o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

****Domowe maseczki do cery trądzikowej****

1 2 3   » 8 Strony tematu:
[10.04.2005] 07:17
*czarnooka*
Potrzebne mi są jakieś domowe maseczki, żeby trochę pomóc skórze która ma dosyć tych specyfików antytrądzkiowych.....

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[25.08.2005] 12:04
shandusia  shandy1@tlen.pl
Maseczka z drożdży jest naprawdę świetna i polecam gorąco,oprócz tego mozna wypróbować..
maseczki sa dla cery tłustej i trądzikowej
Maseczka drozdzowa II:
łyżkę drożdży wymieszać z przegotowaną zimną wodą, dodać kilkanaście kropli soku z cytryny. Papkę nałożyć na twarz i pozostawić do wyschnięcia. Następnie zwilżonymi opuszkami palców rozmasowywać maseczkę na skórze przez kilka minut. Zmyć.
Maseczka ma działanie złuszczająco-oczyszczające i wybielające. Maseczka z porzeczek:
2-3 kiście czerwonych i białych porzeczek, łyżeczka mąki ziemniaczanej. Rozgnieć porzeczki, odsączyc sok, zmieszac z mąką. Papkę nałozyc na twarz, zmyc po 20 min.
Zamyka rozszerzone pory przy tłustej cerze. Nie nadaje sie dla cery naczynkowej! Maseczka miodowo-jabłkowa:
1 łyżka płynnego miodu, jabłko.
Zetrzec drobno jablko i zmieszac z płynnym miodem. Przygotowaną masę nałozyc na twarz na 20 min., następnie spłukac letnią wodą.
Maseczka usuwa zanieczyszczenia skóry i wygładza cerę

Maseczka miodowa z białkiem:
2 łyżeczki płynnego miodu, 1 białko.
Ubic luźno białko z miodem. Przygotowaną masę nałozyc na twarz na 25 min., następnie spłukac letnią wodą.
Maseczka działa przeciwzapalnie, gojąco i napinająco

Maseczka z ziemniaka – przeciw blyszczacej skorze:
Rozgnieciony, ugotowany ziemniak zmieszac z 2 lyzkami zimnego mleka i kilkoma kroplami soku z cytryny. Rozlozyc na twarz, po 10 min. zmyc.

Maseczka z maki (dla skory tlustej i mieszanej):
Ok. 2 lyzki maki zmieszac z lyzeczka miodu i dodawac powoli (ciagle mieszajac) ciepla herbate rumiankowa, az powstanie pasta. Nalozyc ja na twarz, po 15 min. zmyc letnia woda.
Maseczka wygladza i oczyszcza skore tlusta i mieszana. Maseczka jogurtowa I:
1/2 kubka jogurtu, 1/2 szklanki mleka. Nałozyc jogurt na twarz i zostawic do wyschnięcia. Zmyc letnim mlekiem, a następnie zimną wodą.

Maseczka maślankowa:
1/2 szklanki maślanki, 1/2 szklanki mleka, 2 łyżki migdałowych otrębów, trochę świeżego soku z ogórków. Maślankę zmieszac z sokiem z ogórka i otrębami. Nałozyc na twarz, szyję i dekolt na pół godziny. Następnie dobrze spłukac i lekko natrzec mlekiem. Maseczka z pomidorow I:
Maseczka dziala antybakteryjnie i rozjasniajaco: 1 dojrzaly pomidor zmiksowac z 2 lyzkami jogurtu i ½ lyzeczki gliceryny. Nalozyc na twarz (oczy i usta pominac). Po 10 min. zmyc ciepla woda.

Maseczka z pomidorow II:
Nadaje się do cery tłustej lub trądzikowej. Nałozyc plasterki lub papkę z pomidorów na twarz i odczekac 15 minut. Zmyc ciepla woda.

Maseczka jogurtowa I:
Nalozyc jogurt (lub twarozek) na twarz jak maseczkę (można dodać łyżeczkę miodu) i pozostawic na 10-15 minut. Maseczka nawilża skórę i pomaga przy tradziku.

Maseczka jogurtowa II:
2 lyzki jogurtu naturalnego zmieszac z lyzeczka miodu i/lub kilkoma kroplami oliwy z oliwek, lyzeczka soku z cytryny i/lub lyzeczka herbaty rumiankowej. 20 min. trzymac na twarzy, zmyc duza iloscia cieplej wody.

Maseczka drozdzowa:
Działa oczyszczająco i wygładzająco. Wskazana przy cerze z trądzikiem, zwęża pory. Pare kropli cieplego miodu utrzec z 3 dag drożdży. Przy cerze suchej warto dodać 3-4 krople oliwy. Papkę nakładac na twarz i szyję. Po 15 min. zmyc letnią wodą (przegotowaną).

Maseczka malinowa:
Leczy zmiany trądzikowe, oczyszcza cerę z zaskórników i krost, zamyka pory, działa ściągająco. Ok. 10 malin rozgnieć na masę. Nałozyc na twarz i zmyc po 15 min. Przemyc twarz łagodnym tonikiem.

Maseczka z cebuli:
Dla cery trądzikowej doskonała jest maseczka z ugotowanej cebuli, roztartej na miazgę i wymieszanej z łyżką mąki ziemniaczanej. Maseczkę nalozyc na twarz na ok. 30-45 minut i zmyc herbata rumiankowa.

Maseczka migdalowo-herbaciana:
2 lyzeczki olejku migdalowego zmieszac z 4 kroplami olejku herbacianego. Nalozyc na 10 min., zmyc.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [4872639]
[11.04.2007] 20:44
EwUsKa_SeRdUsZkO
Mam bardzo duzo przepisów na maseczki domowej roboty w dodatku naprawde pomagaja... gdzyby ktoś był zainteresowany prosze pisac na gg: 5608964 bede czekac... tylko prosze sie przedstawiac.. chociarz imieniem pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [10071650]
[24.06.2007] 00:36
krab
"Niezwykle ważnym zabiegiem jest jednak oczyszczanie skóry twarzy i szyi. Na rynku jest wiele preparatów ułatwiających ten zabieg. Oczywiście oczyścić możemy również na sposób domowy: przygotowujmy zaparzone płatki owsiane, którymi delikatnie masując myjemy twarz i szyję. Po takim zabiegu nasza skóra jest dobrze oczyszczona i lepiej ukrwiona. Pamiętać jednak trzeba, by takich zabiegów nie robić, gdy na twarzy mamy wykwity typu: wypryski, ropnie, zapalenie meszków włosowych, ponieważ nawet taki domowy piling może nieść za sobą ryzyko rozprzestrzenienia wykwitów na całą twarz."

zresztą polecam cały art. "Domowe maseczki" http://e-kobiety.pl/content/view/47/446/1/1/

IP i czas połączenia logowane. [10615769]
[25.09.2007] 19:02
styling_baby
..poniewaz ..ukonczylam kurs dermatologiczny .. polecam ..jajko.. zmieszane..z polowa lyzki cytryny, miodu ..i najlepiej jakis ekstrakt z groszki (ktory zwalcza wypryski tradzik ..i wszystkei tego typu ...anieczyszczenia twarzy ! . Lub tez. maseczka perfect . z gruszka matujaca cerę polecam . xD.

IP i czas połączenia logowane. [11333839]
[30.10.2014] 13:11
[16.10.2007] 16:13
olka_19
CzikitaSa (07.08.23 19:56):
Proponuje coś co sama odkryłam (lubie eksperymentować) I okazało sie naprawde CUDOWNE!!!! Pomogło mi bardziej niż wizyty u dermatologa.
A wiec jest to maseczka z drożdży piwnych
Zrobiłam ja w nastepujacy sposob
okolo15-20 tabletek humavit a,c,e (kosztuje 200 sztuk ok 10 zł)
rozpuscilam w niewielkiej ilosci wody i odrobinie oliwy z oliwek
(rozpuszczaly sie ok. godziny czesto mieszane) az powstala gesta maź, trzymalam to na twarzy ok 30 minut, po zmyciu nie moglam uwierzyc!! dziala 10000000 razy lepiej niz maseczki ze zwyklych drozdzy.

hmmm... to ciekawe co napisalas dluchaj a czy ten specyfik mozna kupic w kazdej aptece...?//?

IP i czas połączenia logowane. [11468277]
[04.11.2007] 16:52
mery10
Maseczka drożdżowa - do cery trądzikowej
Kostkę drożdża + 1 łyżeczkę oleju + trochę mleka (tyle by to miazga nie była ani za żadka ani za leista) to wszystko razem wymieszać

IP i czas połączenia logowane. [11586697]
[05.01.2008] 18:21
puera
polecam stronkę z takimi rzeczamiwww.domowekosmetyki.pl

IP i czas połączenia logowane. [11984451]
[23.01.2008] 22:06
Fumi
Mam prośbę mogłybyście mi napisac jakies przepisy na maseczki do twarzy trądzikowej najlepiej gdyby były tam składniki które są zawsze w domu np. ogórek,ziemniak,cebula,cukier,miód wiem ze cukier nie pasuje do maseczki ale chodzi mi oto zebyscie wiedziały o jakie produkty mi chodzi acha i nic farbującego jak marchew to moje gg 4131702 z góry dzieki

IP i czas połączenia logowane. [12096455]
[30.01.2008] 17:57
bunny14
Dobrze jest też sobie zrobić maseczkę z startym ogórkiem, odrobiną miodu, mleka, soku z cytryny i oleju, jak się wszystko zmiesza to nakłada się ją na miejsca w kórych mamy trądzik, czyli zwykle tzw strefa T (czoło, nos, broda) wyciąć przedtem z folii śniadaniowej paski które przykryją miejsca na których jest maseczka (żeby się dobrze trzymała), pozostawić maskę na 20 min a potem ją zdjąć i umyć twarz. Maska łagodzi zaczerwienienia i odrobinę zmniejsza przyszcze, działa też orzeźwiająco na skórę. Może być kłopotliwa w nakładaniu. Jak jest za leista wystarczy wziąć garść maski i wycisnąć ją w ręku a potem nałożyć. Sama tą maskę wymyśliłam i wypróbowałam.

IP i czas połączenia logowane. [12137510]
[12.02.2008] 10:50
annnnnnn
Słyszałam, że dobry jest krem nivea z miodem. Taka na pół domowa, ale naprawde może pomóc.

IP i czas połączenia logowane. [12214171]
[18.02.2008] 21:00
alus07
szczerze mówiąc znam ten problem.. ja próbowałam wszystkiego te maseczki i inne produkty którte kupowałam to tlyko wydawanie pieniędzy a jeśli juz poskutkowało to nie nadługo trądzik wracał.. te wszystkie domowe maseczki z nimi maiałm tak samo nie pomagało.. w tej chwili nie mam ani jedego pryszcza a naprawde miałam ich starsznie dużo.. i pomimo makijażu teraz nie mam zadnego ! poprostu wieczorem zmywałam całą `tapetę` z twarzy wodą i kremem bambino dla dzieci i na osuszoną skurę nakładałam pastę cynkową (zwykła tania maść na zmiany skurne dostępna w aptece zapewne macie taką w domu) trzymałam godzinę po czym zmywałam letnią wodą na koniec wystrczy że dodawałam sporą ilość kremu bambino na buzię i to wszystko po tygodniu ilość pryszczy na mojej twarzy była znacznie mniejsza a po 2 tygodniach znikła kompletnie

IP i czas połączenia logowane. [12252271]
[19.02.2008] 13:21
petunia91
Gorąco polecam stronę dzięki której nieco się wzbogaciłam !
Jak zarobić, żeby się nie narobić ?
Ciekawe ??;P

Serdecznie zapraszam http://megahajstozadenszajs.pl.tl/

IP i czas połączenia logowane. [12255758]
[02.03.2008] 19:32
natuśkaaaaa
Proszę pomóżcie!!! Już nie mam siły z tym trądzikiem byłam u dermatologa ale powiedział że leczenie potrwa 2 lub 3 lata!!! Podajcie maseczkę która szybko pomoże na trądzik, wągry i przetłuszczającą się skórę!!!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [12326297]
[07.03.2008] 19:56
xxx12
wszyscy tak piszą o tych maseczkach drożdżowych, że są świetne i że bardzo dobrze wpływają na cerę, ale ja niestety jestem żywym przykładem tego, że wcale tak nie jest.Ostatnio robiłam sobie maseczkę drożdżową według przepisu i nawet ją krócej trzymałam żeby nie zadziałała zbyt mocno i co teraz mam po tej maseczce? a to, że mam poparzoną skóre i tak naprawdę nawet nie wiem z jakiej przyczyny.najlepsze jest to, że tak mi sie zrobiło tylko wokół nosa i ust.nikomu nie życze czegoś takiego, bo ja teraz nawet nie wiem jak mam się tego pozbyć.smaruję to miejsce maścią ale jak narazie to tylko zniknęły czerwone plamy a szorstka wysypka, już nie wiem jak to nazwać, dalej pozostaje mi na twarzy.może ktoś z was wie, co mogłoby mi w tej sytuacji pomóc?jeśli tak, to będę bardzo wdzięczna za pomoc!!

IP i czas połączenia logowane. [12367606]
[14.03.2008] 20:47
maggie_01
xxx12 (08.03.07 19:56):
wszyscy tak piszą o tych maseczkach drożdżowych, że są świetne i że bardzo dobrze wpływają na cerę, ale ja niestety jestem żywym przykładem tego, że wcale tak nie jest.Ostatnio robiłam sobie maseczkę drożdżową według przepisu i nawet ją krócej trzymałam żeby nie zadziałała zbyt mocno i co teraz mam po tej maseczce? a to, że mam poparzoną skóre i tak naprawdę nawet nie wiem z jakiej przyczyny.najlepsze jest to, że tak mi sie zrobiło tylko wokół nosa i ust.nikomu nie życze czegoś takiego, bo ja teraz nawet nie wiem jak mam się tego pozbyć.smaruję to miejsce maścią ale jak narazie to tylko zniknęły czerwone plamy a szorstka wysypka, już nie wiem jak to nazwać, dalej pozostaje mi na twarzy.może ktoś z was wie, co mogłoby mi w tej sytuacji pomóc?jeśli tak, to będę bardzo wdzięczna za pomoc!!

Ja zrobiłam sobie maseczkę drożdżową wczoraj, i efekt uzyskałam bardzo dobry. Nie wyskoczyły mi żadne plamy ani poparzenia. Hmm... może poprostu masz wrażliwą cere?

IP i czas połączenia logowane. [12406992]
[20.03.2008] 17:40
Kal.
Ja mam niestety skórę z trądzikiem,czy mógłby ktoś mi podać jakieś 'działające' maseczki na skórę trądzikową.Będę bardzo wdzięczna.Piszcie na moją pocztę.. ;>

IP i czas połączenia logowane. [12440248]
[20.03.2008] 17:44
Kal.
Kalina20@op.pl z góry dziękuje

IP i czas połączenia logowane. [12440275]
[27.04.2008] 16:40
Andziulka09
hej możecie mi coś poradic? jakas maseczke bo ja nie mam w sumie trądziku ale mam dużo przebarwień i śladów po pryszczach

IP i czas połączenia logowane. [12654061]
[29.04.2008] 12:35
umc
Andziulka09 (08.04.27 16:40):
hej możecie mi coś poradic? jakas maseczke bo ja nie mam w sumie trądziku ale mam dużo przebarwień i śladów po pryszczach
maseczka z ogórka albo tointex

IP i czas połączenia logowane. [12663136]
[10.05.2008] 21:06
Andziulka09

IP i czas połączenia logowane. [12738023]
[11.05.2008] 15:54
whosbogus
Andziulka09 (08.05.10 21:06):

Dzieki a mogłabyś napisac przepis na tointex

IP i czas połączenia logowane. [12741052]
[08.06.2008] 12:13
Villemo1234
Ja opisze własny zabieg jaki stosuje. Mimo, że wszyscy odradzają domowego wyciskania wągrów ja postanowiłam zaryzykować (uznałam,że gorzej być nie może). Najpierw robię parówkę z rumianku co trochę rozmiękcza skórę i rozszerza pory. Potem delikatnie stram się wycisnąć jak nawięcej wągrów (ale bez przesady), następnie robię delikatny peeling (kupny lub zrobiony z cukru i miodu- mozna dodac trochę oliwy z oliwek) następnie nakładam maseczkę oczyszczającą np. z cynamonu (chociaż jest to pardzo radykalne- nie polecam osobom z przesuszajaca sie skórą bo mogą wystąpić poparzenia)lub drożdży. bużka przez kilka godzin wygląda jakby była spalona żelazkiem. Koniecznie na koniec trzeba dać krem nawilżający (można nałożyć grubszą warstwę), jak krem dobrze wchłonie polecam jeszcze w strefie T nałożyc pastę cynkową. Zabieg najlepiej robić wieczorem przed snem. Mnie pomaga i mam nadzieję, że niektórym z was też się przyda. Gorąco pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [12894821]
[12.06.2008] 17:53
Stylish
Ja zawsze usuwam make up mleczkiem do demakijazu Ziaja-cera tlusta.Nastepnie myje twarz zelem antytradzikowym Dax Cosmetix z serii Perfecta (zel ma w skladzie drobne granulki, ktore peelinguja skore, wiec normalny peeling jest juz zbedny),nastepnie robie sobie 10-15 min "parówke a po niej nakladam na 15-20 min maske z drozdzy i odrobiny miodu (czasem smietany). zmywam letnia woda, tonizuje tonikiem z perfecty do cery naczynkowej (gdyz taka mam) i nakladam z tej serii tez krem, lub krem z biala herbata Ziaja.

IP i czas połączenia logowane. [12919536]
[06.07.2008] 14:06
....-.-....Zuzkaa
Siemka, jak każda nastolatka mam problemy z cerą, więc jeżeli ktoś ma jakieś przepisy na skuteczne maseczki z produktów, które każdy ma w domu, proszę o kontakt, to dla mnie ważne... moje gg to 2638103, prosze, odzywajcie sie!!!!

IP i czas połączenia logowane. [13059329]
[15.07.2008] 13:32
gargamelcia15
poszukuje skutecznej maseczki na trądzik .. piszcie na gg : 306959 PROSZĘ !!!

IP i czas połączenia logowane. [13109631]
[20.07.2008] 16:15
Daria_Bydgoszcz
blagam dziewczyny mam pelno pryszczy i nie wiem juz co mam robic dajcie mi sposoby na maseczki ale bez miodu , oliwy z oliwek i cynamonu jestem uczulona na to moje gg 5293258

IP i czas połączenia logowane. [13139103]
[23.07.2008] 15:30
majkaaa23
ja nakladam maseczke z drozdzy trzymam jakies 5-10 min a potem po umyciu nakladm plastry pomidora i trzymam 5 min efekt zawalisty!! na 2 dzien widac duuze zmiany! polecam po tyg skora w 50% jest pozbawiona tradziku

IP i czas połączenia logowane. [13156297]
[24.07.2008] 13:15
Magdafik
Osobiście radzę uważać z maseczkami z drożdży bo nie każda skóra znosi je dobrze.Polecam pastę cynkową ale co do kremu bambino to mam dużo zastrzeżeń przede wszystkim jest on bardzo tłusty co do cery trądzikowej raczej nie jest dobre, lepszy byłby krem GARNIERA z cynkiem.Zamiast Tointaxu do wybielania przebarwień polecam Benzacne 5%(potem można przerzucić się na 10%) jednak banzacne ma kilka wad:silnie wybiela nie tylko przebarwienia ale również ubranie i pościel więc należy uważać.Poza tym na problemy z cerą dobrze jest zażywać tabletki z drożdży piwowarskich.jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpisze bo mam spore doświadczenie w preparatach i maseczkach

IP i czas połączenia logowane. [13160753]
[08.08.2008] 18:06
martusza111
majkaaa23 (08.07.23 15:30):
ja nakladam maseczke z drozdzy trzymam jakies 5-10 min a potem po umyciu nakladm plastry pomidora i trzymam 5 min efekt zawalisty!! na 2 dzien widac duuze zmiany! polecam po tyg skora w 50% jest pozbawiona tradziku

ja tez tak robie ale dopiero 2 dzien i najpierw daje pomidory a potem drozdze naprawde pomaga polecam!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [13238753]
[17.08.2008] 14:26
Mopsik11
Ja niestety mam bardzo duzy problem z tradzikiem . Mimo ze chodze regularnie do kosmetyczki i od czasu do czasu odwiedzam dermatologa problemy tradzikowe nie ustają. Mam rozszerzone pory , zaczerwienienia i duzo podskorniakow ;/ nie wiem juz co robic ;/ spisalam sobie kilka poleconych przez was maseczek, jednakze chcialabym porad o rozszerzonych porach jakie sa najlepsze sposoby aby je zwezyc nie zasuszajac jednoczesnie skory

IP i czas połączenia logowane. [13286083]

1 2 3   » 8 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat