o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

LASEROWA KOREKCJA WADY WZROKU

1 «   53 54 55 56 57   » 276 Strony tematu:
[05.05.2008] 20:09
Santoryn
Dorota137 (08.05.03 07:33):
waniek11 (08.05.02 15:17):
Dorota a w Warszawie u prof Szaflika pytałaś się?

jesteś z stolicy czy Katowic?

Tak, z tego co pamietam to jest na Grzybowskiej...
Wszedzie gdzie dzwonie nikt nie wie o taki badaniu, nie jest potrzebne w tych wszystkich klinikach/ szpitalach przed zabiegiem dlatego tez nie wykonuja.
Na szczescie dowiedzialam sie ze moge zrobic to badanie dzien przed zabiegem, wiec nie musze juz kolejny raz jechac do Katowic tylko na jdeno badanie.
Termin korekty wady wzroku ustalony na 2.09, ale w ten poniedzialek jeszcze zadzwonie by zapisac sie na to badanie. Moze to i lepiej ze bede tam dzien wczesniej bo nie bede tak bardzo zmeczona poranna podroza przed zabiegiem. Juz sie boje :/

Hej
Byłem na badaniu panfundoskopii w Katowicach na Ceglanej 24-25 kwietnia br.Pani doktor która wykonuje to badanie i zabieg nie jest może najmilszą osobą którą spotkałem w klinice ale zna się na rzeczy Moim zdaniem najlepiej robić to badanie tam gdzie będziesz miała zabieg ale decyzja nalezy do Ciebie

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [12702816]
[05.05.2008] 20:23
Santoryn
Witam ponownie tym razem z pytaniem do wszystkich

Swego czasu , kilka stron temu opisywałem swoje perypetie ze wzrokiem.Wybierałem się do Katowic na badania pod kątem korekcji wady wzroku.W dniach 24-25 kwietnia byłem na badaniach panfundoskopii w klinice na Ceglanej w Katowicach.Równocześnie z badaniem miałem robiony laserem zabieg klejenia rozwarstwiającej się siatkówki.Z tego co mówiła pani doktor wykonująca zabieg wszystko poszło dobrze i bez większych komplikacji.Niestety , po zabiegu i wizycie u doktora który dokłądnie zapoznał się ze wszystkimi wynikami z poprzednich wizyt otwarcie powiedział mi że nie podejmą się korekcji wady u mnie ze względu na jej wielkość - prawe oko -12.75 , lewe oko -13.75 .Stwierdził że oni tak dużych wad nie operują a jedyne co może polecić to wszczepienie soczewek fakijnych.Niestety , oni podobno takich zabiegów nie wykonują.Z tego co czytałem i słyszałem to koryguje się znacznie większe wady niż moja ale jestem teraz w kropce.Bo z tego co mówił może się okazać że za kilka lat po wszczepieniu soczewek może się pojawić u mnie zaćma.Chciałbym coś zrobić bo jednak noszenie takich potężnych szkieł nawet wysoko indeksowanych jest męczące i niestety , mam już ślady po bokach nosa od okularów.Nosiłem szkła kontaktowe ale moje oczy słabo je tolerują mimo iż nie ma żadnych przeciwskazań (miałem badania pod tym kątem).Jeśli ktoś się orientuje w zawiłościach tego tematu pomoc będzie mile widziana.Dodam że noszę obecnie szkła -11 i -12 ale widzenie przez nie jest dalekie od normalnego.

IP i czas połączenia logowane. [12702953]
[05.05.2008] 23:10
lala25
Witajcie
Tez mam zamiar poprawidz sobie widzenie w klinice okolaser w Warszawie.Moze ktos z Was ma juz doswiadczenie i miał juz przeprowadzony tam zabieg?Chciałbym sie dowiedziec,czy idac tam po raz pierwszy musze zabrac ze soba jakies badania od wczesniejszych okulistów?I wogóle jak przebiega to badanie kwalifikacyjne?Od razu po nim mówia ci,czy sie nadajesz czy nie?Noi jeszcze jedno pytanie,zapisujac sie na badanie kwalifikacyjne wybiera sie lekarza,czy oni sami zapisuja do kogos tam?

IP i czas połączenia logowane. [12704968]
[07.05.2008] 16:20
Rafał Kluska
Santoryn (08.05.05 20:23):
Bo z tego co mówił może się okazać że za kilka lat po wszczepieniu soczewek może się pojawić u mnie zaćma.

Chyba nie zaćma tylko utrata wzroku przez dalsze pogorszenie stanu siatkówki. Jednak nie wiam na ile to jest związane z operacją wymiany soczewki. Jeśli siatkówka jest w złym stanie trzeba ją leczyć i zasięgnąć porady czy mozna wymienic soczewkę w takim stanie. Najlepiej napisz list pocztą tradycyjna do szpitala niemieckiego w tej sprawie podając że chcesz skorzystac z ich usług. Opisz dokładnie przypadek i oni udzielą bezpłatnbej listownej konsultacji. Z doświadczenia wiem że niemieccy lekarze są o wiele bardziej chętliwi do odpowiadania niż polscy.

IP i czas połączenia logowane. [12718165]
[07.05.2008] 16:29
a7882
WItam. Jestem 2.5 miesiąca po zabiegu LASIK. Miałam wadę -6.
Nie noszę okularów, bo widzę w miarę dobrze, ale cały czas mam problemy. Używam kropli, szucznych łez, Hyabak lub Alcon. Zakraplam co godzinę, dwie, teraz coraz żadziej. Często nie mogę dojrzeć liter czytając, nie rozpoznaję ludzi z daleka, bo mi się rozmywają, ale nie w taki normalny sposób jak wtedy, kiedy miałam wadę -6. Teraz widzę inaczej, mam wrażenie, jakby mi się rozdwajał lekko obraz, światło się rozczepiało i powodowało, że nie widzę dobrze. Ale najciekawsze jest to, że jeśli odchylę głowę mocno do tyłu i spojrzę dołem oka, widzę dobrze, bez żadnych zamazywań... ale jest to z kolei męczące. Może jest to spowodowane podrażnieniem oka przez laser, może oko regeneruje się wolno... nie mam pojęcia. Mam nadzieję, że mi no minie maksymalnie za miesiąc, ale szczerze mówiąc nie czuję dużej poprawy od miesiąca czasu. Jestem zadowolona, bo nie muszę nosić okularów, ale te problemy zaczynają być męczące. Widzę dobrze w ciągu dnia, wieczorami gorzej. Szczególnie gdy wchodzę do centrum handlowego, gdzie jest pełno sztucznego swiatła.
Mam nadzieję, ze to minie....

IP i czas połączenia logowane. [12718223]
[30.10.2014] 19:14
[07.05.2008] 23:13
zylak1958
lala25 (08.05.05 23:10):
Witajcie
Tez mam zamiar poprawidz sobie widzenie w klinice okolaser w Warszawie.Moze ktos z Was ma juz doswiadczenie i miał juz przeprowadzony tam zabieg?Chciałbym sie dowiedziec,czy idac tam po raz pierwszy musze zabrac ze soba jakies badania od wczesniejszych okulistów?I wogóle jak przebiega to badanie kwalifikacyjne?Od razu po nim mówia ci,czy sie nadajesz czy nie?Noi jeszcze jedno pytanie,zapisujac sie na badanie kwalifikacyjne wybiera sie lekarza,czy oni sami zapisuja do kogos tam?

ja idę 14 maja na badanie kwalifikacyjne do okolasera.Jeśli nie masz jeszcze terminu wizyty to opowiem ci wszystko jak wrócę.Nie znam tam nikogo i trudno mi coś ocenić na podstawie czyjeś relacji
pozdro

IP i czas połączenia logowane. [12721336]
[08.05.2008] 09:28
lala25
DO ZYLAK1958
BEDE cI BARDZO WDZIECZNA JAK NAPISZESZ CO I JAK.pOZDRAWIAM I ZYCZE POWODZENIA

IP i czas połączenia logowane. [12722498]
[09.05.2008] 00:52
Korbacz
Witam wszystkich!!!
Mialem robiony zabeg na oba oczy i narzuciły mi się 2 kwestje do opisania.
Ale przedtem napisze jakie wady miałem i po kolei opisze widzenie obu oczu po zabiegu LASEK bo wiem jak jest to wazne dla osób które boja sie ryzykowac.
Zaczne od tego ze mialem wade -3,50 na oko prawe do tego na to oko mega astygmatyzm widziałem czasem 4 słupy tak mi sie obraz rozmazywał.
Na lewe miałem -3 i astygmatyzm jeszcze dziwniejszy obraz podwóny i załamujacy sie totalna patologia - oko praktycznie niedowidzace.
Został wykonany zabieg na oba oczy. Zaraz po zabiegu i załozeniu soczewek w formie opatrunku widziałem perfekcyjnie ostro - zadziwiajaco ostro na oba oczy.
Wsiadłem do auta i pojechałem do domu. Wkropliłem sobie do oczu co trzeba i poszedłem spac. Dopiero nastepnego dnia przekonałem sie co to złe widzenie.Wszystkie opisywane tutaj formy złego widzenia przejawiały sie w moim widzeniu a moze nie widzeniu - zamazany obraz, mgła na oczach, podwojny obraz i inne dziwne....Po tygodniu widziałem z lekka mgiełka na obu oczach. Po 1,5 tygodnia oko prawe dostało takiego ostrego widzenia, ze padlaem z rana na łózko i nie wierzyełem. Ok lewe za to podwójne widzenie i mgła lekka mgła.Po kolejnej wizycie u okulisty i zdjeciu soczewek-opatrunków zrobiło sie odwrotnie. Oko lewe na drugi dzien rano ostrosc na maxa prawe slabe widzenie kekka mgła na oku. Nastepna wizyta u okulisty wynik oko lewe z minus 3.0 i astygmatyzmem na +0,25 i bez cylindra oko prawe 0,0 bez cylindra. Jak dotad tj. 3,5 tygodnia po zabiegu oko lewe coraz ostrzej widzi, prawe
ma jeszcze mgiełke. Konczac moge dodac tylko tyle,ze nawet jesli nie do konca bede widział dobrze na oba oczy w moim przypadku warto było widze teraz 1 słup nie 4 i mozna powiedziec, ze przejrzałem wreszcie na oczy.Dodam jeszcze ,ze zabieg był całkowicie bezbolesny od poczatku do teraz tj.3,5 tygodnia, zapomniałem dodac, miałem uczulenie na Tobrex i miałem obrzek obu oczu (3 dzien po zabiegu) 4 dnia dostałem Floxal i wszystko wróciło do normy. Nie ogladajcie materiału filmowego z przykladowego zabiegu przed swoim ja obejrzałem i nie potrzebnie. Pozdrawiam i zycze Wszystkim zdecydowanym na ta formę ingerencji w oko i pozbycia sie okularów powodzenia.

IP i czas połączenia logowane. [12728142]
[09.05.2008] 08:35
lala25
Do korbacz
A gdzie miałes przeprowadzony zabieg?

IP i czas połączenia logowane. [12728670]
[09.05.2008] 08:37
lala25
Byłam wczoraj u okulisty i powiedział mi,ze mozna zabieg przeprowadzic na kase,tz.dopłaca sie tam pare złoty.miał ktos z was niedawno zrobiony taki zabieg na kase?Jesli tak,to ile sie dopłaca?

IP i czas połączenia logowane. [12728678]
[11.05.2008] 11:44
hyperopia/
oj, to chyba niemożliwe

IP i czas połączenia logowane. [12740120]
[11.05.2008] 13:29
Santoryn
Rafał Kluska (08.05.07 16:20):
Santoryn (08.05.05 20:23):
Bo z tego co mówił może się okazać że za kilka lat po wszczepieniu soczewek może się pojawić u mnie zaćma.

Chyba nie zaćma tylko utrata wzroku przez dalsze pogorszenie stanu siatkówki. Jednak nie wiam na ile to jest związane z operacją wymiany soczewki. Jeśli siatkówka jest w złym stanie trzeba ją leczyć i zasięgnąć porady czy mozna wymienic soczewkę w takim stanie. Najlepiej napisz list pocztą tradycyjna do szpitala niemieckiego w tej sprawie podając że chcesz skorzystac z ich usług. Opisz dokładnie przypadek i oni udzielą bezpłatnbej listownej konsultacji. Z doświadczenia wiem że niemieccy lekarze są o wiele bardziej chętliwi do odpowiadania niż polscy.

Z tego co mówił lekarz nie o siatkówkę chodzi tylko o szybsze niż naturalne obumieranie komórek śródbłonka.Siatkókę miałem już laserowaną i wszystko będzie dobrze według pani doktor która mi ją laserowała.Podobno w Katowicach nie robią wszczepu soczewek fakijnych , nie wiem gdzie się udać żeby otrzymać rzetelne informacje o takim zabiegu i jego długofalowych konsekwencjach.Polecają mi klinike w Poznaniu ale już sam nie wiem:-/

IP i czas połączenia logowane. [12740507]
[11.05.2008] 21:47
kosiarz1980
jak czytam te dyskusje to zastanawiam się czy jest z Was ktoś kto po laserowej korekcji wzroku nie miał żadnych powikłań i teraz widzi 100 % poprawnie,bez używanie jakichkolwiek kropli np. do suchych oczu czy bez efektu halo...?

IP i czas połączenia logowane. [12743065]
[12.05.2008] 20:04
zylak1958
kosiarz1980 (08.05.11 21:47):
jak czytam te dyskusje to zastanawiam się czy jest z Was ktoś kto po laserowej korekcji wzroku nie miał żadnych powikłań i teraz widzi 100 % poprawnie,bez używanie jakichkolwiek kropli np. do suchych oczu czy bez efektu halo...?

wiesz jak to jest ,ludzie przeważnie piszą o tym co ich boli a nie jak im sie coś udało.Ilu ludzi pisze pochwalne poemy na temat butów, a ile pisze reklamacje?
Ja tez sie nie mogą jeszcze wypowiedzieć, bo mam pierwszą wizytę dopiero w środę.(albo już w środę)Jak na razie to trzęsę portkami, bo nie wiem jeszcze co i jak. A im więcej czytam na ten temat tym bardziej sie boję.
Pożyjemy zobaczymy. Nie omieszkam się z Wam podzielić wrażeniami nawet tymi masakrycznymi.

IP i czas połączenia logowane. [12748326]
[13.05.2008] 09:46
piopt
gizmowe (05.06.21 16:29):
do Allen 11. aktycznie są ćwiczenia na poprawę wzroku, być może chodzi ci o ćwiczenia dr beatsa. podobno są skuteczne, lecz widocznie nie moim przypadku. pytałam się o skuteczność tych ćwiczeń okulistki, mówi że jak już to pomogą przy małych wadach, do 1d.
jakbyś był zainteresowany to podaj maila (albo adres) prześlę tobie trochę materiałów z samymi ćwiczeniami. są one banalnie proste

IP i czas połączenia logowane. [12750997]
[13.05.2008] 09:50
piopt
piopt (08.05.13 09:46):
gizmowe (05.06.21 16:29):
do Allen 11. aktycznie są ćwiczenia na poprawę wzroku, być może chodzi ci o ćwiczenia dr beatsa. podobno są skuteczne, lecz widocznie nie moim przypadku. pytałam się o skuteczność tych ćwiczeń okulistki, mówi że jak już to pomogą przy małych wadach, do 1d.
jakbyś był zainteresowany to podaj maila (albo adres) prześlę tobie trochę materiałów z samymi ćwiczeniami. są one banalnie proste

IP i czas połączenia logowane. [12751013]
[13.05.2008] 21:37
southall  southall@tlen.pl
Witajcie. JA mam zpewne dla Was bardzo naiwne pytanie, ale mimo wszystko sprobuje. Czy sie orirntujecie jak jest z usuwaniem wady wzroku: +9. Pytam o to poniewaz kazdy pisze o 'minusach'. Czy ktos tak duza wade z '+' mial robiona. Z gory dziekuje za odpowiedz

IP i czas połączenia logowane. [12754767]
[13.05.2008] 22:48
kosiarz1980
Ja mam wadę - 8 i cylindry -2,5,ale niestety przez to,że mam niedowidzenie tzn. kurzą ślepotę moja wadę można tylko skorygować poprzez okulary -6. Zastanawiam się czy po operacji pozostała by mi ta kurza ślepota czy też co gorsze mogłaby mi się ona pogłębić. Zastanawiam się nad operacją w prywatnej klinice Mavit lub Oko Laser w Warszawie.

IP i czas połączenia logowane. [12755378]
[13.05.2008] 22:52
zylak1958
southall (08.05.13 21:37):
Witajcie. JA mam zpewne dla Was bardzo naiwne pytanie, ale mimo wszystko sprobuje. Czy sie orirntujecie jak jest z usuwaniem wady wzroku: +9. Pytam o to poniewaz kazdy pisze o \'minusach\'. Czy ktos tak duza wade z \'+\' mial robiona. Z gory dziekuje za odpowiedz

Wydaje mi się , że możesz mieć problem.Z tego co wiem to robą zabiegi na wadach od -10 do + 6. Ale może coś sie pozmieniało.Trzeba dzwonić albo wyczytać na stronach klinik co tam teraz nowego oferują.Ja dużo fachowych rad wyczytałem na http://www.oko.info.pl/. Tam tez maja fachowe forum.Powodzenia.

IP i czas połączenia logowane. [12755415]
[14.05.2008] 13:26
hyperopia
southall (08.05.13 21:37):
Witajcie. JA mam zpewne dla Was bardzo naiwne pytanie, ale mimo wszystko sprobuje. Czy sie orirntujecie jak jest z usuwaniem wady wzroku: +9. Pytam o to poniewaz kazdy pisze o \'minusach\'. Czy ktos tak duza wade z \'+\' mial robiona. Z gory dziekuje za odpowiedz

było tu kilka osób (2-3), które miały wady około +7 - +7,5, nawet jeden chłopak (czy pan pisał dość niedawno;
wszyscy mieli korekcję w Intermedice w Krakowie, oczywiście w przypadku wysokich plusów wada resztkowa jest nieunikniona...
proponuję zadzwonić do Krakowa, może jest jakaś szansa... zbliża się lato-szkła powiększające są wtedy bardziej uciążliwe niż zwykłe, prawda?

IP i czas połączenia logowane. [12758070]
[14.05.2008] 22:15
zylak1958
właśnie jestem po wizycie wstępnej kwalifikacyjnej do zabiegu. Niezły czad.Człowiek się przygotowuje latami , myśli, nie śpi po nocach kombinuje jak to będzie ...A tu idę do babki( milutkiej zresztą baaardzo), ona robi mi badania wszystkiego co z gałką oczną związane i mówi ,że zabieg JUTRO jeśli chce!!!!Ludzie, ja 29 lat chodzę w okularach i zawsze marzyłam o pozbyciu się ich, ale żeby ta@@@ nie jestem przygotowana na taka zmianę od jutra! Spanikowałam po prostu. I poprosiłam o przesunięcie terminu na przynajmniej kolejny tydzień. Wiem, że to wydaje się głupie i nie poważne.Ale proszę zrozumcie mnie chociaż Wy.Przyzwyczajają nas w państwowych szpitalach do czekania na wizytę kilka miesięcy, a na jakikolwiek zabieg nawet rok. A tu takie zaskoczenie.Zwyczajna panika mnie ogarnęła, że już jutro mam rozpocząć nowe życie bez denek.
uh żeby więcej takich niespodzianek w życiu okularników!
Życzę wam tak samo miłej obsługi i miłego zaskoczenia.
Mam tydzień na uspokojenie nerwów

IP i czas połączenia logowane. [12761208]
[14.05.2008] 22:22
mistrz optyk
kochani..zastanówcie się..co mają powiedzieć osoby,które mają wadę powyżej -20.00dptr ?
wzrok macie jeden i trzeba o niego dbać.Nikt nie da wam gwarancji co będzie za 10-20 lat.Jakie będą skutki takiego zabiegu..Nie da bo to jest jeszcze zbyt młoda metoda i nie wiadomo jak będą zachowywały się blizny w waszych oczach po iluś tam latach!!
Teraz jest tyle możliwości w okularach,soczewkach okularowych,siczewkach kontaktowych.Po co zaraz zabieg? Czy jak was ząb boli to go usuwacie? czy może lekarstwo,plomba?
zastanówcie się ! W Wielkiej Brytanii odchodzi się już od tych zabiegów.
pozdrawiam z Poznania

IP i czas połączenia logowane. [12761260]
[14.05.2008] 22:26
mistrz optyk
http://www.forum.okulary.net tu bardzo szeroko i dokładnie mówi się o oczach i problemach z nimi związanymi
polecam

IP i czas połączenia logowane. [12761305]
[15.05.2008] 00:09
zylak1958
mistrz optyk (08.05.14 22:22):
kochani..zastanówcie się..co mają powiedzieć osoby,które mają wadę powyżej -20.00dptr ?
wzrok macie jeden i trzeba o niego dbać.Nikt nie da wam gwarancji co będzie za 10-20 lat.Jakie będą skutki takiego zabiegu..Nie da bo to jest jeszcze zbyt młoda metoda i nie wiadomo jak będą zachowywały się blizny w waszych oczach po iluś tam latach!!
Teraz jest tyle możliwości w okularach,soczewkach okularowych,siczewkach kontaktowych.Po co zaraz zabieg? Czy jak was ząb boli to go usuwacie? czy może lekarstwo,plomba?
zastanówcie się ! W Wielkiej Brytanii odchodzi się już od tych zabiegów.
pozdrawiam z Poznania

Bardzo dzięki za link.To jednak nie jest zbyt obiektywne forum. Jak byłabym optykiem to też nie chciała bym się pozbyć klientów, którzy zostawiają u mnie kupę kasy za każde nowe oprawki.Już pisałam,że moim zdaniem na forach ogólnodostępnych stricte negatywne opinie piszą ludzie głownie rozgoryczeni. Bo gdzie się najlepiej wyżalić jak nie publicznie ale anonimowo?Ale wszyscy szukamy tu głównie obiektywnej opinii zwykłych konsumentów.Takich jak my.
Fora "branżowe" są formą wzajemnej adoracji, gdzie czeka sie na odpowiedz dokładnie taką jakiej się oczekuje.
Chwała wszystkim optykom, ale ja już dziękuje. Nawet 1 zł ode mnie nie dostaną.
Zdecydowana na nowe życie.

IP i czas połączenia logowane. [12761814]
[15.05.2008] 13:18
hyperopia
super w takim razie życzę wszystkiego najlepszego, spokojnej głowy i udanej rekonwalescencji,
no i dziel się wrażeniami szczególnie PO

IP i czas połączenia logowane. [12763662]
[15.05.2008] 13:52
mistrz optyk
tu nie chodzi wcale o tą przysłowiową 1 zł. !!
Źle mnie rozumiesz..To jest Twój wzrok..masz go jednego..i do Ciebie należy decyzja.Pamiętaj,że firmy które przeprowadzają tego typu zabiegi też kasują.I to nie małą kasę.
Link który podałem do forum optycznego zaprowadzi ciebie takze do 2 rodzai zabiegów,które się wykonuje.Warto poszukać i poczytać.Są tam takze wypowiedzi osób które poddały się operacji i..no właśnie..
Okazuje sie potem,że ktoś czegoś nie dopowiedział,nie uprzedził o komplikacjach,o możliwych problemach,o dużym astygmatyźmie itd..
Ale cały czas powtarzam - DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE.
I nie obrażaj się na optyków-czasami warto ich posłuchać bo nie zawsze chcą tylko zarobić na Tobie
pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [12763845]
[15.05.2008] 14:51
IWO22
PANIE BEZRADNY !!!
ZA SZYBKO PANIKUJESZ!!!
NAPISZ ZA 2 LUB 3 MIESIĄCE JAK WIDZISZ!!!
PO PRK JEST BARDZO DŁUGI CZAS GOJENIA TAKZE SPOKO PANIKARZU!!!!

IP i czas połączenia logowane. [12764159]
[15.05.2008] 14:53
IWO19999
ZAA SZYBKO PANIKUJESZ BEZRADNY.
POCZEKAJ JESZCZE 3 MIESIACE I NAPISZ JAK WIDZISZ,

IP i czas połączenia logowane. [12764167]
[15.05.2008] 19:20
Tomekxxx4534
Witam, mam 20 lat i nosze okulary +0,75 do dali i +4 do blizy.Czy inni ludzie z plusowa wada wzroku tez maja dwie pary okularow czy poprostu mam starczowzrocznosc? Jezeli poddam sie laserowej korekcji wzroku przy mojej wadzie to czy bede wyraznie widzial z bliska i do dali?

IP i czas połączenia logowane. [12765566]
[15.05.2008] 21:27
zylak1958
wiem Mistrzu ,że nie chciałeś żle. Ale ja jestem z tych upierdliwców, co 5x sprawdzają datę ważności strzykawki zanim dadzą sobie pobrać krew!To nie był chwilowy poranny wybryk z ta operacją. Po pierwsze boję się jak nie wiem ingerencji w moje ciało,
po 2 nie mam takiej kasy od razu,
po 3 stan polskiej techniki laserowej jest już na wystarczającym poziomie aby im zaufać (co innego nawet 2 lata temu, kiedy robili głównie Lasik)
po 4 od kilku miesięcy głównie zamiast rozrywkowej literatury czytam prasę fachową na temat tych zabiegów. Także fora tematycznie usłane negatywnymi postami> Jednak wszystko trzeba przesiać przez palce i podjąć decyzję życia.Zabieg będzie w przyszły czwartek i nie mam najmniejszego zamiaru mówić o nim w tej chwili ani negatywnie ani pozytywnie.Po prostu sprawdzę na własnej skórze ( właściwie gałce) jak to się ma do rzeczywistości.
Na razie wiem że dostaję glejt na 8miesięczny okres bezpłatnej gwarancji i tego sie będę trzymać.A ponieważ statystyki mówią o raczej promilowych ilościach komplikacji - zaryzykuję.

IP i czas połączenia logowane. [12766473]

1 «   53 54 55 56 57   » 276 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat