o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Wegetarianizm
 » Odpowiedz na ten temat

Dowody na to czy człowiek jest mięsożerny czy roślinożerny

1 2 3
[21.08.2004] 18:07
n.c.

Dowody na to, że jest mięsożerny:

1. Kły - roślinożercy ich nie mają;
2. Oczy - u mięsożerców są z przodu głowy, żeby widzieć stereoskopowo i ocenić odległość od ofiary, u roślinożerców są po bokach głowy, żeby mieć jak najszerze pole widzenia
3. Przewód pokarmowy - u roślinożerców jest długi (np. krowa - cztery przegrody żołądkowe) u mięsożerców - krótki w porównaniu z wielkością ciała. Człowiek ma najkrótszy.

Bardzo bym prosił o jakieś dowody na to że jesteśmy roślinożerni poza historiami typu: dawno dawno temu ludzie żywili się korzonkami i owocami. To, że tak jedliśmy, nie oznacza że jesteśmy biologicznie tak uwarunkowani.

Wegetarianizm jest moim zdaniem tylko ideologią tak jak komunizm, religia, itd. na szczęście szkodzicie tylko sobie a nie innym.

A poza tym przypaczcie się obrońcy zwierząt, czy czasem nie nosicie skórzanych butów, torebek, czy kurtek, bo obdzieranie zwierząt ze skóry po to żeby się ładnie ubrać jest chyba mniej humanitarne od zabijania ich celem konsumpcji.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[23.08.2004] 11:15
Cosi
1. Porównaj uzębienie człowieka z uzębieniem - najbliższego nam ewolucyjnie - szympansa. A szympansy, mój drogi, są mało mięsożerne.

2. Jak wyżej. Przypatrz się budowie narządu wzroku naczelnych i człowieka, porównaj z układem oczu - powiedzmy - psa, no i tych wspomnianych bydlątek.

3. To akurat kompletna bzdura. Człowiek mieści się gdzieś pomiędzy tradycyjnymi mięsożercami a typowymi roślinożercami. Mamy przewód pokarmowy (proporcjonalnie do rozmiarów ciała) dłuższy niż mięsożercy, nasza flora bakteryjna jest bogatsza, ale roślinożercom pod tym względem nie dorównujemy.

Kolejna sprawa to "nawyki żywieniowe": typowi mięsożercy, jak np. wilki, jedzą raz na kilka dni, napełniając żołądek do oporu, a następnie odpoczywają i długo trawią ten posiłek. Roślinożercy jedzą często - małpy kilka, kilkanaście razy dziennie, przeżuwacze praktycznie cały czas. Człowiek jak zwykle mieści się gdzieś pośrodku - wyrobiliśmy sobie nawyk jedzenia 3 razy dziennie średnich porcji pokarmu.

Jeszcze tylko zwrócę Twoją uwagę, że wśród zwierząt wyższych nie ma czegoś takiego jak żywienie się tylko i wyłącznie mięsem. Drapieżcy zjadają "swoją porcję roślinek" razem z żołądkami roślinożerców, jeżeli mają niedobór pokarmu roślinnego, to uzupełniają go jedząc odchody roślinożerców (przepraszam nadwrażliwych czytelników albo po prostu wolno rosnące rośliny. Człowiek też potrzebuje w swojej diecie sporej ilości roślin (błonnik, wit. C, prowitamina A, cukry proste i złożone), dlatego różne mięsne diety bez dodatku zieleninki mogą w organizmie narobić niezłego bigosu (np. słynna dieta dra Kwaśniewskiego).

A czy wegetarianizm jest naturalną dietą człowieka? Porównaj kuchnie z różnych stron świata i wyciągnij wnioski.. Na pewno naturalna nie jest "tradycyjna polska" ani "junkfood-amerykańska"

Pozdrawiam
Dura sedes, sed sedes.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [2921833]
[27.08.2004] 09:42
Cosi
n.c.: I chwała Ci za to Na wszystkim człowiek wytrzyma - skoro niektórzy życie spędzają na Diecie McDonalda...
Dura sedes, sed sedes.

IP i czas połączenia logowane. [2945412]
[08.09.2004] 18:39
pafkapifpafka
ja też nie jem zwierzątek i:

-żyję,

-jestem normalny,

-studiuję,

-pracuję umysłowo.

Dla niektórych wegetarianizm jest modą, dla mnie był to świadomy wybór. Przestałem jeść mięso w wieku 18 lat i jak chorowałem tak choruję, może rzadziej, napewno nie częściej. Przy zdawaniu krwi miałem najlepsze wyniki z kilkudziesięciu osób, zęby mam zdrowe, może nieco mniej białe, ale to od fajek, ciśnienie jak to określiła Pani doktor rewelacyjne. A apropo dowodów, mięsożercy polują na swoje ofiary po to żeby zaspokoić głód, a Wy przyjaciele W@@@ACIE MIĘSO, BO TAK JEST WAM WYGODNIEJ
[nie mam nic do powiedzenia]

IP i czas połączenia logowane. [3011057]
[10.09.2004] 22:24
pafkapifpafka
dobrze, że tak rozumujesz, nikt Ciebie jednak nie namawia do przejścia na wegetarianizm, chodzi o to żeby zrozumieć, że to wolny wybór każdego, a weganie wbrew powszechnej opini są normalni

ja nie potępiam tego, że jesz mięso, Ty nie potępiaj mnie za to, że nie jem - poprostu

IP i czas połączenia logowane. [3023044]
[24.09.2017] 05:20
[31.01.2008] 14:05
Mixalis
czesc kto co jada jego broszka mam paru znajomych wegetarianów i mimo ze twierdza iz sa okazami zdrowia przecietnie powyżej 10x w roku sa u lekarza i bynajmniej nie do kontroli tylko sie leczyc. Daje do myslenia co?? Ich wyniki sa swietne i wyniki krwi i moczu i wogole wszystko ok ba nawet sa zdrowsi od nie jednego miesozernego hehe tylko czemu tak czesto sa na zwolnieniu?? Nie symuluja to wiem napewno

IP i czas połączenia logowane. [12142486]
[17.05.2008] 00:13
Preato
Każdy może pisać swoje, jednak boli mnie ignorancja ludzi na temat róznego żywienia. Uznawania diety dr. Kwaśniewskiego za mięsną jest po prostu bezczelne. Osoba która to piszę rzuca teksty niesprawdzone. Tak dla napisania prawdy a nie wynurzeń - to żywienie (lub jak kto woli dieta) polega na trzymaniu się proporcji Białka : Tłuszczu : Węglowodanów takich 1:3,5:0,8 dla dorosłej osoby. Jako że widzicie ze są w niej weglowodany, więc łatwo stwierdzić że pewną ilość roślinek zjeść trzeba. W końcu ktoś kto nie jest tumanem wie że w mięsie ich nie ma. Jednak to sa ilości by zaspokoić energetycznie mózg i w mniejszych ilościach mięśnie (które przy dłuzszym wysiłku powinny czerpać energię z tłuszczów).
Człowiek nie jest mięsożercą - przynajmniej nie całkowitym. Bez białka zwierzęcego tracimy ogromne ilości aminowkasów egzogennych (np Metionina, Cysteina) które są w ilościach beznadziejnie małych lub w ogóle w roślinach. Udowodniono że tłuszcz który spożywamy nie odkłada się w tkankach, gdy nie jemy zbyt dużej ilości węglowodanów (znaczenie pierwiastkami). Bez mięsa człowiek staje się otumaniony, tak jak i gdy nie będzie jadł roślinek (sam to na sobie sprawdziłem). Ludzie to ludzie, tyle.
PS - Uwielbiam karkóweczke

IP i czas połączenia logowane. [12772881]
[18.06.2008] 09:48
Adanedhel
A ja wiem z wykładów, że jeśli oboje rodziców jest wegetarianami to w 3 pokoleniu ich przodkowie (czyli wnuki? albo dzieci wnuków?) będą chorować na jakąś nieuleczalną chorobę spowodowaną złym kodem genetycznym...Ale wiem co was tam obchodzi co się z ludźmi będzie działo po waszej śmierci, jak was to już nie dotyczy...ZŁOTY ŚRODEK LUDZIE...

IP i czas połączenia logowane. [12953315]
[19.06.2008] 11:29
Ożywczy
Adanedhel
Z jakich wykładów?

Człowiek (Homo sapiens) należy do naczelnych (Primates) a nie do drapieżnych (Carnivora).
Najlepszy pokarm dla człowieka i innych naczelnych to owoce i zielenina.

Pozdr.
Ożywczy

IP i czas połączenia logowane. [12959869]
[20.06.2008] 23:38
misiu-1
No właśnie. Do naczelnych, a nie parzystokopytnych. Dlatego najlepszą dietą dla człowieka jest dieta mieszana, zwierzęco-roślinna.

IP i czas połączenia logowane. [12970249]
[03.07.2008] 22:27
misiu-1
Humans are classic examples of omnivores in all relevant anatomical traits. There is no basis in anatomy or physiology for the assumption that humans are pre-adapted to the vegetarian diet. For that reason, the best arguments in support of a meat-free diet remain ecological, ethical, and health concerns.

[Dr. McArdle is a vegetarian and currently Scientific Advisor to The American Anti-Vivisection Society. He is an anatomist and a primatologist.]

http://www.vrg.org/nutshell/omni.htm

IP i czas połączenia logowane. [13045909]
[07.07.2008] 19:39
brbrbrbrrumbkk
Człowiek jest doskonale przystosowany do odżywiania roslinnego.
Swiadcza o tym np. poniższe opinie osób jadających .. mięso.

Można całkiem dobrze być absolutnym wegetarianinem(tzn. nie jeść w
ogóle pokarmów pochodzenia zwierzęcego) prof. A.E.BENDER, ekspert FAO
w: „Człowiek i i żywność „ ok. 1960 rok !!!!!!!

-„.. Nie istnieją żadne dowody na to ,że mięso jest w ogóle biologicznie
potrzebne człowiekowi.. Nie można też twierdzić, iż dzieci musza spożywać
mięso..” (prof.dr hab. W.B.SZOSTAK w: Suiper Linia wyd. specjalne nr ¾ /98.

- „ .. jak wiadomo , wegetarianie maja się dobrze nie spożywając w
ogóle białka zwierzęcgo.” (podręcznik CHEMIA dla klasy II szkół średnich;
A.Bogdańska-Zarembina, EiJ .Matusewiczowie, str. 182; wyd.1997)

- „.. Trudno skomponować dietę roślinną która by nie dostarczała organizmowi
wystarczających ilości białka o ile nie będzie to dieta składająca się
głownie z produktów wolnych od białka jak cukier, dżemy itd.” Opinia
naukowców z Harvardu w: „Journal of the American Dietetic Association” 62
(3):255, 1973 Z człowiekiem jest tak jak z silnikiem wielopaliwowym- może funkcjonowac nieźle, lepiej, trocche gorzej - na różnym paliwie. Ale czlwiek na pewno nie jest z natury mięsożercą.
Najlepiej swiadczy o tym jego psychika.
Normalny człowiek ma opory psychiczne przy ucięciu główki królika
a żadnych przy np. urwaniu orzecha z drzewa.

IP i czas połączenia logowane. [13066261]
[09.07.2008] 21:03
misiu-1
Człowiek nie jest z natury ani roślinożercą, ani mięsożercą, tylko wszystkożercą i właśnie dieta mieszana jest dla niego najkorzystniejsza. Opory psychiczne współczesnego człowieka, żyjącego z dala od natury i od dawna nie zdobywającego pożywienia w sposób naturalny, nijak się mają do tego, bo są naleciałością kulturową. Przedstawiciele społeczności pierwotnych nie mają problemów przy ucinaniu główek królikom, czy o tam sobie złapią do zjedzenia.

IP i czas połączenia logowane. [13078256]
[13.07.2008] 11:59
ladder
misiu-1 (08.07.09 21:03):
Człowiek nie jest z natury ani roślinożercą, ani mięsożercą, tylko wszystkożercą i właśnie dieta mieszana jest dla niego najkorzystniejsza. Opory psychiczne współczesnego człowieka, żyjącego z dala od natury i od dawna nie zdobywającego pożywienia w sposób naturalny, nijak się mają do tego, bo są naleciałością kulturową. Przedstawiciele społeczności pierwotnych nie mają problemów przy ucinaniu główek królikom, czy o tam sobie złapią do zjedzenia.

Tak, a niedźwiedzie należą do psowatych i dlatego będą z uporem "skrzypiec" o mięsożerności jako części ludzkiej natury. Jedz sobie facet, co tam chcesz - ale daruj sobie i nam perory w klimacie ex cathedra.

IP i czas połączenia logowane. [13096974]
[13.07.2008] 22:00
misiu-1
Niedźwiedzie należą do niedźwiedziowatych, a co mam sobie i "wam" darować, a czego nie, nie twój interes.

IP i czas połączenia logowane. [13100193]
[13.07.2008] 22:11
ladder
misiu-1 (08.07.13 22:00):
Niedźwiedzie należą do niedźwiedziowatych, a co mam sobie i \"wam\" darować, a czego nie, nie twój interes.

a to ty nie jestes pies leśny? misiu minus jeden rząd w systematyce?

IP i czas połączenia logowane. [13100277]
[08.08.2008] 00:44
voa
Odchrzańcie się od tych kłów. Ogiery też mają kły i co w związku z tym? Podobnie goryle, które są w 100% wegetarianami, a kły mają dużo większe niż człowiek.

IP i czas połączenia logowane. [13235028]
[24.10.2008] 14:36
zadziwiony_gracz
gram w gre, gdzie mozna samemu na samym poczatku wybrac kim sie chce byc: czy roslinozerca czy miesozerca, wybralem roslinozerce i po rozmowie z kumplami grajacymi w ta sama gre zauwazylem, ze 90% z nich jest drapiezcami - czyli POLUJĄ NA MNIE!!! i nie wiem co sadzic, moje roslinozerne zyjatko ewoluuje kwestia jakiego typu roslinozerca wybiore zeby zostalo, podobno mam male szanse jako roslinozerca by skonczyc gre, myslicie ze zaczac od nowa jako mesozerca?? ale to bez sensu, nie chce sie poddawac!!!!!!!

IP i czas połączenia logowane. [13691566]
[26.10.2008] 12:03
Uhan
Mowisz o tej grze? http://eu.spore.com/whatisspore/creaturecrea tor.cfm?lang=pl

IP i czas połączenia logowane. [13703345]
[27.10.2008] 14:37
fantastycznySTWOREK
tak ja tez w to gram mam swietnego roslinozernego stworka niedlugo pochwale sie moim tworem ewolucji superowa gierka hehe i jakos tak nie biore na serio kwesti rozlonozerny- miesozerny, ale jest przeciez mozliwosc bycai "wszystkozernym", jak masz watpliwosci to badz po prostu... jak czlowiek;pp

IP i czas połączenia logowane. [13710797]
[28.10.2008] 15:04
padross
hehe gra jest zabawna niezle sie przy nie usmiałem fajna fabuła, no i jestem miesozerca zjadam wszystko co sie rusza

IP i czas połączenia logowane. [13718054]
[29.10.2008] 11:40
Ja1313
A dlaczego jesteś mięsożerny w grze, gdy możesz być jak człowiek - wszystkożerny, albo zostać wegetarianinem?? Gra daje takie możliwości jak widać, dlaczego wybrałeś akurat taką ścieżkę ewolucji??? To bardzo interesujące, poprzyglądać się jak ludzie przeprowadzają ewolucje - co siedzi w ich umysłach. Fantastyczna możliwość analizy...

IP i czas połączenia logowane. [13723294]
[30.10.2008] 09:40
babulka
ojeju moze nie ma co kombinowac az tak przeciez to gra tylko, chociaz ja bym wybrala chyba rozlinozerne stworki jakos tak nie wiem czy mam ochote na agresje, ale co kto woli moze i faktycznie ciekawie o tym pogadac B.

IP i czas połączenia logowane. [13728908]
[30.10.2008] 21:07
SPORE
Bardzo fajna gra, ja w grze jestem wszystozerca hehe takjak człowiek niedlugo mysle ze ja skoncze i zostane miesozerca zobaczymy jakto jest odzywiac sie tylko meisem a co do gry,jest naprawde super

IP i czas połączenia logowane. [13732981]
[05.11.2008] 11:06
wow33
ja nie gram ale ogladalem na youtube jak williams tworzyl swojego stworka cudo ma chlop wyobraznie, mozliwosci sa duze co? gdzie mozna to dostac bo podobno za darmo mozna?

IP i czas połączenia logowane. [13764783]
[07.11.2008] 11:11
ktosio678
A dlaczego by nie wybrać w grze możliwości trzeciej: wszystkożerny?? jak człowiek, bo trudno jednoznacznie określić człowieka: roślinożerny czy mięsożerny...

IP i czas połączenia logowane. [13778077]
[10.11.2008] 11:28
plom
Pewnie ze trudno czloweika przypisac do jednej albo drugiej grupy, poprostu sie nie da. a gra, co kto lubi, ja np. byłem wszystkozerny, teraz bede grał na miesozernego

IP i czas połączenia logowane. [13797054]
[10.11.2008] 12:03
drAdamo
wszystko zależy od grupy krwi

IP i czas połączenia logowane. [13797257]
[12.11.2008] 10:54
fantastycznySTWOREK
bardzo dobrze, ze jest wybor prawda? to znaczy w grze, ale wlasciwie czlowiek tez moze swiadomie w pewnym momencie wybrac czy chce byc wegeterianinem, czy nie i to jest przeciez bardzo dobre - wolny wybor, prawda... a gra moze byc takim symulatorem, moze odzwierciedlac pragnienie czlowieka

IP i czas połączenia logowane. [13809617]
[01.12.2008] 12:03
ffffffpf
gra jest niezla, ale wole fabryke stworow, na youtube sa super filmiki roznych graczy na przyklad - stwor helikopter...

IP i czas połączenia logowane. [13928571]
[23.06.2009] 12:45
Sayuri1990
Wegetarianie? Niech sobie żyją, funkcjonują i nie wtrącają w życie innych.
Ludzie z całą pewnością potrzebują trochę mięsa. Sama za nim nie przepadam, ale zdarza mi się je jeść. Ogólnie moim zdaniem nie chodzi o to, żeby nie jeść go wcale. Jedzenie powinno być czynnością podtrzymującą życie. Jeśli ludzie jedzą mięso, tylko po to, aby przeżyć, to nic w tym złego.
Wkurza mnie tylko ta nagonka z niby zdrowym żywieniem i nie zabijaniem zwierząt. Mam sąsiada, który żyje tylko z renty, czasem spotykamy się na klatce i zdarza nam się zamienić słowo. On nie ma pieniędzy na to, aby kupować drogie warzywa i owoce. Woli kupić trochę tańszej kiełbasy i chleb. Dorosły, starszy człowiek nie naje się garstką sałaty, a ta załóżmy np. zimą, wcale nie jest taka tania. Człowiek potrzebuje białka, odpowiednich tłuszczy. Nie zawsze stać go na kotlety sojowe.
Wegetarianizm, a już zupełnie weganizm to wymysł bogatych ludzi, których stać na taką dietę. Niektórzy nie mogą pozwolić sobie na prowadzenie takiego trybu życia, bo za brak pieniędzy na zapłacenie rachunków, będą musieli wylądować na bruku.
Jeśli jesteś wegetarianinem lub weganem i nie narzucasz swoich poglądów - to jest OK. Ale jeśli nie raz próbowałeś przekonać kogoś do takiego stylu życia - zastanów się nad SWOIM (tak, właśnie swoim) egoizmem...
Teraz nie ważne jest to, czy jesteśmy roślinożerni czy mięsożerni. Nie każdego stać na to, aby z dnia na dzień stać się wegetarianinem...
Ludzie! Jeżeli mamy stać na równym poziomie z krową, to dlaczego tak drogo kosztuje nas takie życie? Krowa za trawę nie płaci. Krowa nie martwi się o to, czy jutro będzie miała możliwość wyjścia na pastwisko. Krowa nie posiada ideałów i nie może sobie wybrać czy będzie jadła mięso, czy też nie.
To tyle.

IP i czas połączenia logowane. [15101803]

1 2 3
 » Odpowiedz na ten temat