o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Gospodarka i giełda
 » Odpowiedz na ten temat

KRUK windykacja -pomocy

1 2 3   » 55 Strony tematu:
[05.02.2006] 20:12
Margo31
witam wszystkich!
jak wielu z Was mam problem i prosze o szczere, rzeczowe odpowiedzi.
Przez pewien czas wspolpracowalam z firma kosmetyczna jako konsultantka. W grudniu zeszlego roku za namowa kolezanki wzielam sporo kosmetykow, ktore mialysmy wspolnie sprzedac. Udalo sie bo to okres przedswiateczny wiec zapotrzebowowanie na prezenty bylo. Niestety stalo sie cos strasznego, kolezanka miala wplacic na moje konto w tejze firmie pieniadze, ale nie zdazyla tego zrobic bo je zgubila. Tak przynajmniej twierdzila. Firmy kosmetycznej te tlumaczenia nie interesowaly, chcieli tylko zaplate za kosmetyki. Czas mijal, przychodzily wezwania do zaplaty. Na moje prosby o rozlozenie na raty odpowedzi byly takie, ze przedluzaja platnosc o miesiac. Znow pisalam odwolanie, ale na darmo. Kwota jest spora bo prawie 8 tys. zl. Ostatnie pismo bylo takie, ze jesli do konca lutego nie splace zadluzenia to przekazuja moja sprawe prawnikom i firmie windykacyjnej KRUK. Juz mi podali wszelkie namiary abym sie w razie czego z nimi skontaktowala. Jestem przerazona. Tyle sie naczytalam o dzialalnosci tych firm, ze spac nie moge. Czemu firma kosmetyczna nie reaguje na moje prosby rozlozenia na raty? czy maja takie prawo? Co moze firma windykacyjna w tej sprawie? Jesli po troche splacam zadluzenie, przynajmniej 2,3 razy w miesiacu wysylam im przelew, sa to male sumy bo po 50zl. ale nie zostawiam sprawy ot tak sobie tylko cos robie. Powinni zrozumiec moja sytuacje. Wiem, ze komornik ma jedynie prawo wejsc do domu i cos zabrac, ale czytalam, ze firma Kruk stosuje takie praktyki rowniez. Najgorsze jest to, ze mam mieszkanie wlasnosciowe:/. Raz juz mialam komornika na glowie bo po zakonczonej dzialanosci zostaly mi dlugi w ZUS. Mam zalozona hipoteke przymusowa i tez splacam po 50zl. Komornik jak sie dowiedzial, ze mam mieszkanie to nawet nie wspomnial o licytacji. Kruk podobno straszy, ze mieszkanie zlicytuja. Mieszkam z chora matka, inwalidka wiec chyba nic nie moga zrobic. Prosze o porade!!!! Czy mam dalej wplacac firmie kosmetycznej czy isc na ugode z Krukiem?
pozdrawiam wszystkich

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[15.02.2006] 20:25
Annaas
Spoko kruk mocno straszy ale mało może, komornik za zus przyjdzie ale co do kosmetyków i kruka to może przyjść dopiero po wyroku sądowym, wcześniej nikt nie ma prawa się ciebie czepiać, sądy sąd drogie więc kruk się nie śpieszy do tego zresztą jak po troszku spłacasz i masz kwity to w sądzie jesteś kryta, kruk pójdzie na ugodę i rozłażą na raty. nie ma się co martwić.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [6330033]
[17.02.2006] 21:49
pierwszy jabol
KRUK może CI skoczyć !!! oni tylko straszą bo mają układ z wierzycielami i za z góry określoną kwotę chcą wyciągnąć dług od Ciebie. Dopóki nie ma nakazu sądowego to nikt nie ma prawa oprócz wierzyciela czegokolwiek żądać. Proponuję spłacać określoną przez sebie ratę ale tylko na konto firmy kosmetycznej i napewno nic złego Cię nie spotka. Ja tak spłacam dużo większą sumę i zadowolenie jest obopólne. Od Kruka wezwania wyrzucam do kosza.

IP i czas połączenia logowane. [6348310]
[01.03.2006] 11:41
zeusss666
mam podobny problem z Krukiem odnosnie polsatu zawarłem z nim umowe na abonament w wysokości 29zł. pare lat temu po miesiącu ppodniesli abonament wiec ja przestałem płacic . wyłaczyli sygnał i po sprawie ale teraz ządaja odemnie kasy za cały okres tak jakbym miał normalny dostep bez blokady idiotyzm.

czy oni maja prawo tak sobie to naliczac a co z udestępnianiem danych osobowych firmie KRUK nie wyraziłem na to zgody

IP i czas połączenia logowane. [6440997]
[17.03.2006] 14:06
mariomario125
Z tym olewaniem kruka to nie do końca tak łatwo ponieważ wierzyciel czyni go swoim pełnomocnikiem. A wiąże sie to z tym że kruk reprezentuje wierzyciela i jest jakby włascicielem tej należnosci.
A co do samego kruka to raczej napewno nie podejmie kroków w sądzie bo mu sie to nie bedzie oplacało gdyz to niewielka suma. A gdy straszą wystarczy powiedziec ze sie nagrało rozmowe telefoniczna i ich postraszyc. pozdro i niema sie co łamac

IP i czas połączenia logowane. [6582477]
[28.11.2014] 03:54
[18.03.2006] 14:39
babcia Petronela
a tu znowu głosy jak dobrze jest olewać zobowiązania, co za motłoch

ja jak miałem dług do spłacenia to gazety nie kupowałem, dług musiał być spłacony jak najszybciej

co z tego że koleżanka zgubiła? to jest chore

IP i czas połączenia logowane. [6591203]
[22.03.2006] 00:22
porky
Ja do tych@@@i walę z mojej 44wórki.Spieprzają,gdzie pieprz rośnie.Banda cweli.

IP i czas połączenia logowane. [6617903]
[22.03.2006] 15:43
Okradziona i oszukana
W listopadzie ubieglego roku powierzylam panu Krystianowi Pawlowskiemu mieszkajacemu w pow.Gliwickim 10 500 zl.na zakup i montaz Centralnego ogrzewania.Bylo to bardzo wazne gdyz nadchodzila zima.Caly czas mnie zwodzil.Kontakt z nim mialam telefoniczny i poprzez Gadu Dadu.Mieszkam za granica i nie moglam osobiscie przypilnowac pracy.Informowal mnie na biezaco ze piec C.o stoi w piwnicy a bojler na ciepla wode jest juz powieszony.Wierzylam.W grudniu przyjechalam do Polski.Myslalam ze mnie szlag trafi.Jedynie co potrafilam w tym momencie to plakac.Nie potrafilam sie opanowac.Nie bylo nic zrobione-zadnego pieca zadnego bojlera tylko brud ktory po sobie zostawil.Posiadam fakture na te pieniadze.Ale to jest wszystko.Probowalam polubownie i na raty odzyskac moje pieniadze-niestety byly tylko obiecanki.Poniewaz nie mam czasu dzialac i naprawde niewiem gdzie zapukac /za daleka odleglosc/ prosilabym o konkretna pomoc.Moze istnialaby mozliwosc sprzedazy dlugu? Nawet za polowe ceny! Prosze o pomoc.

IP i czas połączenia logowane. [6621473]
[22.03.2006] 15:46
trabka eustachiusza____
niestety, daj daja ćwierć to już jest dużo

IP i czas połączenia logowane. [6621494]
[22.03.2006] 15:58
Okradziona i oszukana
trabka eustachiusza____ (06.03.22 15:46):

Gdybym byla pewna ze ktos da mu porzadna nauczke to bylabym gotowa ta wierzytelnosc nawet za 2 tys.zl sprzedac

IP i czas połączenia logowane. [6621601]
[23.03.2006] 00:12
do sądu go
Okradziona i oszukana (06.03.22 15:58):
trabka eustachiusza____ (06.03.22 15:46):

Gdybym byla pewna ze ktos da mu porzadna nauczke to bylabym gotowa ta wierzytelnosc nawet za 2 tys.zl sprzedac
wiem, że będzie się wlec, masz polskie obywatelstwo? wynajmij prawnika, teraz już sa nowe przepisy (chyba już działają?), młody prawnik dużo nie weźmie (bo i pracy dużo nie bedzie, jedna rozprawa i koniec), potem do komornika, a teraz najlepsze, to wszystko jest o kant dupy rozbić, trwało to będzie latami, komornik nic nie odzyska! ale facet będzie musiał się wyrejestrować z działalności gospodarczej, bedzie musiał w szarej strefie robić by uciec przed komornikiem

cały czas bedzie ścigany (albo mu tak bedzie się wydawało ), ZUS nie płacony, ubezpieczenie zdrowotne nie płacone, za parę (nascie) lat doceni błąd który zrobił, zniszcz go, to jest warte zainwestowania jeszcze paru tysięcy

ja mam tak samo, za 15 lat spotkam się z moim dłużnikiem, pewnie na dworcu, jak będę miał dobry humor to rzucę mu 20 groszy na piwo, a charakter mam żelaznego wilka, nie popuszczę

IP i czas połączenia logowane. [6626468]
[31.03.2006] 12:59
tok
Okradziona i oszukana (06.03.22 15:43):
W listopadzie ubieglego roku powierzylam panu Krystianowi Pawlowskiemu mieszkajacemu w pow.Gliwickim 10 500 zl.na zakup i montaz Centralnego ogrzewania.Bylo to bardzo wazne gdyz nadchodzila zima.Caly czas mnie zwodzil.Kontakt z nim mialam telefoniczny i poprzez Gadu Dadu.Mieszkam za granica i nie moglam osobiscie przypilnowac pracy.Informowal mnie na biezaco ze piec C.o stoi w piwnicy a bojler na ciepla wode jest juz powieszony.Wierzylam.W grudniu przyjechalam do Polski.Myslalam ze mnie szlag trafi.Jedynie co potrafilam w tym momencie to plakac.Nie potrafilam sie opanowac.Nie bylo nic zrobione-zadnego pieca zadnego bojlera tylko brud ktory po sobie zostawil.Posiadam fakture na te pieniadze.Ale to jest wszystko.Probowalam polubownie i na raty odzyskac moje pieniadze-niestety byly tylko obiecanki.Poniewaz nie mam czasu dzialac i naprawde niewiem gdzie zapukac /za daleka odleglosc/ prosilabym o konkretna pomoc.Moze istnialaby mozliwosc sprzedazy dlugu? Nawet za polowe ceny! Prosze o pomoc.

Musisz zadzwonić do jednej z licznych polskich firm windykacyjnych. Wykaz firm znajdziesz w internecie pod hasłem np. winykacja, firmy windykacyjne itp. (Kruk nie jest jedyny). Dobrze by było gdyby była niedaleko dłużnika np (firma lub oddział w tym samym województwie). Następnie podpiszesz umowę z firmą i zacznie ona działać w Twoim imieniu. Nawet jeśli dłużnik będzie do Ciebie dzwonił po podpisaniu umowy partnerem w rozmowach jest windykator - pamiętaj. Jeśli firma podejmnie sie windykacji to dostaniesz % należnej sumy taki na jaki się umówicie. Reguła zwykle jest taka - im szybciej windykujesz dług tym większy otrzymujesz % długu (powinnaś odzyskać znaczną część należnośći). Dłużnik zostanie zwindykowany wraz z odsetakmi z których też coś powinnaś dostać.Jeżeli masz odpowiednie dokumenty a facet prowadzi firmę to nie sądzę żeby mieli większe kłopoty z odzyskaniem pieniędzy. Firmy te działają prawnie ale skutecznie. Ważne - oni biorą windykcje od stosunkowo niskich kwot i suma o której pisałaś powinna być w pełni wystarczająca. Powodzenia

IP i czas połączenia logowane. [6692157]
[05.04.2006] 19:01
zica
witajcie!znow mam problem z firma windykacyjna. To ja, ta od kosmetykow Avon.
Najpierw podali mi, ze sprawa zajmuje sie Kruk a dostalam pismo od Intrum Justitia. Dali mi termin splaty do konca tygodnia. ZAdzwonila mila Pani i kazala mi z 8tys. splacic 2tys. bo w innym wypadku nie bedzie rozkladania na raty. Caly czas wplacam po 100zl.200zl. raz nawet 500zl ale to i tak malo. Teraz mowia, ze radca prawny firmy Avon nie bedzie wiecej dyskutowal tylko kieruje sprawe do sadu. Chca mnie oskarzyc o wyludzenie. Czy maja takie prawo? od poczatku istnienia dlugu pisze listy, place choc male sumy wiec chyba nie jest tak do konca prawda z tym wyludzeniem? nie wzielam kasy i nie zwialam. Czy faktycznie skieruja sprawe do sadu? czy bede musiala jechac az do Warszawy na rozprawe? blagam pomozcie mi odpowiadajac na moje pytania. Dziekuje!!!

IP i czas połączenia logowane. [6730698]
[05.04.2006] 20:53
zico nie martw się
spłacasz (oczywiście bierzesz pokwitowania?), więc nie ma problemu, dla komornika (to taka ewentualność po sprawie, przegrasz sprawę o należność, ale o wyłudzenie raczej wygrasz) liczy się chęć spłacania, spłacasz tyle ile możesz realnie, odsetki nie są już takie wielkie, dochodzą jednak koszty komornicze, a to istotny składnik, bądź trochę bardziej twarda w sporze, każdy rozsądny człowiek (w tym i windykator) docenia nawet niewielkie spłaty (chociaż 100 to trochę mało, postaraj się po 300-400), ja natomiast uważam, że z całą bezwzględnością należy niszczyć cwaniaków, uważających że mogą w ogóle nie spłacać to że koleżanka zgubiła twoje pieniądze? to nie firma Cię wkopała, to koleżanka (nieważne czy zgubiła czy przywłaszczyła je sobie)

IP i czas połączenia logowane. [6731762]
[06.04.2006] 19:19
Zica
Dziekuje za odpowiedz . Dobrze, ze jest ktos na tym swiecie kto mnie rozumie i pocieszy.
Mam jednak jeszcze pare pytan i bede wdzieczna za odpowiedz.
Czy bede musiala byc na sprawie? jesli tak to gdzie? bo firma miesci sie w Warszawie i w Intrum powiedzieli, ze bede musiala tam przyjechac.
Druga sprawa, jesli jednak beda mnie osadzac za wyludzenie to mam miec adwokata zeby sie bronic? w zyciu nie mialam do czynienia z prawem:/.
Oczywiscie, ze trzymam wszystkie pokwitowania wplaty. Intrum sadzi, ze zaczelam wplacac jak mnie postraszyli a ja od momentu powstania dlugu wplacam ile moge, dwa razy po 500zl a potem po 100. Na pewno bede sie starala wplacac wiecej, ale nie tyle ile powiedzieli czyli 1000.zl na miesiac..To jest nierealne zwlaszcza ze obecnie szukam pracy.
pozdrawiam goraco

IP i czas połączenia logowane. [6738411]
[06.04.2006] 19:25
Zica
Jeszcze odniose sie do wypowiedzi Pani, ktora ironicznie kwituje tego typu problemy. Owszem zdazaja sie ludzie, ktorzy narobia dlugow a potem maja wszystko gdzies. Ja pierwszy raz mam tak powazny problem i naprawde odpowiedzialnie do tego podchodze. Nie ukrywam sie, nie chowam glowy w piasek tylko szukam rozwiazania. Kazdy popelnia bledy i ma prawo do ich naprawiania.

IP i czas połączenia logowane. [6738469]
[06.04.2006] 22:37
i jeszcze jedno
koleżanka narobiła problemów, nie poczuwa się do przynajmniej częściowej odpowiedzialności? (druga część jest po Twojej stronie Zica, takiej kasy nie daje się ludziom do ręki, znasz przysłowie? "pożycz pieniądze, stracisz przyjaciela")

na procesie trzeba być, nieobecność zazwyczaj szkodzi, sądzę, że nie trzeba brać adwokata, dowody wpłaty będą mówić same za siebie (że wpłaty sa regularne i przed windykacją rozpoczęte), a jeszcze zależy od tego czyś giętka w wymowie

IP i czas połączenia logowane. [6740230]
[07.04.2006] 20:36
Zica
Koleżanka wpłaca mi po 50zł, sama ma problemy finansowe:/.
Ok, trzeba być na procesie, ale czasem takie sprawy odbywają się bez obecności dłużnika...
Wpłacam nie raz w miesiącu, ale biegam co chwilę na pocztę. Dzis kwota 150zl pod koniec miesiąca 200zl. więc coś rusza do przodu, ale jak mi dowalą koszty sądowe to leżę:/. Można się ubiegać o zwolnienie takich kosztów w sądzie? jakie są szanse, że mi umorzą? w końcu firma windykacyjna kierując sprawę do sądu może sobie zdawać sprawę, ze jak mi dowala tyle to najpierw będę splacac te koszty a potem ich dlug. to nielogiczne.
najgorsze, ze mam mieszkanie wlasnosciowe, ale mieszkam z mama rencistka II grupy. moga to mieszkanie licytowac??
pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [6746983]
[12.04.2006] 21:39
hunterek
mam problem wziełam tel. komórkowy na firme ,ktorej nie mam ,umowa byla na dwa lata, abonamet 70 zł. miesiecznie,a nie mam pienidzy ,zeby zaplaćic ,a tel .został mi skradziony. i teraz sciga mnie firma krók,jak myślicie co powinnam zrobić?

IP i czas połączenia logowane. [6781884]
[26.04.2006] 17:28
xxxxl
kruk,tak jak i inne firmy windykacyjne,działają na psychikę.Nic nie mogą zrobić!Nigdy nie dostaniesz poleconego.A to jest podstawa do dyskusji.Telefony i bzdurne grozby,towszystko na co ich stać!Znam to,bo straszyli mnie zajęciem hipoteki,wizytą w domu.W końcu sprzedali mój dług drugiej cudownej firmie-SECAPITAL POLSKA.I co?Nic.Straszyli mnie:sądem,komornikiem,prokuratorem za wyłudzenie,no ijak zwykle zajęciem hipoteki.Dostałem nawet pozew do sądu,który mieli złożyć.I co-nic.Dzisiaj dostałem pismo-jak zwykle bez poleconego,w którym \\\"fiuty\\\"-po roku-informują mnie,że sprzedadzą mój dług.Już do mnie nie dzwonią,bo im nawsadzałem.A wszystko-w imieniu secapital-podpisuje pani Anna Zelent.Jeżeli ktoś chce ze mną pogadać jestem do dyspozycji.Olać:KRUKA,SECAPITAL i inne tego typu wynalazki!

IP i czas połączenia logowane. [6886896]
[26.04.2006] 23:05
majka5
Zica...nie przejmuj sie tak dziewczyno. Nic Ci nie moga zrobic tak dlugo, jak splacasz chcby najmniejsze kwoty. Kazdy wierzyciel jest szczesliwy , ze dostaje jakies tam pieniadze. Oczywiscie beda Cie straszyli sadem i innymi rzeczami ale sie tym nie przejmuj. Nikt nie ma prawa bez nakazu sadowego wejsc Ci do domu i cokolwiek \"zakleic\", a juz na pewno za kilka tys zl. zajac Ci mieszkanie. Do sadu Cie nie podadza bo to kosztuje , a nie maja argumentow poniewaz nie migasz sie od dlugu i splacasz go powoli. Z krukiem proponuje wogole nie rozmawiac. Ja tak zrobilam. Listy wyrzucalam do kosza. ostatecznych wezwan dostalam chyba ze dwadziescia i za kazdym razem bylo to ostatnie wezwanie. Swoje zadluzenie splacamal dokladnie tak ja TY po 100zl, regularnie przez dwa lata i oprocz straszenia nic sie nie wydarzylo.
Nie martw sie i powolutku splacaj tyle ile mozesz, a bedzie ok.
pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [6889691]
[28.04.2006] 17:33
camo82
Ja bym na twoim miejscu przycisnal kolezanke - przejechać się znią i z pięcioma kolegami do lasu i wybolcować - to napewno sobie przypomni!
Może cię odwiedzić komornik, mogą też cię zamknąć a wtedy zasnasz przymusowej lesbijskej miłości Przycisnij kolezanke i odzyskaj kase bo gdzie jak gdzie ale w polsce nikt pieniedzy nie gubi! Odzyskaj kase i splac dlug a nie kombinuj! (bo kombinujesz!)

IP i czas połączenia logowane. [6902143]
[28.04.2006] 20:34
Zica
Do Majki5! Dzięki za pocieszenie! czuje, ze mnie rozumiesz i dajesz mi dobre rady a to naprawde duzo.
Niektorym osobom na tym forum (i nie tylko) wydaje sie, ze kazdy robi dlugi i sie miga od ich splacania a rzeczywistosc jest inna. Nigdy nie mialam zadnych dlugow, wszystko płacilam rzetelnie a tu nagle taki dramat. Chcialabym miec to juz za soba, ale niestety nie stac mnie na wylozenie takiej sumy od razu a skoro nie pracuje obecnie to na zaden kredyt tez liczyc nie moge. Pewnie bedzie sie za mna ta sprawa ciagnela jeszcze dluzszy czas, ale nie mam wyjscia. Splacam teraz po 150zl. w miesiacu, ale czuje, ze cos za moimi plecami szykuja. Dostalam maila od firmy intrum justitia(chyba Kruk sprzedal moj dlug tej firmie?), w mailu tym pisalo, ze nie wyrazaja zgody na raty nizsze niz 1000zl. jesli nie zaplace do 24go takiej kwoty to sprawa idzis do sadu. I znow pytanie, czy gdy ewentualnie tak sie stanie to dostane jakies powiadomienie czy dopiero tuz przed sprawa? musze byc na niej obecna? powiedzieli, ze bede musiala nawet jechac do Warszawy:/. Wiem, ze niektorym windykatorom, komornikom starcza jak sie splaca nawet po 10zl, ale podobno Avon w cos takiego sie nie bawibo chce odzyskac pieniadze juz. Slyszalam nawet o sprawach w sadzie, nie bezposrednio od osob, ktore byly skarzone, ale od koordynatorek. Pan na forum radzi abym przycisnela kolezanke i podaje dosc drastyczne metody, ktorymi ja sie nie posluguje. W tej kwestii jestem bezsilna i nawet mam juz dosc proszenia bo to nic nie da. Ja podpisalam fakture i ja bede splacac ten dlug tylko niech mnie nie strasza i pozwola splacac w ratach!

IP i czas połączenia logowane. [6903649]
[30.04.2006] 17:06
majka5
Zica...;przeczytaj jeszcze raz moj poprzedni post prosze. Nie obiecywalam , ze bedziesz miala spokoj. Otoz nie. Sadze , ze bedziesz dostawala rozne listy, beda Ci grozili itp. To wszystko jest nastawione na nastraszenie Ciebie i na nic wiecej. Nie sadze by skierowano sprawe do sadu bo im sie nie oplaca. Poza tym nie maja argumentow. splacasz na miare swoich mozliwosci i nawet gdyby sprawa sadowa sie odbyla , nakaz sadu bylby zapewne taki sam. Czyli nakaz splaty zgodnie z Twoimi mozliwosciami. Wiec pomysl logicznie. Co by firma zyskala? Wszystko to co dzieje sie wokol tej sprawy ,czyli firmy windykacyjne, nakazy splaty odpowiedniej kwoty to tylko proba zastraszenia i nic wiecej. Wiem to, bo sama wiele nocy nie przespalam ze strachu , dopoki jeden z adokatow mi nie wyjasnil jak to dziala. Badz spokojna. Jesli splacasz chocby troche nie sadze by skierowano sprawe do sadu. Nie martw sie. Sady maja co robic Spij spokojnie,
3maj sie

IP i czas połączenia logowane. [6915515]
[30.04.2006] 17:22
majka5
Zica...;zapomnialam dopisac. Nawet gdyby sprawa w sadzie musiala sie odbyc to dostaniesz powiadomienie z sadu. Pamietaj!!!! z sadu. Sadze , ze firma windykacyjna bedzie Ci wysylala listy pod tytulem "ostateczne wezwanie przedsadowe". Tym sie tez nie przejmuj. Ja takich listow dostalam kilka. Na sprawie gdyby nawet byc miala nie musisz byc obecna, ale musisz natychmiast napisac, ze np. nie masz srodkow na dojazd, ze oferujesz splate w kwocie ....jakiejs tam, ze przyznajesz sie do dlugu dla firmy. To dziala i jest prawda
to tyle,
pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [6915626]
[30.04.2006] 18:27
Zica
Majka5...jeszcze raz uważnie przeczytalam Twoje posty i troche sie uspokoilam. Ten kto nigdy nie mial dlugow nie wie jaki to stres a przeciez nie zawsze sytuacja wynika z naszej winy. Nieprzespane noce, strach bo ktos zadzwoni, przyjdzie...tego nie da sie opisac. Moze uda mi sie przejsc nad tymi grozbami do porzadku dzienniego i po prostu bede tak jak dotychczas splacac tyle na ile mnie stac. Z tego co weim to koszty sadowe ponosi potem dluznik wiec nawet jesli zaplaca za sprawe w sadzie to i tak mnie nimi obciaza...pytanie kiedy im sie to zwroci?! Dzieki za info, bede pamietala aby w razie ewentualnej sprawy wyslac pismo ze nie stac mnie na dojazd itd. pozdrawiam goraco.

IP i czas połączenia logowane. [6916053]
[30.04.2006] 20:24
Ethan Hunt
Najnormalnie koleżanka zrobiła Cię w jajo, a długi i tak będziesz musiała spłacić.

IP i czas połączenia logowane. [6916735]
[30.04.2006] 20:27
Ethan Hunt
Oczywiście chodziło o autora tematu

IP i czas połączenia logowane. [6916751]
[01.05.2006] 09:24
zeusss777
witam mam pytanie ja osdobiście nie zgadzałem sie na wykorzstywanie moich danych przy podpisywaniu umowy z polsatem , przekazanie mojej zaległości do firmy KRUK chyba było złamaniem prawa o ochronie danych osobowych .

IP i czas połączenia logowane. [6919310]
[06.05.2006] 22:19
karinka 24
zeusss777 (06.05.01 09:24):
witam mam pytanie ja osdobiście nie zgadzałem sie na wykorzstywanie moich danych przy podpisywaniu umowy z polsatem , przekazanie mojej zaległości do firmy KRUK chyba było złamaniem prawa o ochronie danych osobowych .
----- No niestety nie doszlo do zlamania ustawy o ochronie danych ososbowych podpisujac umowe podpisales jednoczesnie zgode na przetwarzanie danych ososbowych przez wierzyciala, w zwiazku z tym ze dług zostal sprzedany na nowrego wierzyciala przeszły prawa do wgladu w dane osobowe- na podstawie cesji art.509 KC( wierzyciel moze bez zgody dł. przekazac jego dane ososbowe...)

IP i czas połączenia logowane. [6968049]
[07.05.2006] 15:58
dluznik
tez mam klopoty z Krukiem.Wpadlem w dlugi i niemoge sie wyplatac ale regularnie place po 200-300 zl.Przy dlugu ok 3500 zl.A te cwaniaczki niedaja mi spokoju wydzwaniaja nawet w niedziele do moich dzieci i ciagle dopytuja sie o mnie.Czy maja takie prawo?? Pomocy! Odpowiedzcie mi co mam z tym zrobic.Wiecej niezaplace bo mnie niestac!

IP i czas połączenia logowane. [6972633]

1 2 3   » 55 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat