o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

Czy warto studiować zdrowie publiczne?

1 2 3
[27.07.2012] 09:52
Olfira
Matylda (12.07.26 11:36):
Ja studiuję zdrowie publiczne na WSIiZie w Rzeszowie. Muszę przyznać, że nawet nie przypuszczałam, że będą ciekawe. Myślała, że będą tylko takie tam zajęcia, ale się mile zaskoczyłam. Zajęcia mamy w specjalistycznych laboratoriach, dzięki temu możemy poznać to wszystko od strony praktycznej.
Jak najbardziej polecam ten kierunek studiów. Jeśli chcecie dodatkowych informacji, chętnie odpowiem. Piszcie.

Ja myślałam o tym kierunku, ale mieszkam w Krakowie i chciałabym tutaj na takie studia. Dobrze wiedzieć, a do kiedy można składać dokumenty?

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [19727505]
[28.07.2012] 07:00
jac8
To bardzo przyszłościowy kierunek... http://supertanielatanie.pl/

IP i czas połączenia logowane. [19729512]
[31.07.2012] 08:55
kloba
Olfira (12.07.27 09:52):
Matylda (12.07.26 11:36):
Ja studiuję zdrowie publiczne na WSIiZie w Rzeszowie. Muszę przyznać, że nawet nie przypuszczałam, że będą ciekawe. Myślała, że będą tylko takie tam zajęcia, ale się mile zaskoczyłam. Zajęcia mamy w specjalistycznych laboratoriach, dzięki temu możemy poznać to wszystko od strony praktycznej.
Jak najbardziej polecam ten kierunek studiów. Jeśli chcecie dodatkowych informacji, chętnie odpowiem. Piszcie.

Ja myślałam o tym kierunku, ale mieszkam w Krakowie i chciałabym tutaj na takie studia. Dobrze wiedzieć, a do kiedy można składać dokumenty?
Tutaj masz informacje: http://kandydaci.wsiz.rzeszow.pl/pl/oferta-r ekrutacyjna

IP i czas połączenia logowane. [19736415]
[06.08.2012] 18:39
halo
blaneczka200 (09.07.13 16:45):
Studiuję zdrowie publiczne na UM w Poznaniu. Właśnie jestem po pierwszym roku. Mogę niedrogo sprzedać ksera z pierwszego roku, które są potrzebne na zajęcia. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to piszcie na adres bla.200@wp.pl. pozdrawiam
sprzedać? Jestem po nawigacji i tam jak co roku z innymi studentami szłam na rok niżej oddać ksera co by "młodziaki" nie plakali.echh...a teraz po 6 latach od skończonych studiów wybieram się na ZP w Słupsku i wiecie co? wcale się nie boję czy dostanę pracę czy nie a nie pracuję. Wiem zwyczajnie, że to dobry kierunek, który da mi więcej szans niż to co studiowałam wcześniej (chociaż tu na brak pracy nikt nie może narzekać)Pozdrawiam. Więcej optymizmu życie jest za krótkie, żeby robić co trzeba Trza trochę serca do tego co się chce robić -róbcie co lubicie

IP i czas połączenia logowane. [19750117]
[08.08.2012] 21:31
bezrobotna
Nie!Ja skonczylam 5 lat temu...nie ma pracy. Prawie caly moj rok jest teraz w Anglii i sprzata lub pracuje w resteuracjach. Przez 5 lat probowalismy znalezc prace w tym kraju, USA, Australi, Kanadzie i cale Europie i powiedzieli nam ze nie uznaja naszych kwalifikacji z Polski. Bardziej ambitni powtarzaja studia od poczatku ale juz wybrali inne kierunki... Ale jezeli skonczysz lekarski, pielegniarstwo, farmacje lub stomatologie to mozesz pracowac za granica bez wiekszych problemow. Po tych kierunkach wszyscy moi znajomi pracuja w zawodzie za bardzo dobre pieniadze...

IP i czas połączenia logowane. [19755150]
[21.08.2017] 23:34
[08.03.2013] 18:21
poroboczemu2
Szukam dobrych rekawic/rekawiczek roboczych najlepiej z tej strony http://www.teza.com.pl/pl/c/Rekawice-robocze -i-ochronne/10. Mozeta cos polecic? Albo cos podobnego, w dobrych cenach jak tam co podalem.

IP i czas połączenia logowane. [20300782]
[24.03.2013] 15:20
katarina-mars
Moim zdaniem kierunek bardzo ciekawy, a jeżeli czyimś marzeniem są właśnie te studia, to warto próbować. Jeżeli robi się to co się lubi, to zawsze znajdzie się prace.
Najgorzej to studiować, po to, aby studiować. Dlatego uważam, że warto przemyśleć wybór kierunku. studiowac.pl -> przewodnik uczniów i studentów po świecie szkół, uczelni i studiów

IP i czas połączenia logowane. [20347791]
[24.03.2013] 23:39
werona 90
warto, ale potem wyjechac za granicę. ja szukalam ofert pracy na http://top-ogloszenia.net/Praca-11 i poszczęściło mi sie - jestem w Niemczech i pracuje w zawodzie

IP i czas połączenia logowane. [20349130]
[25.05.2013] 15:57
an3ja
StudentZP (10.08.23 02:44):
Oj ludzie ludzie, tak marudzicie o tym Zdrowiu Publicznym ze pracy nie ma, a powiedzcie mi po jakim kierunku jest ?
Oczywiscie po lekarskim i farmie jest na 100% ale o reszcie kierunkow wszedzie uslyszycie " Nie ma pracy, nędzne zarobki" Ja studiuje ZP o specjalnosci elektroradiologia i jako drugi kierunek zp o specjalnosci zarzadzanie w służbie zdrowia i prace napewno jakas znajdę.

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, farmacja w miastach gdzie są uczelnie-ludzi jest full i nędzna kasa wiem coś o tym. A co do zdrowia widocznie jacyś niedoksztłceni was uczyli. Mnie w Wa-wie sami doktorzy zmilionami pomysłów co można po tym robić. Chociażby otworzyć własną przychodnię, czy pracować w szpitalu, sanepidzie, urzędzie miasta, hospicjum, firmach farmaceutycznych,studiach zdrowia i urody.... mega możliwości. A propos ja jestem farmaceutką i właśnie skończyłam ZP i myślę o kontynuacji a w przysłości otwarciu własnej przychodni, będę starać się o dofinansowanie, znajdę lekarzy do współpracy. Grunt to dobry pomysł P

IP i czas połączenia logowane. [20510007]
[05.06.2013] 07:42
agatka_gagadka
mhh- nei wiem, moim zdaniem lepiej iść na medycynę, co chcesz robić po zdrowiu poublicznym? tu masz fajny art: http://wihehospital.pl/zjazd-dyrektorow-szpi tali-koniecznosc/

IP i czas połączenia logowane. [20532370]
[07.06.2013] 21:39
Agusia566611
Mam pytanie wie ktoś czy na AM we Wrocławiu na ZP jest specjalizacja elektroradiologia? Proszę o szybką odpowiedz

IP i czas połączenia logowane. [20537612]
[17.06.2014] 18:59
lalka
Agusia566611 (13.06.2013.07 21:39):
Mam pytanie wie ktoś czy na AM we Wrocławiu na ZP jest specjalizacja elektroradiologia? Proszę o szybką odpowiedz

ja zachęcam do studiowania Zdrowia Publicznego, nie jest trudno, dla mnie zachętą są studentki z mojej uczelni (PWS biała podlaska), które właśnie są na tym kierunku i dostały stypendium Marszałka.
Kierunek jest ciekawy, zwiazany ze zdrowiem w miarę łatwy. Potem mozna się dalej doskonalić. a praca? tak jak po kazdym kierunku

IP i czas połączenia logowane. [21226917]
[18.06.2014] 13:02
wracając do pytania
Nie warto. Warto studiować zdrowie prywatne, publiczne jest do bani.

IP i czas połączenia logowane. [21227703]
[02.07.2014] 18:30
absolwetnka ZP
Do osób, które zastanawiają się czy studiować ZP:
Jestem absolwentką tego kierunku, studia I i II stopnia. Kierunek sam w sobie interesujący, interdyscyplinarny. O wiele gorzej jest z pracą. Odkąd skończyłam studia minął rok, i w dalszym ciągu szukam pracy. Większość pracodawców nie ma pojęcia o tego typu specjalistach. Wolą nie ryzykować "nowością". Radzę dobrze się zastanowić nad wyborem kierunku studiów.

IP i czas połączenia logowane. [21247581]
[19.09.2014] 19:31
nadienne
Tu jest ciekawy wpis na temat zarobków w branży bio statystycznej. http://www.goldenline.pl/grupy/Uczelnie_stud ia_studenci_absolwenci/statystyka-i-jej-okolice/biostatystyk -oczekiwane-wynagrodzenie ,3324981/
Przyznam, że chciałam studiować pod kątem biostatystyki, ale już mi przeszło, jak zobaczyłam wymagania w tym temacie. Moja znajoma ma męża, który pracuje w dziale biometrii jakiejś tam firmy farmaceutycznej i on to przeczytał i powiedział, że to jest czubek góry lodowej. Ale potwierdził też zarobki, a nawet, że w tym wpisie są mocno zaniżone.

IP i czas połączenia logowane. [21360362]
[19.09.2014] 19:36
nadienne
Link się źle wkleił jakoś Trzeba usunąć spacje.

IP i czas połączenia logowane. [21360369]
[20.09.2014] 12:11
no właśnie
wracając do pytania (14.06.2014.18 13:02):

darmowi reklamodawcy. Nie umiecie czytać?

IP i czas połączenia logowane. [21361121]
[16.05.2015] 18:48
agima
Powiem tak ten kierunek jest dobry dla ludzi którzy już pracują w służbie zdrowia, a pracodawca wymusza na nich posiadanie studiów wyższych, najlepiej związanych z pracą (nauki o zdrowi, kierunki medyczne). Nie chce się komuś iść i męczyć na jakimś skomplikowanym medycznym kierunku to wybiera zdrowie publiczne. Ja tak miałam. Po LO poszłam z przypadku i tak naprawdę braku funduszy do studiowania do policealnej szkoły medycznej i zrobiłam sobie techniki dentystyczne (inaczej protetykę dentystyczną). I tak pracuje do dnia dzisiejszego. Praca fajna i dobrze płatna. Ale jak wylądowałam w państwowej przychodni stomatologicznej to nie pasowało im, że nie mam studiów. Wiedziałam, że na studia techniki dentystyczne się nie dostane bo one są tak samo oblegane jak kierunki lekarskie. Więc poszłam na zdrowie publiczne, mam spec. higiena stomatologiczna. Ja studiowałam zaocznie i z 80% studentów miało podobne historie jak ja. Najwięcej było ratowników medycznych po jeszcze szkołach policealnych pracujących w zawodzie, których miejsce pracy zmusiło do uzupełnienia wykształcenia. Tylko wiadomo oni szli na spec. z medycyny ratunkowej. Były asystentki stomatologiczne pracujące w zawodzie, ale chciały mieć studia, dziewczyny pracujące w aptekach po technikach farmacji itd. Znikoma cześć ludzi ode mnie z roku kończyła ten kierunek jako jedyne wykształcenie zawodowe, nigdy nie pracując w służbie zdrowia. Bo to jest zwyczajnie bez sensu. Ten kierunek pomaga właśnie takim ludziom jak ja, co już pracują, a muszą uzupełnić wykształcenie. Wybieranie tego kierunku po maturze jest bez sensu. No chyba, że ktoś wie, że np. nie dostanie się tak jak ja na techniki dentystyczne, czy na farmacje, a studia chce mieć. Więc idzie na zdrowie publiczne, a potem zawód konkretny robi w policealnej. Inaczej nie ma ten kierunek sensu. To taka administracja tylko dotycząca wyłącznie służby zdrowia.

IP i czas połączenia logowane. [21770695]
[04.10.2015] 00:52
Viktrene
Hmm, jeśli temat Cię interesuje, to moim skromnym zdaniem warto. Tylko trzeba znaleźć uczelnię, która ustawi Cię pod troszkę trudniejszy rynek pracy, niż kiedyś. Daleka znajoma opowiadała coś kiedyś o WSEiZ (w Warszawie, link jak chcesz: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-ekolog ii/zdrowie-publiczne ). Ponoć fajny wydział to prowadzi.

IP i czas połączenia logowane. [21998612]
[27.02.2017] 08:11
anni
Każdy kierunek studiów jest dobry jeżeli wybieramy go ze względu na naszą pasję. Sama wybrałam studia prawnicze na http://www.prawowroclaw.edu.pl/oferta/5-letn ie-studia-prawnicze/ i jestem bardzo zadowolona mimo, że nie należą do najlżejszych. Jeżeli, więc wiesz, że zdrowie publiczne jest tym co chcesz robić przez następne X lat, to nie ma się nad czym zastanawiać!

IP i czas połączenia logowane. [22660113]
[27.02.2017] 12:07
No właśnie
wracając do pytania (14.06.2014.18 13:02):

Na tych studiach uczy się głównie jak postępować aby wydawać mniej kasy na leczenie plebsu, oraz jak przygotowywać bzdurne zarządzenia mające na celu utrudnienie dostępu do specjalistów. A więc ogólnie - jak działać prooszczędnościowo.

IP i czas połączenia logowane. [22660350]
[18.03.2017] 15:37
dr Zaupek
Zdrowie publiczne jest do dupy, darmowy reklamodawco. Uczy się tam tylko jak najmniej wydać kasy na tych co się szwendają po przychodniach dla plePsu i jak utrudnić im dostęp do specjalistów.
Tylko zdrowie prywatne się liczy i takowe warto studiować.

IP i czas połączenia logowane. [22682496]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat