o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Auto-Moto
 » Odpowiedz na ten temat

moto-doktor

1 2 3 4 Strony tematu:
[05.05.2005] 19:01
ciekawy waszego zdania
Różne są opinie na temat specyfików typu moto-doktor. Mechanicy zwykle twierdzą że jest to gówno. Inni moze twierdzą inaczej. Jestem ciekaw opinii osób które tego używały. Czy faktycznie można przedluzyć tym życie umierajacemu silnikowi? Na jak długo? Czy są jakieś uboczne skutki typu zatkane kanały olejowe? Proszę o wpisy ludzi którzy eksploatowali takie uszlachetniecze jakiś dłuższy okres czasu. Pozdrawiam!!!

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[05.05.2005] 20:38
japan cars
jak jezdzilem jeszcze suzuki maruti to moja mama dala sie podpuscici i mechanik wlał jej to gówno do silnika...ja p....ile klopotów bylo, po uruchomieniu auto tak dymilo ze nic nie bylo widac. skonczylo sie na remoncie silnika. jednoczesnie zrobie tutaj antyreklame "zacnemu" warsztatowi, który przyczynil sie do tego. moto-filtr w gostyniu, brawa dla tych panów!

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [4217293]
[05.05.2005] 22:23
woj
Do japan cars -może wlali ci specyfik do czyszczenia silnika z nagarów. Najgorsze co mogli Ci zrobić pseudo mechanicy. Po zalaniu tego gówna i wypłukaniu nagarów z silnika robi się szrot z silnika (nagar również uszczelnia silnik) i zmniejsza się ciśnienie sprężania i silnik zaczyna brać oliwę. Mnie również proponowali kiedyś z 10lat temu taką usługę i to wcale nie za małą kasę, ale na szczęście nie dałem się namówić, ale mój znajomy tak - dlatego to wiem.
W Moto-Doktora również nie wierzę - martwego silnika nie ożywisz jakimś gównem, zmień lepiej auto, kup silnik na szrocie, wymień pierścienie, albo cokolwiek, ale nie zalewaj niczego do oleju.
pozdrawiam....

IP i czas połączenia logowane. [4217937]
[06.05.2005] 10:07
daj
sobie z tym spokoj... to tak jak zaklejac wodociag plastrem zamiast wymienic rure. jakos bym nie mogl wierzyc silnikowi polatanemu chemicznym ustrojstwem. nigdy w zyciu bym tego nie zalal bo potem by byla nie tylko naprawa ale i czyszczenie silnika.

IP i czas połączenia logowane. [4219417]
[07.05.2005] 17:56
_mirro_
Kumpel kiedyś lał to do poldka. wiem że dosyc długo nim jeździł ale czy brał dalej olej czynie to nie wiem. Wiem tylko że przy każdej wymianieoleju wlewał jednego. Potem go zezłomował bo miał wypadek , ale ten silnik chyba jeszcze chodził nie najgorzej. Sam jednak nie używałem. Może to i dobre jezeli i tak już czas na remont a nie ma narazie kasy. Trochę moze czas remontu sie odsunie.

IP i czas połączenia logowane. [4228139]
[18.11.2017] 22:47
[07.05.2005] 17:56
_mirro_
Kumpel kiedyś lał to do poldka. wiem że dosyc długo nim jeździł ale czy brał dalej olej czynie to nie wiem. Wiem tylko że przy każdej wymianieoleju wlewał jednego. Potem go zezłomował bo miał wypadek , ale ten silnik chyba jeszcze chodził nie najgorzej. Sam jednak nie używałem. Może to i dobre jezeli i tak już czas na remont a nie ma narazie kasy. Trochę moze czas remontu sie odsunie.

IP i czas połączenia logowane. [4228140]
[07.05.2005] 21:50
zoorro
Moto-doktor to nic innego jak zageszczacz oleju.Wlałem kiedys to gowno do silnika bo mi bral olej no i rzeczywiscie zaczoł mniej brac.Ale okazało sie ze od wymiany do wymiany zaoszczedziłem 1litr oleju.Wiec lepiej było dolac ten litr oleju{a jezdzilem na tanszym ze wzgledu na duże złuzycie}. bo był tanszy nisz to gówno

IP i czas połączenia logowane. [4230148]
[09.05.2005] 16:04
Kiedyś kumpel kupił
Omegę chodziła cacy, ale do wymiany oleju bo się okazało, że był zalany pół oleju, i pól doktora

IP i czas połączenia logowane. [4239031]
[22.03.2007] 00:16
dawi
witam.
nalałem to do opla vectry 1700 diesel, z ciekawości.
jechałem do szkoły z głogowa do wrocławia. w połowie drogi wlałem dodatek według usługi.
Był to najgorszy dzień w moim życiu.po zalaniu praca silnika była cichsza ale tak jakby stracił na mocy.po dojechaniu do wrocławia zaczął kopcic silnik niesamowicie, tak jak by jechało 5 ciężarówek star(poważnie), motor stracił na mocy.
Z ekspertyzy wyszło ze ten ''zagęszczacz'' zapchał i zablokował pierścienie na jednej z komór cylindra.Skończyło się tym że spaprałem silnik i sprzedałem auto za pół dceny rynkowej.
ODRADZAM STOSOWANIA!!!!

IP i czas połączenia logowane. [9916691]
[10.06.2007] 20:55
pafni
Stukały mi zawory, więc wlałem doktora, zawory nie przestały stukac bo się okazało, że cały rozrząd trzeba wymienic, po za tym nic negatywnego nie zauważyłem. Po wymianie wałka rozrządu już nie wlewałem doktora, ale nie mam negatywnego nastawienia do tego typu środków.

IP i czas połączenia logowane. [10515163]
[02.12.2007] 18:26
Cobra24
Moto Doktor hmmm pamiętajmy że jednak nasz padnięty silnik nieuratuje 15zł ja sam stosowałem taki środek i powiem tylko tyle że niezaszkodzi ale i niepomoże fakt można stosować jako dolewka do silnika (ale czy sie opłaci) przyczym pamiętajcie niewciskać gazu do dechy ponieważ pierścienie są tak wytarte że i zagęszczony olej dostanie się do kpmory spalaniei wtedy niebędzie świata za wami widać a silnik wystarczy że dobrze przygrzejecie pójdzie uszczelka pod głowicą tłoki napuchną do granic i pierścienie zaqłatwiome na amen a więc dbajcie o dobre chłodzenie a nie wierzcie w jakieś środki uleprzające tym bardziej jak kosztuje on 15 zł a remont silnika kilka ładnych stówek

IP i czas połączenia logowane. [11766859]
[19.09.2008] 01:11
GolfIII
Mam świadomość tego, że syfa pudrem się nie wyleczy, ale postanowilem kiedyś (z ciekawości) sprawdzić ten specyfik. Moje doświadczenia: silnik bierze mniej oleju, pracuje ciszej, bardziej gładko - zwiększyla ię też jego moc. O żadnym dymieniu w moim wypadku nie było mowy - odwrotnie, zmniejszyło się. Stosuję preparat WEDŁUG ZALECEŃ od ponad roku, jeżdżę bardzo dużo. Żaden to cud, ale - jeżeli silnik nie jest szczególnie do@@@any - na pewno wspomaga jego pracę. Jeżdże Golfem 1.6 w gazie.

Pzdr.

IP i czas połączenia logowane. [13478973]
[22.09.2008] 13:00
zige
poproszę o nazwe tego specyfiku

IP i czas połączenia logowane. [13501570]
[22.09.2008] 14:57
ddd999
A mi tego nie polecali do volvo jak byłem w serwisie raczej mówi że to tylko może pogorszyć prace silnika ale jeśli wam pomogło.

IP i czas połączenia logowane. [13502448]
[21.11.2008] 19:20
zbynek12
No cos Ty wymyslił za moto-doktor???jest taki wsapniały specyfik jak ceramizer,ten naprawde ci pomoze

IP i czas połączenia logowane. [13869921]
[21.11.2008] 19:25
zbynek12
Ceramizer to nawet zrobi z Twojego złoma,lepszy silnik niz fabrycznie nowy,bo wyceramizuje ci wszystkie wezły tarcia i zmniejszy opory tarcia wewnetrznego co spowoduje lepsze jego osiagi

IP i czas połączenia logowane. [13869955]
[07.01.2009] 18:15
TDI.2.0
Witam nalalem doktorka do 2.0 TDI bo byl tak zajechany ze mial przedmuchy 200 tys przelotu a silnik zwloki nalalem tego wynalazku bo dmuchalo nawet bagnetem i teraz jest wszystko ok musialem to zrobic i niezaluje !!!

IP i czas połączenia logowane. [14144685]
[11.01.2009] 06:15
hehehihi
jest to specyfik często stosowany przez handlarzy jako że dwie buteleczki wlane do zajechanego silnika powodują zanik dymienia na jakieś 200 - 300km więc na giełdę można dojechać i złoma sprzedać

IP i czas połączenia logowane. [14167430]
[26.01.2009] 18:37
PMcoollee
ddd999 (08.09.22 14:57):
A mi tego nie polecali do volvo jak byłem w serwisie raczej mówi że to tylko może pogorszyć prace silnika ale jeśli wam pomogło.

ale pewnie polecili Ci auto zostawic unich do naprawy

IP i czas połączenia logowane. [14264998]
[30.01.2009] 18:12
monisica19
Cobra24 co to za idiotyzmy OPOWIADASZ ty głąbie nie masz bladego POJĘCIA na temat budowy silnika cyt. " ponieważ pierścienie są tak wytarte" czym wyżarte młotku , buraku jeden , nie kompromituj się , cwaniaka rżniesz a nie wiesz o czym piszesz ..

IP i czas połączenia logowane. [14292771]
[04.02.2009] 17:10
motur
no ja takie specyfiki stosowalem w 3 rodzajach pojazdów:
polonez rok 1994, po 200tys km
skoda felicia 2000 rok po 270tys km
motocykl dniepr mt-11 rocznik 1987 i tylko Bóg jeden wie ile km nabitych (licznik 50 000, ale jest tylko 5 cyfrowy...)

i co powiem kolejno:
w polonezie sprawdził się znakomicie, niemalże tak jak zapowiada etykietka - zużycie oleju spadło bardzo, silnik pracował równiej, nie kopcił tak bardzo no i jeździ już prawie 5000km od wlania specyfiku, teraz szykuje mu sie zmiana oleju. w tym okresie tylko RAZ uzupełniałem olej w silniku-1l. Wcześniej przed zalaniem moto-doktora zużywał jakieś 0,5-0,75 litra na 100km, także różnica ogromna

w skodzie - po jakichś 200 kilometrach nastąpiła awaria silnika spowodowana uszkodzeniem uszczelki pod głowicą (prawie nic z niej nie zostało), choć mogło to być spowodowane także już zwykłym zużyciem silnika w tym samochodzie, na co wskazywały już poprzednie objawy, które chciałem "naprawić" specyfikiem. Mechanik po naprawie powiedział, że "ten glut coś pan zalał uratował tłoki", ponieważ silnik w trakcie awarii wyrzucił płyn chłodniczy przez wydech (istna CHMURA dookoła samochodu)a olej wyrzygał na siebie a że to było na autostradzie więc jeszcze jechałem w ten sposób 80km/h przez jakieś 30km.... także nie wiem co myśleć.... skoda teraz po naprawie jeździ dalej, może cofnę licznik do 120 tys i sprzedam, będzie się ktoś cieszył

w motocyklu - znacznie obniżone zużycie oleju, zniknęły niedomagania układu smarowania, jak wcześniej olej wyciekał mi spod głowicy tak przestał, i nawet silnik już się nie grzeje tak mocno jak przedtem.... odkąd wlałem ten spoecyfik motocykl zrobił ok 600km większość w trudnych warunkach (teren, no i zima)

generalnie wniosek mój jest taki, że ten specyfik pomaga przy silnikach naprawdę starej konstrukcji - takich sprzed 15 lat co najmniej. Nowsze po prostu są zbyt delikatne i mają zbyt zaawansowane układy smarowania, które po prostu się zapychają tymi glutami.
Mam nadzieję że moja wypowiedź rozwieje czyjeś wątpliwości

IP i czas połączenia logowane. [14323521]
[04.02.2009] 21:37
ANDRZEJ 75
witam wypowiadają się osoby które maja dojechane silniki i to nic dziwnego że opinie są negatywnegdyby stosując uszlachetniacz znacznie wcześniej to by go chwalili ja mam ASTRE II I STOSUJĘ MOTODOKTORA DO KARZDEJ WYMIANY I JEST SUPER WCZEŚNIEJ MIAŁEM COROLLE ROBIŁEM TAK SAMO TO DOBRY ŚRODEK I NIGDY NIEMIAŁEM PROBLEMÓW ZWIĘKSZA ŻYWOTNOŚĆ ALE NIE W OSTATNIEJ CHWILI TYLKO PROFILAKTYCZNIE PRZY KAŻDEJ OLEJU WYMIANIE NAPRAWDĘ POLECAM

IP i czas połączenia logowane. [14325344]
[03.05.2009] 18:25
zawor500
Lepsze ceramizery są bo przynajmniej działają.

IP i czas połączenia logowane. [14811447]
[20.06.2009] 22:46
crazysawoperator
zawor500 (09.05.03 18:25):
Lepsze ceramizery są bo przynajmniej działają.

A sam w to wierzysz?? bo ja nie . Mój ojciec lał to do chevroleta luminy i wsio bylo ok... na początku fak, że silnik miał500KKM przebiegu ale jak to nalał to wyje... uszczelke pod głowicą i silnik kaplica!! to chu... jest dla naiwnych tępaków

IP i czas połączenia logowane. [15088826]
[20.08.2009] 17:42
tak mi sie wydaje
mój kolega stosuje moto doktor do forda oriona, chyba 20 latka. Jest zadowolony, bo mówi, że wogóle nie mógł bez tego jeździć. Wynika stąd, ze warto to wlać WYŁĄCZNIE do zniszczonych silników. Uszczelniacz do szczelnego - to brzmi głupio. Stary, spalający olej silnik (nie tracący olej przez uszczelki) - jak najbardziej.

IP i czas połączenia logowane. [15366393]
[20.08.2009] 17:54
mikoleska
Niepolecam !
Zniszczyłam tak silnik 1.6 16v 3drzwi w astrze I z 94r.
Naprawa okazała się nieopłacalna i auto musiałam na szybko sprzedać za 900zł. , bo potrzebowałam pilnie (!) inny do jazdy i kupiłam za 2500 hjunday akcent 1.3 84KM z 95r. i bez wkładu jeżdzę już drugi rok - polecam skośnookie wynalazki - naprawde są trwałe!

IP i czas połączenia logowane. [15366422]
[20.08.2009] 21:07
jarosławek
mikoleska (09.08.20 17:54):
Niepolecam !
Zniszczyłam tak silnik 1.6 16v 3drzwi w astrze I z 94r.
Naprawa okazała się nieopłacalna i auto musiałam na szybko sprzedać za 900zł. , bo potrzebowałam pilnie (!) inny do jazdy i kupiłam za 2500 hjunday akcent 1.3 84KM z 95r. i bez wkładu jeżdzę już drugi rok - polecam skośnookie wynalazki - naprawde są trwałe!

ale napisz nam co konkretnie wlałeś jakiej firmy, moze wtedy będziemy psy wieszać na jakimś konkretnym produkcie.

a co do skośnookich to masz racje, ja tez koreańskim i nienarzekam.

IP i czas połączenia logowane. [15367098]
[23.08.2009] 00:18
b.ner
skośnookie wyspowe - od zawsze
skośnookie z kontynentu- nie wszystkie Mamo kup mi!www.citroen.pl/citroen-c6-w-szczegolach/ C6

IP i czas połączenia logowane. [15377074]
[11.10.2009] 05:24
mudzina
Lałem to cudo do kilku aut i doszedłem do wniosku że w benzynowych wysoko obrotowych nie zdaje egzaminu, jedynie wycisza pracę silnika. Nie wiem w jaki sposób to coś może zajechać silnik i nie mam pojęcia jak to zrobiły osoby wypowiadające się przede mną na forum.
Najlepszy efekt dał w VW T2 1.6D silnik zajechany popalone tłoki pierścienie wytarte, po odpaleniu nie chodził na dwa cylindry przez jakiś czas pomimo wciśniętego gazu w podłogę. Po zagrzaniu przerywał na wolnych obrotach pomimo tego że obroty biegu jałowego były sporo podniesione. Po zalaniu natychmiastowa poprawa o wiele cichsza praca, przestał przerywać. A najdziwniejsze jest to że kultura pracy poprawiała się przez jakieś tyg po tym czasie silnik pracował równo a po odpaleniu pracowały wszystkie cylindry. Jak za 15zł bardzo dobry efekt.

Moim zdaniem nie zaszkodzi, a jeżeli się komuś nie podoba efekt zastosowania to po wyminie oleju nie powinno wiele go zostać w silniku.

Ps. teraz zalałem go do tranzita 2,5D

IP i czas połączenia logowane. [15617342]
[19.10.2009] 22:23
fronterka
witam chciałem zapytac jakiej marki ma pan auto bo ja mam opla frontere 2.3 TDI i takze mam przedmuchy ale tylko przez gorny korek od wlewu oleju chciałbym zeby napisał mi pan dokładnie jaki pan wlał motodoktor jaką ilosc wszystko dokładnie i gdzie mozna taki dostac prosze o szybką odpowiedz dziekuje

IP i czas połączenia logowane. [15660093]
[20.10.2009] 19:46
Hektorius Vactis
fronterka (09.10.19 22:23):
witam chciałem zapytac jakiej marki ma pan auto bo ja mam opla frontere 2.3 TDI i takze mam przedmuchy ale tylko przez gorny korek od wlewu oleju chciałbym zeby napisał mi pan dokładnie jaki pan wlał motodoktor jaką ilosc wszystko dokładnie i gdzie mozna taki dostac prosze o szybką odpowiedz dziekuje

na początek wystarczy jeden litr na 5000 km .... i obserwować....jak nie będzie efektów to zwiększyć dawkę do dwóch litrów ...... a jak to nie pomoże to pozostaje kapitalka silnika lub jego podmiana

IP i czas połączenia logowane. [15663886]

1 2 3 4 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat