o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Czy wiecie coś na temat...
 » Odpowiedz na ten temat

tępienie mrówek

[19.07.2004] 20:20
Ela C.
Czy może mi ktoś poradzić, jak pozbyć się z mieszkania mrówek ( niestety zagnieździły się za boazerią ) oraz innych szkodników drewna. Być może istnieje jakaś firma zajmująca się problemem, ale jak na razie o takiej nie słyszałam. Błagam - pomóżcie.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[13.02.2006] 19:08
ela bnb
Same sie wyniosa , po silnym zakwaszeniu terenu.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [6313261]
[24.09.2006] 19:24
GonzoItano
Najlepiej wylapać ich kilkanaście, uśmiercic(poooooooowoli) az reszta pójdzie po rozum do głowy. dobrze dziala też proszek do prania, sól lub dezodorant(lub inne spraye). Można spróbować ognia, lub wrzątku(w chalupie odradzam). Inne rady pod asdresem mailowym. Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [8281819]
[26.10.2006] 09:29
Mrówka-krówka
GonzoItano (06.09.24 19:24):
Najlepiej wylapać ich kilkanaście, uśmiercic(poooooooowoli) az reszta pójdzie po rozum do głowy. dobrze dziala też proszek do prania, sól lub dezodorant(lub inne spraye). Można spróbować ognia, lub wrzątku(w chalupie odradzam). Inne rady pod asdresem mailowym. Pozdrawiam

Mrówki sa uparte, jak kozły, jak raz im sie spodoba miejsce zamieszkania, to pozostaja tam na zawsze. I taka jest prawda.

IP i czas połączenia logowane. [8550215]
[09.12.2006] 12:54
eee tamta
wciągać odkurzaczem wszytkie które powychodzą, kilka razy dziennie. po 3-4 dniach będzie po kłopocie.

IP i czas połączenia logowane. [8946786]
[23.07.2014] 10:02
[18.07.2007] 13:02
zmęczony mrówkami
Ja wciągam je odkurzaczem od tygodnia i dalej wyłażą....mało tego od wczoraj wyłażą jakieś takię większe-uskrzydlone (brr). HELP ja juz mam tego dość...aha żeby nie było to mieszkam w nowym domu, wprowadziłem się miesiąc temu HELP ME HELP! czekam na odp.

IP i czas połączenia logowane. [10809893]
[18.07.2007] 22:56
myszka_beacia
popularny muchozol psiukaj i wietrz, jest też proszek na mrówki

IP i czas połączenia logowane. [10814792]
[12.07.2008] 10:53
Aaron7000
Jeżeli to są mrówki na działce to do sprykiwacza wlej benzynę i spryskaj. Wszystkie, które zostana spryskane padaja natychmiast.Warto potem rozgrzebać gniazdo głębiej i spryskać jeszcze raz.

IP i czas połączenia logowane. [13092060]
[10.09.2008] 22:59
weropka
chyba ten muchozol bedzie najskuteczniejszy

IP i czas połączenia logowane. [13433354]
[24.06.2009] 16:36
Anka25
no ja zasypalam wszystkie dziury sola... duzo mi ich chodzilo w bazyli ktora zasialam sobie w skrzynce na balkonie i tam nasypalam proszku do pieczenia(podobno pomaga) no i teraz te pojedyncze \"psikam\" srodkiem do czyszczenia lazienek (W5 z lidla tani ale szybko padaja) i wszymie na razie prawie wcale ich nie ma duzo napsikalam przy na balkonie przy wejsciu...zobaczymy

IP i czas połączenia logowane. [15108726]
[01.07.2009] 10:26
kost
Witam.
Od paru lat w domu pojawiają się mrówki. Zaczynają pojawiać się w wakacje
a kończą jesienią. Wychodzą z pod podłogi w 2 miejscach. Sypie im taki biały proszek na mrówki, który zniechęca je do wychodzenia przez tydzień lub dwa tygodnie. Gdy znów się pojawią znów sypie i ta zabawa trwa w wakacje od paru lat.
Czy ktoś wie jak się pozbyć tych mrówek raz na zawsze?

Nie są to zwykłe mrówki. Jak się pojawiają to można je podzielić na 2 grupy. Większe ok. 7-8mm długości ze skrzydłami (chociaż latanie nie idzie im zbyt dobrze) barwy brązowej.
Mniejsze wielkości zwykłych mrówek podwórkowych o kolorze jasno żółtym. Co ciekawe przy miażdżeniu tych małych żółtych mrówek pojawia się zapach trochę przypominający cytrynowy ale przyprawiający o mdłości. To chyba jakiś system obronny. Gdy je zabijam to co chwila muszę odchodzić żeby złapać świeże powietrze.

IP i czas połączenia logowane. [15142417]
[07.02.2010] 16:48
Bartik
Weź słoik i tak zaraz po tym miejscu zakręcania od środka posmaruj olejem i nasyp trochę cukru oraz drażnij tym słoikiem mrówki będą chciały zaatakować i wpadną a olej nie pozwoli im wyjść!!!

lub zalej miejsca z których wychodzą roztworem skrobi ziemniaczanej,octu i oleju

IP i czas połączenia logowane. [16229732]
[08.02.2010] 11:39
Tinki1988
Oj, z tego co słyszałem, to to jest hardcorowa sprawa. Z tego co wiem, możesz sobie kupić w jakimś sklepie ogrodniczym różne dobre środki, które są słodkie i je zatruwają. Ale to są raczej środki doraźne, więc radziłbym po prostu zatrudnić ekipę, które przeprowadzi dezynsekcję. Kto jada sałatki, ten piękny i gładki

IP i czas połączenia logowane. [16233805]
[06.07.2012] 14:51
Bergol
W domach jest na to rada. Wchodzą z fundamentu przez pęknięcia w ścianach i posadzce. U mnie pomogło wykopanie fundamentu, umycie podziemnych elementów ściany pod budynkiem. Pianka uszczelniająca na duże rysy. Potem całość pokryłem Dysperbitem. Na to folia kubełkowa i adios mrófkos. Koszt na 20 m to ok. 250 złotych plus kopanie.

IP i czas połączenia logowane. [19676325]

» Odpowiedz na ten temat