o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

LASEROWA KOREKCJA WADY WZROKU

1 «   18 19 20 21 22   » 274 Strony tematu:
[20.04.2007] 20:28
lid30  lid30@tlen.pl
lid30 (07.04.20 20:26):
Kinia_84 (07.04.19 20:06):
U mnie minelo 10 miesiecy od zabiegu(czyli prawie rok).Duza nadwzrocznosc z astygmatyzmem i jeszcze mialam zeza.Odrazu po zabiegu wiedzialam, ze sie udalo (oczko lzawilo, nie mozna 24 h otwierac).Ale nie wytrzymalam wowczas i na chwilke otworzlam oko by spojrzec na tel i pierwszy raz w zyciu widzialam wyraznie bez okularow to bylo z 3 godziny po zabiegu.Lekarze mowili ze wada moze wrocic.Moze kazdy przypadek jest inny, mamy w koncu rozne organizmy.U mnie(odpukac) nic sie juz nie zmienilo.Ale nosze soczewke na jedno oko, to bylo nieuniknione bo to oko bylo zezujace i niedowidzace i tu zostala mi minimalna wada,ale nie jestem uzalezniona od okularow, pewnie rozumiecie mnie o co mi chodzi Jestem teraz inna osoba, lepiej sobie radze we wszystkich dziedzinach.I co najwazniejsze nie musze nosic musztardowek albo grubych drapiacych soczew bleeeeeeeeee.Z moja wada czulam sie jakbym byla nie w pelni zdrowym czlowiekiem.Aha dodam jeszcze ze jak ja sie operowalam nie moglam znalezc informacji od osob o podobnej wadzie jak moja zatem w jakis sposob bylam krolikiem doswiadczalnym.Co poniektorzy z Was maja juz ulatwiona sytuacje teraz Wiem ze jezeli ktos z zagladajacych tutaj bedzie mial tak duza wade jak moja, podejmie sie.Bo zycie z takimi oczami jest tak beznadziejne ,ze warto zaryzykowac.Balam sie....dlatego najpierw operowalam jedno oko pozdrawiam

witaj z tej strony lidka chcialabym abys napisala blizej cos o swojej wadzie jaka mialas bo ja mam duza krotkowzrocznosc niedowidzace oko i nikt nie chce z lekarzy sie podjac aby cos zdzialac a bylam juz w kilku klinikach katowice wroclaw pozdrawiam i czekam na odp

pozdrawiam wszystkich i czekam na wypowiedzi ciagle sledze co sie dzieje moze cos mi podpowiecie gdzie dr .Gadomska urzeduje ???

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [10141072]
[21.04.2007] 12:47
adalok
ansej (07.04.19 11:08):
Witam wszystkich.Jakiś rok temu byłem we Wrocku na badaniach przed operacyjnych do korekty wzroku,zapłaciłem 150 zeta,po badaniu okazało się
że prawe oko ma za słabą rogówkę by wykonać taki zabieg,lekarka powiedziała ze może bym zrobił sobie gdzieś przeszczep rogówki nie mówiąc gdzie dokładnie,byłem zły i zawiedziony,podobno jest teraz jakaś nowsza metoda mniej inwazyjna która takich jak ja wykluczyła wcześniej z zabiegu
Proszę jak coś wiecie do dajcie cyne.Dzięki.

IP i czas połączenia logowane. [10145165]
[21.04.2007] 12:50
adalok
ansej (07.04.19 11:08):
Witam wszystkich.Jakiś rok temu byłem we Wrocku na badaniach przed operacyjnych do korekty wzroku,zapłaciłem 150 zeta,po badaniu okazało się
że prawe oko ma za słabą rogówkę by wykonać taki zabieg,lekarka powiedziała ze może bym zrobił sobie gdzieś przeszczep rogówki nie mówiąc gdzie dokładnie,byłem zły i zawiedziony,podobno jest teraz jakaś nowsza metoda mniej inwazyjna która takich jak ja wykluczyła wcześniej z zabiegu
Proszę jak coś wiecie do dajcie cyne.Dzięki.

Jeżeli pod pojęciem "za słaba rogówka" masz na myśli rogówke cienką - to sprawdź, czy kwalifikujesz sie do Epi-Lasiku. Jest to metoda znacznie mniej inwazyjna. Ze względu na cienka rogówkę i krótkowzroczność zostałam zakwalifikowana właśnie do tej metody.

IP i czas połączenia logowane. [10145189]
[21.04.2007] 13:00
adalok

[nie mam nic do powiedzenia]

IP i czas połączenia logowane. [10145264]
[21.04.2007] 13:04
adalok
Do Lid30
Z wypowiedzi dziewczyn wywnioskowałam, że dr Gadomska "urzęduje" w Warszawie w Centrum Mikrochirurgii Oka "Laser" przy ul. Grzybowskiej

IP i czas połączenia logowane. [10145299]
[21.09.2014] 12:06
[21.04.2007] 13:28
Kinia_84
lid30 (07.04.20 20:28):
lid30 (07.04.20 20:26):

witaj z tej strony lidka chcialabym abys napisala blizej cos o swojej wadzie jaka mialas bo ja mam duza krotkowzrocznosc niedowidzace oko i nikt nie chce z lekarzy sie podjac aby cos zdzialac a bylam juz w kilku klinikach katowice wroclaw pozdrawiam i czekam na odp

pozdrawiam wszystkich i czekam na wypowiedzi ciagle sledze co sie dzieje moze cos mi podpowiecie gdzie dr .Gadomska urzeduje ???

IP i czas połączenia logowane. [10145464]
[21.04.2007] 23:41
gfiasdeczka
Cześć, ponieważ od dawna mam problemy z ostrym widzeniem (studiuję, i gdy mam wykłady nie jestem w stanie zobaczyć nawet twarzy wykładowcy z odległości ok 15 metrów, tylko rozmazana plamę) dorosłam do powaznej decyzji i poszłam do okulisty. Moja wada to krótkowzroczność -0,25 i -0,5 oraz cylinder -0,5 na oboje oczu.

Chciałam nosić soczewki, jednak dowiedziałam sie ze na tak małą wadę cylindryczną trzeba indywidualnie je dostosowywać, w dodatku trochę na \"chybił - trafił\", nie ma gwarancji, że będą skuteczne.

Okulary były moim przekleństwem od kiedy skończyłam 2 lata, aż do 5-6 klasy, kiedy juz nie miałam ochoty ich nosić.

Chciałabym wiedzieć czy na moją wadę wykonuje się zabiegi laserowe? Interesuje mnie to bardzo ponieważ studiuje kierunek związany z informatyką i tym chcę sie zająć w przyszłości. Robiłabym, taki zabieg najprawdopodobniej w Katowicach. Mam skończone 21 lat. I jakie jest ryzyko powikłań w przypadku takiej wady (obecnie mam problemy z jazda samochodem po zmroku, ponieważ mam NIEWIELKI efekt halo - czy to może się jezscze pogłebić?) i czy da sie ją wyleczyć w 100% ??

Interesuje mnie też koszt takiego zabiegu w klinice na Ceglanej, ponieważ muszę najpierw zarobić na neigo.

IP i czas połączenia logowane. [10150117]
[22.04.2007] 09:47
Shag  maliceee@tlen.pl
Dziewczyno! Taka wada jaką masz ty to jest NIC. Nie warto ryzykować zabiegu!! Idz do okulisty dobrać soczewki, masz malutki astygmatyzm i może okaże się że wystarczy sama moc minusowa. Takie korygujące astygmatyzm to szkła toryzne one są sporo droższe, ale jeśli to jest mały astygmatyzm nie trzeba go korygować! Wyprubuj soczewki np tygodniowe. Nie zapłacisz dużo i zawsze możesz dobrac jeszcze raz. Zabieg to ingerencja na całe życie. A na wykładach staraj się siadac jak najbliżej.

I wybacz, troszke mi sie chce śmiać jak piszesz że okulary były dla ciebie zmora odkąd 2 lata skończyłaś. Masz tak małą wadę, że powinnaś tylko się cieszyć że nie jest większa, uwerz mi!

Aha, jeszcze jedno to jaka ci wyjdzi ewada w badaniu komputerowym może się za każdym razem minimalnie różnić, oko nie jest tworem stałym. Co nie znaczyże ci się wada pogłębia. Liczy się żebyś dobrze widziała.

IP i czas połączenia logowane. [10151235]
[22.04.2007] 11:42
gfiasdeczka
Ja od dawna byłam przekonana co do soczewek, ale moja okulistka praktycznie mnie wysmiała :/ Ze trzeba je dobierac indywidualnie itd. I mi własnie chodzi o to zeby skorygować astygmatyzm, bo na lewe oko widze wszystko zmazane i to jest dle mnie największy problem(na prawe odrobinę lepiej). Wiesz coś na temat tych soczewek korygujących astygmatyzm? Koszty, gdzie moge je dostać i gdzie zrobić badania?

A co do tego że okulary były moją zmorą to chyba niejasno się wyraziłam, poprostu musiałam je nosić bez przerwy, a wiadomo, dzieciak lubi pobiegać powłazić na drzewa, i ciagle miałam szkła rozbite, brew rozcięta tym szkłem itd. Dlatego mam uraz, bo srednio raz na dwa tygodnie lądowałam u oklisty.

IP i czas połączenia logowane. [10151923]
[22.04.2007] 11:53
gfiasdeczka
Shag (07.04.22 09:47):
Idz do okulisty dobrać soczewki, masz malutki astygmatyzm i może okaże się że wystarczy sama moc minusowa. Takie korygujące astygmatyzm to szkła toryzne one są sporo droższe, ale jeśli to jest mały astygmatyzm nie trzeba go korygować!
Z tym nie mogę się niestety zgodzić, bo właśnie astygmatyzm jest moim głónym problemem, na badaniu okulistycznym kiedy lekarz zakładał mi minusy to mi nic nie dawało, wszystko było ciągle zamazane, dopiero po założeniu cylindrów zauważyłam poprawę.

Mam podobny problem to tej kobiety (z jakiegoś forum):
"witam, mam następujący problem, jestem kobietą lat [..],noszę okulary - szkła cylindryczne od dawna, chce mieć szkła kontaktowe lecz 3 wizyty u okulisty zakończyły się całkowitą porażką, dostaję szkła sferyczne o zawyżonej wartości co mi nic nie daje, widzę źle, nie mogę w nich czytać gdyż skaczą mi literki, ale okuliści kłócą się ze mną że lepiej nie będę widziała i nie chcą mi przepisać szkieł cylindrycznych- gdyż mam za małą wadę, dzisiaj przyszłam znowu w szkłach sferycznych wprost od okulisty zdjęłam je sfrustrowana po 30 minutach bo nie byłam w stanie przeczytać chociażby jednego artykułu nie mówiąc o odczytaniu cyfr na moim koncie, więc obecnie przepisano mi szkła sferyczne -1 na prawe i lewe oko, BC 8,6 - proszę wręcz błagam o pomoc, bo mam dosyć twierdzenia okulistów w [..], że wystarczą mi szkła sferyczne, znowu mam na nosie okulary ze szkłami cylindrycznymi -0,75,mam na prawdę w nosi to, że książki czy nauka mówi co innego jak np. że lepiej zaniżyć wartości szkieł czy przy małej wadzie przy astygmatyzmie wystarczą szkła sferyczne - bo nie wystarczą !na wynikach badań widać iż S mam -0,75 - prawe oko, lewe S -1, C natomiast zarówno prawe i lewe oko -0,75 - nosze się z zamiarem zamówienia soczewek przez internet gdyż nie mam fachowej pomocy i mój problem jest całkowicie ignorowany przez okulistów, a ja chce mieć w końcu upragniony komfort, bardzo dużo czytam noszę okulary od lat i na prawdę nie liczy się dla mnie, że nie dobrze nosić szkła kontaktowe toryczne - a sferyczne jakie po raz kolejny otrzymałam, mogę jedynie wyrzuć do kosza na śmieci, więc jeżeli doczytał Pan do tego miejsca być może odpowie mi Pan jakie mam kupić szkła kontaktowe toryczne przy mojej wadzie wzroku - czy wystarczą -0,75 szkła toryczne?
"

Ale z tego co widziałam w odpowiedzi: koszt pary szkieł 600-800 zł CO ROKU troche mnie przerasta.

IP i czas połączenia logowane. [10151992]
[22.04.2007] 12:30
katrina_zielona góra
gfiasdeczka (07.04.21 23:41):
Cześć, ponieważ od dawna mam problemy z ostrym widzeniem (studiuję, i gdy mam wykłady nie jestem w stanie zobaczyć nawet twarzy wykładowcy z odległości ok 15 metrów, tylko rozmazana plamę) dorosłam do powaznej decyzji i poszłam do okulisty. Moja wada to krótkowzroczność -0,25 i -0,5 oraz cylinder -0,5 na oboje oczu.

Chciałam nosić soczewki, jednak dowiedziałam sie ze na tak małą wadę cylindryczną trzeba indywidualnie je dostosowywać, w dodatku trochę na \\\"chybił - trafił\\\", nie ma gwarancji, że będą skuteczne.

Okulary były moim przekleństwem od kiedy skończyłam 2 lata, aż do 5-6 klasy, kiedy juz nie miałam ochoty ich nosić.

Chciałabym wiedzieć czy na moją wadę wykonuje się zabiegi laserowe? Interesuje mnie to bardzo ponieważ studiuje kierunek związany z informatyką i tym chcę sie zająć w przyszłości. Robiłabym, taki zabieg najprawdopodobniej w Katowicach. Mam skończone 21 lat. I jakie jest ryzyko powikłań w przypadku takiej wady (obecnie mam problemy z jazda samochodem po zmroku, ponieważ mam NIEWIELKI efekt halo - czy to może się jezscze pogłebić?) i czy da sie ją wyleczyć w 100% ??

Interesuje mnie też koszt takiego zabiegu w klinice na Ceglanej, ponieważ muszę najpierw zarobić na neigo.
koszt zabiegu
od 750 na jedno oko do 1350
oba od 1500 do 2700
badania i konsultacje wszystko na kasę chorych

polecam
pozdrawiam Kartina

IP i czas połączenia logowane. [10152303]
[22.04.2007] 16:05
Shag  maliceee@tlen.pl
Ok, faktyczne najwazniejsze jest zebys widziala dobrze.
A czy naprawde okulary są aż tak uciążliwe dla Ciebie?
Soczewki o których mówie, możesz poszukać chociazby na internecie, są to soczewki toryczne, korygują i wadę zwykłą i cylindryczną. Miesięczne sprzedawane po 6 sztuk kosztują ok w zależności od rodzaju strzelam ok 150 zł. Na sztuki możesz kupić na allegro.
I na początek to bym Ci polecała żeby nie wydawac fortuny póki się nie upewnisz, czy widzisz dobrze.
I nie obawiaj się, ja zawsze kupuje soczewki na allegro i jeszcze nigdy nie miałam kłopotów
Idz do okulisty. Skąd jesteś? Mówilas o klinice w Katowicach. W Silesia City Center w Opticusie jest bardzo fajny lekarz. Ja tam byłam bo sama rezygnujac z zabiegu zastanaiwalam sie na d takimi szklami torycznymi ale okazalo sie ze mi az tak w widzeniu ten astygmatyzm nie przeszkadza choc mam spory. Ale to moze tez dlatego ze mam bardzo duza wade -8 i -9 wiec tej drobnej roznicy nei widze, chocoaz czytalo mi sie tez lepiej z cylindrami.
Najlepiej żeby był to taki zakład gdzie sprzedają soczewki a nie zwykły okulista. I dlatego lepiej to zrobić prywatnie. Moze tez to byc Vision Express ale tam jest raczej sporo drozej. Jak cos to pytaj

IP i czas połączenia logowane. [10153825]
[22.04.2007] 18:58
gfiasdeczka
Szukałam troche na necie ale wszędzie są z cylindrem od 0,75 dostepne :/ Mam bliziutko do SCC, mogę się tam wybrać, a powiedz mi ile takie badanie dobierające soczewki kosztuje?

IP i czas połączenia logowane. [10155281]
[22.04.2007] 21:50
Shag  maliceee@tlen.pl
W Opticusie kosztuje 40 zł, z tym że nie mierzyłam tak soczewek.
Ah, no mozliwe że są od wyższych wartości. Będziesz musiała dobrze poszperać, może jakieś znajdziesz.
A dlaczego nie chcesz pozostać przy okularach??

IP i czas połączenia logowane. [10156872]
[22.04.2007] 22:20
kinia_84_
nosze soczewke -0.75 cyl. i +0.5 mozna baaardzo dobrze dobrac w k-cach u pana Piotra Jaworskiego advanced za 6 szt. place 140 zl dwutygodniowki ale przez allegro mozna nawet za 75 zl jakby co pisz nr gg 3404139 lekarz sprawdzony leczylam sie u niego dlugie lata;]

IP i czas połączenia logowane. [10157173]
[23.04.2007] 21:21
gfiasdeczka
Nie lubię okularów, czuję się w nich niekomfortowo, nie osłaniają mi całych oczu i jak spojrze do góry to znowu widzę inaczej i przez to oczy bardzo szybko mi się męczą. Poprawienie wzroku jakimkolwiek sposobem ma mi zycie ułatwić a nie utrudnić

IP i czas połączenia logowane. [10164707]
[27.04.2007] 22:54
szczepka73
witam wszystkich,mam pytanie może ktoś z was robił sobie operację laserową oczu w INTERMEDICA w szczecinie,jeśli tak to proszę o wrażenia.

IP i czas połączenia logowane. [10192809]
[28.04.2007] 14:07
emka1000
szczepka73 (07.04.27 22:54):
witam wszystkich,mam pytanie może ktoś z was robił sobie operację laserową oczu w INTERMEDICA w szczecinie,jeśli tak to proszę o wrażenia.

witaj!
ja robilam operacje w katowicach pomimo ze jestem z bialegostoku; moim znajomi tez tam robili, takze ja polecam klinike w katowicach; mialam robione metoda prk wade minus 8 plus astygmatyzm; lekarz zaznaczyl ze moze zostac minus 1, ale jak narazie ejst dobrze; widze juz wyraznie; prawe oko mialam operowane 2 tyg temu, obraz jeszcze troche niewyrazny ale gdy patrze jednym i drugiem okiem, wsyztsko jest oki; jesli masz dobre opinie o szczzecinie to zrob tam ale jesli nie wiesz nic to lepiej nie ryzykowac; pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [10195399]
[01.05.2007] 15:24
olque  olque@tlen.pl
witam wszystkich! poczytalam sobie Wasze wypowiedzi i niektore mnie zaskoczyly.. troche mnie bawi keidy osoba ktora ma mala wade wzroku idzie na operacje. niektore takie zabiegi sa niebezpieczne, ale to chyba juz indywidualna sprawa kazdego takze sie nie wtracam. opowiem o sobie mam 24 lata, od dawna juz nosze okulary, wlasciwie od 8 roku zycia. zrzucilam okularki kiedy mialam 19 lat. i zaczelam nosic soczewki. wczesniej nikt nie chcial mi dobrac soczewek. mam duza rozbieznosc miedzy oczami. w lewym oku -12,5 , w prawym -5.5 . tylko w soczewkach widze dobrze. mam okulary ale zle sie w nich czuje , obraz mam troche znieksztalcony . w soczewkach jest ok ale oko lewe mi troche ucieka, maly zez. zdecydowalam sie na operacje w lodzi, u pana doktora wyrzykowskiego, moze ktos byl tam operowany, prosilaym o jakies komentarze? bede tylk ooperowac jedno oko, zeby wreszcie jakos sie wyrownaly.. mysle ze to najrozsadniejsze wyjscie. pozdrawiam i zycvze wszystkim sokolego wzroku olque

IP i czas połączenia logowane. [10216895]
[02.05.2007] 09:10
M75ADZIA
A co sądzicie o klinice Nowy Wzrok w Gdańsku? Pytam bo się zastanawiam czy tam się udać?

IP i czas połączenia logowane. [10222131]
[05.05.2007] 12:58
LasikLasek
Hej! wiem ze na temat wad plusowych byly juz nizej wątki czy wada zostanie usunieta itp. ale ja mam troche inaczej... mam wade +6
na oba oczy, to jest duza wada i MUSZE nosic okulary lub soczewki bo tak mi kazala okulista(nawet bylam u dwóch)ALE ja mam
doabrdzo dobra ostrosc wzroku i moge normalnie funkcjonowac bez okularow. w sumie nie sa mi one potrzebne, tylko z bliska nie
widze malych literek, troche wieksze czytam z odleglosci ok 1; 1,5m!(bez brylów) a gdy czytam lub ogladam tv takze bez nich to
szybko mi sie oczy mecza i wtedy wada daje o sobie znac. ale jeszcze raz przypomne ze moge bez nich funkcjinowac mimo zakazu
okulistki(i nie zawsze nosze te znienawidzone okulary a soczewek nie mozna non stop)wiec moje pytanie co do laserowej korekcji:
czy mi ona jest potrzebna? bo jest chyba dla osob ktore nie widza i bez okularow ani rusz? a co z tego ze ja widze skoro jestem
skazana na okulary i mam bardzo duza wade? czy opłaca mi sie robic zabieg? dodam jeszcze ze wada mi sie na 100 nie zmniejszy a mam
19 lat. o powiklania itp sie nie boje, z reszta to nie jest w tmacie tego wątku pozdrawiam i plissss odpiszcie mi !

IP i czas połączenia logowane. [10246319]
[05.05.2007] 13:03
M75ADZIA
A co śadzicie o klinice Nowy Wzrok w Gdańsku?

IP i czas połączenia logowane. [10246351]
[05.05.2007] 17:50
kasiek25
Witam! Kto mial LASIK w Eye Laser Center we Wroclawiu?? Mam wade -6,-6 i zostalam zakwalifikowana wlasnie na LASIK. Bardzo prosze o wypowiedz na forum badz kontakt gg 4669749

IP i czas połączenia logowane. [10248925]
[05.05.2007] 18:07
kasiek25
a tak swoja droga...odradzam Katowice!To bylo 8 lat temu... MIalam wtedy 17 lat i pani profesorrr zakwalifikowala mnie na laserowa korekcje twierdzac ze wada stanela w miejscu.Mialam wowczas wade -4,-4. Pojechalam w wakacje zrobic ostatnie badania i co zastalam??Nawalony personel na czele z pania profesorrr!!Nie dalo sie z nikim dogadac!!Zwialam czym predzej!! Oczywiscie wada poglebila sie jeszcze na studiach do -6...

IP i czas połączenia logowane. [10249084]
[05.05.2007] 18:15
czarny123
Ela (04.09.30 22:24):
Moja córka miała operację we wtorek, dziś jest czwartek(późny wieczór), cały czas potwornie ją boli oko, do tego ma tak strasznie napuchniete, że z trudem otwieramy, by zapuścić krople. Denerwuję sie, nie wiem czy tak może być. Po pierwszym oku (tydzień temu) miała opuchnięte tylko na drugi dzień, a teraz już mija trzeci i nie ma jeszcze zmiany.Wada -5.5 plus astygmatyzm.

ja nie miałem zadnej operacji, ale współczuje takim osbą!!!

IP i czas połączenia logowane. [10249167]
[05.05.2007] 18:26
bleble123
czarny123 (07.05.05 18:15):
Ela (04.09.30 22:24):
Moja córka miała operację we wtorek, dziś jest czwartek(późny wieczór), cały czas potwornie ją boli oko, do tego ma tak strasznie napuchniete, że z trudem otwieramy, by zapuścić krople. Denerwuję sie, nie wiem czy tak może być. Po pierwszym oku (tydzień temu) miała opuchnięte tylko na drugi dzień, a teraz już mija trzeci i nie ma jeszcze zmiany.Wada -5.5 plus astygmatyzm.

ja nie miałem zadnej operacji, ale współczuje takim osbą!!!

Nie rozsiewaj propagandy Ta dziewczyna mogla miec lasek, a wtedy nawet nie owiera sie oka do tygodnia czasu,ale podobno bezpieczniejsze niz lasik

IP i czas połączenia logowane. [10249261]
[05.05.2007] 22:20
LasikLasek
LasikLasek (07.05.05 12:58):
Hej! wiem ze na temat wad plusowych byly juz nizej wątki czy wada zostanie usunieta itp. ale ja mam troche inaczej... mam wade +6
na oba oczy, to jest duza wada i MUSZE nosic okulary lub soczewki bo tak mi kazala okulista(nawet bylam u dwóch)ALE ja mam
doabrdzo dobra ostrosc wzroku i moge normalnie funkcjonowac bez okularow. w sumie nie sa mi one potrzebne, tylko z bliska nie
widze malych literek, troche wieksze czytam z odleglosci ok 1; 1,5m!(bez brylów) a gdy czytam lub ogladam tv takze bez nich to
szybko mi sie oczy mecza i wtedy wada daje o sobie znac. ale jeszcze raz przypomne ze moge bez nich funkcjinowac mimo zakazu
okulistki(i nie zawsze nosze te znienawidzone okulary a soczewek nie mozna non stop)wiec moje pytanie co do laserowej korekcji:
czy mi ona jest potrzebna? bo jest chyba dla osob ktore nie widza i bez okularow ani rusz? a co z tego ze ja widze skoro jestem
skazana na okulary i mam bardzo duza wade? czy opłaca mi sie robic zabieg? dodam jeszcze ze wada mi sie na 100 nie zmniejszy a mam
19 lat. o powiklania itp sie nie boje, z reszta to nie jest w tmacie tego wątku pozdrawiam i plissss odpiszcie mi !

czy na prawdę nikt mi nie pomoze?? ;(

IP i czas połączenia logowane. [10251402]
[06.05.2007] 13:34
bleble123
No bezsensu w takiej sytuacji nie rob bo po co skoro Ci to nie przeszkadza To jest komfortowa sytuacja, podejrzewam ze byloby gorzej jakbys dodatkowo do tych plusow miala tzw.astygmatyzm(cylindry) i zeza bo tak zazwyczaj jest przy tym mixie;P ja tak mialam, widzialam fatalnie, no ale lepiej na pewno niz osoby minusowe.I jest sens robic lasik bo jak ma sie zeza to jest on akomodacyjny, jesli usuna plusy i cylindry to znika albo pomniejsza sie.W twoim przypadku nie trzeba bo dasz sobie rade a jednak to ryzyko....Jak by cos poszlo nie tak plulabys sobie w twarz za ta decyzje ponadto miesiac po jeszcze oczy zasychaja,czasem ropieja itp....Nos lepiej soczewy na przemien z okularami a jak idziesz na dicho to bez np ja bym tak robila pozdrawiam i zycze wszystkiego naj;P

IP i czas połączenia logowane. [10254882]
[06.05.2007] 22:08
kajooo82
do bleble
ile mialas tych plusow? bo ja mam w soczewach +8 z malym astygamtyzmem i sie waham nad operacja, slyszalem ze przy tak duzych plusach naciecie bedzie bardzo glebokie i nie wiadomo co z tego bedzie, boje sie ze mi zepsuja oczy na zawsze i nic sie pozniej nie da zrobic, albo soczewy albo laser, nie wiem co lepsze???

IP i czas połączenia logowane. [10259504]
[06.05.2007] 22:19
bleble123
mialam pow +6.00 i cylindry ok -2.5 nie wiem jak ty ale ja nie tolerowalam soczewek krecily sie na oku i byly niewygodne to calkiem inne soczewki niz te pakietowe jak dla mnie masakra nie dalo sie zapomniec ze sie ja ma na oku ale nie wiem moze mialam zle dobrane wazne ze sie pozbylam tego gówna;P

IP i czas połączenia logowane. [10259622]

1 «   18 19 20 21 22   » 274 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat