o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Klasyczna
 » Odpowiedz na ten temat

ALTÓWKA CZY WIOLONCZELA????????

1 2
[27.05.2005] 13:44
Karooooo
POMOCY ! JAKI INSTRUMENT WYBRAC?! PLISKA POMOZCIE MI! mam TYDZIEŃ NA WYBÓR! P.S wymiencie zalety i wady bo nie wiem co wybrać strasznie chciasłabym grać ana 2 ale nie podołam. !!!!!!!!!!!!!!

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[10.12.2005] 16:40
dolgorlz
Słuchaj,obawiam się,że nie możesz przenieść się z instrumentu dętego na smyczkowy...Przynajmiej u mnie tak w muzyku jest...Też kedyś grałam na flecie,przeszłam jednak na obój - polecam!!!!Jest lepszy niż klarnet (bez obrazy)...A jeśli u Ciebie wolno,to polecam altówkę. Witamy w nowym rodzaju napięcia
Poprzez naród cudzoziemców
Gdzie nie wszystko znaczy być okay
Telewizyjne sny o jutrze
Nie jesteśmy jedynymi którzy powinni podążać
To wszystko wystarczy by się sprzeczać

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [5743189]
[31.08.2006] 20:31
welma09
Ja na Twoim miejscu wybrałabym altówkę!!!! Sama chodzę na II stopień do szkoły muzycznej na gitarę i zapisałam sie na I stopień na altówkę!!!
I bardzo sie z tego cieszę!!!! Wybierz altówkę!!!

IP i czas połączenia logowane. [8063630]
[31.08.2006] 21:36
klarnecista19
Ja wbrew przepowiedniom o klarnecie polecam go a powracajac do tematu to ja wybral bym wiolaczelle ale nie mozesz zapomniec ze wybor musie byc tylko i wylacznie twoja decyzja bo jesli nie bedziesz miala satysfakcji z instrumetu na ktorym grasz to to juz nie to samo ....powodzenia..

IP i czas połączenia logowane. [8064343]
[09.09.2006] 22:03
muzycznaaa
WIOLONCZELA!!!

IP i czas połączenia logowane. [8149581]
[28.04.2017] 16:07
[10.02.2007] 21:08
Marie Read  Marie_read@tlen.pl
A czy czasami altówka to nie jest instrument smyczkowy ?? Nie znam sie na instrumentach dętych.. wiec moze i tam jest "altówka". Ja wybrałam i nie załuję WIOLONCZELA

IP i czas połączenia logowane. [9591385]
[10.05.2008] 13:22
www.kursmuzyczny.pl
Marie Read (07.02.10 21:08):
A czy czasami altówka to nie jest instrument smyczkowy ?? Nie znam sie na instrumentach dętych.. wiec moze i tam jest \"altówka\". Ja wybrałam i nie załuję WIOLONCZELA

Altowka to zdecydowanie instrument smyczkowy!!!

IP i czas połączenia logowane. [12735999]
[02.06.2008] 19:15
wiolonczelistka
zdecydowanie polecam wiolonczelę

IP i czas połączenia logowane. [12862047]
[03.07.2008] 21:15
Olcyk_viola
polecam ALTÓWKĘ, ponieważ sama na niej gram i jestem bardzo zadowolona, po przejściu ze skrzypiec. wiolonczela jest duża i niepraktyczna xP co za tuman nie wiem że altówka to instrument smyczkowy? i to jeszcze muzyk

IP i czas połączenia logowane. [13045359]
[03.07.2008] 21:20
VER_VIOLA
również polecam ALTÓWKĘ - praktyczna, piękny dźwięk i w ogóle same plusy. Sama gram to wiem Poza tym na altówce gra tylko elita

IP i czas połączenia logowane. [13045390]
[08.09.2008] 16:06
blumex
Wybierz altówkę. łatwiej potem o pracę. Altowiolistów zawsze za mało.

IP i czas połączenia logowane. [13419118]
[26.10.2008] 12:33
ONA- onka
Zdecydowanie zltówka - pięknieszy dźwięk od wiolonczeli ale niestety -- dużo trudniesza

IP i czas połączenia logowane. [13703514]
[21.12.2008] 16:09
ziuta_kisiel
Ja gram na skrzypcach, ale wolałabym o wiele bardziej grać na altówce. Wolę troszkę niższe dźwięku, a niektóre dźwięki skrzypiec trochę mnie drażnią. A jeśli chodzi o wiolonczele to nie wiem jak się gra na niej dźwięk ma bardzo ładny, ale jak już ktoś wcześniej wspomniała jest trochę nie praktyczna, trochę za duża.
Więc ja bym wybrała ALTÓWKĘ!

IP i czas połączenia logowane. [14045782]
[21.01.2009] 19:26
gocha samocha
zdecydowanie WIONONCZELA .. jak wybrałam ją to myslałam ze jest zła ale to jest naprawde piekny instrument.. bardzo mało osób ga na tym instrumecie wiec jak chcesz byc wyjątkowa to wiesz

IP i czas połączenia logowane. [14234538]
[23.04.2009] 12:18
Flecistka_Aneta
Altówka trudniejsza? Matko, jak ja nie lubię takiego kategoryzowania :/ Każdy instrument jest trudny tak samo. Każdy ma swoje problemy techniczne i nie można ich ze sobą porównywać. Np. panuje taki stereotyp, że na skrzypcach to tylko geniusze grają, trzeba być absolutem. Dla laików to czarna magia, gdy widzą, że przyciska się struny w różnych miejscach i są inne dźwięki. Ale czy na dętych nie jest podobnie? Nie mają oczywiście strun, ale tak samo trzeba \"szukać dźwięku\", tyle że odpowiednim układem ust, alikwotami/przedęciami. No, ale ludzi nie mających do czynienia z muzyką jeszcze zrozumiem. Ale muzycy tak dzielący instrumenty? To paranoja! Na skrzypcach tą \"magią\" jest odpowiednie przyłożenie palców do szyjki bez progów, za to na flecie \"magią\" jest wydobywanie kilku dźwięków na jednym chwycie poprzez zmianę zadęcia.
Proszę Was, kimkolwiek jesteście, czy muzykami czy nie-muzykami, ale NIE KATEGORYZUJCIE.

IP i czas połączenia logowane. [14754927]
[01.06.2009] 20:17
BANDITA
Wyierz altówkę .
ja własnie wybieram sie na II stopień i przechodze ze skrzypiec na altowke. Ten piekny i aksamitny ton .
A co do kategorowania.. hmm
fakt moze i masz racje
ale instrumenty smyczkowe sa tylko dla tych bardzo dobrych, niemal ze sluchem absolutnym. Na instrumencie detym kazde beztalencie potrafiloby grac. Jezeli jestes muzykiem przyznasz mi racje

IP i czas połączenia logowane. [14980439]
[26.11.2009] 16:36
nietypowezyciemcmy
BANDITA (09.06.01 20:17):
instrumenty smyczkowe sa tylko dla tych bardzo dobrych, niemal ze sluchem absolutnym. Na instrumencie detym kazde beztalencie potrafiloby grac. Jezeli jestes muzykiem przyznasz mi racje

Nie zgadzam się w ogóle z tą wypowiedzią. Osobiście moje zdanie jest takie: Każdy instrument posiada to coś w sobie. Każdy instrument ma swoje wady i zalety. Na pewno nie można powiedzieć że instrumenty dęte są łatwe, to przecież głupota. Osobiście nie potrafiłabym na dętym instrumencie zagrać chociaż też jestem muzykiem. Druga rzecz to do instr. smyczkowych nie trzeba być absolutem ! Co za totalna bzdura! Ktoś kto źle słyszy nie może być w ogóle z żadnym wypadku muzykiem. Osobiście jestem altowiolistka która przeniosła się ze skrzypiec i mogę powiedzieć że dla mnie altówka jest trudniejsza technicznie za to na skrzypce jest więcej wirtuozowskich utworów więc kategoryzujmy ale bez paranoi

Jeżeli chodzi o pytanie to ja polecam altówkę chociaż wiolonczela jest również pięknym instrumentem.

IP i czas połączenia logowane. [15855359]
[30.01.2010] 14:15
Wiktuśa
wiesz...altówka to taki instrument, trochę większy od skrzypiec i ma inne brzmienie, a ja ci polecam altówkę, bo wiolonczela jest wielka , a altówka mniej miejsca zajmuje wiesz

IP i czas połączenia logowane. [16184333]
[31.01.2010] 21:46
flute16
Wyierz altówkę .
ja własnie wybieram sie na II stopień i przechodze ze skrzypiec na altowke. Ten piekny i aksamitny ton .
fakt moze i masz racje
ale instrumenty smyczkowe sa tylko dla tych bardzo dobrych, niemal ze sluchem absolutnym. Na instrumencie detym kazde beztalencie potrafiloby grac. Jezeli jestes muzykiem przyznasz mi racje

Mam pytanie czy kiedy kolwiek gralas na instrumencie dentym, ze mowisz, ze beztalencie by zagralo?? Ja gram na flecie i saksofonie i nie jest tak prosto jak ci sie zdaje!! Wez sobie waltornie i sprobuj wydobyc dzwiek to zycze powodzenia ...

IP i czas połączenia logowane. [16193099]
[31.01.2010] 21:50
flute16
nietypowezyciemcmy (09.11.26 16:36):
instrumenty smyczkowe sa tylko dla tych bardzo dobrych, niemal ze sluchem absolutnym. Na instrumencie detym kazde beztalencie potrafiloby grac. Jezeli jestes muzykiem przyznasz mi racje

Nie zgadzam się w ogóle z tą wypowiedzią. Osobiście moje zdanie jest takie: Każdy instrument posiada to coś w sobie. Każdy instrument ma swoje wady i zalety. Na pewno nie można powiedzieć że instrumenty dęte są łatwe, to przecież głupota. Osobiście nie potrafiłabym na dętym instrumencie zagrać chociaż też jestem muzykiem. Druga rzecz to do instr. smyczkowych nie trzeba być absolutem ! Co za totalna bzdura! Ktoś kto źle słyszy nie może być w ogóle z żadnym wypadku muzykiem. Osobiście jestem altowiolistka która przeniosła się ze skrzypiec i mogę powiedzieć że dla mnie altówka jest trudniejsza technicznie za to na skrzypce jest więcej wirtuozowskich utworów więc kategoryzujmy ale bez paranoi

Jeżeli chodzi o pytanie to ja polecam altówkę chociaż wiolonczela jest również pięknym instrumentem.
Zgadzam sie z Toba w pelni...
dete instrumenty nie sa proste Sama gram to wiem...

IP i czas połączenia logowane. [16193127]
[05.07.2010] 20:10
cooli
Ja bym wybrała altówkę bo jest mniejsza i łatwo ją zabrać wszędzie ! A zresztą ja sama zacznę na niej grać od września !

IP i czas połączenia logowane. [16884956]
[08.09.2010] 17:06
Altowiolinistka i skrzypaczka
Wyierz altówkę .
fakt moze i masz racje
nie zgadzam się z opinie że do grania na skrzypcach/altówce trzeba mieć słuch absolutny. sama nie mam takiego, choć mam całkiem dobry. A poza tym słuch absolutny to wcale nie jest taka dobra rzecz. to jet dosyć kłopotliwe bo każdy dysonans działa na ciebie wręcz jak piskliwy dźwięk. A ja osobiście wybrałabym altówkę!

IP i czas połączenia logowane. [17151070]
[11.09.2010] 19:17
ben36
nie zgadzam się z opinie że do grania na skrzypcach/altówce trzeba mieć słuch absolutny. sama nie mam takiego, choć mam całkiem dobry. A poza tym słuch absolutny to wcale nie jest taka dobra rzecz. to jet dosyć kłopotliwe bo każdy dysonans działa na ciebie wręcz jak piskliwy dźwięk. A ja osobiście wybrałabym altówkę!

IP i czas połączenia logowane. [17162616]
[15.01.2011] 12:32
Justynaa .
ja wybrałabym altówkę , ponieważ sama na niej gram już 4 i pół roku . Wiolonczela jest również pięknym instrumentem , ale altówka jest mniejsza , moim zdaniem ma ładniejszy dźwięk i jest mało osób na niej grających . Altówek zawsze mniej , także jeśli chodzi o jakieś zespoły kameralne , lub orkiestra , czego Ci życzę , naprawdę jest ich mało . Sama gram , także u mnie są tylko 3 altówy . Ale pamiętaj , to Twój wybór i musisz zdecydować , na którym instrumencie bd Ci się lepiej grało ; )

IP i czas połączenia logowane. [17705922]
[07.06.2011] 18:56
pyza24
Witam,
powstał nowy portalwww.polskielutnictwo.pl może tam znajdzicie odpowiedz.Są tam i lutnicy i w sumie dużo info na temat instrumentów smyczkowych.Pozdro

IP i czas połączenia logowane. [18463206]
[01.07.2011] 15:45
cooli
Wyierz altówkę .
fakt moze i masz racje
Całkowicie się z tym zgadzam !!
Ja też wybrałam altówke i jest świetnie !!
Bardzo polecam !!

IP i czas połączenia logowane. [18553388]
[08.01.2012] 00:14
Vc.Love
Oczywiście ze wiolonczela.. Ja sie w niej zakochałąm od pierwszej nuty koncertu Haydna. Hmm skończyłam pierwszy stopień na fortepianie...ale już na drugi poszłam na wiolonczele dla niej powtórzyłam ostatnią klase... naprawde warto. Altówka jest tez pięknym instrumentem ale wiolonczela jest jak wino.

IP i czas połączenia logowane. [19215219]
[24.03.2012] 08:35
Kosogłos
WIOLONCZELA jest tysiąc razy lepsza!!! gram na niej i jest świetna,ale muszę też przyznać ,że altówka też jest suuper...polecam WIOLONCZELĘ

IP i czas połączenia logowane. [19418854]
[31.03.2012] 16:11
Mart
Zdecydowanie nie zgadzam się z wypowiedzią,że altówka ma lepszy dźwięk od wiolonczeli ale jest trudniejsza. Osoba,która to pisała chyba w zyciu nie miała doczynienia z wiolonczelą. Ja gram na wiolonczeli już bardzo długo. Grałam również na altówce,na której również gra mój tata,który też uważa,że ładniejsza i trudniejsza jest wiolonczela. Aczkolwiek mimo,że gram na wiolonczeli i jest to zdecydowanie mój ulubiony instrument to poleciłabym altówkę z tego względu,że łatwiej o pracę i właśnie uważam,że jest troszkę łatwiejsza.

IP i czas połączenia logowane. [19436883]
[12.06.2012] 22:47
mantan
ONA- onka (08.10.26 12:33):
Zdecydowanie zltówka - pięknieszy dźwięk od wiolonczeli ale niestety -- dużo trudniesza

Przykro mi, ale się nie zgodzę. Na przykład przy rekrutacji do naszej szkoły muzycznej na wiolonczelę trzeba uzyskać więcej punktów z testu zdolności muzycznych. Co do dźwięku - również wiolonczela, szlachetne, oryginalne, odmienne od innych smyczkowych instrumentów brzmienie

IP i czas połączenia logowane. [19615711]
[01.07.2012] 00:13
marza1997
ONA- onka (08.10.26 12:33):

no nie wiem czy przezucenie sie ze skrzypiec na altówke jest takie bardzo trudne, altówka jest troche wieksza od skrzypiec wiec jest tylko troche wiekszy rozstaw palców. ja polecam wiolonczele ma piekną barwe według mnie piekniejsza niz altówka ale to moje zdanie. sama gram na wiolonczeli i wiem że to nie jest takie łatwe i gra na wiolonczeli jest trudniejsza od gry na altówce ponieważ jest wiecej pozycji(7) i sa tez pozycje kciukowe( gra sie przy pomocy kciuka) ja nie chciałabym zmieniac instrumentu i bardzo polecam wiolonczele. radziłabym przed wyborem posłuchać brzmienia wiolonczeli i altówki lub spróbuj zagrac na tych instrumentach zobacz w czym lepiej bys sie czuła powodzenia w wyborze

IP i czas połączenia logowane. [19662121]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat