o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Po 30-tce - ogólna dyskusja
 » Odpowiedz na ten temat

Czy doświadczyliście mobingu w pracy?

1 «   3 4 5 Strony tematu:
[13.05.2009] 20:23
zajęta
Raczej nie i mam nadzieję, ze tak pozostanie. Rozmawiam tylko z tymi, którzy chcą i potrafią....

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [14872147]
[17.09.2011] 01:08
gosciu
Z tym mobbingiem to prawda,jest to powszechne,Polacy tez niezbyt sie odnosza w stosunku do siebie.Irole lubia nas dreczyc...
zazulalala (07.09.13 14:51):
<cytat>irlandia6778888 (07.09.10 21:01):
ja pracuję w Irlandii od dwóch lat - tutaj rasizm i mobbing są w każdej pracy i na porządku dziennym a w szczególności w stosunku do polaków, ponieważ polak polakowi nie jest miły to co ma dopiero pomyśleć taki irlandczyk więc polaków sie tu nie szanuje. W mojej obecnej pracy kazdy obraża się na wzajem, czy to przekleństwami czy też molestowaniem psychicznym i fizycznym. Ale nikt na to nie reaguje z irlandczyków gdyz oni się tylko cieszą gdy widza jak wygryzamy się nawzajem. Chęć utrzymania się w pracy i otrzymywania wynagrodzenia w euro jest mocniejsza nawet jeżeli jest to najniższa krajowa. O tym się nie mówi ale na zachodzie - szczególnie tutaj rodacy nie dość że sami traktują się nawzajem bez szacunku to jeszcze szefowie pozwalają sobie na mobbing ile wlezie. A praca bardzo ciężka, trzeba zostawać nadgodziny które płacone są bardzo nisko - jeżeli żyje się w Irlandii to są to psie pieniądze. A rząd polski i telewizja tak wam reklamują : dołączcie do stale powiększającej się liczby polaków w irlanddi- tak chcesz to przeżyć na własnej skórze to przyjedz do Irlandii. To nie jest smieszne ale niestety taki nasz naród jest juz wredny że sam siebie wykańcza na wzajem.
</cytat>
znam problem tutaj w ojczyżnie
znam problem i na obczyżnie...niestety-polak polakowi wilkiem

IP i czas połączenia logowane. [18813155]
[02.10.2011] 23:48
Pamiętam
Ja doswiadczyłam mobbingu w pracy, ale że jest to właśnie mobbing dotarło do mnie jak się zwolniłam z tej pracy. Pracowałam w jednym z banków w Obsłudze Klienta, moja kierowniczka uważała że za wszystkie niepowodzenia sprzedazowe oddziału winę ponoszę ja, bo za mało sie staram, bo mam prao miec własne zdanie itd. Zaczęło się od tego, że zaczęła ode mnie wymagac coraz więcej. Np. jak chciałam iść na urlop to albo nie mogałam w dogodnym dla mnie terminie, albo musiałam zapytac innych czy akurat w tym czasie nie maja jakichś planów urlopowych, siedzenie nadgodzin po min. 1,5 h dziennie to była norma, nie wolno mi było iśc na przerwę bo zaraz leciała za mną żeby powiedzieć mi że klienci czekaja do mnie w kolejce, musiała wiedzieć do jakiego sklepu wychodzę w czasie przerwy i co robię do minuty każdego dnia. Z każdego dnia musiałam jej zdawać szczegółowe raporty co robiłam, jakie są tego rezultaty, co mi jaki klient powiedział, na zaproponowany produkt. Jak szłam do lekarza po godzinach pracy to do mnie wydzwaniałą, zeby mnie zapytać czy mam L4 "bo ona musi zapewnić prawidłową pracę oddziału", kiedy na 3 stanowiska doradców, byłam sama na obsłudze to jesli nie mogłam sie z czymś wyrobić zarzucała mi, że to "przez złą organizację czasu pracy". W godzinach pracy kazała mi chodzić z ulotkami po firmach i przynosić na potwierdzenie pieczatki z nich, oprócz tego obowiązkowo miałam obdzwaniac bazy klientów, pomimo tego ze nie miałam na to czasu bo jak wspomniałam na 3 osoby pracowałam ja sama. Nie pozwalała mi odbierac nadgodzin, bo "centrala na to nie wyrażała zgody". Za swój brak kompetencji i kompromitacje na każdym kroku przed klientami obarczała mnie. Na koniec tuż przed moim odejściem, doprowadziła do tego ze szkalując mnie przed przełożonymi wyżej, doprowadziła do mojej degradacji. Kiedyś mojej koleznce w 6 miesiacu ciąży powiedziała, ze "to ze jest w ciąży nie zwalnia jej z pracy na 100 %", gdzie dziewczyna sie nie oszczedzała. Kazała jej podobnie jak mnie chodzić w ciąży z ulotkami po mieście. Robiła nam co środę "motywujące" zebrania na których jak mantrę powtarzała, ze jesteśmy do niczego i znowu nic nie zrobiliśmy zeby polepszyc sprzedaż, ale naturalnie największą winę za zaistaniałą sytuacje ponoszę ja. Acha, zapomniałabym o najważniejszym, kiedyś jak byałam chora przepytywała mnie z zasad premiowania i z moich pomysłaów na sprzedaż przez godzinę po pracy.
To ze byłam mobbingowana zrozumiałam dopiero, jak się zwolniłam z tego chorego banku
Psycholi nie brakuje w bankach, ale takiej sadystki i socjopatki jak Magda G, z Polbanku to ze świecą szukać. Za moich czasów zwolniło się 8 osób w oddziale, a ona wciąż pracuje, widocznie banki muszą opierać się na psychopatach ...

IP i czas połączenia logowane. [18866209]
[04.10.2011] 17:48
no właśnie
nękanie może w końcu doprowadzić do tragedii

IP i czas połączenia logowane. [18871698]
[08.10.2011] 10:57
kotek9444
http://www.Lajky.pl - Najlepszy humor w sieci. Śmieszne zdjęcia, obrazki, filmiki, animacje.Wejdź i wygrywaj nagrody!

IP i czas połączenia logowane. [18885295]
[22.07.2017] 22:43
[15.10.2011] 09:38
mania
md333 (05.08.06 15:05):
Pytanie.... mysle ze kazdy i w kazdej robocie...doswiadcza... problem w tym ze nikt sie nie sprzeciwia bo kazdy chce zachowac prace...:/

Czy wiecie państwo jak wygląda mobing na sprzątaczce?przeciez to tez pracownik-żabrac kawałek etau ,dwa kawałki pensji,nie dyskutować z nikim o bezduszności SZEFOSTWA,no bo jak można ?przeciez dali nam pracę,czasem cosik donieśc,najlepiej o wszystkim.nie wychylać się bo można dostać doże niedomówienie.a rachunki mamy takie same,za chleb nie płacę mniej ,bo mniej zarabiam.nie wiem jak wytrzymać do emerytury?[5 lat]chyba bzikne w tej instytucji.

IP i czas połączenia logowane. [18910468]
[28.12.2012] 20:59
ktosis
Niedawno mialam podobny koszmar ale na szczescie juz sie skonczyl. Postawilysmy sie wszystkie cala załoga sklepu- 10 osob i zglosilysmy prezesowi ze kierownik stosuje mobing. Prezes nas wysluchal i zwolnil z dnia na dzien kierownika ,W tejc hwili mamy nowego kierownika i jest juz ok. wiec musicie zglaszac to i nie dac sobą pomiatac, a pracodawcy ktorzy stosują mobing niech sobie nie myslą że nic im nie mozna zrobic.

IP i czas połączenia logowane. [20101435]
[29.12.2012] 22:10
tymoteusz2701
Jestem szefem w pracy etatowej i mojej firmie. Z jednej strony dostrzegam nawet w sobie chwile, kiedy prościej by było mobbowac aby umocnić swoją pozycje w pracy lub usunąć z pracy leniwego pracownika. Ale pamietam jeszcze jak mnie mobbowano. Poza tym odkąd prowadzę firmę już ciśnienie ze mnie zeszło. Z drugiej strony jest coś takiego jak indywidualna wrażliwość ludzi. Zdarza sie ze sytuacje które dla większości są zwykła ostrzejsza wymiana zdań, inni odbierają jako mobbing. w szafie mojego dziecka panuje bałagan, bo ubranka dla dzieci muszą być nieposprzątane, a pantofle muszą leżeć zawstydzone pod stołem. Kanapki nie zawijam w folie, wolę papierem...
http://krasnalek.pl ubranka dla dzieci i niemowląt | http://www.pantofle-wola.pl | pantofle - blog o historii butów|http://phu-mike.shoper.pl sklep internetowy folia stretch| http://potatrach.com przewodnik tatry i zakopane | http://djnawesela.com.pl dj na wesele warszawa lublin

IP i czas połączenia logowane. [20104332]
[13.02.2013] 12:20
bob20.68
darasdsx (05.12.28 18:02):
Kiedyś szef zmiany powiedział do mojego znajomego w pracy " zdajesz sobie sprawę ilu chętnych jest na twoje miejsce ?" a na to ten " a ty wiesz ilu jest chętnych na TWOJE ?!"

Stary tekst, ale zawsze wkurzający. Ulubione powiedzenie szefów, dodałby jeszcze jedno "jak się nie podoba, to wynocha z firmy"
Mobing wpisany jest niestety w zakres obowiązków

IP i czas połączenia logowane. [20232467]
[23.02.2013] 16:20
Ron
Taaaa i banany może jeść publicznie. Tak naprawdę to gdyby dać ludziom wybór to większość mężczyzn chciałoby być mężczyznami, a większość kobiet kobietami w myśl zasadny, że lepszy stary wróg niż nowy przyjaciel. Fizyczny schizofrenik.

IP i czas połączenia logowane. [20261047]
[09.03.2013] 22:40
mat8686
Doładowania do telefonu
goo.gl/jQp2K
Orange 5-10-25-50zł
Plus 30-60zł
Play do 100 zł
T-Mobile do 100zł
HeyaH do 100zł
Zapraszam

IP i czas połączenia logowane. [20304700]

1 «   3 4 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat