o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Narty i snowboard
 » Odpowiedz na ten temat

Nauka jazdy na nartach - dziecko 4 lata

1 2
[03.11.2005] 12:17
kindzior99
Co wogóle myślicie na ten temat? Jaki sprzęt, ubranie, kask...

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[03.09.2006] 22:02
kasik_
Im wcześniej tym lepiej, oczywiście w granicach rozsądku, 4 lata to dobry wiek. Oczywiści nauka powinna się odbywac pod okiem instruktora. Jeśli chodzi o nartki to w sklepie napewno doradzą, proponuję wypożyczyc nartki, zanim ja zakupisz, bo może się okazac, że dziecko w tym roku np. nie będzie chciało jeździc, a na następny będą już za małe, bo maluch szybko rośnie. takie małe buty są najczęściej dwuklamrowe. Zdecydowanie muszą by wyodne i ciepłe, można wziąc troszkę większe, ale nie za dużo, żeby ubrac dziecku ciepłe skarpety. Uczące się jazdy na nartach dziecko najczęściej marznie. Musi mie przede wszystkim ciepłe rękawice! ciepło w butach! I ciepłe, nieprzemakające spodnie. Nie orientuję się w spodnich narciarskich dla małych dzieci, ale sama mam Rossignola i polecam tę firmę, ale nie wiem czy spodnie dla dzieci są równie dobre jak dla dorosłych, polecam też firmę Iguana, ale też nie wiem czy robi spodnie dla dzieci. kask obowiązkowo, najbardziej znana i polecana firma to Carrera, albo Briko.
Jeśli będę znała odpowiedzi na Pana pytania, chętnie służę pomocą. Obecnie (w zimie) robię kurs na instruktora, uczyłam małe dzieci, więc mogę coś doradzic.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [8095551]
[02.10.2006] 08:29
kindzior99
Zasadniczo odpowiedz na pytanie nie ma już wilkiego sensu bowiem w zeszłą zimę zaczał jeżdzić. W tym roku też wybieramy się do Białki...
ALE I TAK WIELKIE DZIĘKI

IP i czas połączenia logowane. [8343826]
[06.01.2008] 22:01
eszczyrk
myślę że to dolna granica do nauki, należy traktować to w formie zabawy
uczę ok.12lat
film instruktażowy nawww.eszczyrk.com

IP i czas połączenia logowane. [11993435]
[25.11.2008] 15:00
myszka1974
Moja córka zaczęła rok temu. Miała wtedy 4 lata i jestem bardzo zadowolona. Oczywiście z instruktorem...polecam oddać dziecko w doświadczone ręce...zawsze to chwila dla rodzica na stoku dla wariackiego szusowania....

IP i czas połączenia logowane. [13891834]
[23.06.2017] 07:06
[23.02.2010] 14:53
boguslav3
4 lata to bardzo dobry wiek, jeżeli nawet nie za późno. Widziałem dwulatków i trzylatków, którzy uczyli się smigać na nartach i szło im to bardzo dobrze. Dzieci w tym wieku praktycznie nie czują strachu przed prędkością, poza tym mają nisko położony środek ciężkości, więc ewentualna wywrotka nie kończy się źle. Śmiało!

IP i czas połączenia logowane. [16303883]
[25.02.2010] 13:45
kosmata_kulka
Dzieci mojego brata mają 1, 3 i 5. Oczywiście najmłodsze jeszcze nie jeździ Ale trzylatka zaczęła w tym sezonie a pięciolatek w zeszłym. Oboje bez żadnego stresu się rzucają na krechę ze stoku Ubaw jest po pachy Trener mówi że bardzo utalentowani są

IP i czas połączenia logowane. [16312435]
[16.09.2010] 12:36
ownerds
przeciez sa oferty dla maluchow nauki jazdy na nartach, mysle o czyms takim: http://www.tourclub.pl/atrakcje/zimowiska

IP i czas połączenia logowane. [17181474]
[28.09.2010] 13:08
ziuta3
4 lata to najlepszy wiek na naukę jazdy na nartach, bo stawy już są na tyle silne,że podołają takiemu wysiłkowi. dobrze jest poprosić o pomoc jakiegoś instruktora, sama z doświadczenia wiem jak trudno uczy się jeździć własne dziecko nie ma też sensu kupować drogiego sprzętu. Lepiej wypożyczyć lub kupić używany( na dobrenarty.pl jest spory wybór) .Powodzenia life is brutal

IP i czas połączenia logowane. [17228211]
[29.09.2010] 14:16
onesagain
Uważam, że to jak najbardziej odpowiedni wiek na to, by uczyć dziecko jazdy na nartach
Mnie sama tato na narty wsadził w tym wieku - dzięki czemu nie dość, że zaraził mnie tym sportem, to zaoszczędził mi późniejszej, cięższej nauki ( bo jednak im dziecko młodsze tym szybciej wszystko łapie)
Dlatego nie ma się co zastanawiać nawet

IP i czas połączenia logowane. [17232474]
[06.10.2010] 12:53
ajrian
kosmata_kulka (10.02.25 13:45):
Dzieci mojego brata mają 1, 3 i 5. Oczywiście najmłodsze jeszcze nie jeździ Ale trzylatka zaczęła w tym sezonie a pięciolatek w zeszłym. Oboje bez żadnego stresu się rzucają na krechę ze stoku Ubaw jest po pachy Trener mówi że bardzo utalentowani są

Moja córka zaczęła się uczyć jako trzylatka.Uczyłam ją sama.I myślę,że pięciolatkowi nie można pozwolić jeździć " na krechę" bo to niczemu nie służy.No,chyba,że to jego pierwszy czy drugi zjazd i jeździ na malutkiej górce.
Moja córka jeździ ze mną na normalnych,"dorosłych" stokach i ma zakazane od małego zjazdy " na krechę".Ma pięć lat i ma świadomość,że taka jazda jest niebezpieczna i trzeba trochę się na nartach poruszać. nishto ne rasbrah

IP i czas połączenia logowane. [17259052]
[19.10.2010] 22:26
Janusz_wa
4 lata to idealny wiek na nauke i warto sie zastanowic nad takimi wyjadami http://www.tourclub.pl/atrakcje/zimowiska

IP i czas połączenia logowane. [17313819]
[26.11.2010] 14:53
onesagain
Tak z ciekawości zerknęłam zobaczyć, ile wychodzi za kupno sprzętu dla dzieciaka kilkuletniego, i faktycznie można kupić za niewielkie pieniądze porządne narty... http://www.dobrenarty.pl/narty/1 ,1312-dynastar_ski_cross_90_cm
A jak jak zaczynałam to uczyłam się na plastikowych

IP i czas połączenia logowane. [17476709]
[13.12.2010] 11:56
skajdrajwer
Poszukaj sobie stoków z oślą łączką na http://www.stok-narciarski.pl i bierz dzieciaka! Myślę, że na Oślą Łączkę to możesz wziąć nawet 3 letnie dziecko

IP i czas połączenia logowane. [17553580]
[01.02.2011] 23:52
Barek88
Myślę, że to jeszcze za wcześnie dla takiego brzdąca http://www.dyskrecja.pl/

IP i czas połączenia logowane. [17785630]
[25.12.2011] 11:46
Zielonookaaa
Ja właśnie zastanawiam się w temacie nadchodzących ferii... myślę, czy by nie polecieć z rodzina za granicę na narty, tylko że starszy syn, 8 lat, umie już jeżdzić, a młodszego (4) trzeba by nauczyć... ale szukam oferty która mialaby właśnie jaką nauke jazdy dla maluchów...

IP i czas połączenia logowane. [19170360]
[27.12.2011] 21:47
Kryskaa
Zielonookaaa (11.12.25 11:46):
Ja właśnie zastanawiam się w temacie nadchodzących ferii... myślę, czy by nie polecieć z rodzina za granicę na narty, tylko że starszy syn, 8 lat, umie już jeżdzić, a młodszego (4) trzeba by nauczyć... ale szukam oferty która mialaby właśnie jaką nauke jazdy dla maluchów...

My co roku jezdzimy z dziecmi na narty. W tym roku byliśmy w Val Di Sole z oferty Rainbow, a na te ferie to jeszcze nie wiem, ale raczej nie do Włoch, może Austria.

IP i czas połączenia logowane. [19179161]
[12.02.2012] 20:38
jarzębinka
przede wszystkim instruktor i jakaś dobra szkółka, na sprzęt, ubranie i kask przyjdzie czas, kiedy dziecko wyjedzie poza "ogródek"... co myslicie o tym: http://www.tramp.gda.pl/index.php/Trampek/
bardzo mi się ta idea podoba, rodzice mogą poszaleć, a dziecko w tym czasie nabierze wprawy na nartach

IP i czas połączenia logowane. [19315796]
[14.02.2012] 21:39
palemka79
Z doświadczenia wiem.. że dziecko na stok to jednak mały jak nie duży kłopot. jesli chcemy sobie poszaleć, poszusować to jednak nie za bardzo mając dziecko jest taka możliwość. o biurze TRAMP słyszałam wiele dobrego, i właśnie wielu rodzicó chwali sobie te szkolenia. Dla mnie zaskoczeniem było to, że uczą już jazdy dzieci 4letnie

IP i czas połączenia logowane. [19322062]
[25.03.2012] 16:31
ajrian
jarzębinka (12.02.12 20:38):
przede wszystkim instruktor i jakaś dobra szkółka, na sprzęt, ubranie i kask przyjdzie czas, kiedy dziecko wyjedzie poza "ogródek"... co myslicie o tym: http://www.tramp.gda.pl/index.php/Trampek/
bardzo mi się ta idea podoba, rodzice mogą poszaleć, a dziecko w tym czasie nabierze wprawy na nartach

Sorki ale to jakaś kosmiczna bzdura!Zgadzam się,że sprzęt można wypożyczyć ale kask jest obowiązkowy i sadzę,że insturuktor będzie uczył dziecko bez kasku.Podobnie ubranie.Dziecko uczące się wiadomo,że się wywala dlatego trzeba zainwestować w wysokiej klasy nieprzemakalne,ciepłe ubranie i w bieliznę termiczną.
Przecież takie ciuchy dziecko może ubierać nie tylko na narty.
No i oczywiście dobre rękawice. nishto ne rasbrah

IP i czas połączenia logowane. [19422106]
[30.11.2012] 23:53
onikam
Starsze dzieci fajnie wysłać na obóz narciarski, jeśli tylko jest taka możliwość. Ja się do nich przekonałam, wiem, że Almatur ma fajną ofertę takich wyjazdów.

IP i czas połączenia logowane. [20037541]
[07.12.2012] 14:38
anette80
Mój starszy syn ma 6lat i w zeszłym roku jak bylismy w górach to wzięliśmy go na nauki, nawet nieźle mu szło, śmiechu było co nie miara, może w tym roku młodszy też spróbuje

IP i czas połączenia logowane. [20051404]
[03.01.2013] 14:37
ddioda
im wcześniej tym lepiej grunt to zadbać o ciepły ubiór takiego malucha. owcza wełna dobrze spisuje się w takich warunkach, w woolpower jest las skarpet i innych rajstop. bardzo ciepłe, dla dziecka w sam raz.

IP i czas połączenia logowane. [20115816]
[03.01.2013] 15:19
mariannajakubowska
ja uczyłam i trzy latka. nie ma reguły która mówi, że dziecko takie jest za małe - jedno szybko się nauczy i będzie szusować, inne nie będzie chciało współpracować, czy też nie będzie miało koniecznej koordynacji ruchowej. W takim wypadku najlepiej jest pojechać na stok, wynająć instruktora na godzinę i zobaczyć co z tego wyniknie. Dobry instruktor powie jeśli dziecko będzie się nadawać do dalszego szkolenia. Na wielu stokach istnieją specjalne przedszkola narciarskie, gdzie dzieci uczone są podstaw. Ja polecam stok Podstolice Ski, znajduje się on w pobliżu Krakowa. Idealny do nauki i doskonalenia jazdy dla dzieci i dla dorosłych też http://ambnetmedia.pl

IP i czas połączenia logowane. [20115955]
[17.01.2013] 22:53
Mren
Ja szukając wyjazdu zimowego dla siebie i rodziny, znalazłem fajną propozycję na stronie Almaturu. Oferta przygotowana dla rodzin z dziećmi, od czwartego roku życia. Z nauką jazdy na nartach pod okiem instruktora oraz w razie potrzeby - opiekunką dla dziecka.

IP i czas połączenia logowane. [20153018]
[30.01.2013] 11:40
NataszaUrban

IP i czas połączenia logowane. [20190445]
[27.11.2015] 10:29
justyna m.
Nie nastawiaj się na jakieś specjalne, cudowne marki - kwestia tego jaki masz budżet, po prostu sprawdź, które rozwiązania są oceniane najlepiej. Kluczowe jest to, abyście na takich wyjazdach zadbali o podstawy, czyli ubezpieczenie, zobacz - http://elvia.pl/ubezpieczenia-na-narty/ O wypadki nie jest trudno, a jednak koszty operacji ratunkowych są ogromne.

IP i czas połączenia logowane. [22082837]
[09.12.2015] 10:16
paulokoleo
Ja zapisałam swoje dziecko w wieku 5 lat do klubu Alpino i tam zaczęła się jego przygoda z nartami.
Powiem Ci, że właśnie jest lepiej jak się zapisze dziecko w takim wieku, bo ono wtedy szybciej pochłania wiedzę.

IP i czas połączenia logowane. [22100272]
[22.12.2015] 13:10
karolgrzelak10
Najważniejsze żebyś zakupił mały kask i ochraniacze na ręce. Ale oprócz tego trzeba dziecko pilnować, bo nigdy nie wiaomo co może się stać.

IP i czas połączenia logowane. [22117828]
[21.01.2016] 11:28
Avangarda
Moj synek pierwszy raz jezdzil po 4 urodzinach. Ale na snowboardzie, kupiłam mu z salomona nawww.bikershop.pl Całkiem dobrze mu szlo, tylko ze mial instruktora. Grunt zeby dziecko mialo kask to najwazniejsze

IP i czas połączenia logowane. [22161903]
[16.01.2017] 14:40
Monique
My córkę zaczynaliśmy powoli uczyć od 4 roku życia, a jak skończyła 7 to już śmigała więc wysyłamy ją już na obozy zimowe, ferie w tym roku spędza na kolonii z kochamwakacje.pl w Krynicy. Zdecydowanie będzie miała co tam robić, a my się nie martwimy, bo już nie raz korzystaliśmy z usług tego biura i nigdy nie mieliśmy problemów.

IP i czas połączenia logowane. [22603756]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat