o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

kolonoskopia i fortrans

1 2 3 4 5 Strony tematu:
[06.07.2011] 15:42
kicia picia
Ty lepiej nie zachodź w ciąże, nie przeżyjesz porodu, gwarantuje.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [18572465]
[09.07.2011] 12:11
aissaa
W poniedziałek mam kolonoskopie i tak jak większość muszę wypić 4 litry z fortrans.Oczywiście zaczęłam czytać jak ulepszyć sobie ogólnie opisywany okropny smak.Saszetkę wsypałam do ulubionej gotowej cytrynowej wody,wstawiłam do lodówki i pije przez rurkę. prawie jak drink....nie jest żle...polecam

IP i czas połączenia logowane. [18583631]
[09.08.2011] 18:52
janka21
gościówka (11.07.03 16:55):
Mam wykonać kolonoskopię. Mam pytanie - dzień wcześniej mam pić to lekarstwo rozpuszczone w 4 litrach wody, wieczorem i w dniu zabiegu zrobić enemę.. czy w tych dniach iść do pracy czy może lepiej poprosić o zwolnienie lekarskie? obawiam się, że będę miała jakieś spotkanie z klientem i mnie trafi-szczególnie po tym płynie.. czy jak się zrobi enemę to od razu trzeba być blisko toalety? czy to działa po jakimś czasie? kolonoskopię mam mieć pod znieczuleniem ale nie pod narkozą. dodatkowo głupi jasiu. Czy do szpitala lepiej iść z kimś kto po zabiegu odprowadzi mnie do domu? dodatkowo będę miała wykonywaną biopsję i badanie hist-pat. Czy ta biopsja boli?
Trochę się też martwię, że podczas wykonywania zabiegu wymsknie mi się coś - purknięcie albo coś gorszego.. zdarzają się takie przypadki? chyba umrę ze wstydu jak mi się coś takiego zdarzy

pewnie już jesteś po, ale oczywiście że wziąc wolne!! po tym płynie to sie lata do toalety cały czas, a co do kolonoskopii to mnie uśpili, wiec w ogóle sie nie przejmowałam, pojutrze mam nastepną, mam nadzieje, że bedzie tak samo bezboleśnie
powodzenia!

IP i czas połączenia logowane. [18686915]
[16.02.2012] 15:44
z wodą truskawkową;P
SŁUCHAJCIE MIAŁEM JUŻ KOLONOSKOPIE,NIE JEST ŻLE JUTRO MAM NASTĘPNĄ,MYŚLE ŻE TEŻ BĘDZIE ZNOŚNIE.A CO DO FOLTRANSU TO PIJCIE GO Z WODĄ SMAKOWĄ NIE JEST TAKI ZŁY,POZDRAWIAM WSZYSTKICH3-MAJCIE SIĘ!!!

IP i czas połączenia logowane. [19326247]
[05.03.2012] 20:22
mańka47
szykuje się na 2 zabiegi kolonoskopie i gastroskopie.Wiem że fortrans nie jest taki straszny można zastąpić go photo-soda .Wdzięczna jestem za wszystkie wpisy,wiem na pewno że to czy będzie bolalo czy nie zależy od lekarza ale też od schorzenia.Chcialabym żeby zrobili mi dwa badania w ciągu jednego dnia jak już będę puściutka jak bębenek a w moich jelitkach będzie chulal wiatr ale nie wiem czy to jest możliwe.może ktoś z"kolonusiów"ma info na ten temat.Mieszkam w lodzi gdzie można to zrobić w godziwych warunkach.Pozdrawiam wszystkich po i przed.

IP i czas połączenia logowane. [19373702]
[26.11.2014] 14:45
[14.03.2012] 18:26
zzzz
magnex (11.05.18 18:25):
Dzisiaj miałem wykonaną kolonoskopię. Wczoraj wypiłem 4 litry Fortransu bez żadnych odruchów wymiotnych, uważam, że trochę ludzie przesadzają z tym lekarstwem. Da się to bez problemu przejść w ciągu 4 godzin, popijając szklankę fortransu co 15 minut, a następnie zapijając to wodą mineralną bądź jakąś smakową - do 4 godzin wypije się 4 litry bez nudności czy wymiotów. Co do kolonoskopii, najlepiej wykonać ją w znieczuleniu ogólnym. Wkładają Ci wenflon, potem idziesz na badanie, tam kładziesz się na lewym boku, podają coś co wenflonu (nie wiem co to ale ręka po tym drętwiała), przykładają tlen i uspypiają. Budzisz się po jakimś czasie i nic nie czujesz, tylko w brzuchu trochę burczy

Równieź dzisiaj miałem wykonywaną kolonoskopię, mogę potwierdzić w 100% jak wyżej.Największa trudność to wypicie 4 l fortransu potem bezproblemowo w znieczuleniu ogólnym, trwała chyba 10-15 min. wyszło ok może dlatego tak krótko.

IP i czas połączenia logowane. [19395697]
[21.03.2012] 20:19
W88
Miałam dzisiaj robioną kolonoskopię. Uwierzcie, to nic strasznego! Już gorsza jest do przeżycia gastroskopia, choć ona nie jest bolesna tylko nieprzyjemna bo pojawia się odruch wymiotny.
Kolonoskopię miałam robioną w szpitalu, dostałam znieczulenie, głupiego jasia i praktycznie nic nie czułam, nawet nie wiem kiedy Dr rozpoczął badanie, także naprawdę nie ma się czego bać to tylko w wyobrażeniach kolonoskopia jest straszna!

IP i czas połączenia logowane. [19413806]
[02.04.2012] 16:36
POLaris
magnex (11.05.18 18:25):
Dzisiaj miałem wykonaną kolonoskopię. Wczoraj wypiłem 4 litry Fortransu bez żadnych odruchów wymiotnych, uważam, że trochę ludzie przesadzają z tym lekarstwem. Da się to bez problemu przejść w ciągu 4 godzin, popijając szklankę fortransu co 15 minut, a następnie zapijając to wodą mineralną bądź jakąś smakową - do 4 godzin wypije się 4 litry bez nudności czy wymiotów.
Ja mam kolonoskopię jutro. Trochę się boję.
Jestem w trakcie picia FORTRANSU. Właśnie piję czwartą butelkę. Nie jest źle. Żadnych odruchów wymiotnych, w smaku tragedii też nie ma.
Przygotowałam sobie cztery litrowe butelki - do każdej po jednej saszetce. Piję jedną szklankę co 15 minut. Niczym nie muszę popijać. Jakby trzeba było to spokojnie jeszcze i z dwa litry dałabym radę.

IP i czas połączenia logowane. [19442055]
[09.04.2012] 12:55
HENIEK
MIAŁEM 2x usuwane polipy raz b. dużego , zasłaniał 3/4 swiatła prewodu , cały czas obserwowałem na monitorze co sie dzieje , wszystko bezboleśnis soda trochę nie smakowała ale takie są zasady gry

IP i czas połączenia logowane. [19458076]
[13.04.2012] 08:51
Monia91
Wczoraj czyściłam się fortransem i po tym jak oczytałam się o nim na forach to myślałam że będzie tragedia, a w moim przypadku na prawdę nie było źle!!! Smak poprawiłam sobie wyciskając do każdego litra sok z 1 cytryny i smak nie był wcale zły! piłam po prostu całą szklankę na raz, bez przystanków i spokojnie dało się wypić, odruchu wymiotnego wcale nie miałam ani nudności ani bólu brzucha no nic po prostu . Jedyna rzecz która mnie martwiła to taka że po wypiciu 1,5 l roztworu nie byłam ani razu w toalecie co mnie trochę zestresowało, ale po następnej szklance już poszło stwierdziłam że zadziałał tak późno przez to, że mam bardzo duże skłonności do zaparć :/. Dzisiaj idę na kolonoskopię ze znieczuleniem ogólnym, to moja pierwsza kolonoskopia, zobaczymy co wyjdzie
Zdaje sobie sprawę że na każdego fortrans działa inaczej, ale na prawdę w moim przypadku nie był wcale zły . Tylko trzy dni przed przeszłam na dietę płynną tzn.:
- 3 dni przed: na śniadanko serek homogenizowany z bułeczką, obiad bulion z makaronem, kolacja kisiel
- 2 dni przed na śniadanko bulion przecedzony już bez makaronu, obiad to samo, kolacja kisiel
- 1 dzień przed śniadanie: herbatka ziołowa, na obiad nic, od 14.30 fortrans
No i poszło dużo lepiej niż się spodziewałam Zobaczymy jak pójdzie z badaniem

IP i czas połączenia logowane. [19468383]
[18.05.2012] 23:16
czupurek
Ja miałam kolanoskopię i przeżyłam nie jest to przyjemne ale wcale nie tak bolesne no może chwilowo.Dzień przed badaniem wypiłam 1litr tej mikstury bo nie dałam rad więcej jest tak nie dobry że myślałam że zwymiotuje ale radze wypić całe cztery litry albo tyle ile możesz bo ja po tym litrze nie miałam do końca oczyszczonych jelit i badanie nie było by przeprowadzone do końca ale się udało na szczęście.Przed wejściem bałam się niesamowicie bo nasłuchałam się jak to boli ale teraz gdy jestem po badaniu wiem ze nie jest tak strasznie ból jest miejscami gdzie jelita się skręcają ale nie jest to ból bardzo intensywny i trwa tylko chwile ja miałam badanie przeprowadzone bez środka znieczulającego itd. po prostu na żywca.U mnie trwało to badanie 30min leżałam na lewym boku w bokserkach męskich z dziurą z tyłu i ekran miałam przed sobą mogłam oglądać swoje jelita.NIE SŁUCHAĆ NIKOGO I NIE BAĆ SIĘ.

IP i czas połączenia logowane. [19553394]
[22.06.2012] 18:07
inity 75
Chcę się również podzielić moimi doświadczeniami z przebytej dwa dni temu kolonoskopii.Zacznę od tego ,że strach ma wielkie oczy a internet jest pełen histerycznych wypowiedzi.Fortrans wypiłem bez najmniejszego problemu nie jest to może przyjemne ale dużo gorszy okazal się dla mnie głód z tym miałem naprawdę ciężko.Zabieg odbył się pod narkozą tak doradził mi lekarz i znajomi każdy ma inny organizm i inne problemy ze zdrowiem z powodu ktorych decydujemy się na kolonoskopie wszystko smacznie przespałem i nie ma co się bać narkozy bo to super rozwiązanie.W moim przypadku usunięto duży polip z kliniki wyszedłem szybkim krokiem o własnych siłach.Po paru godzinach puścił środek przeciwbólowy i tu się zaczęły schody.Nikt mne nie uprzedził mimo że zabieg wyknywałem prywatnie w dobrej klinice że po usunięciu polipa człowiek się czuje jakby walec po nim przejechał a ból podbrzusza jest spory i trzeba zadbać o mocne leki przeciwbólowe dodam że po dwóch dobach powoli przechodzi.I jeszcze na koniec opinia znajomej pani doktor nie mającej finansowego interesu [to moja sąsiadka]w moim badaniu "w cywilizowanym świecie kolonoskopię wykonuje się tylko pod narkozą" a wierzcie mi kobieta ma parę pieczątek w paszporcie

IP i czas połączenia logowane. [19639507]
[28.06.2012] 14:37
blablabulaaaaa
do każdej szklanki fortransu wciskam sok z połowy cytryny...piję przez słomke.Idzie.
Nie taki diabeł straszny

IP i czas połączenia logowane. [19655533]
[05.07.2012] 11:30
heniek 25
5 lipiec 2012. Niedawno miałem kolonoskopię niby "za friko" (NFZ). 2 miesiące wcześniej, przy zapisie, profesjonalnej sekretarce udało się zasugerować mi zrobienie badania w znieczuleniu (uśpienie). Po przeczytaniu powyższego forum, na którym dowiedziałem się, że badanie bez znieczulenia jest bezbolesne a jelita słabo unerwione, wydaje mi się, że wydawanie prawie 200 zł. na znieczulenie jest niepotrzebnym wydatkiem z mojej strony i "naciągactwem" z drugiej strony.

IP i czas połączenia logowane. [19673312]
[07.07.2012] 23:25
Zygfryd
A po co ta kolonoskopia? Przecież to szkodzi zdrowiu.

IP i czas połączenia logowane. [19679998]
[18.07.2012] 18:50
magda32a
fortrans jest na receptę i kosztuje około 50zł za całe opakowanie, w którym są 4 saszetki, można pić to z sokiem z cytryny- ja wsypałam 2 saszetki do jednej butelki 1,5l zapalałam wodą i dodałam na koniec sok z jednej cytryny. Dobre do picia, zero odruchów wymiotnych. Właśnie to piję wiec piszę na bieżąco. Po 3 godzinach dopiero pognało mnie do toalety. Działa jak lewatywa tylko bezinwazyjnie Widzę, że dobrze czyści mi jelita- lepsze to niż hydrokolono... coś tam. Nie ma bóli brzucha ani żadnych innych problemów.
Aha, a ta fosfo-soda kosztuje jeszcze więcej niż fortrans, pytałam w aptece, który preparat wziąć więc pani mi poleciła właśnie fortrans.
No i lekarz endoskopowy też polecił fortrans właśnie jako lepszy.
pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [19706392]
[30.08.2012] 14:46
mark5001
Kurde jak ja czytam co tutaj niekturzy wypisują to normalnie ogień w szopie:/. Co do smaku fortrans jest naprawdę w porządku - piję właśnie ponad drugi litr, mało tego - mam przed sobą kolejną szklankę i nie zawacham się jej użyć... Uszy do góry, ten specyfik jest naprawdę lepszy od kielicha wódy

IP i czas połączenia logowane. [19808242]
[05.09.2012] 17:29
Karen_BW
Po zamknięciu oczu miałam wrażenie, że piję sok z marchwi z dodatkiem odrobiny soli. Dało się normalnie wypić pierwszy litr, potem mnie wstrząchało. I nawet myśl o marchewkach nie pomagała. Głównie ze względów objętościowych. Całe szczęście miałam podzielone na dwa dni, więc dwa litry na raz jakoś zmieściłam. Rano było łatwiej. Pusty żołądek i już w większości wyczyszczone jelita pozwoliły zmieścić dwa litry w ciągu dwóch godzin. A i tak ostatnią szklanicę zapijałam sokiem z cytryny, prawie nie rozcieńczonym ;p

IP i czas połączenia logowane. [19824557]
[16.09.2012] 16:53
Aga288
Właśnie jestem w trakcie drugiego litra...
Taki @@@rak na początku byłam, że pierwszy litr poszedł jak masełko.
Przy drugim jak mnie potrzepało, tak szybko się na tym forum znalazłam.
Rurka mi nie pomaga a soku z cytryny nie mam i boje się wyjść z domu, bo jak mnie złapie po drodze...
A o jutrzejszym badaniu nie chce nawet myśleć! Podobno u nas w przychodni to badanie bardzo boli. Ale jak już ktoś wyżej napisał, przeżyłam poród, przeżyje i to.
Podsumowując fortrans to samo złooo

IP i czas połączenia logowane. [19850541]
[16.09.2012] 17:05
Miskont
O masakra to jest jakaś, też jestem w trakcie picia tego świństwa.
Dzięki za radę - z tym sokiem marchwiowym
Włączyłam sobie obrazki marchewki i soku marchwiowego hehe siedzę, gapie się na marchewkę, piję i sobie wyobrażam trochę pomaga

IP i czas połączenia logowane. [19850571]
[21.09.2012] 21:21
pete
Nie wierzcie w te straszne opowieści!
Wypiłem 3 litry Fortransu bez żadnych dodatków. Smak, jak już ktoś zauważył, przypominał lekko słoną marchewkę. Przez resztę dnia 2 litry soków, jakaś herbata, landrynki.
Badanie trwało ok. 10-15 min. z pobraniem wycinków, bez znieczulenia.
Ból to trochę za dużo powiedziane. Czuć rozpychanie, czasem dość mocne, spowodowane wtłaczanym powietrzem, najgorzej przy przechodzeniu przez zakręty jelita. Jeśli ktoś miał kiedykolwiek mocne wzdęcia, to wie o co chodzi.
U mnie aparat doszedł aż do wyrostka robaczkowego.
Po badaniu warto trochę poobracać się na oba boki, żeby powietrze łatwiej wyszło. Po wyjściu z gabinetu lepiej zrobić sobie spacer, w czasie którego brzuch się rozmasuje i kolejne partie powietrza opuszczą ciało. Jazda samochodem po naszych drogach może być bolesna.

IP i czas połączenia logowane. [19865952]
[28.09.2012] 13:00
mawlakowski
Miałem ten zabieg na własne życzenie (badanie przesiewowe) po tym jak moja znacznie młodsza koleżanka dowiedziała się o nowotworze...za późno.
Mogłem wybrać narkozę (za dopłatą 200zet) lub bez. Wybrałem bez, ponieważ wolę być świadomy tego co się dzieje, zwłaszcza jak mi ktoś d...obrabia. Zdarzają się (kilka %) perforacje jelita podczas badania zwłaszcza starszymi aparatami. Większość powikłań jest pod narkozą, gdy pacjent nie czuje bólu. Dlatego wybrałem "drogę krzyżową". Różnie odczuwa się ból u różnych ludzi. Mnie bolało, ze wyłem i byłem bliski przerwania zabiegu.
Z dwojga złego lepiej mieć kolonoskopię w znieczuleniu (sen) niż nie mieć wcale. W dniu mojego badania u wszystkich z wyjątkiem mnie coś znaleziono. I dobrze, wycina się i spokój jest! Następne badanie za 10 lat. Na pewno skorzystam !

IP i czas połączenia logowane. [19883085]
[09.10.2012] 19:39
bodiloloiolo
Kolonoskopia jest bezbolesna. Wpisy że kolonoskopia to szok to wynik kontaktu z KONIOWAŁEM . Ja poddałem się badaniu a przed nim miałem chęć zrezygnować przez kilku co pisali że to gorsze od porodu że "azja" mniej cierpiał.
Wczoraj miałem badanie wszystko ok , z lekarzem trzeba współpracować , nic nie boli jest czasem czucie sporego ciśnienia gazu ( chce się pryknąć) Gorsze to picie tego świństwa ale trzeba męskiej ostrej decyzji
siadamy i pijemy duszkiem i jak ktoś jest mocny to 4ltr plus proszek da radę w ciągu 5 godz
Prawdą jest ze tyle piwa w Pubie można wypić z radością ale czasem trzeba się poświęcić.
Pozdrawiam wszystkich cykorów.

IP i czas połączenia logowane. [19911493]
[13.10.2012] 16:26
wisienka66
witam...18.10.12..ide na kolonoskopie wirtualna-tomografie komputerowa...w moim wypadku mialam skierowanie na tradycyjna,,,ale przez przypadek dodzwonilam sie na wirtualna...na nfz calkowicie ..to bardzo bezpieczne badanie i bezbolesne poczytajcie w necie..dostalam je bo po antybiotyku po trwajacej przez mc biegunce ..zwezilo sie wszystko...zrobily sie zylaki odbytu...i udalo mi sie uprosic o takie skierowanie.Na badanie umowilam sie bardzo szybko...tylko tydzien czekania..lekarz musi na skierowaniu dopisac ze to tk wirtualna..mysle ze dla osob u ktorych nie stwierdzono jakis zmian ani brak podejrzen lub sie boja tradycyjnej...jest to wyjscie...badanie bedzie wykonane w centrum ostrobramska w warszawie ul fieldorfa 40...mam nadzieje ze komus moim tematem pomoge...pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [19920520]
[15.10.2012] 22:32
!!!!!!
ufff
ja dzis mialem kolonoskopie
nie mialem problemu z fortransem (raczej z jego iloscia) - w koncu skonczylo sie na 2 wieczornych i jednej porannej butelce - oczywiscie z wycisnieta cytryna
rano tez lewatywa
po poludniu kolonoskopia - mial byc zbadany tylko 15cm fragment, ale lekarz zrobil do konca!!! haha, powiedzial, ze tak sie oczyscilem, ze juz lepiej zrobic i miec spokoj na 10 lat
samo badanie nie nalezy do przyjemnosci, ale mily zespol na Solcu spowodowal, ze przetrwalem bexz problemow
potem wzdecia!!! ale Espumisan wieczorkiem dal odetchnac brzuchowi - spokojnie da sie to przezyc

IP i czas połączenia logowane. [19926226]
[07.11.2012] 14:17
takajakasss
co Wy piszecie, przestraszyliscie mnie z tym fortransem, wcale to nie jest takie obrzydliwe! owszem, smak dziwny, ale da sie wypic!! sto razy gorszy jest orsalit (na odwodnienie)

IP i czas połączenia logowane. [19982928]
[07.11.2012] 17:14
wisienka66
oczywiscie kochana fortrans lepiej smakuje jak gorzałka ...strasza ludzi...wystarczy nawet jak komus nie smakuje dodac1do 2 soku z limonki hortexu i wchodzi bardzo dobrze...gorsze rzeczy w dziecinstwie sie pilo...np tran brrrrrrrrrr

IP i czas połączenia logowane. [19983426]
[30.11.2012] 09:26
Marinal
Czy Wy ludzie nie potraficie myśleć? Preciez to chyba normalne, ze każdy różnie reaguje i przechodzi rózne rzeczy, także i badania. jednego boli, drugiego nie. Jesli jest wszystko ok, to badanie trwa krócej, mniej boli, bo lekarz szybko ogląda jelito i kończy sprawę. Jesli coś znajdzie, np. polip. to mui go wycic, dokładnie uwidocznić, a wiec więcej powietrza wpompować, a to własnie boli! To wtłaczane powietrza. Byc może zalezy także od umiejętności, delikatności lekarza. Miałam własnie kilka dni temu kolonoskopię, choc szłam dobrowolnie, profilaktycznie, specjalnie nie bałam sie, to jednak wspominam bardzo niemile. Przezyłam jakoś, ale było ciężko. Szczególnie to wpompowywanie powietrza myślam, że mi brzuch wystrzeli no ale przezyłam co najwazniejsze i już wiem, choć całkiem możliwe, że następnym razem moze być zupełnie inaczej, mam nadzieje lepiej, mniej bolesnie. Nad piciem płynu fortrans nie rozczulałabym sie, nie jest to soczek martchewkowy choć podobny, ale to normalny dorosły czlowiek przetrwa!

IP i czas połączenia logowane. [20035790]
[18.12.2012] 22:17
AS.
Czytałem wczoraj wypowiedzi na forum. Wciskałem w siebie Fortrans. Co do smaku, rzecz gustu. Jedyny problem to wcisnać w siebie w 3 godziny 3 litry. Co do kolonoskopi, badanie zrobili mi w Szpitalu w Wejherowie. Pielęgniarka i Lekarz to pełen profesjonalizm i kultura. Mają podejście do ludzi. Wchodząc na badanie miałem obawy po tym co czytałem na necie. Uśmiech i wręczone mi zielone gacie z rozporkiem z tyłu zmieniły moje nastawienie . Jeśli widzisz, że Personel Medyczny ma do ciebie podejście rozluźnisz się i ból, nie to nie ból, to niemiłe uczucie. Dziś jestem pierwszy raz po. Na pewno będę robił badania profilaktyczne. Mam dla kogo żyć. Wiem, że mi nic nie dolega. Cztery lata zwlekałem. Nie chcę umierać jak mój Ojciec.

IP i czas połączenia logowane. [20078935]
[04.01.2013] 19:23
tester
A czy ktoś robił sobie to oczyszczanie bez konsultacji z lekarzem?
Pytam bo słyszałem że dobrze oczyścić jelita raz na jakiś czas i właśnie przy pomocy fortransu, czy jest jakieś ryzyko?

IP i czas połączenia logowane. [20119450]

1 2 3 4 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat