o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

Sarkoidoza ktos sie otarł o ta chorobe ??

1 «   22 23 24 25 26   » 39 Strony tematu:
[10.06.2009] 11:40
wilos
Witam

Jakies 2 msc temu wyrósł mi dziwny guzek na czole oraz na bliżnie wielkości 1 cm. Poszedłem do 2 lekarzy - to kaszak odparli. Usunąłem - wynik przyszedł wczoraj - rozpoznanie histop. zmiana prawdop. Sarkoidalna. Nie mam żadnych rumieni, niekiedy leciuteńko bola mnie plecy -kręgosłup raczej z prawej strony promieniuje z lędżwiowego do łopatki ale delikatnie. Pale papierosy - nie mam problemu z płucami - nie bola , nie kaszle, jestem alergikiem. Nie miewam gorączki - troszkę się pocę ale jak każdy w takie upały. Samopoczucie - dziwne ale juz sie przyzwyczaiłem przez 31 lat życia -myślałem że tak mam i już. I co teraz czuje sie podle - nie wiem co robić. Żyłem z jakimś gównem 31 lat a teraz sie uwidoczniło guzkiem. Ciekawe czy mi sie pogorszy czy tak bedzie juz zawsze. Czy da sie podleczyc. CZYTAŁEM oodmianie skónej na bliznach po urazach itp. A nikt nie miał takiej na forum. Dajcie znać.
Dziękuję

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [15030945]
[15.06.2009] 20:56
Ella9
Witajcie. Czeka mnie 2 tygodnie badań w szpitalu na Płockiej w Warszawie w/z z podejrzeniem sarkoidozy. Mam prozaiczne pytanie do osób które tam już były o warunki w szpitalu - czy sale są licznie i co ważniejsze czy łazienki są w pokojach czy może zbiorcze na korytarzu. Czy można wyjść w weekend na przepustkę (badan chyba wtedy nie robią)? Może ktoś podzieli się jeszcze innymi praktycznymi poradami. Z góry dziękuję (ostani raz w szpitalu bylam w dzieciństwie) stąd dodatkowy stres. Ella

IP i czas połączenia logowane. [15060286]
[17.06.2009] 20:20
wetgw

[nie mam nic do powiedzenia]

IP i czas połączenia logowane. [15072042]
[17.06.2009] 21:23
sarkoidoza
witam.u mnie zaczęło się kaszlem słuchym i gwiżdżącym.zawsze kaszel miał miejsce okolicy zimy.na początku nie był nawet tak męczący jak później.przeważnie kończył się po kilku tyg.nie tym razem.kaszlało mnie ok.4 mieś.i nic nie pomagało.ani syropy,tabletki(np.Thiocodin)ani na alergie(alerzine)aptekarz kazał prześwietlić puca gdy to nie pomorze.W końcu dostałem wys.gorączkę i zawrotów głowy.U lekarza poprosiłem o skierowanie do pulmologa.A ta z kolei po badaniach stwierdziła że mam astmę jestem uczulony i podejrzewa sarkoidozę.dała skierowanie na prześwietlenie KP(wykryto powiększone wnęki) i bad.gr.krwi i czasu krzepnięcia.jak przyszedłem z wynikami to już czekało skierowanie do Rabki na bronchoskopie a na 2 dzień pobrali mi próbki węzłów chłonnych.okazało sie ze mam pieprzoną sarkoidoze.przez rok brałem \"fajki\" na astme(takie pomarańczowe) i Oxodil oraz na napad kaszlu i duszności Ventolin.pomogło ,tylko czasem mnie pokaszliwało.ale choroba sama nie ustąpiła.po roku zaprzestałem brać \"fajki\" a zacząłem Encorton przez ok 4 mieś.30mg/dobę kilka mieś 20mg/dobę a teraz mam brać 10mg/dobę.prześwietlam puca na przemian z tomografią komp.i nic choroba nie ustępuje ale od jakiegoś czasu mam guzki w pucach(ostatnie stadium choroby-podobno)od kilku dni mam bóle okolicy wątroby a skóra mnie boli od pępka do kręgosłupa na wysokości 20 cm.tak jakby po oparzeniach słońca.kolor bez zmian ale wyczuwałem jakieś guzki które mnie bolały.wczoraj wyszły na skórze jakieś bąble ok.1cm2.na obj.15 cm2.i w tym miejscu jest cieplejsza skóra, boli jak cholera i swędzi(ciekaw jestem czy to przez to chorubsko).
Zaobserwowałem ,że:
-szybko się męczę.
-mam nietolerancję na ciepło (np.w pracy wszyscy w zimie chodzili ubrani w 2 swetry a ja w podkoszulce i jeszcze było mi ciepło)
-nadmiernie się pocę
-jak się zmęczę albo jak jest wilgoć na polu to mnie jeszcze kaszle
-nie mam takiej ochoty na sex jak kiedyś
-no i nie mogę chodzić po słońcu ani do solarium ale nie wiem czemu podobno jakieś uczulenie czy coś takiego
-muszę brać Mg+B6 oraz osłonowe(z powodu encortonu)
no i tak się męczyć będę ,na jak długo nie wie nikt
jak wam coś jeszcze dolega to piszcie.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH SARKOIDOZAKÓW

IP i czas połączenia logowane. [15072490]
[23.06.2009] 23:34
foma28
Eva715 (08.06.20 07:12):
waldek2pleban (06.09.05 16:50):
jola64 (06.09.03 15:22):
Od trzech miesięcy jestem na metypredzie, 32mg. Sarkoidoza III, dziagnozę postawiono mi w Warszawie na Płockiej. Czy ktoś stosuje w lecznieniu calcort. Podobno jest lepszy od encortonu i metypredu. Moja znajoma ma to samo ale leczy się w Poznaniu i tam jej to zapisali. Pozdrawiam wszystkich uczestników forum.

ZNALAZŁEM TYLE:

Jak wiadomo Encorton ma wiele skutków ubocznych. Przyrost masy ciała, nadmierne owłosienie - to skutki widoczne na zewnątrz - co daje poczucie dyskomfortu psychicznego dla osoby zażywającej ten lek. Poza tym są jeszcze poważniejsze, wewnętrzne zmiany - osteoporoza, problemy ze wzrokiem itp.

Na europejskim rynku można zakupić lek o nazwie CALCORT 6. Jest to odpowiednik Encortonu tylko o wiele lepiej oczyszczony, co skutkuje zmniejszeniem skutków ubocznych zażywania sterydu.

Lek ten nie powoduje dużego przyrotu masy ciała, istnieje mniejsze ryzyko powstania osteoporozy i praktycznie jest we wszystkich sytuacjach lepszy od Encortonu. Przejscie z jednego sterydu na drugi nie niesie ze sobą żadnych problemów - można na Calcort przechodzić z dnia na dzień.

Na polską receptę Calcort można kupić w Niemczech lub sprowadzić go do Polski poprzez wyznaczone apteki.

Jego wadą jest niestety dość wysoka cena - na dzień dzisiejszy około 42 euro w niemieckich aptekach za 100 tabletek 6 mg.
Istnieje możliwość uzyskania zgody NFZ na zakup leku i wtedy można go sprowadzić za symboliczną cenę ale musi to dobrze umotywować lekarz prowadzący.
Przelicza się go tak samo jak Encorton czyli 1 mg Encortonu = 1 mg Calcortu.

Opis leku

W 1 opakowaniu jest 100 tabletek (10 listków po 10 tabletek)
Nazwa obiegowa: CALCORT 6
Nazwa chemiczna: DEFLAZACORT
Producent: GALENpharma GmbH
Wittland 13, 24109 Kiel; Postfach 3764, 24036 Kiel
telefon: (0431) 58518-0
telefax: (0431) 58518-20
1 tabletka = 6mg calcortu

Witam !
Czy ktoś z Was próbował kiedyś tego leku ??

otym leku slysze pierwszy raz .horuje od 2007 przez poltora roku bralem enkorton i bylo wszystko super nic nieczulem ze horuje hodzilem do pracy a pracuje na stolarni to dosyc ciezka bpraca i w tym roku w lutym odstawili mi enkorton i i trohe sie zalamalem uzalerznilem sie hodzilem do psyhiatry i objawy odstawienne przeszly to horoba wrucila wszystko trwalo 3 miehy jak w maju zrobili mi rtg pluc to baba usiadla tyle ropy bylo lezalem miesic w szpitalu mialem bronho i teraz dali mi metypred ciezki lek ciezko mi ponim funkcjonowac wysypalo mi plecy i twarz mi spohla gorzej niz po enkortonie wczoraj bylem na katroli i zmienila mi na enkorton na 35 mg.na dobe mty.bralem 32 mg na dobe i znowu rok jedzenia tyh tabli.jak masz ohote to pisz fomka28@wp.pl kto ma ohote to nieh pisze

IP i czas połączenia logowane. [15105715]
[02.09.2014] 03:52
[24.06.2009] 00:22
foma28
czesc sarkoidowcy umnie stwierdzono sarkoidoze w 2007.08 .do szpita trafilem w 2007.06.oczywiscie zdjecie kroplowki badania krwi spirometria eho serca okulista bronhoskopia i po 2 tyg. meczarni zaczeli mi podawac leki przeciw gruzlicze ale zrobili mi tomograf a tam wezly o grubosci 23mm.odrazu skierowanie na wycinek wezla z srudpiersia czyli mediadinoskopia i ztego wyszla sakoidoze na poczatek 60 mg na dobe enkortonu przez miesiac pozniej zeszli mi na 35 mg.wrocilem do pracy na stolarnie bylo super nic nieczukem ze horuje tylko otylosc i pryszcze i wypic tez lubilem az do 2009.02 odstawili mi enkorton i mialem zespol odstawienia depresja hodzilem ryczalem mialem leki i skonczylem u psyhiatry walczylem z tym ok.3 miesiecy bo niebralem tyh lekow od psyhiatry bo balem sie nastepnego uzalerznienia bralem tylko deprim i w 2009.05 trafilem na swoj odzial pulm.noi nawrot horoby ploca zawalilo mi ropa zrobili mi bronh.to niewyszla tyle ropy ale ace bylo podwyzszone to rozgonili mi rope i podali metypred 32mg.na dobe zaczelem go brac 19 maja to po miesicu mialem wiecej skutkow ubocznyh ni po poltorarocznym braniu enc.twarz i szyja mi spohla i pryszcze na plecah i zajehalem na kontrol to zmienila mi na enc.35mg.i czuje sie dobrze przynajmniej normalnie funkcjonuje.teraz beda robic mi rezonans glowy odpisujcie na fomka28@wp,pl

IP i czas połączenia logowane. [15105991]
[26.06.2009] 19:23
nadgob_waw
Cześć nazywam sie Bogdan i jestem z warszawy. Niestety tak jak i wy otarłem sie o ta chorobę, zaatakowała mi prawie wszystkie organy. Bardzo was proszę żeby ktoś mi polecił jakiegoś dobrego lekarza najlepiej z warszawy ale może być tez z poza.

IP i czas połączenia logowane. [15120874]
[26.06.2009] 22:35
niedzwiedzzz  niedzwiedzzz@tlen.pl
nadgob_waw (09.06.26 19:23):
Cześć nazywam sie Bogdan i jestem z warszawy. Niestety tak jak i wy otarłem sie o ta chorobę, zaatakowała mi prawie wszystkie organy. Bardzo was proszę żeby ktoś mi polecił jakiegoś dobrego lekarza najlepiej z warszawy ale może być tez z poza.

Bogdan kliknij do mnie na adres maly__25@interia.pl

IP i czas połączenia logowane. [15121691]
[29.06.2009] 13:49
Evs715
Witam Wszystkich !
Zaglądnij na stronę :
http://sarkoidoza.mojeforum.net/forum-vf35.h tml?sid=1af261ad43c3dd8efda43c8f949004bb
jest tu dużo przydatnych informacji.
Ja 10 lipca mam TK ale ostatnio znów kaszlę nie wiem czy to ta wilgoć tak na mnie działa czy coś zaczyna się dziać
Wszystkim dużo zdrowia życzę
Ewa

IP i czas połączenia logowane. [15133646]
[29.06.2009] 14:41
Intek
Witam wszystkich cierpiących!

Słuchajcie! Na kaszel, w różnych jego odmianach najlepiej pomaga
Balsam Kapucyński. Najlepiej na czczo rano pół łyżeczki cukru zalać tym balsamem i połykać rozprowadzając go w ustach - świetnie dezynfekuje jamę ustną. W południe powtórzyć tą dawkę i wieczorem, przed snem i po umyciu ząbków - rozprowadzić/zdezynfekować nim buzię (wewnątrz oczywiście! jama - nieładnie brzmi...) w cięższych przypadkach można brać po dwie, trzy łyżeczki - nie zaszkodzi. Dla mnie - rewelacja!
Brać do czasu aż kaszel ustąpi. Z reguły trwa to kilka dni choć twórcy - O. Bnifratrzy chyba - twierdzą, że trzeba brać go przez dłuższy czas 2-6 tygodni. Moim zdaniem tu już w grę wchodzi chyba zwykły marketing aby zwiększyć sprzedaż tego specyfiku. Cena ok 25 zł. buteleczka spora.
Pozdrawiam Intek

IP i czas połączenia logowane. [15133924]
[30.06.2009] 13:53
aga5555
wilos (09.06.10 11:40):
Witam

Jakies 2 msc temu wyrósł mi dziwny guzek na czole oraz na bliżnie wielkości 1 cm. Poszedłem do 2 lekarzy - to kaszak odparli. Usunąłem - wynik przyszedł wczoraj - rozpoznanie histop. zmiana prawdop. Sarkoidalna. Nie mam żadnych rumieni, niekiedy leciuteńko bola mnie plecy -kręgosłup raczej z prawej strony promieniuje z lędżwiowego do łopatki ale delikatnie. Pale papierosy - nie mam problemu z płucami - nie bola , nie kaszle, jestem alergikiem. Nie miewam gorączki - troszkę się pocę ale jak każdy w takie upały. Samopoczucie - dziwne ale juz sie przyzwyczaiłem przez 31 lat życia -myślałem że tak mam i już. I co teraz czuje sie podle - nie wiem co robić. Żyłem z jakimś gównem 31 lat a teraz sie uwidoczniło guzkiem. Ciekawe czy mi sie pogorszy czy tak bedzie juz zawsze. Czy da sie podleczyc. CZYTAŁEM oodmianie skónej na bliznach po urazach itp. A nikt nie miał takiej na forum. Dajcie znać.
Dziękuję

Witam, byłam wczoraj u lekarza i dowiedziałam się że sarkoidoza w momencie swojej aktywności lubi zagnieżdżać się w bliznach nawet starych, wtedy nie jest konieczny zabieg mediastinoskopii, wystarczy pobrać do badania materiał z takiej blizny. Ja miałam robioną mediastinoskopię 15 maja a blizna jak dotykam to mnie piecze i trochę boli, jest szeroka(jak na bliznę tego typu) i rozpulchniona

IP i czas połączenia logowane. [15138792]
[30.06.2009] 19:42
Wilos
Mam sarkoidoze 1 stopnia - byłem u lekarza - jutro mam TK klatki. Po zdjęciu RTG 1 stopień - bez objawów. Prawdopodobnie bez sterydów narazie bo jest szansa na samowyleczenie.

IP i czas połączenia logowane. [15140218]
[16.07.2009] 19:48
elik05
Podejrzewam u siebie sarkoidoze i mam ogromna prośbe aby ktoś bardziej zorientowany polecił mi dobrego lekarza w Poznaniu bede bardzo wdzieczna

IP i czas połączenia logowane. [15209295]
[17.07.2009] 10:48
elik05
Witam ponownie!dodam że mieszkam w małej miejscowośći jest to choroba pszewlekła i w całym organiżmie,lekarz do kturego chodze twierdzi że wymyślam!proszę o namiary w Poznaniu.Moj e-mail
ja wdalszym ciagu czekam na odpowiednią diagnoze i leczenie,pozdrawiam wszystkich sarkoid....

IP i czas połączenia logowane. [15211286]
[17.07.2009] 14:04
Evs715
Wielkopolskie Centrum Chorób Płuc i Gruźlicy
ul. Szamarzewskiego 62
60-569 Poznań
Centrala - (061) 66 54 200
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [15212142]
[18.07.2009] 16:20
elik05
Witam !
Serdeczne dzięki za podany adres...
Pozdrawiam ELA.

IP i czas połączenia logowane. [15216132]
[19.07.2009] 16:19
łasica
mieszkam w Poznaniu,leczę się u dr Cofty.Ma bardzo dobrą opinię.
ja mam sarko III stopnia, od 113 dni biorę 24 mg metypredu.
w między czasie przeszłam pierwsze w życiu zapalenie oskrzeli
leki spowodowały drżenie nóg i rąk, ogolne osłabienie,nie tylko fizyczne. kiedyś byłam aktywna fizyczna,teraz...liczę na to że po leczeniu będę mogła powrócić do dawnego życia i nadrobić stracony czas
a jeszcze pytanie. wiem ze nie wolno nam sie opalac, bo w trakcie opalania wytwarzana jest substancja która powoduje produkcje wit.D która jest niewskazana przy naszej chorobie.wiem również ze przy braniu sterydów można sie poparzyc na słońcu, ale czy jakos to sie objawia dodatkowo?np trwałe plamy na skórze?bo tego nigdzie nie moge doczytac

IP i czas połączenia logowane. [15219691]
[20.07.2009] 12:08
Gosiak0109
Witam. Moja historia z chorobą zaczeła się 01. maja tego roku. Zaczeło się bardzo niewinnie dzień wcześniej była w parcy 16 h na nogach na drugi dzień zaczeły mnie boleć kostki ale pomyślałam że poprostu je przeciążyłam normalnie w pracy siedzę więc było to dla mnie oczywiste ale za parę dni strasznie spuchły i zaczeły mnie boleć inne stawy nadgarstki, kolana ponadto pojawił sie już pierszy rumień. Poszłam więc do lekarza pierwszego kontaktu on zdiagnozował mi boreliozę a rumień guzowaty wzioł za wędrujący przepisał antybiotyki i nakazał zrobić płatne badanie na boreliozę jak się potem okazało wyszło ujemne. Antybiotyki nic nie pomagały było z dnia na dzień coraz gorzej więc nie kończąc ich poszłam znów do niego z bezsilności (jak podejrzewam) dał mi skierowanie na odział wewnętrzny szpitala miejskiego. Tam zrobiono mi niezwłocznie RTG, tomograf i inne podstawowe badania. Już na prześwietleniu wyszły ogromne zacienienia i węzły wielkości orzecha włoskiego wysłano mnie do poradni pulmunologicznej na konsultację tam założono mi próbę tuberkulinową która miała wykluczyć gruźlicę. Po wypisaniu ze szpitala udałam się na wizytę prywatnie do prof. Kozielskiego poleconego mi przez teściową (POLECAM) on kazał mi ze skierowaniem pojawić się w Zabrzańskiej klinice tam w dzień przyjęcia miałam tzw. Danielsa -pobranie węzła przy miejscowym znieczuleniu prawie zerowa inwazyjność po 2 h czułam sie jak nowa Potem zrobili mi badania na wydolność oddechową i tyle. Okazało sie że moja sarkoidoza nie kwalifikuje sie do leczenia. Stawy w powiatowym wyleczyli mi ibupromem, rumień powoli sam znika tylko senność, bóle w klatce piersiowej i duszności zostały ale wszystko do wytrzymania. Nie rozumem dlaczego u większości stosuje sie tak przykre badania jakieś wycinki, bronchoskopie itp. jeśli w pierwszej kolejności powinno sie wykonać Danielsa. Pytajcie o to nie dajcie się męczyć niepotrzebnie jeśli to badanie będzie niewystarczjące dopiero wtedy można dalej kombinować ale wcześniej nie widzę potrzeby. Pozdrawiam i życzę zdrowia

IP i czas połączenia logowane. [15222978]
[20.07.2009] 12:46
łasica
Gosiaku
zanim miałam VAT, miałam rtg, komputer,bronchoskopie. podejrzenie miedzymiąższowego zapalenia płuc, uczulenia jakiegos tam no i sarkoidozy. po 1 zdjęciu lekarz powiedział-sarko, później nie był sam pewien (podobno trudno jest w 100%stweirdzic sarko). antybiotyk na zapalenie płuc nic nie pomógł, tylko wymęczył organizm. dopiero VAT wykluczył inne choroby.
moje początki byly spokojne,gdyby nie to że w sierpniu nie mogłam dać sobie rady w Alpach to pewnie dlugo jeszcze bym nie wiedziała ze jestem chora (przed wyjazdem przebiegałam po 6,5 km co drugi dzien). pozniej sie posypało, po powrocie byłam bardzo słaba, pozniej dostawałam zadyszki przy zakładaniu dżinsów, butów itp. do tego bardzo kaszlałam :/ i miałam powiekszony węzeł w pachwinie,który zniknął jak zaczełam brać leki.
teraz przynajmniej mogę iść i rozmawiać przez tel. i nie dostaje zadyszki nie kaszlę,ale za to mam inne "bonusy"ze względu na leki które przyjmuje-cos kosztem czegoś

dlaczego Twoje sarko jest nie do leczenia?ze względu na stopien? wiem ze przy 1 i 2 jest tylko obserwacja.

badania na wydolność oddechową-spirometrie? ja mam poprostu fantastyczne wyniki spirometri

IP i czas połączenia logowane. [15223078]
[20.07.2009] 13:27
GKS_18
Witam !
Bardzo Proszę o Wiadomość gdzie przyjmuję Dr.Robert Kieszko I jak Się do niego dostać. Mam podejrzenie Sarkoidozy, nie wiem Co mam robić.

IP i czas połączenia logowane. [15223208]
[20.07.2009] 13:40
Jolasad
Cześć!
Dr Kieszko przyjmuje w Lublinie- PSK 4, klinika pulmonologii ul. Jaczewskiego.Oddzielny budynek po lewej stronie kliniki głównej.
Zadzwoń do rejestracji, udzielą dokładnych info o przyjęciach. Oczywiście potrzebne skierowanie od rodzinnego na leczenie.
pozdrawiam!

IP i czas połączenia logowane. [15223269]
[20.07.2009] 14:04
GKS_18
A Mógłbym Prosić o Numer do Rejestracji ?

IP i czas połączenia logowane. [15223369]
[20.07.2009] 17:42
GKS_18
Dziękuje Bardzo za Informację ! Zdrówka Życzę ! Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [15224358]
[20.07.2009] 20:15
Wilos
Ja mam II stopień płucną oraz skórną , bez zadnych objawów no oprócz guzka na twarzy i rece na bliżnie. Nie ma żadnego uczulenia na słońce - jest to bujda na resorach - wymyślona przez osobe która poprostu miała uczulenie. Także słońca prosze sie nie bać. Jak któś chce informacje szerokie na temat tej choroby PROSZĘ pisać - jestem Znawca i wiem wszystko.

IP i czas połączenia logowane. [15225040]
[21.07.2009] 08:58
Jolasad
hej Znawco! spokojnie!
To lekarze mówią i wiedzą. Opalanie przy chorobach płuc niewskazne, przy gruźlicy surowo ZABRONIONE!!! i przy sarko również. Nie chodzi o plamy na skórze, choć te przy lekach niekiedy sie pojawiają i są latami nie do usunięcia. Ale chodzi o to, że nasilają się objawy choroby! Jest to mądrze tłumaczone obecnością witD i produkcją wapnia itd. ale nie będe sie rozpisywać, skoro jesteś Znawcą
pozdrawiam!

IP i czas połączenia logowane. [15226708]
[22.07.2009] 07:44
Evs715
Witam wszystkich!
Jolu zgadzam się z Tobą całkowicie!!!Chyba " Znawca" nie doczytał wszystkiego,a może po prostu nie ma takich objawów
Dużo zdrówka wszystkim życzę
Ewa

IP i czas połączenia logowane. [15231399]
[22.07.2009] 20:33
wilos
Nie ma uczulenia samego w sobie osoba chora na sarko. Jedynie poprzez interakcje promieni UV z potem zawierajacym steroidy. I nie każdy to ma. Ja akurat nie mam.
I pamiętajcie nie birzcie żadnych ziół i specyfików na odporność. Ta choroba charakeryzuje sie właśnie super odpornościa orgaNIZMU. Dlatego nie można go wzmacniać. Lepeij jest go wręcz osłabiać poprzez to choroba sie cofa.

IP i czas połączenia logowane. [15234708]
[26.07.2009] 17:48
redcat
Hej.
Ja w zeszłym roku przez dwa miesiące chodziłem do lekarki z bólami typowo reumatycznymi. Zaczęło się tak: połozyłem się spać w Wielką Środę, a wstałem w czwartek mega połamany. Bołały mnie stawy dłoni, łokci, bół w mostku (nawet jak zlizalem do skory delikatnie place), zaczerwienienie skóry. Zaczałem chodzić do lekarki w poradni a ona przepisywałi mi leki na schorzenia zwiazane ze stawami.
Wyniki badan krwi i moczu było OK.
Potem w sobotę tak mi spuchły kostki w stopach, że wygladały jak balony, kostek nie było widac. Zrobiłem badania na potas i inne elementy we krwi. Wyniki były OK.
Dopiero jak poszedłem do lekarki (szkoda o niej się wypowaidac) i powiedziałem, ze nie wiem jak sie wyczuwa wezły chłonne i boje sie nowotworu wezlow chlonnych to pierwszy raz mnie dotknela, zbdadala i skierowała do reumatologa. Reumatolożka wysłuchała mnie, zbadała i wysłała na prześwietlenie RTG płuc. Wynik dostałem w dniu poprzedzającym tzw. długi weekend. Diagnoza: sarkoidoza, a w różnociwaniu nalezy uwzględnić chłoniaka.
Nie macie pijęcia co za stres przezyłem. W wolny weekend nikt nie pracował. Ale udało mi sie dostac na prywatną wizyte prof. i ten na podstawie zdjec RTG skierował mnie (bardzo szybko) do szpitala w CSK na Ligocie (Katowice). Lezałem tam 10 dni, tyle robili mi diagnoze. Badania czynnosciowe płuc były OK, potem zrobili bronchoskopie płuc, oddali wycinek do badania. Potem miałem TK klatki piersiowej. Okazało się, że mam sarkoidoze typ II (węzłowo-płucną). Na plecach miałem brzydkie narośle, ale lekarze jakos nie zwracali na to uwgi podczas badania.
TK wykazało min. poszerzone wneki, guzki ok 1 cm w miąższu płucnym. Badania histopatologiczne po bronchoskopii wykazały istnienie komórek Langenhansa.
Zostałem wypisany. Przez rok lekarz prowadzacy - ordynator oddziału kazał mi robic badania czynnosciowe płuc (spirometrie, gazometrie, pletyzmografie) - wyniki były OK. Po roku (w czerwcu 2009) miałem kontrolne tk klatki piersiowej. Opis wskazywał że pojedyncze wezły chłonne zwłokniały w rzucie obu wnęk, ze sa nieliczne zrosty opłucnowe, pola płucne bez zagęszczen ogniskowych. Lekarz stwierdził, że widzimy się za rok. Stwierdził, że mamzyć normalnie. Nie przepisał mi encortonu, bo stwierdził, że on ma sporo skutków ubocznych. (wczesniej profesor, szef katedry i oddziału przepisał mi encorton) Ja zawierzyłem jednak lekarzowi prowadzącemu.
Na skórze od maja 2008 miałem tez te narośle, zrobiłem potem badania u chirurga (dałem wyciac mniejsza zmianę) okazało się ze histopatologia stwierdziła, ze to rumień guzowaty z komórkami Langenhansa - czyli mam tez sarkoidozę skórną. Smarowałem to elocomem i schodzi. U mnie utrzymywało się to dośc długo, a ponoc ma ustapic do 6 tygodni.

Od 2 tygodni boli mnie kolano, coś mi chrupie czasami przy zgięciu, coś kłuje, bolału mnie tez (głęboko w nodze) wzdłuż kości udowej, czułem jakby zaognienie - czy to może być sarkoidoza? Jak stwierdzić sarkoidozę w stawach? Nie chce brac sterydów.

Do Gosiak0109 ty ponoć jakoś stawy wyleczyłaś - napisz coś więcej o tym. Jakie miałaś objawy, co cię bolało.

Czy ktoś ma typ II ezłowo-płucną sarkoidozę? zparaszam do kontaktu ze mna
mój mail
kawka74@interia.eu

Ponoć choroba ma ustępowac do 2 lat i rzadko kiedy powraca?

IP i czas połączenia logowane. [15251279]
[01.08.2009] 12:22
Anad
sarkoidoza (09.06.17 21:23):
witam.u mnie zaczęło się kaszlem słuchym i gwiżdżącym.zawsze kaszel miał miejsce okolicy zimy.na początku nie był nawet tak męczący jak później.przeważnie kończył się po kilku tyg.nie tym razem.kaszlało mnie ok.4 mieś.i nic nie pomagało.ani syropy,tabletki(np.Thiocodin)ani na alergie(alerzine)aptekarz kazał prześwietlić puca gdy to nie pomorze.W końcu dostałem wys.gorączkę i zawrotów głowy.U lekarza poprosiłem o skierowanie do pulmologa.A ta z kolei po badaniach stwierdziła że mam astmę jestem uczulony i podejrzewa sarkoidozę.dała skierowanie na prześwietlenie KP(wykryto powiększone wnęki) i bad.gr.krwi i czasu krzepnięcia.jak przyszedłem z wynikami to już czekało skierowanie do Rabki na bronchoskopie a na 2 dzień pobrali mi próbki węzłów chłonnych.okazało sie ze mam pieprzoną sarkoidoze.przez rok brałem \\\"fajki\\\" na astme(takie pomarańczowe) i Oxodil oraz na napad kaszlu i duszności Ventolin.pomogło ,tylko czasem mnie pokaszliwało.ale choroba sama nie ustąpiła.po roku zaprzestałem brać \\\"fajki\\\" a zacząłem Encorton przez ok 4 mieś.30mg/dobę kilka mieś 20mg/dobę a teraz mam brać 10mg/dobę.prześwietlam puca na przemian z tomografią komp.i nic choroba nie ustępuje ale od jakiegoś czasu mam guzki w pucach(ostatnie stadium choroby-podobno)od kilku dni mam bóle okolicy wątroby a skóra mnie boli od pępka do kręgosłupa na wysokości 20 cm.tak jakby po oparzeniach słońca.kolor bez zmian ale wyczuwałem jakieś guzki które mnie bolały.wczoraj wyszły na skórze jakieś bąble ok.1cm2.na obj.15 cm2.i w tym miejscu jest cieplejsza skóra, boli jak cholera i swędzi(ciekaw jestem czy to przez to chorubsko).
Zaobserwowałem ,że:
-szybko się męczę.
-mam nietolerancję na ciepło (np.w pracy wszyscy w zimie chodzili ubrani w 2 swetry a ja w podkoszulce i jeszcze było mi ciepło)
-nadmiernie się pocę
-jak się zmęczę albo jak jest wilgoć na polu to mnie jeszcze kaszle
-nie mam takiej ochoty na sex jak kiedyś
-no i nie mogę chodzić po słońcu ani do solarium ale nie wiem czemu podobno jakieś uczulenie czy coś takiego
-muszę brać Mg+B6 oraz osłonowe(z powodu encortonu)
no i tak się męczyć będę ,na jak długo nie wie nikt
jak wam coś jeszcze dolega to piszcie.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH SARKOIDOZAKÓW

IP i czas połączenia logowane. [15277388]
[02.08.2009] 15:21
rybka28
Kochani mam pytanie ,czy ktos z was ma ciagły odrywajacy sie kaszel po ciepłych posiłkach ??????????
ja juz rok choruje na sarkoidoze płuc i mam ten kaszel juz rok!!!

IP i czas połączenia logowane. [15281934]

1 «   22 23 24 25 26   » 39 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat