o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

Plamy na twarzy, jak się ich pozbyć

1 2 3   » 13 Strony tematu:
[01.08.2004] 22:32
Tatinek
Jak w temacie. Plamy mam na czole i są lekko czerwone i swędzące. Skóra z nich się łuszczy i szybko schodzi, a pod światło patrząc to się błyszczy. Plamy te czasami znikają ale pojawiają się regularnie co ok. 6-7 dni. Dermatolog zapisał mi Clotrimazolin, Pimafucort i witaminę PP oraz szampon Stieprox. Czy ktoś miał podobny do mojego problem? Czy da radę to skutecznie wyleczyć? Słyszałem że dermatologiczne problemy to ciągle nawracające się problemy i upierdliwe. A może jest to jakiś wewnętrzny problem organizmu. Na ile skuteczne są maści których skład przepisuje dermatolog i są do samodzielnego wykonania przez aptekarza? Z góry dzięki.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[06.10.2004] 11:26
zjawa
po pierwsze w problemach dermatologicznych jest ten ból,

ze zazwyczaj źródło ich powstawania tkwi w srodku, w nas.

Są efektem nieprawidłóowego działania jakiegoś organu, a wszystkie maści,

szampony jakie stosujemy to tylko powierzchowne leczenie i krótkotrwałe.

Podobnie było z moim mężem dopiero spotkał lekarza, który dał mu środki

na bazie ziół, bierze od miesiąca i już widać efekty na skórze

niestety są dość drogie bo kosztują 120 zł

i nie są dostępne w aptekach tylko u dystrybutorów firmy Vision.

ale bardzo skuteczne, gdyby ktoś był zainteresowany może napisać do mnie

ewssko@poczta.onet.pl
zjawiam się tu i tam...

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [3149275]
[15.01.2005] 16:05
DMR2
Witam
[nie mam nic do powiedzenia]
Własnie stosuje krem ELIDEL - mam nadzieję, że pomoże.

Po sylwestrze, w nowy rok po przebudzeniu, doznalam szoku gdy zobaczylam sie w lustrze. Czerwone kropki (krostki) obok oczu, na powiekach, czoło (między brwiami)- po raz pierwszy wysyp w tych miejscach; przy nosie i broda - standardowo;

Pobieglam do dermatologa, przepisala mi Laticotr CH krem (podobno łagodny steryd) i Metronidazol. Do tego wszystkiego wypisala tez recepte na ELIDEL tak na wszelki wypadek-ostrzegając,że kosztuje sporo bo ok 100zł. Laticort stosowalam 3 dni- przeszlo calkowicie, metronidazol byl podtrzymaniem kuracji. Niestety po tygodniu nastapl nawrot. Wiec w akcie desperaacji stweirdzilam ze mam juz dosc sterydow- wiec wczoraj kupilam ELIDEL i biotynę, bo dawno juz jej nie bralam.

Znalazlam tez fajny topik w kafeterii http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=1386219 &start=0
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [3652008]
[29.04.2005] 12:52
anna

IP i czas połączenia logowane. [4180079]
[02.05.2005] 12:08
piter621
Może coś dla Ciebie !!!

Warto wiedzieć !

www.atopowe.pl Obejrzyj to forum !

IP i czas połączenia logowane. [4197800]
[24.11.2014] 01:57
[04.05.2005] 14:38
DMR2
...oh zaniedbalam troszke nasz topic...

...testy platkowe dopiero bede miala 20 maja - z przyczyn jak wiadomo - kolejka obowiązuje ... czas nie najlepszy bo pewenie cieplo bedzie...

moja skora nie jest w najgorszym stanie - co mnie cieszy jednak moglo by byc lepiej - sucha plama na ramieniu nadal swedzi wrrrr ale przyzwyczajam sie i staram sie jej nie draznic........poza tym pojedycze kropki tu i tam wiec unikam slonca....a dzisiejsza pogoda jest super - pada i slonca nie widac - o ironio

pozdrawiam cieplo w ten deszsczowy dzien

IP i czas połączenia logowane. [4209897]
[05.05.2005] 12:27
NIe_mam_siły
No i po tygodniowym stosowaniu kremu PITYVAL muszę przyznać że widzę poprwę.. powoli mija problem złuszczającej się skóry... twarz dużo lepiej wygląda... Ogólnie pozytywnie oceniam działanie kremu. Zobaczymy w późniejszym czasie... pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [4214790]
[05.05.2005] 13:00
xedos1
Czytałam na innym forum że ludzie przemywają twarz moczem i mają śliczną cerę.
Może by tak sprobować.
CZY KTOŚ Z WAS O TYM POMYSLAŁ ALBO PRÓBOWAŁ?
Mam przeczucie ze mocz moze pomóc i chyba się zdecyduje na tego typu kuracje

IP i czas połączenia logowane. [4214982]
[06.05.2005] 07:18
Seb.
Xedos nie sadze aby toksyny ktore wydalam z mojego organizmu z moczem mialy dobry wplyw na skóre z zapaleniem. W kazdym razie nie zamierzam probowac.

IP i czas połączenia logowane. [4218927]
[08.05.2005] 15:59
andygrika
przewlekłe choroby skórne o których mówicie,mogą oznaczać że stykacie sie z czyms co was uczula(i zapewne o tym nie wiecie).Proponuje pójść do alergologa,on napewno wam pomoże.

IP i czas połączenia logowane. [4234024]
[09.05.2005] 14:51
goska
Mam problem odkąd pamiętam. Najpierw leczyli mnie hydrokortizonem (nie wiedziałam, że nie można długo). Zaliczyłam kilku osławionych dermatologów we Wrocławiu, Opolu. Próbowano wmówić mi trądzik różowaty a swędzące, cyklicznie powtarzające się plamy pojawiały się już nie tylko na twarzy ale i na ramionach, plecach, wzdłóż kręgosłupa, na klatce piersiowej a nawet na brzuchu. Leczenie teracykliną przez kilka miesięcy, 1 - 2 miesięczne kuracje innymi antybiotykami nie dawałyżadnych efektów. Nie wspomnę o sterydach doustnie, w kremach i maściach - także na twarz. Raz leczono mnie na ŁZS raz na AZS. Lekarz, któremu wydawało się, że to ŁZS, jak wspomniałam, że mnie "to" swędzi - załamywał ręce. Nie wspomnę o tym, jak ja się wtedy czułam. W końcu w klinice orzekli, że to napewno alergia (widocznie objawy nie były typowe dla ŁZS). Przeszłam testy, ucieszyli się wstępnie, że trafili. Już wtedy, w klinice zalecono mi leczenie Protopicem. Wcześniej sama odkryłam Elidel. Ale zrobiłam jeszcze testy szczegółowe i... obaliły kierunek myślenia lekarzy. Wykluczyłam też chorą wątrobę i tarczycę. Na dziś wszystko wskazuje, że mam ŁZS i cholernie nadwrażliwą skórę. Lekarz stwierził, że trafiłam tuż przed tradzikiem posterdydowym. Teraz smaruję się na przemian Elidelem i Protopicem. To droga kuracja. Na większe partie skóry stosowałam przez 1 tydzień Porkoltolon i bardzo pomogło. Twarz mam smarować dalej a pozostałe partie, jak się pojawią znów ogniska (Protopikiem i Elidelem). Nigdy nie widziałm u siebie takiej poprawy. Dziwne, że przy stwierdzeniu w końcu, że to ŁZS karzą mi smarować się lekami na AZS, ale działa... Długo by pisać, ale przeszłam setki wzlotów i upadków, długie poszukiwania na własną rękę, duże samozaparcie i duże pieniądze w kontaktach z dermatologami. Chętnie podzielę sie doświadczeniem.

IP i czas połączenia logowane. [4238646]
[09.05.2005] 14:51
goska
Mam problem odkąd pamiętam. Najpierw leczyli mnie hydrokortizonem (nie wiedziałam, że nie można długo). Zaliczyłam kilku osławionych dermatologów we Wrocławiu, Opolu. Próbowano wmówić mi trądzik różowaty a swędzące, cyklicznie powtarzające się plamy pojawiały się już nie tylko na twarzy ale i na ramionach, plecach, wzdłóż kręgosłupa, na klatce piersiowej a nawet na brzuchu. Leczenie teracykliną przez kilka miesięcy, 1 - 2 miesięczne kuracje innymi antybiotykami nie dawałyżadnych efektów. Nie wspomnę o sterydach doustnie, w kremach i maściach - także na twarz. Raz leczono mnie na ŁZS raz na AZS. Lekarz, któremu wydawało się, że to ŁZS, jak wspomniałam, że mnie "to" swędzi - załamywał ręce. Nie wspomnę o tym, jak ja się wtedy czułam. W końcu w klinice orzekli, że to napewno alergia (widocznie objawy nie były typowe dla ŁZS). Przeszłam testy, ucieszyli się wstępnie, że trafili. Już wtedy, w klinice zalecono mi leczenie Protopicem. Wcześniej sama odkryłam Elidel. Ale zrobiłam jeszcze testy szczegółowe i... obaliły kierunek myślenia lekarzy. Wykluczyłam też chorą wątrobę i tarczycę. Na dziś wszystko wskazuje, że mam ŁZS i cholernie nadwrażliwą skórę. Lekarz stwierził, że trafiłam tuż przed tradzikiem posterdydowym. Teraz smaruję się na przemian Elidelem i Protopicem. To droga kuracja. Na większe partie skóry stosowałam przez 1 tydzień Porkoltolon i bardzo pomogło. Twarz mam smarować dalej a pozostałe partie, jak się pojawią znów ogniska (Protopikiem i Elidelem). Nigdy nie widziałm u siebie takiej poprawy. Dziwne, że przy stwierdzeniu w końcu, że to ŁZS karzą mi smarować się lekami na AZS, ale działa... Długo by pisać, ale przeszłam setki wzlotów i upadków, długie poszukiwania na własną rękę, duże samozaparcie i duże pieniądze w kontaktach z dermatologami. Chętnie podzielę sie doświadczeniem.

IP i czas połączenia logowane. [4238647]
[12.05.2005] 13:47
justintime
pierwszy raz na forum,mam chyba zblizone problemy ze skóra twarzy tzn.zaczerwienienie,łuszczenie,swedzenie oraz nasilajace sie bolące wypryski głownie w okolicy skroni i brody.są bardzo głebokie,a na skroni,gdzie jest ich najwiecej skora zaczęła piec.pojawilo sie to około 1,5 roku temu.wczesniej stosowałam leki przeciwłuszczycowe (diprosalic).mam tez klopoty z trawieniem i ogolnie organizm bardzo podatny na infekcje.wydaje mi sie ,ze problemy ze skora maja inne podłoże,może sprzeżone z problemami trawinnymi,dlatego chce iśc do homeopaty.czy ktoś z was próbował leczyc sie w ten sposób.jestem z łodzi,czy ktoś mógłby polecic mi dobrego homeopate,od biedy też dermatologa.pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [4254578]
[13.05.2005] 11:29
6 lat
Witam wszystkich. Ja tez jestem tu nowy. Na ŁZS cierpie (bo jak to mozna inaczej okreslic) juz 6 lat. Zaczelo sie tydzien po sylwestrze. Pojawila mi sie ogromna czerwona plama na czole, z ktorej saczyla sie ropna wydzielina. Zasychajac tworzyla ogromnego (na cale czolo) strupa. I taki stan utrzymywal sie przez cala zime. Na wiosne wszystko zniklo. Nastepna zima - czerwone plamy na czole i skroniach (troszke na policzkach) ale juz nie zasychalo (jak poprzednio). I znowu taki stan do wiosny. I sytuacja powtarza sie co roku, ale od 2 lat wogole nie mam plamy na czole. Pozostaly tylko na skroniach i jednym policzku a od zeszlego roku mam 1 na klatce piersiowej.
Zastanawia mnie dlaczego na czole mi zniknela i juz sie nie pojawia. Przeciez tam wszystko u mnie sie zaczelo i bylo najbardziej zaostrzone. Nie wiem. Dawniej stosowalem rozne specyfiki. Pimafucort (niestety), Davercin (nic chyba nie pomogl) , Betnovate C (mozliwe ze po tym zniklo na czole).
Tej zimy znowu troche sie zaostrzylo i dermatolog przepisal mi takie rzeczy: Hascofungin (18 zl)krem i masc Elocom(17 zl) a do tego tabletki Orungal (200 zl ale sa czesciowo refundowane - ponad 100 zl trzeba zaplacic). Po tygodniu wszystko mi zniklo. Bylem szczesliwy ale niestety nie dlugo to trwalo. Skonczyly sie tabletki i wszystko wrocilo. Szczerze wam powiem ze nie wiem co mi pomoglo czy tabletki czy masc. Nie wiedzialem ze to steryd wiec stosowalem. Mysle jednak ze to masc, bo mam to nadal i jak nia posmaruje to bardzo pomaga. Martwi mnie jednak fakt, ze jest juz maj. Juz dawno powinno mi wszystko zniknac a tu mam to nadal i nie wiem z jakiego powodu.
Wiem ze sloneczko pomaga ale nie ma go zbyt wiele dlatego mysle nad zakupem lampy kwarcowej. Jesli sie zdecyduje powiadomie was o efektach.
Sluchajcie, a znacie moze kogos kto wyleczyl sie z ŁZS ?Albo slyszeliscie o takim przypadku? Napiszcie o tym.
Pozdrawiam wszystkich.

IP i czas połączenia logowane. [4259546]
[13.05.2005] 23:58
jc
Kiedyś dermatolog zapytał mnie czy mam kontakt z osobami starszymi, dotyczyło to zmian na skórze twarzy, i trafił bo z racji wykonywanego zawodu mam doczynienia z osobami starszymi, CZY KTOŚ Z WAS CIERPIĄCY NA ZMIANY ŁZS MIAŁ LUB MA KONTAKT Z OSOBAMI STARSZYMI, może jest to jeden z elementów powstawania tej choroby.

IP i czas połączenia logowane. [4263914]
[14.05.2005] 20:01
rockatan
witam wszystkich - pierwszy raz na forum...
nasuwa mi się kilka spostrzeń i pytań:
...wydaje mi się, że mam lekką odmianę ŁZS przebarwienia pod oczami, czoło, brwi, policzki a od kilku miesięcy plecy - w okolicach kręgosłupa i między łopatkami... wypadają mi włosy, są matowe (do tej pory nie wiązałem tego faktu)... nie wiem czy ma to jakiś związek, ale ktoś już tu pisał o plamach na dłoniach - mam na wewnętrznej stronie jasno-czerwone "wypieki".. moja ostatnia kuracja to: Travocort + Pityval - tego drugiego jeszcze nie posiadam, miałem nadzieję, że obędzie się bez niego... przy poprzednich kuracjach trochę nadużyłem steroidów (lekarz mnie niedoinformował - zresztą zapodał mi takie czyszczenie antybiotykami, że go zmieniłem i nikomu już nie polecam - swoją drogą to straszne co niektórzy lekarze wyczyniają)... miałem też problemy z żołądkiem, czego nie wiązałem z ŁZS o którym nawet wtedy nie wiedziałem...
...co sądzicie o tym preparaciewww.kamiwaza.pl

IP i czas połączenia logowane. [4268273]
[14.05.2005] 22:13
Seb.
do 6 lat
Witam
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale Elocom który stosowałeś jest silniejszym sterydem niz Pimafucort tak więc radze ostroznie z tym i zawsze jak ci lekarz cos przepisuje lepiej pytac czy to steryd czy nie. Jesli wtedy po raz pierwszy stosowales Elocom to na pewno on Ci tak super pomogl w pierwszym rzucie, jednak z kazdym nastepnym razem bedzie slabiej dzialal przynajmniej u mnie tak bylo a co do Orungalu o ktorym pisales sam jestem od dwoch dni na tych kapsułkach wiec nie moge jeszcze nic powiedziec. Orungal to Itrakonazol silny srodek na wszelkiego rodzaju grzyby i drozdzaki mam nadzieje ze wydluzy on o u mnie okres tzw "normalnosci" o Itrakonazolu pisalem we wczesniejszym poscie.

do wszystkich
Nie chcialem pisac za wcześnie ale nie mogę sie powstrzymać jakos hehe. Po wyczytaniu w necie o Itrakonazolu (Orungal) poszedlem do mojej pani doktor i zapytalem co ona na taka kuracje Protopic + Orungal, byla mile zaskoczona ze ja taki w lekach obeznany i wypisala odpowiednie recepty Więc tak moja obecna kuracja to Protopic dwa razy dziennie (az do ustapienia wszyskich zmian pozniej profilaktycznie co jakis czas na noc) + Orungal 200mg/dobę przez tydzien 1go miesiaca nastepnie 2pierwsze dni kazdego nastepnego miesiaca po 200mg/dzien dla podtrzymania dzialania leku. Efekty jak narazie super po 3 dniach samego Protopicu zmiany extra zeszly i od dwoch dni dorzucilem Orungal wiec zobacze jak to sie wszystko utrzyma.
Jedyna uciazliwosc dla mnie to to ze Protopic w maści jest a jak wiadomo nie wchlania sie to tak super jak krem
POzdrawiam wszystkich i bede informował was na bieżąco
bYe

IP i czas połączenia logowane. [4268901]
[15.05.2005] 07:44
JC
W nawiązaniu do tego co napisał SEB, leczenie wewnętrzne innych chorób typu grzyby i inne grobnoustroje bytujące głównie w przewodzie pokarmowym, poczytajcie forum gazeta.pl i tematy atopowe zapalenie skóry u dzieci, jak odnajdę linki to podeślę tutaj, tam kilka osób wskazuje że przyczyną AZS jak innych chorób skórnych są drobnoustroje bytujące w organiźmie i powodujące "zakażenie", zalecają badanie kału zlecane w sanepidzie, jak odnajdę szczegóły to napiszę, sam przymierzam się do wykonania tych badań, czy ktoś ma informacje na ten temat ?

IP i czas połączenia logowane. [4270040]
[15.05.2005] 08:24
JC
grzyby i pasorzyty
http://forum.gazeta.pl/forum/72 ,2.html?f=578&w=23471719&v=2&s=0
związek ŁZS - pasorzyty - antybiotyki może faktycznie istnieć, w styczniu brałem antybiotyk AUGMENTIN na grypę, od tego momentu bardzo nasiliły się objawy ŁZS

pasożyt LAMBIA
http://forum.gazeta.pl/forum/72 ,2.html?f=578&w=23665028&v=2&s=0

badania na lambię
http://forum.gazeta.pl/forum/72 ,2.html?f=578&w=23156674&v=2&s=0

to jeszcze nie wszystko, nie odnalazłem najważniejszego postu, o wpływie pasożytów na stan organizmu, zachęcam do drążenia tego tematu, może to być wstęp do leczenia ŁZS a nie do łagodzenia jego objawów poprzez stosowanie maści z korzyścią dla firm farmaceutycznych

IP i czas połączenia logowane. [4270129]
[16.05.2005] 09:43
6 lat
Seb. Tobie przynajmniej lekarka "rozplanowala" jak stosowac Orungal. Mi moj lekarz nic nie powiedzial jak go stosowac (oprocz zebym jadl po 2 kapsulki). I zjadlem wszystkie tabletki w jednej sesji a mialem podzielic sobie je na: tydzien brania - tydzien przerwy - tydzien brania.
Z tego co czytalem to dobry lek (i drogi) ale jeli nawet zabilby wszystkie grzyby z naszego organizmu to czy to pomoze ? Przeciez chyba nie tylko one maja wplyw na ta chorobe.
Ludzie mam wielka prosbe napiszcie w jakim jestescie teraz wieku i od ilu lat macie ten syf. Mi lekarka raz powiedziala ze jak upokoja sie hormony to moze mi to zniknac.
Ja mam 21 lat a to mam od 15 roku zycia

IP i czas połączenia logowane. [4274844]
[16.05.2005] 19:57
jc
6 lat. Z uspokojeniem hormonów to chyba mogą Ci co najwyżej syfki zniknąć. Ja mam 37 lat, z ŁZS problemy od 7 lal, na początku była plamka pod okiem, później większa plamka, póżniej pod dwoma oczami itd itd, w ubiegłym roku miałem spokój i myślałem że się wyleczyłem, ale w styczniu był antybiotyk i wyszło wszystko na połowie twarzy i zaczynam się tym coraz bardziej przejmować.

IP i czas połączenia logowane. [4277320]
[17.05.2005] 07:36
Seb.
6 lat.
Moja lekarka nie szczegolnie mi to rozplanowala powiedziala zebym bral 2x2 kapsulki(razem 400mg) czyli 28 kaps by mi starczylo na tydzien. Ale w necie i na ulotce bylo ze 200mg na dobe na skore wystarczy wiec sam postanowilem w mniejszej dawce i zobacze co i jak. Wieksza dawka jest potrzebna przy grzybicy paznokci poniewaz trudniej dotrzec lekarstwu do plytki paznokcia.
A co do sprawy hormonow to sie nie wypowiadam bo nigdzie nie slyszalem aby to one mialy jakas duza role w łzs. Według mnie łzs zaczeło sie po tym jak moj tradzik zostal wyleczony przez konkretne serie tetracykliny (antybiotyk). Ale teraz po tych kilku latach z łzs chyba wolabym wtedy ten tradzik leczyc bez antybiotykow. Szkoda ze sie czlowiek wszystkiego dowiaduje po fakcie. Lekarka ktora dala mi tetracykline nawet nie raczyla mnie poinformowac zebym w trakcie brania antybiotyku łykal probiotyki dla utrzymania rownowagi flory w przewodzie pokarmowym. No a pozniej to sie zaczely sterydy itd.i to tez mialo ogromny wplyw na obecny stan mojej skóry.
No ale dobra koniec użalania sie trzeba sie wziasc w garść i walczyc Uwaga tez na stres zauwazylem ze u mnie nasila zmiany.
Pozdrawiam wszystkich
Aloha

IP i czas połączenia logowane. [4278958]
[17.05.2005] 10:58
dmr2

...tak...to choroba psycho-somatyczna...wiec stresy ASTALAVISTA(jakkolwiek to sie pisze)...bo zle sie dzieje....
......pisze mgr na wczoraj i troszke brak mi czasu na życie........

...dzis dermatolog w piatek dermatolog po drodze jeszcze gin moze druzynowo jakos sobie poradza(żarcik malutki)...no a na jutro mam oddac mgr....brrrrrrrr...chyba sie nie wyrobie...no ale musze...

pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [4279543]
[19.05.2005] 14:14
takto
Dwie popularne w Kanadzie maści używane do leczenia egzemy mogą powodować zmiany nowotworowe u stosujących je pacjentów.

Są to, wydawane tylko na receptę, Elidel produkowany przez Novartis Pharmaceuticals i Protopic - przez Fujisawa Healthcare Inc. Health Canada zażądała, aby producenci umieścili ostrzeżenie na etykiecie opakowania o ubocznych skutkach działania tego leku. Podobne zalecenie zostało wydane przez U.S. Food and Drug Administration w ubiegłym tygodniu.

Health Canada radzi używać tych leków w ostateczności, po wypróbowaniu innych metod leczenia i jeśli okaże się konieczne stosowanie ich należy smarować chore miejsce tylko cienką warstwą kremu. Nie powinny go używać małe dzieci i pacjenci z osłabionym systemem immunologicznym.

Zachowanie specjalnych środków ostrożności zostało zalecone przez służbę zdrowia po otrzymaniu dwóch raportów wskazujących, że obie te maści miały związek z zachorowaniem na raka.

Dziennik Polonii w Kanadzie
www.gazetagazeta.com
Ida Sokołowska
Apr 29, 2005

IP i czas połączenia logowane. [4290334]
[24.05.2005] 23:07
kruqo
Płaska łyżeczka soli na pół szklanki wody (to nie żart) a stary sposób głównie na owłosioną skóre strupy itd. wcierać 1 do 2 razy dziennie i nie myć włosów przez 2 tyg. prawie napewno pomoże !!

IP i czas połączenia logowane. [4317462]
[27.05.2005] 00:23
kerryking
6! Jestem "nowy" na forum. Moja kochana żona znalazła mi tą stronę i jestem z tego powodu hepi, bo tak z innymi łatwiej jest nieść ten krzyż... Pierwsze objawy miałem w 15 roku życia, męczę się z tym już 19 lat. Początkowo to był głównie problem owłosionej skóry głowy, potem stopniowo pojawiały sie plamy na twarzy, między łopatkami i na klatce piersiowej. Problem łojotoku we włosach zniknął wraz z włosami, wypadały więc golę się na zero i dzięki temu skóra jest w jako takiej kondycji. Ale w pozostałych miejscach choroba ma się dobrze i co gorsza widzę, że z roku na rok się nasila! Zwłaszcza ostatnimi czasy. Nasilenie następuje na wiosnę, są nowe ogniska i tak już zostaje. Najgorsza jest ta czerwona gęba. Kilkanaście lat temu w Szwecji odkryłem Betnovat- steryd w płynie dostępny na receptę. Efekt wiadomo natychmiastowy, więc jechałem na tym przez lata nie będąc świadomy skutków ubocznych. Potem odkryłem Pimafucort i też stosowałem go parę lat, bo pomagało. Ale teraz już tak nie pomaga, organizm się uodpornił. Zresztą odstawiłem to bo boję się skutków ubocznych. Tyle lat na sterydach, dziwię się, że jeszce nie odwaliłem... Teraz od miesiąca stosuję Seboderm pomaga tak sobie, skóra się nie łuszczy, nie swędzi ale czerwone plamy nie znikają. Mam też krem Octopirox dr. Ireny Eris jeszcze go nie stosowałem, jak zastosuję to napiszę czy działa. Kupiłem olejek pichtowy, tylko niech mi ktoś napisze czy to się wciera czy spożywa- jak jest napisane na opakowaniu. No to na początek wystarczy, i tak dużo nawaliłem. Zyczę wszystkim miłych niespodzianek rano przed lustrem. Pa.

IP i czas połączenia logowane. [4327173]
[27.05.2005] 09:47
Seb.
Witaj kerryking
Poczytaj moje posty na temat Elidelu, Protopicu, i Orungalu (intrakonazol), moze porozmawiasz z dermatologiem i sprobujesz. Jestem w trakcie kuracji Protopic + Orungal i musze ci powiedziec ze wyniki sa bardzo dobre. Pare dni temu skonczylem tydzien lykania Orungalu i smarowanie Protopiciem dwa razy dziennie. Teraz dopiero za tydzien przez 2 dni orungal i mam nadzieje ze dalej bedzie sie utrzymywac taki stan jaki jest Wiadomo ze nie mam skory jak niemowlak jest troszke przebarwien itd ale generalnie bez porownania z tym co bylo
Pozdrawiam i zycze wytrwalosci.

PS. Octopirox probowalem nic nie pomagal a co do Olejku to sie nie wypowiadam bo nie probowalem ale balbym sie zaryzykowac.
3maj sie
bye

IP i czas połączenia logowane. [4327933]
[27.05.2005] 16:53
kerryking
Witaj Seb, dzięki za odpowiedź, chętnie bym spróbował tych leków które polecasz, tym bardziej że widzisz poprawę. Ale takto pisał, że są podejrzenia o rakotwórczym działaniu Elidelu i Protopicu. Nie można tego lekceważyć.

IP i czas połączenia logowane. [4329978]
[28.05.2005] 12:05
weteran
Mozna sie zalamac czytajac poprzednie wpisy. Sam walcze z ta choroba ladnych kilka lat. Na poczatku jedna amatorka przypisala mi lek sterydowy, niby dzialalo super ale po kilku miesiacach... lepiej nie mowic, omijajcie tego tupu leki z DALEKA!!! Po tym epizodzie trafilem do fachowca. Lekarz dermatolog prywatna praktyka w Zielonej Gorze niedaleko starego urzedu wojewodzkiego kolo ronda (dokladego adresu nie pamietam). Pozbylem sie powiklan posterydowych i pozbylem sie zapalenia lojotokowego na kilka miesiecy (leczylem sie okladami stosowanymi 3 razy dziennie z plynu specjalnie przygotowanego w aptece). Niestety choroba powrocila a ja zmienilem miejsce zamieszkania nie mam dostepu do "fachowca" wiec ciagle sie z tym mecze. Bede wdzieczy za cynk o jakims dobrym lekarzu w Wawie. Pozdrawiam wszyskich.

IP i czas połączenia logowane. [4333064]
[28.05.2005] 14:05
weteran5LatLZS
Wlasnie dzisiaj odkrylem to forum, cale je przeczytalem i... dopiero teraz zaczynam sie martwic
Zastanawiam sie czy u mnie ŁZS nie zostalo wywolane lekiem na tradzik. Bardzo dlugo uzywalem Dalacin T - pomogl rewelacyjnie ale nie wiem czy nie czy nie pozostawil po sobie spustoszenia w mojej watrobie?????
Od dóch lata "jechalem" na Zinerycie. Oczywiscie niczego, jak i inne srodki, on nie leczy ale ładnie zalecza i mozna sie wrod ludzi normalnie pokazac. Ciekawe jakie on ma skutki uboczne. Aktualnie musze go chyba odstawic bo coraz mniej pomaga.

IP i czas połączenia logowane. [4333577]
[29.05.2005] 01:47
stachurek  gsm_dcs@tlen.pl
Witam mam 22 lata i od 5 lat walcze z tym czymś
Na poczatku był to tylko łupież ale w bardzo zaostrzenej formie.
Lata mijały wypróbowalem wszystkie mozliwe specyfiki nazw nie bede wymianial bo kazdy z was je zna.Aż pewnego ranka po imprezie suto zaprawianej alkocholem spjrzalem w lustro i........ czerwone rozległe plamy wokól nosa miedzy brwiami skronie uszy.Wizyta u lekarza szybka diagnoza - Czyli pierwsze spotkanie z pimafucortem.Wynik po tygodniu bylem juz normalny cieszylem sie bardzo nawroty nastepowaly srednio co tydzien.W tej chwili buzia policzki skóra miedzy brwiami ktlaka piersiowa --- CZERWONE PLAMY.KURACJA aktualna wystepuje nastepujaco:Na głowe diprosalic 2 razy w tygodniu na noc zaznaczam ze rozcienaczma go spirytusem salicylowem żeby bylo taniej + golenie głowy maszynką na zero =EFEKT problem z głowy aczkolwiek przerwanie kuracji na okres dłuzszy niz 2 tygodnie powoduje silny nawrót.Włosy myje szamponem ocerin opx tak dla zasady choć wiem że nie pomaga.CAŁA RESZTA na zmiane pimafucort i elidel oraz hydrokortyzon srednio zmieniam 3 miesiace Pimafucort 3 miesiace elidel 3 miesiace hydrokortyzon.Aczkolwiek zauwazylem ze najlpesze efekty i njdłuzej sie utrzymujące następuje po kuracji typu : Poniedzialek rano pimafucort sroda Elidel Piatek znów pimafucort i to wystraczan w tej chwli na tydzien skóra jest mieciutka jak u niemowlaka bez przebrawien wrecz idealna.Koleznaki ze studiów zachodza w głowe że jak to mozliwe zeby taki męski facet i postawny miał skóre na buzi miekką jak aksamit Cóż nie znają mojej tajemnicy Pisząc to własnei przezywam nawrót juz zaczeło sie pieczenie i swedzenie jutro wybuchnie Do lekarza pójde dopiero w pon po recepty.W tej chwili stosuje metode Panie Doktorze jest juz nowy lek ? A lekarz nie niestety nie Acha to poprosze standartowo 5recept pimafucortu i 2 na elidel oraz 3 na diprosalic.Cóż trzeba z tym zyć.Z chęcia podziel sie innymi spostrzezeniami i uwagami z ludzmi walczacymi z ta chorobą Jakby co piszcie Trzymajcie sie

IP i czas połączenia logowane. [4336720]

1 2 3   » 13 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat