o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zwierzęta
 » Odpowiedz na ten temat

Czym karmić kota

1 2 3
[07.09.2005] 17:15
moat
Stałem się szczęśliwym posiadaczem kota. Chcę mu zapewnić w miarę dobry pokarm, z drugiej strony nie zamierzam wydawać fortuny na drogie karmy - uważam, że to przepłacanie.

Czy macie jakieś doświadczenia w stosowaniu niedrogich gotowych zestawów dla kotów, tych z supermarketów? Chodzi o znalezienie jakiejś równowagi pomiędzy ceną, a jakością.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[22.09.2005] 11:31
moat
> do amf. rodzenstwa

Pomylka?

>do jvruohgu

Dzieki za linka. Ponawiam pytanie. O takie zwyczajne zywienie kota. Wydaje mi sie, ze markowe karmy roznia sie jedynie dodatkami smakowymi. Zawartosc na pierwszy rzut oka jest taka sama. Poza tym nie wyobrazam sobie, przeznaczac miesiecznie na kota 100 zl podczas gdy 1 mld ludzi umiera z glodu. Nie oznacza to tez, ze chce go glodzic, czy karmic w sposob niepelny. Jesli macie jakies doswiadczenia z niedrogimi karmami to dajcie znac.

Na razie karmie go puszkami "Micu" z Sieci PlusDiscount+ sucha karma (podobno z witaminami) tez z plusa (bodajze Julia) + troche swiezego pozywienia. Kot zalatwia sie regularnie, nie mam na razie zadnych klopotow, zadnych wymiotow itd.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [5082375]
[03.01.2006] 09:02
djlaska
Whisky z kurczaczkiem Zółtka są bardzo dobre i zdrowe,czasem wołowinka (ale maluśko), papki dla dzieci do zrobienia na mleku (moj kot to kochał)

IP i czas połączenia logowane. [5944246]
[04.01.2006] 21:40
wilczycam  wilczycam@tlen.pl
wszystkiego czego potrzebujesz wiedzieć o kocie dowiesz sie w kocim ABC na stroniewww.miau.pl.
W skrócie kota karmić się powinno:
dobrą suchą karmą dobraną do wieku, rozmiarów i formy płciowej (kastrat/pełnojajeczny, sterylizowana/z jajniczkami) oraz dobrej jakości puszkami, gotowanym kurczaczkiem, surową ale przemrożoną wołowinką, raz na tydzień żółtko i gotowana (koniecznie! bo surowa szkodzi) rybka. Prócz tego kot musi mieć aplikowaną pastę odkłaczającą, żeby mu się kiszki nie zapychały kłaczkami (to niebezpieczne!) powinien też mieć wysianą specjalnie dla niego trawę jeśli nie wychodzi na dwór.
To tak w skrócie
Ogólnie mówiąc kot jest najdroższym w eksploatacji zwierzęciem trzymanym w domu.

acha!
o kotach mówi się, że są samotnikami ale tak nie jest. Jeśli nie masz zbyt wiele czasu codzienie (ok2 godzin) żeby mu poświęcać to od razu weź dwa. Koszty nie wzrastają proporcjonalnie....są niewiele większe a storzenie przynajmniej nie nabawi się depresji siedząc samo w domu a i zabawę będziesz miał przednią
Pozdrawiam
zakocona podwójnie "Czarny kot przebiegający drogę oznacza, że zwierzę dokądś idzie."

Groucho Marx

IP i czas połączenia logowane. [5959947]
[04.01.2006] 21:42
wilczycam  wilczycam@tlen.pl
ach!
dobrej jakości puszki to nie jest ani whiskas ani kite kat "Czarny kot przebiegający drogę oznacza, że zwierzę dokądś idzie."

Groucho Marx

IP i czas połączenia logowane. [5959960]
[19.09.2017] 21:06
[04.01.2006] 23:40
Jockeromaniaczka*
ja się przekonałam ze tania karma to szajs i lepiej płacić za dobra karm niż potem krocie za leczenie kota. Dobra karma to eukanuba, purina - z tych tańszych ok 10 zeta za kilo i proponuję dobrać rodzaj karmy np dla kastratów i odkłaczajacą.taka naprawdę świetna ale juz niestety drogawa to Royal Canin - ale naprawdę godna polecenia kot syty i zdrowy a my w gruncie rzeczy mamy wuecehj w kieszeni bo odpada leczenie powodowane złym doborem karmy. To suche karmy. Ja mojego kota nie faseruję puszkami tylko świezrym jedzeniem typu rybka i wątróbki z kurczaka np + sucha karma royala. nie jestem forsiasta ale odpowiedzialna za brata mojego mniejszego.

IP i czas połączenia logowane. [5961100]
[30.01.2006] 13:45
zgr3d
Wątróbka kurza (1x w tygodniu)
pierś kurczaka (max. 3x w tyg)
wieprzowina(1x w tygodniu)
żółtko jaja kurzego (od czasu do czasu)
ryba surowa (uwaga na ości)
karma sucha jakas lepsza np. Eukanuba
absolutnie nie podawac mleka

IP i czas połączenia logowane. [6179889]
[07.02.2006] 22:06
fuzekla
proponuję udko z kurczaka (ok 1, 50zł) lub inne mięso wychodzi jak najtańsza karma a o wiele zdrowsze do tego, troszke marchewki gotowanej, ryżu na mleku lub innej kaszy, chrząstek, czasem mleczka i kot będzie zdrów jak ryba. karmom nie wierzę tanie wyglądają jak jedna wielka paćka g*** a droższe są drozsze od miesa

IP i czas połączenia logowane. [6263054]
[23.04.2010] 12:51
synergia3
Gratuluję naprawdę szczerze gratuluję, tego, że stałeś się szczęśliwym posiadaczem kota. ja te zwierzaki uwielbiam po prostu uwielbiam, pewnie dlatego, że podobnie jak one lubię chodzić własnymi drogami.
jeśli chodzi o to, czym kota karmić to radziłabym wybrać możliwie najlepszą karmę dla niego. Żeby dostarczyć mu wszystkich potrzebnych składników. Wiesz jeśli masz problem z wyborem najlepszej karmy możesz zajrzeć na stronę sklepu e-karma.pl tam na stronie głównej jest artykuł, jak dobrać odpowiednią karmę dla zwierzaka.

IP i czas połączenia logowane. [16573652]
[24.04.2010] 16:50
kosmata_kulka
Znam ten sklep, ma naprawdę profesjonalne karmy, a nie jakieś gnioty bez mięsa. Zamawiam tam też żarcie dla swojego psa. A kot najbardziej lubi kawiorowe puchy platinum edition i suchą teste of the wild. To bardzo dobra karma, warta polecenia.

IP i czas połączenia logowane. [16578138]
[01.05.2010] 06:10
kroppka
Od kilku lat stosuje tylko jedną karmę dla swoich kociaków są to typowe dachowce ale bardzo je kocham i zależy mi na ich zdrowiu dla tego podaje im karmę http://www.e-karma.pl/product-pol-598-NUTRA- GOLD-HOLISTIC-Finicky-Adult-Cat-7-5-kg.html która jest wzbogacona w różnego rodzaju witaminy co im pozwala funkcjonować w normalny życiu. Są zdrowe mają lśniąco sierść a co ważniejsze wigor do zabawy

IP i czas połączenia logowane. [16607513]
[15.07.2010] 14:25
onesagain
Bardzo dobrą renomą cieszą się karmy Royal Canin. Wiele osób decyduje się właśnie na nie, są raczej lubiane przez koty, i sprawdzone Można je zamawiać przez internet, z tego co wiem to nawww.krakvet.pl są w promocyjnych, bardzo niskich cenach.

IP i czas połączenia logowane. [16923600]
[24.07.2010] 14:33
phoebe82_82
wyżej wspomniana e-karma ma w ofercie niezłą karmę. na pewno znacznie lepszą jakościowo niż whiskasy i inne kitekaty, weterynarze zwykle odradzają karmienia tym badziewiem... swoją drogą, jak to takie niezdrowe - dlaczego dopuszczają to do sprzedaży? zupełnie nie rozumiem.

IP i czas połączenia logowane. [16961466]
[26.07.2010] 11:16
ziuta3
Wystarczy jak ograniczysz się do royal canin( to może nie jest najtańsza karma ale chyba na swoim pupilu nie będziesz oszczędzać, prawda? tym bardziej,że na krakvet.pl można ją kupić w atrakcyjnej cenie). Pamiętaj,że kotu nie wolno podawać mleka a jedynie produkty, które go zastępują Małemu kotu warto moczyć karmę w wodzie life is brutal

IP i czas połączenia logowane. [16968753]
[07.08.2010] 13:10
svetekkkkkk
Za wypełnienie krótkiego testu
"Jaką osobowość ma Twój kot" dostaniecie zupełnie za darmo dużą paczkę z karmą dla
kota, warto się śpieszyć gdyż ilość jest ograniczona.
http://www.wygrajkonkursy.pl

IP i czas połączenia logowane. [17016364]
[13.08.2010] 12:42
marasbone
No mogę się zgodzić z poprzednikami, oferta e-karma.pl jest jedna z lepszych na rynku. Można powiedzieć tak, jeśli zależy ci na zdrowiu kota, to kupuj karmy od nich. Mi Nutra Nuggets polecił weterynarz, nie widziałem tej karmy w zoologicznych w pobliżu, a jak była to daleko i droga. Tu zamawiam, że tak powiem hurtowo i wychodzi taniej, a przesyłka i tak zawsze w terminie.

IP i czas połączenia logowane. [17042474]
[29.12.2010] 16:05
mary7543
http://www.morusek.pl/ogloszenie/40621/Kocie ta-Archangielskie/

IP i czas połączenia logowane. [17625760]
[18.03.2011] 12:51
margarita-4
Kotka karmic mozna jak najbardziej karmami suchymi i dodatkowo jedzonkiem domowym. Ważne, żeby urozmaicać. Nawiazując do wcześniejszych opinii przychylę sie do tych o e-karmie i dodam, że te karmy suche, które mają w swoim asortymencie należą do jednych z lepszych - sprawdźcie sobie jakikolwiek ranking

IP i czas połączenia logowane. [18153559]
[28.03.2011] 10:15
aleksandra-600
No właśnie, to po pierwsze - urozmaicać! Czyli nie tylko suche karmy, puszki ale także właśnie to co mamy w domku I podpiszę się pod kilkoma tutaj wpisami (pod tą przede mną też) odnośnie sklepów, w których zaopatrujecie się w karmę. Szybko i sprawnie.

IP i czas połączenia logowane. [18193640]
[28.03.2011] 20:32
1/2 szczęścia
dobra sucha karma, dobra mokra karma. Ja kupuje w sklepie Siedem Życzeń http://www.siedem-zyczen.sklep.pl
Do tego mięsko surowe. Jak klepię kotlety to kot choćby był kilometr od domu to przyjdzie I do tego świeże złowione myszki

IP i czas połączenia logowane. [18196310]
[29.04.2011] 13:39
merline  merline8@tlen.pl
1/2 szczęścia (11.03.28 20:32):
dobra sucha karma, dobra mokra karma. Ja kupuje w sklepie Siedem Życzeń http://www.siedem-zyczen.sklep.pl
Do tego mięsko surowe. Jak klepię kotlety to kot choćby był kilometr od domu to przyjdzie I do tego świeże złowione myszki
Kot potrzebuje zróżnicowanej diety. Powinien być kariony karma, która posiadda dużą ilość mięsa. Najlepszy sposób karmienia zwierzaka to podawanie kilku rodzaji karm. Taki sposób zapewnia róznorodne składniki dla kici. Jak kupić?
Znalazłam sklep swiatkarm.pl który oferuje karmy na wagę - nowość na rynku. Kupujesz kilka rodzaji karm i masz zapewnioną zróżnicowaną dietę.
Wskazówki
sklep dożuca gratisy do zakupów
Ostrzeżenia
rabat naliczany do całego zamówienia dopiero na końcu

IP i czas połączenia logowane. [18322611]
[29.04.2011] 13:42
merline  merline8@tlen.pl
Polecam rewelka: http://swiatkarm.pl/s ,karmy_na_wage,777.html

IP i czas połączenia logowane. [18322622]
[06.05.2011] 11:20
kamcira  merline8@tlen.pl
onesagain (10.07.15 14:25):
Bardzo dobrą renomą cieszą się karmy Royal Canin. Wiele osób decyduje się właśnie na nie, są raczej lubiane przez koty, i sprawdzone Można je zamawiać przez internet, z tego co wiem to nawww.krakvet.pl są w promocyjnych, bardzo niskich cenach.
Na swiatkarm.pl też ma dobrą cenę a dodatkowo można zamówić niewielka ilość na wage i sprawdzić czy kicia poluvi

IP i czas połączenia logowane. [18350891]
[13.05.2011] 00:54
jojoec
Ja daję karme suchą i tą makrą saszetkach. Czy dawać jakieś żółtka, rybę itp?

IP i czas połączenia logowane. [18375479]
[10.06.2011] 08:00
face_to_face1
jojoec - jasne, że tak - nawet jeśli się nie mylę ktoś tu juz ładnie wypisał co można w domu przygotować dla kota, tak więc bez obaw ale też z rozwagą I karmy suche i jedzenie z puszki też oczywiście są wskazane.

IP i czas połączenia logowane. [18472255]
[29.12.2011] 11:37
korba_89
też miałam z tym problem, ale posprawdzałam po forach, popytałam i znalazłam idealną karmę TASTE OF THE WILD zamawiam ją w sklepie internetowym e-karma.pl. A do tego puszki PLATINUM EDITION, już chyba wszystkie przetestowałam i są świetne. Moja kotka jest zadowolona, zdrowa i piękna

IP i czas połączenia logowane. [19184234]
[04.01.2012] 23:14
miss_Zephir
Zgadzam się co do Taste of The Wild. Ja karmię jeszcze Orijen'em i Acaną. kupuję w zooplusie. bang! bang! bang!

IP i czas połączenia logowane. [19206297]
[08.01.2012] 20:44
28
Ja swojemu sierściuchowi nie kupuję nic specjalnego: sucha karma z aldi (z ryb), kitekat, puszki, saszetki z Kauflandu- nie pamiętam nazwy ale jak tylko to poczuje to chce zjeść razem z miską - a to wydatek za 4 zł na 4 saszetki ,whiskasa nie je co jakiś czas żółtko na sierść, czasem trochę zupy zje z obiadu (np. rosół), lubi też słodycze np lody, bitą śmietanę, czekoladę więc mu troszkę daję W sprzedaży są pastylki czekoladowe i miętowe dla kotów, te miętowe to chyba przed randką trzeba mu dać by mu z pyszczka nie śmierdziało jak zje rybę
W sumie nic specjalnego mu nie kupuję a mimo to nadal jest ze mną i żyje a to najważniejsze

IP i czas połączenia logowane. [19217350]
[14.03.2012] 21:57
jbisz
http://siedem-zyczen.sklep.pl/pl/c/KARMY-na- wage/276http://siedem-zyczen.sklep.pl/pl/c/KARMY-podzial-wed lug-producenta/36http://siedem-zyczen.sklep.pl/pl/c/R i wiele innych. Jest czym karmić kota

IP i czas połączenia logowane. [19396328]
[21.08.2013] 17:58
QioskCafe
Ja polecam http://www.qioskcafe.pl/
duzo rodzajow i szybka dostawa a przy okazji duzo innych produktów do wyboru

IP i czas połączenia logowane. [20689339]
[13.09.2013] 18:19
Pawell7777
Ja kupuję ta karmę: http://swissvitalsklep.pl/p/15/282/mokra-kar ma-dla-kotow-strusina-z-malzami-85g-mokra-karma-savannapet-d la-kota.html

IP i czas połączenia logowane. [20738059]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat