o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

migrena

1 2 3   » 5 Strony tematu:
[17.07.2005] 17:44
fraktal
Znacie jakiś skuteczny sposób na pokonanie migreny?? Mam silne leki ale nie chcę ich za często uzywać może jest jakiś inny sposób??? "Ludzie maja skłonności matematyczne i zawsze na coś liczą"

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[10.11.2007] 23:26
Misina
"Czy wiesz na przykład o tym, że nie powinno się myć głowy w gorącej wodzie? Gorąca woda może spowodować wiele reakcji w naczyniach krwionośnych, które mogą powodować ból głowy."
Cytat pochodzi z książki http://migrena.zlotemysli.pl/mcl.php
Jest tam wiele ciekawych rzeczy, myslę, że stosowanie ich może troche pomóc.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [11626323]
[01.02.2008] 20:24
dyziek5
zawsze myslalam ze migrena to choroba dotyczaca kobiet z czasow sredniowiecza a to nie prawda. Najgorsze jest to ze przestaja mi pomagac srodki przeciw bolowe ostatnio \"ratowali\" mnie dozylnie. CZy z tego mozna sie wyleczyc?

IP i czas połączenia logowane. [12151619]
[06.02.2008] 00:31
gaibu
nie da się wyleczyć.

to jest straszne ;/ przez 3 dni boli mnei głowa, nie mogę patrzeć na światło, żyję w ciemnościach ;/

IP i czas połączenia logowane. [12177939]
[17.07.2008] 09:59
lek
Wspaniały lek przeciwmigrenowy lub inne bóle głowy sprzedam. Ulga natychmiastowa, niedrogi, możesz wypróbować. POLECAM. Kontakt tel. 698 161 362

IP i czas połączenia logowane. [13121625]
[22.11.2017] 17:42
[03.09.2008] 19:54
tran
Witam Wszystkich z "bólem głowy",
ostatnio pojawiło się na rynku ciekawe urządzenie CEFALY do leczenia migrenowych bólów głowy. Jest to nowość na rynku. Pierwsze opinie użytkowników wydają się obiecujące.
Więcej o urządzeniu i jego działaniu można przeczytać na:
http://www.medbox.pl/cefaly-likwiduje-migren owe-bole-glowy-p-322.html?osCsid=214ec003cc3382cf3eb68d4b390 c8c29

IP i czas połączenia logowane. [13393595]
[28.11.2008] 22:16
Choroby też łączą
Witam. Jeśli chce Pani bezpośrednio poznać osoby z problemem migreny zapraszam do portalu społecznościowego osób o tych samych chorobachwww.naszechoroby.pl Tam tylko życzliwe osoby i choroby chyba wszystkie jakie istnieją i nie tylko migrena ale alergia, rak, depresja, choroby serca, oczu, skóry itp

IP i czas połączenia logowane. [13915577]
[29.11.2008] 08:47
makareska
witam! moja kolezanka pisze prace mgr na temat występowabua migrenowych bolów głowy w okresie dojrzałości kobiet. jakby któraś z Pań miała czas i ochote wypełnić to bardzo dziękuje! o to link!
[http://www.ankietka.pl/survey/results/id/180 02/wystepowanie-migrenowych-bolow-glowy-w-okresie-dojrzalosc i-u-kobiet.html.html ]

IP i czas połączenia logowane. [13917109]
[29.11.2008] 14:01
zuzik2
o tak,tak ostatnio z powodu bolu glowy i silnych konwulsji wyladowalam w szpitalu i to dzien przed egzaminem!Wymiotowalam przez 12 godz,co 15,20 min z przerwa na krotka dzrzemke,dostalam 3 kroplowki,ostatecznie dostalam srodek hamujacy odruch wymiotny ale zamiast spelniac swoje funkcje spowodowal u mnie drgawki,pobudzenie,lęki..koniec koncow dopiero puzno w nocy zasnelam z wycienczenia

IP i czas połączenia logowane. [13918157]
[24.01.2010] 17:40
margo_76
Czy ktoś z was spotkał się z uzaleznieniem
od sumamigrenu, cinie, itp.?
Czy ktoś ma namiary na neurologa leczącego takie uzależnienie w
Warszawie lub okolicy?
Dziękuję i pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [16153124]
[01.06.2010] 08:55
xxxxxxxxz
moze odwiedziny u dobrego neurologa (np dr Szymaskiego) pomoga?

IP i czas połączenia logowane. [16742549]
[28.07.2010] 09:18
wojteko
Witam
mam 26 lat i tez borykałem się z takimi bólami głowy przez jakieś 5 lat i szukałem pomocy w takich portalach jak ten. Dodatkowo, nie wiedzieć czemu, miałem podwyższone ciśnienie (130-140/80-90), czasami bóle tuż pod splotem słonecznym w nadbrzuszu w okolicach żołądka połączone, choć nie koniecznie albo czasem na odwrót z kłuciami w sercu i zgagą. Bóle głowy miałem bez powodu: gdy wstałem z rana, chodziłem, siedziałem, czasem podczas wysiłku, a czasem gdy leżałem. Praktycznie pojawiały się zawsze, a czasem były nawet silniejsze, gdy zjadłem coś ostrego, napiłem się coca coli, a w szczególności alkoholu najbardziej tego wysokoprocentowego jak wódka, koniak czy whiski. Wtedy wszystko to kumulowało się (kłucie w sercu, bóle głowy, ból pod splotem słonecznym w nadbrzuszu w okolicach żołądka i zgaga) następnego dnia (w szczególności podczas trzeźwienia). Zdarzało się wtedy dosyć często, że wymiotowałem, dostawałem biegunki i wyglądało to wszystko tak jakbym dostał bardzo silnego zatrucia pokarmowego. Wtedy też moje ciśnienie skakało do 160/100 !!!. Aż w końcu postanowiłem przestać się męczyć i coś zrobić z tym silnym zatruciem pokarmowym, więc poszedłem do gastrologa. Wypytał mnie o wszystko szczegółowo i polecił żebym zrobił sobie z krwi test na Helicobacter pylori (w aptece można go kupić za 15-20 PLN i zrobić sobie go samodzielnie w domu, a jak ktoś nie jest w stanie sobie samemu przekuć palca to w prywatnym laboratorium pobierana jest krew z żyły i kosztuje on nie więcej niż 25-30 PLN). A więc zrobiłem sobie go i wyszedł pozytywnie. Więc lekarz przepisał mi antybiotyki na wyleczenie z tej bakterii. Co ciekawe po 4 dniu brania antybiotyków moje ciśnienie znacznie się obniżyło (120/70), a po zakończeniu całej kuracji (trwa 1-2 tyg) wszystkie w/w dolegliwości ustały (w tym bóle głowy). Jak się okazuję to po głębszym wgłębieniu się w temat tej bakterii, znalazłem kilka artykułów w których jest napisane, że:
W ostatnich latach pojawiły się przypuszczenia o możliwości wpływu zakażenia H. pylori na rozwój szeregu chorób poza przewodem pokarmowym. Do tych chorób należą:
choroba niedokrwienna serca i zawał serca
zespół Raynaud (nadmierne kurczenie się drobnych naczyń rąk i nóg)
migrena
kilka chorób skórnych (np. trądzik różowaty i przewlekła pokrzywka)
co w moim przypadku znalazło potwierdzenie, ponieważ nie czuje już bólów głowy, a moje ciśnienie wróciło do normy nie wspominając już o ustąpieniu pozostałych dolegliwości. Z danych Polskiego Związku Gastrologów wynika, że w Polsce jest zakażonych tą bakterią około 70 % ludności. Dlatego jeśli macie wyżej wymienione objawy to może właśnie przez tą bakterię i warto się zbadać i z niej wyleczyć. Tu macie linki na temat Helicobacter pylori:
http://www.pfm.pl/u235/navi/199927
http://pl.wikipedia.org/wiki/Helicobacter_py lori Pozdrawiam i życzę zdrowia

IP i czas połączenia logowane. [16976939]
[28.07.2010] 20:15
lupusik31
Jak czytam te posty, to nasuwa mi się takie stwierdzenie, że jednak migrena, to typowa choroba XXI wieku. Chyba się zgodzicie, że można ja uznać za chorobę cywilizacyjną i tak po prawdzie, to wcale się nie dziwię, że mnóstwo ludzi z czymś takim się boryka. Na pewno jest to spowodowane tym, że prowadzimy niezdrowy tryb życia i niezdrowo się odżywiamy. Dieta to podstawa i nie powinniśmy o tym zapominać. Z niewłaściwego odżywiania bierze sie najwięcej chorób, ale niestety niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Specjaliści z centrum medycznego Vimed opracowali nawet terapię oparta na diecie metabolicznej zgodnej z indywidualnymi potrzebami i jak się okazuje działa to skutecznie również na migrenę. Jeżeli bóle migrenowe sa bardzo silne, to raczej nie powinno się leczyć tego schorzenia na własną rękę, czasem lepiej zgłosić się do specjalisty, bo rozwiązanie problemu może być bardzo proste np. odpowiednia dieta.

IP i czas połączenia logowane. [16979467]
[29.07.2010] 23:05
rot_schwarz
Nie wiecie może, czy migrenę mogą powodować np. leki antykoncepcyjne?

IP i czas połączenia logowane. [16984342]
[21.09.2010] 23:55
zofia_z_kwiatow
nie no,trzeba odwiedzic lekarza, tylko dobrego! np Piotr Szymanski z wawy jest ok

IP i czas połączenia logowane. [17203237]
[22.09.2010] 00:04
saperka
Moja mama ma straszliwie jadowite i ciężkie migreny (wymioty, światłowstręt, dźwiękowstręt, również wszelkie zapachy powodują nasilenie objawów) i nie ma na to sposobu niestety Bierze Sumigre (jak tylko rozpozna że coś się zbliża) i to jej pomaga w 90% przypadków. Pytała się lekarza, czy lek silniejszy to znaczy lek bardziej szkodliwy i lekarz powiedział, ze są one równie szkodliwe jak słabsze, więc jeśli mamy zamiar coś brać to bierzmy raz a porządnie. Po drugie, ból jest tak samo szkodliwy jak leki, powoduje sytuacje stresową, a co za tym idzie wydzielanie nie dobrych dla ciała substancji.
Przykro mi, jeśli masz migreny a nie bóle głowy to chyba pozostają Ci kroplówki z magnezu (hmm, czy pomagają sprawa indywidualna) i leki przypisane przez lekarza.

IP i czas połączenia logowane. [17203275]
[05.11.2010] 12:14
owalka_sa
a faktycznie, slyszalam o dr szymanskim ze swietny fachowiec..

IP i czas połączenia logowane. [17380475]
[09.12.2010] 12:46
stylgirly
Z tego co się orientują to dobrze oprócz doraźnych leków przeciwbólowych stosować specjalne naście, które uśmierzają ból i ogólnie mają działanie kojące. Na przykład jednym z lepszych produktów jest żel dermentol, który jest z dodatkiem mentolu i kamfory.

IP i czas połączenia logowane. [17534912]
[14.12.2010] 12:53
catimini
Maście? Pierwsze słyszę. Zastanów się nad przyczyną migren i lepiej spróbuj ją wyeliminować. Przyczyną migreny może byc nieodpowiednia dieta. Bardzo mocno podkreśla się rolę prawidłowego odżywiania. Są ogólnie znane pokarmy, które u osób wrażliwych mogą sprowokować ataki migreny. Lista zakazanych produktów jest bardzo długa. Najczęściej wymieniane są: czekolada, kofeina, owoce cytrusowe, napoje alkoholowe, orzeszki ziemne, nasiona sezamu, słonecznika, dyni, fasola, groch, przyprawy kuchenne, różne gatunki mięs, ryb, drobiu, nabiał - szczególnie zawierający kultury bakteryjne różnego rodzaju oraz powszechnie stosowane dodatki do żywności. Więc może uderz w tą stronę i zastanów się nad stworzeniem odpowiedniej, eliminacyjno-rotacyjnej diety, jak w klinice Vimed, ktora oparta jest o Kod Metaboliczny?

IP i czas połączenia logowane. [17559102]
[14.12.2010] 14:16
Roczaro
Czytając wpisy o migrenie zastanawiam się o co Wam chodzi. Jeśli rezygnujecie z:
alkoholu
papierosów
związków zawierających serotoninę - czekolada, wino, śledzie, ser żółty
stresu A do tego trzeba dodać:
dobre, zdrowe jedzenie
dużo ruchu To jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się migreny jest całkowita zmiana swojego życia.
A to oznacza, że nie ma skutecznego lekarstwa na migrenę.

IP i czas połączenia logowane. [17559572]
[28.12.2010] 02:14
xoplk
neurolog i tylko neurolog, dobry jest dr Piotr Szymanski z wawy

IP i czas połączenia logowane. [17618457]
[27.01.2011] 11:16
kirka178
Proponuję spróbować refleksoterapii. U mnie podziałało . Korzystałam z usług centrum Chanta'l , gdzie przyjmuje pan W.Tylman. Znakomity fachowiec, zawsze wiedział gdzie i jak uciskać moje stopy.

IP i czas połączenia logowane. [17759892]
[28.01.2011] 14:55
kamilw-67
Witam, zobacz to, moze Ci pomoże [url=http://sekretylasu.pl/najnowsze/7-sposobow-n a-bol-glowy-i-karku-2/ ]7 sposobów na ból głowy[url]

IP i czas połączenia logowane. [17765159]
[30.01.2011] 12:36
troczek
Najlepiej pójść do lekarza i próbować leczyć się profesjonalnie. Ale jeśli to rzadki, a ostry ból głowy to czasem wystarczy tylko jakiś mocniejszy lek, np pyralgina i powinno pomóc

IP i czas połączenia logowane. [17773303]
[01.11.2011] 12:47
Bogna108
http://www.terapia-craniosacral.pl/ Przepraszam za spam, ale sprawdziłam że ta terapia była skuteczna dla większości moich pacjentów z migreną. Na pewno w Waszych miastach też się ktoś nią zajmuje

IP i czas połączenia logowane. [18979240]
[31.03.2012] 15:22
radekwgm
Witaj, Jeżeli jesteś zainteresowana/ny poznać osobę która wiele lat temu bardzo cierpiała na migreny i znalazła sposób to napisz do mnie radekwgm@o2.pl
Pozdrawiam i zapraszam

IP i czas połączenia logowane. [19436732]
[03.04.2012] 12:48
Asia4821
Polecam poradnik:www.zdronet.pl/migrena ,191,choroba.html
To choroba przewlekła, trzeba się nastawić na dłuższe leczenie, ale bez niego pewnie byłoby jeszcze gorzej..

IP i czas połączenia logowane. [19444022]
[05.04.2012] 12:31
zapałka
Próbujcie faktycznie terapii niekonwencjonalnych - jest szansa, że to zadziała. Ja polecam klawiterapię, bo miałam okazję rozmawiać z osobami, którymi to pomogło. Spłacam dług wdzięczności wszem i wobec pomagając ludziom poprzez informację.
Sprawdzajcie tematy klawiterapii w Internecie można poczytać za i przeciw.
Ja osobiście rozmawiałam z pacjentami leczącymi się w Katowicach (w gabinecie terapeutycznym).
Nie zawsze są to drogie terapie - czasem kosztują dużo mniej niż kasa wydana na tabletki uwierzcie !

IP i czas połączenia logowane. [19448822]
[19.05.2012] 14:02
Jonny Deep
O migrenie:
http://dbajozdrowie.blogspot.com/2012/05/mig rena-choroba-wspoczesna.html

IP i czas połączenia logowane. [19554386]
[04.06.2012] 13:44
Lukasky
Mi pomgół suplement diety "MEGGRIM" producenta z USA, ponoieważ jstem osobą aktywną fizycznie postanowiłem przetestować ten produkt i mile mnie zaskoczył. Nie wiem jak u innych ale ja czuję się świetnie i co najważniejsze bóle ustały. Dostęny jest w aptece bez recepty, na skłądnikach naturalnych i cena jest przyzwoita również. Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [19593684]
[06.06.2012] 21:35
natka8080
Belka nie reklamuj wszedzie tych orogranulek

IP i czas połączenia logowane. [19600982]

1 2 3   » 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat