o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Gospodarka i giełda
 » Odpowiedz na ten temat

Co może windykator?

1 2 3   » 5 Strony tematu:
[30.09.2004] 13:59
dłużnik mimo woli
Mam pytanie do doświadczonych. Co może windykator z firmy posiadającej licencję.Czy może mnie nachodzić w domu o każdej porze dnia i nocy.Obserwować dom,śledzić rodzinę,wydzierać się pod oknami na temat moich należności tak by to słyszeli sąsiedzi,grozić,straszyć.Czy w momencie próby wtargnięcia na moją posesję mogę wezwać policję.Wyprzedzę ewentualne komentarze,dług jest wynikiem nieuczciwości mojego kontrahenta wobec mojej firmy, a ja ponoszę tego konsekwencje.Przyznam się,że jestem mocno wystraszony, dlatego też proszę o poważne rady i komentarze.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[03.10.2004] 08:28
Weles
W zasadzie nie może nic. Możesz śmiało zawiadamiać służby porządkowe i bronić się jak przed każdym intruzem. System Prawny RP pozwala na inne niż opisane przez ciebie dochodzenie swoich roszczeń( nie wnikam w RACJE). A że trwa to dość długo?...cóż ale to jedyna droga na załatwianie takich spraw. Rola windykatora jest rolą negocjatora upoważnionego przez zainteresowane strony a nie szantażysty. Więc śmiało możesz gościa pogonić.
Myśl samodzielnie,myśl o własnym szeroko pojętym interesie i nie daj się zwariować

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [3134497]
[16.02.2005] 19:11
major59
devaa, napisz mi na maila jak można z Tobą porozmawiać poza forum?(marekpp
[nie mam nic do powiedzenia]

IP i czas połączenia logowane. [3810667]
[30.04.2005] 17:09
Bakara
Witam. Mam ten problem z windykatorem.
Bez pozwolenia pisze do mnie e-mail i grozi mi ,mojej żonie itp. Jak mam zareagować na takie postepowanie czy lepiej nie reagowac.???
Facet jest beszczelny! proszę o fachową poradę.

IP i czas połączenia logowane. [4187125]
[30.04.2005] 17:09
Bakara
Witam. Mam ten problem z windykatorem.
Bez pozwolenia pisze do mnie e-mail i grozi mi ,mojej żonie itp. Jak mam zareagować na takie postepowanie czy lepiej nie reagowac.???
Facet jest beszczelny! proszę o fachową poradę.

IP i czas połączenia logowane. [4187126]
[20.04.2014] 00:39
[17.05.2005] 12:44
raur
Witam serdecznie wszystkich "Forumowiczów"
Mam problem tak jak większość z forumowiczów z firmą windykacyjną. W przeszłości byłem abonentem Wizji TV której dekoder "zakupiłem" na raty przez bank (co wtedy nie było możliwe ale to juz sprawa sprzedawcy że mnie o tym nie poinformował oraz wyraził na to zgodę). Użytkowałem Wizję przez okres 2 lat gdzie płaciłemn abonament jak się należy. Po okresie 2 lat a dokłanie przed upływem tego terminu powiadomiłem telefonicznie a potem pisemnie że nie chcę korzystać dalej z "ich" usług. Wszystko było OK do czsu kiedy nastąpiła fuzja wizji z cyfrą plus i po około 3 latach otrzymałem pismo z firmy windykacyjnej KRUK że mam zadłużenie 230 zł na rzecz cyfry plus i mam to zapłacić bo w przeciwnym razie ...... i tak dalej. Oddałem terminal wizji choć według umowy ratalnej po spłacie był moją własnością ale jak się okazało kwota długu to należność za sygnał który mi puszczano po tym jak wypowiedziałem umowę mimo że ja go nie potrzebowałem. Dowiedziałem się również z rozmów telefonicznych że umowa została rozwiązana ze mną po upływie kilku kolejnych miesięcy gdyż nie płaciłem abonamentu (o czym mnie wcześniej nie informowano w żaden sposób). Pani z którą rozmawiałem w cyfra plus poinformowała mnie że do czasu niespłacenia zadłużenia windykacja będzie prowadzona nadal. Starałem się wyjaśnić sprawę telefonicznie i pisemnie ale nic to nie dało. W trakcie "rozmów" okazało się (na co wcześniej nie zwróciłem uwagi) że nie otrzymałem od wizji umowy oraz regulaminu. Na moje pytanie, czemu tak się stało otrzymałem odpowiedź że nie mieji oni takiego obowiązku wysyłania mi takich dokumentów a powinienem to dostać od sprzedawcy. Ja powiedziałem że od sprzedawcy dostałem tylko umowę kupna na raty na co pani powiedziałe że jest to niemożliwe bo nie sprzedawano tego sprzętu na raty i tak to koło się zamykało. W ostatniej rozmowie z firma windykacyjną kruk powiedziałem ze posiadam wszystkie opłacone druki abonamentu na co Pan z Kruka był zdziwiony ale mimo to dalej mam spłacać ..... i tak dalej. Już straciłem majątek na pisma i telefony i nie wiem co robić dalej. HELP ME !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
PS. Po jakim czasie następuje przedawnienie roszczeń jeżeli chodzi o zadłużenie jeżeli sprawa nie trafiła do sądu a następnie do komornika.

Pozdrawiam wszystkich

IP i czas połączenia logowane. [4280044]
[18.05.2005] 02:57
Weles
raur...

Z tego co wyczytałem z Twojego postu to masz atuty. Pierwszy rachunki -druki abonamentu. Drugim ważnym dokumentem(kluczowym) byłaby potwierdzona kopia pisma zawiadamiająca Firmę o twojej rezygnacji z korzystania usług co jest ważniejsze od umowy. Zwyczajowo termin wygaśnięcia umowy od momentu złożenia pisma to 30 dni. Teraz pytanie...Czy masz to pismo lub jakiś ślad tego pisma?. Jeśli masz, to pierwszy krok pismo do firmy wyjaśniające sytuację(opis sprawy) i zadbaj aby potwierdzili złożenie pisma(najlepiej złóz osobiście w agenturze). Jeśli to nie pomoże(a masz te dokumenty i odpowiedź firmy) musisz założyć sprawę cywilną o próbę wyłudzenia wymienionej kwoty przez firmę, lub zgłosić pisemnie ten fakt(próbę wyłudzenia) do najbliższej prokuratury( to chyba nawet lepsze bo chyba bezpłatnie). Oczywiście wszystkie te sprawy zgłaszaj pisemnie z potwierdzeniem. Kopie każdego z pism pilnuj jak oka w głowie. Powodzenia

Pozdrawiam

Myśl samodzielnie,myśl o własnym szeroko pojętym interesie i nie daj się zwariować

IP i czas połączenia logowane. [4283665]
[18.05.2005] 03:17
Weles
Bakara...

Jeśli treści pism czy e-maile są w formie zawierające grożby(nietykalność osobistą, obelgi itp) nie myl ze straszeniem jakimiś karami pieniężnymi... weź napisz pismo(wymień w piśmie też załączniki), załącz ksera ew. obraźliwych pism albo wydruki e-maili(z adresem nadawcy) i zanieś do prokuratury gdzie na kopii pisma przewodniego potwierdzą odbiór i czekaj na odpowiedź. Gdy to nie pomoże(czyli prokurator zaniecha działania, lub nie będzie długo... pow 30dni odpowiedzi a windykator dalej będzie się tak szarogęsił) dobierz dodatkowe materiały plus ksera pisma do prokuratora z załącznikami, Napisz pismo przewodnie i złóz za potwierdzreniem w Sądzie. Tylko pamiętaj o kserach bo jak dokumenty się zawieruszą będziesz bez atutów.
Dodam że \"przypominanie\" jest zgodne z prawem(może cię to nawet denerwować.. .) i nie jest karalne, bo to rola windykatora, lecz grożby - tzw czyny niedozwolone, obelgi, groźby pobicia... sam to oceń.

Pozdro..

PS. Jak masz cierpliwość możesz to też olewać ale w końcu najlepiej spłacić dług, ale dbaj o ew. pokwitowania na wpłacaną każdą sumę, bo może być cdn... i wtedy będziesz zdziwiony

IP i czas połączenia logowane. [4283678]
[11.08.2005] 08:27
emiloss
Windykator może was w dupę pocałować. Sam kiedyś bawiłem się wierzytelnościami (tyle że firm) ... windykatorowi nie wolno nic ... może najwyżej wam pisma wysyłać, a jak uznacie, że w pismach wam grozi to zgłaszajcie to na policję - co prawda policja gówno zrobi bo to niska szkodliwość ale co tam, tamci będą mieli troszke zajęcia odpowiadając na ich pytania. Nachodzą was w domu ... wzywajcie policje. Krzyczą pod oknami o waszych długach i straszą ... wzywajcie policję, a jak są świadkowie to jeszcze sprawa z powództwa cywilnego. Trzeba umiec się bronić :]. Kiedyś miałem do czynienia z Krukiem, kilka lat temu ... dostałem parę pism wkońcu się wkurwiłem i zadzwoniłem do nich i wyjaśniłem im co bede robił jak się odemnie nie odczepią ... więcej się już nikt nie odezwał do mnie. Mineło troszke czasu wierzytelności są przeterminowane i teraz niech mnie w trąbke pocałują Keep your friends close, but your enemies closer.

IP i czas połączenia logowane. [4768232]
[30.12.2005] 20:25
beri
Widze że trafiłem na samych cwaniaków bo ja mam zgoła odmienny problem .Wynajołem mieszkanie ifacet nie płacąc czynszu do spółdzielni poszedł w długą

IP i czas połączenia logowane. [5917680]
[31.12.2005] 19:36
ten nowy 113
Przychodzi windykator bierzesz tasak w rękę i liczysz do 3.
To skutkuje, wierzcie mi.

IP i czas połączenia logowane. [5925476]
[09.01.2006] 20:37
www.rury.net.pl
Rola windykatora jest rolą negocjatora upoważnionego przez zainteresowane strony a nie szantażysty. Doradzam kontakt z policją.
www.rury.net.pl

IP i czas połączenia logowane. [6003491]
[15.01.2006] 01:54
nieszczególny
ale smecicie, a nie przyszło wam do głowy że niepłacąc za towar usługę itp. po prostu jest to wyyłudzenie towaru. Windykator może i nic nie zrobi ale.....mozna powiadomić prokuratora z żądaniem wszczecia dochodzenia ....może i cywilnie wierzytelność przepadła ale ściganie karne tak szybko się nie przedawnia. Acha temu od tasaka....windykator też może złozyć zawaidomienie o grożbie karalnej nic nie stoi na przeszkodzie....

IP i czas połączenia logowane. [6049858]
[18.01.2006] 18:53
atyz
pracuje w dziale windykacji czytajac ww. komentarze zastanawiam sie cyz w tym kraju bedzie kiedys chocby ciut normlanie......jedno jest pewne dluzej tego nie wytrzymam i szukam sobie innej pracy..biedni nie placa , bogaci nie placa i wszyscy wszystkich maja w doopie, dobrze ze czasem nie ma przedawnienia ,komornik nie umorzy i kolo sie kreci...
swoja droga jak spisuje ugode i pytam dluznika czy pracuje ten twierdzi,ze nie skad..gdy tlumacze,ze musze miec jakis papierek to on ze na czarno i w sumie ma nawet dzialanosc jakas tam kafelki i inne...mi by zrobil za 3tys cos tam ze znizka..to szczeka mi opada i nic mnie juz nie rusza..ale oficjalnie nie maja z czego placic aczkolwiek samochodem zajezdzaja ...ja smigam na piechotke choc mam stala w miare platna prace,place regularnie rachunki,poswiecajac fryzjera ....nikomu nie zlauje ,ale jak to jest wlasciwie z tym kapitalem majatkowym dluznikow....hmmm

IP i czas połączenia logowane. [6080430]
[04.02.2006] 14:32
szpula
a szkoda ze windykator nic nie morze bo ja sie wkopalem zyrowalem porzyczke kumplowi i teraz ja splacam

IP i czas połączenia logowane. [6230058]
[10.02.2006] 22:13
ziomek333
Szukam porady. Jestem żyrantem i od 2 miesięcy komornik siedzi mi na emeryturze jak i mojej żonie. Nigdy nie zostałem powiadomiony z banku o tym że dłużnik nie spłaca kredytu. Dłużnik pracuje, pracuje jego żona i wydaje mi sie że dobrze zarabiają - więc dlaczego ja za nich płacę. Czy mogę coś z tym zrobić? Pomórzcie mi... Ja zawsze zpłacałem wszystko na czas a teraz, przez to nie sądze żeby dali mi jakiś kredyt. Teraz płace nie za siebie lecz za kogoś kto żyje lepej odemnie. Co tu jest grane. Zgłaszajcie się na e-maila: djbrooklyn3@vp.pl

IP i czas połączenia logowane. [6291470]
[12.02.2006] 19:42
komornik rewiru I
Nie moze nic. Zadzwon na policje jak bedzie cie nachodzic.

IP i czas połączenia logowane. [6306254]
[20.02.2006] 17:38
www.stal.com.pl
Windykator może działać w granicach obowiązującego prawa. Istnieje jednak szereg działań leżących na jego pograniczu.
www.stal.com.pl

IP i czas połączenia logowane. [6371870]
[27.02.2006] 11:53
www.blachy.net
www.rury.net.pl (06.01.09 20:37):
Rola windykatora jest rolą negocjatora upoważnionego przez zainteresowane strony a nie szantażysty. Doradzam kontakt z policją.
www.rury.net.pl

Policję wysłać na oszustów!!!

IP i czas połączenia logowane. [6424690]
[05.04.2006] 16:12
fers
Mam pytanie. Otrzymałem pismo w którym dowiedziałem sie że jestem winny pzu 180 zł. Kiedy kupiłem samochód sprzedający dał pojazd z polisą. Ja za 2 tygodnie oczywiście od momentu kupna i rejestracji auta maiłem inną polisę w innym towarzystwie ubezpieczeniowym. Jeśli zapłace to auto będzie podwójnie ubezpieczone. Jak z tego wybrnąć? PZU złożył sprawę do działu windykacji należności. Przesłałem faksem polisę (tą w innym) oraz poinformowałem że nie jestem już klientem PZU gdyż jestem u innego ubezpieczyciele ubezpieczony, w innej firmie. Teraz sie okazuje że nic mi to nie pomogło, gdyż otrzymnałem odpowiedź że mam zapłacić.

IP i czas połączenia logowane. [6729471]
[13.04.2006] 17:51
violkal  violkal@tlen.pl
Mam pytanie.Ponieważ ktos mial mój telefon i nie płacił rachunków.Operator nie raczył mnie o tym poinformować mimo,że ciągnie sie to od ponad pól roku.Dostałam pismo z jakiejs firmy windykacyjnej i w ten samdzien tenże windykator do mnie zadzwonił.Ocvzywiście wplaty mialam dokonac z dnia na dzień.Facet był tak bezczelny,wyzywał mnie od oszustek i naciągaczekoraz naiwniaków.Zaznaczył,że jesli do podanej daty nie dokonam wpłaty,to poda sprawę do prokuratury,a potem do sądu.Do tego zadzwoni do mojego pracodawcy i załatwi,że stracę pracę.Jestem załamamna,bo nie mogłam w żaden sposób wyjasnić niczego.Czy ma takie prawo???Prosze o odpowiedź.Pewnie będzie mnie nachodzil i wydzwaniał.

IP i czas połączenia logowane. [6787791]
[12.05.2006] 10:12
aro1976
Witam
Mam pytanie, czy firma windykacyjna nie mając tytułu egzekucji sądowej ma prawo nachodzić mnie w miejscu pracy ?

IP i czas połączenia logowane. [7011721]
[16.05.2006] 16:42
Arnold z Wołomina
Witam, chcuałbym podzielić się z państwem moją refleksją na temat windykacji. Otóż niedawno przyszli do mnie chłopcy z firmy windykacyjnej Swarowski&Swarowski i zażądali 5.000 zł zapłaty za niezapłacone rachunki. Ośmieliłem się zaśmiać z jednego z ich windykatorów, Mariana Swarowskiego. Zostałem za to bardzo przez niego znieważony stekiem nieparlamentarnych słów, ale i tak go za to przeprosiłem. Sprawa nie byłaby zapewne miła, sądząc po wzroście kilku windykatorów, którzy mnie odwiedzili... Ale ugiąłem się i zapłaciłem... i dzięki temu teraz tu do Was piszę!Przestrzegajcie się windykatorów z firmy Swarowski&Swarowski - z nimi sprawa zawsze nie jest miła...

IP i czas połączenia logowane. [7047591]
[29.05.2006] 20:04
www.profile.info.pl
Windykator jest negocjatorem upoważninym przez zainteresowane strony a nie szantażystą.

==============================WWW.PROFILE.INFO.PL ======================

IP i czas połączenia logowane. [7169920]
[29.05.2006] 20:06
www.metale.net.pl
www.blachy.net (06.02.27 11:53):
www.rury.net.pl

Policję mają w kieszeni.

IP i czas połączenia logowane. [7169942]
[29.05.2006] 20:07
www.metale.net.pl
www.metale.net.pl (06.05.29 20:06):
www.blachy.net (06.02.27 11:53):
www.rury.net.pl

Policję mają w kieszeni.

===============================www.metale.net.pl ====================

IP i czas połączenia logowane. [7169961]
[01.07.2006] 23:38
login
fers (06.04.05 16:12):
Mam pytanie. Otrzymałem pismo w którym dowiedziałem sie że jestem winny pzu 180 zł. Kiedy kupiłem samochód sprzedający dał pojazd z polisą. Ja za 2 tygodnie oczywiście od momentu kupna i rejestracji auta maiłem inną polisę w innym towarzystwie ubezpieczeniowym. Jeśli zapłace to auto będzie podwójnie ubezpieczone. Jak z tego wybrnąć? PZU złożył sprawę do działu windykacji należności. Przesłałem faksem polisę (tą w innym) oraz poinformowałem że nie jestem już klientem PZU gdyż jestem u innego ubezpieczyciele ubezpieczony, w innej firmie. Teraz sie okazuje że nic mi to nie pomogło, gdyż otrzymnałem odpowiedź że mam zapłacić.

Zgodnie z ustawa z dnia 22 maja 2003 roku ktora weszla w zycie 1 stycznia 2004 roku jezeli nowonabywca nie wypowiada na pismie za potwierdzeniem lub listem poleconym umowy z zakladem ubezpieczen w ciagu 30 dni od nabycia pojazdu zaklad ubezpieczen ma obowiazek przepisac umowe na nowonabywce. Jezeli wiec nie wypowiedziales umowy z PZU i ubezpieczyles poprostu samochod w link4 to w tym okresie posiadales dwie polisy i musisz oplacic skladke takze w PZU.

IP i czas połączenia logowane. [7459564]
[28.11.2006] 15:29
Tomasz J
Słuchajcie na pewno era kija, młotka i tp. mija (zakładam że bezpowrotnie) ale jest wiele innych metod jeśli chodzi o odzyskanie pieniędzy i to najczęściej zgodnych z prawem lub na -nie bójmy się tego powiedzieć- pograniczu prawa. faktycznie windykator na dzień dzisiejszy nie może nachodzić w nieskończoność, grozić naruszeniem ciała itp. ale tak naprawdę wierzcie mi że dobry windykator - a wiem co mówię bo prowadzę firmę windykacyjną - to człowiek cierpliwy. mam sprawy które specjalnie odpuszczam sobie na rok może dłużej tylko w jednym celu: młody człowiek wcześniej czy później podejmie pracę, człowiek starszy będzie miał emeryturę/rentę itp., a jeśli chodzi o spółki kapitałowe to - szanowni panowie prezesi odpowiadacie za długi spółki tak karnie jak i cywilnie więc nie jest tak że wam nic zrobić się nie da.
innym słowy nie bierzcie na przeczekanie bo to się wam nie opłaci odsetki ustawowe są wysokie i je też będziecie musieli zapłacić. A do dłużników mam dosłownie kilka słów już dawno wypowiedzianych (fakt że w innym odniesieniu) i należy o nich pamiętać NIE ZNACIE DNIA ANI GODZINY!
SZYBCIEJ WAM ODPUŚCI KOMORNIK NIŻ FIRMA WINDYKACYJNA.
a tak przy okazji do Pana komornika który się raczył wypowiedzieć - ja wiem że dla Pana dobre firmy windykacyjne są solą w oku ale z całym szacunkiem NIECH PAN LEPIEJ PILNUJE SWOJE STATYSTYKI (NIE)ŚCIĄGALNOŚCI

IP i czas połączenia logowane. [8836495]
[29.11.2006] 00:02
MERRR
Mam nieodparte wrażenie, że jeżeli dług względem Ciebie jest poparty prawomocnym nakazem płatniczym to poważnie musiałbyś rozważyć spłatę. Proponuję pomoc - skontaktuj się z moją firmą. Coś zaradzimy.

IP i czas połączenia logowane. [8843254]
[29.11.2006] 08:26
t.ja
MERRR (06.11.29 00:02):
Mam nieodparte wrażenie, że jeżeli dług względem Ciebie jest poparty prawomocnym nakazem płatniczym to poważnie musiałbyś rozważyć spłatę. Proponuję pomoc - skontaktuj się z moją firmą. Coś zaradzimy.

jestem realistą! i za długo w tym siedze żeby się napalać! ale tak nawiasem mówiąc to nie nakaz płatniczy tylko TYTUŁ WYKONAWCZY doucz się trochę.

IP i czas połączenia logowane. [8844051]
[04.12.2006] 18:01
DooH
Witam, mam taki problem i bardzo proszę o poradę:
Zadzwoniła dziś do mnie pani z firmy windykacyjnej i powiedziała, że chce polubownie załatwić sprawę mojego długu: do zapłaty mam "jedynie" 10tys za wykonanie usługi, o której w ogóle nie miałem pojęcia. Ponieważ zdenerwowało mnie to - odłożyłem słuchawkę. Po rozmowie z żoną okazało się, że kiedyś, chyba w roku 2001, podpisała ona list, co jak się okazało było umową o wykonanie usługi. Usługa ta miała polegać na wpisaniu do książki z ogłoszeniami firm. Zaznaczam tutaj, że jestem właścicielem jednoosobowej firmy, i list ten adresowany był do mnie. Ja o niczym nie wiedziałem, a nieświadoma żona odesłała ten list do firmy, przy czym to ona podpisała się na miejscu przeznaczonym na mój podpis. Przez cały ten czas, od 2001 roku aż do chwili obecnej, nie dostawałem żadnego upomnienia, żadnej informacji, żadnego listu. Windykator, z którą dziś rozmawiałem powiedziała, że jeśli nie będę chciał polubownie załatwić sprawy - przyjadą do mnie do domu. Chcę wspomnieć jeszcze, że list jaki moja żona odebrała i podpisała był zwykłym listem niepoleconym, podpis zaś osoby z tejże firmy był właściwie wydrukiem a nie dosłownym podpisem, tak udało mi się ustalić w rozmowie z żoną.
Powiedzcie proszę, czy mają jakieś możliwości, czy będą mnie nachodzić, jakie oni mają prawa? Skoro ja nie podpisałem umowy zawieranej przecież ze mną to taka umowa jest nieważna. Czy są to może jacyś naciągacze? Jestem bardzo zdenerwowany wręcz zrozpaczony. Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [8897320]

1 2 3   » 5 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat