o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Ogólne forum dla studentów
 » Odpowiedz na ten temat

Czy warto studiować zdrowie publiczne?

1 2 3
[25.02.2006] 18:14
rafał22
Witam wszystkich.
Czy wie ktoś może czy zdrowie publiczne to atrakcyjny kierunek pod względem zawodowym?
Może orientuje się ktoś jak jest z pracą po tym kierunku, co można robić no i jak w ogóle wygląda sytuacja ze znalezieniem zatrudnienia po tym kierunku? Może ktoś studiuje zdrowie publiczne na ŚAM w Bytomiu?
Byłbym wdzięczny za jakies informacje
Pozdrawiam

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[25.02.2006] 20:51
ewunia-1982  ewunia-1982@tlen.pl
ja zastanawiam sie czy warto w ogole cokolwiek studiowac....ale przekonali mnie forumowicze ze WARTO mimo wszystko.....

.....jesli to jest to co cie naprawde interesuje to warto
a z praca po tym kierunku to chyba tylko w słuzbie zdrowia... lub pokrewnych instytucjach....a jak wyglada sytuacja i zarobki w polskiej sluzbie zdrowia to juz chyba wiesz nigdy nie zapominaj najpiękniejszych dni twojego życia!!!!
wracaj do nich, ilekroc w twoim zyciu wszystko zaczyna sie walić!!!!

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [6414857]
[25.02.2006] 21:23
vanessaaa
ja studiuje Zdrowie Publiczne na AM w Poznaniu.Nie wiem jak jest w Bytomiu, lae w Poznaniu na tym kierunku są takie specjalności jak:zarządzanie w służbie zdrowia, promocja zdrowia, elektroradiologia, ratownictwo medyczne.Wiem ,ze ta uczelnia jako jedyna w Polsce ma tew niektóre specjalności.Moja specjalnoscią jest zarządzanie. Powiem Ci ze zdr. Publ. to barzdo ciekawy kierunek, praktycznie masz na nim wszystko, pierwszy rok jets barzdo podobny do lekarskiego: abnatomia, trupy itp., ja teraz mam wiecej przedmoitów związanych z ekonomią ale jest Ok.

A co do pracy to nigdy nie wiesz po jakim kierunku ją znajdziesz.

IP i czas połączenia logowane. [6415161]
[24.06.2008] 11:12
mika8634
Heh... Nie polecam. Kierunek moze i ciekawy - filozofia tez ciekawym kierunkiem jest, ale gorzej ze znalezieniem pracy :/ taka prawda. Nawet jesli skonczy sie specjalnosc zarzadzanie sluzba zdrowia czy elektroradiologie... W Polsce niestety kierunek ten nie daje mozliwosci rozwoju.

IP i czas połączenia logowane. [12988142]
[07.08.2008] 19:55
Maaagda
A ja popieram ;] nieliczni znajdują pracę po tym kierunku... Nawet jesli ma sie specjalnosc np. zarzadzanie, to pracodawca woli zatrudnic kogos kto konczyl konkretny kierunek "zarzadzanie", a nie taka specjalizacje. Kierunek na pewno sam w sobie jest ciekawy, ale co po nim dalej ? ... Zreszta kazdy chyba zna obecny stan naszej sluzby zdrowia :/

IP i czas połączenia logowane. [13232952]
[30.04.2017] 03:15
[08.08.2008] 12:19
gos20
ja rowniez studiowalam zdrowie publiczne..ale tylko 1 rok..ciekawy kierunek.. no ale coz po nim.. jeszcze na tej uczelni co studiowalam nie bylo zadnej specjalnosci.. no moze ratownictwo medyczne tylko... i kazdy z naszego roku zadawal sobie pytanie co po tym bedziemy robic... szczerze to nawet wykladowcy sami mowia zebysmy na zdrowiu nie konczyli tylko cos winnym kierunku poszli... wiec cos w tym jest.. a w recepcji nawet bez studiow mozna pracowac nie tzeba zp...

IP i czas połączenia logowane. [13236806]
[29.08.2008] 14:54
Student 3 roku Z.P.
Na dzień dzisiejszy to raczej nie opłaca się!!!,praca jest w służbie zdrowia,w organizacjach po za rządowych.w CPR(centrach pomocy społecznej),stacjach epidemiologiczno-sanitarnych itp.,lecz cięzko sie dostać tam na stanowiska. Zdrowie Publiczne na zachodzie,w szczególności w USA jest powszechnie szanowanym i poważanym kierunkiem(Public Health),być może za ileś lat i tak będzie u nas,a wtedy powinno być ok.Na dzien dziesiejszy prace po tym kierunku najłatwiej znaleść jako przedstawiciel firmy farmaceutycznej,ponoć nawet dobrze płatna.pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [13362464]
[30.08.2008] 12:53
Marika984
A ja powiem tyle - beznadzieja

IP i czas połączenia logowane. [13368605]
[09.09.2008] 16:16
majka111287  maja111287@tlen.pl
Czesc,studiowalam farmacje w krakowie,a teraz przenosze sie do poznania na zdrowie publiczne,bardzo prosze o jakiej informacje,nie znam miasta,nigdy tam nie bylam,bylabym rowniez wdzieczna jesli ktos mialby do sprzedania jakies materialy dla I roku zdrowia publicznego,podaje moje gg 3428618 pozdrawiam cieplo
Majka

IP i czas połączenia logowane. [13424970]
[09.09.2008] 18:12
bola
witam cie majka111287 ja zakonczylam edukacje zdrowia publicznego i jesli chcesz to moge podeslac ci jakies materialy..

IP i czas połączenia logowane. [13425575]
[09.09.2008] 19:19
nie no niech tam
ktos nie chrzani ze 1 rok podobny jest do lekarskiego ;/ .. pielegniarstwo, ratownictwo, fijzo, poloznictwo tak ... ale zp nie !!!

IP i czas połączenia logowane. [13425963]
[09.09.2008] 20:19
bola
hmm dlaczego...np ja i ratownictwo medyczne mieslismy identyczne przedmioty na 1 semestrze..na 2 ratownicy mieli tylko o 1 wiecej,a mianowicie medycyne ratunkowa..takze na mojej uczelni ratownictwo a zdrowie na 1 roku niczym zbytnio sie nie roznilo

IP i czas połączenia logowane. [13426410]
[09.09.2008] 21:18
majka111287
Witam cie bola serdecznie,czy jestes rowniez z poznania?podalam swoje gg,jesli moglabys tam do mnie napisac bylabym bardzo wdzieczna.pozdrawiam serdecznie.buzka.

IP i czas połączenia logowane. [13426838]
[10.09.2008] 08:20
czy ..
Od czasu do czasu zdarza mi się bywać za granicą. Mówię o tej zagranicy, która nosiła kiedyś legendarne określenie "Zachód". Wymawiało sie to z wielkim nabożeństwem i pewną ekscytacją. Jako osoba genetycznie upośledzona seksem (taka opinia krąży wśród większości Pań, na temat mężczyzn), ograniczę sie do tej części, która zachacza o stosunki damsko-męskie. Zauważyłem pewną prawidłowośc, która na początku wywołała u mnie lekką panikę, następnie wielkie samodowartościowanie (w obu przypadkach - błąd). Otóz,... za usmiech skierowany do obcej kobiety, otrzymywałem przeważnie... uśmiech. Na początku była to dla mnie wielka tajemnica... Nawet zacząłem zerkać do lusterka, w nadziei, że inny klimat spowodował moje gwałtowne wyszlachetnienie rysów lub że wyprzystojniałem nagle z jakiegos innego zrządzenia. Ale nie. Morda jak morda. Po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że jest to NATURALNE zachowanie człowieka. I nie ma tu nic tajemniczego. Dlaczego o tym piszę? No właśnie... Przebywając (w znacznie większym stopniu) w kraju zauważyłem, że uśmiechając się do obcej kobiety, można wywołać kilka podstawowych sposobów odzewu.
Oto one w kolejności częstotliwości występowania:

1. Niewidoma - pani, która prześlizguje się po mojej twarzy w sposób sprawiający, że czuje się poł lub całkiem przezroczysty. Nie ma mnie! Trzeba upuścic łyżeczkę aby utwierdzic się w przekonaniu, że to tylko złudzenie. Inni mnie widzą... Ufff...
2. Wystraszona - najchętniej schowałaby się pod obrus na stoliku. Panika w oczach i nieskoordynowane ruchy. Może zacząc mieszać kawę długopisem lub zamiast paczki papierosów wyciądnąć z torebki tampony i zapalniczkę. Nie dopije kawy - ucieknie...
3. Laborantka - spojrzy na mnie wzrokiem rozkładającym na części składowe. Otaksuje z kamiennym obliczem, jak szczura po doświadczeniu. Robi mi się wtedy lekko nieswojo i czuję, że moje miejsce jest w labiryncie, gdzie czeka na mnie kawałek sera w nagrodę.
4. Najpiękniejsza we wsi - to, że nie zacznie się ze mnie śmiać, wynika jedynie z tego, że przywykła do takich zer jak ja, podziwiających jej boską urodę. Mina zdaje się mówić, żebym sobie odpuścił. Jest nieosiągalna i ponad... Nie wyklucza to jednak, że założy nogę na nogę w sposób dajacy możliwość podziwiać jej wdzięki... aż do samej wątroby.
5. Cnotliwa - momentalnie sie wyprostuje, zrobi poważną minę, jej kolana gwałtownie się spotykają. Nie jest ani obrażona ani wyniosła, ale i tak człowiek sie czuje jakby atakował klasztor Karmelitanek - w samych gaciach.
6. Zdesperowana - po sekundzie żałuję, że się uśmiechnąłem. W oczach na 365 pozycji seksualnych, wiadro spermy i obietnicę, że mam przerąbane. Czeka na jakikolwiek pretekst aby zacząć radosne gulgotanie na tematy okołołóżkowe. Oczywiście nie od razu... Taka łatwa to ona nie jest... Musi upłynąć ze dwie - trzy minuty.
7. Normalna - i to własnie jest ten rzadki i fajny przypadek, kiedy to... usmiechnie się. Przecież to do niczego nie zobowiązuje. Wie, że ją zauważono i... jest to forma podziękowania za cichą adorację. I nie znaczy to wcale, że zaraz lecę do niej z portkami opuszczonymi do kostek. Klasa wymaga szacunku. Oczywiście - można spróbowac jeszcze posunąć się dalej. Lecz ostrożnie i z zachowaniem zasad obowiązujących dżentelmena. O ile to hasło z czymkolwiek się jeszcze kojarzy...

No i tak to wygląda z punktu faceta, który wcale nie chce być nachalny, niemiły czy nietaktowny. Szkoda, że tak jest. Większość kobiet nie docenia uśmiechu, jako osobistego wyposażenia. To jest fajne i powodujące, że robicie się Panie ATRAKCYJNIEJSZE. A to chyba nic złego? Prawda?

IP i czas połączenia logowane. [13428359]
[10.09.2008] 14:57
Pola86
Hmm... Wybierając zdrowie publiczne popełniłam największy błąd :/ myślalam, że wszystko będzie tak kolorowe jak te studia (łatwe, lekkie i przyjemne)... Szkoda że po ukonczeniu tego kierunku nie ma pracy w zawodzie. Ja pracuje jako recepcjonistka w szpitalu a moje znajome nie mają lepiej - także konczyly ten kierunek.
Dodam, że studiowalam w Poznaniu... A tam poziom nauki zp jest żenujący... w porownaniu z innymi uczelniami medycznymi.

IP i czas połączenia logowane. [13430480]
[10.09.2008] 15:58
majka111287
Hej Pola86,nie wiem czy widzialas moja wiadomosc ale ja wlasnie wybieram sie do poznania na ten kierunek,troche zmartwila mnie twoja wiadomosc,ale coz-teraz nie ma odwrotu,nie znam kompletnie tego miasta czy moglabys sie odezwac do mnie na gg-3428618,bede wdzieczna
buzka

IP i czas połączenia logowane. [13430751]
[25.09.2008] 12:34
karolla24
fajny tekst ale nie za bardzo zwiazany z tematem:X,fajny ale szownistyczny bo ukazuje, ze kobiet normalnych jest tak malo, ze az chyba niemozliwe zeby jakas spotkac...niemniej zyzce powodzenia!

IP i czas połączenia logowane. [13522495]
[25.11.2008] 09:43
kasia zdrowie publiczne
studiuje zdrowie publiczne, jestem na 2 roku studia sa super aczkolwiek zajęcia w piątek po pracy mnie wykanczają pracuje w sanepidzie zalapalam sie tam sama najpierw na staz teraz na zastepstwo wszystko jest git chrzanicie ze nie ma pracy chciec to móc!!!!!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [13890144]
[19.02.2009] 19:11
Studenteczka863
Czy warto studiowac zdrowie publiczne ? Hmm... Ja napisze tak : studiuje zdrowie publiczne o specjalnosci elektroradiologia. Niestety juz teraz wiem (orientowalam sie w zwiazku z podjeciem pracy, aktywnie poszukiwalam w wielu placowkach... a praca na pół etatu mnie nie interesuje za 600zl) ze po tym kierunku nie znajde pracy w zawodzie. Niewielu jest potrzebnych specjalistow z tej dziedziny. W Polsce nie ma zadnych perspektyw. Dlatego od tego roku zamierzam podjac 2 kierunek studiow - fizjoterapie....

Osobiscie nie polecam tego kierunku... a wlasciwie specjalizacji.

Pozdrawiam, Studentka UM w Poznaniu.

IP i czas połączenia logowane. [14413377]
[19.02.2009] 19:21
Aaaatakasobie
Studenteczka widze ze studiujemy na tej samej uczelni jak milo... Napisze ze ja takze nie jestem zadowolona ze zdrowia publicznego :// moze i kierunek ciekawy, ale nie ma konkretnego ukierunkowania jak np. farmacja, analityka medyczna, fizjoterapia... Ja mam specjalizacje zarzadzanie, w sumie i tak duzo jest absolwentow z zakresu zarzadzania :// wiec po co przyjmowac kogos kto ma skonczona tylko taka specjalizacje a nie konkretny kierunek ZARZĄDZANIE. Ból ://

I w tym wypadku "chcieć nie znaczy móc"... Przykra rzeczywistosc.
Życze trafnych wyborów
Agata

IP i czas połączenia logowane. [14413430]
[06.03.2009] 07:26
dymetrius
jestem tegoroczną maturzystka...chcialabym pojsc na zdrowie publiczne na am w poznaniu...czy mam szanse abys ie tam dostac?czy studia na tym kierunku sa ciezkie? jaka po tym praca mnei czeka?

IP i czas połączenia logowane. [14493061]
[06.03.2009] 14:42
AniAni
Praca ? Poczytaj sobie wypowiedzi powyzej... Ja tez nie jestem zadowolona z tego kierunku, ktory jest zbyt ogolny. Jest zapotrzebowanie na konkretnych fachowcow... Takie sa realia. Poza tym kierunek studiow jest lekki do nauki taki jego jedyny plus.

IP i czas połączenia logowane. [14494819]
[11.04.2009] 22:56
kasiaaaaaaaaa
Ale piszecie bzdury ;/ powiedzcie mi po jakim kierunku teraz dostaniecie prace w 100% ??? no właśnie, wiec lepiej studiować cokolwiek niż NIC. A jeżeli ktoś chce to i praca sie znajdzie tylko trzeba sie uzbroic w cierpliwość Trzeba zawsze być optymistą ja kończę ZP kierunek jest ciekawy o ile kogoś takie cuda interesują

IP i czas połączenia logowane. [14693151]
[22.05.2009] 19:18
Magda_lena
Hej, mam pytanie przeszukałam cały internet i w zasadzie nie znalazłam jasnej odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie z tym kierunkiem własnie zwiazane, a mianowicie, czy na zdrowiu publicznym jest chemia i fizyka? Interesuje mnie własnie ten kierunek na ŚUM.
Z góry dzięki za odpowiedź.

IP i czas połączenia logowane. [14922178]
[23.05.2009] 23:47
Bartosh84
Nie ma chemii, nie ma też fizyki, ale pewne elementy mogą być na przedmiocie nauka o człowieku.

@kasia
ale kierunek zdrowie publiczny jest zbyt ogólny. Lepiej iść na fizjotrapię, dietetykę, ratownictwo medyczne czy nawet na kosmetologie niż ZP. Po kosmetologi możesz sobie chociaż zakład kosmetyczny otworzyć, a po ZP to co? Lepiej skończyć jeden z powyższych kierunków na I stopniu studiów (licencjackich) i na studia II stopnia (magisterskich) można iść na ZP. A po licencjacie ZP możesz iść na magisterkę tylko ZP. Nie polecam kierunku już lepsza taka administracja czy pedagogika.

IP i czas połączenia logowane. [14929138]
[24.05.2009] 19:12
the sky is the limit
Student 3 roku Z.P. (08.08.29 14:54):
Na dzień dzisiejszy to raczej nie opłaca się!!!,praca jest w służbie zdrowia,w organizacjach po za rządowych.w CPR(centrach pomocy społecznej),stacjach epidemiologiczno-sanitarnych itp.,lecz cięzko sie dostać tam na stanowiska. Zdrowie Publiczne na zachodzie,w szczególności w USA jest powszechnie szanowanym i poważanym kierunkiem(Public Health),być może za ileś lat i tak będzie u nas,a wtedy powinno być ok.Na dzien dziesiejszy prace po tym kierunku najłatwiej znaleść jako przedstawiciel firmy farmaceutycznej,ponoć nawet dobrze płatna.pozdrawiam
Jak jak? CPR-centra pomocy społecznej? centrum powiadamiania ratunkowego słoneczko! Wstyd na 3 roku takie bzdety wypisywać;p a nawiązując do tematu-najlepiej zrobić licencjat z innych kierunków na wydziale ZP a magisterkę już z tego właśnie albo i 2 magisterki-ZP i swój kierunek. Nie znajdziesz po czymś takim pracy? O pracę będzie można się na każdym rogu potknąć z takim zestawem zawodowym

IP i czas połączenia logowane. [14932480]
[01.06.2009] 21:53
Mingij
Nie w Polsce...

IP i czas połączenia logowane. [14981185]
[13.07.2009] 16:45
blaneczka200
Studiuję zdrowie publiczne na UM w Poznaniu. Właśnie jestem po pierwszym roku. Mogę niedrogo sprzedać ksera z pierwszego roku, które są potrzebne na zajęcia. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to piszcie na adres bla.200@wp.pl. pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [15195964]
[26.07.2009] 21:38
m000nis
witam, czy ktoś wie jak wygląda egz. wstępnego na II stopień studiów ZP?
z jakich działów powinnam się przygotować?
za wszelkie uwagi i wskazówki będę bardzo wdzięczna

IP i czas połączenia logowane. [15252390]
[02.08.2009] 21:02
EOZIN
Witam wszystkich, jestem studentką ZP w Kielcach. Kierunek ten to schronienie dla debili którzy chcą się szlajać przez 5 lat, moczyć nie powiem co, i na koniec otrzymać dyplom z wielką pompą, zasiąćś za biureczkiem i na start dostać 10 kawałków.To kierunek dla ludzi ambitnych i twórczych, którzy pragną zrobić coś dla polepszenia lub podtrzymania zdrowia naszego społeczeństwa.Ta gadka-szmatka, że to beznadziejny kierunek wychodzi pewnie od ludzi, którzy sami nie wiedzą co mają z sobą zrobić.

IP i czas połączenia logowane. [15283129]
[02.08.2009] 21:28
Miki8326
Czy kierunek ktory nie ma konkretnego ukierunkowania moze miec dobre perspektywy w kraju o niewielkich perspektywach sluzby zdrowia? Kierunek zp na pewno nie nalezy do ambitnych, chocby ze wzgledu na łatwosc dostania sie na niego...

IP i czas połączenia logowane. [15283245]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat