o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Niepełnosprawni
 » Odpowiedz na ten temat

szumy uszne

1 «   8 9 10 11 12 13 Strony tematu:
[13.06.2012] 21:06
Natka80
10 lat..ja mam to dopiero miesiąc.. stąd wniosek że nawet po 10 latach nie można się przyzwyczaić...nie przerażaj mnie...
pozdrawiam

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [19617913]
[27.06.2012] 15:45
adelllll
moja babcia miała odwieczny problem z szumami usznymi, jakiś czas temu lekarz przepisał jej cavinton forte i po kilku miesiącach przypadłość ustała, proponuje zapytać lekarza o ten lek bo jeśli przypadłość jest nieznośna to współczuję, ja chyba nie potrafiłabym normalnie funkcjonować z czymś takim.

IP i czas połączenia logowane. [19652882]
[01.07.2012] 22:14
fermart
piskuszny (12.06.13 18:41):
walczę ponad 10lat z dzwiękami usznymi.Ostatnio odkryłem coś co pozwala na pewien czas mieć ciszę. Powstaje to po zażyciu 50 kamagry. Czy ktoś z tym się spotkał. Laryngolog potwierdził że rozszerza wszystkie naczynia krwionośne. Apropo. Miło jest słyszeć własny oddech.
niewiarygodne, że przez tyle lat nikt nie mógł Ci pomóc...a jakie leki stosowałeś? próbowałeś wspominanego przez adelllll leku cavinion?

IP i czas połączenia logowane. [19664074]
[04.07.2012] 11:22
adelllll
u mnie akurat lek się sprawdził, więc może i Tobie pomoże, warto zapytać lekarza, jeśli nie chcesz dalej się męczyć.

IP i czas połączenia logowane. [19670751]
[04.07.2012] 14:18
Natka80
adel mówisz o tym leku cavinton forte? pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [19671235]
[31.07.2014] 13:27
[13.07.2012] 15:20
adelllll
tak chodzi o ten lek, moja babcia przyjmowała dawkę 10 mg - czyli 1 tabletkę trzy razy dziennie, czyli razem przyjmowała 30 mg leku.

IP i czas połączenia logowane. [19694560]
[23.07.2012] 01:11
edit
polecam radyjko, sama sobie kupiłam i są niezłe
http://www.astrex.pl/category/en/generatory- dzwiekow

IP i czas połączenia logowane. [19718177]
[27.07.2012] 18:21
adelllll
edit iTwoim zdaniem taki sprzęt ma mi pomóc w pozbyciu się szumów usznych, bo osobiście jestem bardzo sceptycznie nastawiona na tego rodzaju rozwiązania, chybą wolę swój cavinton forte, przynajmnej wiem że działa.

IP i czas połączenia logowane. [19728362]
[02.09.2012] 00:50
Mila
Przez 8 miesięcy miałam szumy i trzaski w jednym uchu, które najgorsze były w nocy. Robiłam wszystkie możliwe badania u laryngologa i audiologa. Wszystko było ok. Potem okazało się, że to objaw boreliozy - od kleszcza, i po 2 miesiącach leczenia antybiotykami objawy w uchu kompletnie ustąpiły.

IP i czas połączenia logowane. [19814866]
[02.09.2012] 00:54
Mila
Przez 8 miesięcy miałam szumy i trzaski w jednym uchu, które najgorsze były w nocy. Robiłam wszystkie możliwe badania u laryngologa i audiologa. Wszystko było ok. Potem okazało się, że to objaw boreliozy - od kleszcza, i po 2 miesiącach leczenia antybiotykami objawy w uchu kompletnie ustąpiły.

IP i czas połączenia logowane. [19814880]
[02.09.2012] 16:23
altremisa
uwazajcie na antybiotyki aminoglikozydy,makrolidy i inne. nie bierzecie ich... gluchota i szum uszny spowodowany przez leki ototoksyczne jest najgorszym mozliwym schorzeniem tego typu. jest nieuleczalny lekami zwiększającymi ukrwienie ani tlenoterapią jak w przypadku gluchoty idiopatycznej bądź urazu akustycznego. szczerze powiedziawszy lepiej leczyc infekcje czyms naturalnym niz truc sie antybiotykami bo ... moze sie zdarzyc ze wyrządzicie sobie krzywdę...tak jak mnie lekarze wyrządzili podając antybiotyk erytromycynę. teraz kazdy z nich rozklada ręce i mówi ze to na pewno bakterie spowodowaly szumy. bzdura.

IP i czas połączenia logowane. [19816475]
[28.09.2012] 07:51
pitrma
Czy ktoś z Was był leczony zastrzykami bezpośrednio do ucha przez przekłucie błony bębenkowej?

IP i czas połączenia logowane. [19882443]
[01.10.2012] 15:56
do pitrma
chodzi ci pewnie o ten szwajcarski lek am 101? Ja się nie zdecydowałam na to, przekłucie błony bębenkowej może skończyć się całkowitą utratą słuchu na jedno ucho a jak pytałam doktora co się tym lekiem zajmuje to sam przyznał że do tej pory nikogo nie wyleczyli całkowicie...

IP i czas połączenia logowane. [19890823]
[02.10.2012] 12:22
pitrma
odp. na wpis powyżej.
Jednak zdecydowałem się na tą terapię zastrzykami. Nie wiem czy to jest am101, bo nie pytałem. Ale to są jakieś sterydy, pani doktór robi zastrzyk przez błonę bębenkową do środka uch. Po pierwszym zabiegu szum ucichł o połowę po drugim zabiegu prawie znikł. dzisiaj idę na 3-ci zabieg. Nie ogłuchłem jak to sugerował jakiś lekarz. Z doświadczenia wiem że niektórzy lekarze nie potrafią nam pomóc ale nigdy nie przyznają się do tego ponieważ za wszelką cenę nie chcą abyśmy zmienili lekarza , dla nich liczy się tylko aby zedrzeć z nas jak najwięcej.
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [19892702]
[03.10.2012] 14:07
Rafał Walczak
do kolegi powyżej:
napisałbyś coś więcej o tym? Gdzie to robiłeś i czy błona bębenkowa szybko Ci się zagoiła? Bardzo proszę. Jutro jadę do warszawy na taki zabieg, zastrzyk do ucha przez błonę bębenkową i bardzo się boję uszkodzenia słuchu.

IP i czas połączenia logowane. [19895505]
[03.10.2012] 17:54
pitrma
Nie bój się, jest to bardzo nie przyjemne ale znośne. Lekkie przekłucie błony bardzo cienką igłą i wprowadzenie lekarstwa. Po zabiegu boli około 30 min., ale nie jest to bardzo straszny ból. Ja chodzę na tą terapię do doktór Pierchały na ul. Siemińskiego 19/503. A Ty gdzie będziesz to robił?

IP i czas połączenia logowane. [19895982]
[03.10.2012] 17:55
pitrma
Błona goi się po kilku godzinach.

IP i czas połączenia logowane. [19895985]
[03.10.2012] 18:12
nowyGKW
panowie(a właściwie pitrma) możecie napisać w jaki sposób nabawiliście się szumów usznych? przyszły same. były efektem zapalenia ucha czy urazu akustycznego? w moim przypadku to ta ostatnia przyczyna.

IP i czas połączenia logowane. [19896025]
[03.10.2012] 18:16
nowyGKW
i pytanie do Natka80-jak tam, poradziłaś sobie z szumami? zmniejszyły się?

IP i czas połączenia logowane. [19896036]
[03.10.2012] 18:21
Rafał Walczak
ja u doktora Morawskiego w szpitalu klinicznym na Banacha w Warszawie. Tylko się zastanawiam czy mówimy o tym samym leku? To ma być próba kliniczna, można ten lek "AM-101" stosować tylko do 3 miesięcy od wystąpienia szumów. Jest 1/3 ryzyka że dostanie się placebo. Polecił mi ten lek laryngolog w moim mieście.
Jutro jadę do Warszawy z samego rana, odchodzę już od zmysłów.

IP i czas połączenia logowane. [19896050]
[03.10.2012] 18:23
Rafał Walczak
Daj też proszę znać jak się czujesz po trzecim zastrzyku.

IP i czas połączenia logowane. [19896062]
[03.10.2012] 18:53
pitrma
Nie zadręczaj się i nie myśl o tym. ja jestem już po trzecim zastrzyku jutro idę na czwarty ostatni. Jest o wiele lepiej. szum prawie ucichł ale cały czas jest. Nie jest już tak uciążliwy jak wcześniej. czasami mam wrażenie że całkiem znikł. Jestem przekonany że ta terapia mi porze ale na to trzeba czasu. Co będzie po terapii, tego nie wiem, zobaczymy, wiem jedno że teraz zacząłem normalnie funkcjonować.

IP i czas połączenia logowane. [19896140]
[03.10.2012] 19:22
Rafał Walczak
Dziękuję Ci pitrma za odpowiedź. Doceniam to.
Wygląda na to, że mówisz o podobnej, ale innej terapii szumów usznych niż ja. Jeżeli nie pomoże mi ta na którą jadę jutro, z pewnością zgłoszę się do pani doktor Pierchały.
Jeśli to nie tajemnica - mógłbym jeszcze spytać jak u Ciebie te szumy się zaczęły?
Życzę Ci powodzenia w walce z tą jakże uciążliwą dolegliwością.

IP i czas połączenia logowane. [19896216]
[03.10.2012] 19:36
nowyGKW
ponawiam prośbę. Mój post chyba został niezauważony.. Rafale, też napisz, jeśli możesz. Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [19896285]
[03.10.2012] 19:39
pitrma
W lutym się przewróciłem i uderzyłem głową o ziemię. ból szybko minął a w maju zaczęły się szumy. Czy to od tego uderzenia tego nie wiem, ale po tym uderzeniu miałem takie dudnienie w głowie , zazwyczaj jak szybko poruszałem głową (prawo-lewo). Byłem u neurologa i dostałem betaserc i tak jak napisałem w maju dostałem szumów. Jutro jak wrócę z zabiegu napiszę.

IP i czas połączenia logowane. [19896294]
[04.10.2012] 19:25
Rafał Walczak
Wróciłem z zastrzyku. Póki co nic nie pomogło.
pitrma daj znać jak Ty się czujesz.

IP i czas połączenia logowane. [19898645]
[04.10.2012] 20:06
pitrma
Ja też przed chwilą wróciłem, ja jestem już po 4-tym zastrzyku, jest lepiej ale cały czas lekko szumi. Pani doktor powiedziała że teraz trzeba trochę poczekać ale jeżeli szum nie minie terapię trzeba będzie powtórzyć. Ja tej pani doktór bardzo ufam, bo wiem że mnie wyleczy. Na pierwszej wizycie powiedział że na pełne wyleczenie trzeba troszkę czasu. Dziś rano po przebudzeniu miałem bardzo lekki szum aby go usłyszeć musiałem się wsłuchiwać. Wim że będzie dobrze.

IP i czas połączenia logowane. [19898831]
[05.10.2012] 18:49
Rafał Walczak
Ucho trochę boli dziś i coś tam dziwnie w nim trzeszczy jak przełykam ślinę, ale nie zapeszając mam wrażenie że z piskiem trochę lepiej... Nadal jest ale taki jakby nieco cichszy?

IP i czas połączenia logowane. [19901174]
[05.10.2012] 21:54
pitrma
Rano po przebudzeniu zupełna cisza, szczęśliwy wyszedłem do pracy, niestety po południu szum powrócił co prawda niewielki ale powrócił. Tak jak pani doktór powiedziała, może cichnąć i powracać, Ale teraz wiem że w moim przypadku jest to do wyleczenia. Być może trzeba będzie kurację powtórzyć bo lekarstwa było za mało, zobaczymy za kilka dni.

IP i czas połączenia logowane. [19901766]
[06.10.2012] 19:01
Rafał Walczak
Super! Bardzo miło to słyszeć że ktoś się z tego (niemal) wyleczył. Czy napisałbyś dokładnie jakie lekarstwo dostajesz w zastrzykach? Chciałbym sprawdzić czy gdzieś w moim mieście miałbym możliwość wykonania podobnej terapii.

IP i czas połączenia logowane. [19903797]

1 «   8 9 10 11 12 13 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat