o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Polonia, czyli Polacy poza granicami kraju
 » Odpowiedz na ten temat

Umowa kupna

[20.02.2006] 01:16
Marrco
Mam zamiar odkupic auto \"z pierwszej reki\". Czy w USA tez sporzadza sie umowe kupna-sprzedazy w oparciu o jakis formularz? Gdzie potem z tym isc?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[20.02.2006] 04:39
dfw
Marrco,

W wyszukiwarce mozesz znalezc wiele wzorow umowy kupna-sprzedazy,
wystarczy, ze wspiszesz "bill of sale" - niektore sa podane w roznych stanach jako ulatwienie dla potencjalnych kupcow i sprzedawcow, jak na przyklad ten w Nebrasce:
http://www.dmv.state.ne.us/dvr/pdf/billofsal e.pdf
w Connecticut:
http://www.ct.gov/dmv/LIB/dmv/20/29/H31.pdf
w Nevadzie
http://www.dmvnv.com/pdfforms/rd104.pdf
poszukaj, czy jest jakas specjalna forma przyjeta w Twoim stanie (nie wiem, gdzie mieszkasz)

Albo ogolne - ktore sa uzywane gdziekolwiek:
http://www.mochabaydesign.com/printables/aut osale.html
http://www.autocrisis.com/billofsale.phtml
http://www.getformsnow.com/free_business_for ms/free_bill_of_sale_with_warranty.html

Obojetnie, ktory format uzyjesz, wazne by byly na umowie nastepujace szczegoly:

BILL OF SALE - USED AUTOMOBILE BUYER _______________________________________________ SELLER ______________________________________________ DATE OF SALE ________________________________________ PLACE OF SALE _______________________________________ VEHICLE SOLD _______________________________________ VIN _______________________________________ MILEAGE _______________________________________ PRICE PAID $ _________________ PAID IN FULL! VEHICLE SOLD AS IS. NO WARRANTIES WHATSOEVER. (zalezy, czy sprzedajacy daje Ci jakies gwarancje czy nie). SIGNATURE OF BUYER ____________________________________ SIGNATURE OF SELLER _____________________________________ THIS VEHICLE NOW BELONGS TO THE BUYER! To byl chyba wzor najprostszej z form. Ale w tych poprzednich linkach masz podane kilka innych formatow. Wybierz te, ktora Ci bedzie najbardziej odpowiadac. Z umowa kupna-sprzedazy idziesz zarejestrowac samochod na siebie.

Powodzenia i szerokiej drogi!
DFW Serce: Rozum, ty nawet mówisz rozumnie. Ale ty się nie znasz. Są takie rzeczy, których ty nigdy nie pojmiesz.
Rozumek: Dobra, dobra. Ja wiem, Serce. Ja wiem, o co ci chodzi. Chodzi ci o miłość. Ale pamiętaj o jednym: ze wszystkich rzeczy wiecznych miłość trwa najkrócej. Więc ty się nie nastawiaj na wieczność. Ty, Serce, nie jesteś czasoprzestrzeń.
JLW

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [6367788]
[20.02.2006] 04:50
Kiosek..
Nie sluchaj tej glupiej BABY

Nie potrzeba zadnej umowy!!!!!!!!!

Wystarczy jak sprzedajacy wypelni rubryke sie podpisze na TITLE aktu wlasnosci samochodu. TYLE!!!!!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [6367792]
[20.02.2006] 04:59
dfw
Kiosek,

Owszem, title podpisuje dotychczasowy wlasciciel i musisz go miec, by przerejestrowac auto na siebie. Tylko, ze na tytule wlasnosci samochodu nie bedziesz mial umieszczonych zadnych szczegolow dotyczacych sprzedazy, zadnych dodatkowych klauzul, ktore zazwyczaj znajduja sie wlasnie na bill of sale. Tak wiec bill of sale nie jest konieczny. ALE jest przydatny i spisanie tej umowy wyraznie - czarno na bialym - okresla warunki kupna-sprzedazy.
TYLE. Serce: Rozum, ty nawet mówisz rozumnie. Ale ty się nie znasz. Są takie rzeczy, których ty nigdy nie pojmiesz.
Rozumek: Dobra, dobra. Ja wiem, Serce. Ja wiem, o co ci chodzi. Chodzi ci o miłość. Ale pamiętaj o jednym: ze wszystkich rzeczy wiecznych miłość trwa najkrócej. Więc ty się nie nastawiaj na wieczność. Ty, Serce, nie jesteś czasoprzestrzeń.
JLW

IP i czas połączenia logowane. [6367794]
[20.02.2006] 05:12
Kiosek..
Pezepraszam DFW troche mnie ponioslo znowu sie nachlalem tanej wodki z dominiks masz racje

IP i czas połączenia logowane. [6367796]
[20.09.2017] 09:28
[20.02.2006] 05:14
dfw
Kiosek,

Nie chlaj (nie chlej?) tyle... dobrze Ci zrobi.

Serce: Rozum, ty nawet mówisz rozumnie. Ale ty się nie znasz. Są takie rzeczy, których ty nigdy nie pojmiesz.
JLW

IP i czas połączenia logowane. [6367798]
[20.02.2006] 05:35
Stive z Chicago
Wszelkie akty kupna- formularze nie maja zadnych mocy prawnych i wiazacych w USA. Kazdy wlasciciel samochodu kupionego za Cash lub splaconego w Banku posiada akt wlasnosci samochodu "Title". Akt własności "Title" jest dokumentem raczej nie podrabianym w jednym oryginale. Jesli wlasciciel samochodu zgubi "Title" nie mozesz kupowac samochodu od niego, chocby ci setki aktow wystawial. On musi wystapic do urzedu o wydanie duplikatu, zazwyczaj z tym jest problem i niech on sie martwi. Jesli sprzedajacy podpisze ci "Title" jedziesz najpierw do inszurance ubezpieczyc samochod na podstawie tego"Title", dopiero pozniej jedziesz do Cash Stadion by go zarejestrowac na siebie. Bo panienka w okienku zabiera ci to "Title" i wystawia tablice probne. Po okolo 14 dniach zadzwonisz, czy juz sa tablice oryginalne i odbierzesz je sobie. Nowe "Title" wystawione na ciebie przez urzad przyjdzie do ciebie do domu. Zadne akty zobowiazujace sie do jakis gwarancji nie maja zazwyczaj mocy prawnej, przez sprzedajacego indywidualnie posiadacza samochodu. Tylko sprzedawca posiadajacy licencje miejska sprzedazy samochodow i Dealer. Jesli kupujesz samochod od kogos?, co jeszcze splaca pozyczke na samochod do Banku, musisz ty przejac te splaty od Banku na siebie za zgoda Banku. Trafisz na goscia z jajami, facet splaci samochod, Bank przesle mu "Title" do domu, a on legalnie zabierze ci samochod i mozesz go w tylek pocalowac. Albo duzo kasy wydac na adwokata by dowiesc prawdy. Patrz!, tylko za prawidlowo wypelnionym "Title" podpisanym przez niego i to do lapy, reszte olej. Zawsze mam swoje zdanie wolne od cenzury.

IP i czas połączenia logowane. [6367801]
[20.02.2006] 05:59
Stive z Chicago
Mozesz jeszcze przed kupnem spisac serial number znajdujacy sie przy szybie przedniej od strony kierowcy. Wejsc na Internet na strone?, ale to moze ktos inny ci poda, gdzies link na ta strone posialem. Mozesz sprawdzic jaki ma ten samochod przebieg, czy gdzies jest nowtowany, jak ma prowadzony service, wymiana oleju, przeglady, usterki. Czesto ludzi nielegalnie zanizaja licznki bo to glownie podnosi cene w USA samochodow. Kawalek druta od akumulatora do masy i plus, licznik jedzie w dol, to juz dziecko 5 letnie potrafi. Zawsze mam swoje zdanie wolne od cenzury.

IP i czas połączenia logowane. [6367806]
[20.02.2006] 13:08
dfw
Bardzo cenna uwaga z tym duplikatem tytulu wlasnosci, Stive. Ciesze sie, ze zwrociles na to uwage.
Strona na ktorej mozesz sprawdzic wszystkie informacje o samochodzie, to http://www.carfax.com/
Wklepujesz VIN (Vehicle Identification Number) i masz informacje o historii samochodu.
Powodzenia! Serce: Rozum, ty nawet mówisz rozumnie. Ale ty się nie znasz. Są takie rzeczy, których ty nigdy nie pojmiesz.
JLW

IP i czas połączenia logowane. [6369618]
[20.02.2006] 13:37
RoLnIk z warszawy
Czescv stivek wylazles z nory jaki SN debilu to VIN c.io.to widze ze jestes rasowym amerykaninem nawet niewiesz co to VIN

IP i czas połączenia logowane. [6369865]
[20.02.2006] 23:44
i sprawdz na titlu
czy nie ma dopisanych wierzycieli

IP i czas połączenia logowane. [6375537]
[20.02.2006] 23:56
Marrco
Dzieki za rady. Sa b.cenne. Auto sprawdzilem ,jest ok. Jeszcze tylko insurance i wio..

IP i czas połączenia logowane. [6375612]
[21.02.2006] 01:13
Informator.
Rolniku. Pewnie znasz jezyk piwniczyny Chicagowski.

Obowiazuja dwie formy. VIN stosowany na szybach Sticker u Dealer przy sprzedazy samochodow. I druga forma to Serial, numer seryjny samochodu, odmieniany przez wielu amerykanow rowniez.

IP i czas połączenia logowane. [6375995]
[21.02.2006] 01:38
p4..
S.pi.re.dal.aj kmiotku liscie pompowac

IP i czas połączenia logowane. [6376054]
[06.02.2017] 22:57
Dergolog
Najlepszą umowę kupna auta znalazłem tutaj http://www.umowakupnaauta.pl/ i sprawdziła się już kilka razy bo na tym portalu pisali to prawnicy a nie kopiuj wklej!

IP i czas połączenia logowane. [22636700]

» Odpowiedz na ten temat