o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

LASEROWA KOREKCJA WADY WZROKU

1 «   5 6 7 8 9   » 275 Strony tematu:
[29.07.2006] 18:22
e_dotka
maliceee shag, ja też mam się pojawić jeszcze raz w październiku, powiedzieli, że może szerokość źrenicy się zmieni jedno oko też mam na granicy zwyrodnień),wydaję mi się to mało prawdopodobne więc tak jak Ty wrócę do tematu w przyszłości albo po prostu poszukam kliniki z lepszym sprzętem, skontaktowałam się z paroma klinikami w Londynie, czekam na odpowiedź. tak czy inaczej nie mam zamiaru niczego robić na siłę, jeżeli to ma oznaczać późniejsze problemy. Ja już chyba miałam robiony ten zabieg o którym wspominasz, usuwanie zwyrodnień, ja miałam akurat tylko na jednym oku, nie jest to przyjemne ale nic nie boli i trwa krótko, najpierw znieczulają oko kroplami, zakładają soczewkę, kierują ostry strumień światła i laserem naprawiają co trzeba, ( z tego co mi wytłumaczyli to chodziło o zwyrodnienia siatkówki) ale może w twoim przypadku chodzi o coś innego.
Może się spotkamy w październiku (he he). Powodzenia!

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [7723163]
[29.07.2006] 20:48
ania2
mam pytanie: czy jest ktoś kto miał robioną korektę oczy metodą lasik w wieky 49 lat?

IP i czas połączenia logowane. [7724604]
[29.07.2006] 20:53
ania2
jażeli jest ktoś taki to proszę o informację jaki jest jego stan po korekcie, czy wszystko jest w porządku a jeżeli nie to co się stało. Bardzo mi na tym zależy bo w środę mam mieć zabieg w Katowicach

IP i czas połączenia logowane. [7724655]
[30.07.2006] 21:33
Juśka
witam wszystkich slepaczków!
tez mam dużą wadę -9 i -12. Mój ukochany chłopak namówil mnie na okulary i już pół roku w nich chodzę,żeby oko odpoczęło po 8 latach soczewek kontaktowych...wygoda w okularach jest,to prawda,ale czekam na zabieg w Klinice w Katowicach. Raczej nie stchórzę, bo jestem zdesperowana t
ylko zastanawiam się czy katowicki szpital to dobry wybór...? moje dwie kumpele miały w eye laser we wrocławiu i są zadowolone, chociaż jednej z nich wada znów lekko drgneła do -1, ale przed zabiegiem miała -7 i -8 więc i tak jest zadowolona. Dziewczyny nie miały żadnych problemów, tylko suchość oka i światłowstręt. w gruncie rzeczy nie stać mnie byłoby na zabieg we wrocławiu,ewent. są raty... czy ktoś może mi obiektywnie powiedzieć coś o publicznej katowickeij klinice ??

IP i czas połączenia logowane. [7733185]
[03.08.2006] 11:02
madzikwawa
cześc,

ja tez od dłuzszego czasu zbieram się na zabieg, jest mnóstwo różnych opinii, ale zdecydowałam, że robię. jednak mieszkam w warszawie i tu chciałabym wykonac zabieg, opisujecie katowice, wrocław, gdańsk.....a co z warszawą? Sa tu jakies kliniki (lekarze) godni polecenia?

Pozdrawiam wszystkich

IP i czas połączenia logowane. [7768807]
[02.10.2014] 12:25
[04.08.2006] 01:01
beciunia  beatkalk@tlen.pl
czesc jak czytam wszystkich co pisza to jestem w szoku ze jest to wogule mozliwe nosze okolary od 25 lat a mam 27 wiec cale zycie milam plus 8 cilidry po kilku latach stal sie cud zez mi znikl wadal stala sie mniejsza mam 3,5 nie wiesz czy oni koreguja wady cylindryczne tez czy wszystkie ja lubie moje okulary w zasadzie mowia ze jestem ladna a one dodaja mi uroku ale ja mam dosc ich zima i czasem w upaly jest to meczace chcilabym miec taka operacie powysylasz mi stronki gdzie moge poczytac cos wiecej na ten temat

IP i czas połączenia logowane. [7777834]
[06.08.2006] 15:29
iza21
Czy ktos z Was mial wykonywana korekcje laserowa we Wrocławiu, w WCO?! ! Jakie sa efekty, cz wada wraca?Wystepuja jakies problemy ze wzrokiem?
Jestem krotkowidzem,mialam robione badania wstepne ale moja wada nie jest stabilna chociaz skonczylam 21 lat. Wiec ciagle czekam

IP i czas połączenia logowane. [7802627]
[06.08.2006] 16:08
Agata_GJ
Witam, właśnie pół godziny temu wróciłam z Kliniki 2000 w Katowicach, gdzie mój narzeczony miał zabieg laserowy. Wszystko pięknie, ładnie profesjonalna obsługa i przygotowanie do zabiegu. Jest tylko jeden problem, znieczulenie przestało działać i po mimo kropli które mu zalecono i tabletkach przeciwbólowych skręca się z bólu. Może jesteście w stanie polecić mi jakieś dobre środki przeciw bólowe które moge dostać bez recepty?

moje gg 6412639

IP i czas połączenia logowane. [7803106]
[08.08.2006] 16:05
Luk LUK
Czy jest możliwa operacja laserowa oczu o wadzie +5 ??

Mój nr. gg to 8312988

Prosze o odpowiedz na mój numer gg.

IP i czas połączenia logowane. [7822403]
[10.08.2006] 14:43
Ewaaaaaw
Za 2 tyg. mam zabieg Lasik i strasznie się boję powikłań. Decyzję ostateczną podejmę dopiero po badaniach kwalifikacyjnych. Będzie robiony we Wrocławiu w Eye Laser Center. Po powrocie napiszę jak było. Poddrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [7843520]
[11.08.2006] 23:23
clik10
Tocia jeśli byś mogła odezwij się do mnie bo będę miał też PRK w KAtowicach i potrzebuje porozmawiać właśnie z takim kimś kto to przeszedł.Sama pewno wiesz o czym mówię bo prawie wszyscy jesteśmy tu z tego samego powodu,obaw,strachu itp. Podaje na mnie namiary: clik10@wp.pl ; gg 1321656. Jeśli ktoś był juz w Katowicach na PRK również proszę o odpowioedz. Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [7860744]
[12.08.2006] 09:32
darek 25
ja jestem prawie tydzień po zabiegu PRK , wada -2,25 prawe , -2,0 lewe i jakieś tam cylindry , zabieg mialem robiony u Gierkowej w Katowicach , zgodziłem sie na zabieg mimo ze lekarz mówil ze moge mieć rozczepianie sie światła i aureole z powodu dużych żrenic , a i tak sie zgodziłem i wcale nie żaluje , widze juz w 100 % poprawnie , żadnych aueroli nie mam ani światla rozczepionego , mimo silnego bolu po zabiegu (około 3 dni )jestem bardzo zadowolony , wiem ze najlepiej isc jak sie ma jeszcze małą wade do -4 najlepiej sie nie zastanawiac bo w tedy są najlepsze warunki , pozdrawiam .

IP i czas połączenia logowane. [7862705]
[12.08.2006] 11:09
clik10
Do: Darek25
Dzięki,że odpisałeś i jak byśmy mogli porozmawiać na chwile to podaj swoje gg albo wyślij mi na moje wiadomość żebym miał Twój numer bo chiałbym się dowiedzieć czegoś więcej jak wygląda ten zabieg u Gierkowej i odnośnie tego bólu pozabiegowego. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

IP i czas połączenia logowane. [7863178]
[12.08.2006] 11:12
Ewaaaaaw
Wielu z was wybiera PRK a nie Lasik. Proszę napiszcie czy to z powodów finansowych (tańsza metoda), czy może po PRK jest mniej powikłań?

IP i czas połączenia logowane. [7863191]
[12.08.2006] 11:46
k4k4
Mam wade -5,5 i -6,5. Jak dlugo wada musi byc stala, zeby zrobic operacje?

IP i czas połączenia logowane. [7863402]
[12.08.2006] 12:36
ewaaaaaw
Trzeba mieć ukończone 21 lat i stałą wadę co najmniej od roku.

IP i czas połączenia logowane. [7863821]
[12.08.2006] 12:51
k4k4
nic krucej nie moze byc??

IP i czas połączenia logowane. [7863901]
[12.08.2006] 13:09
Ewaaaaaw
Możesz poczytać informacje z tej stronki.

http://www.eyelaser.pl/index_lkw.htm

Im bardziej stabilna wada tym dłużej będziesz dobrze widzieć po zabiegu. Podobno po pięciu latach następuje nawrót i znowu trzeba nosić okulary.

IP i czas połączenia logowane. [7864018]
[12.08.2006] 13:15
norbertob
Witam serdecznie!!! Mam prośbę do osób, które poddały się zabiegowi laserowej korekcji wzroku w KLINICE NOWY WZROK w GDAŃSKU. Jestem umowiony na wizyte kwalifikacyjną moja wada to OP -0.5 i OL -3.5 jeżeli możecie się podzielic ze mną swoimi wrażeniami po przebytym zabiegu w tej klinice to będe bardzo wdzięczny. Z góry WIELKIE DZIEKI!!! norbertob@o2.pl

IP i czas połączenia logowane. [7864061]
[12.08.2006] 14:39
darek 25
z tego co wiem to PRK jest robione osobom z mniejszą wadą (czyli chyba do -7 )ale nie jestem do końca pewny , moge się mylić

IP i czas połączenia logowane. [7864819]
[12.08.2006] 18:39
andzia919
Cześć,
jestem prawie 2 tygodnie po laserowej korekcie wzroku w Katowicach, miałam zabieg metoda LASIK, i pomimo tego że jeszcze nie widzę ostro i oczy szybko sę męczą jestem zadowolona.To cudowne widzieć cos bez okularów.Chciałam się dowiedzieć, jak szybko po takim zabiegu przeważnie wraca się do pracy, szczerze mówiąc to powrót na 8 godzin do komputera trochę mnie przeraża.

IP i czas połączenia logowane. [7866884]
[13.08.2006] 10:00
Ewaaaaaw
andzia919 (06.08.12 18:39):
Cześć,
jestem prawie 2 tygodnie po laserowej korekcie wzroku w Katowicach, miałam zabieg metoda LASIK,

Andzia919 ile wizyt kontrolnych jest jeszcze po zabiegu. Wiem na pewno że jedna na drugi dzień. A pozostałe?

IP i czas połączenia logowane. [7871781]
[13.08.2006] 13:53
izka115  izka115@tlen.pl
Hej wszystkim!
Postanowilam wreszcie tu napisac, wiem jakie to bedzie chyba wazne dla wielu osob. Sama jeszcze niedawno czekalam z niecierpliowscia na kazda wiadomosc na ten temat, teraz jestem juz "po" wiec powiem co i jak. Mialam robiony Lasik 1,5 tyg. temu. Ale zaczne od poczatku. Od razu mowe, ze nie pisze ą ę bo nie chce mi sie .
Wszystko zaczelo sie 2 lata temu, postanowilam zrobic sobie taki zabieg. Pojechalam do Katowic, przeszlam badania, ale bylam za mloda (mialam 20 lat), wiec na rok porzucilam to. Rok temu znowu pojechalam, znowu mialam badania, wyszlo ze moge robic zabieg. Ale dzien przed wyjazdem do Katowic przypadkowo weszlam na to forum i sie zaczelo: wcale nie wiedzialam o takich komplikacjach, wiec zaczelam czytac czytac i sie przerazilam. Zreszta pisalam o tym rok temu na forum jak bylo w Katowicach i w ogole. A nie bylo za wspaniale troche olewcze traktowanie, jak ktos to nazwal stad "kolchoz", zgadzam sie z tym. Pani dr, na moje pytania o koplikacjach popatrzyla na mnie jakos dziwnie, zaczelo cos tlumaczyc, ale jakos slabo jej to wychodzilo. Wiec na rok znowu sobie darowala, dalam sobie jeszcze jede rok na zastanowienie. Po prostu balam sie tak bardzo, jak zreszta wiele stad osob. Nie wiedzialam co mam robic czy isc czy rezygnowac, nic juz nie wiedzialam. Na forum wiecej bylo pytan ni
z osob,
ktore to przeszly. Takze czekalam.
No i przyszedl wreszcie 2006 r. Zdecydowalam sie. To nie bylo takie zdecydowanie do konca, ale juz chcialam to robic naprawde. Pojechalam po raz 3 do Katowic, oczywiscie znowu to samo: jeden wielki kolchoz. Tlum ludzi, wszystko szybko, szybko, czekanie. Znowu powtorzone mialam badania wyszlo ze moge. Pan dr powiedzial, zebym poszla zapisac sie do siostry na zabieg. Ja takie oczy na niego. Myslalam ze troche mi wytlumaczy co i jak, jakie mam szanse na pelna korekcje, jaka metoda a on nic. Wiec sama sie zapytalam czy wszystko w porzadku, jaka metoda bede miala, on odp ze prk. Ja zapytalam wiec czy moge jakas inna, on ze moge sobie wybrac. No po prostu nogi sie pode mna ugiely! Ja mam sobie sama wybrac?! Ja ktora nie mam pojecia o tym. Wyszlam szybko stamtad i juz wiedzialm ze tam robic nie bede. Nawet jak jechalam 3 raz do Katowic to juz wiedzialam, ze zrezygnuje. Nawet opinie na tym forum tez takie byly, ze tam za kazdym razem przyjmuje cie inny lekarz, ze wszystko szybko szy
bko.
Tak wiec zrezygnowalam.
Zdecydowalam sie na Wawe. Wybralam klinike prof. Szaflika - Laser, dlaczego nie wiem, chyba dlatego ze on tam kieruje tym. Pojechalam na badania, trwaly krotko, ok 2 godz. Szczerze mowiac to tych badan tam nie bylo za wiele, komputerow badanie wzroku, i pare innych, w Katwoicach jest zdecydowanie wiecej. Ale co tam poszlam z badaniami do lekarza, moja lekarka "zostala" dr Gadomska. Wspaniala pani dr, mila, widac ze wie co mowi. Weszlam do pokoju razem z tata, ona chciala, zeby byl ktos obecny przy rozmowie. Zaczelam pytac o wszystko po kolei, dlaeczego Lasek. Dostalam wszystkie odp, tatko moj tez pytal sie, on nie wiedzial nic. Pani dr wszytko po kolei wyjasnila, naprawde mi ta rozmowa duzo pomogla. Dr powiedzial, ze nie moge miec lasika bo mam za cienka rogowke (a w Katowicach mialam do wyboru, wiec a juz nie wiem co to mialo byc, jakbym to wybrala to ciekawe czy tam ktos by mi to odradzil, nie wiem)zdecydowalam sie na zabiego od razu, bylam w klinice w czw, we wt mialam juz
zabieg. Stres ogromny, jak tam przyjechalam weszlam na sale operacyna, dali mi 2 tabletki do polkniecia (ibuprom i jakis uspokajajacy), zapuscili krople no i poszlam. Trwalo to moze niecale 10 min, napierw zakleili oko plastrem zebym nie mrugala, potem jeszcze cos wlozyli, zaczeli lac mi cos na oko - przyjemne to to nie bylo. No i laser, musialam sie patrzec w srodek swiatla, ono sie tak rozblyskiwalo, rozpryskiwalo. Po jakichs 10 s poczulam zapach np palonych wlosow, palonego ciala - to znaczy ze juz lasre zaczal ciac oko. No i po moze nie wiem 20 s koniec, alkohol i przylozenie soczewki na oko i koniec. Od razu widzialm wyrazniej. Na drugie oko to samo, potem 10 min lezenia i do domu. Mocno mnie nie bolalo, nie wzielam ani jednego ibupromu czsem pobolewalo, ale dalo sie wyrzymac. Po tyg zdjecie soczewkw. Pojechalam tam i co sie okazalo...ze zgubilam gdzies jedna soczewke. Nie wiem gdzie, kiedy. Ale pani dr powiedzial, ze oko i bez tego sie zagolio. Chociaz jest jeden proble
m: to
oko, ktore zgubilo soczewke widzi gorzej od tego drugiego. Drugim okiem widze b. dobrze, tym z ktorego 'spadala" soczewka gorzej, nie wiem czy to od tego czy nie, zapytam sie nast razem jak pojade.
Czy zaluje? Wcale! Jest dobrze, mimo tego oka. Poecam jak najbardziej! Halo? Jest, ale do zniesienia, to wyglada tak ze kolo lamp sie swiatlo rozszczepia, samochody – z tym jest już gorzej, w miesice wyglada to dobrze, praktycznie nieodczuwalne, ale poza miastem, w ciermnosciach jest o wiele gorzej, bardzo swiatlo się rozszczepia. Ale wcale nie zaluje ze zronilam sobie to, wiedzialam ze takie cos może się poawic, kierowca nie zamierzxam w przyszlosci być, wiec się tym za bardzo nie przejmuje. Tydzien noszenia soczewek to widzenie jest zle, widzi sie jak za mgla, rozmazane, ale to normalane. Potem sie poprawia. Teraz mam kropel co 3 godz. Takze kobnkulzja na koniec: polecam prywatna klinike. Wiem, to koszuje duzo wiecej, ale opieka jest po prostu nieporownywalna. Radze tez zrobic tak jak ja: napierw pojechac do Katowic na badnia, tam zrobia wszystko i powiedza czy sie da, potem do prywatnej, tam jest mniej badan, ale jest lepeij, nieporownywalnie. Jedna, stala pani dr szybko, rzeczowo, nie tak jak w Katowicach szybko i nierzeczowo.
Moja wada: nosilam okul;ary -7 i -6 i co sie okazalo w wawie? ze nosilam za mocne, na komputerze wyszlo ze mam -5,25. Szerokosc zrenic (zapamietalam z Katwic); 6.93 i 6,54 czy jakos tak.
Hmm co by tu jeszcze napisac? Polecam, naprawde nie bojcie sie! Nie sl

IP i czas połączenia logowane. [7873663]
[13.08.2006] 13:56
izka115  izka115@tlen.pl
Hej wszystkim!
Postanowilam wreszcie tu napisac, wiem jakie to bedzie chyba wazne dla wielu osob. Sama jeszcze niedawno czekalam z niecierpliowscia na kazda wiadomosc na ten temat, teraz jestem juz "po" wiec powiem co i jak. Mialam robiony Lasik 1,5 tyg. temu. Ale zaczne od poczatku. Od razu mowe, ze nie pisze ą ę bo nie chce mi sie .
Wszystko zaczelo sie 2 lata temu, postanowilam zrobic sobie taki zabieg. Pojechalam do Katowic, przeszlam badania, ale bylam za mloda (mialam 20 lat), wiec na rok porzucilam to. Rok temu znowu pojechalam, znowu mialam badania, wyszlo ze moge robic zabieg. Ale dzien przed wyjazdem do Katowic przypadkowo weszlam na to forum i sie zaczelo: wcale nie wiedzialam o takich komplikacjach, wiec zaczelam czytac czytac i sie przerazilam. Zreszta pisalam o tym rok temu na forum jak bylo w Katowicach i w ogole. A nie bylo za wspaniale troche olewcze traktowanie, jak ktos to nazwal stad "kolchoz", zgadzam sie z tym. Pani dr, na moje pytania o koplikacjach popatrzyla na mnie jakos dziwnie, zaczelo cos tlumaczyc, ale jakos slabo jej to wychodzilo. Wiec na rok znowu sobie darowala, dalam sobie jeszcze jede rok na zastanowienie. Po prostu balam sie tak bardzo, jak zreszta wiele stad osob. Nie wiedzialam co mam robic czy isc czy rezygnowac, nic juz nie wiedzialam. Na forum wiecej bylo pytan ni
z osob,
ktore to przeszly. Takze czekalam.
No i przyszedl wreszcie 2006 r. Zdecydowalam sie. To nie bylo takie zdecydowanie do konca, ale juz chcialam to robic naprawde. Pojechalam po raz 3 do Katowic, oczywiscie znowu to samo: jeden wielki kolchoz. Tlum ludzi, wszystko szybko, szybko, czekanie. Znowu powtorzone mialam badania wyszlo ze moge. Pan dr powiedzial, zebym poszla zapisac sie do siostry na zabieg. Ja takie oczy na niego. Myslalam ze troche mi wytlumaczy co i jak, jakie mam szanse na pelna korekcje, jaka metoda a on nic. Wiec sama sie zapytalam czy wszystko w porzadku, jaka metoda bede miala, on odp ze prk. Ja zapytalam wiec czy moge jakas inna, on ze moge sobie wybrac. No po prostu nogi sie pode mna ugiely! Ja mam sobie sama wybrac?! Ja ktora nie mam pojecia o tym. Wyszlam szybko stamtad i juz wiedzialm ze tam robic nie bede. Nawet jak jechalam 3 raz do Katowic to juz wiedzialam, ze zrezygnuje. Nawet opinie na tym forum tez takie byly, ze tam za kazdym razem przyjmuje cie inny lekarz, ze wszystko szybko szy
bko.
Tak wiec zrezygnowalam.
Zdecydowalam sie na Wawe. Wybralam klinike prof. Szaflika - Laser, dlaczego nie wiem, chyba dlatego ze on tam kieruje tym. Pojechalam na badania, trwaly krotko, ok 2 godz. Szczerze mowiac to tych badan tam nie bylo za wiele, komputerow badanie wzroku, i pare innych, w Katwoicach jest zdecydowanie wiecej. Ale co tam poszlam z badaniami do lekarza, moja lekarka "zostala" dr Gadomska. Wspaniala pani dr, mila, widac ze wie co mowi. Weszlam do pokoju razem z tata, ona chciala, zeby byl ktos obecny przy rozmowie. Zaczelam pytac o wszystko po kolei, dlaeczego Lasek. Dostalam wszystkie odp, tatko moj tez pytal sie, on nie wiedzial nic. Pani dr wszytko po kolei wyjasnila, naprawde mi ta rozmowa duzo pomogla. Dr powiedzial, ze nie moge miec lasika bo mam za cienka rogowke (a w Katowicach mialam do wyboru, wiec a juz nie wiem co to mialo byc, jakbym to wybrala to ciekawe czy tam ktos by mi to odradzil, nie wiem)zdecydowalam sie na zabiego od razu, bylam w klinice w czw, we wt mialam juz
zabieg. Stres ogromny, jak tam przyjechalam weszlam na sale operacyna, dali mi 2 tabletki do polkniecia (ibuprom i jakis uspokajajacy), zapuscili krople no i poszlam. Trwalo to moze niecale 10 min, napierw zakleili oko plastrem zebym nie mrugala, potem jeszcze cos wlozyli, zaczeli lac mi cos na oko - przyjemne to to nie bylo. No i laser, musialam sie patrzec w srodek swiatla, ono sie tak rozblyskiwalo, rozpryskiwalo. Po jakichs 10 s poczulam zapach np palonych wlosow, palonego ciala - to znaczy ze juz lasre zaczal ciac oko. No i po moze nie wiem 20 s koniec, alkohol i przylozenie soczewki na oko i koniec. Od razu widzialm wyrazniej. Na drugie oko to samo, potem 10 min lezenia i do domu. Mocno mnie nie bolalo, nie wzielam ani jednego ibupromu czsem pobolewalo, ale dalo sie wyrzymac. Po tyg zdjecie soczewkw. Pojechalam tam i co sie okazalo...ze zgubilam gdzies jedna soczewke. Nie wiem gdzie, kiedy. Ale pani dr powiedzial, ze oko i bez tego sie zagolio. Chociaz jest jeden proble
m: to
oko, ktore zgubilo soczewke widzi gorzej od tego drugiego. Drugim okiem widze b. dobrze, tym z ktorego 'spadala" soczewka gorzej, nie wiem czy to od tego czy nie, zapytam sie nast razem jak pojade.
Czy zaluje? Wcale! Jest dobrze, mimo tego oka. Poecam jak najbardziej! Halo? Jest, ale do zniesienia, to wyglada tak ze kolo lamp sie swiatlo rozszczepia, samochody – z tym jest już gorzej, w miesice wyglada to dobrze, praktycznie nieodczuwalne, ale poza miastem, w ciermnosciach jest o wiele gorzej, bardzo swiatlo się rozszczepia. Ale wcale nie zaluje ze zronilam sobie to, wiedzialam ze takie cos może się poawic, kierowca nie zamierzxam w przyszlosci być, wiec się tym za bardzo nie przejmuje. Tydzien noszenia soczewek to widzenie jest zle, widzi sie jak za mgla, rozmazane, ale to normalane. Potem sie poprawia. Teraz mam kropel co 3 godz. Takze kobnkulzja na koniec: polecam prywatna klinike. Wiem, to koszuje duzo wiecej, ale opieka jest po prostu nieporownywalna. Radze tez zrobic tak jak ja: napierw pojechac do Katowic na badnia, tam zrobia wszystko i powiedza czy sie da, potem do prywatnej, tam jest mniej badan, ale jest lepeij, nieporownywalnie. Jedna, stala pani dr szybko, rzeczowo, nie tak jak w Katowicach szybko i nierzeczowo.
Moja wada: nosilam okul;ary -7 i -6 i co sie okazalo w wawie? ze nosilam za mocne, na komputerze wyszlo ze mam -5,25. Szerokosc zrenic (zapamietalam z Katwic); 6.93 i 6,54 czy jakos tak.
Hmm co by tu jeszcze napisac? Polecam, naprawde nie bojcie sie! Nie sl

IP i czas połączenia logowane. [7873696]
[13.08.2006] 13:58
izka115  izka115@tlen.pl
Hmm co by tu jeszcze napisac? Polecam, naprawde nie bojcie sie! Nie sluchajcie takich osob, zeby nie robic bo nie bo to zle. To nie jest odp. a bylam tego dnia 9 do zabiegu, naprawde pani dr powedziala, ze wiele osob sobie to robi, nawet bardzo duzo. Ja sie strasznie balam - zwlekalam rok z zabiegiem, a teraz? Polecam!!!! Mam nadzie, ze oko sie poprawi, ale jest ok. teraz nie moge juz nawet wlozyc swoich okularow, wlozylam dwa razy i trwalo to moze pol sekundy od razu zdjelam, bo nie moglam, nie da sie teraz w nich chodzic. widze jeszcze teraz tez czasami jak za mgla, ale to ma sie pooprawiac. Naprawde jest dobrze (odpukac). Nie bojcie sie! Sama sie balam, nie pojechalam przez ta operacje do Stanow, a chcialam jechac na wakace jako ze studiuje, ale nie zaluje, to byla dobra decyzja. Chodze bez okularow, nawet jak bede miala maly minusik na tym jednym oku to kupie sobie okularki i moge w nich chcodzic, to juz na pewno nie beda "denka" od sloikow, jakie do tej pory nosilam . T
akie
okularki sa fajne, na pewno sobie kupie, bo one mysle ze dodaja uroku. Juz nie beda obowiazkowe, tak jak byly do tej pory.
Sory za te zdania niektore, wiem sa bez skladu i ladu, ale nie chce mi sie myslec za bardzo nad nimi , a i tak pewnie je zrozumiecie. Jak ktos ma pytania to piszcie, na wszystkie odpowiem,przynamnie postaram sie.
Tak wiec na koniec: ludzie nie bojcie sie! Glowa do gory, bedzie dobrze. wwiem, pomyslicie ze latwo mi tak pisac, bo mam to za soba, ale naprawde to nie jest takie straszne. Ja sie balam Lasika, bo po tym to moga byc jakies rozmzania, mialam Lasek, nie wiem czy lepsze ale lasika sie juz pod koniec "moich przygod" zaczelam bac. Wszedzie czytalam powiklania po zabiegach, potem powiklania po Lasiku, wiec chyba cos na rzeczy jest. Zreszta nie wiem, to lekarz proponuje. Ja mialam wybor: albo Lasek albo Epi-lasik. Pani dr powiedziala, ze nie widzi u mnie roznicy miedzy jednym a drugim, wiec wybralam Lasik (1000 zl tanszy na jedno oko, chociaz akurat kiedys sobie przyrzekalm, ze pieniadze nie beda grac tu rolim, oczy to oczy, nie zab, ktory mozna wyrwac). DObra koncze ten moj wywod, mam nadziej, ze komus to pomoglo. Bo wiem, ze na tym forum wiecej jest pytan niz odp, wiec mysle ze to pomoze.
NIE BOJCIE SIE! BEDZIE DOBRZE, MUSI BYC! 3mam kciuki za wszystkich bojach sie, kiedys nalezalam do was, teraz juz nie . Pa!

IP i czas połączenia logowane. [7873725]
[13.08.2006] 21:47
darek 25
prosze nie porownywać kliniki prywatnej do kliniki Gierowej w Katowicach bo wiadomo ze w klinice prywatnej bardziej dbają o klienta bo zostawia sie u nich grobą kase i i chcą miec dobrą opinie zeby klientow nałapac , ale klinika gierkowej ma 100 razy lepszych specjalistów i dużą fachowość w tej branży , klienci nawed z niemiec z tlumaczami przyjezdzali do gierkowej , dlatego jest wiecej badan u gierkowej i lekko coś nie tak to do zabiegu niedopuszczą bo wazne jest zeby pomóc a nie żeby wyjąc pieniądze z kieszeni , a poza tym to ja mam żrenice 5,80 i 6,0 i nie mam zadnych aureoli ani rozczepiania sie światła t ojuż fachowośc sama mowi za siebie !!!

IP i czas połączenia logowane. [7877973]
[13.08.2006] 22:22
Maliceee
5.6 i 6 to sa malutkie źrenice i to tylko na Twoja korzysc dziala, przy takich malych nie ma prawa byc roszepienia chyba ze ktos zepsuje zabieg. Wiec nie uznawalabym tego za argument. Nie wiem tez czemu mowicie na klinie na Ceglanej "klinike u Gierkowej"... TA Gierkowa o ktorej mowicie nie robi laserow, tylko jej synowa bodajrze o ile dobrze pamietam. Zgadzam sie natomiast co do tego ze maja dobrych lekarzy, za to moze troche gorszy sprzet.

IP i czas połączenia logowane. [7878399]
[14.08.2006] 07:55
Ewaaaaaw
Nie zgodzę się z tym, że w prywatnych klinikach robią mniej badań. Już w 2004 r byłam na badaniach w Mavicie w Warszawie ale nie zdecydowałam się na zabieg. W każdym razie roblli mi wszystkie badania po kolei, spędziłam tam 8 godzin, fakt dużo też siedziałam w poczekalni bo było dużo ludzi. Teraz znów mam dylemat czy jechać na drugi koniec Polski do Wrocławia (gdzie mają od marca 2006 nowy laser i mikrokeratom - co przy lasiku jest ważne), czy zrobić bliżej gdzieś w Warszawie w Mavicie lub Intermedicie w Krakowie.

izka115 --> Dzięki za obszerny opis, Jak Ewa w Raju

IP i czas połączenia logowane. [7880709]
[14.08.2006] 15:14
k4k4
Mam pytanie do Izka115 - do ilu spadla Ci wada i ile placilas?? Jak dlugo mialas stala wade przed operacja??

IP i czas połączenia logowane. [7883930]
[14.08.2006] 17:31
andzia 919
Ewaaaaaw (06.08.13 10:00):
andzia919 (06.08.12 18:39):
Cześć,
jestem prawie 2 tygodnie po laserowej korekcie wzroku w Katowicach, miałam zabieg metoda LASIK,

Andzia919 ile wizyt kontrolnych jest jeszcze po zabiegu. Wiem na pewno że jedna na drugi dzień. A pozostałe?

w moim przypadku następna wizyta po zabiegu nastapiła po tygodniu od zabiegu, teraz mam ustalony termin za miesiac.

IP i czas połączenia logowane. [7885284]

1 «   5 6 7 8 9   » 275 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat