o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Sci-fi / Fantasy
 » Odpowiedz na ten temat

co to za filmy /seriale

[18.02.2006] 09:15
NNSD
może ktoś będzie pamiętał tytuły, i może wiedział gdzie je zdobyć

1. Film był nadawany kiedyś w polskiej telewizji późno w nocy, dawno początek lat 90 albo wcześniej.
Był tam taki robot, nie pamiętam czy metaliczny czy cyborgowaty
Akcja chyba na jakiejś stacji kosmicznej
Cechą charakterystyczną tego robota czy cyborga wkładał sobie coś tam z tyłu w szyje - takie coś w rodzaju "lampy elektronowe z dawnych telewizorów"
i się tym ładował, czy coś w tym stylu.
Film to taki dreszczowiec sci-fi

2.) serial - prawdopodobnie czeski, też stary, też w tv, był emitowany w ferie albo wakacje w porannych godzinach dla dzieci
występował tam robot-cyborg taki dziadek, mial odkręcane ręce, np mógł zamontować tokarke czy cóś i w głowie pod włosami z tyłu, miał ukryte oko- kamere, mieszkał w jakimś nawiedzonym domu = statku kosmicznym, i tak wszystko było pokręcone

Pamiętam że miałem stracha po tych filmach ale chciałbym dzisiaj wiedzieć jakie to i 3 serial nadawany w polsacie tak w połowie lat 90
akcja rozgrywała się na saturnie, czy jakiejś planecie
wojna między ludzmi a istotami rozumnymi które powróciły na ziemie po iluś milionach lat. - te istoty to były coś w rodzaju dinosaurów, i rozmnażały się na tej planecie składając jajka czy cóś
Nosili takie pancerze kombinezony, i jak to się rozcieło czy zniszczyło to z tego taki zielony glut wypływał
I jeszcze coś grała tam taka fajna aktorka - podobna do Anegeliny Jolie, chyba nie ona, ale miała też takie dość wyraziste wargi i chyba odrobine mulatka.
Było chyba z 10 odcinków tego serialu, a później zniknął

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[18.02.2006] 11:31
Koper
Co do punktu pierwszego, to najpewniej chodzi ci o film "Saturn 3" z Kirkiem Douglasem.

http://www.filmweb.pl/Film?id=9363

Co do 2 i 3 punktu to pojęcia nie mam, choć jeśli chodzi o glutowate cosie wypływające z ciał zabitych kosmitów, to takie motywy były w serialu "StarGate" oraz filmie "Krull" ale to raczje na pewno nie o to chodzi. "In this world (...)
there will always
be rich and poor.
Rich in gifts...
poor in gifts.
Rich in love...
poor in love."

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [6351915]
[18.02.2006] 13:36
NNSD
pierwszy chyba się zgadza

co do trzeciego, to nie trafiłeś, może ktoś jeszcze sobie przypomni.
Jeszcze dodam że na tej planecie 9to chyba był któryś z księżyców Saturna) Ludziki polowali na te "stwory" -dwunożne człekokształtne
a tamci na ludzi. "Tamci" mieli takie toporki
Acha gluty nie były same w sobie, chodzi o to jak się w nie strzeliło czy cóś, to te ich pancerze się rozszczelniały i to co w środku się utleniało i stąd ta zielona maziaa
Ludzie mieli odrzutowe statki latające takie kontenery - pionowzloty, tamci też czymś latali, oczywiście znacznie bardziej zaawansowane technologicznie
i więcej już nic nie pamiętam

IP i czas połączenia logowane. [6352848]
[18.02.2006] 13:57
Koper
A to nie był taki serial "Ziemia 2" tudzież "Nowa Ziemia" czy jakoś tak? "In this world (...)
there will always
be rich and poor.
Rich in gifts...
poor in gifts.
Rich in love...
poor in love."

IP i czas połączenia logowane. [6353024]
[18.02.2006] 19:19
NNSD
nietrafione - pudło

Ziemia 2 -raczej nie, treść opisy zupełnie nie pasują

Nowa Ziemia - znalazłem tylko animacje Titan -Nowa Ziemia - oglądałem i mam też nie to

IP i czas połączenia logowane. [6355746]
[20.10.2014] 06:19
[19.02.2006] 09:46
Koper
No to już mi się koncepcje skończyły. Ale ja za dużo seriali nie oglądałem, więc może znajdzie się tu ktoś, kto będzie wiedział. "In this world (...)
there will always
be rich and poor.
Rich in gifts...
poor in gifts.
Rich in love...
poor in love."

IP i czas połączenia logowane. [6359664]
[04.05.2006] 15:40
skrzyniu
ten serial z zielonymi glutami w zboraj i z toporkami to "Gwiezdna Eskadra" chyba 24 lub 28 odcinków tylko było.

IP i czas połączenia logowane. [6947499]
[08.05.2006] 18:22
NNSD
Witam chyba jednak nie, opis z Filmweb nie pasuje mi zupełnie
(ale moge się mylić

W roku 2063 ludzie na Ziemi wcale nie żyją w pokoju. Wszyscy ciągle pamiętają niedawne wojny z Androidami, które przetrzebiły błękitną planetę. Pamiętają też o nie chcących walczyć po stronie ludzi klanach człowieczych zwanymi tankami. Ci ostatni żyją teraz pomiędzy ludźmi ukrywając swoje pochodzenie. Politycy ten nowy rodzaj rasowych animozji chcą wykorzystać do własnych celów. W przeddzień wyprawy kolonizacyjnej na odległy Tellur, w skład ekipy ma zostać włączonych 10 tanków. Tym samym decyzją władz rozdziela kochającą się parę przyszłych kolonistów, Nathana Westa (Morgan Weisser) i Shane Vansen (Kristen Clone). Ona poleci w gwiazdy, on zostanie na Ziemi, całą winę za nieprzychylność losu zrzuca na tanki. Ziemi nie przyjdzie długo żyć we względnym spokoju. Brutalny ataka z kosmosu niszczy kolonię na Veście, a statek z osadnikami na Tellusa zostaje zestrzelony przez obce myśliwce jeszcze przed lądowaniem. Zdeterminowany West wstępuje do korpusu gwiezdnych margines, by jako pilot ziemskiego myśliwca bronić Ziemi przed agresorami. W składzie jego jednostki są także tanki.

można ten film gdzieś w sieci znaleźć

IP i czas połączenia logowane. [6980449]
[08.05.2006] 18:28
NNSD
a może jednak
- jedna z recenzji komentatorów: Teraz ja postaram sie naswietlic tresc serialu:

Jest rok 2063 ludzie osiagneli technike klonowania ludzi(Inwitro) oraz ich szybkiego rozwoju(klon rodzi sie w wieku 18lat+2lata szkoly i do boju) posiadaja takze umiejetnosc budowania Androidow (Silikantow).Wszechswiat staje sie dla nich coraz mniejsza zagadka. A eksplortacja swiata dosza do takiego rozwoju ze ludzie posiadaja swe kolonie na dalekich jego krancach.Rozwoj techniki nie odbyl sie bez krwawych incydetow.Androidy wyciagnely miecz przeciwko ludziom(przyczyna byl wirus zasiany przez niedocenionego tworce-czlowieka).Po latach wojen Silikancji zostali podbici i rozproszeni (najwiesza zasloge w tym mialy klony ludzi jako narzedzie zastepcze w walce ludzi z AI).Z czasem nastal coraz wiekszy glos niezadowolenia z traktowania podrzednego klonow.A z czasem w walce politycznej zostali oni wykozystani do propagandy niczym rownouprawnienie kobiece.
Akcja serialu zaczyna sie w momecie kiedy dwuch kochankow Nathan West i Kylen Celina maja poleciec jako zaloga statku na odlegla planete (wraz z innymi czlonkami zalogi) aby ja skolonizowac.
Propaganda polityczna rozdzieli tych dwuch kochankow(jedno poleci drugie odda miejsca Inwitro - pierwszy lot inwitro kolonisty)
(Pierwszy odcinek konczy sie jak w oczach Nathana odbija sie odlatujaca rakieta z Kylen)
Jedyna mozliwoscia aby zblizyc sie do niej jest wstapienie do marins(lotnictwa) jako w przyszlosci jednosta wyspecjalizowana w eskorcie kolonistow.
Jako mlody zoltodziob Nathan w marins poznaje 4rke przyszlych przyjacol na dobre i zle (SEMPER FI).
Podczas konca lotu kolonistow kolonia nie uzbrojona zostaje zaatakowana przez nieznana forme zycia.
Na ratunek i "zapoznanie sie z wrogiem" wyslani sa najlepsi miedzy innymi 127th "Wsciekle anioly" najlepsza jednosta marins a dowodzi nia nie kto inny jak kapitan(jescze wtedy) T.C.Mcqueem. Efektem pierwszej bitwy z kosmitami jest zmasakrowanie najlepszych.
Ziemia musi sie zmobilizowac nadchodzi czas wojny - slabo wyszkoleni nasi marins musza sie zmiezyc juz nie dlugo z wrogiem.
Najlepsi ktozy powrocili z krwawej bitwy dostaja awans na liderow eskadr oraz jako instruktorzy ich ze jako jedyni z nowa wiedza przeciwko nieznanemu wrogowi. Los najlepszego z najlepszych T.C.Mcqeen pcha do 58th "Dzikich Asow" gdzie jest i Nathan.....w przyszlosci bedzie to najlesza eskadra ludzi
Ale SAaB to nie tylko opowiesc o milosci i walce to takze poetycka opowiec o przyjazni i poswieceniu.Po za Nathanem poznamy takze (wcale nie drugloplanowe postacie) Shane Vansen(zabili jej rodzicow kiedy miala nascie lat na jej ocach - wyrosla na silna kobiete ktora chce bronic kraju!) Cooper Hawkes(Inwitro-klon nieslusznie skazany za przestepstwo a wyrok to dozywotnia slozba w wojsu ....ale to sie zmieni - najlepszy snajper) Vanessa Danphouse Paul Wang ...oni...oni... oraz wsciakly aniol - T.C.Mcqeen uwazany za najlpeszego pilota mysliwca oraz oczytanego stratega i nie bez powodu (Inwitro)

Ta szustke osob zwiaza akcjie z czasow wojny z obca forma (choc nie tak obca) zycia. Na uznanie mozna wniesc piekna przejmujaca muzyke oraz bardzo zyciowe przectawienie ludzkich postaw w sposob tak dobitny(nie przesadzony) ze docieraja do wszyskich.

Serial pozwala polubic bohaterow i zaczac sie przejmowac ich loasami i gdzies na koncu wszechswiata szukac Kylen Celiny razem z Nathanem

THE END RE: Tresc zgłoś do usunięcia
rawdanr@.. .
16 maja 2005 21:16 Owszem, serial zasłużył sobie na miano ponadprzeciętnego. W odrużnieniu od wielu innych podobnych, większość przedstawionych w nim sytuacji (ale wyjątki są) nie jest wcale płytka jak to zwykle w serialach bywa. Po za tym, serial został tak nakręcony że pozwala na niemal zrzycie się z bohaterami, koncentrował się na ich losach i problemach. Oczywiście widać tutaj Wietnam ale to można wybaczyć bo na jakiej wojnie amerykanie mają się niby wzorowac? Nie mają tak długiej i bogatej historii jak my.

Wiele scen walki (zarówno w kosmosie jak i na lądzie) jest na prawdę świetnie ukazanych (chociaż niektóre kosmiczne mogłyby być bardziej dopracowane). Osobiście uwielbiam odcinek "Who monitors the birds" kiedy Hawkes zostaje wysłany samotnie (tzn. na początku z dowódcą ale ten ginie) do wykonania zadania. Jest tam świetna scena kiedy walczy za pomocą noża z żołnierzem-pijawą i w pewnym momęncie ten drugi wyciąga do niego ręke w błagalnym geście. Wymieniają się przedmiotami i odchodzą w swoje strony... Ach... mógłbym tak opowiadać i opowiadać... uwielbiam ten serial i mam wszystkie odcinki chyba tak - to mi się przypomina - to chyba jednak ten serialik
dzięki bo chyba bym nigdy nie zgadł

IP i czas połączenia logowane. [6980497]
[08.05.2006] 21:38
co do gwiezdnej eskadry
wystarczyłoby czytać forum - dopiero co był taki temat

http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=4757265

IP i czas połączenia logowane. [6982407]
[08.05.2006] 23:04
lance
Fajnie że przypomnieliście SATURN 3. Oglądałem to ze trzy razy, ale o było 20 lat temu. Bardzo mi się wówczas podobało. Teraz pewnie bym się rozczarował...

IP i czas połączenia logowane. [6983409]
[30.05.2007] 23:19
Isma
hej,
widziałam kiedyś film o androidzie, ale nie mogę sobie przypomnieć tytułu...."Elektroniczny człowiek" czy jakoś tak...Leciał w TV parę ładnych lat temu. Akcja rozgrywa się w przyszłości, ludziom brakuje tlenu, a ten robot z jakąś laską wyruszają przez
?pustynię? żeby go zdobyć. Co dziwniejsze robot/cyborg/android czy co to tam było ma na imie Romeo i jest tak zaprogramowany, że myśli iż zgubił swoją Julię przez co jest bardzo nieszczęśliwy.... Strasznie pokręcony film i męczy mnie że nie pamiętam tytułu. Gdyby coś się Wam skojarzyło będę wdzięczna za infornacje... Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [10433465]
[27.08.2008] 21:56
GonZoo
Też szukam tego filmu . Zdaje się że pod koniec filmu trafiają do jakiegoś wielkiego bunkra z innymi androidami i ..

IP i czas połączenia logowane. [13350844]
[18.01.2009] 18:00
akkarinka
rapid share a na 100%www.peb.pl serial gwiezdna eskadra

IP i czas połączenia logowane. [14214934]
[18.01.2010] 19:36
alex946
A czy zna ktoś może tytuł serialu o kosmitach...gdzie szeryf był kosmitą i wciągnął w to swoją żonę (pielęgniarkę)...był jej byłym mężem..bo jej pierwszy się tą sprawą zajmuje, jest przyrodnikiem czy kims takim..zona tego 1 jest dziennikarką..kosmici ci maja obsesje na pkt wody.."maryann" czy jakos tak..sie nazywalam pielęgniarka i serial lecial na tvn7.

IP i czas połączenia logowane. [16122229]
[21.01.2010] 00:04
papermammoth
ad 2.
dziadek-cyborg to serial \"Spuk von draussen\"

nie ma za co

IP i czas połączenia logowane. [16134525]
[22.01.2010] 09:27
alex946
To zna ktoś te serial...?

IP i czas połączenia logowane. [16140483]
[23.01.2010] 21:06
alex946
A czy zna ktoś może tytuł serialu (o kosmitach), gdzie szeryf był kosmitą i wciągnął w to swoją żonę (pielęgniarkę, chyba MaryAnn). Był jej drugim mężem, bo jej pierwszy się tą sprawą zajmuje, jest przyrodnikiem czy kimś takim. Żona tego przyrodnika jest dziennikarką. Jest też tam trójka dzieci (starsza dziewczyna od szeryfa, a reszta od pielęgniarki i przyrodnika). Ci kosmici mają obsesje na punkcie wody. Serial leciał na TVN7.

IP i czas połączenia logowane. [16148714]
[10.02.2011] 14:02
Mańka1234
alex946 ten serial to Inwazja/Invasion 2005-2006 http://www.filmweb.pl/serial/Inwazja-2005-23 5245

IP i czas połączenia logowane. [17821512]
[20.05.2012] 02:22
siwynm
Ja szukam filmu o podobnej tematyce co Saturn3, ale to coś zupełnie innego. Poniżej napisze co pamiętam z tego filmu:
Akcja rozgrywa się w kosmosie. Załoga jakiegoś statu napotyka jakiś duży frachtowiec czy statek badawczy z którego nie ma odzewu. Załoga decyduje się zacumować na ten statek. I teraz nie pamiętam czy oni dostali wcześniej jakaś wiadomość wideo czy ją odczytali już na tym statku. Wiadomość była filmem ostrzegawczym na którym jakiś naukowiec czy inny członek załogi nagrywa swoje ostatnie minuty życia bo grozi mu jakieś niebezpieczeństwo (stara się w ten sposób ostrzec innych) na tym filmie ostrzegawczym, widać z tyłu drzwi w które ktoś wali żeby się dostać do środka. No i dostaje się coś, ale nie wiadomo co, bo film się urywa.
Okazuje się że na statku jest jakiś cyborg, który zaczyna zabijać załogę. Załoga nie daje mu rady, gdyż nie ma sposobności go zniszczyć bo jest za silny, ale odkrywa że ten cyborg-robot który podobny jest do człowieka ma jeden czuły punkt. Mianowicie oślepiają go światła stroboskopowe (koguty ostrzegawcze podobnych do policyjnych, itp). W ten sposób oślepiając tą maszynę, ocalała część załogi zaczyna uszkadzać tego robota. Na końcu przeżywa tylko dwoje ludzi lub jedna osoba. Kończy się to w ten sposób że robot jest już tak zniszczony że nie ma nóg i zaczyna się czołgać. Załoga ucieka do jakiejś kapsuły ratowniczej. I w ostatnim momencie udaje się jej uciec. Przed wejściem do tej kapsuły ten robot-cyborg próbował załodze przeszkodzić w ucieczce(tutaj był ten najbardziej napięty moment
Pamiętam coś jeszcze że na tym statku dochodziło do jakiś dziwnych zdarzeń. Niektórzy z członków załogi doświadczali jakiś dziwnych zmian na swoim organiźmie. Stawali się silniejsi i zwinniejsi, młodsi?. Prawdopodobnie nie jest to film pierwszego gatunku. Pewnie coś z klasy B. Ale chodzi mi on po głowie już kilka ładnych lat i nie mogę go odszukać.

IP i czas połączenia logowane. [19555644]
[20.05.2012] 02:25
siwynm
Dodam że ten film to chyba początek lat 90 lub końcówka 80. Był bardziej scenicznie nakręcony niż Saturn3 tzn. wydawał się być nowszy i mieć lepsze efekty specjalne.

IP i czas połączenia logowane. [19555645]

» Odpowiedz na ten temat