o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Narty i snowboard
 » Odpowiedz na ten temat

Bagażnik na narty??Warto kupować??

1 2
[07.11.2004] 21:17
dziutek
Cześć, jestem wprawiającym się narciarzem. W tym sezonie zamierzam wyjeździć się do woli, ale...Co sądzicie o przewożeniu nart na dachu autka?Czy warto kupować bagażnik, jeśli tak to jaki?Co sądzicie o bagażnikach magnetyczynych, czy to bezpieczne??No i najważniejsze, jak zamontować taki bagażnik na dachu Fordka Focusika 5d (bez relingów)??Pytam, bo nasłuchałem się opowieści, że magnetyczne, to niezbyt bezpieczne, a te poduszczelkowe psują uszczelki. Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź....dziutek

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[08.11.2004] 12:21
Kobitka
Co do bagażnika to zdecydowani polecałabym tzw. "trumienkę" - przynajmniej sprzęt się nie brudzi podczas transportu, a dodatkowo, gdy się gdzieś zatrzymujesz i zostawiasz auto masz ten komfort, że nikt nie widzi co masz w środku i jaki sprzęt. A juz nieraz ginęły narty z tych otwartych bagażników. Także ja, gdybym miała kupować to z pewnością wolałabym się szarpnąć i kupić ten zamknięty bagażnik. Zresztą miałam kiedyś na relingach i zamieniłam go 2 sezony temu na tą kapsułe. I jeszcze jeden plus tego bagażika - zawsze gdy jeżdziliśmy np. do Włoch czy Austrii - na takie dłuższe trasy,to po kilku godzinach nam łeb odpadał z powodu tego oporu sprzętu na bagażniku z relingami. A kiedy założyłam tą kapsułe to niebo a ziemia! Ma to opływowy kształt i naprawdę zupełnie innaczej prowadzi się auto. No i sprzęt się nie niszczy.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [3309670]
[08.11.2004] 12:22
Kobitka
Jeszcze jedno! Nie wiem czy wiesz o tym, ale przewożenie sprzętu wewnątrz samochodu jest zabronione i można mandat za to dostać!

IP i czas połączenia logowane. [3309673]
[08.11.2004] 12:42
Kobitka
No u nas też, ale jeszcze nikt się do tego nie przytrzepił. Ale swoją drogą aż strach pomyśleć co się dzieję podczas zderzenia gdy takie narty czy decha są w środku...

IP i czas połączenia logowane. [3309745]
[21.11.2004] 14:15
assassin
Moim zdaniem bagażnik jest lepszy od "trumny" . Jadąc na wypad z taką skrzynią na dachu samochód troche dużo pali, więc jak się gdzieś leci daleko jak w Dolomity to troszke więcej wychodzi za paliwko

IP i czas połączenia logowane. [3373918]
[24.11.2017] 06:23
[10.01.2011] 11:25
Main
Trudność z wożeniem gołych nart na da@@@est taka, że po przejechaniu 200/300 km po drogach na których mamy mix śniegu, piachu, soli i błota, ślizgi praktycznie nadają się do gruntownego czyszczenia i nowego smarowania.
Oczywiście można sobie poradzić z tą sprawą pakując narty w pokrowce (wtedy one są całkowicie zachlapane) albo folie przemysłową (trochę lepsze rozwiązanie, chociaż nie wiadomo czy przy prędkości 130 km/h ta folia się nie odkleii)?

IP i czas połączenia logowane. [17682686]
[02.02.2011] 00:00
Barek88
Jak masz relingi dachowe to jak najbardziej. Jak dużo jeździsz to docenisz jego walory i przy zmianie auta zawsze możesz go zachować. http://www.dyskrecja.pl/

IP i czas połączenia logowane. [17785667]
[02.02.2011] 11:38
wrocejutro
Też mi się wydaje że bagażnik w stylu trumienki byłby lepszy. Wrzucisz tam nie tylko narty ale i kijki i co tam Ci się jeszcze zmieści - moim zdaniem lepsze rozwiązanie. I jak już jesteś na miejscu to wyjmujesz czyściutkie narty gotowe do założenia i jazdy.

IP i czas połączenia logowane. [17786576]
[14.02.2011] 00:09
superson
bardzo dobra rzecz sam mam taki i jestem zadowolony, narty nie walaja sie po aucie nie jest od nich mokro, naprawde super sprawa lubiesport.blogspot.com

IP i czas połączenia logowane. [17836689]
[04.05.2011] 13:53
GrzesiekKraków  cargo17@tlen.pl
Magnetyczne wydają mi się być dobre ale pod warunkiem że nie jeździsz szybko samochodem ponieważ wtedy może zostać on ściągnięty przez podmuch wiatru. Osobiście wolałbym kupić bagażnik poduszczelkowy.

IP i czas połączenia logowane. [18343100]
[27.06.2011] 16:19
pawelo_en
kup .. lepszzy efekt.. ------------------'
DESKOROLKA SKRĘTNA 360 stopni WAVEBOARD - NOWOŚĆ I HIT 2011 !
http://gadzeteo.pl/pl/p/Deskorolka-Waveboard -Street-Surfing-/85

IP i czas połączenia logowane. [18538665]
[12.10.2011] 12:44
stalowiec
Również polecam trumnę, chociaż nie wszystko się w nią zmieści, jest to najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na długie rzeczy w aucie. ================================
stal http://www.alfa-tech.com.pl

IP i czas połączenia logowane. [18901103]
[23.02.2013] 20:17
auto-blog
Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest boks a najtańszym i zarazem najprostszym bagażnik magnetyczny. http://www.crazycars.e-autosklep.pl/

IP i czas połączenia logowane. [20261702]
[26.02.2013] 03:12
kierowca199
Myślę, że box nie jest głupim rozwiązaniem. W końcu w lecie można do niego włożyć coś innego niż narty. A wtedy więcej wolnej przestrzeni pozostaje w środku pojazdu. Ja osobiście mam bagażnik na narty zamontowany na poprzecznych relingach. Jedno i drugie firmy Thule. Polecam i bardzo sobie chwalę. Btw.. przed wyjazdem na narty wejdźcie na stronęwww.youryou.pl Dużo fajnych konkursów z nagrodami. Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [20268419]
[18.10.2013] 17:38
iguanobone
Tak jak pisali moi poprzednicy. W skrócie masz dwie opcje - droższa, ale bezpieczniejsza, czyli bagażnik zabudowany typu box oraz tańsza, ale nie nieco mniej bezpieczna, tzn. mniej chroniąca przed złodziejami, a jest to uchwyt .
Boxy są do tego jeszcze bardziej uniwersalne, bo można w nich przewozić inne bagaże, a nie tylko narty, więc poza sezonem narciarskim też mogą się przydać. Ceny boxów wahają się od kilkuset złotych do prawie 2 tysięcy, w zależności od firmy, jakości, pojemności i tak dalej, i tak dalej.
Uchwyty są dużo tańsze, ceny zaczynają się nawet od 50 paru złotych, no ale służą tylko do przewozu nart.
Wybór zależy już od Ciebie, od Twoich potrzeb i funduszy. Zajrzyj sobie na stronę http://www.taurus.info.pl tam masz spory wybór zarówno boxów, jak i zwykłych uchwytów.

IP i czas połączenia logowane. [20810711]
[23.01.2014] 16:34
karol galik
Zdecydowanie warto, bagażnik na narty się przydaje, a może mieć też inne zastosowania - jako miejsce do pakowania innych przedmiotów na wyjazd. Uchwyt jest mniej bezpieczny, ale sporo tańszy, łatwo się instaluje. My mamy klasyczny bagażnik na narty - rozwiązanie oceniam pozytywnie. Producentem jest Thule, a kupowaliśmy na Taurusie. W roku kilka razy korzystaliśmy - nic złego się nie stało.

IP i czas połączenia logowane. [21001733]
[24.01.2014] 16:53
mariusz baks
Ale czy możesz mi powiedzieć cokolwiek na temat materiałów? Tutaj jest różnica przy poszczególnych rozwiązaniach w tym zakresie? Czy też w każdym przypadku to dokładnie ten sam materiał?

IP i czas połączenia logowane. [21003437]
[26.01.2014] 23:00
jsgdjgsd  jkhfgsjhdg@tlen.pl
Niestety, nikt nie patrzy na kasę. Magnetyczne moim zdaniem - szkoda ryzykować uszkodzenia spadających nart i ew. innych pojazdów jadących za nami. Box - sorki poprzednicy, ale q..sko drogi. Bagażnik na narty na kluczyk, do relingów - dobre rozwiązanie. To oczywiście moje zdanie, człowieka zarabiającego mniej niż średnia krajowa ale nie oszołoma-

IP i czas połączenia logowane. [21008502]
[27.01.2014] 16:57
karol galik
mariusz baks (14.01.24 16:53):
Ale czy możesz mi powiedzieć cokolwiek na temat materiałów? Tutaj jest różnica przy poszczególnych rozwiązaniach w tym zakresie? Czy też w każdym przypadku to dokładnie ten sam materiał?

O materiałach niczego wielkiego ci nie powiem - bardziej musisz zwracać uwagę na możliwości instalacji, bo np. ten uchwyt - http://www.bagaznikisklep.pl/202-bagazniki-n arciarskie-snowpro-uchwyt-narciarski-3-pary-nart-745.html montuje się na standardowych belkach metalowych, pod belki aluminiowe musisz posiadać specjalny adaptor.

IP i czas połączenia logowane. [21009581]
[29.05.2014] 17:10
jarek dadzik
Czy żeby kupić bagażnik na narty muszę obowiązkowo kupować też box, czy wystarczy sama baza? Potrzebujemy bagażnika w zasadzie wyłącznie pod wyjazdy na narty, bagaże mieścimy w środku. Nie muszę inwestować w box?

IP i czas połączenia logowane. [21198816]
[30.05.2014] 17:04
jarek blik
Nie. Musisz kupić przede wszystkim bazę bagażnika. A to czego dokładnie potrzebujesz uzależnione jest od modelu auta - jedno auto posiada np. relingi inne nie. Koszt zależy głównie od producenta. Najbardziej znane w branży jest Thule, ale Taurus ma też inne porządne bagażniki, np. marki Aurilis. Później potrzebujecie już tylko odpowiedni uchwyt na narty. Box to zupełnie inny temat - nie umieścisz w nim przecież nart.

IP i czas połączenia logowane. [21200729]
[02.06.2014] 17:06
radek bas
Czy ktoś może mi zaproponować sensowne rozwiązanie pod moje auto? Renault Megane, rocznik 2004. Nie mamy żadnych elementów bagażnika. Czy pod takie auto również da radę zorganizować sobie bagażnik na narty? Samochód jest dosyć krótki, ale taki już posiadam. Zawsze jeździliśmy autem kumpla, ale... kumpla już nie ma. Propozycje? Przeglądałem Taurusa, ale nie wiem do końca co powinienem kupić.

IP i czas połączenia logowane. [21205251]
[03.06.2014] 17:03
hubert owczarski
Dałeś trudne zadanie, bo modeli mnóstwo, ale stawiam na sedana czterodrzwiowego, z miejscem na montaż.
Czyli:
Belki aluminiowe WingBar 961, 118 cm
Kit Rapid Fixpoint XT 3078
Stopy Rapid Fixpoint 753 obniżane
Cały zestaw od Thule. Można kupić belki stalowe, będą tańsze, ale to złudna oszczędność. Jeśli chcesz zejść te 100-200 złotych niżej to możesz brać pod uwagę również CAM Driver. Napisz czy trafiłem model auta.

IP i czas połączenia logowane. [21206729]
[22.08.2014] 16:56
radek bas
Kupiłem dokładnie ten zestaw, który sugerowałeś, trafiłeś idealnie. Sporo czytałem na temat bagażników i uchwytów - to co mi dobrałeś jest ok. Na razie testowaliśmy sam bagażnik. Wszystko kupowałem w Taurusie, mają sklep niedaleko Chorzowa. Zima przyjdzie czas na testowanie uchwytu na narty.

IP i czas połączenia logowane. [21323115]
[25.08.2014] 17:05
adam balicki
Interesuje mnie SnowUp 400 na 6 par nart. marki Taurus. Czy to dobre uchwyty? Patrząc na internet wszędzie widzę markę Thule, ale część ludzi wskazuje też Taurusa - jest tańszy, i tutaj plus, ale czy utrzymuje podobną jakość? Nie tyle zależy mi na najtańszym rozwiązaniu, co bardziej na posiadającym odpowiednią jakość. Co sugerujecie?

IP i czas połączenia logowane. [21327266]
[26.08.2014] 17:05
jarek parlik
Pomyśl nad zakupem boxa dachowego. Jest to trochę drozśze rozwiązanie, ale bardziej funkcjonalne. Przykładem takiego rozwiązania jest Thule Dynamic 900 aerodynamiczny box dachowy. I to już wysokiej jakości box,z długą gwarancją, będziecie korzystali z niego przez lata - gwarantuję.

IP i czas połączenia logowane. [21328916]
[02.10.2014] 19:15
maren
Do transportu sprzętu sportowego sprawdza się system Thule, taki jak w sklepie http://taniemoto.com/ Najlepiej tam zadzwonić a oni doradzą , są najlepsi.

IP i czas połączenia logowane. [21380541]
[17.10.2014] 20:42
Zibi5  zibi-5@tlen.pl
Przewóz nart wewnątrz samochodu gdy nie ma rękawa nie jest bezpieczny i nie chodzi tylko o mandat ale o bezpieczeństwo pasażerów. http://ski-park.com.pl/sklep-oferta/narty/na rty-head Najlepiej kupić bagażnik - box na dach bo jest najbardziej praktyczny i funkcjonalny. Samochód z bagażnikiem rzeczywiście pali więcej ale warto.

IP i czas połączenia logowane. [21403791]
[17.11.2014] 13:22
family_portrait
Warto zajrzeć sobie na tą stronę http://www.taurus.info.pl/sklep/Uchwyty_narc iarskie-k31-0--default.html tutaj mają spory wybór uchwytów narciarskich, różne mocowania. Ja osobiście najbardziej polecam te na dach, bo są najbezpieczniejsze moim zdaniem

IP i czas połączenia logowane. [21454285]
[07.12.2014] 22:57
jarekj
Znalazłem artykuł http://jmarket.pl/blog/przewozenie-nart-czyl i-jak-wybrac-dachowy-bagaznik-na-narty.html który przedstawia modele dwa Thule i jeden firmy Taurus.
Też w tym roku kupuje uchwyt na narty i wybiore Thule

IP i czas połączenia logowane. [21491236]
[02.01.2015] 13:48
tabunpabun
No bez bagażnika to ciężko, chyba, że jeździsz vanem. Moim zdaniem najlepszy jest uchwyt na dach, narty są najbezpieczniejsze w nim, zarówno przed zerwaniem się jak i przed złodziejami Polecam zajrzeć na taurus.info.pl, tam mają spory wybór takich uchwytow

IP i czas połączenia logowane. [21536034]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat