o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum o2.pl / Opinie czytelników do artykułów
 » Odpowiedz na ten temat

Hipermarket nie taki straszny

[22.11.2005] 16:50
Redakcja o2.pl
Zapraszamy do komentowania artykułu:

http://wiadomosci.o2.pl/?s=513&t=5073 --
Redakcja o2.pl

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[23.11.2005] 11:10
martamaua
A ja lubie male przedsiebiorstwa.Np. w zadnym hipermarkecie nie dostane tak pysznych drozdzowek jak w osiedlowej piekarni,warzywa z warzywniaka sa nie do porownania z supermarketowym plastikiem.Jedyne co wygodne to duzo butikow w jednym miejcu,dobra opcja zima.Jak przymierzam ciuchy na bazarze kiedy na zewnatrz -5 stopni to nieciekawie bywa...:/ Wole ciasto z cukierni np.,bo za cene jaka zaplace mam jedzenia wystarczajaco i nieporownywalna jakos do malego,suchego i mdlego ciasteczka z hipermarketowej kawiarenki,gdzie jeszcze zaplace za to duzo za duzo.Przyklady mozna mnozyc.
Kosciol w markecie...Glupie uwazam.Nie jestem fanatyczna katoliczka ale mam szacunek,uwazam,ze modlitwa powinna odbywac sie w spokoju,sklaniac do przemyslen,uspokajac duchowo.A raczej ciezko o to w tak ruchwilym i gwarnym miejscu jakim hipermarket niewatpliwie jest.
Miejsca pracy...czyli robienie z siebie wola.Z tego co mi wiadomo oferowana pensja jest smieszna.
Duzo produktow w hipermarketach jest poprostu tandetnych.
Poza tym ja lubie jezdzic w rozne miejsca po miescie,zalatwiac sprawy czy nawet jezdzic do lokalu tu to tam.Nie jest jednostajnie,chociaz czuje,ze zyje!
A lenie,ktore chca miec wszystko w jednym miejscu pozniej narzekaja,ze tyja.Niby borykamy sie z problemem nadwagi a nie robimy nic w tym kierunku,jak widac przeciwnie.Ale nie!Przeciez w hipermarkecie dostaniemy wszelkiego zestawu rowery treningowe czy przyklejane masazery.
Obled...

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [5580191]
[23.11.2005] 11:14
pafnucy
Hipermarkety to wymysł diabła. Zniewolenie pracowników na poziomie XIX-wiecznego kapitalizmu, wykorzystywanie wszystkich dostępnych socjotechnik aby wcisnąć towar ogłupiałemu klientowi i, w dodatku, transferowanie zysków z Polski poza jej granice - to podstawowe "zasługi" hipermarketów na naszym terenie. Obserwuję Reala na codzień, bo mieszkam kilkadziesiąt metrów od tego hipermarketu w Szczecinie.
Widzę jak bardzo poziom usług obniżył się w nim przez te kilka lat. pafnucy the sailor man

IP i czas połączenia logowane. [5580221]
[23.11.2005] 11:17
pafnucy
hiper (05.11.23 11:10):
ale trzeba odroznic centra handlowe od hiper marketow.Poza tym male sklepiki osiedlowe to zazwyczaj drozyzna.Jesli ja bede je utrzymywac kupujac w nich, to kto wtedy utrzyma mnie?

Zabierasz głos, a zielonego pojęcia nie masz jak w jajo ciebie robią.Wydaje się tobie, że kupujesz tanio i dobrze, bo jesteś zmanipulowany i pozbawiony przez naturę daru własnego osądu. pafnucy the sailor man

IP i czas połączenia logowane. [5580258]
[23.11.2005] 11:36
martamaua
..A i ciesze sie,ze Polacy nie sa glupi i nie daja sie nabierac.

Zachodnie spoleczenstwo jest tepe i daje robic sobie wode z mozgu.Az strach na to patrzec jak pedza niczym stado baranow,bo otwarcie/promocja itd.(wybierz co chcesz).

Ciesze sie ludzie,ze tyle w was obiektywizmu i ze umiecie spojrzec na to wszystko z gory.

IP i czas połączenia logowane. [5580397]
[23.09.2017] 00:35
[23.11.2005] 11:45
Paulcia
Wielki ukłon w strone tych ktorzy opowiadaja sie przeciw hipermarketa.Ja pracowalam w centrum handlowym w niedziele i wszystkie swieta 1,3 maja, Boże Ciało itd.To było naprawde przykre jak widzialam jak ludzie sobie spacerowali z calymi rodzinami a ja zamiast isc na procesje musialam tam siedziec i ładnie sie uśmiechac.Chociaz moj szef byl za zamknieciem naszego salonu nie mogl tego zrobic bo byl nakaz od centrum otwarcia w tym dniu.A ludzie nie na zakupy ale na spacery przychodzili. To jest wyzysk i brak poszanowania innych!!!!!!!!!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [5580478]
[23.11.2005] 15:19
MIKO hCA  hacea@tlen.pl
Mam to szczęście, że Blue City jest blisko mnie. Mogę sobie spokojnie chodzić do Lucid'u. Na ogół chodzę z Zielonym Żółwiem, który sprzedaje swój towar. No i nie zapominając o Zielonym Kurczaku. I'm the rider on the storm... The killer on the road.

IP i czas połączenia logowane. [5582430]
[23.11.2005] 15:50
chopper
jak można tak bredzić. Dyskusje na słusznością i zasadnością stawiania w Polsce hipermarketów przypominają swoja logiką kazania
niejakiego prałata z Gdańska... bełkot pozbawiony podstaw logiki i znajomosci tematu. Zagrożeniem dla polskiego handlu detalicznego nie sa nowoczesne rozwiazania przestrzenne i gospodarcze, ale bandycka działalnosc instytucji pt. ZUS która ściąga bezlitosnie haracz z przedsiębiorców lepiej niż rosyjska mafia... ta ostatni zapewnia w zamian chociaz złudzenie ochrony. Poza tym należy zgodnie z prawem odprowadzic odpowiedni procent zysków z owych "potworów" do skarbu państwa a nie prywatnych kieszeni decydentów.
Wykrzykiwania że odpowiedzialne za rozpad polskiego handlu sa supermarkety to tak jakby aresztowac nóż za to że dokonano nim morderstwa... przepraszając mordercę, ze przed aresztowaniem wskoczył mordercy w rękę.
Ludzie, na Boga..troche logiki publicysta

IP i czas połączenia logowane. [5582695]
[23.11.2005] 16:31
Marian_54
prosze Panstwa,
kiedys mielismy sklepy, w ktorych moglismy kupic to co chcielismy. W tej chwili (mam na mysli glownie zywnosc) kupujac w hipermarkecie otrzymamy np. kielbase ktora nie zawiera miesa, maslo w ktorego sklad wchodzi glownie bialko w woda (80%), swieze mieso ktore bylo wielokrotnie
od- i zamrazane (rowniez myte i farbowane), artykuly elektoniczne "made in Germany" z Chin itd. itp. czyli reasumujac, jestesmy oszukiwani na kazdym kroku.
To sa bandyckie metody, ktorymi tez obdarowywuje nas Unia Europejska
- czy taka chcielismy?.
Czy to jest konkurencja?.
Nie kochani, to jest nowy sposob prowadzenia wojny gospodarczej. Niewazne ile osob ulegnia zatruciu, wazne aby zdobyc rynek i nasze pieniadze.
Wiec nie dajmy sie. Kupujmy u naszego znajomego rzeznika mieso z naszych wieprzkow, a nie z niemieckich swin itp. itd.

pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [5583096]
[23.11.2005] 17:27
martamaua
Droga Ago K-bo mieszkam miedzy nimi.
Oprocz robienia kasy i konsumpcji nie umieja za wiele.
Nie porozmawialabys o temata@@@akich chcialabys porozmawiac.
Tez dziwie sie jakim cudem udaje im sie to wszystko jak poziom w szkolach maja zadziwiajaco niski.

IP i czas połączenia logowane. [5583523]
[23.11.2005] 19:36
lukasz9000
co za głupie babsko.... tylko ciekawe czemu drobni sprzedawcy niszczą kieszenie kupujących mając tak wysokie ceny???... osobiscie wole kupować w marketach niż w sklepach osiedlowych... wychodzi taniej i kasjerki w marketach sa bardziej sympatyczne niz wsibskie baby w warzywniakach...
zresztą w sklepach osiedlowych towar czesto jest nieświeży.. chcą za wszelką cene wcisnąc go klientom .. żenada...
żyjemy w XXI wieku wiec kazdy sam decyduje czy robi zakupy w sklepie na osiedlu czy jedzie do hipermarketu!!!

IP i czas połączenia logowane. [5584787]
[23.11.2005] 20:01
martamaua
Ja uwazam,ze idalnie to nigdy nie bedzie,chociaz daloby sie wszystko zrownowazyc.Tylko kto o tym pomysli.
Chodze do marketow po towary,ktore moge nabyc wszedzie(kosmetyki,puszki etc.).Ale jak juz wspomnialam:chleb w piekarni,mieso w miesnym,warzywa w warzywniaku.I nie interesuje mnie czy bedzie to o zlotowke drozsze czy nie.Wole ’niepokolorowane’ warzywa i mieso.

Arturze w Anglii hipermarkety sa od dawien dawna i sa to ich inwestycje,ich przedsiebiorstwa i w ich kraju.Nas sie okrada.Poza tym oni nie maja chlamu.Zazwyczaj sa to towary dobrej jakosci.Ja mieszkam w Danii i powiem ci,ze chetnie chodze do marketow kupic drobne rzeczy do mieszkania,bo nie sa one w niczym gorsze od IKEA np.

I dodam Ago K,ze mieszkajac na zachodzie przekonalam sie,ze wcale nie chce byc jak ci wszyscy omamieni ludzie…

Co do wypowiedzi Mexyka- Niektorzy nie maja pieniedzy na edukacje i musza na jakis czas sie zaczepic,nawet i w supermarkecie.I nawet za te 800zl oplac sobie mieszkanie,ksiazki,materialy itp.Smieszne…
Niektorzy raczej nie maja wyboru i nie rob z ludzi maloambitnych.Oczywiscie najlepiej nawyzywac od zasciankowych itd.Dobrze,ze ty jestes taki oswiecony.Po wpisie widac…
Owszem naszemu spoloczenstwu brakuje troche w niektorych dziedzinach,ale co do omawianego tematu zgadzam sie z opiniami.Ludzie nie sa glupi.Wszystko byloby OK gdyby to Polak stawial molochy (tu nie mam nic przeciwko)a nie 1,1 mln km hipermarketow zachodniego przedsiebiorcy.Kupia nas….
Zachod po eksperymentach z molochami opamietal sie i widza,ze najlepszym rozwiazaniem to nie jest.Ale maja przeciez niedaleko Polske gdzie mozna nawciskac ludziom kitu,bo u siebie tego juz nie chca. Szkoda,ze panstwo nie ma pieniedzy na renowacje zabytkow,budowe drog etc.Mozesz budowac hipermarket ale daj kase na to i na to jeszcze.Czemu nie umiemy sobie radzic sami tylko takie wchodzenie w tylek?Nie ma innej opcji tylko dac mozliwosc rozwiniecia interesu,bo wtedy beda zawsze korzysci?
Nic nie jest w tym kraju pomyslane.Juz nie mowiac o wspomnianych przez wielu,prawie…a wlasciwie lukach w nim.
Pogon za zachodem?Wcale nie jest tak idealnie.Tylko zarabiac-kupowac-zarabiac-kupowac,aaa i jeszcze bawic sie.I tak sie zycie kreci...A gdzie jakies wyzsze cele i wartosci??
Poza tym niby kraje bardzo cywilizowane ze wszelkimi dobrami a borykaja sie z problemem wszy u dzieci (autentycznie)… Pawella- w ’moim’ lokalnym sklepiku chleb kupie za 1,30zl.Pokrojony i swiezy.

Co do rozrywek zrobili w szczecinskim Galaxy kino i bilard.Kino uwazam jest tam dobra opcja,ale jak jezdzilam gdzie indziej nie przeszkadzalo mi to.Kregielnia ceny kosmiczne i z tego co wiem zostala zamknieta.Szczerze to czasem wolalabym aby na miejsce molocha powrocilo lodowisko ktore stawiali tam kazdej zimy…….
Owszem dobrze jest sie tam przejsc,ale Geant jest ostatnim miejscem do jakiego wchodze…Z reguly bardziej interesuje mnie co dzieje sie ogolnie w centrum handlowym.To jest calkiem przemyslane i dobrze,ze biblioteki czy kosciola tam nie ma…Na mrozy jak znalazl ale latem co tam robic???Moze niech dol wykopia i jezioro zrobia

Chopper-wielu skupia sie nad przejmowaniem funkcji miasta rowniez,nie tylko nad obwinianiem hipermarketow o upadek malych przedsiebiorstw wiec skup sie rowniez nad tym.Wiele osob o to ma pretensje i uwaza za chore.

Kwiatkowski,Tycia odpisuje sie pod waszymi wypowiedziami!

Jagodo niestety tak jest.U nas co madrzejszy zostaje stlamszony wiec ucieka na zachod.Raj na ziemi to to nie jest ale daje mozliwosci.A jak ktos jest ambitny nie bedzie bezczynnie siedzial i dojdzie do swego.Ciesze sie,ze ci sie ulozylo.Jestes lekarzem,masz wyksztalcenie za ktore naleza ci sie dobre pieniadze i jesli na zachodzie dadza ci tyle ile powinnas to siedz tam J

Ogolnie cala dyskusja sprowadza sie do tego co zmienic w kraju bysmy wreszcie my-Polacy pokazali na co nas stac.A uwazam,ze stac nas na wiele.Tylko miejmy mozliwosci.Szkoda,ze u nas nie mysli sie o spoleczenstwie tylko o tym zeby najszybciej sobie zapchac portfel…L

Ia masz jakiegos pecha z tymi sklepikami…..

Krzysio Misio: w Danii mali przedsiebiorcy tez z powodzeniem sobie radza.A i wielkich korporacji na cala Kopenhage tez jest niewiele,i na pewno nie w centrach!!!Kawal i to spory trzeba pojechac.
Pracuje teraz u pewnego biznesmena,ktory zna sie na tym wszystkim bardzo dobrze.Porozmawialismy sobie kiedys i powiedzial mi,ze najpierw wszyscy sie pozbywali malych sklepikow,budowali wielkie centra a teraz za tym tesknia i sami tego szukaja.Wlasnie takiego miesa od rzeznika czy ciasta z piekarni.To wszystko ma swoj niepowtarzalny klimat.Wiec w calej tej dzungli potrzebna jest kameralna kawiarenka czy pizzeria i jak czlowiek umie pomyslec to odnajdzie sie i da rade z interesem.
Poza tym mieszanka kulturowa.Tylu ludzi na raz u nas na pewno nie uswiadczysz.Restauracje chinskie,kawiarnia rosyjska,przykladow wiele a czlowiek jest ciekaw wiec prosperuja.To samo polskie sklepy.Uwierz mi,ze dla ludzi przyzwyczajonych do naszego jedzonka taki sklep to blogoslawienstwo!!!Pewnie sam o tym dobrze wieszJ Z jamajskim jedzeniem doczynienia nigdy nie mialam,moze i jest dobre(skandynawskie jest okropne!)ale wychowany na typowym polskim jedzonku zawsze sie za nim zateskni,nieprawdaz?

IP i czas połączenia logowane. [5585098]
[23.11.2005] 20:07
martamaua
Przepraszam za te wklejone gdzieniegdzie literki.Blad,tam mialy byc ikonki.Nie wiem co sie stalo(?).

IP i czas połączenia logowane. [5585157]
[23.11.2005] 20:38
al-bandi
Teraz ograniczać ilość hipermarketów... ??!! Należało tak zrobić na początku przemian ustrojowych! UE dreptałaby koło Polski (ok. 40 milionów konsumentów) i kombinowałaby jak tu się wbić na nasz rynek. Wyobraźcie sobie jakie warunki możnaby wynegocjować... No cóż, ktoś skasował "bakszysz"... http://free.of.pl/k/kasainfo - praca dodatkowa ; przewodnik po Londynie do pobrania za DARMO! ; SMS-y za free - CAŁY ŚWIAT i inne ciekawe...
http://kitek.extraincome.nu - pasywny dochód (szwedzka solidnoć i uczciwość!)

IP i czas połączenia logowane. [5585502]
[23.11.2005] 23:31
mariuszoper  mariuszoper@tlen.pl
W hipermarkecie czujemy taką anonimowość, jesteśmy jednymi z tłumu... ...::: Aby upolować Tygrysa Łazienkowego, nalezy najpierw dobrze namydlić fuzję (albo podrzucić mu zatrute mydło). :::...

IP i czas połączenia logowane. [5587398]
[23.11.2005] 23:33
wirtualna
obrzydliwy artykul, autor ma brązowy nos od lizania rowa menedżmentu jakiegos molocha.

Chyba pan Szczepani@@@ jakies pranie mozgu, ktore mu zrobil na poczekaniu spec od pijaru i od razu spisal, bezrefleksyjnie. My tu zrobimy latwo i tanio, a jak klient bedzie chcial drogo i trudno, to pojdzie sobie gdzie indziej. Krawiec mu uszyje i wino poczeka, w symbiozie sobie pozyjemy.

Chyba sie pan uczyl w takim przymarketowej szkolce, co?

IP i czas połączenia logowane. [5587412]
[23.11.2005] 23:45
wirtualna
kultura w hipermarkecie...!!! na przyklad film, inny niz "zabili go i uciekl", albo "przespali sie, ale dopiero po trzeciej randce'. "artysci" - prostytutki, szmacacy sie na promocyjnych galach ku czci piwa, podpasek i proszku do prania.

taaaak, wiecej, wiecej hipermarketow, wiecej, taniej, dobre bo tanie, chodzmy wszyscy, bo nam wykupia. I wiecej panow Szczepanikow.

IP i czas połączenia logowane. [5587534]
[24.11.2005] 10:54
wirtualna
ten sam autor "napisal" tekst o etycznym handlu w dozie kultury (http://doza.o2.pl/?s=4097&t=4999 )

napisal??? najwyzej ledwo przetlumaczyl, bo nawet nie siegnal glebiej w temat. nie ma pojecia, tylko tlumaczy i podpisuje swoim zeszmaconym nazwiskiem co mu kaza podpisac. zenada.

IP i czas połączenia logowane. [5589047]
[25.11.2005] 10:02
wirtualna
gdzie ten rozwoj? "promocja" badziewia i ludzie tyrajacy po ...nascie godzin za szesc stow?

dziekuje za taki rozwoj.

IP i czas połączenia logowane. [5598934]
[27.11.2005] 22:45
RamzesMan
ojjjjjjj...szkoda gadac..nie ma co...trzeba dac ludziom robote przy stawianiu marketow..a co..nasrac gdzie sie da i ile sie da,narobic jak glupi dzieci-przeciez to sa nowe miejsca pracy...przy stawianiu..pozniej przy obsludze..musimy se zrobic tak jak w tej ameryce...nie ma co...zywotnosc nam spada..ale co tam..zbudujmy centra,a na ostatnim pietrze jakies jedzonko bo ludzie po dlugim czasie zjedli by cos DOBREGO..A JUZ PO TAKIM WYSILQ MOZE BYC NAWET STUNINGOWANE GENETYCZNIE..szkoda nerw..trz utuczyc,ulepszyc i zapchac szara cholote szmira jakich w marketach nie braqje..ide stad bo wieje tandeta..jak to w polsce..pasibrzuchy i sprzedawczyki..przykra ta Polska..dobranc
;( "Kto nie ma odwagi do marzeń,
nie bedzie mial siły do walki.."

IP i czas połączenia logowane. [5624319]
[28.11.2005] 12:11
haśka  halinarasztar@tlen.pl
szanowna p.minister finansow-nie moge zrozumiec pani mentalnosci-o co pani chodzi? o to ,że na całym świecie hipermarkety świetnie prosperują i mają się dobrze ? a my co- mamy się cofać a nie rozwijać w dziedzinie handlu?A to że wynagrodzenie jest takie a nie inne to tylko jest wasza wina i niczyje inna bo to wy "szanowni ministrowie" ustalacie stawki finansow( minimalne wynagrodzenia )i zgadzacie sie na to aby POLAK napełniał kase zagraniczniakom zamiast dać rodakom zarobić i pozwolić im godnie życ.A głowę daje że p.nie raz robiła zakupy w hipermarkecie. Więc niech p.bzdur nie gada o likwidacji miejsc pracy dla wielu polakó ,tylko niech p.zadba o godziwe wynagrodzenia .

IP i czas połączenia logowane. [5626864]
[22.12.2005] 16:08
zro
pafnucy (05.11.23 11:14):
Hipermarkety to wymysł diabła. Zniewolenie pracowników na poziomie XIX-wiecznego kapitalizmu, wykorzystywanie wszystkich dostępnych socjotechnik aby wcisnąć towar ogłupiałemu klientowi i, w dodatku, transferowanie zysków z Polski poza jej granice - to podstawowe \"zasługi\" hipermarketów na naszym terenie. Obserwuję Reala na codzień, bo mieszkam kilkadziesiąt metrów od tego hipermarketu w Szczecinie.
Widzę jak bardzo poziom usług obniżył się w nim przez te kilka lat.

Zniewolenie pracowników:
mamy Państw.Inspekcję Pracy ,warunek dobrego działania-nie przyjmować prezentów
socjotechniki :nie ulegać reklamie kupować z namysłem
transfer zysków za granicę:mamy Sejm od tworzenia ustaw

IP i czas połączenia logowane. [5851993]
[11.01.2006] 21:12
zbyszek1
zro (05.12.22 16:08):
pafnucy (05.11.23 11:14):
Hipermarkety to wymysł diabła. Zniewolenie pracowników na poziomie XIX-wiecznego kapitalizmu, wykorzystywanie wszystkich dostępnych socjotechnik aby wcisnąć towar ogłupiałemu klientowi i, w dodatku, transferowanie zysków z Polski poza jej granice - to podstawowe \\\"zasługi\\\" hipermarketów na naszym terenie. Obserwuję Reala na codzień, bo mieszkam kilkadziesiąt metrów od tego hipermarketu w Szczecinie.
Widzę jak bardzo poziom usług obniżył się w nim przez te kilka lat.

Zniewolenie pracowników:
mamy Państw.Inspekcję Pracy ,warunek dobrego działania-nie przyjmować prezentów
socjotechniki :nie ulegać reklamie kupować z namysłem
transfer zysków za granicę:mamy Sejm od tworzenia ustaw
ty normalnie mnie rozsmieszasz,nie wiesz gdzie mieszkasz w jakim kraju?Tu wszyscy bira ,inspekcja pracy tez.

IP i czas połączenia logowane. [6020393]
[29.08.2016] 18:49
somka
Czemu kupujecie w hipermarketach? W marketach online możecie mieć lepszej jakości produkty. Proszę: https://polskikoszyk.pl Mięso od rzeźnika, owoce prosto z sadu, ryby od rybaka.

IP i czas połączenia logowane. [22427496]
[08.11.2016] 11:39
ewka996
Fakt, nie taki straszny bo jest duży wybór np. środki czystości. Natomiast, mięso i wędliny wolę kupić u sprawdzonego dostawcy, dziczyznę kupuję zawsze tu http://sklep.dzikiespecjaly.pl/kielbasy-z-dz iczyzny ,13,1.html, jest to sklep online, warto sprawdzić, bo zdrowe i nie drogie.

IP i czas połączenia logowane. [22510427]
[11.11.2016] 09:29
jak też każdy wie
Marian_54 (05.11.2005.23 16:31):
prosze Panstwa,
kiedys mielismy sklepy, w ktorych moglismy kupic to co chcielismy. W tej chwili (mam na mysli glownie zywnosc) kupujac w hipermarkecie otrzymamy np. kielbase ktora nie zawiera miesa, maslo w ktorego sklad wchodzi glownie bialko w woda (80%), swieze mieso ktore bylo wielokrotnie
od- i zamrazane (rowniez myte i farbowane), artykuly elektoniczne "made in Germany" z Chin itd. itp. czyli reasumujac, jestesmy oszukiwani na kazdym kroku.
To sa bandyckie metody, ktorymi tez obdarowywuje nas Unia Europejska
- czy taka chcielismy?.
Czy to jest konkurencja?.
Nie kochani, to jest nowy sposob prowadzenia wojny gospodarczej. Niewazne ile osob ulegnia zatruciu, wazne aby zdobyc rynek i nasze pieniadze.
Wiec nie dajmy sie. Kupujmy u naszego znajomego rzeznika mieso z naszych wieprzkow, a nie z niemieckich swin itp. itd.
pozdrawiam

tak to prawda w Hipermarketach nie ma co kupić,aż śmiech bierze
kiedy widać jak pustakami świecą,choć jeszcze za promocją kupują
też wolę swoją strawę od ludzi co nie tylko kulturę mają
jak też gówna nie wcisną bo klientów stracą nawet na zwykłym ziemniaku
zwłaszcza kiedy zna się Świat,Polska wszytkich promuje a gówno nie dość iż sprowadza to i ludzi truje

IP i czas połączenia logowane. [22513942]
[11.11.2016] 09:36
jak też każdy wie
ewka996 (16.11.2016.08 11:39):
Fakt, nie taki straszny bo jest duży wybór np. środki czystości. Natomiast, mięso i wędliny wolę kupić u sprawdzonego dostawcy, dziczyznę kupuję zawsze tu http://sklep.dzikiespecjaly.pl/kielbasy-z-dz iczyzny ,13,1.html, jest to sklep online, warto sprawdzić, bo zdrowe i nie drogie.

czy ty jeszcze naiwna jesteś,kiedy to polskie produkty,jedynie mają zmianę etykiet,udających zagranicznych kontrahentów,to widać mało znasz produkcję Polski a zachwalasz swoje środki chemiczne czy powiedzmy ubiór niemiecki czy włoski albo francuski choć trzeba przyznać 'medycyna'jest u nich postępowa jedynie u nas zanika
ale wiadomo,kiedy ma się dzieci posłów to i osłów się wyuczyło

IP i czas połączenia logowane. [22513947]

» Odpowiedz na ten temat