o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

ZEZ !!!! HeLp

1 «   6 7 8 9 10   » 135 Strony tematu:
[12.08.2006] 17:43
SYLVIA1
Wesoła16 (06.08.12 10:53):
Czy mając zeza można zastosować soczewki??

słyszałam, ze można, ale zez pozostaje nadal widoczny, niestety tylko okulary ładnie "ściągają" oczko i wtedy nie rzuca się tak w oczy

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [7866397]
[12.08.2006] 21:05
Finki SYLWI
W Chorzowie operuje dr Jochan, ale tylko prywatnie. Jesli chcesz zabieg na NFZ to nalezy udac się do Bytomia lub Katowic (dokładne namiary podawalam)

IP i czas połączenia logowane. [7868412]
[13.08.2006] 10:57
Wesoła 16
A czy ktos z Was uzywalm soczewek na zeza?? Dalo to jakies rezultaty?? Do Finki: Ale wspominalas tez o klinice w Krakowie??

IP i czas połączenia logowane. [7872037]
[13.08.2006] 18:18
Justiiiii
Hmm BSM... najlepiej będzie jak poszukasz sobie w necie wpisz w wyszukiwarkę. Tylko tam nie ma pokazane jak.. Musisz mieć książkę. Szczerze powiem ze mi się od tego poprawiło lepiej widzę ale nie chce mi sie dłużej i przestałam Hmm to jest za dłgi temat żeby opisać wszystko na forum

IP i czas połączenia logowane. [7875954]
[14.08.2006] 09:26
eldona
Ja mam zeza od pierwszego roku życia. Jest po 3 operacjach i co? I nic... Mam prawdopodobnie uszkodzony mięsień w lewym oku i koniec. Żadna operacja mi już nie pomoże. Ale postanowiłam się leczyć poprzez BSM, jak nie wiecie to sobie poszukajcie w necie jest książka. Znam dziewczynkę, która wyleczyła sobie w ten sposób oczy. Ja też postanowiłam spróbować, a nuż się uda. Może ktoś z was ma już jakieś doświadczenie z tą metodą? Nie bardzo wiem, którą pozycję zastosować, bo VIII jest na większość zezów, a IV na resztę. Ja robię kombinację VIII+IV, a jak to nie pomoże to przejdę do pozycji II. Niech ktoś napisze o swoich doświadczeniach.

IP i czas połączenia logowane. [7880933]
[22.11.2014] 17:27
[14.08.2006] 17:31
do justiiii
ja mam w domu te książeczke tylko nie wiem ktora pozycje stosowac? ktora jest najlepsza?

IP i czas połączenia logowane. [7885278]
[15.08.2006] 14:18
Justiiiii
To róznie bywa wiesz... Nie wiem co Ci pomoże próbuj samo VIII ja nie pomoże to IV lub II najlepiej spróbować tak jak tam pisze po kolei albo łączyć.. Hmm powiedzcie mi też czy macie takie mrowienie dziwne... plisss bo nie wiem czy to on tego naprawde czy to przypadek ja to powiązałam z tym. Dzieki że mnie słuchacie Pozdr.

IP i czas połączenia logowane. [7893755]
[15.08.2006] 17:32
eldona
Jest mrowienie i ciepło i to znak, że właśnie działa. Pisałam maila do Lewandowskiego (autora książki o BSM) i pisał, żeby łączyć te metody na zeza. W sumie najważniejsze jest, żeby czuć w oku, że coś się dzieje. Mnie aż bolą jak dłużej trzymam. A trzymam VIII i IV i II na zmianę. Tak na wszelki wypadek, bo nie wiem w końcu, który to jest ten mój zez.

IP i czas połączenia logowane. [7895839]
[15.08.2006] 18:31
Justiiiii
Eldona jak możesz podaj tego maila.. skoro tobie odpisał moze mnie też .. Hmmm ja czyłam tylko mrowienie.. ale wiem że trzeba na czas gdy się leczy zrezygnować z okularów.. :\ No i koniecznie powiedz jak to u Ciebie wygląda czy coś sie poprawiło czy cos.. ogólnie mnie to bardzo interesuje Z góry dziękuje

IP i czas połączenia logowane. [7896437]
[15.08.2006] 18:51
eldona
Justiii przecież jest strona w necie http://www.samoleczeniebsm.pl/ kliknij na kontakt i już wysyłasz maila do Pana Lewandowskiego. Ja jeszcze nie widzę poprawy, bo to robię od trzech dni i trochę by dziwne było, gdybym już miała proste oczy. Ale Justii nie poddawajmy się bo znam dziewczynę, która wyleczyła sobie oczy i dlatego ja będę trzymać tą rękę na głowie, choćby miała mi odpaść (głowa albo ręka nieważne bo ma już dosyć życia z tymi powywijanymi oczami.
Trzymam pozycję II bo nie mam obucznego widzenia, a za fuzję odpowiada mózg nie oczy, no a II jest na głowę. Poza tym trzymam kombinację VIII + IV, bo tylko taka jest na wszystkie rodzaje zezów, a ja nie wiem czy mam ten, który w książce zaliczany jest do większości, czy ten co do pozostałych
A tak w ogóle ile ty trzymasz, którą pozycję i czy już Cię oczka bolą, bo ręka napewno

I bądźmy najlepiej w kontakcie, bo dobrze mieć kogoś do wspierania i do dawania sobie nadziei. Dla mnie BSM to ostatnia szansa, bo mój zez jest nieoperacyjny. I ja w to wierzę, choć ta metoda ma mało wspólnego z wiarą. I dobrze by było, żeby reszta naszych zezowatych przyjaciół zainteresowała się BSM, zamiast tracić kase i zdrowie na te okropne operacje. Ja NIGDY więcej nie dam się kroić. Pozdrowionka.

IP i czas połączenia logowane. [7896678]
[15.08.2006] 20:10
Justiiiii
Hej , dzieki za stronkę Powiem szczerze że ja trzymałam tak nawet parę godzin.. (bo miałam taki nawyk w zasypianiu) no ale przestałam bo jakoś nie mogłam znależc pójźniej na to czasu... Nic mnie nie bolało tylko czyłam takie mrowienie na skroni i to nie tylko w trakcie. Mojej mamie ta metoda pomogła co prawda nie na oczy ale pomogła. A dlaczego piszesz że Twoja wada nie nadaje się do zoperowania? Mnie raz kroili już
Hmmm ja chyba też sobie zaczne to stosować.. jak coś zauważe to napisze .. aj znowu łapki będą ciepły

IP i czas połączenia logowane. [7897523]
[15.08.2006] 20:19
Justiiiii
Sorrki dopiero teraz przeczytałam wcześniejsze Twoje wypowiedzi Ech.. dzis jestem taka rozkojarzona.. Kurde zapcham całe forum Ale fajnie byłoby podzielić się spostrzeżeniami np na gg Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [7897614]
[15.08.2006] 20:22
eldona
Pewnie, że fajnie byłoby o tym pogadać. Moje gg 1215582

IP i czas połączenia logowane. [7897659]
[18.08.2006] 12:37
moniamona
Hej ja mam zeza naprzemiennego zbieznego kat zerowy, i nadwzrocznosc,jak miałam około 7 lat miałam robiona operacje lecz niestety nie powiodla sie, i zez nadal był widoczny, w wieku 18 lat chodziłam do lekarzy i mowili abym czekala do 21 lat i wtedy zrobia mi operacje,aha zapomnialam dodac ze nosze okulary, przez które nie widac zeza tylko przy zmeczeniu lub alkoholu sie uwydatnia i wtedy wpadam w szał , byłam we wtorek u lekarza , zbadała mnie i powiedziała ze mam za mały kat zeza zeby wykonac operacje , a mam kat zerowy, i ze skieruje mnie do specjalstki od zeza, a ona pewnie zapisze mi pryzamaty, których i tak nie załoze, albo wstrzyknie botoz do oka,nie moge doczekac sie wtorku,ale jednoczesnie strasznie sie boje ze bede musiała chodzic w pryzmatach, tak długo czekałam na operacje..... nic tylko sie załamac, bo ten zez mnie tak dobija, ze juz nie umiem myslec o niczym innym,mam nadzieje ze ten botox pomoze,bo inaczej niewiem co zrobie,ktos tutaj na forum wspominal o Krakowie ze tam lecza małe katy zeza,jak w moim miescie mi nie pomoga to bee szukac dalej, coz dam wam znac we wtorek......... trzymajcie sie pa

IP i czas połączenia logowane. [7924361]
[18.08.2006] 12:47
aga 84r
Alex13 (06.02.25 14:45):
Jeśli ktokolwiek z was przeszedł już taką operację(zeza) to proszę o jakiekolwiek wypowiedzi na ten temat.

ja przeszlam operacje,a najlepsza klinika do takich operacji to szpital okulistyczny w Krakowie, ktory zajmuje sie tym schorzeniem, ma odrębny budynek.

IP i czas połączenia logowane. [7924485]
[18.08.2006] 13:19
moniamona
hej AGA 84 a moglabys mi powiedziec jakiego miałas zeza i jaki kat tego zeza bo ja mam zerowy ,i takiego nie chca robic bo moga ze zbieznego zrobic rozbiezny i czy oprocz niego miałas jeszcze inna wade? i czy napewno klinika w krakowie jest najlepsza bo jest jeszcze w Katowcach i Poznaniu

IP i czas połączenia logowane. [7924884]
[18.08.2006] 13:20
kaja3
cześć! ja miałam zez zbieżąnego oka lewego i w wieku 19 lat przeszłam operacje w lublinie, która okazała się dla ,mnie tragedia.Zrobił mi sie zez rozbieżny, oko nie skręcalo do środka i widziałam cały czas podwójnie, a blizny się nie goiły. Lekarze na dodateg źle mnie leczyli po operacji wmawiając że wszystko jest w porządku, ale tak nie bylo. Zostałam skierowana do Krakowa do dr Wojcik i zrobila mi reoperacje po pól roku( nie czekała aż minie rok od oper. po lublinie) to co dr Wójcik zobaczył to było dla niej szokiem,ze lekarze tak pocieli mi oko. A z rezultatów operacji jest zadowolona, bo myślala że bedzie gorzej. A ja mam zeza zbieznego (w okularach oko jest proste, czasem bez też, ale czasem w okul i bez ucieka mi oko nie wiem od czego to zalezy), blizny na oku, i czasem podwójne widzenie i sztucznego mięśnia w oku. Nikt nie chce mnie operować i podejmować sie takiej odpowiedzialności.

IP i czas połączenia logowane. [7924911]
[18.08.2006] 13:25
kaja3 aga 84
dwoma nikami sie podpisałam. Klinika w lublinie jest do dupy zmarnowali mi życie. W krakowie mnie porzadnie przebadali, wielu lekarzy mnie przebadało. Jesli mieli by pogorszyc to by operacji nie przeprowadzali. Male kąty też operują.

IP i czas połączenia logowane. [7924966]
[19.08.2006] 12:19
SYLVIA1
Po przeczytaniu tego pościka trochę się wystraszyłam, ja będę miała operację u dr jochan koło listopada, mam rozbieżnego zeza prawego oka i strasznie się boję......pozdrawiam wszystkich.

IP i czas połączenia logowane. [7934978]
[22.08.2006] 14:52
agatak7
moniamona (06.08.18 12:37):
Hej ja mam zeza naprzemiennego zbieznego kat zerowy, i nadwzrocznosc Jedno wyklucza drugie. Jeżeli masz kąt zerowy to nie mozesz mieć zeza

IP i czas połączenia logowane. [7968233]
[23.08.2006] 12:15
...Kaśka ...
Justiiiii (06.08.10 15:23):
Kaśka jestem chyba w podobnej sytuacji do Twojej. Powiedź mi można złapać z Tobą jakiś kontakt ( nie gryze jak co Hmm.. zapoznaliście sie kiedyś z metodą BSM ? Znam kogoś komu to pomogło.. no wiecie wierzyć nie wierzyć mozna spróbować

czesc. Sorki że dopiero teraz pisze. nie było mnie tu na forum dosc długo. Spoko, zagadaj 2536046.

IP i czas połączenia logowane. [7977996]
[23.08.2006] 12:18
...Kaśka ...
eldona (06.08.14 09:26):
Mam prawdopodobnie uszkodzony mięsień w lewym oku i koniec. Żadna operacja mi już nie pomoże.

własnie, ja też mam coś z mięsniem i ponoc nic mi nie poże, tzn żadna operacja. Może jakiś cud ? ja mam cos z mięsniem takie że juz nie ma na co naciągac czy coś, tak mi kiedys tłumaczyli.

IP i czas połączenia logowane. [7978031]
[26.08.2006] 19:24
moniamona
Hej byłam u lekarki i najpierw zrobiła mi badania na widzenie czyli zakrywanie jednego i drugiego oka, i odczytywanie literek z tablicy, wszystko odczytałam wiec nie mam niedowidzenia, potem miałam badanie komputerowe,nastepnie badała mnie w okularach i stwierdziała ze w okularach mam kat zerowy, widzenie obuoczne i nadwzrocznosc,a ja jej tłumacze ze po to nosze okulary zeby tego zeza nie było widac, lecz niestety przy zmeczeniu nawet w okularach ucieka, potem zdjełam okulary i powiedziała ze to zez naprzmienny,ktory moze byc spowodowany nadwzrocznoscia, czyli tzw zez akomodacyjny, i ze na samego zeza mi zabiegu nikt nie zrobi bo mam za mały kat ok 3, 4 stopnie, i potem moze znow oko uciekac bo mam nadwzrocznosc,i skierowała mnie do szpitala na badania, ale ide tam dopiero w połowie pazdziernika bo juz nie ma miejsc , i bedą mi tam naswietlac oczy i obserowowac jak sie oko zachowuje i czy rzeczywiscie ten zez jest spowodowany ta moja wada wzroku oby był spowodowany bo jesli tak, to jak zrobia mi nadwzrocznosc to podobno oczy moga sie same prosto ustawic, a jesli sie nie ustawia to przeciez nikt mi nie zrobi operacji na zeza bo powiedza ze za mały kat i jest za duze ryzyko, mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze i ze robia mi te oczy bo juz chodze taka zalamana... ze szkoda gadac..... Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [8011688]
[31.08.2006] 09:47
Finki
Dziś naprawdę nie ma znaczenia jaki jest kąt zeza - czy wynosi 20 stopni czy tylko 3. Można go spokojnie wyeliminować chirurgicznie. Moje oczy są nadal zielone

IP i czas połączenia logowane. [8056593]
[01.09.2006] 08:38
moniamona
FINKI moze nie ma znaczenia jaki jest kat zeza, ale mi lekarka powiedziała ze jest bardzo duze ryzyko ze zrobia ze zbieznego zeza rozbiezny bo mam kąt ok 3, 4 stopnie, i narazie wole nie ryzykowac, zobaczymy co powiedza mi w pazdziernku jak pojde do szpitala ,bo bardzo mozliwe ze to jest spowodowane nadzrocznoscia, tzn ze zle widze i dlatego oczy uciekaja, i najpierw wole sie upewnic ze to przez ta wade mam tego zeza, a potem jak nie bedzie przeciwskazan to usune ta nadwzrocznosc i moze oczy same sie ustawia , tak mi lekarz powiedziała, ale narazie nic niewiem,nie moge sie doczekac na te badania w szpitalu , a to dopiero 11 pazdziernika Pozdrawiam wszystkich i badzcie dobrej mysli

IP i czas połączenia logowane. [8067449]
[01.09.2006] 18:22
teresa
Hej!
Swietnie was rozumiem..Ja też miałam zeza.. w wieku 3 lat okazało sie ze mam zeza zbieznego i probowano go skorygowac cwiczeniami..ale nie pomogo..skierowano mnie na zabieg w Widkowicach (Krakow) i wszystko bylo super do 17 roku zycia..pozniej (co sie czesto ..prawie zawsze zdaza jak sie dorasta) przeksztalcil sie on w zeza rozbieznego mial ok 20-25 stopni i skierowano mnie na kolejna operacje najpierw miesien wewnetrzny i zredukowano do -2 stopni..w czasem sie zwiekszyl do ok - 8 stopni..wiec to bylo juz wystarczajaca zebu przeprowadzic zabieg na miesniu zewnatrznym..zabieg trwa do 20 minut pod pelna narkoza..normalna operacja trzebe zrobic wszystkie badania , wykaz dostaje sie w szpitalu..teraz jest juz wszystko ok mam +1 stopien czyli tak jak zdrowi ludzie..musze jednak wykonywac codziennie cwiczenia na konwergencje....inaczej zabieg nie ma sensu i czesto zez poprostu wraca...wiec sama operacja to nie wszystko..no i czeste kontrole bo to sa niestety miesnie ktore w kazdej chwili moga sie znowu rozciagnac...ale zabieg polecam...ja nie wyobrazam sobie zycia bez niego...teraz mam normalne oczy czasem tylko bola jak sie zmecza czytaniem so poprostu berdziej wrazliwe no i wymagaja troche czulosci pozdrawiam mam nadzieje ze troche pomoglam..

IP i czas połączenia logowane. [8072867]
[02.09.2006] 06:14
Finki
Cześć,
Ja też miałam zabieg w WITKOWICACH i też polecam! Moje oczy są nadal zielone

IP i czas połączenia logowane. [8077581]
[02.09.2006] 13:16
teresa
Finki (06.09.02 06:14):
Cześć,
Ja też miałam zabieg w WITKOWICACH i też polecam!

Finki ja też mialam operacje we wrzesniu 2005 w Witkowicach..może sie nawet spotkalysmy
Mam di ciebie pytanie czytajac twoje wypowiedzi mowilas ze mialas wade wzroku (-2.5 i -1 czy cos takiego..) i nie masz i nie mialas obuocznego widzenia nawet po operacji ale twoj zez nie byl duzy..wsponinalas cos o osoback z niedowidzeniem..powiedz jesli mozesz bo nie rozumiem co to znaczy w takiej sytuacji ze masz niedowidzenie.. to nie jest poprostu wada wzroku tak ja ty mialas i masz??ja tez mam podobna wade wzroku do twojej..w wieku 6 lat operowala mnie doktor Wojcik,,,pozniej dr Bilska i na koncu dr Madroszkiewicz..bardzo dobry specjalista..specjalist od osob doroslych....u mnie efekt po operacji sie utrzymuje..bez zmain ale robie cwiczenia codziennie...i ne ostatniej kontroli lekarz byl az zaskocziny ze wszystko mi sie tak dobrze utrzymuje i jest bardzo poaytywnie nastawiony..ja tylko czasem sie boje ze to kiedys wroci..ale to juz chyba obsesja..ktora zostanie..a powiedz jak z twoimi oczami jesli jestes zmeczona??nie masz wtedy warzenia ze jest jakby slabsze??dzieki

IP i czas połączenia logowane. [8079697]
[02.09.2006] 15:03
Finki
Cześć,

Może się spotkałyśmy - nie wykluczam
Ja nie mam niedowidzenia - wspominałam tu na forum o osobie z rodziny i mojej przyjaciółce...
Ja jestem bardzo zadowolona z Witkowic, zabiegu i wszystkiego, co z tym związane.Wiem, że świetne wyniki w eliminowaniu zeza ma dr Jochan w Bytomiu i dr Zamłyńska w Warszawie.
Jak u mnie z oczami? Nie narzekam. Nie mam poczucia, że są słabsze. Mnie polecono też preparaty wzmacniające ukrwienie i prawidłowe krążenie w oczach tzn. KLARIN z luteiną (tabletki) i regularnie kropelki VISINE. Można też zastosować NATURAPIĘ WZROK, ale ponoć KLARIN jest lepszy. Moje oczy są nadal zielone

IP i czas połączenia logowane. [8081021]
[02.09.2006] 15:33
do moniamonia
Jeśli masz nadwzroczność i w okularach oczy ustawiają się prosto to zabiegu raczej Ci nie zrobią. Ja też miałem kiedyś tak, że jak ściągnałem okulary to mogłem zrobić zeza akoodacyjnego i wtedy widziałem bez okularów wszystko super ale był duży zez. Jak założyłem moje gogle to zez sie zmniejszał do +2 stopni(w Twoim przypadku do 0). Sama operacja nie skoryguje Twojej wady wzroku a jedynie kąt zeza. Moim zdaniem Tobie lepiej pomogłaby laserowa korekcja wad wzroku(Lasik) niż zabieg na zeza którego raczej Tobie nie wykonają. Bo gdyby go zrobili to w okularach oko by zezowało rozbierznie. Jeśli dobrze zroumiałem Twój przypadek oczywiście to tak własnie jest bo sam miałem kiedyś podobny.

IP i czas połączenia logowane. [8081366]

1 «   6 7 8 9 10   » 135 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat