ TĘ FIRMĘ Z DALEKA, a już na pewno nie przelewajcie tam gotówki z konta. Zamówiłem buty. Coś mnie tknęło, więc - tylko 1 parę. Przeczucie mnie nie myliło. Chińczyk (nie wiedziałem, że firma w której zamawiam jest poza EUROPĄ), poprzez Singapur, przysłał mi długopis w kopercie. Twierdził, że zamówienie zrealizował - powołując się na numer tej przesyłki poleconej. Oczywiście skorzystałem w proponowanej pomocy PAYpAL, ich gwarancji zwrotu kasy itp. Automatyczne zgłoszenie nie pozwalało na precyzyjne opisanie problemu - co skrzętnie wykorzystywali na moją niekorzyść. Prowadzili procedurę sporu ok. 40-45 dni (max., ile się dało) - tak, żebym jej nie mógł ponownie wdrożyć. Po czym, powiadomili mnie, że rozstrzygnięto ją na moją korzyść i oddadzą pieniądze, po zwrocie przeze mnie długopisu do Chin. Po kilkunastu minutach kolejny komunikat, że jednak nie oddadzą mi kasy, bo przecież dostałe towar, a oni oddają tylko w przypadku, gdy zamawiający go nie otrzymał. Przypominam - zamawiałem buty (Chiny), otrzymałem gadżet reklamowy/długopis (Singapur). Z koperty nie wynikało żadne powiązanie biznesowe. Sprzedający Chińczyk nie miał w ofercie takiego długopisu, a mimo to PayPal uznał, że towar mi dostarczono. Wszystko miałem udokumentowane, zrzuty maili, porobione fotki, koperta z długopisem miała wymiary ok. 11 x 18 cm (byty się nie mieszczą). Ewidentny przekręt, a mimo to PayPal trzymał stronę oszusta. Po mnogiej wymianie mailowej korespondencji zaczęli mnie ignorować, zbywać, bezczelnie odpowiadać, czy wręcz informować, że znają już wszystkie moje pytania i udzielili mi wszystkich możliwych odpowiedzi. Przerwałem dalsze zaloty i skorzystałem z innej ścieżki odzyskania kasy. Na szczęście zapłaciłem PayPal, kartą kredytową Maestro i poprzez bank, który ją wydał zacząłem ściganie PayPala. Mimo, że duży bank - z początku nie wiedzieli o co mi/oszukanemu przez chińczyka frajerowi chodzi. Po krótkiej reprymendzie pozbierali się i po dwóch dniach już wiedzieli, że faktycznie jest taka procedura. I tak w spór z PayPalem weszło Maestro, a to już inna liga. Przesłałem im wszystkie materiały, opisałem sprawę, byłem w kontakcie i po kilku tygodniach kasa pojawiła się na koncie. Nie wiem kogo ścignęli; PayPal, chińczyka, czy oddali mi ze swoich środków, ale faktem jest, że odzyskałem co moje. Po jakimś czasie chińczyk stronkę zamknął, ale co chwilę widzę klona tej na której ja zamówiłem i dalej PayPal umożliwia płacenie - a przecież nie jest statystycznie możliwe, żebym tylko ja się naciął. Musieli więc mieć wiedzę, że współpracują z oszustem. Reasumując - nie polecam tej firmy. Jest wiele innych i bezpieczniejszych możliwości płacenia.

IP i czas połączenia logowane. [20521674]
[08.11.2013] 00:53
Herr Tomson
guitarhero.k (12.11.03 16:41):
Cześć, sprzedałem na internecie telefon, warty 1220 zł. Kupił go jakiś koleś z Anglii. Transakcja wygląda tak, że jeśli wyślę telefon otrzymam na paypal pieniądze. Tzn przyszły mi e-maile że płatnośc już jest przelana na moje konto w PayPal, tylko muszę odesłać im numer listu przewozowego. I tak też zrobiłem. Telefon wysłałem. Na koncie w PayPal nic się nie wyświetla o przelewie, a sprzedający zapewnił mnie że pieniądze otrzymam. Jak wy to widzicie? Nie chciałbym być oszukany na taką kwotę...

Hej guitarhero.k
Czy Twoja sytuacja wyjasnila sie bo moj znajomy ma podobny problem ?

IP i czas połączenia logowane. [20849983]
[19.11.2013] 15:13
Kawa3456
Ja zakupy robię w polskich sklepach,z reguły na
http://www.kawa-swiezo-palona.pl/
i nie ma potrzeby zamawiać zza granicy,do tego ekspresowa przesyłka.

IP i czas połączenia logowane. [20870742]
[26.11.2013] 13:34
Admarkt
Ja podobnie,jeżeli mam wybierać to zdecydowanie bardziej wolę dobre i sprawdzone sklepy internetowe w naszym kraju,jak np
http://www.admarkt.pl/

IP i czas połączenia logowane. [20883739]
[17.10.2017] 01:56
[23.01.2014] 01:05
xblDaniel
Witam. Ja mam trochę inne pytanie. Natomiast czy jak wysłałem do paypal druczkiem pieniądze, to czy dojdą?

IP i czas połączenia logowane. [21001036]
[28.01.2014] 12:48
Admarkt
Jakim dokładnie druczkiem? Podaj więcej szczegółów bo w tej chwili ciężko będzie cokolwiek doradzić.Zapraszam także na stronęwww.Admarkt.pl
gdzie znajdziecie szereg styczniowych promocji.

IP i czas połączenia logowane. [21010950]
[04.02.2014] 19:50
Misia34556
Ja wolę nasze sklepy internetowe,a w szczególności www.Zabawki.pl gdzie zawsze kupujemy gry edukacyjne dla swojego dziecka.

IP i czas połączenia logowane. [21024669]
[31.05.2014] 23:40
elika  elaela13@tlen.pl
Nie wiem gdzie nauczyć sie tego Paypala.Sama próbuje od kilku dni i nie wiem jak to sie przesyła - nic nie rozumiem. Czy ktos szkoli tych tęoych jak ja?

IP i czas połączenia logowane. [21202693]
[05.06.2014] 19:23
Anka9236778
Ja nigdy nie kupuje za granicą,uważam ze od tego sa sklepy internetowe w Polsce gdzie takze kupie wszystko czego potrzebuję. Jednym z najlepszych jest z pewnością Szkolnis.pl

IP i czas połączenia logowane. [21209876]
[13.06.2014] 12:50
MAriola245
Ja nigdy nie kupowałam za granica bo faktycznie jak przejrzymy nasz rynek to w zasadzie wszystko jest dostępne,a taniej mozemy kupić przez internet. MrOptic.pl

IP i czas połączenia logowane. [21221186]
[26.07.2015] 10:45
MajaKawa
Ja już kilka razy kupowałam przez paypal za granicą i nie było z tym problemu, a do tego korzystam z transportu lotniczego USBOX. Za pierwszym razem nie do końca wiedziałam, jak mam złożyć zamówienie itd. ale bardzo pomogły mi wówczas porady, zamieszczone na stronie https://www.usbox.pl/jak-zamawiac/i wszystko stało się o wiele jaśniejsze.Natomiast jeden jedyny raz kupiłam dziecku w sieci grę, płacąc kartą kredytową i to był ogromny błąd, bo potem co miesiąc ściąganą mi z niej niedużą sumę, ale zawsze

IP i czas połączenia logowane. [21891637]
[10.09.2017] 05:38
silasi7
ja kupuje zawsze w http://ali.pub/zkgw2

IP i czas połączenia logowane. [22801478]
[10.09.2017] 12:06
tak, tak
Tylko ali.srub, zmieniający nicki tłuku reklamodawczy.

IP i czas połączenia logowane. [22801566]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat