o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

szumy uszne

1 «   13 14 15 Strony tematu:
[04.11.2015] 23:43
rilly68
Chyba najlepiej udać się do lekarza rodzinnego po skierowanie do specjalisty. Laryngolog nie jest jakoś specjalnie oblegany, to nie powinno się czekać zbyt długo. Warto również samemu dbać o słuch http://www.geers.pl/ochrona-sluchu np. nie słuchać głośno muzyki w słuchawkach.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [22048483]
[05.11.2015] 16:16
mercedes1  dodek60@tlen.pl
Metody to sa tylko czy skuteczne?
Jezeli dostaniesz pierwsze szumy
z miejsca do lekarza bo zwloka moze cie drogo kosztowac
to tez zalezy jakie masz szumy sa Kategorie A & B
jedne mozna wyleczyc
a drugie trzeba sie nauczyc z tym zyc
ja z tam zyje juz 30 lat narazie nie ma szans na wyleczenie.

IP i czas połączenia logowane. [22049275]
[23.12.2015] 10:40
awaMea
Mogę wam podrzucić namiar do bardzo dobrego laryngologa, który właśnie zajmuje się takimi sprawami, mnie wyciągnął z bardzo nieprzyjemnych dolegliwości: http://www.med-expert.pl/ na stronce jest numer telefonu, możecie śmiało się zapisać.

IP i czas połączenia logowane. [22118849]
[01.02.2016] 23:24
otoskler
Mam szumy uszne juz 30 latale tez ubytek sluchu, mam otoskleroze,mam miec zabieg w Kajetanach, czy ktos mial taki zabieg, prosze opisac jak to przebiega iczy pomoglo.Bede wdzieczna za odpowiedz, boje sie tego.

IP i czas połączenia logowane. [22178393]
[05.02.2016] 12:25
b-morawska
czy to prawda, ze szumy uszne są dlatego, że jest słaby słuch?

IP i czas połączenia logowane. [22182744]
[18.12.2017] 19:29
[08.02.2016] 09:57
dabdimek
szumy uszne mogą być wywoływane przez różne czynniki, najpierw najlepiej udać się do laryngologa, żeby zbadał dokładnie słuch, ja badania słuchu robiłem w http://www.larmed.pl/

IP i czas połączenia logowane. [22186359]
[19.03.2016] 17:22
gość 55
tilianka (14.07.2014.09 16:04):
flaber (10.05.2010.28 19:11):
A czy macie moze z tymi szumami, ze jak zaciskanie szczeke to sa glosniejsze lub jak nia poruszac to sa innego tonu??
dokładnie mam to samo, szumy są głośniejsze przy ruchach szczęką, jestem pewny, że stoi za tym staw skroniowo- żuchwowy, czyli najprawdopodobniej należałoby udać się na chirurgię szczękową.... pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [22241365]
[20.04.2016] 07:42
szafran_86
Wojtek_sx (15.01.2015.26 13:54):
Od 2 tygodni stosuję terapię neuromodulacji akustycznej w Kineticu w Warszawie. Zdecydowana poprawa (szum jeszcze jest, ale trochę cichszy oraz przede wszystkim piski ustały!), chociaż wiem, że przede mną jeszcze z kilka miesięcy terapii. Ze swojej strony polecam umawiać się z Panem Adamem - świetny specjalista. http://kinetic-cna.pl/Neuromodulacja_akustyc zna_CR

Mógłbyś napisać jak zakończyła się Twoja terapia w Kinetic?
Nabawiłem się 5 m-cy temu szumów od urazu akustycznego. Nic nie pomaga, habituacja zdała się na nic. Kinetic jest już dla mnie chyba ostatnią nadzieją...

IP i czas połączenia logowane. [22279242]
[22.04.2016] 09:25
krysia.marona
też mam szumy uszne, spowodowane przez chorobą i pewien procent utraty słuchu

IP i czas połączenia logowane. [22281992]
[08.05.2016] 14:59
Damian_F
szafran_86 - podjąłeś leczenie w kinetic-cna? Też chcę spróbować
Ktoś ma doświadczenia w ich sposobach leczenia? Z tego co wiem stosują metodę rtms

IP i czas połączenia logowane. [22300981]
[17.05.2016] 19:06
asvdsvsd
a co myslicie o aparatach sluchowych odwww.sonido.pl myslicie, ze warto zainwestowac w jakis dobry model? Dzieki z gory za odpowiedzi

IP i czas połączenia logowane. [22312538]
[13.06.2016] 09:16
szymon84
Nie do końca wiem, skąd się wzięły, ale nie dawała mi spokojnie żyć przez 3 lata - to było koszmarne. Ciągle coś piskało, gwizdało, szumiało, no szło zwariować. Lekarze rozkładali ręce, ja ciągle chodziłem zły i niewyspany... W kocu szukając czegoś w internecie trafiłem na tę stronę http://latestfromtheworld.com/48/hearclearpr o/ i wszystko zaczęło wracać do normy. Polecam każdemu, kto chce pozbyć się tego nieznośnego problemu!

IP i czas połączenia logowane. [22343269]
[27.09.2016] 11:59
KKM
Piszczy mi od ok. 15 lat. Wysoki dźwięk 4-4,2kHz z harmonicznymi w górę. Lewe ucho mocniej, prawe ok. 1/3 lewego. Głośne i upierdliwe. Samo słyszenie mam normalne.
Nic nie robiłem dotąd udając że tego pisku NIE MA. Były sportowiec, znaczy twardziel plus wyszkolona samoobserwacja. Mam 68 lat i nigdy na nic nie chorowałem, teraz wściekły że coś mi się w organizmie buntuje.
Od roku piszczenie się nasiliło, nie daje zasnąć i muszę brać proszki nasenne.
Do lekarzy nie chodziłem. Zrobiłem rezonans głowy w styczniu i teraz tomograf jakiś specjalistyczny na uszy - zmian nie ma.
Co mi pomaga: na telefon z Androidem wgrałem generator białego szumu ('white noise generator'). Do wyboru jest tego trochę, w tym wiele darmowych. Zainstalowałem pierwszy z brzegu. Od kilku dni puszczam ten biały szum 'na okrągło' przez nauszną słuchawkę Bluetooth na lewe ucho, mniej więcej na poziomie głośności tego mojego.
Efekt jest, niewielki ale zauważalny: szum 'nakrywa' pisk tak że nie męczy a samo natężenie pisku jakby powoli się zmniejsza. Na razie za krótko na bardziej zdecydowane opinie. Za miesiąc czy dwa dam znać czy taka terapia coś daje w dłuższym okresie.
Czytam na forum że parę ofiar Tinnitusa używa białego szumu nagranego na CD, to chyba będzie to samo co ja stosuję. Ukłony dla wszystkich Sióstr i Braci w męce.

IP i czas połączenia logowane. [22456673]
[11.10.2016] 20:19
kurgan
KKM, jak byś miał jakieś zmiany na lepsze to daj znać.Pozdrawiam również mojego Brata w cierpieniu.

IP i czas połączenia logowane. [22474305]
[14.10.2016] 08:37
Husar55
Słuch to jeden z najważniejszych i najbardziej wrażliwych ośrodków zmysłu człowieka dlatego też należy o to nieustannie dbać. Pracuję obecnie w fabryce przy produkcji okien i hałas jest czasem nie do zniesienia. Dlatego też zaobserwowałem u siebie że pojawiają się jakieś szumy w lewym uchu. W pracy nie tylko ja mam takie problemy dlatego zgłosiliśmy to wszystko pracodawcy który poprosił fachowców do mierzenia natężenia hałasu od http://eco-noise.pl/ aby wykonali niezbędne pomiary. Ich wyniki nie były dla nas zaskoczeniem. Wiele wskaźników wyszło ponad normę dlatego też muszą być u nas wprowadzone jakieś zmiany no bo przecież tak się nie da pracować a nie zamierzam być głuchy na stare lata. I w ten oto sposób macie idealny przykład podany jak na tacy że o swoje w pracy trzeba zawsze walczyć. No bo przecież jakbyśmy z kilkoma pracownikami tego nie zgłosili no to nic by z tego nie wyszło i sprawa rozeszłaby się po kościach. A czy Wy w pracy mieliście kiedyś podobną sytuację ? Jestem tego na prawdę bardzo ciekaw dlatego proszę dajcie mi znać w komentarzach co o tym sądzicie będę na prawdę wdzięczny.

IP i czas połączenia logowane. [22477548]
[29.11.2016] 14:35
fretr
Dr Dorota Rojek z Mille Medica to bardzo dobry specjalista od szumów usznych

IP i czas połączenia logowane. [22537343]
[05.12.2016] 21:51
kolil
Cześc, czy ktoś ma wiedzę czy stacjonarne generatory szumów mogą być zastąpione przez głośnik bluetooth i opalony white noise z np. youtuba?

IP i czas połączenia logowane. [22546934]
[27.01.2017] 12:11
anri_55
Nie wiem co miałeś do tej pory, ale polecę odwiedzić ichwww.centrummedyczne.com.pl . przeprowadzają bardzo dobre badania. Masz tam m.in. diagnostyka i leczenie chorób narządu słuchu i narządu równowagi. Możesz popytać się, czy w twoim przypadku mieli by coś do zaoferowania. Zapytać zawsze można. Polecam

IP i czas połączenia logowane. [22617297]
[27.01.2017] 12:16
martynaa12
Najlepszym specjalistą w warszawie jest pan Marek Tulibacki z http://veritamed.com byłam pare razy u niego, profesjonalista i fachowiec

IP i czas połączenia logowane. [22617309]
[14.02.2017] 10:40
marcin334
Przy poważniejszych chorobach jak astma czy mukowiscydoza to warto też w lepszy inhalator zainwestować. Ten co mamy teraz czyli Pro Sanity jest dość wydajny. Szybko inhaluje, łatwo można wielkość cząsteczki dopasować sobie, no i chyba najważniejsza rzecz jest taka, że urządzenie jest w miarę ciche. Przy regularnej terapii to naprawdę im mniej decybeli tym dużo większa ulga.

IP i czas połączenia logowane. [22645362]
[13.03.2017] 09:55
grotek_013
Ja mam aparat odwww.sonido.pl (nawiązując do pytania jednej poprzedzających mnie osób) sprawdza się naprawdę świetnie. Nie miałem z nim żadnych problemów, mogę polecić.

IP i czas połączenia logowane. [22675965]
[21.03.2017] 13:37
krzysztoskoz
Na szumy w uszach to mi osobiście pomaga generator dźwięków. Proste rozwiązanie, ale skuteczne. Nie trzeba się jakimiś lekami faszerować. Model sobie zamówiłam ten sam co używała Meryl Streep w jednym z filmów. Na stronie astrex.pl/sound-therapy-system-s-550-05-generator-dzwiekow-s tres-zmeczenie-bezsennosc-szumy-uszne.html masz całą specyfikację i instrukcję obsługi. Korzystałam również z konsultacji telefonicznych . Wszystko wytłumaczą. Rozsądna cena jak się porówna z innymi generatorami tej klasy.

IP i czas połączenia logowane. [22685731]
[27.04.2017] 10:22
micz
JarBar - czy możesz napisać czy pomógł ci twój plan?

IP i czas połączenia logowane. [22721128]

1 «   13 14 15 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat