o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

obwodowe porażenie nerwu twarzowego

1 «   15 16 17 18 19   » 49 Strony tematu:
[11.01.2010] 23:20
Maarrciiinnn
Ja powiem tak dzien przed sylwestrem dostalem tego porazenia i poszedlem do lekarza ktory dal mi skierowanie do szpitala (oczywiscie do niego nie poszedlem) ale mozecie sie smiac ja sam w to nie wierzylem moja mama porozmawiala o tym z moja babcia ktora dala nam numer do jakiejs starszej pani ktora leczy domowymi sposobami i bierze za to co laska. Mama zadzwonila do niej a ta jej powiedziala zeby wziela wianek taki co sie swieci w kosciele na jakies tam swieto i kazala mojej mamie przykryc mi glowe recznikiem i przy porazonym miejscu przylozyc palace sie ziola z tego wianka najlepiej aby kawalek tego wianka wrzucic na jakis rozzazony wegiel i tak okadzac kilka dni mozna tez potem ten zar zalewac woda smarowac ta strone i co najgorsze pic lyka tej wody z tego wegla. I uwaga sam myslalem ze to sa jakies zabobony ale minely niecale 2 tygonie a ja moge juz normalnie ruszac czolem, ustami jeszcze nie dokonca ale jestem dobrej mysli nie bralem zadnych sterydow ani nic zadnych masazy, bralem tylko witamine Acha moja mama jeszcze mi zlewala wosk ale taki prawdziwy nie ze swieczki z tipa ;p Jakby ktos chcial sie dowiedziec czegos dokladnie o tych 2 sposobach piszcie do mnie na gg 9937647 chetnie odpowiem na pytania lub pogadam z mama co i jak z tym woskiem Jednego mnie to nauczylo ze nie nalezy sie smiac z takich sposob bo to pomaga przekonalem sie jak widzicie na wlasnej skorze. Pozdrawiam i zycze powrotu do zdrowia

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [16086122]
[12.01.2010] 14:31
aurelpetite  aurel26@tlen.pl
watermen, Nie muszą wystepować koniecznie 3 symptomy SMR u jednego człowieka. To zdarza sie bardzo rzadko. Ja mam nawroty porażenia i geograficzny język, obrzeku ust z ziarniakowatym zapaleniem nie mam. Częste są przypadki z jednym lub dwoma objawami.

Majka, różnicę zauważyłaś, ponieważ zablokowałaś zdrowa stronę i pozwoliłaś porazonej sie pokazać.Jeśli nie ma blokady, zdrowa strona się dodatkowo wzmacnia i ciągnie porazoną. Prawidłowo tak sie wykonuje ćwiczenia mimiczne. Pisałam o tym na str. 11.

Marcin, poprostu u Ciebie mieśnie zaczęły szybciej reagować. Więc poprawa nastąpiła szybciej. U jednych poprawa zachodzi szybciej u innych dłużej. To normalne. Ja sie nie śmieję z medycyny niekonwencjonalnej, ale jeśli Ty w to wierzysz, to tym lepiej dla Ciebie. Jednak uważam, że żadne ziółka i woda z węgla miały małe znaczenie. ...

IP i czas połączenia logowane. [16088395]
[15.01.2010] 14:16
toja3655
witam wszystkich porażonych
ja własnie leczę się z porażenia nerwu twarzy.
zaczęło się w zeszłym tygodniu, najpierw ból ucha - ostry ale na tyle rzadko się pojawiający ze nie brałam go pod uwagę.
na drugi dzien nic nie bolało ale odnosiłam wrażenie że mam problem z równowagą. niby nie kręciło mi się w głowie, ale musiałam się mocno skoncentrowac żeby trafić w drzwi i nie obić futryny. Przeszlo po 2,3 godzinach.
Następnego dnia w godzinach popołudniowych odniosłam wrażenie ze moje lewe oko jest wybabuszone - patrze w lustro i nic !
na drugi dzien wstaje rano...= oko nie dziala, polik, nos i usta - mnie nie sluchają. wpadłam w panike. przy szerokim otwieraniu ust w lewym uchu szumiał wiatr...
po wielu perturbacjach z lekarzami, izbami przyjęc (najlepiej od razu uzbroic się w cierpliwość) biorę co nastepuje: cocarboxylasum, nivalin - po 10 zastrzyków. Jednoczesnie biorę tabletki: alanerv i kalipoz = ten ostatni to na uzupelnienie potasu. od 3 dni chodzę na zabiegi fizykoterapię = GORĄCO POLECAM - najlepiej od razu na starcie!! mam Galawanizację (czy jakość tak), elektrostymulację oraz masaż twarzy.
Ten ostatni naprawde czyni cuda!! dzisiaj mija dopiero tydzien a mój kącik ust się rozszerza, oko troszke mrugac zaczelo, jedzenie i picie sie nie wylewa, mogę normalnie się oblizać. JESTEM WNIEBOWZIĘTA!!
Cwiczę tez przed lustrem glupie miny, (złość, zdziwienie, szydere (zeby rozszerzac odpowiedno wargi i ruszac brwami), puszczam sobie całuski, banki mydlane i dzisiaj puscilam pierwszy gwizd!! polecam się:
1. nie załamywać - to bierze na starcie
2. uzbroic w cierpliość
3. cwiczyc, cwiczyc , poswiecac ten czas w domu na siebie
4. i fizykoterapia przede wszystkim!!
pozdrawiam wszystkich i nie martwcie się !!
bedzie dobrze
porażona - juz gwiza

IP i czas połączenia logowane. [16104442]
[18.01.2010] 21:05
Bossa100
a czy ktoś może stosował jakąś maść rozgrzewającą na porażenie nerwu twarzowego?

IP i czas połączenia logowane. [16122771]
[20.01.2010] 10:30
Ja spróbowałam raz. Czułam większe zimno na policzku. Jednak jak nie spróbujesz, to sie nie przekonasz. ...

IP i czas połączenia logowane. [16130102]
[29.08.2014] 20:03
[20.01.2010] 17:47
Bossa100
No i spróbowałam... na początku czułam takie nawet bym powiedziała ciepło, ale szybko tak jak mówisz robiło się coraz chłodniej. Chociaż moja dokturka mówi że warto sie taką maścia masować . tylko żeby był tego jeszcze jakis skutek. Ja mam porażenie już drugi tydzień i poki co zadnych postepow:/

IP i czas połączenia logowane. [16132121]
[21.01.2010] 18:51
marta_612
Cierpliwosci....
Ja ma juz porazenie roczek i jeszcze nie zniknelo....
Pozdrowionka

IP i czas połączenia logowane. [16137782]
[21.01.2010] 22:49
Karusia84
Witam wszystkich! Czy zna ktoś może dobrego lekarza albo rehabilitanta w Krakowie? Ja niestety mam pecha i każdy mnie odsyła z kwitkiem, bo mam porażenie nerwu twarzowego od urodzenia (dodam, że mam 26 lat...) - ciągle żyję nadzieją, że kiedyś się "normalnie" uśmiechnę... Będę wdzięczna za jakąś podpowiedź odnośnie specjalisty. Pozdrawiam!

IP i czas połączenia logowane. [16139198]
[22.01.2010] 18:51
niunia2x
Witajcie... jak czytam to co piszecie to aż przebiegają nie ciarki, pozbyłam się porażenia dwa miesiące temu a przez dwa wcześniejsze leżałam w łóżku tracąc i odzyskując nadzieję, wszyscy mówili mi że to zawiania, guzik możliwe że u innych, od miesiąca przebywam na zewnątrz, wśród śniegu i wiatru i żadnych nawrotów nic, oczywiście nie o to chodzi żeby się wróciło heh ... najważniejsze są nasze nerwy.. gdy człowiek jest zbyt wrażliwy w pewnym momencie coś musi pęknąć... uważajcie na siebie i wierzcie. Nadzieje przy tej chorobie jest najważniejsza i jeszcze bliskość innych, nie uciekajcie od nich.
Powodzenia. **

IP i czas połączenia logowane. [16143105]
[23.01.2010] 23:30
Robert.........
Cześć wszystkim.Miałem lewostronny paraliz twarzy gdy mialem 5-6 lat lezalem w szpitalu ok 2 tyg.z tego co pamietam to stosowali jakies prądy. Pózniej po wyjsciu rehabilitacja masarz i parafina na twarz,trochę pomogły ale nie do końca.Dziś mam 27 lat i efekty choroby widać nadal ,gdy sie usmiecham jedna powieke przymykam prawie całą a druga pozostaje praktycznie bez zmian jest między nimi znacząca róznica.Prawy kącik ust podnosze wyzej nisz lewy tak jakby lewa strona nie pracowała jak należy.Mój tata miał to samo 2 razy moja siostra raz w wieku 10 lat ale w ich przypadku nie ma żadnych śladów.Powiedzcie mi do jakiego lekarza moge sie zgłosić i czy da sie z tym coś zrobić po 21 latach od choroby.Czy sa jakies zabiegi chirurgiczne by mi pomóc.Z góry dziekuje za odpowiedzi.Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [16149764]
[24.01.2010] 12:06
marta_612
Troche czasu minelo hmm..., najpierw udaj sie do neurologa na rozmowe. Wczesniej nie stosowales akupunktury, wiec moze warto teraz- potrafi zdzialac naprawde wiele, wiem to z wlasnego doswiadczenia. Jesli chodzi o zabiegi to mozna poddac sie operacji plastycznej w celu podniesienia np kacika ust, ale to juz bedzie na stale.... jesli chodzi o

IP i czas połączenia logowane. [16151247]
[24.01.2010] 14:20
Rober.......
O takiej operacji plastycznej nie ma mowy,nie jest to aż tak widoczne głównie przeszkadza mi to że jedno oko przymykam bardziej niż drugie tylko gdy się usmiecham,a akupunktury nigdy nie stosowałem nie wiele o tym wiem ale spróbuje cos na ten temat znalezć.Dzięki

IP i czas połączenia logowane. [16151995]
[24.01.2010] 22:23
watermen
mam pytanie, pewnie większośc cierpiących na to schorzenie na pytanie co jest przyczyną dostają odpowiedz od lekarza że to ochłodzenie organizmu, bądż przewianie( bo to powiedziec najłatwiej nie nie trzeba się wysilac żeby diagnozowac przyczynę) czy komukolwiek z was lekarz powiedział że przyczyną może byc jakiś wirus, znalazłem coś takiego:
http://www.childsplay.com.pl/?wirusowe-izolo wane-zapalenie ,27
moje gg 9989132

IP i czas połączenia logowane. [16154809]
[25.01.2010] 13:31
marta_612
"Wymieniany jest czynnik zakaźny, alergiczny, toksyczny, niedobór witamin, uraz, zaburzenia metaboliczne itd" Rzeczywiscie dosc ciekawe przyczyny. Nie wiem czy czytaliscie, ze porazenie moze byc spowodowane rozwniez ukaszeniem przez kleszcza. Uszkodzenie nerwu twarzowego jest czesto pierwszym objawem boreliozy. Dlatego warto podpowiedziec nieraz lekarzowi o zrobieniu kilku dodatkowych badan, tak na wszelki wypadek...

IP i czas połączenia logowane. [16157347]
[25.01.2010] 18:29
watermen
z tego co ja się dowiedziałem to następstwem boreliozy może byc porażenie ale najczęsciej jest ono obustronne, u mnie boreliozę wykluczono, z punktu widzenia laryngologicznego też jest ok, rok temu kiedy miałem to poprzednio robiłem rezonans magnetyczny, badanie na cukrzyce, i hormony tarczycowe też było ok, ale zastanawiam się czy tych badań nie zrobic ponownie, niestety płaciłem za rezonans z własnej kieszeni i miałem zrobiony w ciągu 3 dni a nie 5 miesięcy jak bym robił na NFZ. byłem dziś u neurologa jedyny pozytyw tej wizyty to zwolnienie na kolejne 20 dni reszta to dno i 7 metrów mułu.

IP i czas połączenia logowane. [16158766]
[25.01.2010] 19:28
marta_612
Hmm...... szczęśliwi Ci, którzy nie mają porażenia Pozdrowionka

IP i czas połączenia logowane. [16159147]
[25.01.2010] 23:53
Angelika22L
ufff...całe szczęście że znalazłam to forum Już teraz wiem,mam to cholerne porażenie nerwu twarzowego. Niby ciepło się ubieram,dbam o siebie itd a tu proszę,do chwili kiedy było mi zbyt duszno w samochodzie przez ogrzewanie- otworzyłam okno dosłownie tylko na chwile w 13 stopniowy mróz i gotowe!- przynajmniej sądzę,że to od tego.. najpierw zdrętwienie języka z lewej strony (ok 2 tyg temu o ile dobrze pamiętam),potem łzawienie lewego oka (szczerze to prawe też trochę łzawiło), skrzywienie uśmiechu zauważyłam ok 3 dni temu,a od 2 dni niedomykam lewego oka (powieka prawie cały czas jest lekko uchylona),kiedyś mogłam mrugać na oprzemian jednym i drugim okiem lub ruszać brwiami,teraz to niemożliwe, no i ogólnie lewa strona twarzy nie chce mnie słuchać tak jak powinna, hm...i jest tak jakby lekko ogłuszona,ale narazie niezbyt odczuwalnie. Jutro wybieram się do lekarza rodzinnego,zobacze co poradzi i do kogo dalej skieruje. Będę pisać na bieżąco co i jak. Mam nadzieję,że szybko zauważę poprawę jak w większości przypadków. Pozdrawiam chorych i nie tylko

IP i czas połączenia logowane. [16160981]
[27.01.2010] 15:10
Andi87
Witam!
U mnie powodem była grypa, pierwszym objawem obwodowego porażenia nerwu twarzowego był całkowity brak czucia smaku po lewej części języka, po 3 dniach wystąpiły kolejne objawy: nie domykająca się powieka, brak pracy brwi i ust po lewej połowie twarzy. Taki stan utrzymywał się przez ponad dwa tygodnie, potem jako pierwsza ruszyła powieka, następnie usta, całkowita poprawa nastąpiła po około 4 tygodniach od pierwszych objawów. Nie konsultowałam się z lekarzem. Pomogły mi głównie: masowanie tej części twarzy, ogrzewanie, witamina B oraz magnez, warto również zostać w domu przez parę dni. Jak się dowiedziałam szybkość wyleczenia się i całkowita poprawa zależą od tego co spowodowało porażenie a także od wieku chorego. Im człowiek młodszy tym większa szansa że objawy ustąpią całkowicie. Ja mam 22 lata. Dziękuję Wam wszystkim za wpisy, pozwoliły mi dowiedzieć się więcej na ten temat, również zapraszam do odwiedzenia strony: http://www.nerwtwarzowy.republika.pl/index.h tml gdzie znajdziecie więcej szczegółowych informacji odnośnie porażenia nerwu twarzowego.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

IP i czas połączenia logowane. [16168903]
[28.01.2010] 00:46
allice
Witam wszystkich odwiedzających forum!

Ostatnio poruszony został wątek przyczyn porażenia nerwu twarzowego ... Sama próbuję też tego dociec, gdyż porażenie przechodziłam dwa razy... Dowiedziałam się od lekarzy, że może to być ochłodzenie organizmu, bądż przewianie. Oprócz tego także usłyszałam,że może to być bolerioza oraz choroby deminizacyjne jakim jest sm... Że nic nie dzieje się bez przyczyny itd ... I żebym się nie cieszyła nawet jak mi wyjdzie dobrze rezonans magnetyczny( a wyszedł bez najmniejszych zmian i patologii). Zrobiłam sporo badań na boleriozę i cały panel badań na choroby odkleszczowe. Poczytałam jeszcze trochę na internecie i rzeczywiście jest wspomniane,że jednym z objawów może być porażenie nerwu twarzowego... ale oprócz tego jest szereg innych symptomów tj. zaburzenia widzenia, czucia, mowy, zaburzenia równowagi... I sama już nie wiem, co o tym wszystkim myśleć?
Psychicznie czuję się fatalnie po tych diagnozach u specjalistów ;((
i czuję się jakbym żyła z bombą zegarową... Niedługo to pewnie będę leczyła się , ale pewnie u psychiatry ;((

Pozdrawiam wszystkich i życzę duuuuużo optymizmu!!!

IP i czas połączenia logowane. [16171684]
[28.01.2010] 11:29
Kamil1222
Witam wszystkich Forumowiczów!

Mam na imię Kamil i mam 15 lat. Jestem ministrantem i chodzę do 2 gimnazjum. 19 grudnia 2009 roku byłem na kolędzie,, chodziłem bez czapki. Następnego dnia (niedziela) po obiedzie (ok. godz. 12:00, gdyż w niedzielę też chodziłem po kolędzie) poczułem lekkie kłucie w uchu prawym, ale rodzicom nic nie powiedziałem, ponieważ myślałem, że to przejdzie (w przeszłości miałem 3 razy zapalenie ucha lewego, więc to podejrzewałem i olałem sprawę). Gdy wróciłem do domu ok. godz. 20:30, to powiedziałem mamie, że ucho mnie mocno boli. Wziąłem Ibuprom i poszedłem spać.Rano ten ból był jeszcze silniejszy. Mama kazała mi zostać w domu i miałem iść do lekarza. Pediatra dał mi skierowanie do laryngologa. Laryngolog stwerdził, że z uchem jest w porządku. Powiedziała, że to może być jakiś nerwoból. Popołudniu z watą w uchu poszedłem na Roraty. W kościele poczułem, że prawe oko zaczęło mi się nie domykać. Martwiło mnie to, ale po powrocie myślałem, że wstanę rano i to przejdzie. Nic nie powiedziałem rodzicom i poszedłem spać. Następnego dnia mieliśmy mieć Wigilię Klasową. Prezent dla kolegi był gotowy. Ja staję przed lustrem przedpokoju, ubieram się, a tu: skrzywione usta i opadnięty prawy kącik ust. Zmartwiłem się. Obudziłem babcię (zajmuje się moim 2 letnim bratem, rodzice są już o 8:00 w pracy) i pokazałem jej to. Kazała mi zostać w domu i zadzwoniła do mamy. Mama po 20 minutach przyjechała i przeraziła się jak mnie zobaczyła. Poszliśmy do pediatry, a ona bezradna dała skierowanie do szpitala. Poszliśmy tam, przyjęli mnie. Nie mogłem nic żuć, nie miałem czucia w języku, nie czułem smaku, a o mimice można zapomnieć. Dostałem witaminę B i NIVALIN (tylko to dostawałem!). 23 grudnia już odzyskałem częściowo czucie w ustach, mogłem jeść, czułem smak. 24 grudnia (Wigilia) wyszedłem na przepustkę, gdyż do szpitala daleko nie miałem, jeździłem tylko na zastrzyki do 28 grudnia. 28 grudnia dostała moja mama wypis. Pokazano mi na rehabilitacji kilka ćwiczeń i tak minął Nowy Rok. 5 stycznia udało mi się dostać na rehabilitację. Dostałem 10 zabiegów. Po 10 stycznia zaczęło lepiej mi się domykać oko i troszkę ruszać środek czoła. Miałem też od 15 stycznia zabiegi laserowe. Aktualnie mam drugą serię rehabilitacji. Już mam to prawie 6 tygodni, ale mało się poprawiło. Odzyskałem wewnątrz czucie w ustach, czucie języka. Marszczy mi się środek czoła, troszkę lepiej domyka mi się oko. Minimalnie rusza się środek nosa. Normalnie żuchwą ruszam. O górnej wardze nie wspomnę, bo poprawiło się tyle co nic. Dużo się nie poprawiło przez te 6 tygodni. Aktualnie zażywam witaminy: B1 (3x2), B2 (2x1), B6 (2x1), PP (2x1) oraz chodzę na rehabilitację (nagrzewanie lampą, masaż, laser i ćwiczenia). W domu dużo ćwiczę, dużo gum już wyżułem i żuję, ale dużo się nie poprawia. I lekarze uznali, że moje porażenie jest bardzo mocne, najbardziej na odcinku od oka do górnej wargi ust. Poprostu mnie zawiało! Czy też ktoś z was miał podobny przypadek po zawianiu i stwierdzono u niego mocne porażenie. Ile wam to schodziło. Proszę o odpowiedź.
P.S. Za godzinę mam rehabilitację
Pozdrawiam!

IP i czas połączenia logowane. [16172787]
[28.01.2010] 19:28
Bossa100
Co do objawów Kamilu to ja miałam podobnie ale troche dziwniej. zaczeło sie bólem tak jakby prawego ucha, ale tak naprawde to nie moglam konkretnie zlokalizowac zrodla bolu bo wchodzil mi jeszcze na policzek i skroń. Trwało to jakieś trzy dni. a jak mi przeszło to po lewej stronie miałam takie uczucie zdretwaiałego policzka i ust, jak po zastrzyku znieczulajacym od dentysty(z buzi mi wszystko wypadało), oko tez czulam jakby bylo jakies wytrzeszczone. Na drugi dzień obudziłam się z prawostronnym porażeniem.
I tak juz ponad trzy tygodnie. nie wiadomo co jest przyczyną, lekarze mówią, że to może być od przewiania lub tez coś wirusowego, ale dokładnie nie wiadomo.
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [16175116]
[28.01.2010] 21:22
watermen
Kamil
czy dostawałeś jakieś sterydy? Moim zdaniem to same witaminy to trochę mało, niestety mamy takich lekarzy że szkoda gadac, możesz sobie śmiało kupic w aptece ALAnerw, jest bez recepty, to nie jest lek tylko suplement diety, jest to preparat odżywiający komórki nerwowe. Ja biorę jeszcze aglan, halidor, milgamma 100 w tabletkach, preductalMR, ale to już jest na receptę, i oczywiście Nivalin, kończę 2 serię.

IP i czas połączenia logowane. [16175868]
[28.01.2010] 21:30
marta_612
Mam pytanko, czy Ten ALAnerw podsunął Ci lekarz? i Czy można go brać razem z witaminkami z grupy B?

IP i czas połączenia logowane. [16175933]
[29.01.2010] 00:17
watermen
Marta
2xtak

IP i czas połączenia logowane. [16177199]
[29.01.2010] 08:32
perfectlas
Nie wiem co Ci poradzić ale nie licz na dobrą pomoc państwowej służby zdrowia, zapisz się i swoją rodzinę do prywatnej opieki medycznej na http://opiekamedyczna24.pl/ , oni zapewnią Ci i Twojej rodzinie najlepszą opiekę pod słońcem, nie będziesz musiała się niczym martwić, gdyż opiekamedyczna24.pl posiada 1000 placówek medycznych na terenie całej Polski, cena jest niska za to Twoje zdrowie bezcenne, na prawdę warto

IP i czas połączenia logowane. [16177855]
[29.01.2010] 10:14
kape122
Dzięki za podpowiedzi Sterydów nie dostawałem. Najgorsze było to, że rehabilitacje zacząłem 2 tygodnie po rozpoznaniu porażenia. Mówiono w szpitalu, że rehablitanta nie ma przed Świętami. Później na rehabilitacji okazało się, że jeszcze 22 i 23 grudnia była tam jedna osoba, która do szpitala mogła przyjść. Ta dzisiejsza służba zdrowia...
(to ja Kamil1222)

IP i czas połączenia logowane. [16178160]
[15.02.2010] 17:46
papudron
Ja walczę z porażeniem od prawie 5 lat. Próbowałam różnych rodzajów rehabilitacji. Najbardziej pomogła mi krioterapia-przynmajniej twarz sie wyprostowała i nawet mogę sie w miarę uśmiechnąć. Wszystkich zainteresowanych zapraszam nawww.nerwiak.fora.pl To forum dotyczace nerwiaka ale większość z nas zmaga sie tam własnie m.in. z porazeniem nerwu

IP i czas połączenia logowane. [16269433]
[15.02.2010] 19:19
heheheheh Już się domyslam, który to papudron napisał Tutaj ludzie mają samoistne porażenie, jak ja. Jednak moja historię już znasz Wspomagam to forum od str. 11tej ...

IP i czas połączenia logowane. [16269861]
[16.02.2010] 09:36
papudron
Zauważyłam Cię moja Ty kofana,wiem,że samoistne ale przez przypadek może ktoś trafić tutaj szukając informacji o takim porażeniu jak mnie dotkneło i trafi na forum

IP i czas połączenia logowane. [16271860]
[18.03.2010] 00:20
ernest90s
witam wszystkich "wnerwionych". Porażenia dostałem 6 dni temu - wydawało mi się że coś mi wpadło do oka, kiedy mnie już w oku nie kłuło pomyślałem że wypadło. Dopiero dzień później stwierdziłem że jest to porażenie bella. Wczoraj byłem u lekarza 1 kontaktu i to potwierdził, dzisiaj w szpitalu i przepisali mi sterydy, krople, witamine B. Jutro zamierzam się zapisać na rehabilitacje - trzymajcie kciuki. Jeżeli chodzi o objawy to takie jak już większość osób wymieniła. Łzawi i niedomyka mi się tylko jedno oko. Wkurzające jest już to;/ mam nadzieje że bedzie dobrze...

IP i czas połączenia logowane. [16412297]

1 «   15 16 17 18 19   » 49 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat