o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

LASEROWA KOREKCJA WADY WZROKU

1 «   79 80 81 82 83   » 273 Strony tematu:
[19.02.2009] 13:13
A_n_i_a
w razie pytań proszę kontakt na ankap@wp.pl

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [14411570]
[25.02.2009] 17:50
donald3
Już któryś raz z kolei natknąłem się na metodę sbk-lasik.To jest jakaś nowość. Ktoś wie co to za metoda i w czym jest lepsza od innych metod?

IP i czas połączenia logowane. [14448472]
[25.02.2009] 18:27
mutrnec
donald3 (09.02.25 17:50):
Już któryś raz z kolei natknąłem się na metodę sbk-lasik.To jest jakaś nowość. Ktoś wie co to za metoda i w czym jest lepsza od innych metod?

Tyle znalazłem w sieci:

"SBK (sub-Bowman’s keratomileusis, keratomileusis pod błoną Baumana).

To technika podobna do LASIK, jednak delikatniejsza.

Tak, jak w LASIK-u odcinana jest klapka, ale bardzo cienka. Po zabiegu klapka wraca na swoje miejsce. Efekty: to bardzo krótki czas rekonwalescencji, dobre widzenie niemal od razu po operacji. To dobry wybór dla osób o odpowiednio grubej rogówce (w przypadku rogówki cienkiej proponujemy EPI-LASIK). Z doniesień światowych wiemy, ze SBK-LASIK jest rzadziej przyczyną powstawania częstych przy LASIK-u powikłań: zespołu suchego oka czy ektazji rogówki. "

Jak piszą jest to delikatniejsza technika, ale trzeba mieć odpowiednio grubą rogówkę. Swoją drogą ciekawe jaki % osób się na to kwalifikuje?

IP i czas połączenia logowane. [14448666]
[26.02.2009] 13:57
MartaK87
Wczoraj właśnie rozmwiałam z dziewczyną, kobietą w zasadzie, która 10 lat temu robiła laserową korektę w Wojskowej Akademii Medycznej w Wawie. Była jest i będzie bardzo zadowolona, w międzyczasie urodziła dwóch synów, twierdzi, że porody były ciężkie, wada jej \\\"nie wróciła\\\", porody nic a nic nie skomplikował.
Moja okulistka, która opiekuję się mną od 7go roku życia też doradza mi operacją *kwalifikację już mam*, dzięki niej w szpitalu w Katowicach oglądała mnie nawet jakaś wybitna szwedzka specjalistka (ale z 10 lat wtedy miałam xD).
I nikt nie zrozumie człowieka z dużą wadą, niż inny człowiek z takową i zdaję sobie sprawę, że 1 na 10000 zabiegów nie wychodzi, ale dlatego właśnie powinno robić się po jednym oku. A przy mojej wadzie (-8,25 plus astygmatyzm) ta operacja to będzie jak ZBAWIENIE. Kiedy wczoraj ta kobieta opowiadała mi, jak niesamowitym uczuciem było to, że widziała bez okularów i soczewek godzinę na elektronicznym zegarze na swoim dworcu, to myśłałam, że się ROZPŁACZĘ i naprawdę niewiele brakowało. Chciałabym móc dobrze widzieć, chcę iść na operację. Żadna gadanie i straszenie mnie nie powstrzyma!

IP i czas połączenia logowane. [14452908]
[26.02.2009] 19:27
A_n_i_a
MartaK87 ja jestem dopiero 37 dni po zabiegu, a już widzę jaki inny świat jest bez okularów. Inny oczywiście w pozytywnym słowa znaczeniu. Dopiero teraz sobie uświadamiam ile rzeczy ja wcześniej nie widziałam, bądź widziałam źle Nawet zwykła wizyta u fryzjera po raz pierwszy bez okularów to ogromne przeżycie !

Dla większości krótkowidzów taki zabieg to jak cud, pod warunkiem, że wszystko poszło zgodnie z planem.

I jeśli mam możliwość pozbycia się wady - nie zastanawiaj się ani chwili, ale zastanów się 100 razy gdzie to zrobić.

Pozdrawiam i życzę powodzenia !

IP i czas połączenia logowane. [14454671]
[17.09.2014] 11:32
[27.02.2009] 18:29
przemo_86
Witam wszystkich!

Zanim zdecydowałem się na zabieg, funkcjonowałem albo w soczewkach, albo w okularach (czego bardzo nie lubiłem i zawsze czułem się w nich jakby "gorszy"). Może niektórym wydaje się to śmieszne, ale tak już w moim przypadku było. Z kolei soczewki bardzo mnie męczyły (łzawienie, suchość, zaczerwienienie oczu itd.). Miałem -5 na jednym i drugim oku, ale poza tym żadnych komplikacji typu astygmatyzm itp. Pani doktor stwierdziła, że moja wada jest generalnie prosta w skorygowaniu, więc specjalnie się jakoś nie wahałem. Zdecydowałem się na zabieg (metodą LASEK) w warszawskiej klinice na ul. grzybowskiej blisko rok temu (dokładnie 11 miesięcy) i generalnie rzecz biorąc jestem zadowolony. Wykonywała go pani dr Archacka. Pierwsze dni po zabiegu to była jednak masakra :/ Łzawienie i pieczenie oczu, prawie nic się nie widzi, najdrobniejszy promyk słońca sprawia wrażenie jakby ktoś świecił potężną latarką prosto w oczy, a do tego jeszcze silny ból głowy non - stop. Było ciężko i bałem się, że coś poszło nie tak (przypuszczam, że każdy po laserze obawia się tego). Ale po bodajże 5 dniach zaczęło się poprawiać - mniejszy ból i lepsze widzenie. Po 7 dniach zdjęcie soczewek leczniczych - wtedy znowu było gorzej, wrócił ból i pogorszył się widzenie. Ale pani doktor uspokajała mnie, że to normalne. Przez czas miesiąca, może półtora miesiąca po zabiegu, miałem dalekowzroczność, więc słabo widziałem z bliska, ale tutaj również pani dr mówiła, że tak ma być, że wkrótce wada zejdzie mi do około 0 D. Jako, że jestem studentem Politechniki, dużo pracuję przy komputerze i martwiłem się jak to będzie, ale doktor wręcz kazałea mi dużo pracować przed komputerem i oglądać tv (byłem w szoku!). Po około 2 miesiącach bylo już na prawdę dobrze, a numer autobusu widziałem z baaaaaaarzdo daleka - miałem wtedy chyba wręcz jakąś nadwzroczność Po około pół roku od zabiegu miałem wizytę kontrolną - na prawym oku 0,0, a na lewym 0,25 D, więc można powiedzieć, że bajka Ale jedyny mankament jaki odczuwam po zabiegu to efekt halo, w nocy światła mi się rozmazują - problem z prowadzeniem samochodu w nocy. Teraz jest nieco lepiej, ale nie czuje się komfortowo prowadząc w nocy. To w zasadzie jedyny problem jaki mam po tym zabiegu, więc nie żałuję, że się na niego zdecydowałem. Moje życie zmieniło się bardzo mocno od czasu zabiegu, a najpiękniejsze jest to jak się wstaje rano i od razu ostro się widzi Nastepną wizytę u okulisty mam w kwietniu, więc okaże się jak z ostrością widzenia. Być może minimalnie się pogorszyła, ale na pewno nie jakoś mocno. Ufffffffff, ale sie rozpisałem ;] Odezwę się w kwietniu po wizycie, pozdrawiam wszystkich.

IP i czas połączenia logowane. [14459970]
[27.02.2009] 19:55
Taddy251
przemo_86 (09.02.27 18:29):

PRZEMO PROSZE O MAILA LUB GG

IP i czas połączenia logowane. [14460499]
[27.02.2009] 22:14
A_n_i_a
Czytam to forum od dłuższego czasu i decydując się na zabieg byłam też przygotowana na różnego rodzaju powikłania, komplikacje i skutki zabiegu.

10 minut po zabiegu wstałam z łóżka zabiegowego i przeszłam do pokoju obok, tam posiedziałam kilkanaście minut z zamkniętymi oczami, po czym sama i o własnych siłach poszłam do szpitalnego pokoju. Po zabiegu musiałam poleżeć 2 godziny na plecach. Po czym wstałam i normalnie funkcjonowałam.
W tym dniu, kiedy miałam zabieg oczy moje były jakby zmęczone i poklejone, ale to wynikało z ilości kropli wlanych do oczu oraz znieczulenia. Pierwszą noc po zabiegu musiałam spać na plecach. Dzień po zabiegu praktycznie funkcjonowałam już normalnie, chodziłam po klinice, byłam na spacerze, oglądałam telewizję.
Dziś mija 38 dzień od zabiegu, a ja do chwili obecnej nie wzięłam ani jednej tabletki przeciwbólowej. Stosuje tylko krople według zaleceń lekarza. Nie odczuwam suchego oka, ani nie wiem, co to efekt halo. Blisko i daleko widzę bardzo dobrze.

Przez 2 tygodnie po zabiegu nie jeździłam samochodem, korzystałam z komputera kilka razy po kilkanaście minut dziennie. Przez 3 miesiące po zabiegu nie wolno mi dźwigać ciężkich rzeczy, zabroniony mam wysiłek fizyczny (np. kopanie ogródka, jazda na nartach), nie wolno mi się kapać w basenie, morzu itp., zabroniona sauna. Przez 3 miesiące po zabiegu nie powinnam też pić alkoholu, dużo mocnej kawy i herbaty oraz napoi gazowanych, bo podnoszą ciśnienie w oku. Takie są zalecenia lekarza.

IP i czas połączenia logowane. [14461279]
[28.02.2009] 11:34
MartaK87
A_n_i_a, dzięki Natchnęłaś mnie optymizmem!
Zdaje sobie sprawę, że może boleć bardziej, a może mniej, ale będę twarda. Dam znać jak idzie moja droga ku operacji Aniu, naprawdę bardzo dziękuję.

IP i czas połączenia logowane. [14463380]
[02.03.2009] 18:50
megiKce
hej ja mialam w 27lutego ostatnie badanie kfalifikacyjne i niestety powiedzieli mi ze mam za duza wade oka P -6.5 cyl-2.5 a oko L -7 cyl -1.5 i ze niby mam za szeroka zrenice bo 7 mm!!a na tym forum czytam ze ludzie maja wieksze wady i zabieg maja przeprowadzony (od czego to zalezy ?!?!!?!?!?!?!?!?!? na badaniach bylam w K-ce na ceglanej

IP i czas połączenia logowane. [14475330]
[04.03.2009] 14:52
zs
megiKce (09.03.02 18:50):
hej ja mialam w 27lutego ostatnie badanie kfalifikacyjne i niestety powiedzieli mi ze mam za duza wade oka P -6.5 cyl-2.5 a oko L -7 cyl -1.5 i ze niby mam za szeroka zrenice bo 7 mm!!a na tym forum czytam ze ludzie maja wieksze wady i zabieg maja przeprowadzony (od czego to zalezy ?!?!!?!?!?!?!?!?!? na badaniach bylam w K-ce na ceglanej

Miałam korekcję 2 lata temu, miałam wadę większą od Twojej, robiłam w Warszawie, ale zostawili mi wadę -0,5, -1,75.
Miałam za wąską rogówkę - oni laserem ścinają rogówkę i od jej grubości zazwyczaj zależy efekt zabiegu. Mi się udało, ale mówili mi że tylko ok. 40 % pacjentów może mieć laser, może spróbuj w MAVCIE w Warszawie, ja jestem b. zadowolona

IP i czas połączenia logowane. [14483874]
[04.03.2009] 19:55
MartaK87
megiKce -> może rzeczywiście coś jest nie tak i nie mogą/boją się, bo mnie z większą wadą (już pisałam wcześniej -8,25) zakwalifikowali. Właśnie w Katowicach na Ceglanej, w dodatku miałam wtedy ledwo osiemnaście lat i pan doktor kazał przyjść za rok na operację

IP i czas połączenia logowane. [14485500]
[05.03.2009] 09:31
julia_1984
Ja mam większa wadę OL -9 cyl -3 OP -6.Byłam w poniedziałek w intermedice i pani doktor powiedziała mi że na lewym oku może zostac mi wada cząstkowa bo mam duży astygmatyzm. Wiele zależy od grubości rogówki.

IP i czas połączenia logowane. [14488068]
[05.03.2009] 09:50
Lenkaja
Mialam zabieg ponad3 miesiace temu. Z wady -8,00 na oba oczy zostalo mi 0, moze jakas cwiertka, ale w granicach zera. Jestem zachwycona jaki swiat jest piekny i kolorowy. Polecam wszystkim!!!
(mialam zabieg w Intermedice w Krakowie)

Ps. Sprzedam nowe okulary OL,OP -7 firmy SEIKO, nowoczesne, profilowane, cieniutkie szkla, gwarancja. Kupilam je za 1250 zl 3 miesiace temu, aby 2 tyg. przed zabiegiem w nich chodzic, zaraz po miesiacu przeszlam przeszlam laserowa korekcje wady wzroku, wiec sa praktycznie nieuzywane.
Cena do uzgodnienia.

IP i czas połączenia logowane. [14488131]
[06.03.2009] 00:29
gorda
witam
na forum podajecie placowki polskie, a czy ktos zdecydowal sie na korekte wzroku za granica np w Czechach czy Slowacji lub wie cos wiecej.

IP i czas połączenia logowane. [14492707]
[06.03.2009] 21:16
Staszek878
Widziałem kilka opinii osób, które zdecydowały się na zabieg zagranicą. Większość osób była zadowolona, ale moim zdaniem po co jeździć kilkaset kilometrów jeżeli mamy takie same ośrodki w Polsce?

IP i czas połączenia logowane. [14496837]
[07.03.2009] 12:13
Ciekawy...
Lenkaja (09.03.05 09:50):
Mialam zabieg ponad3 miesiace temu. Z wady -8,00 na oba oczy zostalo mi 0, moze jakas cwiertka, ale w granicach zera. Jestem zachwycona jaki swiat jest piekny i kolorowy. Polecam wszystkim!!!
(mialam zabieg w Intermedice w Krakowie)

Ps. Sprzedam nowe okulary OL,OP -7 firmy SEIKO, nowoczesne, profilowane, cieniutkie szkla, gwarancja. Kupilam je za 1250 zl 3 miesiace temu, aby 2 tyg. przed zabiegiem w nich chodzic, zaraz po miesiacu przeszlam przeszlam laserowa korekcje wady wzroku, wiec sa praktycznie nieuzywane.
Cena do uzgodnienia.

Może jakieś zdjęcie? I jaka cena?

IP i czas połączenia logowane. [14498987]
[09.03.2009] 13:24
crew2
Staszek878 (09.03.06 21:16):
Widziałem kilka opinii osób, które zdecydowały się na zabieg zagranicą. Większość osób była zadowolona, ale moim zdaniem po co jeździć kilkaset kilometrów jeżeli mamy takie same ośrodki w Polsce?

Ludzie z Anglii wracają do Polski, żeby zrobić sobie korekcję wzroku i jadą z powrotem. Zresztą nie tylko korektę. Dużą rolę odgrywa cena zabiegu. W Polsce zdecydowanie taniej a standard bardzo dobry.
Z ich opinii wynika, że nasi polscy specjaliści, lekarze okazują pacjentowi więcej zainteresowania niż tamci. Tam wszystko leci taśmowo. A paracetamol podobno leczy wszystko
A opinii z innych zagranicznych ośrodków nie znam.

IP i czas połączenia logowane. [14510520]
[09.03.2009] 21:35
Staszek878
W Anglii i tak pewnie trafiłoby się na polskiego lekarza . W Polsce można "zrobić sobie oczy" za ok. 5k, na wyspach pewnie też koło tego..tylko, że w funtach.

IP i czas połączenia logowane. [14513119]
[10.03.2009] 13:54
crew2
Staszek878 (09.03.09 21:35):
W Anglii i tak pewnie trafiłoby się na polskiego lekarza . W Polsce można \"zrobić sobie oczy\" za ok. 5k, na wyspach pewnie też koło tego..tylko, że w funtach.

Tak tak w końcu mamy swoją wyspę
A cena korekcji może i podobna ale, teraz jak nasza waluta słabnie, to kto wie czy nie będzie taniej w Polsce

IP i czas połączenia logowane. [14516290]
[10.03.2009] 19:49
MarcinCh
Witam,
Zapisałem się na badania kwalifikacyjne w klinice LASER przy Grzybowskiej W-wa. Do dr Gadomskiej (chyba). Czego mogę się spodziewać po zabiegu 1 , 2, 3 itd.dni po, kiedy mogę wrócić do pracy przy komp i czy mogę dostać zwolnienie lekarskie na czas po zabiegu?

IP i czas połączenia logowane. [14518077]
[10.03.2009] 21:58
Nebek
MarcinCh (09.03.10 19:49):
Witam,
Zapisałem się na badania kwalifikacyjne w klinice LASER przy Grzybowskiej W-wa. Do dr Gadomskiej (chyba). Czego mogę się spodziewać po zabiegu 1 , 2, 3 itd.dni po, kiedy mogę wrócić do pracy przy komp i czy mogę dostać zwolnienie lekarskie na czas po zabiegu?

Zwolnienie dostaniesz pewnie na 10-14 dni, jeśli będzie Ci się gorzej goiło to i na dłużej(niektórzy tak mieli). Do pracy na kopie najlepiej wrócić dopiero po kilku dniach, dlatego dobrze jest na prawdę wykorzystać zwolnienie i dać czas organizmowi na regenerację. W pierwszych dniach po zabiegu możesz spodziewać się np. bólu głowy, swędzenia oczu, zaczerwienienia oczu, lekko rozmytego obrazu zwłaszcza wieczorem, większej wrażliwości na światło - również wieczorami. Oczywiście nie jest powiedziane co dokładnie u Ciebie wystąpi, ponieważ każdy trochę inaczej reaguje.

IP i czas połączenia logowane. [14518986]
[10.03.2009] 23:57
MartaK87
MarcinCh (09.03.10 19:49):
Witam,

Poczytaj po prostu poprzednie wpisy i tyle. Masz przestrzał przez wszystkie dolegliwości pooperacyjne, osobiste opinie etc. etc.

IP i czas połączenia logowane. [14519746]
[11.03.2009] 10:02
monica_22
Jakie dostaliście zalecenia od lekarzy co do życia po zabiegu?? Bo mi narazie pani doktor nic nie powiedziała.Czy wychodziliscie od razu na dwór??Od razu normalnie sie funkcjonuje i czy trzeba na coś szczególenie uważac?Gdzieś wyczytałam że przez dwa tygodnie nie mozna malowac oczu.Czy to prawda? Dzięki bardzo za odpowiedzi

IP i czas połączenia logowane. [14520618]
[11.03.2009] 11:00
yoo1981
monica_22 (09.03.11 10:02):
Jakie dostaliście zalecenia od lekarzy co do życia po zabiegu?? Bo mi narazie pani doktor nic nie powiedziała.Czy wychodziliscie od razu na dwór??Od razu normalnie sie funkcjonuje i czy trzeba na coś szczególenie uważac?Gdzieś wyczytałam że przez dwa tygodnie nie mozna malowac oczu.Czy to prawda? Dzięki bardzo za odpowiedzi

Po zabiegu dostałam l4 na 1,5 tygodnia -zabroniono mi przebywać w pomieszczeniach zadymionych, kazano unikać kurzu, ograniczyć "siedzenie" przy komputerze i przez dwa tygodnie nie malować oczu. Poza tym należy zakraplać oczy i to wszystko Jeśli chodzi o wychodzenie z domu to nie ma przeszkód- ja bez problemu chodziłam np. na zakupy

IP i czas połączenia logowane. [14520945]
[11.03.2009] 13:22
a7882
monica_22 (09.03.11 10:02):

Jestem dokladnie rok po zabiegu. O czym musisz pamiętać, to to, by unikać zakurzonych pomieszczeń. Zeby nic Ci do oka nie wpadło, zebyś nie musiała w nim dłubać... Przez pół roku nie korzystac z basenów, solarium. Malować oczy zaczęłam po kilku dniach, ale w grę wchodziła tylko kredka i cienie w kremie. Nie używałam tuszu do rzęs, ponieważ ciężko go zmyć i trzeba czasem trzeć oko. Do demakijażu używałam specjalnych nasączonych chusteczek do tego przeznaczonych np. Nivea.
Używaj dużo kropli, sztucznych łez.
pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [14521667]
[12.03.2009] 12:34
Styś-73
M75ADZIA (07.05.02 09:10):
A co sądzicie o klinice Nowy Wzrok w Gdańsku? Pytam bo się zastanawiam czy tam się udać?

Witam wszystkich,chyba zdecyduje sie na laserową korekcje wzroku,mam wade -6.5 na obydwa oczy + astygmatyzm -4, zastanawiam sie jaka klnike wybrac? Prosze o pomoc tych ktorzy maja to za sobą.Jeszcze zastanawiam sie czy najpierw zrobić jedno oko, a jak bedzie wszystko ok to drugie,czy obydwa naraz? Gorace pozdrowionka,czekam na wasza pomoc.

IP i czas połączenia logowane. [14526659]
[12.03.2009] 13:09
monica_22
Styś -73 z tego co sie orientuje to też masz dosc dużą wadę i może pozosta Ci jakaś mała wada ale to tylko zależy od predyspozycji organizmu. Tyle wiem po wizycie w Intermedice w Poznaniu. Polecałabym właśnie tą klinikę lub warszawska na ul.Grzybowskiej.Zależy gdzie Ci bliżej.

IP i czas połączenia logowane. [14526781]
[12.03.2009] 20:01
Kuba1985
jestem już 4-ty miesiąc po zabiegu. lasik na oboje oczu. wada byłabardzo duża: po -9. teraz jest dobrze, ale nie rewelacyjnie. w prawym oku mam teraz pół cylindra i pozostał niewielki efekt halo. chociaż jak na taką wadę to i tak jest dobrze. pozostanie mi nosić szkła korygujące ten cylinder i dodatkowo efekt halo (tzw. okulary dla kierowców), cdn...

IP i czas połączenia logowane. [14528972]
[12.03.2009] 20:16
Kuba_1985
cdn. moja rada dla osób zastanawiających się nad zabiegiem jest taka. osoby które mają dużą wadę nie powinny się zastanawiać tylko robić zabieg. natomiast osoby ze stosunkowo niewielką wadą (tak do ok 3 dioptrie), robiące wadę dla celów głównie estetycznych, powinny się mocno zastanowić. mogą wystąpić różne nieciekawe efekty. podejrzewam że u osób z dużą wadą ,skutki, efekty te w większości rekompensują wadę. czasem po zabiegu trzeba nosić okulary korygujące wade resztkową lub/i efekt halo. po zabiegu przez pewien czas czuje się dyskomfort, widzenie poprawia się stopniowo (czas zależy od wady wzroku), trzeba być cierpliwym. przed zabiegiem trzeba brać na to poprawke. z góry zaznaczem że nie jestem okulistą i są to moje osobiste przemyślenia, poparte jednak doświadczeniem. p.s. życze wszytkim zdecydowanym udanych zabiegów i lepszego życia bez szkieł

IP i czas połączenia logowane. [14529052]

1 «   79 80 81 82 83   » 273 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat