o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

implanty zębowe, ceny i kogo polecacie WLKP

1 2 3 4 5   » 28 Strony tematu:
[05.03.2009] 15:59
mantoninka
Witam wszystkich!!!
Mam pytanie do wszystkich odnośnie implantów.Chciałabym wszczepić sobie implanty w całą górną szczękę,interesuje mnie cena takiego zabiegu??? i jeszcze jedno czy mógłby mi ktoś polecić dobrą klinikę we Wrocławiu?
Dzięki.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [14489787]
[06.03.2009] 09:44
Wojciech Sukiennicki
Witam. Aby odbudowac utracone gorne zęby ( szczęka ) uzupełnieniem stałym na implantach , należy wszczepić min. po 3 implanty z lewej i prawej str. , czyli 6 szt. -Koszt implantacji to 1800zł/szt .
Na jednej wizycie można wszzcepić wszystkie potrzebne implanty .
-Później po zintegrowaniu się implantów z kością wukonuje się mosty ceramiczne cementowane na stałe na filarach implantów ( most po szesć zębow z lewej i sześc a prawej str.) Tu koszt 400-600zł za
jeden ceramiczny ząb .

Więcej inf. na : www.medykdent.pl

IP i czas połączenia logowane. [14493456]
[06.03.2009] 13:29
Daria1991
Witam bardzo serdecznie, ja też mam pytanie nawiązujące do tematu. Również zastanawiam się nad wstawieniem implantu i mam kilka pytań. Mam 17 lat i po wypadnieciu mlecznej dwójki górnej nie wyrósł mi stały ząb, na jego miejce przesunęła się trójka, chciała bym to skorygowac wiem , że możliwe są kororonki ale nie chce niszczyc zębów. Czy , żeby wstawic implant musiała bym najpierw nosic aparat ortodontyczny aby przesunąc ząb , który nie jest na swoim miejscu? Ogólnie mam zęby zdrowe ale zle się z tym czuję wygląda to dośc nie estetycznie, a poza tym po przeciwnej stronie ząb jaki mi wyrósł (równiez dwójka) jest nie wymiarowy , czym można było by go nadlac? i ile mniej wiecej by to wszystko kosztowało ? Z góry dziekuję za odpowiedz bo bardzo mi zależy na czasie . Dzieki
PS miałam robione zdjęcie całej szczęki i nie ma zawiązka zęba ,który nie wyrósł

IP i czas połączenia logowane. [14494492]
[10.03.2009] 18:40
Daria1991  darika15ozo@tlen.pl
odpowie mi ktos?

IP i czas połączenia logowane. [14517647]
[12.03.2009] 15:10
Sensorr2
Czy to jakieś \"forum\"reklamowe państwa Sukiennickich ?????Może ktoś się wypowie (nie będąc pracownikiem tej firmy)jak tam implantologia u W.Sukiennicki & CO.Beznadzieja.....................

IP i czas połączenia logowane. [14527447]
[20.10.2014] 23:11
[12.03.2009] 16:50
anonim_11
Kiedyś dzwoniłem po info, to nie mieli nawet aparatury RTG czynnej... Zatem zachodzę w głowę jak jest to możliwe, że tam się w ogóle coś dzieje...

IP i czas połączenia logowane. [14528106]
[13.03.2009] 14:02
natashka78
Jestem zupełnie zbita z tropu. dobija nnie przeleczanie kanałowe górnej 6 i mam zamiar zamist niej wstawić implant. Mieszkam w Białysmtoku i gdzie nie zadzwonię, to koszt zabiegu 4400 (ewenement) do 5600 zł.I z dziurą się chodzi 6 mcy średnio.
Skąd więc ta cena do 1600 zł?

Czy pacjent idąc do implantologa musi sie jeszcze martwić o producenta implantu?

IP i czas połączenia logowane. [14532537]
[15.03.2009] 22:14
Dentysta
Tak przypadkowo natknąłem się na te forum, więc postaram się odpowiedzieć na zasadnicze pytanie dotyczące bólu po implantacji. Problem ten nie jest szeroko dyskutowany na szkoleniach i kursach implantologicznych, praktycznie pomijany w literaturze, więc większość teoretyków nie ma na ten temat pojęcia. Dotychczas wprowadziłem swoim pacjentom łącznie kilkaset implantów i z mojego doświadczenia wynika, że czym gorsze warunki kostne, czym cieńsze dziąsło i czym bardziej skomplikowany i dłużej trwający zabieg tym większy ból. Dolegliwości bólowe nie zależą od nazwy producenta implantów i gwarancji jaką na nie daje i w niewielkim stopniu zależą od doświadczenia lekarza implantującego (doświadczenie lekarza ma większe znaczenie przy odbudowie zęba na implancie). Oczywiście pacjent po zabiegu zawsze otrzymuje receptę na leki przeciwbólowe ale należy dążyć do tego aby nie bolało. OK 20% moich pacjentów implantologicznych nie zgłasza żadnego bólu po zabiegu. Większość czuje dolegliwości bólowe przez kilka godzin, jakieś kolejne 20% do 3 dni a pozostałe 10% - 15% niestety ciepri dłużej co najczęściej wiąże się z odrzuceniem implantu. Dlatego jeśli boli dłużej niż tydzień doradzam swoim pacjentom usunięcie implantu i podejście do sprawy jeszcze raz za 6 tygodni (oczywiście zależy to też od poziomu skomplikowania zabiegu).
Teraz jeszcze reklama z mojej strony. W chwili obecnej jestem w stanie wprowadzić implant jednoczęściowy za 950 zł + do tego korona porcelanowa za 650 zł co daje w sumie 1600 zł za ząb na gotowo. Cena jest niska ponieważ piszę tu o dopiero co wprowadzonym na polski rynek systemie implantów więc sama śruba implantu z tego systemu jest tania (podejrzewam, że promocja . Zabieg wprowadzenia implantu jest mało skomplikowany. W większości przypadków trwa to jakieś 10 min i nie trzeba nacinać dziąsła. Kontakt do mnie na stronie http://www.dentalteam.org.uk/contact.php .

IP i czas połączenia logowane. [14544777]
[17.04.2009] 17:22
Joka30
PENELOP (08.11.25 00:15):
BEAUTYFUL SMILE (08.09.15 20:35):
Piotr_ (08.01.20 15:52):
http://implamed.pl/

No właśnie, a co z IMPLAMED...??? Był tam ktoś, korzystał, wie etc...???
Bardzo mi zależy na opiniach.

Jestem treci dziń po implantach , czuję sie bardzo dobrze , polecam implamed.pl

Jestem dopiero drugi dzień po zabiegu, dwa implanty (5i6) czuję się bardzo dobrze, sam zabieg również niemal bezbolesny. Póki co polecam.

IP i czas połączenia logowane. [14723246]
[17.04.2009] 17:52
zniesmaczonyradek
Echhh, kicha q r w a widzę...
Sami sobie faktycznie opinie wystawiają...
Żałosna metoda, ciekawe na ile skuteczna.

IP i czas połączenia logowane. [14723401]
[25.04.2009] 21:25
talisko
witam
w srode mialam wszczepiony implant - gorna 4ke
dzis w sobote , po uplywie ponad 3 dni , ciagle czuje rwanie i swedzenie
czy to oznacza, ze implant sie nie przyjal?

IP i czas połączenia logowane. [14768928]
[02.05.2009] 09:12
małgorzacia
witam wszystkich
mam pytanie, czy ktoś jest z poznania na tym forum i mógłby mi pomóc i podpowiedzieć gdzie wstawic implant i le ile teraz to miej więcej kosztuje .słyszałam ze dr. Kukuła jest dobry? pozdrawiam wszystkich i z góry dziekuje za odpowiedz

IP i czas połączenia logowane. [14804929]
[15.05.2009] 01:14
pacjentka z Bydgoszczy
Ja polecam dr Marka Gatza z Bydgoszczy. Swietny fachowiec. Kompetentny , miły, świetnie tłumaczy. Wszczepił mi 8 implantów i odbudował wszystkie zęby na górze . Zabieg był przeprowadzony szybko , sprawnie ale bez nerwowych ruchów. w miłej , spokojnej atmosferze. Po zabiegu czułam się naprawdę bardzo dobrze. Dostałam leki przeciwbólowe i było ok. Teraz już mogę się cieszyć własnymi zębami na implantach. Wygladają super i mogę jeść wszystko.
Naprawdę warto...

IP i czas połączenia logowane. [14879375]
[15.05.2009] 01:25
pacjentka z Bydgoszczy
mantoninka (09.03.05 15:59):
Witam wszystkich!!!
Mam pytanie do wszystkich odnośnie implantów.Chciałabym wszczepić sobie implanty w całą górną szczękę,interesuje mnie cena takiego zabiegu??? i jeszcze jedno czy mógłby mi ktoś polecić dobrą klinikę we Wrocławiu?
Dzięki.

JA MIAŁAM WSZCZEPIONE 8 IMPLANTÓW ALE W BYDGOSZCZY PRZEZ DR MARKA GATZA. BYŁO SUPER. ZOBACZ MÓJ WPIS NA STRONIEWWW.ZNANYLEKARZ.PL
KRYSTYNA
PS. KOSZT OK. 45 TYS

IP i czas połączenia logowane. [14879403]
[18.05.2009] 09:27
Wojciech Sukiennicki
W naszym Zespole Gabinetów Lekarskich MEDYK -DENT w Ostrowie Wlkp 90 kilometrów od Wroclawia wszczepiamy z powodzeniem
implanty Polskie , Niemieckie i Izraelskie wszyctkie w cenie 1800,-zł brutto wraz z zabiegiem oraz gwarancją . W takim przypadku koszt ośmiu wszczepów to 14 500,- zł. Cena może jedynie nieco wzrastac w przypadkach odbudowy kośći lub podniesienia dna zatoki , ale uprzedzamy o tym pacjentów przed zamiegiem na konsultacjach.
- Więcej inf. :www.medykdent.pl

Wojciech Sukiennicki
lek.stomatolog

-

IP i czas połączenia logowane. [14894728]
[26.05.2009] 12:07
Rafał Zawojski
Julka1239 (08.10.18 21:59):
Jeżeli implant nie przyjmie się prawidłowo trzeba go usunąć albo trepanem co jest strasznie inwazyjne. Albo jest jeszcze inna metoda bardziej nowoczesna, ale też koszmarna( jestem po).Jeżeli nie ma takiej konieczności tzn. brak Ci tylko zębów nie radziłabym się decydować. Po usunięciu masz nie tylko brak zęba, ale dziurę w kości alby to się zrosło zapodają bikomponenty, ale one nie dają gwarancji, że kość się zrośnie.Jesli nie trzeba robić przeszczep kości. Ja narazie nie wiem gdzie i jak co robić , bo nie jest dobrze. Dlatego odradzam, bo bywa dobrze, ale jak nie to jest koszmar. Ból, ból jeszcze raz ból.
Jednak gdybyś się mimo to zdecydowała, to nie patrz na cenę zabiegu , bo późniejsze komplikacje mogą sprawić, że stracisz dużo więcej. Tylko znajdź placówkę gdzie najpierw Cię przebadają konkretnie , czy nie ma przeciwskazań itd., a następnie poproś o to wszystko na piśnie do czego zobowiązuje się lekarz, co ma być wykonane, za jaką kwotę i jaką opiekę będziesz mieć zapewnioną w razie powikłań. Kierowanie się ceną impantu przy wyborze gabinetu napewno nie jest mądre. A już zapytanie o cenę korony jet naprawdę najmniej ważne. Bo korona to już tylko robota którą można zrobić na dobrą sprawę w każdym gabiniecie dentystycznym. Dodaje, że odczucia kilka dni po wszczepieniu jeszcze o niczym nie świadczą.
Pozdrawiam!

IP i czas połączenia logowane. [14941878]
[26.05.2009] 12:09
Rafał Zawojski
Julka1239 (08.10.18 21:59):
Jeżeli implant nie przyjmie się prawidłowo trzeba go usunąć albo trepanem co jest strasznie inwazyjne. Albo jest jeszcze inna metoda bardziej nowoczesna, ale też koszmarna( jestem po).Jeżeli nie ma takiej konieczności tzn. brak Ci tylko zębów nie radziłabym się decydować. Po usunięciu masz nie tylko brak zęba, ale dziurę w kości alby to się zrosło zapodają bikomponenty, ale one nie dają gwarancji, że kość się zrośnie.Jesli nie trzeba robić przeszczep kości. Ja narazie nie wiem gdzie i jak co robić , bo nie jest dobrze. Dlatego odradzam, bo bywa dobrze, ale jak nie to jest koszmar. Ból, ból jeszcze raz ból.
Jednak gdybyś się mimo to zdecydowała, to nie patrz na cenę zabiegu , bo późniejsze komplikacje mogą sprawić, że stracisz dużo więcej. Tylko znajdź placówkę gdzie najpierw Cię przebadają konkretnie , czy nie ma przeciwskazań itd., a następnie poproś o to wszystko na piśnie do czego zobowiązuje się lekarz, co ma być wykonane, za jaką kwotę i jaką opiekę będziesz mieć zapewnioną w razie powikłań. Kierowanie się ceną impantu przy wyborze gabinetu napewno nie jest mądre. A już zapytanie o cenę korony jet naprawdę najmniej ważne. Bo korona to już tylko robota którą można zrobić na dobrą sprawę w każdym gabiniecie dentystycznym. Dodaje, że odczucia kilka dni po wszczepieniu jeszcze o niczym nie świadczą.
Pozdrawiam!

Zakladanie implantu nie trwa dluzej niz 30 minut, w czasie zabiegu pacjent nie odczuwa absolutnie zadnego bolu. W ciagu 3, 4 dni po jego usadowieniu wystepowac moga, w zaleznosci od indywidualnych warunkow pacjenta: niewielki bol lub dyskomfort. Zalecane sa wizyty konsultacyjne przed i po zabiegu implantologii wraz ze zdjeciem pantomograficznym.
-------------------------------------
Rafał Zawojski
Gabinety Stomatologiczne w Szczecinie
www.ra-dent.com.pl

IP i czas połączenia logowane. [14941889]
[27.05.2009] 20:54
bozrog
Wojciech Sukiennicki (09.05.18 09:27):
W naszym Zespole Gabinetów Lekarskich MEDYK -DENT w Ostrowie Wlkp 90 kilometrów od Wroclawia wszczepiamy z powodzeniem
implanty Polskie , Niemieckie i Izraelskie wszyctkie w cenie 1800,-zł brutto wraz z zabiegiem oraz gwarancją . W takim przypadku koszt ośmiu wszczepów to 14 500,- zł. Cena może jedynie nieco wzrastac w przypadkach odbudowy kośći lub podniesienia dna zatoki , ale uprzedzamy o tym pacjentów przed zamiegiem na konsultacjach.

Wojciech Sukiennicki
lek.stomatolog

-
Mam pytanie do Pana Wojciecha

Moje zęby są beznadziejne
Mam sporo ubytków a reszta myślę niezbyt nadaje się do leczenia
Jaki byłby koszt właściwie odtworzenia całego uzębienia w Pana placówce
Jaka jest najkorzystniejsza metoda
Czy może proteza stała umieszczane na kilku implantach

Bardzo zależy mi na pana opinii
czekam na odpowiedz

IP i czas połączenia logowane. [14951462]
[27.05.2009] 21:02
bozrog
Wojciech Sukiennicki (09.05.18 09:27):

Wojciech Sukiennicki
lek.stomatolog

Cd pytania do Pana Wojciecha -
Zapomniałam zadać najważniejsze pytanie
Czy w przypadku usunięcia pozostałych
zębów i co w przypadku do czasu zakończenia zabiegu by nie funkcjonować bez zębów

IP i czas połączenia logowane. [14951494]
[02.06.2009] 09:54
gubalka  gubalka6@tlen.pl
dwa dni temu miałam odbudowę kości jestem opuchnięta mam ok 10 szwów ale to nic najważniejsze aby wszystko dobrze poszło, muszę jeszcze czekać ok 6 miesięcy aby się zagoiło ...długa droga przede mną ...

IP i czas połączenia logowane. [14983303]
[02.06.2009] 10:12
Ja jestem z Wałbrzycha i polecam Centrum Implantologii Viadent ...tam pracują profesjonaliści , a atmosfera w tym miejscu jest prawie rodzinna ...może kiedyś komuś ta informacja się przyda...pozdrawiam wszystkich szczerboli..

IP i czas połączenia logowane. [14983364]
[03.06.2009] 12:37
krejzigirls
Kilka lat temu wstawiłam dwa [url=http://www.alfa-lek.pl/pl/implanty/ ]implanty zębowe[/url]. Wydatek spory jak na dwa zęby, no ale efekt zadowalający. Wcześniej miałam nałożone korony na dwie górne jedynki i wyglądało to tragicznie. Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na ten zabieg. Polecam wszystkim którzy chcą mieć ładny uśmiech. Oczywiście przed wstawieniem implantu trzeba zrobić dużo badań i posiedzieć trochę w fotelu stomatologa, ale później można się chwalić ładnym uśmiechem

IP i czas połączenia logowane. [14990737]
[03.06.2009] 14:21
implanty
fioncia (08.06.11 22:05):
Witam
Mam dwa mleczaki 3. Jeszcze sie nie ruszaja ale wiem ze kiedys wyleca . Chcialabym wstawic implanty jednak wiem ze w podniebieniu mam stale zeby.Prosze mi powiedziec jak dlugo trwa gojenie i operacja wyciecia tych zebow bo wiem ze jest to niezbedne przy wstawieniu implanta. Mam 24 lata wiec
stale zeby raczej nie wyrosna ;]

ostrzegam wrażliwych, zdjęcia z zabiegu wszczepiania implantów
http://www.magicdentalstudio.pl/www/index.ph p/hypodontia
pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [14991342]
[04.06.2009] 10:19
polipok
gubalka-możesz podać więcej szczegółów? czy to był przeszczep? Jkaich uzyto materiałów itp. Jakie sa mozliwe powikłania

IP i czas połączenia logowane. [14996259]
[05.06.2009] 18:20
ja miałam odbudowę kości w której użyto membrany nie był to przeszczep z mojej kości ...moja lekarka prowadząca zapytała mnie czy chcę wiedzieć dokładnie o powikłaniach w MOIM przypadku (każdy jest indywidualny)ja powiedziałam żeby mi powiedziała jedynie to co jest konieczne nic więcej i tak wystarczająco się bałam - a nawet jeśli bym wiedziała o najgorszym to i tak bym to zrobiła.... wiem że może się nie przyjąć ....i TO jest najgorsze

IP i czas połączenia logowane. [15005062]
[05.06.2009] 18:35
membrana to materiał który odbudowuje tkankę miękką i twardą...mogę Ci napisać o moim przypadku...10 l temu miałam resekcję zęba (podcinali korzeń) znów zaczął się psuć w lutym musiałam go wyrwać ...goiło się do maja w trakcie nosiłam nasadkę którą przyklejałam nie było tak żle kwestia przyzwyczajenia ...w maju ,czyli po 4 m-cach odbudowywano mi kość membraną ...i za pół roku będę mogła dopiero wstawiać implanta i to też nie koniec ale nic zobaczymy co dalej będzie.....

Mam pytanie może ktoś do poniedziałku -do wizyty u mojego lekarz mi odpowie... dzisiaj na szyi wyszedł mi guzek i mam podwyższoną temperaturę czy to może być objaw że organizm odrzuca tą membranę???

IP i czas połączenia logowane. [15005173]
[06.06.2009] 19:50
nhfugi
nie rozumiem, sama membrana nie d się odbudować kości, musiałas mieć wszczepioną kośc własną bydlęcą, o d zmarłego dawcy lub syntetyczna, membrana tylko przykrywa materiał, a co do guzków to słyszałam ze sie moga pojawić.
Jak masz wątpliwości napisz na dentonet-to forum na którym dentyści doradzają pacjentom

IP i czas połączenia logowane. [15010983]
[06.06.2009] 21:49
wiem...coś mi tam włożyli ale TO nie pochodziło odemnie...dzięki

IP i czas połączenia logowane. [15011713]
[07.06.2009] 23:14
miałaś rację guzki po takim zabiegu mogą wyjść...głównie takie objawy nasilają się w 7-10 dniu po zabiegu - dostałam antybiotyk + metronidazol ...a wysypkę mam od truskawek dostałam nieprzyjemny zastrzyk ze sterydów + wapno ,i jutro do lekarza ...to forum które poleciłaś (rzeczowe) również je polecam...dzięki ...

IP i czas połączenia logowane. [15017770]
[08.06.2009] 13:18
lek.stom.Wojciech Sukiennicki
Guzek na szyji jest objawem zapalenia w tej okolicy , to najprawdopodobniej powiększony węzeł chłonny. Dobrze ,że antybiotyk
został szybko podany , dobrze jest też podawać i kontynuować podawanie go wraz z rozpoczęciem zobiegu implantacji,jak i kilka dni później gdyż stany
zapalne utrudniają zrastanie się wszzcepu w kością.
Jednak dla pewnosci należy kontrolowac ,czy zmiany na szyji nie
powtarzają się , gdyż tego typu rzeczy mogą ( ale nie muszą ) być
objawem różnych innych chorób , a więc kontrolne wizyty u lekarza
prowadzącego powinny być obowiązkowe.

lek.stom. Wojciech Sukiennicki www.medykdent.pl

IP i czas połączenia logowane. [15019808]

1 2 3 4 5   » 28 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat