o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

Bąki i gazy

1 2 3   » 7 Strony tematu:
[07.03.2006] 17:05
pierdziawka123
Mam nieco krępujące pytanie.Czy to co jemy jakos spozywania pokarmów ma duzy wpływ na gazy.Ostatnio odżywaiam wydaje mi sie zdrowiej, jem wiecej blonnika warzyw ryb, jem czesto ale malo.W zwiazku z tym pojawiły się kłopotliwe sytuacje z częstym puszczaniem bąków.Mało tego one strasznie smierdzą.Czy ktos mi moze powiedzieć od czego???Czy to ta dieta bogata w blonnik czy moze jednak zle sie odzywiam ze tak pierdze.

Wiem ze to jest smieszne ale prosze o powazne odpowiedzi.

Dla złośliwych dodam ze w towarzystwie sie powtrzymuje

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[07.03.2006] 17:12
HERONA
moim zdaniem jesz za duzo błonnika i organizm nie potrafi tak szybko tego strawic dlatego masz tak wybrzuszony brzuch i puszczasz baczki "Nie należy mylić prawdy z opinią wiekszości."

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [6495658]
[07.03.2006] 17:24
Kazio_Sztuczny_Nawóz
Patrzcie co znalazłem

"Woń bąków wywołują małe ilości siarkowodoru i merkaptanów (tiole) tworzących mieszaninę. Zawierają one siarkę. Im twoja dieta bogatsza w siarkę tym wiecęj siarczków i merkaptanów wyprodukują bakterie, a co za tym idzie tym bardziej będą śmierdzieć twoje bąki. Kalafior, jajka i mięso są powszechnie znane ze swoich możliwości wywoływania cuchnacych bąków. Z kolei groch, fasola czy wogóle warzywa strączkowe produkują duże ich ilości, jednakże nieszczególnie śmierdzących.

Skąd bierze się towarzyszący pierdnięciu odgłos?

Dźwięk powstaje w wyniku drgań otworu odbytu i jest uzależniony od prędkości parcia gazów oraz napięcia mięśni zwieracza.

Ile gazu wytwarza człowiek w ciągu dnia?

Średnio dziennie człowiek wytwarza około pół litra gazów, na które składa się około 14 bąków.

Przeprowadź następujący eksperyment;

Notuj co jesz i notuj swoje każde pierdnięcie. Możesz również dodać opis siły jego smrodu. W ten sposób odkryjesz zależność pomiędzy pożywieniem, które zjadasz a ilością bąków, jak również intensywnością ich zapachu.

Jak wygląda droga bąków do odbytu?

Rzeczywiście może zastanawiać fakt podróżowania bąków w dół ku odbytowi, zważywszy ze gazy mają mniejszą gęstość od cieczy i ciał stałych, więc powinny przemieszczać sie zatem ku górze.
Jelito przepycha swoją zawartość w kierunku odbytu w serii skurczów tzw. ruchem robaczkowym. Proces ten jest stymulowany czynnością jedzenia, dlatego też często zdarza sie, ze mamy ochotę puścic bąka lub strzelić kupę zaraz po jedzeniu. Ruch robaczkowy tworzy strefę wysokiego ciśnienia zmuszając całą zawartość jelita do przesunięcia się w obszar niższego ciśnienia, czyli w dół, ku odbytowi. Małe bąbelki gazów, przemieszczających się łatwiej niż inne składniki, łączą się w większe na drodze do wyjścia. Gdy jelito nie pracuje, gazy mogą przenikać z powrotem w góre, jednak ze względu na skomplikowaną i kręta budowę jelita nie są w stanie zawędrować daleko. Dodatkowo, gdy człowiek leży jego odbyt nie znajduje sie ani powyżej ani poniżej jelit.

Czy mężczyźni pierdzą częściej niż kobiety?

Gdyby tak było w rzeczywistości, oznaczałoby to, że kobiety powstrzymują się i puszczają zatem większe bąki, gdy nikogo nie ma w pobliżu.

Czy istnieją jakieś określone pory puszczania bąków?

Najbardziej prawdopodobne jest puszczenie bąka rano, podczas toalety. Taki bak miano "porannego grzmotu" i w odpowiednich warunkach jego odgłos może "poruszyć ściany".

Dlaczego fasola wywołuje bąki?

Groch i fasola zawierają cukry, których organizm ludzki nie trawi. Gdy dostaną się one do jelit, bakterie zaczynają szaleć i wytwarzają ogromne ilości gazów.

Co oprócz pożywienia może powodować, że pierdzi się więcej niż zwykle?

Ludzie, którzy połykają dużo powietrza pierdzą więcej. Lekarstwem na to jest przeżuwanie pożywienia z zamkniętymi ustami. Ludzie nerwowi wywołujący duży ruch w swoim układzie pokarmowym puszczają wię cej bąkoów, ponieważ organizm nie nadąża zaabsorbować w całości wdychanego powietrza, które ostatecznie trafia do jelit. Niektóre choroby wywołują podwyższoną podatność na wzdęcia. Wznoszenie się samolotu lub jakiekolwiek środowisko niskiego ciśnienia powoduje rozprężanie gazu i w konsekwencji wzdęcia.

Czy bąk to beknięcie niewłaściwą stroną?

Nie. Beknięcie pochodzi z żołądka i posiada inny skład chemiczny niż bąk, który ma w sobie więcej gazów bakteryjnych niż atmosferycznych w porównaniu z beknięciem.

Czy wstrzymywanie się od pierdnięcia jest niezdrowe?

Istnieją różne zdania na ten temat. Rzeczywiście, ludzie od wieków wierzyli, że wstrzymywanie wzdęcia jest niezdrowe. Cezar Klaudiusz wprowadził nawet prawo legalizujące puszczanie bąkow na przyjęciach w trosce o zdrowie obywateli. Istniało głębokie przekonanie, że pohamowywanie się moze zatruć organizm lub być przyczyną wszelakich schorzeń.
a teraz ich klasyfikacja;
jeśli jesteś;
Ambitny - zawsze jesteś gotowy pierdnąć
Koleżeński - lubisz wąchać czyjeś pierdnięcia
Niekoleżeński - przepraszasz, wychodzisz i pierdzisz w samotności
Roztargniony - nie możesz odróżnić czyjegoś pierdnięcia od swojego
Zaczepny - pierdzisz zawsze głośniej niż inni
Beztroski - pierdzisz w kościele
Dziecinny - pierdzisz, a potem się śmiejesz
Sprytny - pierdzisz i kaszlesz w tym samym czasie
Zarozumiały - myślisz, że zawsze można pierdnąć głośniej
Przyjacielski - wąchasz czyjeś pierdnięcia i mówisz im, co zjedli
Okrutny - pierdzisz w łóżku i nakrywasz głowę żony kołdrą
Nieuczciwy - pierdzisz i zwalasz na psa
Zawiedziony - pierdzisz nie smrodliwie
Głupi - uwielbiasz czyjeś pierdnięcia i na dodatek myślisz, że to twoje własne
Nierozsądny - wstrzymujesz pierdnięcia godzinami
Malkontent - narzekasz, że ludzie pierdzę w towarzystwie, ale gdy sam to
robisz, dajesz długie i nieciekawe wyjaśnienia, używając zawiłej
terminologii medycznej
Masochista - pierdzisz w wannie i próbujesz przegryźć bąbelki
Wstydliwy - czerwienisz się po każdym pierdnięciu
Nieszczęśliwy - nie możesz pierdnąć
Umuzykalniony - pierdzisz na każdą nutę
Nerwowy - wstrzymujesz pierdnięcia w połowie
Dumny - myślisz, że twoje pierdnięcia są wyjątkowo przyjemne dla otoczenia
Sadysta - pierdnąwsz

IP i czas połączenia logowane. [6495762]
[07.03.2006] 21:23
pierdziawka123
Dzieki za opnie a wszegolnosci za ten swietny artykul.Normalnie jest ekstra.Z niego jedfnka wynika ze od blonnika owszem pierdzi sie ale nie smierdząco, moje bąki natomiast tak j.e.b.i.ą ze mi samej sie zygac chce.

Wiec juz sama nie wiem jak to jest.Nie wydaje mi sie również, żebym sporzywała siarke no bo w czym.Jem chrupkie pieczywo vasa,jogurty, ryby z warzywami(np po grecku)hmmm co tam jeszcze, czasami pierogi ruskie, zwyykly chleb razowy chleb,wiec od czego to moze być???

Ponadto mam proźbe do kazia .... wklej mi link strony skad to wyczytales, super jest!!!

Pozdro

IP i czas połączenia logowane. [6498063]
[07.03.2006] 22:44
Kazio_Sztuczny_Nawóz
Nie chciałabyś znać adresu tej strony, uwierz mi Wziąłem to z forum humoru hehehe

A tak już całkiem poważnie. Te śmierdzące bąki pojawiły sie dopiero po jakichś zmianach w Twojej diecie czy jakoś inaczej ?

Jeżeli powoduje to pokarm to ja widze jeden sposób. Trzeba ustalić jaki konkretny produkt lub grupa produktów to powoduje. W tym celu musisz po prostu metodą prób i błędów do tego dojść, odstawiając poszczególne produkty i oceniając czy problem nadal istnieje czy też już nie.

Jeżeli sie to nie uda to trzeba pomyśleć nad innymi możliwymi przyczynami jak np. stres, nadmierne połykanie powietrza. Jeżeli liczyłeś na jakąś mądrą sentencje to sie grubo pomyliłeś

IP i czas połączenia logowane. [6499060]
[18.12.2014] 15:21
[08.03.2006] 22:50
liski123
Kolejność działania:
Przeczytaj obojętnie którego załapiesz Tombaka.
Mogę Ci ewentualnie posłać.
Zrób oczyszczanie jelit wg. jego przepisu.
Po zrzuceniu kilogramów złogów będzie spokój.

Podziękuj mi post factum.

IP i czas połączenia logowane. [6508367]
[12.03.2006] 14:18
pierdziawka123
Liski jakiego Tombaka??? O co wogole chodzi wstaw lin jak mozesz!!! Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [6539491]
[12.03.2006] 14:35
HERONA
pierdziawka123 (06.03.12 14:18):
Liski jakiego Tombaka??? O co wogole chodzi wstaw lin jak mozesz!!! Pozdrawiam

podaj maila to Ci przesle, ksiazki Tombaka "gdzie szukać szaleństwa, jeśli nie w domu wariatów, pośród tych, którzy obdarzeni nim zostali w nadmiarze"

IP i czas połączenia logowane. [6539620]
[14.03.2006] 21:22
pierziawka123
typowy-blizniak@o2.pl

IP i czas połączenia logowane. [6559561]
[14.03.2006] 21:59
HERONA
wysłałam "gdzie szukać szaleństwa, jeśli nie w domu wariatów, pośród tych, którzy obdarzeni nim zostali w nadmiarze"

IP i czas połączenia logowane. [6559980]
[16.03.2006] 22:39
bączuś
też czasem mam ten problem na zmianę ze wzdęciami,
albo po jedzeniu mam ogromne wzdęcia, brzuch mi wysadza niesamowicie, albo wzdęcia znikają a pojawiają sie te przeklęte gazy,
wydaje mi się, że ma to związek z piciem dużej ilości kawy, powoduję lepsze wypróżnianie się, ograniczna wzdęcia, ale coś za coś i wtedy pojawiają sie te głupie gazy i bąki,
kawa działa u mnie jak środek przeczyszczający (rozpuszczalna)
może właśnie pijasz dużo kawy?

IP i czas połączenia logowane. [6578558]
[30.07.2006] 18:56
Plumciaaa
Zapraszam na wymianę doświadczeń dotyczących zespołu jelita wrażliwego na forum http://www.pieknazdrowaiszczesliwa.fora.pl/v iewforum.php?f=7

IP i czas połączenia logowane. [7731143]
[31.07.2006] 10:33
Neska 21
liski123 (06.03.08 22:50):
Kolejność działania:
Przeczytaj obojętnie którego załapiesz Tombaka.
Mogę Ci ewentualnie posłać.
Zrób oczyszczanie jelit wg. jego przepisu.
Po zrzuceniu kilogramów złogów będzie spokój.

Podziękuj mi post factum.

Zgadzam się w 100% Tombak wymienia przyczyny tych dolegliwości i daje rady jak to zwalczać POLECAM
Może to zanieczyszczony organizm? złogi? BąDź BambOOcha!!!!!!!
TiNi ŁiNi StRiNg BiKiNi

IP i czas połączenia logowane. [7736522]
[10.09.2006] 22:06
wojwis
Cóz, na moje baki też narzekaja ale dzieki nim jest słodka i miła atmosfera

IP i czas połączenia logowane. [8157344]
[10.09.2006] 22:09
kamyk25
taaaak wojwis jak walnie skarabeusza to mozna umrzec

IP i czas połączenia logowane. [8157385]
[20.09.2006] 11:19
Bekopierd
Kto nigdy nie puścił bąka niech pierwszy rzuci kamień!

IP i czas połączenia logowane. [8240044]
[02.01.2007] 21:47
alewstyd
ja tez mam z tym problem....dzisiaj w klasie narobiłam sobie obciachu,bo kilka razy pierdnelam na lekcji...cicho,ale wystarczajaca glosno,aby kilka osob to uslyszalo.na nastepnej przerwie prawie cala klasa juz wiedziala kto,co i jak.wszyscy sie na mnie dziwnie gapią.a najgorsze jest to ze ostatnio mam z tym duzy problem,bo na kazdej lekcji ledwo powstrzymuje sie przed pierdnieciem,no i jak widac po dzisiejszym incydencie nie zawsze udaje mi sie je powstrzymac.nie jem zadnych świństw,a jednak.w szkole mysle tylko o tym zeby nic mi sie przez przypadek nie wymsknęło,zyje w stresie.a stres wplywa na mnie tak,ze zaczyna bolec mnie brzuch,a co za tym idzie...kolejne pierdniecia..moja mama mowi ze klasa szybko o tym zapomni...ale ja i tak nie zapomne tego dnia.straszny wstyd,a na dodatek to nie moja wina...

IP i czas połączenia logowane. [9204253]
[03.01.2007] 12:13
to są właśnie te
"zdrowe" diety. Żarcie gnije w jelitach

IP i czas połączenia logowane. [9208503]
[23.05.2007] 11:36
Marycha81
Mój problem jest poważniejszy... Z bąkami i wzdęciami jestem związana całe życie. Wycieczki szkolne - te dłuższe autobusowe były dla mnie koszmarem. Kilkugodzinne siedzenie bez ruchu powodowało takie wzdęcie, że brzuch pękał w szwach, towarzyszył temu okropny ból. Wszystko mijało gdy sobie pierdnęłam, ale możliwe to było tylko w pozycji leżącej, jak sie wszystko wyprostowało. Dolegliwośi mam do dziś, mam już 26 lat i wale baki codziennie, najczesciej rano i wieczorem i w nocy. Ciezko mi bylo mieszkac w akademiku n astudiach, poczatkowo sie wstrzymywalam ale nia dalo rady na dluzsza mete. Potem przeprowadzilam straszna rozmowe z kolezankami , ze poprostu mam taka dolegliwosc i nic na to nie poradze. Musze pierdziec i koniec. Przewazne baki sa bezwonne. Pierdze zawsze, bez wzgledu na to co zjem i czy pije czy nie, urzadzalam sobie kiedys glodowki zeby zobaczyc czy tez beda i byly nawet po samej wodzie czy herbacie zielonej. Pomocy, czy ktos cierpi na cos podobnego??

IP i czas połączenia logowane. [10378853]
[23.05.2007] 12:04
adelide sa
polecam espumisan regularnie!

IP i czas połączenia logowane. [10379008]
[23.05.2007] 13:50
niewłaściwa przemiana materii
wytwarzanie się nadmiaru gazów w jelitach świadczy o tym że spożywamy niewłasciwe produkty które obciążają przewód pokarmowy i gniją. Przy ich obróbce chemicznej w jelitach powstają gazy. O ile wykluczymy jakieś poważniejsze choroby czy zniszczoną florę jelit, to pierdzenia można się pozbyć jedząc produkty, które są przetwarzane w sposób najbardziej efektywny, przy jak najmniejsze liczbie produktów ubocznych. Taka dieta eliminuje praktycznie zboża, większość warzyw i temu podobnych obciążników. Ludzie żywiący się wysokowartościowym białkiem i tłuszczami zwierzęcymi praktycznie nie pierdzą. Oczywiście pewna ilość błonnika jest niezbędna, by zachować prawidłowa pracę jelit, ale ta niezbedna ilość nie ma u tych ludzi wpływu na wytwarzanie gazów.

IP i czas połączenia logowane. [10379727]
[01.06.2007] 16:42
SBD
Najgorsze są tajniaczki w windzie.

IP i czas połączenia logowane. [10445942]
[15.07.2007] 16:22
srut
ja pierdze czesto i mam z tego frajde

IP i czas połączenia logowane. [10790147]
[23.07.2007] 23:37
bąąąk
do Marycha81 ja mam cos podobnego z tym ze jak zasypiam nie moge sie powstrzymac od sadzenia bakow!
byc moze powietrze ze mnie zchodzi na koniec dnia

IP i czas połączenia logowane. [10853524]
[29.07.2007] 13:06
Erato
Kazio_Sztuczny_Nawóz
Patrzcie co znalazłem

"Woń bąków wywołują małe ilości siarkowodoru i merkaptanów (tiole) tworzących mieszaninę. Zawierają one siarkę. Im twoja dieta bogatsza w siarkę tym wiecęj siarczków i merkaptanów wyprodukują bakterie, a co za tym idzie tym bardziej będą śmierdzieć twoje bąki. Kalafior, jajka i mięso są powszechnie znane ze swoich możliwości wywoływania cuchnacych bąków. Z kolei groch, fasola czy wogóle warzywa strączkowe produkują duże ich ilości, jednakże nieszczególnie śmierdzących.

Skąd bierze się towarzyszący pierdnięciu odgłos?

Dźwięk powstaje w wyniku drgań otworu odbytu i jest uzależniony od prędkości parcia gazów oraz napięcia mięśni zwieracza.

Ile gazu wytwarza człowiek w ciągu dnia?

Średnio dziennie człowiek wytwarza około pół litra gazów, na które składa się około 14 bąków.

Przeprowadź następujący eksperyment;

Notuj co jesz i notuj swoje każde pierdnięcie. Możesz również dodać opis siły jego smrodu. W ten sposób odkryjesz zależność pomiędzy pożywieniem, które zjadasz a ilością bąków, jak również intensywnością ich zapachu.

Jak wygląda droga bąków do odbytu?

Rzeczywiście może zastanawiać fakt podróżowania bąków w dół ku odbytowi, zważywszy ze gazy mają mniejszą gęstość od cieczy i ciał stałych, więc powinny przemieszczać sie zatem ku górze.
Jelito przepycha swoją zawartość w kierunku odbytu w serii skurczów tzw. ruchem robaczkowym. Proces ten jest stymulowany czynnością jedzenia, dlatego też często zdarza sie, ze mamy ochotę puścic bąka lub strzelić kupę zaraz po jedzeniu. Ruch robaczkowy tworzy strefę wysokiego ciśnienia zmuszając całą zawartość jelita do przesunięcia się w obszar niższego ciśnienia, czyli w dół, ku odbytowi. Małe bąbelki gazów, przemieszczających się łatwiej niż inne składniki, łączą się w większe na drodze do wyjścia. Gdy jelito nie pracuje, gazy mogą przenikać z powrotem w góre, jednak ze względu na skomplikowaną i kręta budowę jelita nie są w stanie zawędrować daleko. Dodatkowo, gdy człowiek leży jego odbyt nie znajduje sie ani powyżej ani poniżej jelit.

Czy mężczyźni pierdzą częściej niż kobiety?

Gdyby tak było w rzeczywistości, oznaczałoby to, że kobiety powstrzymują się i puszczają zatem większe bąki, gdy nikogo nie ma w pobliżu.

Czy istnieją jakieś określone pory puszczania bąków?

Najbardziej prawdopodobne jest puszczenie bąka rano, podczas toalety. Taki bak miano "porannego grzmotu" i w odpowiednich warunkach jego odgłos może "poruszyć ściany".

Dlaczego fasola wywołuje bąki?

Groch i fasola zawierają cukry, których organizm ludzki nie trawi. Gdy dostaną się one do jelit, bakterie zaczynają szaleć i wytwarzają ogromne ilości gazów.

Co oprócz pożywienia może powodować, że pierdzi się więcej niż zwykle?

Ludzie, którzy połykają dużo powietrza pierdzą więcej. Lekarstwem na to jest przeżuwanie pożywienia z zamkniętymi ustami. Ludzie nerwowi wywołujący duży ruch w swoim układzie pokarmowym puszczają wię cej bąkoów, ponieważ organizm nie nadąża zaabsorbować w całości wdychanego powietrza, które ostatecznie trafia do jelit. Niektóre choroby wywołują podwyższoną podatność na wzdęcia. Wznoszenie się samolotu lub jakiekolwiek środowisko niskiego ciśnienia powoduje rozprężanie gazu i w konsekwencji wzdęcia.

Czy bąk to beknięcie niewłaściwą stroną?

Nie. Beknięcie pochodzi z żołądka i posiada inny skład chemiczny niż bąk, który ma w sobie więcej gazów bakteryjnych niż atmosferycznych w porównaniu z beknięciem.

Czy wstrzymywanie się od pierdnięcia jest niezdrowe?

Istnieją różne zdania na ten temat. Rzeczywiście, ludzie od wieków wierzyli, że wstrzymywanie wzdęcia jest niezdrowe. Cezar Klaudiusz wprowadził nawet prawo legalizujące puszczanie bąkow na przyjęciach w trosce o zdrowie obywateli. Istniało głębokie przekonanie, że pohamowywanie się moze zatruć organizm lub być przyczyną wszelakich schorzeń.
a teraz ich klasyfikacja;
jeśli jesteś;
Ambitny - zawsze jesteś gotowy pierdnąć
Koleżeński - lubisz wąchać czyjeś pierdnięcia
Niekoleżeński - przepraszasz, wychodzisz i pierdzisz w samotności
Roztargniony - nie możesz odróżnić czyjegoś pierdnięcia od swojego
Zaczepny - pierdzisz zawsze głośniej niż inni
Beztroski - pierdzisz w kościele
Dziecinny - pierdzisz, a potem się śmiejesz
Sprytny - pierdzisz i kaszlesz w tym samym czasie
Zarozumiały - myślisz, że zawsze można pierdnąć głośniej
Przyjacielski - wąchasz czyjeś pierdnięcia i mówisz im, co zjedli
Okrutny - pierdzisz w łóżku i nakrywasz głowę żony kołdrą
Nieuczciwy - pierdzisz i zwalasz na psa
Zawiedziony - pierdzisz nie smrodliwie
Głupi - uwielbiasz czyjeś pierdnięcia i na dodatek myślisz, że to twoje własne
Nierozsądny - wstrzymujesz pierdnięcia godzinami
Malkontent - narzekasz, że ludzie pierdzę w towarzystwie, ale gdy sam to
robisz, dajesz długie i nieciekawe wyjaśnienia, używając zawiłej
terminologii medycznej
Masochista - pierdzisz w wannie i próbujesz przegryźć bąbelki
Wstydliwy - czerwienisz się po każdym pierdnięciu
Nieszczęśliwy - nie możesz pierdnąć
Umuzykalniony - pierdzisz na każdą nutę
Nerwowy - wstrzymujesz pierdnięcia w połowie
Dumny - myślisz, że twoje pierdnięcia są wyjątkowo prz

IP i czas połączenia logowane. [10899291]
[29.07.2007] 13:08
Erato
Zjadło mi kawałek tekstu.
Czyli kontynuując temat, radzę skonsultować się ze specjalistą od żywienia. On podpowie Ci, co z tym fantem począć i jaka dieta załagodzi problem.
Pozdrawiam. "A co ma być, i tak będzie: słońce wzejdzie bezlitośnie nad murami umarłego miasta..."

IP i czas połączenia logowane. [10899300]
[02.08.2007] 22:51
taahmmm
Marycha mam ten sam problem...uwielbiam wszelkie wyjazdy ze znajomymi ale są one dla mnie męką po prosru bo wieczorem wybucham prawie...kiedys tak nie mialam..slodkie czasy podstawowkowych wycieczek...nie miałam takich problemow wtedy teraz osiemnastka na karku i takie rzeczy sie dzieją i to samo mam tez co "alewstyd" w szkole tez mi sie tak działo, z tymze wychodziłam do ubikacji pod pretekstem siusiu, to mi odbiera radosc przezywania wspolnych chwil ze znajomymi czy rodziną, kilof_2 jesli jest prawdą co piszesz to moze zamiescisz tutaj pare swoich wniosków? i moze komus to pomoze

IP i czas połączenia logowane. [10939231]
[08.08.2007] 00:13
Maciek M.
tutaj znajdziecie więcej -> http://www.pierdupierdu.friko.pl/

IP i czas połączenia logowane. [10974934]
[11.08.2007] 11:05
tomraq
marycha, jestem w twoim wieku i mam ten sam problem od kilku lat, tez nie wazne co jem, chociaz zauwazam ze przy jedzeniu regularnych posilkow w malej ilosci nieco mniej sie sadzi . najlepiej mi sie zylo jak jadlem dwa razy dziennie, srednie posilki, gdzie nie bylo duzych ilosci miesa - po miesie bąki zalatują najmocniej. Espumisan nie jest rozwiązaniem, dzięki niemu nie dostajesz tylko wzdęć. Wszelkiego rodzaju wspomagacze flory bakteryjnej typu activia/actimel itp gówno dają, to po prostu zwykle bakterie ktore daja takie same efekty jak w przypadku innych wyrobow mlecznych typu kefir. Problem który mamy z puszczaniem bąków jest spowodowany wrażliwością przewodu pokarmowego i zaburzeniami w trawieniu, nie ma na to złotej recepty, nie można tego wyleczyć, a co najwyżej zmniejszyć skutki - jedząc regularnie (zawsze o stałych porach - jedzenie szybciej się trawi i mniej gnije w jelitach), mniej, ale częściej (żeby nie zalegało), odpowiednio komponując pokarmy według zasad zdrowego łączenia pokarmów (unikać słodyczy, nie mieszać mięsa z ziemniakami etc - poczytać o tombaka), poza tym prowadzić bardziej aktywny tryb życia - ruch wspomaga trawienie przez stymuylowanie pracy jelit i zapobieganie tworzeniom się złogów. w ten sposób zmniejszysz ilość wydzielanych gazów do minimum, z własnego doświadczenia powiem że do m/w 1/8-1/10 tego co normalnie. Na mnie niekorzystnie wpływa też picie piwa - następnego dnia wolę się odizolować, bo można siekiere powiesić jak popuszczę , to też świadczy o wrażliwości ukł. pokarmowego. Ale wódeczka wchodzi elegancko

IP i czas połączenia logowane. [11001060]
[27.09.2007] 22:24
kupczykowaty
dużo błonnika znajdziesz w zupach mocy warzyw - spróbuj jeść jedną dziennie - mnie to trochę pomogło

IP i czas połączenia logowane. [11350249]
[29.11.2007] 14:51
pomocnik bageczka . . .
wiesz ja tam sie odzywiam roznie....chlopie/fddziewczyno puszcza nie gazuw to znak ze zdrowe jelita !!! ciez sie ja sie tam nie przejmuje co mowia inny i jestem spoko heh zart ale naprawde nie przejmuj sie

IP i czas połączenia logowane. [11747592]

1 2 3   » 7 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat