o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

LASEROWA KOREKCJA WADY WZROKU

1 «   20 21 22 23 24   » 362 Strony tematu:
[17.05.2007] 22:48
bleble123
JAK WIDAC MAMY KOLEJNY DOWOD NA TO ZE PRZY MALYCH WADACH NIE MA SENSU NARAZAC OCZU NA AZ TAK POWAZNE ZABIEGI.JA WIEM ZE KAZDA WADA TO PROBLEM I NIE KAZDY MOZE NOSIC SOCZEWKI.WSPOLCZUJE NAPRAWDE ALE TO OSTRZEZENIA DLA WSZYSTKICH LEPIEJ PONOSIC OD CZASU DO CZASU OKULARY NA PRZEMIAN Z SOCZEWKAMI NIZ SKAZAC SIE NA ZYCIOWE PROBLEMY.CO INNEGO DUZE WADY, KTORE SAME W SOBIE SA PROBLEMEM I KOMPLIKUJA NAM ZYCIE DO TEGO STOPNIA, ZE PRAWIE POPADAMY W DEPRECHE.W TAKIM PRZYPADKU RYZYKO MA SENS WG MNIE

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [10342479]
[18.05.2007] 17:23
madziara21
CAFANKA (07.05.17 22:31):
6 tygodni temu przeszłam laserową korekcję - zabieg PRK w Klinice Okulistycznej na Ceglanej w Katowicach. Od tego czasu jestem na L-4. O bólu pooperacynym już zapomniałam. Miałam niewielką krótkowzroczność -1,25 i -1,75 i astygmatyzm. Dziś już wiem, że udanie się na zabieg to moja życiowa pomyłka. Operowano mi obydwa oczy jednocześnie, czego nie wolno robić przy PRK. Ponadto tym zabiegiem nie koryguje się astygmatyzmu. Niestety przed zabiegiem tego nie wiedziałam. Obiecano mi, że uwolnię sie od okularów - nic z tego. Teraz płacę za tą niewiedzę. Widzę gorzej niż widziałam. Na kontrolnych wizytach lekarze (za każdym razem jest to inny lekarz), mówią że wszystko jest w porządku, każą mi brać coraz większe dawki sterydów. Zbagatelizowano moje skargi, że coraz gorzej widzę. Wada wzroku pogorszyła mi na -2,50 D i 2,00 D i mam gigantyczny astygmatyzm. Widzę gorzej niż przed zabiegiem, zamazuje mi się obraz. Prywatny lekarz stwierdził dzisiaj, że mam mgłę na oczach i cholernie duże ciśnienie, co w połączeniu ze sterydami grozi jaskrą. Spotkałam w klinice ludzi, którzy są z PRK bardzo zadowoleni i super widzą,niestety ja miałam pecha.
Hej
Jestem ponad 8 m-cy po PRK na oba oczy jednocześnie.Zabieg wykonywany był na Ceglanej w Katowicach i dopiero po pół roku można tak naprawdę ocenić wynik zbiegu.Miałam -5 jedno oko a na drugie -6.Oczywiście konsultacje zawsze u innego lekarza tak jak opisujesz.Mój wzrok po zabiegu zmieniał sie co jakiś czas. Tez nie widziałam ostro nawet z bliska.Jedno oko widziało wyraźniej inne nie a teraz jest na odwrót. Miałam po -0,5 potem -0,75 a nawet -1.Potem lepsze oko było gorsze p apóźniej znowu gorsze lepsze itd. Teraz oko które po zabiegu widziało lepiej ma wade -0.5 a to gorsze 0,00.Nie biore już żadnych kropli ani żelów (chyba ze od czasu do czsu sztuczne krople) i bardzo sie ciesze choć na początku strasznie panikowałam i zmartwiałam sie ze coraz gorzej widze jednak po drugiej dawce sterydów a później po ich odstawieniu w mgnieniu oka zmieniło sie na lepsze-w co juz nie wierzyłam i modliłam sie zeby wada sie nie powiekszała.
Poczekaj pół roku, dbaj o oczy tak jak zalecili lekarze. 6 tyg. to zbyt wczesnie żeby ocenić skutki. Wiem że każdy organizm jest inny nie mozna leciec schematami ale bądź dobrej myśli.
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [10347526]
[22.05.2007] 10:50
desti
Leming (06.04.10 02:14):
witam,

Mam miec zabieg w piatek w Lodzi (mam -5,75) ale troche mnie wystraszylo to co tu przeczytalem...

Czy ktos z Was mial zabieg w Lodzi ?? Napiszcie wrazenia...

Pozdrawiam
Miałaś już ten zabieg??Gdzie i jak?>

IP i czas połączenia logowane. [10372101]
[22.05.2007] 14:52
M75ADZIA
Witam. Co sądzicie o klinice Nowy Wzrok w Gdańsku. Proszę o wasze wpisy bo zastanawiam się nad zabiegiem.

IP i czas połączenia logowane. [10373531]
[22.05.2007] 16:19
kosmiczny astygmatyzm
Mam dość nietypową (chyba) wadę.
Astygmatyzm 6,5 dioptria 195 stopni... drugie oko - idealne.

Jestem uznany jako praktycznie jednooczny, gdyż "nie patrzę" tym okiem.

Okulita poradził mi udać się do kliniki w Poznaniu lub Wrocławiu na konsultację, czy jest wogóle możliwość tak dużej korekty. No i.... czy jest sens zabiegu (wiek pow. 30 )

IP i czas połączenia logowane. [10374073]
[22.11.2017] 17:39
[23.05.2007] 13:44
thunder19
Powikłania po zabiegu laserowym metodą CustomVue PRK, CustomVue LASIK, CustomVue Epi-LASIK występują jeszcze rzadziej, a wiele z nich praktycznie nie występuje, czyli:
• nadmierna lub niepełna korekcja,
• obniżenie ostrości wzroku przy optymalnym wyrównaniu wady,
• rozszczepienie światła (zwłaszcza w nocy).
żródło:
http://www.omeda.pl/x2/korekcjaWzroku.html
Sam zastanawiam sie nad operacja laserem i dziwi mnie fakt dlaczego ludzie podejmująsie PRK , to są oczy przecież od nich zależy nasz nastrój, energia i chęć do życia, ilu jest przebojowych okularników?kontakty są niezłe ale w końcu sie je ściąga i znowu jest ślepym :|
Po co się bać ryzyka można umrzeć od zwykłej infekcji jeśli jest żle leczona tak samo zabieg laserem, myśle ze warto zainwestować w oczy nawet 100 tys aby tylko widziec dobrze, a przeciez caly koszt nie wynosi wiecej niż 6 tys ;czytałem także ze nikt jescze nei oślepl po laserze, a przy dużych wadach sa za rożnica jak bedzie gorzej to co widac tak mialo byc, ale nie cieszyc sie zyciem w pełni i zyc ze świadomosćią ze sie nei sprobowało czegoś tak normalnego (na zachodzie, bo w Polsce dużo rzeczy jest nienormalnych ) jak operacja laserem to juz jest pogodzenie sie z pechem :] operacje zamierzam wykonac w intermedice w Poznaniu ale kurde mam 19 lat wiec jescze poczekam , pozdrawiam wszystkich strachliwych sam taki byłem

IP i czas połączenia logowane. [10379682]
[25.05.2007] 21:10
kasiek25
a moze ktos wie czy mozna miec korekcje laserowa bedac nosicielem gronkowca?? Ja mam tego badziewia na migdalach od kilku lat,w dodatku zlocistego :/ Zdania okulistow sa podzielone. We Wrocławskiej klinice powiedziano mi ze mozna bez problemu miec korekcje natomiast w Katowicach nakazali mi pozbyc sie bakterii i dopiero przyjsc na zabieg. Czy ktos cos wie na ten temat??

IP i czas połączenia logowane. [10397585]
[26.05.2007] 08:04
Shag  maliceee@tlen.pl
Moim zdaniem skoro sa takie wymogi by byc zdrowym to maja one swoje podstawy. Sadze ze dotyczy to rekonwalescencji. A prywatne kliniki.. Cóż sadze ze ich zakres wiedzy ogolnej jest mniejszy. Proponuje ci sie najpierw przeleczyc.. chociaz wiem ze to nie koniecznie jest takie proste, bo antybiotyki nie zawsze sa skuteczne, no i wyniszczaja tez dobra flore.

IP i czas połączenia logowane. [10399917]
[30.05.2007] 12:43
kacha317
Czy ktoś robił korekte oczu w warszawie-Wojskowym instytucie medycyny na saszerów.Mam astygmatyzm obu oczu i krótkowzrocznośc.Jesli ktoś wie to prosze o wiadomośći na gg 6033470.

IP i czas połączenia logowane. [10428217]
[01.06.2007] 02:11
Judzia
Hej, mam 21 lat i jak to lekarze okreslaja wysoka krotkowzrocznosc, heh oko prawe -10, a lewe -13, w lutym bylam we Wroclawiu na wizycie kontrolnej przed zabiegiem lekarka powiedziala mi, ze mam bardzo dobre warunki do zabiegu - bardzo gruba rogowke i 'piekne' dno oka, ale powiedziala mi rowniez, ze mnie nie zna a wada musi byc stabilna przez rok czasu, wiec radzila mi poczekac, mowila ze rozumie ze mam bardzo mala buzie i ciezko mi jest nosic okulary, dlatego od 8 lat nosze szkla kontaktowe, w zwiazku z tym mam zespol suchego oka dlatego uzywam sztucznych lez i przy tak dlugim okresie noszenia soczewek musialabym nosic okulary przez miesiac przed operacja, wspomnialam jej rowniez, ze mialam juz 3 operacje, raz kolagenoplastyke (wstrzykiwanie zelu zeby wypelnic dno oka czy cos takiego nie pamietam juz)ale lekarz powiedzial mi ze jestem jednym dzieckiem na 100 u ktorego trzeba powtorzyc operacje... pozniej mialam screloplastyke (wszczepienie implantow) a to tylko po to zeby wada sie nie poglebiala, okulary nosze chyba od 4 roku zycia o ile dobrze pamietam, specjalnie wyjechalam do Irlandii zeby zarobic na operacje, bo niestety czasy w Polsce sie zmienily i moich rodzicow juz nie stac na operacje, nie mowiac juz o tym ze nie chcialam ich obciazac, bo pewnie kredyt by wzieli, planowalam zabieg na luty przyszlego roku, ale teraz troszke sie boje po tym wszystkim co tu przeczytalam w sumie to nie mam problemu z doborem szkiel nosze kolorowe bo uwazam ze jak mam sie juz meczyc to chociaz z jakas przyjemnoscia, ale niestety nie ma wady powyzej -8 freshlook colorblends - tych co uzywam wiec chyba musze przerzucic sie na zwykle, nie cwicze na w-f'ie od 4 podstawowki, nie biegam, nie nosze ciezkich rzeczy, ale czytam w nocy i duzo siedze przy kompie bardzo bym chciala zrobic laserowa korekcje wzroku ale nigdy w zyciu nie chcialabym sie meczyc, widziec jakies plamki czy rozmazane swiatla, bo mam to jak sciagne soczewki ale wole pieknie widziec w soczewkach niz bez zle, takze prosze jezeli moglibyscie mi cos doradzic - bardzo dobra klinike, pieniadze naprawde nie maja dla mnie znaczenia, prosze o kontakt na majla (catlover-1986@o2.pl) badz napiszcie na forum. Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [10442340]
[01.06.2007] 18:44
lid30  lid30@tlen.pl
Judzia (07.06.01 02:11):
Hej, mam 21 lat i jak to lekarze okreslaja wysoka krotkowzrocznosc, heh oko prawe -10, a lewe -13, w lutym bylam we Wroclawiu na wizycie kontrolnej przed zabiegiem lekarka powiedziala mi, ze mam bardzo dobre warunki do zabiegu - bardzo gruba rogowke i \'piekne\' dno oka, ale powiedziala mi rowniez, ze mnie nie zna a wada musi byc stabilna przez rok czasu, wiec radzila mi poczekac, mowila ze rozumie ze mam bardzo mala buzie i ciezko mi jest nosic okulary, dlatego od 8 lat nosze szkla kontaktowe, w zwiazku z tym mam zespol suchego oka dlatego uzywam sztucznych lez i przy tak dlugim okresie noszenia soczewek musialabym nosic okulary przez miesiac przed operacja, wspomnialam jej rowniez, ze mialam juz 3 operacje, raz kolagenoplastyke (wstrzykiwanie zelu zeby wypelnic dno oka czy cos takiego nie pamietam juz)ale lekarz powiedzial mi ze jestem jednym dzieckiem na 100 u ktorego trzeba powtorzyc operacje... pozniej mialam screloplastyke (wszczepienie implantow) a to tylko po to zeby wada sie nie poglebiala, okulary nosze chyba od 4 roku zycia o ile dobrze pamietam, specjalnie wyjechalam do Irlandii zeby zarobic na operacje, bo niestety czasy w Polsce sie zmienily i moich rodzicow juz nie stac na operacje, nie mowiac juz o tym ze nie chcialam ich obciazac, bo pewnie kredyt by wzieli, planowalam zabieg na luty przyszlego roku, ale teraz troszke sie boje po tym wszystkim co tu przeczytalam w sumie to nie mam problemu z doborem szkiel nosze kolorowe bo uwazam ze jak mam sie juz meczyc to chociaz z jakas przyjemnoscia, ale niestety nie ma wady powyzej -8 freshlook colorblends - tych co uzywam wiec chyba musze przerzucic sie na zwykle, nie cwicze na w-f\'ie od 4 podstawowki, nie biegam, nie nosze ciezkich rzeczy, ale czytam w nocy i duzo siedze przy kompie bardzo bym chciala zrobic laserowa korekcje wzroku ale nigdy w zyciu nie chcialabym sie meczyc, widziec jakies plamki czy rozmazane swiatla, bo mam to jak sciagne soczewki ale wole pieknie widziec w soczewkach niz bez zle, takze prosze jezeli moglibyscie mi cos doradzic - bardzo dobra klinike, pieniadze naprawde nie maja dla mnie znaczenia, prosze o kontakt na majla (catlover-1986@o2.pl) badz napiszcie na forum. Pozdrawiam.

witaj chciałam z Tobą porozmawiać i wysłać Ci e-maila ale nie chce dojść napisz jeszcze raz go lub gg jeślki masz
pozdrawiam CIE

IP i czas połączenia logowane. [10446686]
[01.06.2007] 20:36
Judzia
Do lid30: moj nr gg 7139858, a e-mail catlover-1986@o2.pl, pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [10447454]
[03.06.2007] 11:35
cisex
Witam. Poddałem się zabiegowi epi-lasik 2,5 tygodnia temu. Po pierwszym tygodniu, w dniu zdjęcia soczewek opatrunkowych widziałem już prawie idealnie i myślałem, że po zdjęciu soczewek będzie jeszcze lepiej. Niestety się myliłem ale lekarz powiedział mi, że to normalne. Na dzień dzisiejszy czyli po 2,5 tygodnia na prawe oko widzę chyba idealnie, natomiast martwi mnie lewe, przez które widzę dość niewyraźnie. Czy ktoś może mi powiedzieć na swoim przykładzie, czy tak mi pozostanie czy po prostu trzeba poczekać jeszcze? Zaczynam sie trochę martwić. Wade miałem na obojgu oczu -6D i lekki astygmatyzm. W tej chwili mam na lewym oku chyba lekkie plusy również. Dziwi mnie to, że jeszcze jak miałem na oczach te soczewki to widziałem w nich naprawdę rewelacyjnie, a po zdjęciu okazało się, że nie jest za wesoło Na chwilę obecną mam też trochę problemów z prowadzeniem samochodu wieczorem (poświaty wokół świateł i ogólne pogorszenie wzroku o zmroku) i zastanawiam się czy to minie czy może mi już tak pozostać. Liczę, że ktoś mnie pocieszy

IP i czas połączenia logowane. [10457111]
[03.06.2007] 11:37
cisex
test

IP i czas połączenia logowane. [10457119]
[03.06.2007] 12:47
madziara21
DO CISEX.
Witam. Zobacz na poprzedniej stronie moją wypowiedz.Może to cię pocieszy.
Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [10457479]
[04.06.2007] 20:01
aneta111aneta
anies222 (05.05.14 18:02):
Witam

byłam na wizycie kwalifikującej, podobno mam swietne warunki do zabiegu, Lasikiem. Czy ktoś robił korektę u dr Wyrzykowskiego w Łodzi? Za 2 tygodnie mam termin ale trochę się boję po tym wszystkim co tu przeczytałam. Mam -3 i - 2,5, duzo jezdze samochodem i pracuje przy komputerze a okulary mnie dobijają. Soczewek nie mogę nosic, strasznie je odczuwam. Przeraziłam sie tych dziwnych widoków swiatła w nocy. Za kierownica to koszmar takie swiatła. Teraz w okularach tez mi sie wszystko rozprasza.
Proszę o jakąś konstruktywna wypowiedz bo nie wiem co robi.

Pozdrawiam
Też chcę się poddać operacji u doktora Wyrzykowskiego,ale w Katowicach Klinika 2000,nie w Łodzi - on też tam operuje, czy ktoś tam był? Czy ktoś był tam operowany?

Dziękuje z góry za odpowiedź

Aneta

IP i czas połączenia logowane. [10467910]
[05.06.2007] 14:20
justka25
hej wszystkim,
przeczytalam wszytskie Wasze wypowiedzi niektóre nie ukrywam trochę mnie zmartwiły.. Jestm zapisana na zabieg w Katowicach na Ceglanej na 27.06, moja wada to -8 na obydwa oczka plus niewielki astygmatyzm. Od 2 tyg chodze w okularach (i strasznie mnie to męczy :/ ) bo lekarz powiedział że oko musi odpocząć po prawie 7 latach noszenia non stop soczewek.
Ktoś wcześniej się pytał o siatkówkę, pytałam o to na innym forum i zostało mi tak to wyjaśnione: "Przy dużych wadach wzroku bardzo często na obrzeżach siatkówki powstają małe otworki. Im wada większa tym prawdopodobieństwo wystąpienia owych otworków większe. Żeby zabezpieczyć siatkówkę przed odwarstwieniem, należy "przylaserować" owe otworki, aby nie nastąpiło odklejenie siatkówki podczas zabiegu laserowego, związane z powstaniem podciśnienia i ucisku na oku."
I ja właśnie już przy badaniu kwalifikującym miałam to 'przylaserowanie'

Trochę obawiam się tego zabiegu ze względu na to że juz przy kwalifikacji lekarz powiedział że 'mogą nie zejść mi do 0' Przypuszczam że będą się starali ale obiecać niestety NIKT NIC nie może!

IP i czas połączenia logowane. [10472559]
[09.06.2007] 12:45
Ulik
Miałam zabieg metodą LASEK w intermedice w Poznaniu 22 czerwca (2,5 tyg). Widzę już prawie idealnie. Prawym okiem czytam bez problemu 11 linijkę planszy do sprawdzania wzroku (mniej wyraźnie widzę 12, ale 11 to już pełna ostrość podobno); lewym widzę nieco mniej wyraźnie-też 11, ale mi się "maże". Na razie muszę pamiętać o kropelkach nawilżających co godzinę (bo jak zapomnę, to mam jakby mgłę przed oczami), widzę mniej wyraźnie w pomieszczeniach i w czasie zmierzchu(ale niemal z każdym dniem widzę poprawę). No i kiedy przeginam z pracą przy komputerze oraz wślepianiem się w drogę (jestem przedstawicielem, więc muszę codziennie zrobić trochę kilometrów a potem parę godzin przy kompie) to czuję się, jakbym nosiła za stare szkła kontaktowe- mgła, uczucie suchości i ogólny dyskomfort. Dziwnie odczuwam też zacienione miejsca z plamami światła (np. spacer albo jazda przez las)- mam wrażenie "nierzeczywistości obrazu"- tak jakbym nie mogła "złapać" ostrości przez nierównomierne oświetlenie. Sądzę jednak, że to wszystko przejściowe sprawy, bo naprawdę dużo się zmienia w perspektywie ostatnich kilku dni. Aha- pierwsze 3 dni to był koszmar (łzawiłam, oczy mi się zamykały i nie byłam w stanie normalnie funkcjonować) a samochód zaczęłam prowadzić po 8 dniach. ogólnie- jeśliby mi się nawet nic nie poprawiło (w co wątpię) byłabym nieprawdopodobnie zadowolona z operacji - to codzienne uczucie rano, kiedy wstaję i ze zdziwieniem stwierdzam, że WIDZĘ- bez szkieł itp. jest SUPER. Pozdrawiam wątpiących.

IP i czas połączenia logowane. [10503128]
[09.06.2007] 22:58
hanka1
Jędrek (05.05.23 21:00):
Mam wysoką wadę wzroku - oko lewe -4,5 i -6 cyl, oko prawe -6 i -2 cylinder. Dużą różnica wady wzroku uniemożliwia korekcję obu oczu szkłami okularowymi oraz niedowidzenie lewego oka. Korekcja laserowa spowodowałaby, zdaniem lekarza chirurga, możliwość ostrego widzenia obojgiem oczu. Chciałbym dowiedzieć się od osób, które być może miały korygowaną podobną wadę wzroku o skuteczności metody i efektach ubocznych - jeżeli wystapiły. Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami, jeśli korekcję laserową macie już za sobą. Piszcie również o możliwych komplikacjach. Pozdrawiam

Miałam bardzo poważną wadę wzroku. W zasadzie od dziecka niewiele widziałam - OP: -23, 2cyl; OL: -3,75, 3cyl więc mozesz sobie wyobrazić komfort mojego zycia. Najpierw były okluary, coraz mocniejsze i mocniejsze aż w okresie dojrzewania i wzmozonego rozwoju głowa mi pękała z bólu powodowanego róznicą wad. Potem przez 12 lat szkła kontaktowe aż w końcu odkształcenia rogówki były tak duże że oko przestało tolerować soczewki. Znowu były okulary, tym razem dostosowane tylko do mniejszej wady tak więc prawe oko z wadą -23 zupełnie wyłączyło się z działania. W połowie maja przeszłam operację fakoaspiracji czyli usunięciu soczewki w oku prawym a pod koniec maja zabieg Lasik na oku lewym. Jeszcze niewiele czasu minęło od obu zabiegów. Nie wszystko jest jeszcze cudownie ale zdaję sobie sprawę że musi minąć sporo czasu. W moim przypadku gdzie dotychczas byłam praktycznie slepa jak kret najtrudniej jest przestawić się głowie i psychice że ja widzę bez okularów. Kiedy zaparzam herbatę odruchowo odchylam głowę żeby mi szkla nie zaparowały.Pierwszy zabieg miałam w znieczuleniu ogólnym czyli pełnej narkozie i nie odczuwałam zadnego bólu, Lasik był w znieczuleniu kroplowym, sam zabieg trwał ok. 10-15 minut był zupełnie bezbolesny, potem szczypało i swędziało. Zdaję sobie sprawę z tego ze moze wrócić wada szczątkowa ale to nic przy mojej poprzedniej. Teraz nie ma dla mnie nic cudowniejszego niż budzić się rano, od razu widzieć która jest godzina i co najważniejsze widzieć piękną buźkę mojego synka. Nie było to łatwe, kosztowało mnóstwo pieniędzy (łącznie 7 tys.)ALE BYŁO WARTO!!!

IP i czas połączenia logowane. [10508391]
[11.06.2007] 21:11
lid30  lid30@tlen.pl
hanka1 (07.06.09 22:58):
Mam wysoką wadę wzroku - oko lewe -4,5 i -6 cyl, oko prawe -6 i -2 cylinder. Dużą różnica wady wzroku uniemożliwia korekcję obu oczu szkłami okularowymi oraz niedowidzenie lewego oka. Korekcja laserowa spowodowałaby, zdaniem lekarza chirurga, możliwość ostrego widzenia obojgiem oczu. Chciałbym dowiedzieć się od osób, które być może miały korygowaną podobną wadę wzroku o skuteczności metody i efektach ubocznych - jeżeli wystapiły. Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami, jeśli korekcję laserową macie już za sobą. Piszcie również o możliwych komplikacjach. Pozdrawiam

Miałam bardzo poważną wadę wzroku. W zasadzie od dziecka niewiele widziałam - OP: -23, 2cyl; OL: -3,75, 3cyl więc mozesz sobie wyobrazić komfort mojego zycia. Najpierw były okluary, coraz mocniejsze i mocniejsze aż w okresie dojrzewania i wzmozonego rozwoju głowa mi pękała z bólu powodowanego róznicą wad. Potem przez 12 lat szkła kontaktowe aż w końcu odkształcenia rogówki były tak duże że oko przestało tolerować soczewki. Znowu były okulary, tym razem dostosowane tylko do mniejszej wady tak więc prawe oko z wadą -23 zupełnie wyłączyło się z działania. W połowie maja przeszłam operację fakoaspiracji czyli usunięciu soczewki w oku prawym a pod koniec maja zabieg Lasik na oku lewym. Jeszcze niewiele czasu minęło od obu zabiegów. Nie wszystko jest jeszcze cudownie ale zdaję sobie sprawę że musi minąć sporo czasu. W moim przypadku gdzie dotychczas byłam praktycznie slepa jak kret najtrudniej jest przestawić się głowie i psychice że ja widzę bez okularów. Kiedy zaparzam herbatę odruchowo odchylam głowę żeby mi szkla nie zaparowały.Pierwszy zabieg miałam w znieczuleniu ogólnym czyli pełnej narkozie i nie odczuwałam zadnego bólu, Lasik był w znieczuleniu kroplowym, sam zabieg trwał ok. 10-15 minut był zupełnie bezbolesny, potem szczypało i swędziało. Zdaję sobie sprawę z tego ze moze wrócić wada szczątkowa ale to nic przy mojej poprzedniej. Teraz nie ma dla mnie nic cudowniejszego niż budzić się rano, od razu widzieć która jest godzina i co najważniejsze widzieć piękną buźkę mojego synka. Nie było to łatwe, kosztowało mnóstwo pieniędzy (łącznie 7 tys.)ALE BYŁO WARTO!!!

DO HANKI1
WITAM Z TEJ STRONY LID30 CHCIAŁABYM NAWIĄZAĆ KONTAKT Z OSOBA KTÓRAA PISAŁA O WADZIE -23 I -3,75 JEŻELI MOŻLIWE TO ODPISZ MI ILE WIDZIAŁAŚ NA TO OKO NA TABLICY W OKULARCH I GDZIE ZNALAZŁAŚ LEKARZY KTÓRZY CI SIĘ POODJELI ZABIEGU TEZ MAM DUZA WADE I CIAGLE SZUKAM ROZWIAZAN DLA SIEBIE A LEKARZE MI ODMAWIAJA CZEKAM NA ODP Z NIECIERPLIWOSCIA

IP i czas połączenia logowane. [10523093]
[12.06.2007] 19:19
Magda Wrocław- polecam
BARDZO POLECAM LASEROWą KOREKCJĘ WADY WZROKU. 9 miesiecy temu zrobiłam zabieg laserowj korekcji wzroku we Wrocławiu, w " Eye Laser Center". Byłam krótkowidzem o wadzie -6D, zarówno na jednym jak i na drugim oku. Osoby, które mają tak dużo wadę rozumieją, że po ściągnięciu okularów, raczej dużo nie zobaczą . Bardzo się bałam zabiegu, zwłaszcza po przeczytaniu bardzo wielu negatywnych opinii na wielu forach internetowych. Najpierw miałam zabieg na lewym oku i na drugi dzień przyszłam na kontrolę oka. Efekt- lewe oko 0D, na trzeci dzień przyszłam na zabieg prawego oka. Efekt odczuwalny tego samego dnia po paru godzinach -WIDZĘ. Na czwarty dzień przyszłam na kontrolę, tym razem prawego oka. Efekt 0 D. MAM WZROK IDEALNY !!! Bez żadnych komplikacji !!. Do dnia dzisiejszego świetnie widzę. Pamiętam, jak poszłam na kontrolę zaraz po zabiegu, uśmiech nie schodził mi z twarzy. Nie mogłam w to uwierzyć. Wspaniałe uczucie. Naprawdę polecam wszystkim, którzy chcą narodzić sie na nowo. Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [10529097]
[13.06.2007] 18:23
hanka1
lid30 (07.06.11 21:11):
hanka1 (07.06.09 22:58):

DO HANKI1
WITAM Z TEJ STRONY LID30 CHCIAŁABYM NAWIĄZAĆ KONTAKT Z OSOBA KTÓRAA PISAŁA O WADZIE -23 I -3,75 JEŻELI MOŻLIWE TO ODPISZ MI ILE WIDZIAŁAŚ NA TO OKO NA TABLICY W OKULARCH I GDZIE ZNALAZŁAŚ LEKARZY KTÓRZY CI SIĘ POODJELI ZABIEGU TEZ MAM DUZA WADE I CIAGLE SZUKAM ROZWIAZAN DLA SIEBIE A LEKARZE MI ODMAWIAJA CZEKAM NA ODP Z NIECIERPLIWOSCIA

Obie operacje przeszłam we Wrocławskim Centrum Okulistycznym we Wrocławiu przy ulicy Piwnej 13, tel 071 322 62 83. pierwszą operację przeprowadziła dr Markuszewska - tylko ona zajmuje się tam usuwaniem soczewek i bardzo wysokimi wadami. Drugą czyli Lasik przeprowadził dr Regiec - cudowny, spokojny zawodowiec. Przed operacją oka prawego z wadą -23 widziałam nim praktycznie ciemniejsze plamy z odbiciami swiatła. O odczytywaniu z tablicy nie było mowy - moze najwieksza litera czyli E była minimalnie łapana jako plama. Okulary miałam zawsze dobierane tylko pod kątem oka lewego z wadą -3,75 i 3cyl.Tym okiem w korekcji byłam w stanie odczytać około -0,75. Dziś jestem dokładnie dwa tygodnie od drugiej operacji. W pomieszczeniach mam mgłę, wieczorem obraz mi się dwoi, ale na zewnątrz w ciągu dnia już zapominam że jeszcze miesiąc temu nosiłam okulary. Tak jak wcześniej wspomniałam mało prawdopodobne jest że będę miała zero po ustabilizowaniu. Obecnie na oko prawe mam -1, a na lewe -0,5 więc rewelacja. Jednak czuję ze pojawi się większa wada resztkowa. Nie mogę przejść kolejnych korekcji Lasikiem ponieważ mam juz niebezpiecznie cienką rogówkę ale zupełnie nie przeraża mnie wizja noszenia okularów o tak niskiej mocy. Aha, zapomniałam dodać, w oku prawym po usunięciu soczewki widzenie z bliska jest w zasadzie mozliwe dopiero przy korekcji +2 takze do czytania będę musiała używać tylko lewego, dodatkowo w oku prawym widzenie nazwałabym dziwnym - niby jest to minus jeden ale odnosi się wrazenie jakby obraz był inny- czasem większy potem mniejszy, zabarwiony raz na lekko rózowo innym razem na błękitno. Nie ukrywam ze momentami zastanawiam się czy wszystko jest o.k ale ostateczno decyzję powinno się wydawać dopiero po upływie około pół roku więc czekam.

IP i czas połączenia logowane. [10536417]
[14.06.2007] 12:50
damian75
szczepka73 (07.04.27 22:54):
witam wszystkich,mam pytanie może ktoś z was robił sobie operację laserową oczu w INTERMEDICA w szczecinie,jeśli tak to proszę o wrażenia.

Czesc

Ja mialem robiona operacje, robila dr Czarnota z dr Krzywickim. Mialem robiona metoda LASEK. Minely 2 miesiace, a ja wciaz zle widze. Strasznie zaluje ze zrobilem ta oparacje, a szczegolnie ze w Szczecinie.
Po 2 miesiacach widze, jaki to fachowiec z pana Krzywickiego. Nigdy nic nie wie, kaze byc sopkojnym, a wzrok nie wraca. Od jego ladnych slowek to raczej nigdy nie wroci. Mysle ze to moj najwiekszy blad w zyciu.
pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [10541896]
[14.06.2007] 13:10
damian75
izka115 (07.04.02 12:26):
Hej madziula1983!
ja mialam robiony lasek u dr gadosmkiej (to jest cos bardzo podobnego do epi lasik).rzeczowa pani, wszystko dokladnie wyjasnila. jest ok.u mnie minelo juz ponad 8 m-cy i jest bardzo dobrze!mialam cos kolo -8 teraz jestem bardzo szczesliwa, zapomnialam co to sa okulary

Czesc
Po jakim czasie dobrze i czysto widzialas, u mnie minelo 2 miesiace i wciaz raczej slabo. Dziekuje za odpowiedz

IP i czas połączenia logowane. [10542058]
[14.06.2007] 13:21
damian75
MSABU (07.02.25 21:18):
Witajcie,
ja właśnie we wtorek 20-go lutego miałam LASEK w Intermedice w Poznaniu u dr Tomczak. Wszyscy są zainteresowani lasikiem, ja też na ten temat najwięcej czytałam a okazało się, że się zakwalifikowałam na lasek. Trudno powiedzieć, który lekarz jest ok a który nie bo przecież prowadzi Cię jeden lekarz, operację też masz u swojego lekarza. Myślę, że to bardzo losowa sprawa i zależy zarówno od lekarza jak i od predyspozycji i kondycji czy stanu oczy osoby operowanej. Ja poszłam na żywioł, nie sprawdzałam który lekarz ma jaką skuteczność bo uważam, że skoro się tym zajmują i biorą tylę kasy to wiedzą co robią. Takie rzeczy to po prostu karma.
Jutro idę na zciągnięcie opatrunkowych soczewek z oczu i wtedy okaże się czy się udało. Nie wiem też czego się spodziewać po ściągnięciu soczewek ochronnych, czy mi się pogorczy widzenie, czy znowu będzie boleć. Jak tylko będę w stanie znowu usiąść przed kompem - na pewno pomogę każdej zainteresowanej osobie w kwestii pytań.
Tymczasem....

cesc

Ja mialem Lasek w intermedice robiony 2 miesiace temu, niestety wzrok wciaz mam nie ostry. Mozesz mi napisac jak dlugo czekalas zeby w pelni dobrze widziec

IP i czas połączenia logowane. [10542126]
[14.06.2007] 14:07
jan__kowal
damian75 (07.06.14 12:50):
szczepka73 (07.04.27 22:54):
witam wszystkich,mam pytanie może ktoś z was robił sobie operację laserową oczu w INTERMEDICA w szczecinie,jeśli tak to proszę o wrażenia.

Czesc

Ja mialem robiona operacje, robila dr Czarnota z dr Krzywickim. Mialem robiona metoda LASEK. Minely 2 miesiace, a ja wciaz zle widze. Strasznie zaluje ze zrobilem ta oparacje, a szczegolnie ze w Szczecinie.
Po 2 miesiacach widze, jaki to fachowiec z pana Krzywickiego. Nigdy nic nie wie, kaze byc sopkojnym, a wzrok nie wraca. Od jego ladnych slowek to raczej nigdy nie wroci. Mysle ze to moj najwiekszy blad w zyciu.
pozdrawiam
( tak mi sie wydaje) Witam.

Wczoraj w radiu mówili o sprawie sądowej jaką wytoczył pacjent po nieudanej operacji laserowej korekcji.
Nie jestem pewien ale to był prawdopodobnie Szczecin. Adwokat powiedział, że to będzie bardzo trudna sprawa. Wiadomo, każdy pacjent przed operacją musi podpisać zgodę wiedząc jakie powikłania mogą
wystąpić. Ja osobiści zrezygnowałem z operacji choć wiem, że wielu jest szczęśliwych po takim zabiegu ja jednak nie ryzykowałem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

IP i czas połączenia logowane. [10542429]
[15.06.2007] 23:40
Aneczka161
Hey!!
Mam pytanie czy nosie ktoś ortosoczewki??
Jeśli tak to gdzie takie dostał??
Czy dostane takie w Poznaniu??
proszę o pilna odpowiedz na e-mail
ania_1993@vp.pl

IP i czas połączenia logowane. [10553867]
[16.06.2007] 19:02
darek795
Mam pytanie do osób, które nie sa zdowolone z przebytej operacji.

Z tego co wiem w dobrych klinikach podobno wynik operacji sprawdza się nie tylko przez pokazywanie pacjentowi tablicy Snellena ale też ponownie wykonując badanie topografii rogówki.
Jeżeli jest coś źle to chyba powinno byc na tym badaniu widoczne, ze rogówka nie została wyrzeźbiona jak trzeba, że są jakieś zniekształcenia.
Mogłoby być to podstawą do jakiejś "reklamacji".

Podejrzewam jednak że lekarze nie bardzo chcą takie badanie ponownie wykonać, tylko wykręcają się sianem. Darek

IP i czas połączenia logowane. [10558666]
[16.06.2007] 20:08
Pietryna
Witam,
przeczytalem wszystkie stronki i jak widac mniej koret jest na plusy.
Sam mam wade plusowa +2 i +3 jak rowniez asygmatyzm i zeza ciagle szukam informacji kto mial podobny problem i jest po operacji zeza lub po korekcie + .W wieku 10 lat mialem operacje zeza w KRK ale ze srednim skutkiem.Jezeli ktos przebywa w UK-okolice Birmingham moze zrobic w chwili obecnej badania za darmo w tej klinicewww.astonacademy.co.uk w Birmingham,po wczesniejszym wejscu na stronke i wydrukowaniu folderu.Ja niestety nie kwalifukuje sie tam na zabieg,ale nadal bede probowal w Polsce.Prosze o kontakt osoby ktore mialy taka wade jak ja i udalo im sie nr gg 6245528.Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [10559294]
[16.06.2007] 21:16
Ulik
do damiana 75
piszesz" Z tego co wiem w dobrych klinikach podobno wynik operacji sprawdza się nie tylko przez pokazywanie pacjentowi tablicy Snellena ale też ponownie wykonując badanie topografii rogówki.
Jeżeli jest coś źle to chyba powinno byc na tym badaniu widoczne, ze rogówka nie została wyrzeźbiona jak trzeba, że są jakieś zniekształcenia.
Mogłoby być to podstawą do jakiejś "reklamacji".

Podejrzewam jednak że lekarze nie bardzo chcą takie badanie ponownie wykonać, tylko wykręcają się sianem." Mnie poinformowali, że takie badanie przy metodzie LASEK- którą miałeś i którą ja też byłam operowana- robi się po pół roku ( albo nawet roku- nie pamiętam dokładnie). Ja miałam mieć LASIK i to było wpisane w kartę a podczas operacji zmieniono metodę, więc pielęgniarka najpierw zaprowadziła mnie na fotel do badania a potem spojrzała jeszcze raz w papiery i udzieliła mi informacji że w związku z metodą nie będzie tego badania ( do jest to jeszcze nie do oceny). Za tydzień mam kontrolępo miesięcu- zapytam o szczegóły i napiszę, jeśli coś zrozumiem

IP i czas połączenia logowane. [10559889]

1 «   20 21 22 23 24   » 362 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat