o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

przedłużająca się miesiączka

1 2 3 4 5 Strony tematu:
[02.03.2008] 16:07
Madzia1993
Odp prosze pisac na moje gg:
844183
z góry dziękuję...
prosze po9mórzcie mi z tym problemem...

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [12325337]
[05.03.2008] 18:03
kaskas
Nie przejmuj się! Każdy ma inaczej i z pewnością wkrótce dostaniesz pierwszą miesiączkę. Moja koleżanka dostala w wieku 16 lat Wiele zalezy od budowy ciała, hormonow itp

IP i czas połączenia logowane. [12349877]
[09.03.2008] 08:48
zmartwiona...
Hey wszytkim mam 13 lat ..jakies 3 tygodnie sie masturbowałam.. a teraz spoznia mi sie okres juz jakies 4 dni... boje sie ;(( nie wiem czy jakas inna ciecz oprocz spermy moze zaplodnic boje sie komu kolwiek o tym powiedziec a do ginekologa ani lekarza na pewno nie pojde... boje sie;(( help!!!!;(( wiem ze to glupie co napisalam ale to prawda ;(( mam nadzieje ze ktos mi pomoze;((
jak cos to to moj adres email piszcie na niegowww.paliskaa@wp.pl prosze o pomoc;((

IP i czas połączenia logowane. [12375207]
[09.03.2008] 13:16
kaskas
spokojnie, na pewno nie jestes w ciazy!!! zapladnia tylko sperma i to w konkretne dni ( płodne)

IP i czas połączenia logowane. [12376285]
[09.03.2008] 18:00
malenka8484
Dziewczyny, czy któraś z was obserwuje swoje cykle? Tzn. mierzy temperaturę? Bo mi się wydawało, że mam nieregularne, a jednak nie - wszystko zależy od tego kiedy jest jajeczkowanie. Wejdźcie sobie np. nawww.npr.lua.pl tam jest wytłumaczone jak mierzyć temperaturę i kontakt jest, więc można się poradzić. a z tym okresem to ja bym poszła do jakiegoś dobrego gina prywatnie, bo to nie żarty..

IP i czas połączenia logowane. [12377583]
[02.09.2014] 08:40
[12.03.2008] 11:57
jagudka03
Moja miesiączka jest bardzo uciążliwa. Jestem młodą osobą, okres mam od niedawna. POo pierwsze są bardzo bolesne i obfite ;/
A po drugie ciągną się w nieskończoność. Np. mam miesiączkę 6 dni i przez jeden do dwóch dni nie mam w ogóle okresu, więc jestem przekonana, że to KONIEC, ale następnego dnia zaczyna się znowu, tak samo obfity, jak pierwszego dnia Bardzo mnie to martwi

IP i czas połączenia logowane. [12392815]
[18.03.2008] 10:10
AnulkaAnia
Witam. Mam prawie 16 lat. Miesiączkuję od prawie dwuch lat. Jednak bardzo się martwię. Moje miesiączki są długie i rzadkie. Tzn. trwają zbyt długo, ale pojawiają się nieregularnie. Czytałam że u młodych dziewczyn może to występować przez właśnie dwa lata, a potem jest to już anomalią. W wakacje miną dwa lata, a mój okres wciąż jest nieregukarny! Boję się takiej prawdziwej wizyty u ginekologa....Byłam już raz, ale wtedy jeszczenie miesiączkowałam i nie miałam żadnych badań! Tylko wymaz...Pomóżcie

IP i czas połączenia logowane. [12425833]
[20.03.2008] 09:45
kaskas
wizyty u ginekologa nie trzeba się bać. To nic nie boli. Jedynie może być krępujące ( pokazujesz intymne części ciała) ale przecież ginekolog widział ich tysiące i to dla niego żadna atrakcja Tak pomyśl, to nie będziesz się wstydzić, a lekarz na pewno Ci pomoze

IP i czas połączenia logowane. [12437269]
[29.03.2008] 23:44
jedna z was...
hej,nie wiem co sie dzieje,od poczatku miesiaczke mialam ok 7 dni,czasem sie spozniala lub byla wczesniej,ale ostatnio 2 razy mialam ok 14 dni,a tu nagle juz 2 miesiace minely i jej nie ma,nie chce mowic mamie,bo tylko wiekszy stres bedzie,jeszcze czekam,bo mam nadzieje ze sie ulozy...mieliscie cos podobnego...??co o tym myslicie?? :/

IP i czas połączenia logowane. [12494217]
[04.04.2008] 21:05
zmartwiona bardzo
mam taki problem mam 15 lat okresu dostaje mniej wiecej od 2 lat zawsze wwszystko bylo okey ale teraz stalo sie cos dziwnego mianowicie dostalam okresu 19marca trwal jak zazwyczaj 6 dni a wczoraj 3kwietnia znowu dostalam czy jest to mozliwe ze po tak krotkim czasie wysteouje okres? co z tym zrobic?

IP i czas połączenia logowane. [12525600]
[04.04.2008] 21:46
maarta156
mam pytanko: po jakim czasie okres jest regularny? (ja mam już 2 lata i cykl trwa różnie: raz 25 dni raz 32 raz 35, a krwawienie trwa 5-6 dni...)

IP i czas połączenia logowane. [12525864]
[24.04.2008] 19:56
ajadkae
hej ja miałam także problem z miesiączka mam ją juz od 17 dni jest to wkurwiające ale poszłam do ginekologa a z tamtąd do szpitala !!!!! ;[
porobili mi badania i dali tabletki ale nadal zle sie czuje niew iem co mi jest jeżeli ktosik miał cos podobnego piszcie papapa pzdr

IP i czas połączenia logowane. [12641572]
[25.04.2008] 11:35
Kayla666
Dziewczyny, w wieku 13-16 lat, naprawdę nie macie się do czego spiszyc ;/ ja uwazam okres za skaranie boskie, chociaż odką używam tamponów jest ok, ale noce z podpaskami i tą wylewającą się krwią mnie dobijają ;/
ehh, mam okres mniej więcej co 2-3 miesiace, teraz czekałam rawie 4 i mam okres już 2 tygodnie...
Kiedyś pytałam się ginekologa przez internet, czy cwiczenia przypiesża okres, ale nie
w sobotę idę na dyskotekę i nie chcę już meć okresu! byłam pewna, że do dziś się skonczy. Wczoraj chodziłam z ednym tamponem długo, około siedmu godzin i wyjęłam praktyznie czystego, miał tylko brązową wydzielinę i śluz. potem jak się podcierałam była krew. dziwne ;/ a dziś od godziny nie mam nic.
ale znając życie zaraz się znowu zacznie.
Kur.wa po co kobietom okres... a jak mi tu ktoś wyskoczy z tym, ze to dobra rzecz, to zlinczuję!
kurde, nawet na wycieczki się boje jedzić, że mnie złapie ;/
jak mam mocne krwawienia, to bywa tak, że największe tampony co półtorej ogdziny musze zmieniać ;/
jeszu chrysteeee

IP i czas połączenia logowane. [12644157]
[26.04.2008] 08:26
mandarynka97
Mam problem bardzo prosze o pomoc. Całowałam sie z chłopakiem dwa razy, a teraz pierwszy raz zdazylo mi sie ze mam miesiaczke 2 razy w jednym miesiacu, czy te rzeczy maja cos do siebie??

IP i czas połączenia logowane. [12648366]
[03.05.2008] 12:30
Koooooooooooza
Więc tak ja mam inny problem niż wy. Otóż mam 15,5 lata miesiączkowałam rok, a teraz rok mi się okres spoznia. Wczesnie schudłam 2 kg.Czy to może byc powodem? Więc poszłam do ginekologa on mi powiedział że jeszcze dostanę, że to czas dojrzewania, a jak nie to muszę do niego przyjśc w marcu i prawdopodobnie bede brała hormony. Marzec minął jest maj, a ja wciąż nie mam okresu tylko lekkie plamienia. Boję się!!! Czy hormony mogą mi pomóc? Co mogło być powodem takiego opóznienia? Czy jeszcze dostanę miesiączkę?? Proszę pomóżcie!!!

IP i czas połączenia logowane. [12683240]
[12.05.2008] 17:13
kasiuuuuunia
okres zaczal mi sie 1 maja i trwa do dzis, nie jest moze tak mocny ale jest zawszze trwal do 5 dni a od 1 maja biore tabletki antykn. co to moze oznaczac ? czy to moze byc ciaza ??

IP i czas połączenia logowane. [12747178]
[19.05.2008] 14:06
dunkel
moze ja ie a temat ale jesvze nie mam okresu a dzis przy sikaniu ozbaczylam krew w pochwie ale nie na majtkach i nic sie juz nic nie dizeji nic....i nie wiem co mam stzwierdzic co to mialo byc.Prosze o pomoc w uzyskaniu mi odpowiedzi

IP i czas połączenia logowane. [12784381]
[25.05.2008] 14:28
monika16
Czesc w czerwcu skoncze 13 lat i wciaz niemam miesiaczki piersi mi normalnie rosną chodzmoge tegoniedostrzec mam wlosny jonwego i włosny pod pachami.Co jakis czas mnie wydeło koło wlosow jonych znika i znow i tak wkołko boje sie ze niedostane miesiączki !!!A niechcem byc bezpłodna odpisujcie

IP i czas połączenia logowane. [12817166]
[28.05.2008] 21:24
ania7827
witam,mam podobny problem od 13 maja mam okres i zaczeło mnie to strasznie nie pokoić,poniewaz zawsze moja miesiaczka trwała ok 6-7 dni a w tym miesiacu trwa juz ponad dwa tyg,zaczełam sie juz powoli bac dzwonilam do swojego lekarza,ale moze przyjmie mnie dopiero w przyszlam tyg wiec musze czekac. pomozcie moze ktoras z was miala taki problem jak ja!! A i mam jeszcze pytanie czy podczas okresu lekarz ginekolog moze przeprowadzac jakies badania? bo za bardzo nie potrafie sobie tego wyobrazic i nastawic na taka ewentualnosc.

IP i czas połączenia logowane. [12836956]
[30.05.2008] 08:00
kaskas
jak musi to zbada i w czasie okresu

IP i czas połączenia logowane. [12843823]
[30.05.2008] 20:47
kaskas
Jakie inne - oprocz miesniakow ktore wykluczam, gdyz regularnie sie badam i gin twierdzi ze jestem zdrowa - moga byc przyczyny dluzszych miesiaczek???
Moj gin mowi ze jestem coraz starsza i wszystko sie zmienia ( 37 lat)Jednak cale zycie mialam po 5 dni a w tym roku 6-7 dni
moze brakuje mi czegos??? jakiegos magnezu czy cos w tym stylu?

najdziwniejsze ze w trzecim dniu miesiaczka sie osłabia i to bardzo a w czwartym jakby zaczyna od nowa... Dziwne to jest

bĘDĘ wdzięczna za rady

IP i czas połączenia logowane. [12846835]
[31.05.2008] 20:49
syla91
Spóźnił mi się okres o 2 miesiące po zemdleniu na wf po ciężjkim wysiłku. Nie dawno dostałam i trwa już 2 tygodnie albo i więcej. Raz okres raz śluz juz nie mam sił walczyć z tym. Ostatnio mam straszny stres związany z szkołą i piłam. Co jest? Strasznie się martwie. Spóźnienia się zdarzały ogólnie zaczełam późno dojrzewac i mam 17 lat. Pomóżcie prosze!

IP i czas połączenia logowane. [12851578]
[03.06.2008] 17:16
Echinacea
brak miesiaczki u 15 latki to nie jest jeszcze powod do paniki, ale nalezy udac sie do lekarza i zbadac poziom hormonow, zrobic usg narzadu rodnego. Jesli mloda dziewczyna obserwuje u siebie sluz, to znak ze hormony zaczynaja dzialac i wkrotce powina pojawic sie miesiaczka.
Poczytajcie o sluzie plodnym ( jak bialko kurze albo jak kisiel z siemienia lnianego) i sluzie nieplodnym ( gestym, bialym, lepkim).
Nie mylic z uplawami, ktore swiadcza o chorobach. Mozna zrobic test: sluz nie rozpuszcza sie w wodzie a uplawy tak, woda staje sie metna.

Podobo bardziej bolesne miesiaczki przytrafiaja sie zestresowanym kobietom i ambitnym, moze to swiadczyc o owulacyjnych cyklach ale tez i o zaburzeniach cyklu.

Jesli macie dlugo miesiaczki czy jakiekolwiek krwawienia to nie jest to naturalne. Zawsze warto odwiedzic lekarza i domagac sie badan usg przez pochwe, poziomu hormonow a dobrze jest tez zrobic histeroskopie, kiedy lekarz zajrzy do wnetrza macicy i upewni sie czy nie ma tam POLIPOW, MIESNIAKOW CZY ENDOMETRIOZY.

Ta ostatnia choroba jest bardzo przebiegla gdyz wlasnie powoduje obfite, bolesne i dlugie miesiaczki. Im wczesniej sie ja zdiagnozuje tym lepiej, BO DOPROWADZA DO BEZPLODNOSCI. Miesniaki sa najczesciej u kobiet po 35 roku zycia, ale i 16 latki moga to miec. Jesli macie polipy w macicy czy na szyjce- one powoduja krwawienia- nalezy je usunac, bo to dziadostwo sie lubi mnozyc. W niewielkim procencie to sa zmiany zlosliwe, ale warto dmuchac na zimne.

Warto poznac metode NPR np. wg prof. Rotzera. Wiele osob wysmiewa metody naturalne, ale one sa wspanialym sposobem na wylapywanie niepokojacych sygnalow z ciala. Dzieki mierzeniu temperatury ( to zadne obciazenie, dla leniwych elektroniczny termometr w ostatecznosci) mozna przypuszczac czy mamy do czynienia z miesiaczka czy tylko jakim krwawieniem, czy nasze cykle moga byc owulacyjne czy tez nie ( to wazne, gdy chcemy miec dziecko), czy wydzielina z pochwy to sluz czy juz uplawy , ktore wskazuja, ze jest cos zle. Nie trzeba wcale pchac palcow do srodka, wystarczy codzienna toaleta i przy okazji popatrzenie na papier toaletowy. Przeciez kazdy podciera pupe, prawda? Niestety przy tabletkach anty nic sie nie zaobserwuje.

Dziewczyny zazywac magnez, kwas foliowy bez wzgledu na wiek, to chroni przed stresem i anemia!!
Zdrowia zycze i do lekarza szybko!!

IP i czas połączenia logowane. [12867004]
[26.06.2008] 22:32
pollekcja
dunkel (08.05.19 14:06):
moze ja ie a temat ale jesvze nie mam okresu a dzis przy sikaniu ozbaczylam krew w pochwie ale nie na majtkach i nic sie juz nic nie dizeji nic....i nie wiem co mam stzwierdzic co to mialo byc.Prosze o pomoc w uzyskaniu mi odpowiedzi

To samo miałam dzisiaj =(

IP i czas połączenia logowane. [13005049]
[04.07.2008] 12:22
Justyna001
Co do problemów musicie mi pomóc:
Nazywam się Justyna i mam 14 lat. Miesiączkuje od roku i jest to w miare regularne.
Za tydzień 6.07.08 wyjerzdżam na obóz pływacki. Niestety nie chce tam jechac z powodu iż dnia 10.07.08 wypada mi okres. Moje miesiączki są dość regularne i czasem przesówają się tylko o 2 dni.(miesiączkuje od roku). Boję się że podczas zajęc na basenie które będą odbywac się 2 razy dziennie dostanie w basenie okres. co wtedy zrobić gdy do okoła mnustwo osób(nauczyciele chłopcy i dziewczyny) a obok mnie zrobi się czerwona plama. Strasznię się boje tego momentu. Boję sie wyjść , wszyscy moga zobaczyć że mam czerwoą plame na kostiumie.
Mama mówi że takie miejsce napewno nie bedzie miało miejsca, ale ja nie jestm spokojna. Nie chce używać tamponów bo wcześniej tego nigdy nie robiłam i bedzie to duża zmiana a ajk coś pójdzie nie tak to nie bede maiła się kogo poradzić(mama bedzie w domu).

Co mam zrobić może jest jakiś sposób zeby zaradzić temu. Jak zareagować jak, odpukać, do tego dojdzie. Jak zareaguja inni. Co powiedziec wychowawcy. Strasznię się boję... POMOCY!!!

IP i czas połączenia logowane. [13048002]
[04.07.2008] 17:52
x12madziax12
Justyna001 (08.07.04 12:22):
Co do problemów musicie mi pomóc:
Nazywam się Justyna i mam 14 lat. Miesiączkuje od roku i jest to w miare regularne.
Za tydzień 6.07.08 wyjerzdżam na obóz pływacki. Niestety nie chce tam jechac z powodu iż dnia 10.07.08 wypada mi okres. Moje miesiączki są dość regularne i czasem przesówają się tylko o 2 dni.(miesiączkuje od roku). Boję się że podczas zajęc na basenie które będą odbywac się 2 razy dziennie dostanie w basenie okres. co wtedy zrobić gdy do okoła mnustwo osób(nauczyciele chłopcy i dziewczyny) a obok mnie zrobi się czerwona plama. Strasznię się boje tego momentu. Boję sie wyjść , wszyscy moga zobaczyć że mam czerwoą plame na kostiumie.
Mama mówi że takie miejsce napewno nie bedzie miało miejsca, ale ja nie jestm spokojna. Nie chce używać tamponów bo wcześniej tego nigdy nie robiłam i bedzie to duża zmiana a ajk coś pójdzie nie tak to nie bede maiła się kogo poradzić(mama bedzie w domu).

Co mam zrobić może jest jakiś sposób zeby zaradzić temu. Jak zareagować jak, odpukać, do tego dojdzie. Jak zareaguja inni. Co powiedziec wychowawcy. Strasznię się boję... POMOCY!!!

IP i czas połączenia logowane. [13050157]
[04.07.2008] 17:55
x12madziax12
x12madziax12 (08.07.04 17:52):
Justyna001 (08.07.04 12:22)
witajcie mam na imię Magda i mam 13 lat od stycznia misiączkuje i mam duży problem od 9czerwca dostałam misiączkę i do dnia dzisiejszego mam ja. czy coś lest ze mną nie tak? prosze pomóżcie mi!!!!!!!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [13050181]
[30.07.2008] 18:07
agnieszka1441  agnieszka1441@tlen.pl
ja mam ten sam problem przez 3 miesiace lecialo mi doslownie po kropelce a teraz ciagnie mi sie juz 2 tydzien i to bardzo obficie i nie wiem co z tym zrobic!

IP i czas połączenia logowane. [13193329]
[19.08.2008] 20:46
anusia81
AnulkaAnia (08.03.18 10:10):
Witam. Mam prawie 16 lat. Miesiączkuję od prawie dwuch lat. Jednak bardzo się martwię. Moje miesiączki są długie i rzadkie. Tzn. trwają zbyt długo, ale pojawiają się nieregularnie. Czytałam że u młodych dziewczyn może to występować przez właśnie dwa lata, a potem jest to już anomalią. W wakacje miną dwa lata, a mój okres wciąż jest nieregukarny! Boję się takiej prawdziwej wizyty u ginekologa....Byłam już raz, ale wtedy jeszczenie miesiączkowałam i nie miałam żadnych badań! Tylko wymaz...Pomóżcie

Nie bój się badania u ginekologa Lekarz jest po to żeby Ci pomóc Możesz się trochę wstydzić to naturalne, ale podejdź do tego tak, że lekarz patrzy na Ciebie z punktu medycznego. A o nieregularne miesiączki się nie martw. W Twoim wieku jest to jeszcze całkiem normalne, organizm przystosowuje się do zmian i na pewno z zakonczeniem wieku dojrzewania ok 20 roku zycia już miesiączki się unormują. Ja mam 26 lat (pierwszą miesiączkę dostałamw wieku 12lat) a nadal mam nieregularne miesiączki, raz cykl jest krotszy raz dluższy. Lekarz mowi że to jest normalne przy cyklach 23-30 dni. Więc czasem tak jest, ze się nie normuje a czasem jest ok. A Tobie na pewno się wyrówna tylko musisz być cierpliwa. Życzę powodzonka i niej kłopotów z miesiączką pozdrawiam Anka

IP i czas połączenia logowane. [13299817]
[03.09.2008] 10:45
kasii
Witam, bardzo proszę o pomoc. mam miesiączki bardzo regularne 31 lipca dostałam miesiączke zakończyła się ona 5 sierpnia, jednak 7 sierpnia kochałam sie z moim chłopakiem i pękła nam prezerwatywa po 30 godzinach zażyłam tabletke Escapelle, dostałam okres 24sierpnia a powinnam 30 bo mam cykle 30 dniowe. dostając okres 24 twa on do dzisiaj czyli 10 dni, czy mimo tego moge byc w ciąży i czy miałam dni płodne.. posze o pomoc i właściwie blagam! co jest nie tak

IP i czas połączenia logowane. [13390789]

1 2 3 4 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat