o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

Tarczyca

1 «   9 10 11 12 13   » 18 Strony tematu:
[25.12.2008] 21:31
pawełpiekarski
ja na swieta kupiłem sobie alveo http://www.4poziom.net/slowniczek ,t,tarczyca.html

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [14066178]
[27.12.2008] 19:57
mikelll
kingula (08.08.14 00:34):
olook (08.08.10 19:09):
Witam!
Od roku mam problemy z tarczycą... Normalnie się tym nie przejmuję, bo pogodziłam się z chorobą.. ale cały czas przeszkadzają mi moje ręce.. Czytałam że przy zaburzeniach tarczycy występuje \\\'drżenie rąk\\\'.. to jest strasznie dziwne.. Nie wiem.. czy to jest do końca normalne.. czy może mam Parkinsona.. Proszę o radę..
drżenie rąk jest jedna z wielu przyczyn w chorobie tarczycy ale przy braniu odpowiednich lekow wszystko wraca do normy nie ma sie czym za bardzo przejmowac, jesli jestes z okolic lodzi to mam dobre namiary na endrokrynologa

witam podaj mi namiary na tego endykrynologa jestem z lowicza vitermix@interia.pl

IP i czas połączenia logowane. [14075022]
[08.01.2009] 22:12
patka2009
Witajcie,

mam chorą tarczycę, dowiedziałam się o tym w zeszłym roku po badaniu USG, na które zgłosiłam się prywatnie, po tym jak w domu znalazłam jakiś guzek na szyji. Okazało się po licznych badaniach tarczycy, że wszystkie hormony w normie, a biopsja znalezionego przezemnie guzka 10mmx4mm wykazała koloid.
Kilka dni temu poszłam ponownie na badanie USG, gdyż po lewej stronie wyczułam zgrubienie, okazało sie że to guzek mniejszy niż ten po prawej bo 7mmx3mm i oprócz niego dwa inne jeden 2mm i kolejny 3mm.
Prawa strona pozostała z jednym guzkiem zmniejszonym 8mmx4mm.
Węzły chłonne nie powiększone.
Nie wiem co w takiej sytuacji robić, chyba oszaleję, może ktoś mi coś doradzi,

pozdrawiam wszystkich
patka

IP i czas połączenia logowane. [14153446]
[12.01.2009] 19:53
andzia5252
hej, czuje sie coraz gorzej ,w ciagu 3 lat przytylam 20 kg, jestem zdolowana i przerazona , waga wciaz idzie w gore!!! malo tego mam problemy z pamiecia , nie potrafie sobie przypomniec najprostszych rzeczy ! a w dodatku jestem ciagle zmeczona , nic mi sie nie chce nawet odechcial mi sie imprezowac, spotykac z ludzmi przez swoja wage wgole nie chce mi sie wychodzic z domu, .Nie moge sie na niczym skupic, nawet mam problemy z wypowiedzia czesto brakuje mi slow az mi wstyd. Wlosy wypadaja mi garsciami. jakis czas temu cwiczylam , ograniczylam jedzenie ale po dwoch miesiacach zrezygnowalam nie widzac efektow, kilka dni temu bylam u lekarza w poniedzialek ide na badania. Boje sie ze lekarze nie podchodza do tego powaznie tym bardziej ze przebywam obecnie za granica

IP i czas połączenia logowane. [14178599]
[14.01.2009] 10:58
niki 2813
Witajcie. Mam niedoczynność tarczycy, jestem w trakcie leczenia euthyroxem, moje TSH nie wróciło jeszcze do normy ( mam TSH 4,96 przy normie 4,2, wcześnij dochodziło do 6,29). Pozostałe wyniki dobre poza USG. Moja tarczyca jest za mała i niejednorodna. Mam wiele objawów niedoczynności: ciągle jest mi zimno, mam zimne ręce, wypadają włosy, szara cera, podpuchnięte oczy. Miewam szybsze bicie serca i odczucie niepokoju, zmienne nastroje, płaczliwość. Ale najważniejsze dla mnie i najbardziej niepokojące jest to, że bardzo obniżyło się moje libido. Trwa już to bardzo długo, tak jak moja niedoczynność. Nie mam w ogóle ochoty na seks, nie odczuwam podniecenia. Właściwie ta sfera mogłaby teraz dla mnie nie istnieć. Problem tym większy, że jestem w związku 2,5 roku. Myślimy o wspólnej przyszłości, jesteśmy sobie bardzo bliscy. A ja czujesię fatalnie, bo gdy się kochamy, moje ciało jest drażliwe i niechętne, jest mi zimno. Bardzo się zniechęcam. Nie odczuwam żadnej przyjemności, a po seksie nie ma żadnego odprężenia. Nadmienię, że mój partner stara się mnie rozgrzać, nie pędzi do przodu, niestety bez większego rezultatu. Od kilku miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne ( Yasmin, Cilest), ale przed braniem też nie było dobrze. Bardzo chciałabym uszczęśliwiać mojego chłopaka i siebie. Ale powoli tracę już nadzieję, że kiedyś odlecę w męskich ramionach.

Napiszcie, czy ktoś z was też ma w niedoczynności problemy z libido? Jak sobie radzicie? Liczę na wasze poważne opinie. Hej!

IP i czas połączenia logowane. [14189766]
[02.10.2014] 02:20
[14.01.2009] 11:04
niki 2813
Witajcie. Mam niedoczynność tarczycy, jestem w trakcie leczenia euthyroxem, moje TSH nie wróciło jeszcze do normy ( mam TSH 4,96 przy normie 4,2, wcześnij dochodziło do 6,29). Pozostałe wyniki dobre poza USG. Moja tarczyca jest za mała i niejednorodna. Mam wiele objawów niedoczynności: ciągle jest mi zimno, mam zimne ręce, wypadają włosy, szara cera, podpuchnięte oczy. Miewam szybsze bicie serca i odczucie niepokoju zmienne nastroje, płaczliwość. Ale najważniejsze dla mnie i najbardziej niepokojące jest to, że bardzo obniżyło się moje libido. Trwa już to bardzo długo, tak jak moja niedoczynność. Nie mam w ogóle ochoty na seks, nie odczuwam podniecenia. Właściwie ta sfera mogłaby teraz dla mnie nie istnieć. Problem tym większy, że jestem w związku 2,5 roku. Myślimy o wspólnej przyszłości, jesteśmy sobie bardzo bliscy. A ja czuje się fatalnie, bo gdy się kochamy, moje ciało jest drażliwe i niechętne, jest mi zimno. Bardzo się zniechęcam. Nie odczuwam żadnej przyjemności, a po seksie nie ma żadnego odprężenia. Nadmienię, że mój partner stara się mnie rozgrzać, nie pędzi do przodu, niestety bez większego rezultatu. Od kilku miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne ( Yasmin, Cilest), ale przed braniem też nie było dobrze. Bardzo chciałabym uszczęśliwiać mojego chłopaka i siebie. Ale powoli tracę już nadzieję, że kiedyś odlecę w męskich ramionach.

Napiszcie, czy ktoś z was też ma w niedoczynności problemy z libido? Jak sobie radzicie? Liczę na wasze poważne opinie. Hej!

IP i czas połączenia logowane. [14189807]
[16.01.2009] 15:09
lolitha
hmmm..niskie libido to byl pierwszy objaw,ktory mnie zaniepokoil i sklonil do badań...reszta m.in:zimno,wypadajace suche wlosy,tragiczna cera, wory pod oczami,trzesące ręce,ciagle zmeczenie itp itd,tez mi towarzyszą,ale jestm ponoć zdrowa,bo moje tsh jest tylko ciupke powyzej normy (5.7)...akurat niskie libido to czesta przypadlosc wielu zdrowych kobiet,wiec chyba nie musisz sie niepokoić...tyle Cie pociesze...

IP i czas połączenia logowane. [14203858]
[17.01.2009] 13:22
maxima1
Cześć, Mam ogromną prośbę do Was. Czy znalazłyby się tu osoby, które mogły by mi pomóc i wypełnić ankiety do mojej pracy magisterskiej? Piszę pracę na temat powiązania niedoczynności i nadczynności tarczycy z temperamentem i sposobami radzenia sobie ze stresem. Uważam, że mogłby wyjść z tego bardzo fajne badania (mało kto się zajmuje tym tematem), ale niestety mam problem z uzbieraniem grupy badawczej. Tak więc jakby choć jedna osoba była zainteresowana udzieleniem mi pomocy proszę o kontakt agnieszka.dabrowska@op.pl
Z góry dziekuję i pozdrawiam Aga

IP i czas połączenia logowane. [14208170]
[20.01.2009] 13:45
Agutia
Jestem po badaniu USG szyi i okazało się, ze mam powiększoną tarczycę! Opis PP o wym 22x20x70mm LP o wym 19x20x60mm Ciesc 4 mm, Echo niejednorodne, grubozierniste. W płacie prawym niejednorodne guzki o sr, 11 mm, 14 mm, 6 mm, oraz 4 mm. W płacie lewym niejednorodne guzki sr 6 mm oraz 5 mm. Wzdłuż naczyń szyjnych drobne węzły chłonne dł.pon. 9mm z zatoką tłuszczową. Węzły chłonne szyjne, najobojczykowe niepowiększone. Obraz ślinianek USG w normie.

TSH 3 GENERACJA 0,85 uIU/ml norma 0,27-4,20
ft3 3,22 pg/ml norma 2,57-4,43
FT4 1,3 ng/dl norma 0,9-1,7

Prolaktyna 10,84 ng/ml norma 4,79-23,30
OB po 1h 9mm norma 12
HCT 37,1 N 36,0-46,0
RBC 3,88 N 4,0-5,2
HGB 12,2 N 12-16
WBC 8,0 N 4,0-10,0
MCV 96 N 80-94
MCHC 32,8 N31,0-37,0
MCH 31,3 N 27,0-31,0
RDW-CV 11,9 N 12,7-20,7
PLT 347 N 150-450
MPV 7,2 N 7,5-12,0
NEUT 4,97 N 1,8-7,7
LYMPH 2,47 N 1,0-4,5
MONO 0,44 N 0,1-0,8
EO 0,10 N 0,00-0,45
BASO 0,06 N 0,0-0,02 Moze wiecie coś więcej w moim temacie????? Proszę o wszelkie opinie!

IP i czas połączenia logowane. [14225985]
[21.01.2009] 21:27
Iwonka_p-ce
Opis - USG

Płat prawy 16x17x45mm, płat lewy 14x16x43mm cieśń 3mm.
W biegunie dolnym płata lewego zmiana ogniskowa hipoechogeniczna 4mm, na pograniczu cieśni i płat lewego zmiana hipoechogeniczna 2x3mm, poza tym oba płaty jednorodne, normoechogeniczne, o gładkich zarysach.

Zapomniałam dodać wyniki:

T3 4,22 (norma 4,3-8)
T4 10,66 (norma: 9-20)
TSH - nie robiłam

IP i czas połączenia logowane. [14235385]
[24.01.2009] 00:04
agusia8124
Witam w 4 miesiące po urodzeniu robiłam badanie TSH wyszedł taki wynik 0.002 niestety nie orientuje się co on oznacza.Robiłam tez usg tarczycy ,Lewy płat o wymiarach20x15x40mm prawy płat o wymiarach 17x11x40mm Prawy płat prawidłowej wielkości,lewy płat nieco mniejszy.W lewym płacie w części środkowej obecne owalne ognisko o wymiarach 17x7,5 mm z hyoechogeniczną otoczą.Pozostały miąższ tarczycy bez zmian ogniskowych.W wyniku z biopsji napisano: Elementów atopowych nie stwierdzono.Jedno zauważyłam że ciągle przybieram na wadze pomimo trzymanej diety i ciągle jest mi gorąco.Jeśli ktoś orientuje się w tych wynikach proszę o dopowiedz bo do lekarza mam iść dopiero za miesiąc a trochę się martwię.

IP i czas połączenia logowane. [14249991]
[11.02.2009] 13:28
aaaaabbbbbbaaaaa

[nie mam nic do powiedzenia]

IP i czas połączenia logowane. [14367147]
[12.02.2009] 23:20
Wiki28
Witam!
Czy ktoś z Was miał chorą tarczcę przy prawidłowych wynikach hormonów? Moje wyniki są w normie, a wszystkie objawy wskazują na niedoczynność. Jestem w trakcie badań, za parę dni mam USG tarczcy. Ciekawi mnie czy ktoś tak miał.

IP i czas połączenia logowane. [14376743]
[21.02.2009] 12:35
Jerzy Kryza
niki 2813 (09.01.14 11:04)

Nie bierz euthyroxu przez 2 dni, ochota na seks wroci. no,, ale to nie rozwiazanie...

IP i czas połączenia logowane. [14423077]
[27.02.2009] 13:54
Ruda Grażyna
Witam.Ostatnio wyszło mi ze mam 5,33 czegos tam.Dostałam skierowanie do endokrynologa czy jakoś tak.Niestety dostane się tam dopiero w czerwcu tego roku ;/ Moze do tego czasu szlak mnie nie trafi co się ze mna dzieje.Chciałabym sie dowiedzieć bo chyba to jest początek niedoczynnosci tak? Jakie jest leczenie i czy w czasie leczenia sie tyje,bo podobno jakies hormony sie zazywa? PROSZE O POMOC BOOO JEST JUZ TRUDNO WYTRZYMAC A NIE STAC MNIE NA PRYWATNĄ WIZYTE. Zakochałam się

IP i czas połączenia logowane. [14458553]
[03.03.2009] 16:33
kopocita
Ja własnie dzisiaj odebrałam wyniki swojego Tsh i wynosi 0,005 na chwilę obecną birę tylko propranolol na obizenie pulsu bo była podwójny najwyższy jaki zanotowałam to 163 a przeciętny to 110. Jestem obecnie w 13 tygodniu ciąży i niewiem czy ten mój wynik jest naprawdę straszy czy tylko mi się tak wydaje?? Prosze o odpowiedź osobę z podobnymi wynikami. Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [14479305]
[03.03.2009] 20:29
asiuta
kopocita (09.03.03 16:33):
Ja własnie dzisiaj odebrałam wyniki swojego Tsh i wynosi 0,005 na chwilę obecną birę tylko propranolol na obizenie pulsu bo była podwójny najwyższy jaki zanotowałam to 163 a przeciętny to 110. Jestem obecnie w 13 tygodniu ciąży i niewiem czy ten mój wynik jest naprawdę straszy czy tylko mi się tak wydaje?? Prosze o odpowiedź osobę z podobnymi wynikami. Pozdrawiam
Witam serdecznie. Ja również będąc w ciąży, ( i nadal mam) taki wynik 0,001. Cały czas biorę thyrozol 20. Gdy byłam w ciąży nie brałam żadnych leków, ponieważ moja pani doktor endokrynolog, powiedziała,że nie wolno w ciąży brać, żadnych leków, ponieważ dzieciątko może urodzić się z niedoczynnością tarczycy. Trzeba być w stałym kontakcie z lekarzem i kontrolować wyniki. Ważniejszym badaniem od TSH jest badanie FT4, są to hormony obwodowe i jeśli one są w normie to nie musisz się niczego obawiać. Pod koniec ciąży miałam już bardzo złe wyniki i pani doktor chciała mi włączyć leki ale ja się powstrzymałam, choć nie czułam się najlepiej. Bardzo ważne aby poród odbył się przez cesarskie cięcie, ponieważ nie wolno z nadczynnością tarczycy rodzić siłami natury. Dziś mój synek ma 3 latka a ja nadal mam ten sam wynik 0.005 a czasem 0,007. Wizyty mam co trzy miesiące a wyniki stoją w miejscu. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam, ale najlepiej porozmawiać z lekarzem prowadzącym ciążę. Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [14480708]
[09.03.2009] 15:25
Poetka2309ko5
hej!
Wicie co? ja mam 7,3 i ponoć mam niedoczynność a widze że tu sie jakaś osoba wypowiadała że powyżej 4,0 jest nadczynność więc nie wiem jak to możliwe. Mam 18 marca do specjalisty i nie wiem jak to bedzie. Pewnie zapisze mi jakieś tabletki. Jestem kompletnie zielona na ten temat.

IP i czas połączenia logowane. [14511088]
[09.03.2009] 20:19
maxima1  maxima83@tlen.pl
Dzień dobry. Piszę do Was ponieważ mam ogromną prośbę. Jestem studentką ostatniego roku psychologii klinicznej. Piszę pracę magisterską w której szukam powiązań niedoczynności i nadczynności tarczycy ze sposobami radzenia sobie ze stresem, temperamentem i depresją. Jeżeli znalazłyby się chętne osoby do pomocy to bardzo prosze o kontakt mailowy maxima83@tlen.pl.

IP i czas połączenia logowane. [14512708]
[09.03.2009] 21:18
domi30
hej Poetko!na pewno masz niedoczynnosc ale narzie sie nie stresuj bo to nic nie da,jak pojdziesz do endokrynologa najlepiej odrazu wybierz sobie dobrego bo jeszcze wiele razy go w zyciu odwiedzisz,przepisze ci leki ktore sie bierze zazwyczaj juz do konca zycia ale nie martw da sie z nimi zyc wystraczy je brac co rano a reszta sie unormuje.papatki podrawiam!

IP i czas połączenia logowane. [14513024]
[11.03.2009] 12:49
wiola1127
Wiatm!
Ja miałam robione TSh i wyszło ok. w przeszłości chorowałam na nadczynnośc tarczycy. Ale bardzo źle sie czuje. Otóżnie nie wiem co sie ze mną dzieje, mam problemy z koncentacja, jestem cały czas słaba nie mam siły i bardzo chce mi sie spac. Nie moge długo stac w miejscu bo mi zaraz nogi drżą i mam wrażenie ze zemdleje, nadmierne pocenie, zimne nogi i dłonie, przyspieszone bicie serca i niczym nieuzasadniony lek. Ja napradę nie mam juz siły.
Proszę pomóżcie>>>>

IP i czas połączenia logowane. [14521473]
[11.03.2009] 12:57
wiola1127
Witam
ja miałam robione tsh i wynik ok. Ale ja bardzo żle się czuję. w przeszłości chorowałam na nadczynności tarczycy.Mam problemy z koncentacja nie mam siły od rana jak tylko wstaje, jestem stale zmeczona i senna.Nie moge długo stac w miejcu bo mam wrażenie że zaraz zemdleje, nadmierna potliwośc stóp i dłoni, przyspieszone bicie serca i niczym nieuzaadniony lęk. Z przyjaciólmi nie moge nigdzie wyjśc bo mam wrażenie że zemdlję, robi mi sie słabo a serce wali jak oszalałe. Wieczorem po całym dnui zaczyna mnie bolec głowa. Mam już serdecznie dośc . Prosze o poradę

IP i czas połączenia logowane. [14521513]
[13.03.2009] 10:01
odpowiedz
hej,z tego co ja sie orientuje to tsh to nie wszystko,jest jeszcze TPO,hormony Ft-3,Ft-4,mimo ze tsh jest juz w normir to twoje objawy nadal sa poniewaz inne(zrob wicej badan)nie sa jeszcze wyrownane na tyle bys sie dobrze czula,ja tez tak mialam i sie martwilam bo bylam swiecie przekonana ze juz jak wyrownam tsh to wszsytko odejdzie jak za czarodziejska rozczka.Uzbroj sie w cierpliwosc i nie zaszkodza specjalistyczne badania o ktorych napisalam poniewaz niektorzy endo tego nie kaza a czasami wart naprawde.Powodzenia i badz cierpliwa!pamietaj o dobrym odzywianiu sie i witaminach oraz ruchu i dotlenienia sie.pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [14531387]
[13.03.2009] 11:41
Daria G.
Witam, moje TSH to ponad 50. Euthyrox biorę już od ponad 5 lat, ostatnia dawka to 100, teraz lekarz zwiększył mi ją do 150, nie wyklucza wyższej. moja tarczyca nie pracuje, około 5 lat temu podano mi radiojod. moje objawy to stałe uczucie zimna, rozdrażnienie, poirytowanie, codziennie bardzo dużo ćwiczę, mam wysoki apetyt na zdrowe i niskokaloryczne jedzenie i pewnie dlatego waga stoi w miejscu. do tego zdecydowanie obniżone libido, a może już jego brak.
małgosia

IP i czas połączenia logowane. [14531842]
[16.03.2009] 20:07
agusia8124
Witam odebrałam wyniki z TSH mój wynik to 0,002 wychodzi na to że mam nadczynność tarczycy w wyniku z biopsji W treści białkowo-krwistej obecne i liczne rozproszone i skupione w drobnych płatach komórki pęcherzykowe tarczycy, niektóre ze zwyrodnieniem oksyfilnym,bez zmian cytologicznych atypii.Obraz cytologiczny wskazuje na gruczolaka pęcherzykowego tarczycy.W nadczynności powinnam być chuda a ja szybko przybieram na wadze pomimo że jem dożo mniej niż jadłam.Jeśli ktoś wie co to jest Gruczolak Pęcherzykowy i wie jak to się leczy proszę o odpowiedz.

IP i czas połączenia logowane. [14549381]
[04.04.2009] 21:14
kofena
Witam Wszystkich serdecznie!

w sierpniu 2008 tsh mialam 9,18
w grudniu 2008 w szpitalu 3,66
a teraz pod koniec marca 2009 wyszlo mi 0,097 cudownie
rece mi opaduja
mam wyciete 3 platy
bogu dzieki, ze nie posluchalam jednej pani konowal i skonsultowalam sie z innym lekarzem, bo jak sie okazalo jeden plat spiralnie wrastal pod lopatke i uciskal na tchawice
W szpitatu w grudniu 2008 wykryto u mnie orpocz juz wczesniej stwierdzonego zespolu PCOS, i niedoczynnosci oraz otylosci podwyzszonye stezenie testosteronu we krwi, hiperinsulinemie, hiperprolaktynemie czynnosciowa...biore od operacji euthyrox a od grudniowej wizyty w szpitalu glucophage i bromergeron. Szkoda gadac bo jedne wykluczaja drugie, jeszcze chcieli mi wladowac hormonalne giekologiczne ale powstrzymali sie...

IP i czas połączenia logowane. [14655616]
[04.04.2009] 21:16
kofena

rece mi opaduja
mam wyciete 3 platy
bogu dzieki, ze nie posluchalam jednej pani konowal i skonsultowalam sie z innym lekarzem, bo jak sie okazalo jeden plat spiralnie wrastal pod lopatke i uciskal na tchawice
W szpitatu w grudniu 2008 wykryto u mnie orpocz juz wczesniej stwierdzonego zespolu PCOS, i niedoczynnosci oraz otylosci podwyzszonye stezenie testosteronu we krwi, hiperinsulinemie, hiperprolaktynemie czynnosciowa...biore od operacji euthyrox a od grudniowej wizyty w szpitalu glucophage i bromergeron. Szkoda gadac bo jedne wykluczaja drugie, jeszcze chcieli mi wladowac hormonalne giekologiczne ale powstrzymali sie...oczywiscie leczenie nie przynosi rezultatow...a takiego tragicznego tsh to nigdy nie mialam

IP i czas połączenia logowane. [14655640]
[04.04.2009] 21:19
kofena

rece mi opaduja
mam wyciete 3 platy w 2006
W szpitatu w grudniu 2008 wykryto u mnie orpocz juz wczesniej stwierdzonego zespolu PCOS, i niedoczynnosci oraz otylosci podwyzszonye stezenie testosteronu we krwi, hiperinsulinemie, hiperprolaktynemie czynnosciowa...biore od operacji euthyrox a od grudniowej wizyty w szpitalu glucophage i bromergeron. Szkoda gadac bo jedne wykluczaja drugie, jeszcze chcieli mi wladowac hormonalne giekologiczne ale powstrzymali sie...

IP i czas połączenia logowane. [14655652]
[11.04.2009] 18:48
Natalia1986M
CZeść
Chciałam Was poprosić o interpretację moich wyników, a mianowicie:

TSH 2,5 N( 0,2-4,2)
FT3 5,7 N(3,9-6,8)
FT4 17,8 N(12-22)

Cholesterol I99.09.194 210 N 150-200
Cholesterol LDL 115 N

IP i czas połączenia logowane. [14691606]
[11.04.2009] 18:51
Natalia1986M
USG Tarczycy
Płat prawy 15x14x30mm, płat lewy 15x10x30mm, objętość obu płatów 5,5 ml, cieśń 3 mm, gruczoł tarczowy mały, niejednorodny echogenicznie z licznymi zwłóknieniami obustronnie, bez zmian o charakterze guzków.
Oprócz tego objawy: ciągłe uczucie zimna, bóle stawów, głownie nadgarstków, wzrost wagi, spuchnięte powieki, wypadanie włosów, sucha skóra, mrowienie i sztywnienie kończyn, trudności z koncentracją, słaba pamięć

IP i czas połączenia logowane. [14691626]

1 «   9 10 11 12 13   » 18 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat