o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

brodawki,kurzajki itp

1 2 3 4   » 6 Strony tematu:
[12.11.2008] 21:41
hesia
witam na początek krótko o problemie:
zaczęło się od jednej brodawki na palcu wskazującym (brodawka przypaznokciowa) po roku stosowania różnych smarowideł(m.in. Duofilm, werumal...) i jednym wymrażaniu azotem pojawiły się kolejne na innych palcach tej samej dłoni. obecnie jest ich 4(przypaznokciowe) +3 troche oddalone od paznokcia. mam ich 7. jedne mniejsze ok 0.5cm największa będzie miała 1cm...
od powstania pierwszej upłynęło ok 2-3lata. przeszłam serie zabiegów azotem( strasznie bolało najgorszy pierwszy dzień potem powstawały bolące bąble, które kazano mi przekłuwać igłami..., między czasie stosowałam sposoby domowe:
-jaskółcze ziele
-czosnek
-sól
a od ok tygodnia stosowałam kolejny domowy sposów "ocet+cytryna"... I zapytacie jaki efekt? Bolą mnie palce... takim pulsującym bólem, nie zawacham się stwierdzenia "jakby mały młot pneumatyczny działał mi od środka palca i chciał się przebić na zewnątrz" , kurzawki wyglądają teraz hmmm... nie użyje określenia "nieestetycznie"bo tak wyglądały zanim zaczełam stosowac tą metodę. teraz są odrażające-pod skórą są czarne lub ciemnobrązowe, ponoć KORZENIE tych brodawek. dowiedziałam się o tej metodzie z interneu gdzie ta osoba wycieła ten czarny korzen.... ja tego nie zrobie, bo wiem, że może to pogorszyć sprawę i brodawki się rozsieją jezcze bardziej. Czy ktoś ma dla mnie jakieś rady? Cokolwiek... Proszę

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [13813437]
[12.11.2008] 21:44
hesia
a może ktoś mi poradzi operacje... już sama nie wiem...bo trochę się boję... ile trwa rekonwalescencja po takim zabiegu i czy zawsze blizny zostają?

IP i czas połączenia logowane. [13813467]
[13.11.2008] 19:27
makosia
Spróbuj użyć "JASKÓŁCZE ZIELE", mnie pomogło -miałam na spodzie stopy
Jest to ziele z zółtymi kwiatkami (teraz to będzie trudno rozpoznacz w lesie), w łodydze ma złóty płyn, którym trzeba smarować kurzajkę aż do zasuszenia.

IP i czas połączenia logowane. [13818824]
[13.11.2008] 20:01
hesia
Makosiu niestety jaskółcze ziele stosowałam, ale bez rezultatów...pisałam o tym wcześniej. teraz czekam na rezultaty tego octu i cytryny. ale jakby Ktoś miał jakies uwagi lub inne cenne sugestie to proszę pisać

IP i czas połączenia logowane. [13818984]
[08.12.2008] 19:40
Pfil
Witam wszystkich!
Jakiś rok temu miałem dwie wystające kurzajki na czubkach palców - koszar. Poczytałem trochę na forum i postanowiłem wypróbować metodę cytrynka plus ocet. Poogło! Po około 24 godzinach przykładania skórki namoczonej w occie, kurzajka zrobiła się miękka, odbarwiona a miejsce wokoło było jakby znieczulone. Mogłem więc przystąpić do operacji. Pęseta plus nożyczki do skórek załatwiły sprawę. Najlepiej wydłubywać kurzajkę małymi kawałkami, ale jeśli się uda to można również odsłonić obwód kurzajki, złapać ją pędetą i wykręcić z korzeniami. Nie zawsze się to jednak udaje. Z małymi kroczkami jest więcej zabawy ale też tak można. Oczywiście trzeba usunąć wszystkie pozostałości kurzajki a zwłaszcza korzenie. Pozostawienie jednej czarnej nitki korzenia spowoduje jej odrośnięcie. Lepiej więc popracować nad nią raz a dobrze, niż męczyć się z nią kilka razy. Czasami może polecieć trochę krwi, gdyż kurzajka będąc pod skórą, przywiera do "mięsa". Najlepiej wtedy zalać ranę wodą utlenioną, założyć cytrynkę i odczekać kilka godzin w celu późniejszego dokończenia operacji.
Może taki sposób kogoś przerażać, ale jak człowiek ma już serdecznie dość tych kurzajek, to zrobi wszystko aby się ich pozbyć. A ta etoda jest skuteczna.
Jakieś 2 miesiące temu zrobiła mi się kolejna - na innym palcu - na boku. Potraktowałem ją tą samą metodą - i mam ją już z głowy.
Teraz została mi jeszcze ostatnia - na stopie - ale to chyba jakiś odcisk bo jest duże a skóra na wierz@@@est stwardniała.
Pozdrawiam, życząc sukcesów w walce z tym świństwem. Przemek.

IP i czas połączenia logowane. [13971851]
[23.11.2014] 10:40
[15.02.2009] 12:13
joa1
na kurzjki najlepszy jest kwas z akumulatora.wystarczy zamoczyć i nim potyczek z watka i dotknąć w kurzjke.znikają bezpowrotnie .nie ma blizn.nawet dziecku tak robilam.miała wielką pod paznokciem i juz nic nie ma.nie wolno dotykać zdrowej skóry.pozdrawiam.joanna

IP i czas połączenia logowane. [14389737]
[23.02.2009] 08:10
matka 01
Syn ma brodawke okołopaznokciową. Lekarz przepisał Brodacid i maść cynkową, żeby nie uszkodzic naskórka. Smaroał tym brodacidem aż się skończył, brodawka troche sie złuszczyła, ale teraz zaczęła znowu rosnąć i nie ładnie to wygląda. Co radzicie z tym robic?

IP i czas połączenia logowane. [14433049]
[02.03.2009] 12:48
TRex
Oto moja historia. Zaczelo sie 4 lata temu, brodawki na stopach. Rozsialo sie okropnie do postaci mega...cos_tam jak to okreslil dermatolog. W miedzy czasie walczylem na rozne sposoby, czesto bolesne ale bezskuteczne. Juz sie zalamalem ale dostalem namiary na b.dobra przychodnie derm w Bialymstoku. Nie pamietam jej nazwy niestety. Dr wymrazal je ale nie patyczkami maczanymi w c azocie ale za pomoca maszyny z mala dmuchawka z ktorej tez lecial czynnik zamrazajacy. Nie wiem co to bylo ale wymrazalo b gleboko. Oczywiscie bolesne to ale wyleczylem je w ciagu niecalych 2mies!!! I tu najwazniejsza sprawa ktora powiedzial mi Dr a Wam moze tez pomoze:
1) miedzy wymraz/wizytami maczac stope w misce z goraca woda, ale nie wzatkiem tylko z temp min 45st x2 dziennie. Ale to i tak goraca wiec troche boli(ale co tam).
2) NIE WOLNO naciskac na brodawke bo wrasta wiec nalezy zrobic wkladke (ja mialem z filcu, 2 warstwy) z wycietymi otworkami na owe brodawki. Ogromnie przydatne w chodzeniu i zyciu codziennym. Wkladki przyklejalem plastrem aby sie nie przesuwaly i aby brodawki byly zawsze w tych otworkach.

Pomoglo. Ale niestety teraz mam reemisje no i znowy walcze. Niestety jestem poza krajem i nie mam dostepu do wymrazania. Brodacit nie pomaga. Powyzsze dwa punkty tez stosuje. Zobacze polecany przez innych czosnek. Inaczej od razu poszedl bym na glebokie wymrazanie bo z praktyki to skuczeczna i szybka metoda. Pozdro.

IP i czas połączenia logowane. [14473860]
[02.03.2009] 12:56
TRex
TRex (09.03.02 12:48):
Oto moja historia. Zaczelo sie 4 lata temu, brodawki na stopach. Rozsialo sie okropnie do postaci mega...cos_tam jak to okreslil dermatolog. W miedzy czasie walczylem na rozne sposoby, czesto bolesne ale bezskuteczne. Juz sie zalamalem ale dostalem namiary na b.dobra przychodnie derm w Bialymstoku. Nie pamietam jej nazwy niestety. Dr wymrazal je ale nie patyczkami maczanymi w c azocie ale za pomoca maszyny z mala dmuchawka z ktorej tez lecial czynnik zamrazajacy. Nie wiem co to bylo ale wymrazalo b gleboko. Oczywiscie bolesne to ale wyleczylem je w ciagu niecalych 2mies!!! I tu najwazniejsza sprawa ktora powiedzial mi Dr a Wam moze tez pomoze:
1) miedzy wymraz/wizytami maczac stope w misce z goraca woda, ale nie wzatkiem tylko z temp min 45st x2 dziennie. Ale to i tak goraca wiec troche boli(ale co tam).
2) NIE WOLNO naciskac na brodawke bo wrasta wiec nalezy zrobic wkladke (ja mialem z filcu, 2 warstwy) z wycietymi otworkami na owe brodawki. Ogromnie przydatne w chodzeniu i zyciu codziennym. Wkladki przyklejalem plastrem aby sie nie przesuwaly i aby brodawki byly zawsze w tych otworkach.

Pomoglo. Ale niestety teraz mam reemisje no i znowy walcze. Niestety jestem poza krajem i nie mam dostepu do wymrazania. Brodacit nie pomaga. Powyzsze dwa punkty tez stosuje. Zobacze polecany przez innych czosnek. Inaczej od razu poszedl bym na glebokie wymrazanie bo z praktyki to skuczeczna i szybka metoda. Pozdro.

Te dziwne linki to nie moja sprawka. Glupie to....

IP i czas połączenia logowane. [14473887]
[11.05.2009] 10:52
manaaaaaaaa
ZmęczonyTymJestem (08.08.20 15:27):
hej
mam taką brodawkę-kurzajkę na pięcie lewej stopy, smaruje to tym brodacitem już jakiś czas /bardzo długo/ zrywam tą obumarła tkankę i nic, jak było tak jest, lekarz powiedział ze ciężko jest usunąć to z piety bo tam jest bardzo gruby naskórek i miał racje
tylko co teraz?? piszecie tu o różnych sposobach ale nie wiem co zadziała na pietę i ta grubą skórę
miał ktoś taki przypadek?
dzięki za pomoc wszystkim

Czesc! ja tez mam brodawke na stopie! zawsze myslalam ze to tylko zgrubienie i walczylam tylko z pumeksem tyle ze nigdy nie pomagal. ostatnio poszłam do dermatologa i przepisał mi Verrumal. dzisiaj zaczelam smarowac. zobaczymy jak to bedzie

IP i czas połączenia logowane. [14855576]
[27.05.2009] 21:00
PatrycjaD
Hej o to mój problem: Mam brodawke na nosie najpierw była mała a potem urosła;(!! Gdy zrobiła się wielka urwałam ją a po miesiącu znów urosła błagam was napiszcie do mnie jak to wyleczyć,ja napewno na operacje nie pójde bo sie boje!!!

IP i czas połączenia logowane. [14951489]
[28.05.2009] 14:43
Marm
Cześć
Opiszę jak sobie poradziłem z brodawkami na stopie - może ktoś skorzysta. Zaczęło się u mnie w grudniu, przez 2-3 miesiące myslałem, że to odcisk. Dopiero jak nie mogłem chodzić poszedłem do dermatologa. Przepisał mi verrumal smarowałem i NIC. (z chodzeniem jeszcze gorzej w zasadzie PRAWIE NIE MOGŁEM JUŻ CHODZIĆ) Chciałem zrobić wypalanie laserem. Wizyta u chirurga - odradził mi. Ze względu na koszty i fakt, że po wypaleniu ból będzie jeszcze większy. Chirurg polecił mi kupić igły (kupiłem rozmiar 1,2*40), i wieczorem igłą ścinać posmarowaną verrumalem brodawkę. Igły tej wielkości są ś\\\"cięte\\\" i można je używać do ścinania (jak skalpelek) a nie tylko do kłucia , po tym zabiegu miejsce odkazić i znów posmarować verumallem. Po kilku dniach odczułem lekką ulgę.
W tym czasie przeczytałem o JASKUŁCZYM ZIELU.
Żeby je stosować ziele musi być świeże (ja wyrywałem z korzeniami i zużywałem w ciągu kilkunastu godzin, lub przesadzić do doniczki), Stosowałem przez kilka dni żółto pomarańczowy \\\"sok\\\" z tej rośliny na wymoczone, zmiękczone stopy - zrezygnowałem z verrumalu.
EFEKT - w ciągu kilku dni z brodawek zrobiły się czarne strupki. Ból przeszedł całkowicie. Z 4 sztuk dwa już odpadły - pod spodem ZDROWA SKÓRA.
POLECAM - spróbujcie ten sposób, tylko niestety jaskółczego ziela nie można stosować przez cały rok . Ale teraz maj - czerwiec rośnie w wielu miejscach.
powodzenia
Mariusz

IP i czas połączenia logowane. [14955138]
[13.06.2009] 21:51
Tomcio3394
Butterfly13 (09.06.06 12:28):
JA mam tego pełno. . .Kiedyś tak z ciekawości zaczęłam je liczyć na jednym ręku mialam ponad 23. . . Przeraziłam się . . . Na twarzy mam brodawki to jest coś strasznego . . .Jak przeglądam się w lustrze to niedobrze mi się robi... Byłam już u 3 dermatologów. . . Stosowałam już Aldare, Brodacit i inne środki. Poszło na to dosyć dużo kasy...Lecz to stosowanie było raczej nie regularne... Raz zapomnialam, drugi też . . .aż wogóle przestałam tych leków stosować . . . Teraz jest tego coraz więcej . . . Dużo czytałam o Jaskółczym ziele... Mam zamiar to kupić. . . Ale nie wiem czy to coś da...
Błagam pomóżcie . . .
Jeśli już ktoś miał z tym styczność . . . Niech napisze
Z góry dzięki

Jaskółczego ziela nie można kupić. Rośnie dziko w lasach i u mnie na trawniku. Ja też mam brodawki: 3 przypaznokciowe i jedną pośrodku palucha od spodu. Te na rękach wymrażana miałem 6 razy i nadal chodze na ten zabieg. Naa noge stasuje jakąś maść którą mi lekarz przepisał. Jest robiona w aptece. Smaruje brodawke na nodze i zaklejam plastrem. Na te wszystkie stosuje też wspomniane jaskółcze ziele. Po użyciu brodawki robią się czarne. Mam nadzieje że zginą
POzdro Tomek.

IP i czas połączenia logowane. [15049679]
[19.06.2009] 15:59
Maja1222
wiece możeco jestdobra na brodawki bo ja już miałam wycinane i mi się znów rozsiały. 5 na nodze , a 1 na stopie i nie wiem co zrobić
PROSZĘ/!! pomóżciemi .!
dzięki wszytskim pzdr (

IP i czas połączenia logowane. [15082017]
[20.06.2009] 15:13
Czarnulka1910
ja mialam na palcu u lewej reki smarowalam jakimis maziami ale nic nie dawaly oststnio mama mi mowila zebym potarla poieniazkiem i wyrzucila go za siebie nie ogladajac sie i wiecie ze pomoglo. Dziwne ale ponoc nie tylko mi pomoglo.

IP i czas połączenia logowane. [15086812]
[22.06.2009] 16:14
Butterfly13
Tomcio3394
właśnie się pytałam w przerożnych aptekach ale tego nie ma . . .
Niestety nie mieszkam blisko lasu ani nie wiem dalej gdzie tego szukać...Moja kuzyka właśnie gdzieś kupiła jaskółcze ziele (powiedziała mi że zamówiła przez internet)...
A to wogóle pomaga...???
Ja mam jakąś inną odmianę tych brodawek i do tego na ręcach mam...
Moja siostra miała ale inne i pomógł jej Wartner. . . Ale jak sobie zamroziłam 1 to mam od tego taki dołek w skórze...
Niewiem może da to się jakoś zasiać...
Słyczałam że nad wodami tego dużo jest...
Ale czy to prawda???

IP i czas połączenia logowane. [15097188]
[22.06.2009] 16:36
Butterfly13
Tomcio3394 (09.06.13 21:51):
JA mam tego pełno. . .Kiedyś tak z ciekawości zaczęłam je liczyć na jednym ręku mialam ponad 23. . . Przeraziłam się . . . Na twarzy mam brodawki to jest coś strasznego . . .Jak przeglądam się w lustrze to niedobrze mi się robi... Byłam już u 3 dermatologów. . . Stosowałam już Aldare, Brodacit i inne środki. Poszło na to dosyć dużo kasy...Lecz to stosowanie było raczej nie regularne... Raz zapomnialam, drugi też . . .aż wogóle przestałam tych leków stosować . . . Teraz jest tego coraz więcej . . . Dużo czytałam o Jaskółczym ziele... Mam zamiar to kupić. . . Ale nie wiem czy to coś da...
Błagam pomóżcie . . .
Z góry dzięki

Jaskółczego ziela nie można kupić. Rośnie dziko w lasach i u mnie na trawniku. Ja też mam brodawki: 3 przypaznokciowe i jedną pośrodku palucha od spodu. Te na rękach wymrażana miałem 6 razy i nadal chodze na ten zabieg. Naa noge stasuje jakąś maść którą mi lekarz przepisał. Jest robiona w aptece. Smaruje brodawke na nodze i zaklejam plastrem. Na te wszystkie stosuje też wspomniane jaskółcze ziele. Po użyciu brodawki robią się czarne. Mam nadzieje że zginą
POzdro Tomek.

Mógł byś mi opisać wszystko po koleji na moj email: asia211313@o2.pl
z góry dzięki ;P

IP i czas połączenia logowane. [15097342]
[22.06.2009] 21:09
tomcio3394
Butterfly13 (09.06.22 16:36):
Tomcio3394 (09.06.13 21:51):
Błagam pomóżcie . . .
Z góry dzięki

POzdro Tomek.

Mógł byś mi opisać wszystko po koleji na moj email: asia211313@o2.pl
z góry dzięki ;P

A co mam Ci opisać

IP i czas połączenia logowane. [15099068]
[02.07.2009] 20:41
boliiiii
Witam. Ja mam kurzajkę na stopie i od 2 dni z nią walczę cytryną i octem, ja na razie zrobił mi się "krater" z ciemnym środkiem i tak mnie boli noga, że nie mogę chodzić!!! Jeśli przez kolejne 2 do 3 dni tak będzie boleć to chyba odpuszczę... Jakieś pomysły?? Czy tak powinno być??

IP i czas połączenia logowane. [15150164]
[06.07.2009] 18:47
martunek4
znalazłam gdzieś w necie nowy preparat na to dziadostwo-WATRIX. Ze specjalnym aplikatorem lek daje się na kurzajkę i to ją zamraża.
potem ona się stopniowo złuszcza i po 10-14 dniach odpada.Można to kupić w necie na stroniewww.nakurzajki.pl

IP i czas połączenia logowane. [15165362]
[06.07.2009] 19:17
paniszewcowaxD
ja mam takie dwie małe fajne na dłoni. wykwaszałam to duofilem, czy jakoś tak i tylko pobolało, a potem odrosło. dowiedziałam się, że trzeba to na noc smarować miodem i zaklejać plastrem. zrobiłam tak dwa razy i już widzę, że są mniejsze. zobaczymy, co będzie. a dzisiaj dodałam do tego jeszcze jaskółcze ziele. innymi słowy pełna desperacja.

IP i czas połączenia logowane. [15165467]
[08.07.2009] 12:11
martunek4
No i mam ten Wartix. Trudno mówić o zniknięciu 3 trzy dni. Ale stosowanie tego jest przy najmniej proste. Nie drapię, nie wypalam a traktuje zimnem. Mam nadzieję że zniknie .

IP i czas połączenia logowane. [15172407]
[08.07.2009] 13:05
Catterine  kate-g@tlen.pl
Też mam kurzajkę na palcu i walczę z nią już dość długo. Ostatnio trafiłam na tą stronę http://www.nakurzajki.pl/ i zamówiłam Wartix kurzajka wymrożona. Trochę piekło ale nic strasznego. Ciekawe czy się złuszczy

IP i czas połączenia logowane. [15172663]
[12.07.2009] 20:43
kasiunia9692
ja miałam brodawkę w uchu i mialam operację . jak chcesz sie wiecej dowiedziec to pisz na gg 5048016

IP i czas połączenia logowane. [15192222]
[24.07.2009] 11:01
muchart
taka jedna 30 (07.03.27 17:31):
Może niektórzy mnie pamiętają, pisałam tu kiedyś o mojej walce z kurzajkami... teraz po 5 latach leczenia stał się normalnie cud...nie wiem jak to inaczej nazwać. Ale może od początku. Mój syn (teraz 9 lat) od pięciu lat jest leczony przez lekarzy dermatologów z powodu kurzajek (brodawek płaskich)...na twarzy, ustach, nosie Zaczęło się od jednej pod nosem, krórą miekiśmy smarować Verrumalem i zdrapywać...tak zdrapywaliśmy, że się rozniosły po twarzy ( sztuk 36!!!). W sumie 6 dermatologów, różne maści, smarowidła (w tym b. droga Aldara), wypalanie laserem, wymrażanie azotem, jaskółcze ziele, homeopatia i ....wielkie nic + kupa pieniędzy zostawionych u lekarzy i w aptekach. 3 tyg. temu zgadałam się z koleżanką i poradziła mi, żebym nad każdą kurzajką zawiązała supełek z bawełnianej nitki, a póżniej te wszystkie kawałki nitek z supełkami ( my mieliśmy 36 wsadziła pod kamień, który leży pod rynną...i jak zgniją nitki to zginą kurzajki. Nigdy w takie rzeczy nie wierzyłam, ale już łapałam się wszystkiego co mogło pomóc (a przecież nie zaszkodzi). I kurzajki znikają, jedna po drugiej, nie wiem jak to się dzieje, ale znikają uff ale się napisałam, ale mam nadzieję, że ktoś to przeczyta

IP i czas połączenia logowane. [15241650]
[24.07.2009] 11:07
muchart
hesia (08.11.12 21:41):
witam na początek krótko o problemie:
zaczęło się od jednej brodawki na palcu wskazującym (brodawka przypaznokciowa) po roku stosowania różnych smarowideł(m.in. Duofilm, werumal...) i jednym wymrażaniu azotem pojawiły się kolejne na innych palcach tej samej dłoni. obecnie jest ich 4(przypaznokciowe) +3 troche oddalone od paznokcia. mam ich 7. jedne mniejsze ok 0.5cm największa będzie miała 1cm...
od powstania pierwszej upłynęło ok 2-3lata. przeszłam serie zabiegów azotem( strasznie bolało najgorszy pierwszy dzień potem powstawały bolące bąble, które kazano mi przekłuwać igłami..., między czasie stosowałam sposoby domowe:
-jaskółcze ziele
-czosnek
-sól
a od ok tygodnia stosowałam kolejny domowy sposów \"ocet+cytryna\"... I zapytacie jaki efekt? Bolą mnie palce... takim pulsującym bólem, nie zawacham się stwierdzenia \"jakby mały młot pneumatyczny działał mi od środka palca i chciał się przebić na zewnątrz\" , kurzawki wyglądają teraz hmmm... nie użyje określenia \"nieestetycznie\"bo tak wyglądały zanim zaczełam stosowac tą metodę. teraz są odrażające-pod skórą są czarne lub ciemnobrązowe, ponoć KORZENIE tych brodawek. dowiedziałam się o tej metodzie z interneu gdzie ta osoba wycieła ten czarny korzen.... ja tego nie zrobie, bo wiem, że może to pogorszyć sprawę i brodawki się rozsieją jezcze bardziej. Czy ktoś ma dla mnie jakieś rady? Cokolwiek... Proszę

Na kurzajki od lat stosuję tylko i wyłącznie SZKOLNĄ KREDĘ. Posmarować parę razy to paskudztwo na sucho ( koledzy przykładali papkę na wodzie ) i po paru "zabiegach" toto znika.
Życzę powodzenia.

IP i czas połączenia logowane. [15241671]
[27.07.2009] 21:30
kasim
Na brodawki najlepsza i 100 procentowy jest okład z okresu czyli ciotki tylko musi pochodzić od kogoś z rodziny,mamy,siostry. 3 dni i po kłopocie.Miałem na każdej ręce i znikły powiedziała mi o tym prababcia.

IP i czas połączenia logowane. [15256681]
[28.07.2009] 21:44
tomcio3394
kasim (09.07.27 21:30):
Na brodawki najlepsza i 100 procentowy jest okład z okresu czyli ciotki tylko musi pochodzić od kogoś z rodziny,mamy,siostry. 3 dni i po kłopocie.Miałem na każdej ręce i znikły powiedziała mi o tym prababcia.

Też moge napisać, że na brodawke naszczałem nasr**em i po niecałych 30 sek mi zeszła.
Po co takie głupoty pisać sie pytam

IP i czas połączenia logowane. [15261676]
[01.08.2009] 09:07
patryskad
JA PIERDDZIELE... ;/ Właśnie jestem po zamrażaniu kurzajek. OGROMNY BÓL, płakałam, ale i tak doktor powiedział że jestem dzielna, twarda dziewczyna. STRASZNIE BOLI! to było moje drugie zamrażenie, a że doktor powiedział że to dalej nie ma sensu, jadę do poznania na usuwanie kurzajek.

EH... STRASZNY, PULSUJĄCY BÓL!!!!! ;((((( nie nawidzę kurzajkek .

IP i czas połączenia logowane. [15276860]
[01.08.2009] 16:48
martunek4
używanie tego Wartixu nie boli. Trochę poswędzi tylko. Więc ci polecam

IP i czas połączenia logowane. [15278163]

1 2 3 4   » 6 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat