o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zwierzęta
 » Odpowiedz na ten temat

Akwarium kula

1 2 3   » 24 Strony tematu:
[05.11.2004] 14:33
Joasia09  dzoana09@tlen.pl
Witam serdecznie

Z góry przepraszam za swoją ignorancję co do howania rybek, własnie ona zmusza mnie do znalezienia porady na forum. Dostałam akwarium - kula 12,5 litra z filtrem i dotleniaczem, naświetleniem oraz dwiema welonkami. W opinii sprzedawcy w sklepie zoologicznym - 2 welonki miały sie w takiej kubaturze dobrze czuć. Niestety w przeciągu tygodnia pożegnałam obydwie.
W czym problem? jak uniknąć dalszych zgonów rybek?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[05.11.2004] 17:53
Serwus
Są rybki, które naprawdę nie wymagają opieki - byle pozostawić je same sobie - są to welonki, bojowniki, gupiki itd.

Rybki te nie potrzebują żadnych filtrów, napowietrzaczy i innych wynalazków. Wystarczy, żeby akwarium stało w temperaturze pokojowej, było dobrze oświetlone światłem naturalnym, dziennym i rzecz istotna - woda powinna być zmieniana w zależności od warunków najrzadziej co dwa i pół tygodnia (częściej jak co tydzień nie ma uzasadnienia).

Aha! Rybki należy karmić dwa razy dziennie w małych porcjach - najlepiej pokarmem w płatkach.

Nie ma możliwości, aby przy spełnieniu tych warunków dla tych najmniej wymagających rybek, stało się coś złego.

Na koniec - może poczytaj trochę literatury o rybkach!!!
Kanary, Bahama, Seszele tam się czuję o'key.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [3297542]
[18.05.2005] 20:09
combra
hejka!
od wczoraj mam kule a w niej welonke,z tego co czytam to jak na razie czuje sie dobrze ma napowietrzacz i jutro ide po filtr,moje pytanie, czy napowietrzacz musi chodzic cały czas ? czy wystarczy pare godzin w ciągu dnia??

IP i czas połączenia logowane. [4287303]
[28.08.2005] 16:18
kasiennka
ile kosytuje mniej wiecej zakup takiego kulistego akwarium albo wikszego jakie sa wogle ceny akwariow__ ?

IP i czas połączenia logowane. [4897957]
[10.01.2006] 18:56
akemi
Wiecie co jak czytam co na niektórych stronach piszą na temat akwarium kuli to mi się słabo robi.Zostałam już wyzwana od barbarzyńców,brutali,morderców rybek i nie wiem kogo jeszcze!Straciłam wiarę....może zakładanie takiego akwarium rzeczywiście mija się z celem,bo w sumie to tak jakby zamknąć człowieka w pokoju 2/2 na całe życie i jeszcze wymagać od niego żeby był szczęśliwy....
PARANOJA!!!

IP i czas połączenia logowane. [6010816]
[23.11.2017] 14:08
[10.01.2006] 23:05
Jockeromaniaczka*
najdurniejszy ludzki wynalzek to właśnie akwarium kula - jeśli zalezy ci na rybce kup cokolwiek prostokątnego. Mój ojciec ałe życie hodował rybki i pierwszą zasadą jest: prostokątne akwarium, żadnych profilowanych szyb, sześciokątnych akwariów ani kul! druga: woda do akwarium tylko odstana ok tygodnia (zobaczysz sama ile syfu mamy w wodzie). Co do pompek, filtrów itp nie pamiętam co mówił ale wiem że miał to chyba cały czas na chodzie bo pamiętam buczenie (sam te rzeczy konstruował bo kiedyś nie sżło niczego dostać). welonki bardzo brudzą i jako rośłinożercy pożerają roślinki żywe w akwarium.

IP i czas połączenia logowane. [6012662]
[06.02.2006] 17:51
podszyta_lloolla_prawdziwaaai
próba Moje foto http://tiny.pl/qvmw
A to moje zdjecia z wakcji .... http://img287.imageshack.us/my.php .......... http://img287.imageshack.us/my.php
........ http://tnij.pl/eae ........

Moje forum *** http://www.podszytalloollaaprawdziwaa.fora.pl/index.php ***
[nie mam nic do powiedzenia]
"Jesteśmy tym, kogo udajemy, i dlatego musimy bardzo uważać, kogo udajemy."

IP i czas połączenia logowane. [6250634]
[01.09.2006] 14:05
feather
Ludzie zlitujcie się na tymi zwierzakami i nie piszcie głupot... Poczytajcie troche o akwarystyce zanim zaczniecie hodować ryby. Ludzie z forum o akwarystyce nie są źli. Chcą żeby ryby miały dobre warunki, dlatego wam doradzają. A tylko jeżeli jesteście uparci i wogóle nie chcecie ich słuchac stają się nie mili.
Pozatym każda ryba porzebuje filtr, a ryby tropikalne grzałki. Dla złotych rybek najmniejsze akwarium powinno mieć 100 l, dla bojownika 15 l, kule powodują liczne choroby ryb.

Poczytajcie troszke o akwarystyce:
http://adam.bydgoszcz.webpark.pl/akwarium.ht ml

IP i czas połączenia logowane. [8070405]
[11.09.2006] 05:31
feather
albo rybka albo pipka (06.09.09 19:29):
i jesli by w tych kulistych akwach tak te rybki zdychaly to juz dawno nikt by tego nie kupowal

No właśnie zdychają, dlatego w Rzymie wprowadzono zakaz sprzedarzy kul jako akwarium.

siejecie propagande a welonki jej zdechly bo pewnie byly chore jak je kupowala

Ryby w dobrych warunkach same leczą się z większości chorób... Ale w kuli o takowe trudno, a o infekcje łatwo...

Dalej nie rozumiem czemu nie chcecie słuchać doświadczonych akwarystów, którzy hodują ryby nie w kulach, ale zwykłych akwariach... I podaja bardzo dobre i prawdziwe powody szkodliwości kul...

IP i czas połączenia logowane. [8159101]
[17.09.2006] 15:31
Skalarowski
Słuchajcie,kila to najgorsza rzecz ! nadaje się tylko do włożenia cukierków ! dla 1 welona akwarium minmum 50L te rybki rosną do 30cm ! nie wierzycie bo nie widzieliście -a jak ma wam rybka w takim małym akwa urosnąć.Ona karłowacieje i jest to choroba ryby w kulach mają różne choroby oczu ! dla bojak minimum 20L jestem doświadczonym akwarystą i wiem co psize ! jak ktoś się interesuje to proszę wejść na moje forum akwarystycznewww.aqwarium.fora.pl

IP i czas połączenia logowane. [8215158]
[07.03.2007] 20:58
samotna-91
nie chce sie z wami sprzeczac ale mi sie osobiscie kula jako akwarium nie podoba. przez ponad 2 lata mialam bojownika w osmiokatnym akwarium(gdzie jedna scianka byla lustrem)ktore miescilo okolo 1,5litra wody. nie wyobrazam sobie tej ryby w kuli, doslownie traci swoj urok

IP i czas połączenia logowane. [9801665]
[10.03.2007] 22:56
BuLEK
ale my tu mowimy o początkującej !! a nie o profeskach ze szyby takie i smakie bo sie nie da grzałki itp itd...nie bedzie sie zastanawiał czy woda gęsta czy jakaś... ludwiczek miał rybke w kuli!! PEPER SIE NAZYWAŁA!! a tak na serio to jak ktoś chce mieć mini 2 rybki to nie bedziek upował 100 litrów !! wsadzi sobie roslinki wode bedzie wymieniał (pare szklanek) i ma spokój a nie jakioes wielkie mecyje o la boga!!oczywiście im wieksze akwarium tym lepiej dla rybki ale ten swiat jest tak skonstruowany ze tzreba sie cieszyc tym co jest. dlatego dobrze ze przynajmniej jedzenie dostanie i towarzstwo a dalej to jakoś leci!!

IP i czas połączenia logowane. [9826411]
[10.03.2007] 22:59
KONDZIK
IM MNIEJ TYCH DUPERELI TYM WIECEJ MIEJSCA DLA RYBEK!!

IP i czas połączenia logowane. [9826437]
[11.03.2007] 14:55
feather
Ryba to żywe stworzenie i trzeba zapewnić mu odpowiednie warunki. Tobie się wydaje, że można trzymać 2 malutkie rybki w małym akwarium, ale te rybki z reguły muszą być trzymane w stadach co najmniej 10 sztuk i akwarium 20l już nie będzie dla nich dobre, bo stado potrzebuje więcej miejsca niż jedna mała rybka. Ryby stadne żyjące pojedynczo bardzo często chorują, a ich kolory są wyblakłe.
A \"duperele\" są rybą niezbędne do życia i muszą być w akwarium.

NIE MęCZCIE BIEDNYCH RYB, ONE WAM NIC NIE ZROBIłY!

IP i czas połączenia logowane. [9830653]
[11.03.2007] 15:23
niebieska_zagadka
Zachciało wam się hodować rybki w kulistych akwariach to nie dziwcie się, że szybko umierają. Ja nie wiem po co wam ten internet. Zamiast najpierw poszukać, poczytać to od razu hop siup do sklepiku i lecicie czym prędzej kupujecie, a potem zwierzątka cierpią. Proszę was najpierw pomyślcie, a potem róbcie. Nie pal za sobą mostów. Zdziwisz się, ile razy będziesz musiał przekraczać tę samą rzekę.

IP i czas połączenia logowane. [9830873]
[11.03.2007] 17:20
samotna-91
wlasnie zakladam sobie nowe akwarium(15litrow) i czy ktos by mogl mi doradzic jakis gatunki ryb ktore sa malo wymagajace??? zastanawialam sie nad gorami i kiryskami, ale nie jestem pewna czy to dobre gatunki.

IP i czas połączenia logowane. [9831725]
[12.03.2007] 18:40
feather
Do takiego litrażu nadaje się tylko samiec bojownika lub 4-5 gupiki endlera, a i dla nich to jest minimum. Dla wszystkich pozostałych ryb to jest za mało.
Domyślam się, że jesteś początkująca jeżeli chodzi o akwarystykę (rybki, które chciałaś mieć całkowicie nie nadają się do tak małego akwarium). Poczytaj to, zanim założysz akwarium:
http://www.artnet.com.pl/lkozicki/faq/zbiorn ik.html
http://www.akwa.aip.pl/rady.html
http://www.akwarium.host.sk/zakladanie_index .php

IP i czas połączenia logowane. [9839439]
[12.03.2007] 20:18
samotna-91
do tego akwarium chcialam tylko po jednej parce górami i kirysków. zaczynalam od akwarium(2litry) a skonczylam na akwarium(okolo 320litra) wiec juz mam jakies doswaiadczenie. z chcialam zalozyc wieksze akwarium niz mialam poprzednio ale rodzice sie nie zgodzili

IP i czas połączenia logowane. [9840357]
[12.03.2007] 20:50
Feather
Sorry, ale 2l to nie akwarium, ale słoik. Twoje doświadczenie jest marne, skoro chcesz na siłę hodować gurami, które powinny być w akwarium powyżej 80l, i kiryski, które hoduje się w stadzie 4-6 sztuk, a najmniejsze gatunki od 30l. Ktoś z doświadczeniem, wie że ryby to żywe stworzenia i należą się im odpowiednie warunki, w tym także odpowiednia wielkość akwarium.

IP i czas połączenia logowane. [9840757]
[12.03.2007] 21:22
samotna-91
a sadzisz ze dlaczego ja sie pytam jakie gatunki sa odpowiednie do takiego akwarium. patrzac z innej strony to w sklepie zoologicznym te ryby bardziej sie mecza jak sa w duzej ilosci w akwariach o pojemnosci max. 30litrow, albo te biedne bojowniki trzymane w kubeczkach plastikowych. tam maja lepiej?????

IP i czas połączenia logowane. [9841135]
[13.03.2007] 13:13
Feather
Nie wiem czemu się o to pytasz skoro i tak na siłę chcesz te biedne rybki męczyć w 15l, pomimo tego że wyraźnie napisałam co może być w takim akwarium. Reszta gatunków potrzebuje więcej miejsca (w tym także gurami i kiryski). A to, że w sklepach mają złe warunki, nie oznacza, że ty masz je męczyć w domu. One mogą w niedługim czasie zostać kupione przez kogoś kto zapewni im raj na ziemi. A tak będą się męczyć w za małym, przerobionym akwarium... Myślisz, że jak zamienią jedną męczarnie na drugą będzie im lepiej?
Najpierw poczytaj o rybach, które chcesz hodować. Wtedy na pewno zrozumiesz, że te ryby się nie nadają do 15l, tak jak praktycznie każdy gatunek.

IP i czas połączenia logowane. [9844543]
[13.03.2007] 16:43
samotna-91
jesli te ryby trafily by do wiekszego zbiornika niz 40litrow to graniczy z cudem. w sklepie zoologicznym proponowal mi do tego akwarium 4 welonki albo kilka skalarow(co jest wykluczone do tego typu akwarium) rozwazalam tez male stadko neonków albo innego gatunku ryb niewielkich rozmiarow. co o tym sadzisz????jedno jest pewne ze rybki wpuszcze do akwarium pewnie dopiero za jakis miesiac aby rosliny sie dobrze przyjely i zeby zadna ryba je nie podgryzala

IP i czas połączenia logowane. [9846173]
[13.03.2007] 19:24
Feather
Ciekawe. Możliwość, że mój bojownik trafiłby do akwarium powyżej 20 l pewnie też jest "cudem", a jednak pływa sobie w 72 l. Znam jeszcze co najmniej 5 osób, które bojownika trzymają w akwariach powyżej 40 l i wiele z portalu bojownik.pl i akwarystyka.com.pl, którzy trzymają je w odpowiednich warunkach. Znam też ludzi hodujących gurami, ale wszystkie pływają sobie w akwariach powyżej 100 l. Widziałam je też w mniejszych akwariach, ale nigdy nie mniejszych niż 70 l. W 15 l w życiu nie widziałam ani gurami ani kiryski. Takie akwarium jest dla nich zdecydowanie za małe! Teraz ludzie coraz częściej czytają czy mogą dane zwierze hodować czy nie i jeżeli nie mogą zapewnić mu odpowiednich warunków to go NIE HODUJĄ. Nawet jeżeli ktoś posłucha sie "cudownych rad" sprzedawców to jest też duża szansa, że wejdzie na jakieś forum akwarystyczne i tam dowie się prawdy o swoich ryba i albo je odda albo kupi większe akwarium. Te ryby mają dużą szansę mieć odpowiednie warunki. Ci, którzy pomimo świadomości, że mają zdecydowanie za małe akwarium, hodują w nim nieodpowiednie ryb po prostu je MĘCZĄ. A ty chcesz zrobić najgorszą z możliwych rzeczy. Masz pełną świadomość, że gurami i kiryski nie nadają się do 15 l, nikt cię nie oszukuje, że one mogą żyć w 15 l, a ty i tak chcesz je tam trzymać. To jest poniżej krytyki...

IP i czas połączenia logowane. [9847519]
[13.03.2007] 21:21
samotna-91
ok. powiedzialas raz ze te gatunki sie nie nadaja do tak malego akwarium, zrozumialam.pomijajac bojownika to jaki jeszcze gatunek ryby bys mi doradzila??

IP i czas połączenia logowane. [9848567]
[13.03.2007] 23:37
Monica.LIR
Feather, masz absolutną rację i podziwiam Cię za zaangażowanie w walkę z kulami i innymi stereotypami dotyczącymi ryb. Nie ma ryb niewymagających, są tylko bardziej lub mniej wytrzymałe, męczone w kulach, bez filtra, bez myślnie...

Samotna, w 15 litrach możesz z powodzeniem zrobić piękną wgłębkową krainę i hodować w niej kilka sztuk krewetek, albo jednego bojownika wspaniałego.

IP i czas połączenia logowane. [9849744]
[14.03.2007] 08:41
samotna-91
z hodowla bojownika by byl malutki problem. bylam juz w 7 sklepach zoologicznych i te bojowniki ktore oni maja sa bardzo marne(prawdopodobnie sa chore) mialam kieyds juz bojownika i wiem jak powinien wygladac zdrowy osobnik

IP i czas połączenia logowane. [9850519]
[14.03.2007] 09:03
latinolover
Sa w marnej kondycji poniewaz sa trzymane w takiej a nie innych warunkach. To tylko swiadczy o tym jaka wiedze reprezentuja sklepy akwarystyczne. Pierwsza podstawowa zasada przy chodowli rybek jest taka:

NIE SLUCHAC SPRZEDAWCOW...bo maja tylko wiedze handlowa.I jedyne co ich interesuje to jak najwiecej sprzedac.

Pytalas co wrzucic do 15l? W takim akwarium bardzo ladnie bedzie wygladac krewetkarium. Jezeli bedzie duzo zieleni i podwodne trawniczki to akwarium takie z czerwonymi kreweciami bedzie sie pieknie prezentowac. Niestety Feather ma racje i 15l nie nadaje sie na wiecej rybke. Napewno nie te o ktore pytalas.

Skoro napisals ze jestes "doswiadczona" to zapewne wiesz ze na 1cm rybki musi przypadac 2l wody ale ta zasada rozpoczyna sie od 10l.
Teraz zobacz, ktora dorosla rybka spelni to wymaganie. Dochodzi do tego sprawa taka, ze duza czesc rybek jest stadnych (otoski, kiryski).
15l jest brutto do tego doliczmiejsce zajmowane przez wystroj oraz wyposazenei ktore jest konieczne.I nagle z 15l robi sie 12-10.

15l stosuje sie jako szpital dla rybki lub kotnik.
Na dluzszy czas polecam krewetkarium z redcherry...naprawde jest co ogladac i obserwowac. Krewetki sa zabawne.Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [9850572]
[14.03.2007] 17:22
samotna-91
wolala bym jakas rybke tak szczerze mowiac, doswiadczenie mam owszem ale przy duzych zbiornikach. to akwarium po odliczeniu wyposazenia(zwirek, filtr i oczywiscie zywe rosliny) ma 15l

IP i czas połączenia logowane. [9853827]
[17.03.2007] 07:42
Feather
Niestety im mniejsze akwarium tym mniej gatunków ryb można w nim hodować. Sama zaczynałam od 20 litrów, jak zresztą wiele innych akwarystów.

IP i czas połączenia logowane. [9873255]
[17.03.2007] 10:16
kizia-mizia.

Życie to walka...nie grasz-przegrasz!!!

IP i czas połączenia logowane. [9873723]
[20.03.2007] 16:29
szantell
prosze napiszcie ile litrów może mieć taka dosyć duża kula????
ja mam rybki w akwarium. ale odpowiedzcie na moje pytanie pliska....

IP i czas połączenia logowane. [9902789]

1 2 3   » 24 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat