o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Pomoc i porady
 » Odpowiedz na ten temat

nalot na jezyku

1 2
[04.01.2006] 00:43
pytanie on17
mam pytanie nie zwaiazane z erotyka ale bardzo prosze o pomoc.Otoz mam 17 lat i od pewnego czasu ma jezyku mam taki bialy nalot.jest on miekki da sie w malych ilosciah zdrapac .Moze ktos wie co to jest i jak ewentualnie sie go pozbyc.Zgory dziekuje

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[04.01.2006] 08:55
Brat_Panek
Nic strasznego, po prostu na języku osadzają ci się bakterie i tak jak zęby trzeba go czyścić Nie jest to nic szczególnie niebezpiecznego ale może powodować smak starego trampka w ustach i byc przyczyną nieświeżego oddechu. Wystarczy wyczyścić sobie język, np. sczoteczką do zębów i tyle.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [5953337]
[04.01.2006] 09:03
pytanie on17
gdybym mogl go wyczyscic to by nie bylo problemu.Problem w tym ze gdy czyszcze go szczotka to jak pisalem schodzi tylko czesc a reszta nie jest jaki srodek na to zeby to zniknelo??bardzo prosze o pomoc bo szczoteczka nic tu nie daje a o higiene jamy ustnej dbam.

IP i czas połączenia logowane. [5953361]
[04.01.2006] 09:56
Lodziareczka
Poczytaj w necie o pleśniawkachjamy ustnej. Taki biały nieschodzący nalot jest jednym z objawów. Leczy się dość łatwo. http://lodziarnia.blog.com/

IP i czas połączenia logowane. [5953580]
[04.01.2006] 11:15
Majtkoholik  majtkoholik@tlen.pl
Są specjalne szczeteczki do czyszczenia jezyka. Normalną szczoteczką nie wyczyscisz go dokladnie nigdy. Za 10zł kupisz w aptece szczoteczke np. Aquafresh, będzie ona miała specjalne skrobaczki z tyłu do języka, sam jej używam i jest spoko

W większosci przyczyną nieswiezego odde@@@est własnie nie czyszczony język ludzie o tym zapominają, a to podstawa, najwiecej bakterii sie wlasnie na jezyku zbiera. Zapraszam na forum poswięcone noszonym majtusiom http://www.majtki.fora.pl/

IP i czas połączenia logowane. [5954063]
[29.08.2014] 16:00
[04.01.2006] 17:47
pytanie on17
ej ale to jak myje to szczateczka wlaasnie aquafresh to schodzi czesc ale duzo zostaje tego bialego nalotu a dakej na jezyku w glebi mam takie jak by krostki 4 wystajace kuleczki takie nie wiem moze na to jest jakies lekarstwo potrzebne a nie chodzi o szczoteczke?mogl by ktos pomoc co to jest i jak to leczyc?bo ten nalot wyglada jak takie tysiace"wloskow"malutkich bialych.bardzo prosze o pomoc ps.nie mam nie przyjemnego oddechu.

IP i czas połączenia logowane. [5957421]
[04.01.2006] 20:26
torreadorr
mam ten sam problem i tez z tylu jezyka mam biale krosteczki nie wiemczy to plesniawki rownie dobrze to moze byc grzybica ukladu pokarmowego.. wybieramsie z tym do lekarza ale jakos zwlekam...tu masz link poczytaj sobie
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1974873

IP i czas połączenia logowane. [5959137]
[04.01.2006] 20:44
Lodziareczka
Nie, no nie rozwalajcie mnie. Krosteczki ja także mam. To sa naturalne wypukłości języka. jeśli nie ropieją, nie swędzą, nie powiększają się, to nie macie sie co martwić.
pisałam o plesniawkach, bo taki ciągły nalot na języku jest jednym z objawów.
Po zjedzeniu kaszy manny czy budyniu też jest taki nalot. To po prostu białko z mleka się osadza. http://lodziarnia.blog.com/

IP i czas połączenia logowane. [5959351]
[04.01.2006] 21:22
Pit__
Nie wiem jak to wyleczyć, ale mam sprawdzoną metodę na efekt kosmetyczny języka, np przed randką
Mie myj języka pastą do zębów z fluorem!
Fluor oddziaływując powierzchniowo wzmacnia szkliwo, lecz połknięty jest silną trucizną. Język jest porowaty więc trudno wypłukać pastę.

Moją metodą jest mycie szczoteczką nasączoną Amolem + parę kropli na język i spłukuję język wodą, lecz nie płucz dokładnie bo Amol to nalewka miętowa na spirytusie więc będziesz miał nieziemsko świeży oddech
Po nalocie ani śladu do 12-godzin. Więc śmiało możesz zarywać laski żadna Ci się nie oprze z Taakim językiem

IP i czas połączenia logowane. [5959756]
[09.01.2006] 21:14
torreadorr
upup

IP i czas połączenia logowane. [6003926]
[04.01.2007] 18:14
pleśniawka
Ja mam też taki problem z nalotem na języku, zazwyczaj po zjedzeniu produktów mlecznych.Następnego dnia mam ten nalot i taką dziwną plamę,często też robią mi się pleśniawki,od lekarza rodzinnego dostałam skierowanie na badanie flory bakteryjnej w jamie ustnej , poprzez pobranie wymazu z jamy ustnej.Wyniki badania są prawidłowe i wiem tyle co przed badaniem ,czyli nic.Myślałam ,że to jakaś grzybica,ale zrobione badania-wykluczyły to.Unikam po prostu produktów mlecznych,chociaż nie wiem do końca czy to ma jakiś związek z pleśniawkami.Kiedyś piłam dużo więcej mleka i jadłam produktów mlecznych i takich problemów nie miałam.Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [9224080]
[04.01.2007] 18:46
Dr. Jadro
Grzybica
z walenia patelni,
albo robienia loda!

IP i czas połączenia logowane. [9224465]
[05.01.2007] 17:04
pleśniawka
Dr.Jadro-znasz to z autopsji?

IP i czas połączenia logowane. [9235067]
[09.02.2007] 19:36
DamianSS
Stary jest kilka możliwości!
Z regułu może to byś tak jak u mnie grzyb o nazwie candida alb. oraz co bardziej prawdopodobne helihobacter pr. (ma go 70-80 % ludzi, ale o tym nawet nie wie... do czasu). Wszytskiemyu winna jest chemia, złe odżywianie i masy cukru, jakie spożywamy (wiesz, że kiliszek wódki to ok. 7 łyżeczek cukry, a 2 litrowa cola zawiera ich 48).

Ja pozbyłem się białego nalotu, zgagi, zmęczenia, potlowości i innych niedolegliwości. Uważaj, bo lekarze nie są skorzy do pomocy. Proponuje wizyte u gastrologa i zrobienie badań. w razie czego pisz damian1982@pocza.onet.pl

IP i czas połączenia logowane. [9581469]
[15.02.2007] 20:40
dartmoul
Do DamianSS: Otóż ty piszesz ze się pozbyłeś białego nalotu,zgagi i potliwości.. Mam dokładnie takie coś!.. Nie dość ze mam biały nalot na języku który ciężko zmyć(jak włożę palec do tylnej części języka i powącham,to palec nie pachnie zbyt ładnie;/ ).. Zgagę mam dosyć rzadko,.ale odczuwam zmęczenie
przez większość dnia, no i pocę się mocno... Mógłbyś napisać jakie działania podjąłeś żeby się dowiedzieć tego co Ci dolega? MI lekarze zapisywali jakieś tabletki które nie pomogły wcale(to były na regulacje pracy jelit,albo na regulacje kwasu mlekowego).. Interesuje mnie również jak długo się leczyłeś aby sie wyleczyć,i czy to były diety?czy jakieś tabletki?.. .. Byłbym wdzięczny za odpisanie.. pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [9636035]
[15.02.2007] 21:22
Hermes-posłaniec bogów
Powinieneś iść do gastrologa, dietetyka i stomatologa i może do laryngologa by cię przebadali pod karzdym kątem.

IP i czas połączenia logowane. [9636522]
[01.03.2007] 22:22
krosty na języku i biały nalot  stachu-79@tlen.pl
cześć!!!

Od jakiegoś czasu mam pieprzony biały nalot na język i na samym końcu języka mam kilkanaście czerwonych krostek i w@@@ pryszczy na buzi!!! zęby białe zadnych problemów jak sie tego chlerstwa pozbyć i od czego to może być ?? , byłem u lekarza przepisała mi nastytyne i phytoPharm i kupiłem w aptece Citrosept i nie mam pojęcia czy to mi coś da w dodatku powiększone dwa węzły chłonne , podejrzewam , żę to wszystko od panenia marihuany , od tego czasu nie pale zobaczymy czy zniknie neichciany nalot i te pieprzeone krosty , mssakra !!!!!

Czekam na waszą opinie dzięki której mi może pomożecie , dziękuję !!!!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [9758020]
[15.03.2007] 11:51
Dr Zuber
Witajcie,

opisywane przez Was problemy z nalotem to choroba nazywana pląsawicą albo drożdżycą simona. W początkowym stadium pojawia się biały nalot na języku, krostki. W pózniejszym etapie można odczuwać zdrętwienie języka, drgania powiek (w tym drugim etapie mamy do czynienia z zaatakowaniem przez grzyby końcówek zakończeń nerwowych). Choroba nieleczona prowadzić może do poważnych zmian w mózgu oraz rdzeniu kręgowym. Doprowadzić to może do paraliżu w skrajnym przypadku!

Leczenie polega na podawaniu dużych dawek antybiotyków. Problemem jest to, że nie wszystkie rodzaje antybiotyków działają na zarodnie drożdżycy. Konieczna jest natychmiastowa wizyta u lekarza specjalisty!

powodzenia

IP i czas połączenia logowane. [9858985]
[26.03.2007] 21:38
no not
ta jasne, nie wierzcie temu czlowiekowi glupoty jakies wymysla

IP i czas połączenia logowane. [9953915]
[09.04.2007] 00:37
hmm..
ja miałem podobny problem...mój język pokrywał się białym nalotem...ale kupiłem sobie płyn do płukania jamy ustnej i po regularnym stosowaniu objawy ustąpiły

IP i czas połączenia logowane. [10048119]
[10.04.2007] 17:38
chabier
a jaki płyn stosowałeś i po jakim czasie problem zniknął??

IP i czas połączenia logowane. [10061753]
[23.08.2007] 13:20
piotreczek554765
Jaki plyn do plukania?
- KAZDY. (byle nie jakis tesco korzystny zakup) Moze byc np. colgate Plax.
Ttez mam problem z bialym nalotem na jezyku. Po starciu go szczoteczka( colgate 360) ta glowka do zebow bo te igielki na jezyk sa za male zostaja mi takie malutkie biale kropki. Sa glownie da tylnej czesci jezyka. nawww.kafeteria.pl jest wiecej na ten temat napisane. Bialy osad najczesciej wywoluja grzyby. Dlatego powinno sie z tym isc do lekarza. Jezeli nie ma ich duzo albo nie chcecie wybrac sie do specjalisty to powinno sie:
- myc jezyk( i to porzadnie do zeskrobania calego osadu) 2 razy dziennie( nie czesciej bo bedzie mocno krwawil)
- Plukac jame ustna plynem do plukania jamy ustnej
- ograniczyc spozycie cukru( dobra pozywka dl plesni)
- brac witaminy z grupy B, PP, C, A( nie jestem pewnien czy cos daja ale nie zaszkodza ).
- zyc gume( pomaga zachoweac hig. j. ustnej.
- JA rano i wieczorem nalewam sobie na jezyk NIEROZCIENCZONY dentosept.Troche piecze ale super dezynfekuje. JEzeli nie macie to moze byc gagarin( nie wiem jak sie pisze).
Z lekarstw to jest APHTIN(do kupienia w aptece BEZ RECEPTY)

Wszystko to ma dzialanie bakterio i grzybobojcze. Oczywiscie mozna tez robicx sobie plyny do plukania z np. szalwi, rumianku.
- W czasie leczenia( i wogule nigdy) nie powinno brac sie przedmiotow do ust( olowki i inne zeczy ).
- Nalezy tez raz na jakis czas (hmm...moze 2 tyg) zmieniac szczoteczke do zebow( kolejna kolonia bakterii) ewentualnie co kilka dni wstawiac do goracej wody.
Na NIESWIERZY ODDECH MOZNA LUKAC CYNK, MUS ZEBY ZUC DUZO GUMY( 1 guma nie wiecej niz 15 minut w buzi)

Inne metody np. Amol sprowadzaja sie do dezynfekcji jamy ustnej. Ewentualnie mozna sobie pozwolic na wodeczke

IP i czas połączenia logowane. [11096087]
[06.11.2007] 23:28
marcin221
witam chcialem sie podzielic wrazeniami z dolegliwoscia bialego grubego nalotu na jezyku.mialem taki nalot gdzies z 3 lata i nieswierzy oddech tez temu towarzyszyl zapewne.ale wyleczylem to swinstwo i jestem zadowolony poprostu jest super.i nie sluchajcie tych bredni ktore mowia osoby o tym ze trzeba isc do lekarza i robic jakies badania i sie dolowac z tego powodu naprawde uwierzcie mi ja sie wyleczyelm sam a to z tego powodu ze poczytalem forum i doszedlem do wnioskow co mam zrobic i sie udalo ......niewiem czy tego posta ktos bedzie czytal bo to stare forum jak cos to pisac na forum to dokoncze swoj sposob .......
pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [11601247]
[14.11.2007] 19:01
maciekkatowice
napisz cos wiecej o swojej metodzie !!

IP i czas połączenia logowane. [11650547]
[15.02.2008] 18:55
elakkkk
pleśniawka (07.01.04 18:14):
Ja lecze sie na ten paskudny nalot juz chyba z rok , lekarz stwierdzia że to zmiany grzybiczne, ale mam juz serdecznie doś ze cztry razy badania tego nalotu oczywiście platne!!!, i ze trzy serie antybiotyku a jezyk jak był biały tak jest (kasza) jestem załamana i mysle nad zmiana lekarza. Przy ostatnim wymasie z jezyka poprosiłam pania o zniżke, ponieważ jestem u niej stałym bywalcem, i rozmowa
sie rozkręciła Pani zaproponowała też odpłatnie badania na pasozyty, zdecydowałm sie na nie bo nie wiem kogo mam się słuchać lekarza czy lepiej poradzić sie kogoś więcej.

IP i czas połączenia logowane. [12234393]
[17.02.2008] 09:38
elakkk
też mam ten problem pomóżcie , poradzcie co robić!!!!!
pleśniawka (07.01.04 18:14):
Ja lecze sie na ten paskudny nalot juz chyba z rok , lekarz stwierdzia że to zmiany grzybiczne, ale mam juz serdecznie doś ze cztry razy badania tego nalotu oczywiście platne!!!, i ze trzy serie antybiotyku a jezyk jak był biały tak jest (kasza) jestem załamana i mysle nad zmiana lekarza. Przy ostatnim wymasie z jezyka poprosiłam pania o zniżke, ponieważ jestem u niej stałym bywalcem, i rozmowa
sie rozkręciła Pani zaproponowała też odpłatnie badania na pasozyty, zdecydowałm sie na nie bo nie wiem kogo mam się słuchać lekarza czy lepiej poradzić sie kogoś więcej.

IP i czas połączenia logowane. [12242781]
[09.04.2008] 18:31
yhhhh
a ja mam żołty język od kilku dni ;/ do tego białe plamki ;/ co t omze być ? nie jest to od jedzenia,bo nawet rano to mam ;/
pomóżcie ....

IP i czas połączenia logowane. [12548744]
[11.05.2008] 14:47
Stomatoł
Na pleśniawki kupcie sobie jakiś preparat z chlorheksydyną.
Moze być sebidin albo płyn do płukania eludril. Pozdr;]

IP i czas połączenia logowane. [12740789]
[09.01.2009] 14:23
Allicja
Czy ten biały nalot i krosktki na języku mogą być spowodowane paleniem papierosów?

IP i czas połączenia logowane. [14157284]
[11.01.2009] 15:24
co tu dużo pisać
PRZECZYTAJCIE SOBIE nawww.google.pl O:

Alergii

Leukoplakii włochatej

Kandydozie.

IP i czas połączenia logowane. [14169460]
[19.11.2009] 12:35
Szeeeefo
Taki nalot ma okolo 75% ludzi. ja też takie coś mam, gdy dzień wcześniej wypije jakieś leczne produkty. bo po nich takie cos zostaje... Ale może to być też choroba, ale rzadko może 1/30 z tych z bialym jezykiem jakas ma a u innych wykarza badania ze to nic tylko zle odrzywianie...

IP i czas połączenia logowane. [15818136]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat