o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Pop / Rock
 » Odpowiedz na ten temat

Śpiewanie z przepony a oddech przeponą

1 2 3
[19.02.2011] 17:40
SingerUK
Ruznica jest taka ze gdy spiewasz gardlem to czujesz takie jakby burczenie w gardle i szybko mozna stracic glos ale gdy spiewasz przepona, co nie jest latwe to spiewa ci sie gladko i o wiele ladniej to wychodzi lecz wtedy trzeba sie samemu o to postarac by bylo glosniej

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [17861696]
[11.03.2011] 22:01
monika
[Nie oddycha się i nie mówi przeponą

IP i czas połączenia logowane. [18128996]
[21.03.2011] 18:52
JaaaaXD
Ja miałam przyjemność być ocenianą przez panią Elżbietę Zapędowską
http://www.youtube.com/watch?v=a1-TWJjSuxk&a mp ;feature=channel_video_title Bardzo mi zależy na waszych opiniach co sądzicie??

IP i czas połączenia logowane. [18166282]
[18.04.2011] 16:10
Taa fajna. xd  hayy@tlen.pl
dzięki wam nauczyłam się troszeczkę śpiewać przeponą. wystarczy zrobić tak:
1. Najpierw przycisnąć mocno do klatki piersiowej obie dłonie.
2. Następnie poruszać brzuchem, to znaczy oddychać przez brzuch (nie używać samego gardła, tylko używać brzucha).
3. Zacząć śpiewać wysokie piosenki np. Miley Cyrus "When I look at you".
4. Nie wystarczy tylko samo to. Trzeba codziennie ćwiczyć śpiewanie przeponą. Potem będzie dobrze.

IP i czas połączenia logowane. [18281877]
[26.06.2011] 10:56
martdeco
Jestem trenerem wokalnym. Zawodowo pracuję głównie w Łodzi, ale chętnie pomagam tym, którzy chcą się czegoś nauczyć.
Jako Grupa Artystyczna Pro-pasja stworzyliśmy dla was portal, na którym możecie dowiedzieć się wiele o śpiewaniu, porozmawiać z trenerem i wymienić własne doświadczenia.www.pro-pasja.pl

IP i czas połączenia logowane. [18533438]
[24.04.2017] 11:33
[29.06.2011] 09:54
xxx
śpiewanie przeponą jest przestarzałe!

IP i czas połączenia logowane. [18544295]
[12.07.2011] 06:29
gfdgdfgdg
Slash1991 (07.10.23 18:17):
Śpiewam z przepony ale gdy probuje glosniej spiewac to lece przez gardlo i o ile fajnie brzmi to szkoda mi moich strun glosowych? macie jakies porady by moc wyuczyc tą przeponę? dodam ze jestem grającym wokalistą...

wlasnie musi powstac dzwiek zacznij studiowac język arabski to zalapiesz
z uslysz jako z i to zaspiewaj
to z ciebie musi isc dzwiek; posluchaj wrobli
jak z nich
najlepiej jak sie w kim zakochasz i zaspiewasz jakby o tym
sprawdz:0
wyszlo profesionalnie

IP i czas połączenia logowane. [18592924]
[12.07.2011] 06:31
gfdgdfgdg
gfdgdfgdg (11.07.12 06:29):
Śpiewam z przepony ale gdy probuje glosniej spiewac to lece przez gardlo i o ile fajnie brzmi to szkoda mi moich strun glosowych? macie jakies porady by moc wyuczyc tą przeponę? dodam ze jestem grającym wokalistą...

jak z nich
wyszlo profesionalnie

ś slyszysz ten dzwiek musi isc z ciebie;
bardzo marne wyjasnienie

IP i czas połączenia logowane. [18592925]
[12.07.2011] 06:33
gfdgdfgdg
gfdgdfgdg (11.07.12 06:31):
gfdgdfgdg (11.07.12 06:29):

jak z nich
wyszlo profesionalnie
dźwiek to ma byc dźwięk dź
mnie sasiedzi czasem prosza

ś slyszysz ten dzwiek musi isc z ciebie;
bardzo marne wyjasnienie

IP i czas połączenia logowane. [18592926]
[17.08.2011] 22:12
k********
to że ktoś jest facetem i ma to w rodzone to nie znaczy ze do końca śpiewa przeponowo. Trzeba to ćwiczyć aby było to naturalne a barwa głosu coraz ładniejsza.

IP i czas połączenia logowane. [18712739]
[09.09.2011] 17:15
ryś  szalona_rysia@tlen.pl
anioleczek121 (08.01.19 19:29):
a czy ktoś może mi powiedzieć jak czytać nutki albo gdzie można się tego w miare tanio nauczyć???
W szkole muzycznej!

IP i czas połączenia logowane. [18787166]
[19.10.2011] 16:01
Tomek....
Możecie mi uwierzyć, że pisanie o przeponie lub o śpiewaniu z korkiem w ustach, śpiewaniu przed lustrem itp.to tylko tematy zastępcze i o takich rzeczach uczą ludzie dla których prezentowanie ćwiczeń wokalnych w ten sposób jest proste i wygodne. Mówienie o śpiewaniu jako o mechanicznych zasadach nie ma żadnego sensu. Ludzie chwalący się (poznałem takich) wielkim mięśniem przeponowym (a raczej mięśniami brzucha) zazwyczaj nie potrafią śpiewać. Potrafią tylko "intensywnie" robić sssssss i tego typu "popisy". Prawidłowe śpiewanie pochodzi z samej natury i jest przedłużeniem mowy. Głosy naturalne nie kontrolują śpiewu mechanicznie - przeponowo czy jakkolwiek inaczej, lecz poprzez "bazę" wyobrażeniową - słyszenie wewnętrzne. Wiedza z tego zakresu (po polsku) opisuje książka: "Technika wokalna Bel Canto". Do której to lektury gorąco zachęcam, szczególnie te osoby które już jakiś czas próbują śpiewać i są zawiedzione rezultatami dotychczasowej nauki, lub chcą w końcu wiedzy fachowej i zrozumiałej. Polecam!!! Informacje o niej znajdują się tutaj:
http://www.estudiante.pl/sklep/ksiegarnia-es tudiantepl-pm-8.html

IP i czas połączenia logowane. [18925788]
[12.02.2012] 10:41
Kamil Kałwa
Bardzo chciałbym Wam pomóc, więc przebrnijcie proszę przez ten mój poradnik wokalu: 1. Śpiewa się (i mówi) za pomocą strun głosowych. A więc... 2. ...tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak "śpiewanie przeponowe". Natomiast Jest "oddychanie przeponowe". To ono umożliwia śpiewanie bez zmęczenia. 3. Zwykłe oddychanie, czyli tzw. gardłowe (górną częścią płuc czyli klatką piersiową) uciska struny głosowe i nie przeszkadza im pracować. W takich warunkach źle brzmią.
Oddychanie gardłowe przydaje się tylko, gdy musimy oddychać głęboko, a więc podczas wysiłku np. biegu lub ciężkiej pracy fizycznej. Do śpiewania jest niepotrzebne. 4. Żeby dobrze i bez wysiłku śpiewać, trzeba zapewnić strunom głosowym spokój i swobodę działania. A zatem... 5. Trzeba oddychać "brzusznie" czyli dolną częścią płuc, z dala od strun głosowych. Od tego jest PRZEPONA, precyzyjny mięsień znajdujący się dosłownie tuż pod płucami (w połowie drogi między mostkiem a pępkiem). 5. Całe ciało ma być rozluźnione. Oddychaj tylko brzuchem. Nie spinaj pośladków (głupia porada powtarzana przez nauczycieli śpiewu). To właśnie przepona w tym momencie pracuje. Wyłącz mięśnie klatki piersiowej. Ale nie naciskaj dłońmi na przeponę (kolejna bzdura powtarzana przez niektórych). Rozluźnij mięśnie karku i trzymaj tylko ręce tak jak prezenterka pogody w telewizji, żeby nie ugniatać boków płuc łokciami. To prawidłowa postawa do śpiewu. Ciało rozluźnione, bez żadnych nacisków i kombinowania. PRZEPONA PODCZAS ŚPIEWU MA PRACOWAĆ TAK SAMO, JAK PRACUJE NA CO DZIEŃ PODCZAS MÓWIENIA. 6. Tak, to prawda! Wszyscy "mówimy przeponowo"! A więc posiadamy już umiejętność wydobywania z siebie dźwięków za pomocą przepony. Musimy tylko ładnie przejść od mówienia do śpiewania i gotowe 7. W tym celu proponuję Wam proste ćwiczenie, które sam kiedyś robiłem. Po prostu coś powiedzcie, ale JEDNYM TONEM JAK ROBOT (nie śpiewajcie tylko powiedzcie). Niech będzie to zdanie "Jestem bardzo fajnym Królem". A teraz tak samo tylko wyższym tonem powiedzcie "Jestem super Królem i w ogóle". A teraz tak samo tylko jeszcze wyższym tonem powiedzcie "mam moc, mam moc". I co? Udało się? No to właśnie zaśpiewaliście "przeponowo". 8. Ćwiczcie w ten sposób, aż wydobywanie dźwięków przez oddychanie przeponą stanie się dla Was łatwe jak jazda rowerem. Potem możecie zacząć śpiewać typowe ćwiczenia wokalne. 9. Ważne! Na początku nauki śpiewu nie wolno wam stosować żadnych ozdobników wokalnych typu "wibrato". Dźwięki mają być równe od początku do końca. 11. Nie wolno wam też "zjeżdżać głosem w dół" na końcu wyśpiewywanych linijek tekstu. Częsty błąd, który wkurza słuchaczy. A jak wejdzie w krew, to koniec. 12. Nie wolno wam też przeciągać śpiewanych wyrazów. Paskudny nawyk. A jak wam wejdzie w krew, to będziecie brzydko brzmieć i co gorsza dusić się podczas śpiewania. Wytłumaczę na przykładzie "Kołysanki" grupy Sumptuastic: - poprawnie śpiewa się: "śpij....(i tu oddech)....zamknij oczy, śniiij...(i oddech)...śpij
- zauważcie, że tam wokalistka nie przeciąga "śpiiiiiiiiiiiiij, zamknij oczy śniiiiiiiiiiiij". Rozumiecie? Gdyby przeciągała wyrazy, to nie miałaby kiedy oddychać. W końcu by się zakaszlała i zeszła ze sceny obrzucona pomidorami 13. Czy po kilku dniach cwiceń śpiewacie już bez zmęczenia? Jeśli śpiewając się męczycie, to znaczy że nadal robicie coś nie tak. Zacznijcie od nowa, od punktu 1.

IP i czas połączenia logowane. [19314016]
[29.05.2012] 18:13
wokalnie
Danusiaa13 (08.08.17 11:59):
Mam kilka pytań.
Ponieważ myślę, że całkiem dobrze śpiewam (nadal zresztą ćwiczę), rozmawiałam też z nauczycielką muzyki i powiedziała, że naprawdę mam fajny głos (a ona sie zna, bo uczyła w szkole muzycznej) no i chciałabym założyć z koleżankami zespół. Wiem, wiem wszyscy myślą że to dziecinne itd. ale nieważne. Moje dwie koleżanki tzn. Angelika i Kasia mają po 13 lat tak samo jak ja, i one też fajnie śpiewają, tzn. Angela bo Kasia śpiewa średnio ale za to gra na gitarce i pianinie Chciałybyśmy założyć zespół popoworockowy tylko nie wiemy, jak mamy dać o sobie znać.. u nas w okolicy nie ma żadnych festynów czy konkursów, ponieważ mieszkamy w małej miejscowości. Jakiś konkurs był gdzieś w Warszawie, ale to za daleko! My mieszkamy pod Poznaniem. Prosze pomóżcie jak mamy sie wybić ??
I prosze o szczere, kulturalne odpowiedzi a nie typu "weźcie sie dzieci, ale macie debilne marzenia" itp. bo takie odp są na poziomie przedszkolaków
Pozdrawiam i prosze o odp
Zapraszam Cie na warsztaty wokalne: http://akademiasztuk.pl/2012/04/warsztaty-wo kalne-z-hania-stach-02-07-06-07-2012-wiecej/

IP i czas połączenia logowane. [19578039]
[23.08.2012] 10:32
Growl
Chcecie śpiewać wszyscy przeponą ale nie wiecie jak dam przykład
może nie każdemu bd odpowiadał ale zwróćcie uwage na wokalistów
ciężkiej muzyki czyli np Death metalowych zastanawiało was kiedyś jak
mogą godzinami głęboko ryczeć niczym jakieś demony piekielne nie robiąc sobie przy tym krzywdy? może nie każdemu podoba się ten styl ale uważam że "Growling" jest najlepszym sposobem na pobudzenie przepony i jej wyćwiczenie ponieważ w tym stylu chodzi o 90% użycia przepony a 10% gardła które nadaje tylko kształt temu co idzie z przepony na youtube znajdziecie wiele pokazówek jak stosować Growling ja polecam Melise Cross http://www.youtube.com/watch?v=FbdhraRaQXw&a mp ;feature=related to wszystko kieruje bardziej do wokalistów którzy wolą mocniejszą muzykę ale takie cwiczenia mogą sie każdemu przydać .

IP i czas połączenia logowane. [19788658]
[28.10.2012] 02:05
shd
Kamil Kałwa (12.02.12 10:41):
Nie spinaj pośladków (głupia porada powtarzana przez nauczycieli śpiewu). To właśnie przepona w tym momencie pracuje. Wyłącz mięśnie klatki piersiowej. Ale nie naciskaj dłońmi na przeponę (kolejna bzdura powtarzana przez niektórych).

Spinanie pośladków i pewne ustawienie nóg na podłożu pomaga w emisji. Pewna część drgań przechodzi przez nogi na podłoże i dlatego nas lepiej słychać.
Naciskanie dłońmi na przeponę pomaga w kontroli strumienia powietrza. O ile dążymy do tego żeby to samo zaśpiewać bez pomocy dłoni, to tymczasowo można sobie na to pozwolić. Nie bez powodu np. śpiewaczki operowe stosują taką pomoc podczas bardziej skomplikowanych partii.
Pokora się przydaje w życiu.
Za resztę rad bardzo dziękuję, poruszyłeś wiele ważnych kwestii.

IP i czas połączenia logowane. [19956018]
[17.03.2013] 01:17
desire_34
Jeśli jesteś z Poznania lub okolic - wybierz się do muzosfery na strzecha 10a, tam nauczą cię dobrze śpiewać, dostosują metody do twoich potrzeb

IP i czas połączenia logowane. [20325897]
[17.03.2013] 23:47
white_smag
strzecha10? byłem tam bo chciałem obczaić ale nie ma tam żadnej szkoły muzycznej, wiesz coś więcej na ten temat desire_34? chciałem się dowiedzieć bo sporo pozytywnych opinii już słyszałem o tej muzosferze

IP i czas połączenia logowane. [20328697]
[18.03.2013] 18:03
desire_34
a tak, bo teraz sie przeniesli na aleksandra fredry 7. Tutaj masz ich stronke wwww.muzosfera.edu.pl. Spoko szkoła, fajny klimat, sam zapisałem się niedawno na elektryka i jest naprawdę fajnie mam super nauczyciela i wreszcie ucze sie tego czego chce. Od siebie moge jak najbardziej polecic

IP i czas połączenia logowane. [20330376]
[13.06.2013] 20:20
asgh
Dario1684185 (09.01.11 21:02):
Moim zdaniem jeżeli ktoś potrafi wogole śpiewać to mniej wiecej o tym
wie . A jeśli ktoś chce śpiewac bardzo dobrze to musi miec talent i dużo pracowac aby byc jeszcze leprzym w tym co
sie robi .

lepszym*

IP i czas połączenia logowane. [20548819]
[30.06.2015] 14:26
szarlottka82
Z internetu nie dowiesz się jak śpiewać z przepony... Najlepiej idź do szkoły muzycznej np tu http://szkola-muzyki.pl/zajecia-wokalne-i-sp iew/ Nauczą cię jak śpiewać Jeśli twoją pasją jest śpiew to ją rozwijaj, nie marnuj swojego talentu

IP i czas połączenia logowane. [21846049]
[21.06.2016] 21:54
smjhfiw
Talentem wokalnym warto się chwalić. Można oczywiście nawww.utalentowani.pl

IP i czas połączenia logowane. [22352361]
[16.03.2017] 09:25
MuzaStudio
Praca nad oddychaniem to tylko część kształcenia głosu i to ta łatwiejsza, bo można wypracować to samemu bez nauczyciela.
Pod linkiem proste ćwiczenia http://muzastudio.pl/2017/01/15/chyba-nie-um iem-oddychac-trzy-proste-cwiczenia-ktore-mozesz-wykonac-sam- w-domu/
Jeśli pod wykonaniu ćwiczeń Wasz głos lepiej brzmi i śpiewa się łatwiej to warto ćwiczyć. Jeśli nie, to problem leży w innym aspekcie Twojej techniki.

IP i czas połączenia logowane. [22679644]
[22.03.2017] 09:40
MuzaStudio
Proste ćwiczenia na naukę prawidłowego oddychania.http://muzastudio.pl/2017/01/15/chyba-nie-um iem-oddychac-trzy-proste-cwiczenia-ktore-mozesz-wykonac-sam- w-domu/ Jeśli nie pomogą to problem wokalny leży w innej części Twojej techniki. Najlepiej zapytać sprawdzonego nauczyciela śpiewu o odpowiednie ćwiczenia.

IP i czas połączenia logowane. [22686654]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat