o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

Tarczyca

1 «   12 13 14 15 16   » 18 Strony tematu:
[16.01.2010] 09:10
SONIK2
Dziękuję bardzo,lepiej wiedzieć coś niż nic.Nie będę się łudzić,że może wynik jest mylący(co cały czas robię).W piątek idę z małym do endokrynologa,udało mi się go zarejestrować w miarę szybko,może dlatego że to początek roku.Do piątku pewnie mnie nerwy zjedzą,tym bardziej ,iż mąż mnie denerwuje swoją niewiedzą,i ciągle powtarza ,że to pewnie pomyłka.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [16108668]
[16.01.2010] 19:52
Madzia1982
Witam wszystkich
Postanowiłam napisać na forum gdyż chciałabym upewnić się w swoich podejrzeniach....a mianowicie podejrzeniach chorej tarczycy. Tu na forum jest tyle doświadczonych kobietek, że na pewno któraś doradzi mi coś.
Moje podejrzenia zaczęły się w momencie gdy poszłyśmy ostatnio z koleżanką "honorowo" oddawać krew (z resztą nie pierwszy raz).
Zostałam zdyskwalifikowana na samym wejściu... pani doktor powiedziała, że tym razem nie dopuści mnie gdyż miałam wpisane już w swoją kartotekę omdlenia po oddawaniu a nawet ze 2 razy zdążyły się utraty przytomności. Kazała zgłosić się na badania do kardiologa i neurologa. Nie odkładając sprawy poszłam od razu do lekarza rodzinnego. Przedstawiłam sytuację i zrobiono na miejscu EKG... 2 dni później miałam zgłosić się po opis wyników. Tak też zrobiłam... gdyby nie wstwiennictwo pani doktor z krwiodawstwa prawdopodobnie nie dostałabym skierowania pomimo iż EKG wykazało jakieś nieprawidłowości..... Zrobiłam dodatkowe badania: morfologie, mocz, cholesterol, cukier (wszystkie wyszły idealnie)... ktoś sugerował tarczycę więc zrobiłam i tarczycę.
Wyniki przedstawiały się w grudniu:
TSH 4,37 (norma 0,35-4,94)
fT3 3,57 (norma 1,71-3,71)
fT4 0,75 (norma 0,70-1,48)
W USG wykryto małe guzki i torbiele (wg lekarza do obserwacji- za małe wymiary) a jeśli chodzi o objętość tarczycy to prawy płat 4,3 ml a lewy 5 ml. Gdzieś na tym forum wyczytałam, że minimalna pojemność tarczycy (obu płatów) wynosi 13 ml u mnie oba płaty mają 9,3 ml.

Jak myślicie, czy te wyniki są w porządku???? Może ktoś jeszcze wypowie się na temat objętości tarczycy... bo o tym najciężej jest znaleźć na necie.

Dodam,że mam też objawy chorej tarczycy, których wcześniej nie zauważałam, bo wszystko można wyjaśnić i zwalić na coś innego. Większość objawów zaczęła się ok 2,5 roku temu po przebytej anemii, a pól roku później w ciągu 2 miesięcy przytyłam ok 12 kg. Mam bardzo suchą skórę, łamiące się paznokcie i włosy (wypadają mi garściami). Częste bóle głowy (przy których czasami mam problem z oczami ), kłopoty z zasypianiem a potem z budzeniem się (jakbym zapadała w śpiączkę a śpię po 9-10 godz). Ciągle jestem zmęczona/osłabiona i ospała, mam problem z koncentracją. W tamtym roku zaczęłam chodzić na ćwiczenia pilates (nie były trudne ani wyczerpujące) ale ja pomimo iż nie czułam zmęczenia fizycznego czułam się źle- miałam zawroty głowy i wrażenie że zaraz zemdleję. Puchną mi ręce tak że nieraz nie mogę zdjąć obrączki a innym razem czuję promieniujący ból aż do łokci,o sztywności stawów szczególnie z rana to już nie wspomnę – nie mam nawet siły chwycić pościeli w ręce- tak jakby moje palce nie mogły się zacisnąć, czuję wtedy ból. Zaparcia są notoryczne- gdyby nie kawa na czczo z rana to chyba w ogóle bym nie chodziła do WC. Od jakiegoś (dłuższego) czasu mam wrażenie jakby mój oddech stał się płytszy... jakby mój organizm zapominał o oddychaniu i jakbym zaczynała się dusić- wtedy muszę wziąć kilka szybszych i głębszych oddechów i wszystko wraca do normy. Nie wiem czy to też można zaliczyć do objawów tarczycy ale prawie w ogóle się nie pocę ( w zimę w ogóle latem tylko troszkę) a mąż zawsze przytula się do mnie kiedy jest mu gorąco bo mówi że jestem taka chłodna

Nadmienię iż za jakiś rok planujemy z mężem postarać się o dzidziusia i nie chciałabym mieć z tym problemów (a same dobrze wiecie jakie mogą być konsekwencje).

Wszystkie te objawy i wyniki badań wskazują na tarczycę a jednak moja Pani doktor dała mi do zrozumienia, że jestem hipochondryczką a kiedy mówiłam jej o swoich dolegliwościach kiwała głową z głupim uśmieszkiem. Stwierdziła że mogę robić jak uważam bo nikt mi nie zabroni dbać o własne zdrowie. Lekarz który wykonywał USG porozmawiał ze mną chwilę i potwierdził, że to wszystko idzie w kierunku niedoczynność ale niestety wyniki są jeszcze w normie i nie nadaję się do leczenia farmakologicznego.

Nie chcę polegać tylko na opinii tych lekarz zwłaszcza, że nie są specjalistami w tej dziedzinie. Czuję, że powinnam iść do endokrynologa ale po opiniach wcześniejszych lekarzy mam mętlik w głowie i wątpliwości czy oby na pewno powinnam iść. Proszę poradźcie coś! w

IP i czas połączenia logowane. [16111611]
[22.01.2010] 18:30
SONIK 2
Witam ponownie.Byliśmy dziś u endokrynologa i nadal nic właściwie nie wiem,bo jak próbowałam pytać to lekarz albo nie słyszał ,albo wcale mi nie odpowiadał.Nawet musiałam mu wskazać wyniki FTi TSH ,gdzie one się znajdują na kartce, bo sam jakoś nie mógł znaleźć,dwa razy chciał ważyć syna,bo zapomniał,że już go ważył,w ogóle był jakiś zakręcony.Zachowywał się jakbyśmy byli u niego któryś raz z kolei ,a nie pierwszy.Stwierdził,że wynik FT3 jest dobry 7.01(3.5-6.5),a TSH 4.087(0.35-5.5)wskazuje na niedoczynność,że tarczyca jest wrodzona.Mamy się zgłosić w kwietniu,a do tego czasu podawać Letrox50, do końca stycznia pół tabletki,a potem całą.I żadnych badań nie kazał robić.A ja nie wiem co dalej,czy podawać tabletki,czy nie.A może tabletki podawć a na następną wizytę spróbować zarejestrować syna do innego endokrynologa?

IP i czas połączenia logowane. [16142983]
[22.01.2010] 20:56
ivv
Sonik2
Proponuję iść do innego enokrynologa. Może ktoś ze znajomych sobie chwali jakiegoś endokrynologa? najlepiej sprawdzonego i prywatnie. Większość ludzi do endo... chodzi prywatnie. Ci na kase chorych traktują pacjenta przedmiotowo hop siup i następny pacjent... a tarczyce trzeba leczyć, zwłaszcza u dziecka. Ten letrox to hormon tarczycy ale ja bym to sprawdziła u innego endo jak ten lekarz taki zakręcony. Bo z dawką hormonu też trzeba trafić i nie można jednego dnia brać drugiego nie jeszcze jest taki lek jak eutyrox. (moją mame głowa często bolała po letrxie) żeby dziecko nie miało guzków i czy sprawdzał ciśnienie, czy nie ma nadwagi, dziecko może mieć problemy ze skupianiem się, otyłością, szybciej się męczyć, mieć przesuszoną skorę itd. Poczytaj Sonik2 na temat tarczycy głównie niedoczynności bo takową twoje dziecko ma. Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [16143736]
[23.01.2010] 18:47
SONIK 2
Dzięki ivv.Nie wiedziałam co zrobić,więc mu dziś podałam pierwszą tabletkę letroxu.Cały czas szukam wiadomości na temat tarczycy i już mam dość,wszędzie własciwie piszą o jakiś dodatkowych badaniach i w ogóle ,a ja po prostu byłam tylko po leki i nic nie wiem,ani jak długo może trwać leczenie,ani czy da się go wyleczyć,ciśnienia lekarz mu nie badał,jedno co mu zbadał to stulejkę(bo syn ją ma) i naciągnął za mocno ,dosłownie mu rozerwał( nie chcę opisywać co dokładnie zrobił ),doszedł do momentu do którego można,a potem dosłownie pociągną w dół na siłę,nie wiem,czy nie wyczuł,czy co,ale mały zaczął płakać,a on zaczął go przepraszać i śmiać się jednocześnie ,że mu obrzezanie zrobił.Mąż na korytarzu wszystko słyszał tak głośno było.A w domu mieliśmy wielki problem,bo mały nie chciał sikać tak go bolało,miał opuchnięte,brak słów.W poniedziałek będę dzwonić żeby go zarejestrować do innego endo,Znalazłam przez znajomą kobietę,która też jeżdzi do tej samej przychodni co my,ale do innego endo i do niego chcę iść z synem ,ona go poleca.Tylko nie wiem na kiedy będzie termin,pewnie nie tak szybko.

IP i czas połączenia logowane. [16147753]
[23.04.2014] 13:47
[25.01.2010] 20:55
aniutek1111
Witam,mam pytanie,bo jestem zielona w tym temacie.Byla ostatnio u lekarza,bo
bardzo meczyl mnie kaszel taki typowo gardlowy,lekarz wyczul powiekszona
tarczyce,dal mi skierowanie na ekg,bo tetno mialam 136 na minute,na usg i mam
taki wynik Tarczyca powiekszona
Prawy plat o wymiarach 55*22*23mm
Lewy plat o wymiarach 57*22*22mm
Ciesn 6*15mm
Echostruktura tarczycy w granicach normy,okoliczne wezly chlonne niepowiekszone
Jutro odbieram wyniki krwi,czy to cos powaznego?Czy to sie leczy?
Z gory dziekuje za odpowiedzi,pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [16159680]
[28.01.2010] 21:09
kala1010
witam

mam takie pytanie: ostatnio robilam sobie badania m. in. na tsh. Wynik mialam 5,16 (mam 23 lata). Norma obok podana byla do 5,6. Dodam, ze jak robilam badania bylam przeziebiona (przez 2 poprzednie dni mialam tez goraczke). Dostalam skierowanie do endokrynologa. Pojechalam i lekarz jak tylko zobaczyl ten wynik powiedzial "niedoczynnosc tarczycy - leczenie do konca zycia". Zapytal mi sie jeszcze czy wypadaja mi wlosy, jestem senna albo mam obfite miesiaczki. Powiedzialam ze nie, bo faktycznie jakos nie zauwazylam nic dziwnego w dzialaniu mojego organizmu (wszystko wydaje mi sie takie jak zwykle). Ale i tak powiedzial ze niedoczynnosc i zapisal mi tabletki euthyrox. Bez zadnych dodatkowych badan. Kazal mi zaczac brac od jutra a za miesiac przyjechac na usg. Co mam o tym myslec?

IP i czas połączenia logowane. [16175747]
[28.01.2010] 21:30
ivv
kala1010 (10.01.28 21:09):
witam

mam takie pytanie: ostatnio robilam sobie badania m. in. na tsh. Wynik mialam 5,16 (mam 23 lata). Norma obok podana byla do 5,6. Dodam, ze jak robilam badania bylam przeziebiona (przez 2 poprzednie dni mialam tez goraczke). Dostalam skierowanie do endokrynologa. Pojechalam i lekarz jak tylko zobaczyl ten wynik powiedzial \"niedoczynnosc tarczycy - leczenie do konca zycia\". Zapytal mi sie jeszcze czy wypadaja mi wlosy, jestem senna albo mam obfite miesiaczki. Powiedzialam ze nie, bo faktycznie jakos nie zauwazylam nic dziwnego w dzialaniu mojego organizmu (wszystko wydaje mi sie takie jak zwykle). Ale i tak powiedzial ze niedoczynnosc i zapisal mi tabletki euthyrox. Bez zadnych dodatkowych badan. Kazal mi zaczac brac od jutra a za miesiac przyjechac na usg. Co mam o tym myslec?

Masz małą niedoczynność tarczycy - mieściasz się jeszcze w normie ale na pograniczu. Przeziębienie nie ma z tym nic wspólnego. Następnym razem zrób sobie jeszcze FT3, FT4 i to TSH tak za około miesiąc. na TSH może być skierowanie ale FT3 i FT4 robi się prywatnie ale wszystko za jednym pobraniem krwi. Pewnie zapisał Tobie lakarz małą dawkę tego hormonu tarczycy nie robiąc dodatkowych badań. Pewnie dotykając Twoją szyje stwierdził iż nie masz powiększonej i nie kazał Tobie zrobić USG, ale można zrobić dla siebie... Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [16175930]
[28.01.2010] 21:39
ivv
Madzia1982 (10.01.16 19:52):
Witam wszystkich
Postanowiłam napisać na forum gdyż chciałabym upewnić się w swoich podejrzeniach....a mianowicie podejrzeniach chorej tarczycy. Tu na forum jest tyle doświadczonych kobietek, że na pewno któraś doradzi mi coś.
Moje podejrzenia zaczęły się w momencie gdy poszłyśmy ostatnio z koleżanką \"honorowo\" oddawać krew (z resztą nie pierwszy raz).
Zostałam zdyskwalifikowana na samym wejściu... pani doktor powiedziała, że tym razem nie dopuści mnie gdyż miałam wpisane już w swoją kartotekę omdlenia po oddawaniu a nawet ze 2 razy zdążyły się utraty przytomności. Kazała zgłosić się na badania do kardiologa i neurologa. Nie odkładając sprawy poszłam od razu do lekarza rodzinnego. Przedstawiłam sytuację i zrobiono na miejscu EKG... 2 dni później miałam zgłosić się po opis wyników. Tak też zrobiłam... gdyby nie wstwiennictwo pani doktor z krwiodawstwa prawdopodobnie nie dostałabym skierowania pomimo iż EKG wykazało jakieś nieprawidłowości..... Zrobiłam dodatkowe badania: morfologie, mocz, cholesterol, cukier (wszystkie wyszły idealnie)... ktoś sugerował tarczycę więc zrobiłam i tarczycę.
Wyniki przedstawiały się w grudniu:
TSH 4,37 (norma 0,35-4,94)
fT3 3,57 (norma 1,71-3,71)
fT4 0,75 (norma 0,70-1,48)
W USG wykryto małe guzki i torbiele (wg lekarza do obserwacji- za małe wymiary) a jeśli chodzi o objętość tarczycy to prawy płat 4,3 ml a lewy 5 ml. Gdzieś na tym forum wyczytałam, że minimalna pojemność tarczycy (obu płatów) wynosi 13 ml u mnie oba płaty mają 9,3 ml.

Jak myślicie, czy te wyniki są w porządku???? Może ktoś jeszcze wypowie się na temat objętości tarczycy... bo o tym najciężej jest znaleźć na necie.

Dodam,że mam też objawy chorej tarczycy, których wcześniej nie zauważałam, bo wszystko można wyjaśnić i zwalić na coś innego. Większość objawów zaczęła się ok 2,5 roku temu po przebytej anemii, a pól roku później w ciągu 2 miesięcy przytyłam ok 12 kg. Mam bardzo suchą skórę, łamiące się paznokcie i włosy (wypadają mi garściami). Częste bóle głowy (przy których czasami mam problem z oczami ), kłopoty z zasypianiem a potem z budzeniem się (jakbym zapadała w śpiączkę a śpię po 9-10 godz). Ciągle jestem zmęczona/osłabiona i ospała, mam problem z koncentracją. W tamtym roku zaczęłam chodzić na ćwiczenia pilates (nie były trudne ani wyczerpujące) ale ja pomimo iż nie czułam zmęczenia fizycznego czułam się źle- miałam zawroty głowy i wrażenie że zaraz zemdleję. Puchną mi ręce tak że nieraz nie mogę zdjąć obrączki a innym razem czuję promieniujący ból aż do łokci,o sztywności stawów szczególnie z rana to już nie wspomnę – nie mam nawet siły chwycić pościeli w ręce- tak jakby moje palce nie mogły się zacisnąć, czuję wtedy ból. Zaparcia są notoryczne- gdyby nie kawa na czczo z rana to chyba w ogóle bym nie chodziła do WC. Od jakiegoś (dłuższego) czasu mam wrażenie jakby mój oddech stał się płytszy... jakby mój organizm zapominał o oddychaniu i jakbym zaczynała się dusić- wtedy muszę wziąć kilka szybszych i głębszych oddechów i wszystko wraca do normy. Nie wiem czy to też można zaliczyć do objawów tarczycy ale prawie w ogóle się nie pocę ( w zimę w ogóle latem tylko troszkę) a mąż zawsze przytula się do mnie kiedy jest mu gorąco bo mówi że jestem taka chłodna

Nadmienię iż za jakiś rok planujemy z mężem postarać się o dzidziusia i nie chciałabym mieć z tym problemów (a same dobrze wiecie jakie mogą być konsekwencje).

Wszystkie te objawy i wyniki badań wskazują na tarczycę a jednak moja Pani doktor dała mi do zrozumienia, że jestem hipochondryczką a kiedy mówiłam jej o swoich dolegliwościach kiwała głową z głupim uśmieszkiem. Stwierdziła że mogę robić jak uważam bo nikt mi nie zabroni dbać o własne zdrowie. Lekarz który wykonywał USG porozmawiał ze mną chwilę i potwierdził, że to wszystko idzie w kierunku niedoczynność ale niestety wyniki są jeszcze w normie i nie nadaję się do leczenia farmakologicznego.

Nie chcę polegać tylko na opinii tych lekarz zwłaszcza, że nie są specjalistami w tej dziedzinie. Czuję, że powinnam iść do endokrynologa ale po opiniach wcześniejszych lekarzy mam mętlik w głowie i wątpliwości czy oby na pewno powinnam iść. Proszę poradźcie coś!

wszystkim piszę to samo na moje jest to początek niedoczynności tarczycy! radziłabym iść do endokrynologa. Hormon uzupełniający nie przeszkodzi w byciu w ciąży Objawy dokładnie wręcz książkowo o tym mówią, że masz niedoczynność tarczycy. Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [16176006]
[28.01.2010] 22:46
kala1010
ja jestem tym osobiscie przerazona. Zaraz mi przychodza do glowy wizje calkowitej zmiany mojego zycia. zastanawiam sie co bede mogla robic, jesc, pic a czego nie. czy musze odstawic tabletki antykoncepcyjne (zapomnialam zapytac o to lekarza). z braniem tabletek na tarczyce chce poczekac do wizyty u ginekologa w przyszlym tygodniu. chyba ta lekka niedoczynnosc nie oslabi dzialania tabletek anty?

IP i czas połączenia logowane. [16176553]
[29.01.2010] 08:36
perfectlas
Nie wiem co Ci poradzić ale nie licz na dobrą pomoc państwowej służby zdrowia, zapisz się i swoją rodzinę do prywatnej opieki medycznej na http://opiekamedyczna24.pl/ , oni zapewnią Ci i Twojej rodzinie najlepszą opiekę pod słońcem, nie będziesz musiała się niczym martwić, gdyż opiekamedyczna24.pl posiada 1000 placówek medycznych na terenie całej Polski, cena jest niska za to Twoje zdrowie bezcenne, na prawdę warto

IP i czas połączenia logowane. [16177869]
[29.01.2010] 10:42
kala1010
No mnie niestety nie stac na prywatne leczenie. Ja jeszcze studiuje, moj brat jest w LO a tata na zasilku rehabilitacyjnym, ktory wynosi jakies 500 zl. Plus mamy pensja to daje razem niecale 2000zl. I z tego przez miesiac musza 4 osoby wyzyc. Nie ma pieniedzy na prywatnych lekarzy

IP i czas połączenia logowane. [16178307]
[29.01.2010] 20:48
betix  beata543@tlen.pl
witam mam 19 lat miałam wycięta tarczyce biore teraz euthyrox N 50 i mam pytanie czy po tych tabletkach moge tyc??i czy w przyszlosci moge miec problem z zajściem w ciąże??

IP i czas połączenia logowane. [16181272]
[02.02.2010] 15:04
kala1010
Ja byłam dzis u lekarza (tez biore euthyrox 50) i mi lekarka powiedziala ze jakies efekty uboczne tych tabletek moga sie pojawic jak bedzie nieodpowiednia dawka. A w ciazy mozna byc normalnie tylko przedtem trzeba zrobic badania czy tarczyca jest na dobrym poziomie. Podobno te tabletki nawet zabezpieczaja dzidziusia przed ewentualnymi jakimis problemami z tarczyca. Do tego wszystkie niemowlaki po urodzeniu maja dodatkowo badania na tarczyce

IP i czas połączenia logowane. [16202477]
[09.02.2010] 14:49
skorpionka67
4 tygodnie temu wyciąto mi całą tarczycę. Czuję się jakbym wpadła pod autobus. Mój organizm dopiero teraz musi przystosować się do sztucznego hormonu podawanego w postaci tabletki. Lekarz zwiększył mi dawkę 2 dni temu i może jakby lepiej, ale i tak ciągle jestem słaba jak dziecko. Przed operacją wyniki miałam super, tylko szyja mi się powiększała. Poźniej zaczęło mnie lekko pobolewać. Z czasem na USG guziczki wyglądały jak guziki. Więc je wyciąto. Zmiany podobno były duże. I kto wie, czy to nie był ostatni dzwonek. Teraz czekam na wynik badania histopatologicznego. Jest mi ciężko. Ale się nie boję. Mam 2 małych dzieci, więc nie mogę się bać. Do usłyszenia.

IP i czas połączenia logowane. [16240460]
[10.02.2010] 10:46
mala_mi93
Nie wiecie może jakich przeciwciał są to skróty :
M-Ab,Tb-Ab, TTSH-Ab
W labolatorium nie mogli tego odszyfrować
Może ktoś miał podobną sytuację ?
Z góry dziękuję za momoc

A tak na marginesie mi tarczycę wykryli 7 lat temu i do tej pory nie wiedzą co mi jest. Ale jeszcze żyję

IP i czas połączenia logowane. [16245247]
[14.02.2010] 10:21
Annachan
Mam 26 lat, 17.02 mija 6 lat od operacji tarczycy (prawie cała została wycięta - okazało się, że miałam rozsiane guzki od górnych partii szyi do mostka). Nieźle jak na 20latkę. Po operacji zalecono mi hormony - Eutyrox, o ile dobrze pamiętam. Strasznie się po tym czułam, przytyłam 20kg przez 2 lata. Najgorsze jednak były wyniki TSH - 24 albo nawet więcej. Próbowałam różnych dawek - niestety - bez zmian. W końcu przestałam brac leki...Wyniki były świetne i zaczęłam normalnie funkcjonowac. W piątek odebrałam wyniki ths - mam poniżej 0,003. Moja endokrynolog zaleciła zrobienie raz jeszcze TSH, FT3, FT4, anty-TPO i anty-TG. Strasznie się boję, mam dośc brania leków, badań, szpitali itp.

IP i czas połączenia logowane. [16263763]
[15.02.2010] 21:42
myszaaaa
Zapraszam do fajnego serwisu http://chomikuj.pl/?page=179263
Znajdziecie tutaj wiele interesujacych pozycji do swoich kolekcji.
Wejdzcie zarejestrujcie się i pobierajcie http://chomikuj.pl/?page=179263

IP i czas połączenia logowane. [16270598]
[28.02.2010] 22:39
ghost_dog
zrobiłem badanie tsh i mam 5,77 bedę musiał to leczyć chciałem wiedzieć czy to jest nie bezpieczne śmiertelne?

IP i czas połączenia logowane. [16328218]
[03.03.2010] 22:35
machete88
Witam. Od pewnego czasu mam problemy z pamięcią oraz kilka innych objawów: nadmierna senność, zaparcia, zmęczenie, wypadanie włosów, osłabienie słuchu, szumy,depresja. Postanowiłem sobie sprawdzić hormony tarczycy, ponieważ moja babcia ma z nią problemy przez co ten właśnie narząd stał się głównym podejrzanym. Moje wyniki
TSH 3-generacja 3,18mlU/l (zakres 0,27-4,20) Trójjodotyronina całkowita 1,5 ng/ml (0,8-2,0) Tyroksyna całkowita 9,4 ug/dl (4,5-14,5) Wolna trójodotyronina (FT3) 4,06pg/ml (2,04-4,4) Wolna tyroksyna (FT4) 1,39 ng/dl. Z tego co sam wyczytałem to TSH przy moim wieku (21lat) jest za wysokie, FT3 też mnie troche martwi. Ponadto u mojego młodszego brata stwierdzono Hashimoto. Proszę o podpowiedź, co coś z tym robić dalej, udać się do endokrynologa?

IP i czas połączenia logowane. [16339835]
[08.04.2010] 21:40
tarczycowa
choroby tarczycy wymagają okresowej kontroli endokrynologa. Stało się coś strasznego - wcześniej planowane terminy wizyt są przesuwane przez lekarzy o kilka miesięcy. Jesteśmy bez konsultacji i w efekcie leczenia.
Wiedząc czym grozi nie leczona nadczynność, że nawet zgonem , ogarnia nas przerażenie. Kto nam mówi, że nie dbamy o swoje zdrowie i zgubnych skutkach nie leczenia? - WSZYSCY -

IP i czas połączenia logowane. [16510000]
[15.04.2010] 20:51
Felusia
Dzień dobry
Mam 22 lata od 6 lat choruje na niedoczynność tarczycy wizyte mam u lekarza za miesiąc i troszke sie niepokoje.
Zrobiłam dzisiaj badanie USG Tarczycy oto wynik:
Tarczyca symetryczna. Echo obniżone. W obu płatach drobne ogniska hypoechogeniczne szczególnie w płacie lewym.
płat prawy - 53x20x17mm V - 9,0cm3
płat lewy - 55x19x18mm V - 9,4cm3
Cieśń 5mm
Proszę o interpretacje tych wyników badań
Pozdrawiam Dagmara

IP i czas połączenia logowane. [16540313]
[15.04.2010] 21:05
carmelllitta
tsh 5,9
anty tg 31,3
anty tpo 540!!
co to oznacza?? hashimotoo??
czy jest to uleczalne czy juz do konca zycia sie bierze leki???????????????/
jestem przerazona - wlasnie odebralam wyniki

IP i czas połączenia logowane. [16540366]
[19.04.2010] 10:50
maleństwo7890
czy mając problemy z tarczyca mogę przyjmować wszystkie antybiotyki, głównie chodzi mi o duomox?

IP i czas połączenia logowane. [16555536]
[20.04.2010] 12:42
hashi29
Witam was dziewczyny...powiedzcie mi co o tym sadzicie wielkość prawego płata tarczycy 2,5x1,51x3,37 cm vt=6,64 prawy plat tarczycy o echu niejednorodnym.Wielkosc lewego plata tarczycy 2x1,4x3,32 cm vt=4,84.Lewy plat o echu niejednorodnym.Wielkosc cieśni tarczycy0,42 cm dajcie znac co z tego rozumiecie pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [16560919]
[21.04.2010] 12:30
chorobytarczycy.eu
Zapraszam na forum http://chorobytarczycy.eu
Dużo informacji, mili ludzie

IP i czas połączenia logowane. [16564968]
[06.05.2010] 15:07
kiki123
Najlepiej zanim zrobi się badania na Tsh i Ft to zrobic sobie badanie na anty TPO. Ja miałam klika razy robione wszystkie badania i niby wychodziło wszystko okej i dopiero gdy zrobiłam sobie na anty TPO wyszło ze mam chorobe hashimoto polecam wejśc na stronewww.tarczyca.pl. Tam jest wiele przydatnych informacji na ten temat.

IP i czas połączenia logowane. [16630541]
[25.05.2010] 16:57
Mikstura
Polecam stronę tarczyca.pl, a przy okazji można się zapisac na bezpłatne badania

IP i czas połączenia logowane. [16715829]
[26.05.2010] 11:16
kasiabrzezik
Znalazłam ciekawy artykuł dotyczący chorób tarczycy takich jak hashimoto lub Gravesa-Basedowa oraz Tygodnia walki z chorobami tarczycy który właśnie trwa w kilku miastach w Polsce. http://www.rp.pl/artykul/182793 ,483243.html

IP i czas połączenia logowane. [16718744]
[26.05.2010] 13:10
Camembert
Moja żona miała dziś badania właśnie z okazji tego tygodnia tarczycy. Teraz chodzi poddenerwowana, jakie będa wyniki... oby wszystko było w porządku!
W każdym razie, trochę stała w kolejce, co świadczy, że kobiety zaangażowały się w tę kację i bardzo dobrze!

IP i czas połączenia logowane. [16719111]

1 «   12 13 14 15 16   » 18 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat