o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Zdrowe życie
 » Odpowiedz na ten temat

LASEROWA KOREKCJA WADY WZROKU

1 2 3   » 276 Strony tematu:
[13.07.2004] 11:51
PannaNikt
Poszukuję osób, które przeszły laserową korekcję wzroku. Jakie są wasze wrażenia? Jakie mogą być negatywne następstwa zabiegu w przyszłości? Czy w ogóle ryzykować?
Za wszystkie odpowiedzi z góry serdecznie dziękuję.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[30.09.2004] 22:24
Ela
Moja córka miała operację we wtorek, dziś jest czwartek(późny wieczór), cały czas potwornie ją boli oko, do tego ma tak strasznie napuchniete, że z trudem otwieramy, by zapuścić krople. Denerwuję sie, nie wiem czy tak może być. Po pierwszym oku (tydzień temu) miała opuchnięte tylko na drugi dzień, a teraz już mija trzeci i nie ma jeszcze zmiany.Wada -5.5 plus astygmatyzm.
e

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [3123565]
[05.05.2005] 16:58
Michal7
Do wszystkich którzy mają jeszcze jakieś wątpliwości - nie idźcie na tą operacje!! Jedna trzecia ludzi ma po niej poważne problemy - a inni ... pewnie też jakieś tam mają. A czy zastanawialiście się, dlaczego okuliści noszą okulary??? Ja już wiem. Nie przekonujcie sie na własnej skórz.... tzn rogówce...

IP i czas połączenia logowane. [4216188]
[14.05.2005] 18:02
anies222
Witam

byłam na wizycie kwalifikującej, podobno mam swietne warunki do zabiegu, Lasikiem. Czy ktoś robił korektę u dr Wyrzykowskiego w Łodzi? Za 2 tygodnie mam termin ale trochę się boję po tym wszystkim co tu przeczytałam. Mam -3 i - 2,5, duzo jezdze samochodem i pracuje przy komputerze a okulary mnie dobijają. Soczewek nie mogę nosic, strasznie je odczuwam. Przeraziłam sie tych dziwnych widoków swiatła w nocy. Za kierownica to koszmar takie swiatła. Teraz w okularach tez mi sie wszystko rozprasza.
Proszę o jakąś konstruktywna wypowiedz bo nie wiem co robi.

Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [4267367]
[14.05.2005] 18:25
bezradny  radigo@tlen.pl
Odradzam zdecydowanie zabiegi laserowe w celu pozbycia się krótkowzroczności czy dalekowzroczności .Byłem na takim zabiegu choć przed zabiegiem widziałem w nich bardzo dobrze w okularach -6 ,-5, lecz chciałem pozbyć się okularów i ulepszyć sobie życie .Jestem po zabiegu już miesiąc i widzę bardzo nieostro .Gdybym mógł cofnąć czas nigdy bym się nie zdecydował na ten zabieg .Był to zabieg Prk na dwoje oczu .Po nim przybyły mi trzy wady wzroku .Mój świat jest bez kontrastu ,w przyciemnionych pomieszczeniach nie widzę dobrze twarzy np. w sklepie ,w pracy sobie nie radzę i chyba będę musiał się zwolnić .Teraz mam żal do siebie i ostrzegam wszstkich rozważających pójście na Prk lub podobne zabiegi laserowe aby nie byli naiwni ,ponieważ mogą oni już nie widzieć dobrze do końca życia .Wielu ludzi zostało unieszczęśliwionych przez te zabiegi.Nie dajcie się nabrać ,lepiej już nosić okulary i dobrze widzieć bo potem będzie wam brakować przejrzystości widzenia i światła przez całe życie .Świat krótkowidza był lepszy i piękniejszy

IP i czas połączenia logowane. [4267455]
[01.11.2014] 00:38
[22.05.2005] 22:47
LASEK
Jestem 5 miesięcy po korekcji wady -4 i -5 metodą LASEK (reklamują to jako coś w rodzaju doskonalszego PRK) i widzę niestety coraz gorzej. Zabieg dostarczył mi np. takich atrakcji wizualnych, jak opisywany już na tym forum efekt halo (aureole wokół świateł), starbust (gwiaździste aureole, widoczne nawet w dzień) i coś co nazywa się chyba glaze (np. w dzień kontury ciemnych przedmiotów na tle okna rozmywają się w jaskrawej mgiełce). Z powodu ogólnego przymglenia obrazu pogorszył się kontrast widzenia. To zresztą nie wszystko (do tego suche oczy, kurza slepota itd, sporo by wymieniać). Ludziom, którzy zastanawiają się nad laserową operacją oczu, radzę zajrzeć na stronęwww.visionsimulations.com , gdzie podobne efekty możecie, na szczęście dla was, obejrzeć tylko na obrazkach. Ja niestety zainteresowałem się komplikacjami pooperacyjnymi dopiero po fakcie, bo lekarz podczas kwalifikacji ani słowem o nich nie wspomniał. Zdaje się, że to normalna praktyka.
Najgorsze jest jednak to, że pogarsza mi się ostrość wzroku: jakiś tydzień po zabiegu widziałem dobrze przynajmniej do dali (miałem 0 i +0,5). Teraz z minusów zrobiły mi się plusy (oba po +0,75, przy sporym astygmatyzmie: cylindry -0,5 i -0,75) i to mimo że naprawdę się oszczędzałem, ograniczając się np. do 1-2 godzin dziennie przed komputerem (czasem zero komputera). Mam pytanie do osób z krótkowzrocznością, które są po 'laserze': czy są wśród was takie, którym z minusów zrobiono plusy? Czy ta wada u was pogarszała się, a może się cofnęła? Będę wdzięczny za odpowiedzi. Może też ktoś zna dobrego okulistę w Warszawie (może być gdzie indziej), który jest w stanie sensowanie leczyć takie przypadki albo coś doradzić. Dzięki.

IP i czas połączenia logowane. [4307329]
[23.05.2005] 21:00
Jędrek
Mam wysoką wadę wzroku - oko lewe -4,5 i -6 cyl, oko prawe -6 i -2 cylinder. Dużą różnica wady wzroku uniemożliwia korekcję obu oczu szkłami okularowymi oraz niedowidzenie lewego oka. Korekcja laserowa spowodowałaby, zdaniem lekarza chirurga, możliwość ostrego widzenia obojgiem oczu. Chciałbym dowiedzieć się od osób, które być może miały korygowaną podobną wadę wzroku o skuteczności metody i efektach ubocznych - jeżeli wystapiły. Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami, jeśli korekcję laserową macie już za sobą. Piszcie również o możliwych komplikacjach. Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [4311934]
[26.05.2005] 19:23
hak
Cześć zwracam się do wszystkich którzy orientują sie w temacie poprawy wzroku moja przyjaciółka ma krótkowzroczność 3d i4d nosi soczewki zastanawiam się jak jej pomóc bardzo się o nią martwie słyszałem o tych nowych soczewkach ortokeratologicznych, czy poza wygodą noszenia ich w nocy a nie w dzień są jeszcze jakieś plusy czy jest to bezpieczniejsze rozwiązanie od tradycyjnych soczewek wszystkich posiadających jakieś informacje na ten temat proszę o przesłanie mi na email;tomaszhak@wp.pl, nie mam możliwości czestego korzystania z netu błagam pomóżcie to dla mnie bardzo ważne z góry dziekuję i pozdrawiam myślałem wcześniej o laserze ale teraz .... sami widzicie czego można się tu dowiedzieć to świetne że oprucz tego badziewia w sieci jest też taka stronka ukłony dla wczystkich,

IP i czas połączenia logowane. [4325692]
[02.06.2005] 17:07
PRK
Do LASEK: Skoro teraz masz plusy i to 0,75, to rzeczywiscie totalnie spartaczyli robote. Szukajac (dosc gleboko) w Internecie mozna znalezc info o metodach, ktore powoduja odrastanie rogówki, zeby znow uzyskac 0. Bo niestety problem tzw. overcorrection jest od dawna znany, choc 0,75 to duzo. Jesli dodatkowo masz astygmatyzm to znaczyloby, ze zle pomierzono wade przed zabiegem. Sam nie wiem. Ale nie ma co sie zalamywac!!! Technologia idzie w dobrym kierunku. Ja mam podobne problemy po prk, choc nie sa takie powazne. Skontaktowalem sie w tej sprawie z Council for Refractive Surgery Quality Assurance. Jest to fundacja, która udziela bezpłatnych porad w związku z komplikacjami po chirurgii refrakcyjnej. W takich przypadkach polecają oni tzw. Complex Wavefront Retreatment. Niestety czegoś takiego jeszcze w Polsce nie ma. Ale mysle, ze to w wiekszości bazuje na metodach Wavefront, Wasca lub CustomCornea. Metody te sluza do wykonania refrakcji na podstawie nierówności na rogówce u konkretnego pacjenta (mowi sie wtedy o nieregularnym astygmatyzmie). Przed zabiegiem tzw. aberometr bada, jak swiatlo przechodzi przez kilkaset punktow na rogowce i pada na siatkowke. Mape rogowki nastepnie wprowadza sie do urzadzenia, na ktorym wykonuje sie zabieg. W zalozeniu metody te powinny miec doskonale rezultaty. Rzeczywiscie okazuja sie lepsze od typowych prk/lasik/lasek, ale do doskonalosci dluga droga. W gre wchodza jeszcze inne rzeczy, takie jak wielkosc operowanej strefy (ablation zone), szerokosc strefy przejscia (transition/blend zone), rozdzielczosc aberometru, gojenie rogówki, itp, itd. W internecie mozna spotkac troche informacji o wynikach takiego leczenia. W wielu przypadkach można mowic o zdecydowanej poprawie, ale czasami mozna natknac sie na przypadki pogorszenia wzroku. Mysle, za ja bym sie nawet zdecydował na cos takiego, ale tylko wtedy jak znajde klinike w Polsce, która uzywa urzadzenia MEL-80. Narazie chyba nikt go w Polsce nie uzywa. W Katowich jest natomiast MEL-70, ale nie wiem, jak to tam dokladnie wyglada, bo mimo, ze WASCA tam stosuja, to MEL-70 do tego sie nie nadaje (MEL-70 sluzy do metody TOSCA opartej na typowej topografi rogówki). Poza tym jednak MEL-80 nie uzyskał jeszcze akceptacji FDA w USA, co tez budzi pewne watpliwosci. Wiec mysle, ze najlepszym wyjsciem bedzie jeszcze troche poczekac no cos nowego. Jesli ktos ma jakies info o najnowszych technologiach, niech sie podzieli!!

IP i czas połączenia logowane. [4359312]
[02.06.2005] 17:28
PRK
Nalezy pamietac, ze bardzo duzo komplikacji wiaże się ze zbyt mała strefą refrakcji (ablation zone) w porównaniu z wielkością źrenic w ciemności. Ta kwestia okazuje się bardzo często kluczowa. Zbyt mała strefa powoduje, że śwatło przechodzi również przez część rogówki, która nie została zoperowana (na obrzeżach). To jest powodem tworzenia się halo i starbursts. Dlaczego więć nie zrobić od razu szerzej? Przyczyna jest prosta: przy tej samej wadzie przy szerszej strefie (większych źrenicach) głębokość usuwanej tkanki rogówki jest o wiele większa. Dlatego mierzy się źrenice przed zabiegiem. Niestety z jakiejś przyczyny te źrenice często są mierzone źle. U ludzi młodych źrenice są szczególnie szerokie (zawężają się z wiekiem). Często szerokość źrenic wynosi 7-8 mm. Z taką szerokością mogą sobie poradzić tylko najnowsze urządzenia, choc i tak często ograniczenie wynosi 6,5-7 mm. W przypadku bardzo szerokich źrenic lekarz powinien odradzić zabieg, a przynajmniej poinformować o dużym ryzyku takich efektów. Niestety zdarza się to sporadycznie, bo każdy liczy na kase, dobro pacjenta jest na dalszym miejscu (i tak na całym świecie). Jeśli już ktoś miał operacje i ma halo i/lub starburst, najprawdopodobniej jest to własnie wina zbyt małej strefy ablacji. Warto poznać przyczyne na 100% i dokładnie zmierzyć szerokość źrenic i porównać w wykonanym zabiegiem. W przypadku rzeczywiscie zbyt małej strefy można myśleć nad powtórnym zabiegiem poszerzającym strefę, ale TYLKO na dobrym sprzęcie opartym o technologie WASCA/Wavefront/custom cornea. Ale pamietajcie, że rezultaty też są różne, a lekarz znów będzie od Was chciał wyciąnąć kase i powie Wam, ze to jest super wyjście. Wtedy przypomnijcie sobie, co mówili za pierwszym razem i jak widzicie po zabiegu

IP i czas połączenia logowane. [4359398]
[05.06.2005] 16:55
redboots
ja mam wade -2 i 19,5 roku wada mi nie postepuje od roku, czy moge zrobic operacje? chce isc do desantu musze zdreudkowac ta wade do przynajmniej 0,5 !! chyba mam duze szanse ze nie wystapia komplikacje po przy takiej wadzie ??

IP i czas połączenia logowane. [4373826]
[21.06.2005] 16:29
gizmowe
do Allen 11. aktycznie są ćwiczenia na poprawę wzroku, być może chodzi ci o ćwiczenia dr beatsa. podobno są skuteczne, lecz widocznie nie moim przypadku. pytałam się o skuteczność tych ćwiczeń okulistki, mówi że jak już to pomogą przy małych wadach, do 1d.
jakbyś był zainteresowany to podaj maila (albo adres) prześlę tobie trochę materiałów z samymi ćwiczeniami. są one banalnie proste

IP i czas połączenia logowane. [4453770]
[23.06.2005] 01:07
Allen11
Dzieki gizmowe!!! Ps,chodzi mi glownie o to zeby mi sie wada nie powiekszala bo juz mam dosyc sluchania o tym ze juz za chwilke sie panu ustabilizuje, a dopiero wtedy zaczne myslec o robieniu operacji.Jeszcze raz wielkie dzieki!!!

IP i czas połączenia logowane. [4461957]
[03.08.2005] 00:26
camilla1
Mam dużą krótkowzroczność obuoczną 13 dioptrii i -2 cyl.
Szukam kontaktu z osobami które poddały się operacji zmniejszenia tak dużej wady.
Nie wiem czy tą wadę da się skorygować jednorazowo, choć po tym co przeczytałam na forum chyba się boję poddać operacji.
Mam ogromne problemy z doborem szkieł kontaktowych (podwójne widzenie, odblaski, poświty przy oglądaniu obrazu o dużych kontrastach - np. światła na ciemnym tle)
czy jest ktoś kto ma tez problemy z doborem soczewek?
Odezwijcie się na forum lub na maila zxc18@poczta.onet.pl

IP i czas połączenia logowane. [4713662]
[06.08.2005] 00:10
camilla1
http://www.oko.info.pl/ tu na forum też są wypowiedzi na temat tragicznych skutków operacji refrakcyjnych. Poczytajcie

IP i czas połączenia logowane. [4733424]
[07.09.2005] 22:12
camilla1
Czy ktoś z wadą -12 i cyl -2 miał operację korekcji wady wzroku metoda Lasik?
W Katowicach kilka dni temu powiedziano mi że wadę można skorygowac tylko połowicznie. Nie wiem dlaczego. Czy ktoś wie więcej na ten temat?

IP i czas połączenia logowane. [4976771]
[08.09.2005] 16:00
camilla1
mwindsurf bardzo dziękuje za odpowiedź!!!
Miałam podobne podejrzenia i chyba jedynym ratunkiem dla mnie jest chirurgiczny zabieg wszczepienia sztucznej soczewki, a nie wiem czy sie na tak poważny zabieg zdecydować.
Połowiczne usunięcie wady mnie nie satysfakcjonuje, bo po lasiku przez kilka lat nie można nosic soczewek, a nie bardzo mnie urządza po operacji laserowej nosić okulary o mocy mniej więcej -8 dioptrii. Jeszcze jedna rzecz - po ostatniej wizycie w klinice nabawiłam się infekcji obu oczu, prawdopodobnie po confoscanie.
Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia

IP i czas połączenia logowane. [4981471]
[12.09.2005] 11:17
fuga
Może trochę poza głównym nurtem tematu, bo nie o laser chodzi, ale to w końcu też pewien odnośnik: zabieg korekcji wzroku (OP – 4,50, OL - 4,75) za pomocą skalpela przeszłam 8 lat temu. Pozostał mi po nim bardzo niewielki astygmatyzm (prawdopodobnie efekt zniekształcenia rogówki po bliznach od skalpela, w przypadku lasera – ryzyko znacznie mniejsze) i nieco gorsze widzenie po zmroku (zresztą nie wiem, może to takie subiektywne odczucie). Zabieg praktycznie bezbolesny, później było trochę niemiło (ale bądż co bądź to skalpel, a nie laser). W każdym razie uwolniłam się od szkieł i bardzo to sobie chwalę – ale nie namawiam – wiadomo, wszystko zależy od organizmu, pewnej ręki lekarza, itp. itd.

IP i czas połączenia logowane. [5007412]
[18.09.2005] 14:02
karelia
www.oko.info.pl - tu też jest dość pożądne forum dyskusyjne

IP i czas połączenia logowane. [5055018]
[30.09.2005] 18:16
===Helnut===
a tak

IP i czas połączenia logowane. [5148703]
[14.10.2005] 19:32
margaretka79
miałam robiony Lasik 18 miesięcy temu. jeżeli chodzi o wadę z jakiej mi ściągali była bardzo duża bo wynosiła n alewe -13,00 i prawe 13,75;. zabieg udał się bardzo dobże poniweaż ściągli mi na -1,5na lewe i -3,0 na prawe. odbyło się to całkowicie bez komplikacji i żadnych powikłań. po 7 dniach od zabiegu wróciłam do pracy i to przez 8 godzin przy komputerze. nie wiem co to znaczy efekt haloczy ból oka. jeżeli miałabym podjąć jeszcze raz decyzję o korekcie na pewno była by taka sama. wydaje mi się że jażdy przypadek jest indywidualny i nie wolno brać sytuacji kogoś do siebie. Pozdrawiam wszystkich którzy podejmują decyzję o korekcie i trzymam za was kciuki ,że zakończy się ona pełnym sukcesem taka jak u mnie.

IP i czas połączenia logowane. [5246602]
[16.10.2005] 19:39
karelia
do margaretka79
To niesamowite że z takiej wady tak mało zostało. Moja wada jest podobna tylko że mam dodatkowo -2 astygmatyzmu. W katowicach zaproponowali mi likwidacje wady do -6. Nie satysfakcjonuje mnie to. W jakiej klinice Cie operowane? byłabym wdzieczna za odpowiedz

IP i czas połączenia logowane. [5258959]
[17.10.2005] 18:35
margaretka79
dla Kornelii
Jeżeli chodzi o klinikę w jakiej robiłam korektę to jest to prywatna klinika w Warszawie. nazywa się Mavit, a znajduje się przy ul. Podleśnej 61. Fakt faktem jest to płatny zabiek i z tego co wu\iem na dzień dzisiejszy kosztuje ok 2000 na jedno i wcześniej badania kwalifikacyjne ok 250,00 zł, ale myślę że za fachowość personelu i pomyślność korekty warto poświęcić i takie pieniądze. życzę powodzenia i ciekawa jestem jaka będzie Twoja decyzja.Trzymam kciki pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [5265316]
[17.10.2005] 19:18
karelia
mwindsurf to co piszesz jest oczywiście dla mnie zrozumiałe, jednak zrozumieć nie mogę tego, że pani doktor powiedziała mi o likwidacji wady do połowy, badając mi tylko ostrość wzroku - po tym jedynym badaniu oznajmiła że mogą zlikwidować wadę do -6. A wtedy po prostu ja wstępnie zrezygnowałam, bo to mnie w ogole nie satysfakcjonuje.
margaretka79 serdecznie dziękuje za informacje w kwestii kliniki
pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [5265659]
[19.10.2005] 18:35
margaretka79
drogi Lessko. wcale się z Tbą nie zgodzę, że po paru latach każdemu musi polecieć wzrok czy wrócić do tej samej wady jaka była przed korektą. U każdego jest inna budowa rogówki, uwarunkowania genetyczne i temu podobne rzeczy. Jeżeli u Ciebie wada ta pogarsza się nie znaczy to że tak będzie w kżdym przypadku. Mam koleżankę która też robiła lasik ponad dwa lata temu i z - 6 zbili jej do -0,5 i tak jest do tej pory.A po drugi decydując się na zabieg nikt chyba nie daje Ci 100% gwarancji że wada już nigdy się nie pogłębi. Ja np. zostałam o tym poinformowana że może po jakimś czasie powrócić ale nigdy nie wróci do tej wady co była przed zabiegiem. Jeżeli lekarz prowadzący nie poinformował Cię o tego typu rzeczach to faktycznie możesz mieć podstawę do tego aby domagać się odszkodowania. z Niecierpliwością będę czekała na dalszy przebieg zdarzeń i trzymam kciuki, bo skoro nie dopełnili formalności i skrzanili robotę to niech teraz poniosą konsekwencje a nie tylko zbijają kasę na ludzkiej krzywdzie.

IP i czas połączenia logowane. [5280967]
[19.10.2005] 18:37
margaretka79
margaretka79 (05.10.19 18:35):
drogi Lessko. wcale się z Tbą nie zgodzę, że po paru latach nie każdemu musi polecieć wzrok czy wrócić do tej samej wady jaka była przed korektą. U każdego jest inna budowa rogówki, uwarunkowania genetyczne i temu podobne rzeczy. Jeżeli u Ciebie wada ta pogarsza się nie znaczy to że tak będzie w kżdym przypadku. Mam koleżankę która też robiła lasik ponad dwa lata temu i z - 6 zbili jej do -0,5 i tak jest do tej pory.A po drugi decydując się na zabieg nikt chyba nie daje Ci 100% gwarancji że wada już nigdy się nie pogłębi. Ja np. zostałam o tym poinformowana że może po jakimś czasie powrócić ale nigdy nie wróci do tej wady co była przed zabiegiem. Jeżeli lekarz prowadzący nie poinformował Cię o tego typu rzeczach to faktycznie możesz mieć podstawę do tego aby domagać się odszkodowania. z Niecierpliwością będę czekała na dalszy przebieg zdarzeń i trzymam kciuki, bo skoro nie dopełnili formalności i skrzanili robotę to niech teraz poniosą konsekwencje a nie tylko zbijają kasę na ludzkiej krzywdzie.

IP i czas połączenia logowane. [5280979]
[03.12.2005] 00:12
GDala  GDala@tlen.pl
Przeszłam korekcje laserowa. Miałam okolo +3.5 wade, teraz jestem poltora roku po zabiegu. moim najwiekszym problemem jest to ze widze inaczej w obu oczach, jedno oko ma +0,75 drugie +1,75......oczy mi sie szybko meczą (to moj podstawowy problem) sa tez czesto suche, rany sie dobrze wygoiły choć miałam wylewy w obu oczach dosc silne ale minelo szczesliwie. Żadnego efektu halo nie mam. Widze calkiem calkiem ale mogloby byc lepiej, bo ogolnie sie mecze zbyt szybko. Nie nosze juz wogole okularow choc nie wiem moze powinnam nosic, boje sie ze wada mi znowu urosnie....lekarz mowi ze nie musze nosic ale ja sie zastanawiam czy +0,75/ +1,75 oraz cylinder - 0,50 czy to powazna wada???...... czy przez ta wade wzrok mi sie nie pogorszy w przyszlosci i za jaki okres czasu?... czy taka wada urośnie jeszcze na gorsza? mam 23 lata. Prosze o odpowiedz

IP i czas połączenia logowane. [5674242]
[16.12.2005] 04:22
darek795
witam
Też zastanawiam się nad operacją. Jestem z Lublina. Można się tu poddać operacji w klinice profesora Zagórowskiego. Mają tam laser firmy Keratech iso beam d200.Może ktoś miał już operacje na tym laserze????? Wcześniej też byłem w Katowicach na badaniach, ale nie doszło do operacji, bo na badanich posiewu oka wychodziły mi ciągle jakies bakterie.Mam wadę minus 6,6 i 7. Którą klinikę wybrać????czy tą na miejscu, czy inną? W internecie sporo pisze o ulepszeniach metody lasik czyli custom lasik czy wavefront, czy polskie kliniki stosują te najnowsze metody???? Darek

IP i czas połączenia logowane. [5795589]
[21.12.2005] 08:18
Monika z Wrocławia  moni100@tlen.pl
I tak trzymaj Elab! U mnie tez w porzadku i tez jestem mega szczesliwa. Pozdrawiam

IP i czas połączenia logowane. [5839182]
[23.12.2005] 13:14
Były użytkownik
Ten temat jeszcze kilka dni temu zawierał 10 stron, dziesiątki cennych postów zawierających wiele ważnych informacji na temat laserowej korekcji wad wzroku. Niestety jakiś moderator wykasował 8 stron i pozostawił tylko nieznaczną część z tego, w tym posty typu : "ciemnosc widze..." "widze ciemnosc.....", "a tak", "hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm" czy zupełnie puste posty. Proponuję wymieniajcie się e-mailami, numerami gg, bo w każdej chwili dany post może zostać skasowany. Do moderatora : jak tak bardzo przeszkadza Ci czytanie rzeczy o których nie masz pojęcia, podziel temat na kilka innych, mniejszych np. pod względem metod korekcji, efektów ubocznych, recenzji z pobutów w klinikach...

IP i czas połączenia logowane. [5858875]
[23.12.2005] 14:12
mwindsurf
hej byly... widze ciemnosc dotyczyl wlasnie tego ze regularnie rozwalaja nam to forum, zamiescilem ten poscik bo juz nie pierwszy raz forum jest kasowane... przyzwyczajaj sie..
Pozdrawiam.

IP i czas połączenia logowane. [5859242]

1 2 3   » 276 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat