o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Polonia, czyli Polacy poza granicami kraju
 » Odpowiedz na ten temat

zakup nieruchomosci w Polsce

[27.11.2004] 10:54
Palmela
Chce kupic dom w Polsce. Moze sa osoby, ktore zakupily posesje w Polsce i chca podzielic sie swoim doswiadczeniem, swoimi uwagami.

Do tej pory rzecza bardzo dziwna jaka ja zauwazylam jest to ze kupujacy w Polsce placi prowizje. W moim kraju w ktorym obecnie mieszkam taki numer by nie przeszedl. Prowizje dla agencji mieszkaniowej placi tylko i wylacznie sprzedajacy, a kupujacy ponosi koszty zwiazane z rejestracja tj przepisaniem domu na nowego wlasciciela (deed title, ksiega wieczysta).
Jak to wlasciwie jest?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[18.06.2012] 06:26
asa 2
nie ma reguły - znajdziesz sama - nikomu nic nie płacisz - sprzedajacy sprzedaje bez posrednika też nie płacisz - posrednik znajdzie sprzedającego - bieze tylko prowizje od kupujacego itd.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [19627660]
[18.06.2012] 09:09
Stanley K.
Jesli jestes zainteresowanaa zakupem dzialki lub posesji w obcym dla Ciebie kraju i wypisujesz z gory takie bzdety bez grama wyobrazni oraz zaczerpietych informacji, to moze dokonaj lepiej zakupu w swoim Kraju!!
Poczujesz sie z tym bardziej komfortowo trzech synów matka miała.
dwóch słynęło z mądrości.
a trzeci, co był głupi,
poszedł do łączności.

IP i czas połączenia logowane. [19627763]
[30.08.2012] 12:04
randika
Jeśli na poważnie interesuje cię inwestycja to polecam kontakt z agencją Jartom. Z ich pomocą kupisz halę magazynową w Polsce - teraz mamy właśnie okazje na takie biznesy, za to trudno powiedzieć, co będzie miało miejsce w najbliższych latach.

IP i czas połączenia logowane. [19807728]
[30.08.2012] 21:20
kolegaK
Witam! każdy kraj rządzi się swoimi prawami, tu niestety (czytaj w Polsce) aby kupić nieruchomość (jakąkolwiek) należy zapłacić pośrednikowi, no chyba że chcesz kupić na własną rękę (czyli bezpośrednio) i pozbyć się dużej kwoty pieniędzy (oddać złodziejowi) bo niestety kupno na własną rękę wiąże się z bardzo dużym ryzykiem, więc lepiej nie żałować tych marnych pieniędzy zapłaconych pośrednikowi, niż stracić cały dorobek swojego życia, lub (dla innych) bardzo dużą kwotę. Pozdrawiam i radzę nie skąpić.....chyba że nie zależy Ci na pieniądzach

IP i czas połączenia logowane. [19809301]
[15.12.2017] 09:26
[03.09.2012] 13:36
asa 26
Kolega k - wiekszych bzdur nie czytalam - posrednik w Polsce nie odpowiada za nic - to zwykły cwaniaczek i naciagacz zależy mu by kupujący zaplacił jak najwyższą cene bo od tego ma procent - tak samo jak agenci ubezpieczenia -

IP i czas połączenia logowane. [19818786]
[03.09.2012] 22:27
Kolega K
asa 26 (12.09.03 13:36):
Kolega k - wiekszych bzdur nie czytalam - posrednik w Polsce nie odpowiada za nic - to zwykły cwaniaczek i naciagacz zależy mu by kupujący zaplacił jak najwyższą cene bo od tego ma procent - tak samo jak agenci ubezpieczenia -
No chyba jednak trzeba douczyć nasze społeczeństwo. Jestem ciekaw skąd weźmiesz zwrot kosztów zakupu nieruchomości, jeśli kupisz ją jaka 3 czy. Bardzo prosty przykład, właściciel jest oszustem sprzedaje tę samą nieruchomość w 1 dzień - 3 różnym osobom, kupujesz sam - włóczysz się po sądach, a pośrednik ma od tego ubezpieczenie, i ubezpieczyciel zwróci Ci pieniądze. 2 przykład - kupujesz nieruchomość która jest niezbywalna, ale przecież u nas nikt dokumentów nie sprawdza, bo po co, u nas się ufa - okazuje się że kupiłaś kota w worku, kupiłaś sama, masz po kasie, kupiłaś z pośrednikiem masz odszkodowanie - czyli zwrot poniesionych kosztów - ostatnio nawet była nagłaśniana sprawa, jak ludzie kupuli mieszkanie, do którego spółdzielnia mieszkaniowa wystawiła zaświadczenie niezgodne ze stanem faktycznym - mieszkanie było obciążone, a oni napisali że nie, i gość do dziś musi co miesiąc dzwonić do sprzedającego z zapytaniem czy w tym miesiącu zapłacił alimenty, bo jeśli nie to zlicytują jego nieruchomość - tak pomimo że on nie ma alimentów, mogą mu zabrac mieszkanie, bo alimenty miał, których nie płacił poprzedni właściciel- i komornik zabezpieczył się na nieruchomości,a z tego nie zejdą, pomimo nowego właściciela, i nowy ma takie problemy, poszukaj w necie, program był albo w TVN, albo w Polsacie. 3 przykład - wynajem, - bez pośrednika mogę wynająć nie swoje mieszkanie, nikt nie będzie chciał ode mnie aktu własności, a nawet jak będzie chciał to przedstawię mu jakiś świstek, a ludzie uwierzą, lub pokaże mu dokument własności mieszkania, którego kiedyś byłem właścicielem, ale już sprzedałem, wydać je muszę do końca tygodnia, więc jeszcze sobie na nim zarobię (czynsz za 2 miesiące z gory + kaucja zabezpieczająca), a jak najemcy przyjdą na mieszkanie to zastaną zmienione zamki i już nowego właściciela. Wynająłeś sam - masz straty, wynająłeś przez pośrednika masz zwrot wszelkich kosztów(choć pośrednik takiego mieszkania by nie oferował - on wie co i jak ma sprawdzić) Trochę postudiowałem te zagadnienia, kto szuka ten znajdzie. Przykładów jest bardzo wiele, i tylko człowiek o wąskim światopoglądzie może napisać to co ty, takich bzdur jeszcze nie czytałem. LUDZIE MYŚLCIE, TO NIE BOLI. Nie wypisujcie bzdetów.

IP i czas połączenia logowane. [19820356]
[12.09.2012] 20:00
asa26
nie kombinuj wszystko jest proste- kupuje sie po umowie przedwstepnej zawartej u notariusza wczesniej sprawdzjąc ksiegi wieczyste - to wszystko jest pikus - kilka złotych - a te miernoty agenci specjalnie podbiją cene

IP i czas połączenia logowane. [19841047]
[14.09.2012] 10:00
Kolega K
Tylko ciekawe co jak nie ma KW?? bzdety !!!!!, lepiej zapłacić 3000 zł, niż stracić 200 000,00 zł.

IP i czas połączenia logowane. [19844872]
[23.10.2013] 12:13
tomekos
Nieruchomości w Polsce są rekordowo tanie, nie ma co ukrywać, to nie potrwa długo. Z pewnością wkrótce doczekamy się boomu na rynku. Najciekawiej jest w branży nieruchomości magazynowych. Raczej mało kto spodziewał się, że będzie można przejmować tyle nieruchomości od Jartomu, a przecież wolne są nawet magazyny ze stref ekonomicznych.

IP i czas połączenia logowane. [20820026]
[23.10.2013] 14:05
czego wykopujesz stare.......
ciulstwo huuju posrany!

IP i czas połączenia logowane. [20820228]
[25.10.2013] 12:44
Asa we
Domki może i fajne na wakacje w ciepłych krajach ale to prymitywizm daleko posunięty -chociaż i tak lepszy od domów z dykty w usa- mój skromny domek wg tych standardów to powinien kosztować trochę więcej niż milion -Polacy biadolą ale gdyby pojeździli po świecie to by zobaczyli ze nie wszystko co się swieci to złoto -już upad mit usa - jedynie z Niemcami im trudno ale tam też są biedni nawet jak na Polaka ludzie

IP i czas połączenia logowane. [20824372]
[29.05.2014] 11:50
kakson
Zobaczcie to - hale.jartom.com/nieruchomosci/Nowoczesny-Park-Logistyczny-Sz czecin-2109ahhw,61,hale,cd,w,0,,,-- To są inwestycje, które są opłacalne i faktycznie mają sens, tylko wymagają wyłożenia na początek milionów.

IP i czas połączenia logowane. [21198262]
[15.01.2015] 09:14
hatolaks
Mieszkanie w Polsce są teraz rekordowo tanie, od lat czegoś takiego nie było - szczególnie jeśli chodzi o niskie ceny kredytów. Sami wynieśliśmy się z Warszawy, kupiliśmy mieszkanie na osiedlu Akacjowa ALeja, ale jeszcze z III etapu, teraz sprzedawany jest IV. Cena mieszkania była ponad 120 tysięcy niższa niż takiego samego w Wawie. I po co mi ta stolica?

IP i czas połączenia logowane. [21561545]
[24.01.2015] 14:48
sidcrisuni1977dfxoc
asa 26 (12.09.2012.03 13:36):

Jasne http://p2p.gs/epJG

IP i czas połączenia logowane. [21579742]
[26.01.2015] 00:46
enelovcy1980rdsmm
kolegaK (12.08.2012.30 21:20):
Witam!
każdy kraj rządzi się swoimi prawami, tu niestety (czytaj w Polsce) aby kupić nieruchomość (jakąkolwiek) należy zapłacić pośrednikowi, no chyba że chcesz kupić na własną rękę (czyli bezpośrednio) i pozbyć się dużej kwoty pieniędzy (oddać złodziejowi) bo niestety kupno na własną rękę wiąże się z bardzo dużym ryzykiem, więc lepiej nie żałować tych marnych pieniędzy zapłaconych pośrednikowi, niż stracić cały dorobek swojego życia, lub (dla innych) bardzo dużą kwotę. Pozdrawiam i radzę nie skąpić.....chyba że nie zależy Ci na pieniądzach

Jasne http://url.oldenburg.info/17

IP i czas połączenia logowane. [21583041]
[27.01.2015] 21:03
riedislustlas1988rfcni
kolegaK (12.08.2012.30 21:20):
Witam!
każdy kraj rządzi się swoimi prawami, tu niestety (czytaj w Polsce) aby kupić nieruchomość (jakąkolwiek) należy zapłacić pośrednikowi, no chyba że chcesz kupić na własną rękę (czyli bezpośrednio) i pozbyć się dużej kwoty pieniędzy (oddać złodziejowi) bo niestety kupno na własną rękę wiąże się z bardzo dużym ryzykiem, więc lepiej nie żałować tych marnych pieniędzy zapłaconych pośrednikowi, niż stracić cały dorobek swojego życia, lub (dla innych) bardzo dużą kwotę. Pozdrawiam i radzę nie skąpić.....chyba że nie zależy Ci na pieniądzach

Jasne http://3dvf.me/18

IP i czas połączenia logowane. [21587235]
[01.03.2015] 18:58
csacwqd
Dokladnie, naprawde to dobry okres do kupna mieszkania, ceny niskie, warto tez zrobic to dzieki pośrednikowi, który ma naprawde dobre oferty, ja kiedys korzystałem z usługwww.nieruchomoscilubin.com i było bardzo okej

IP i czas połączenia logowane. [21646726]
[09.03.2015] 19:04
Mim
asa26 (12.09.2012.12 20:00):
nie kombinuj wszystko jest proste- kupuje sie po umowie przedwstepnej zawartej u notariusza wczesniej sprawdzjąc ksiegi wieczyste - to wszystko jest pikus - kilka złotych - a te miernoty agenci specjalnie podbiją cene

Przyjemnie czytać jak ktoś mądry ma coś do powiedzenia. Jest to proste a do tego w dobie internetu jak sie czegoś nie wie to łatwo sie dowiedzieć i to z pierwszej ręki.
Do tego o tych prowizjach ze to tylko sprzedający płaci. Prowizja jest opłacana z ceny sprzedaży czyli tak naprawdę płaci ten kto kupuje. Wynająć agenta to tylko z wygodnictwa i jak sie ma za dużo pieniędzy. I nie można być naiwnym wszysko samemu sprawdzić to tak jak podnieść pieniądze które lezą na chodniku.

IP i czas połączenia logowane. [21661809]
[02.05.2015] 15:12
dqwdqwd
Sa juz przeciez biura gdzie niektory oferty maja 0% od kupujacego. Ja akurat transakcje robilem dziekiwww.indomo.info.pl ale to bylo daaawno, nie wiem czy wtedy w ogole byly juz oferty 0%

IP i czas połączenia logowane. [21750460]
[30.06.2015] 19:16
arek1988a
Też uważam, że najlepiej przez firmę. Pracują tam fachowcy, którzy mają doświadczenie. Ważne są potem wszystkie formalności związane z zakupem i adaptacją pod budowę domu. Dużo informacji znajdziesz tutaj: http://www.mgprojekt.com.pl/blog/

IP i czas połączenia logowane. [21846605]
[05.07.2015] 21:18
nowy pseud
Brednie -cwaniaki w biurach posrednictwa za nic nie odpowiadaja do tego podnoszą ceny nieruchomosci - bo wyzsza prowizja -szukac drogi do dotarcia bezposrdnio do sprzedajacego -bez problemów samemu idzie sprawdzic bezpieczenstwo zakupu i cena będzie dużo nizsza -robiłem to kilkukrotnie i mi i sprzedajacemu sie to opłaciło

IP i czas połączenia logowane. [21855035]
[22.11.2016] 11:33
gajca455
właśnie wydaje mi się, że dobra kancelaria notarialna jest w stanie sporo pomóc. W naszym przypadku była to http://www.szczecin-kancelaria-notarialna.pl /czynnosci-notarialne/ i sprawnie poszło.

IP i czas połączenia logowane. [22528054]
[01.09.2017] 11:35
finkalinka823
moje doświadczenie podpowiada, że najlepszym wsparciem będzie dobre biuro nieruchomości takie jak chociażby http://www.ciechocinek.nieruchomosci.pl/ - w naszym przypadku wykazali się pełnym profesjonalizmem, bez problemu udało się przeprowadzić zakup mieszkania, więc myślę, że są godni polecenia.

IP i czas połączenia logowane. [22797617]

» Odpowiedz na ten temat