o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Po 30-tce - ogólna dyskusja
 » Odpowiedz na ten temat

Po czym można poznać, że związek się wypalił ...

1 2 3   » 13 Strony tematu:
[11.06.2002] 15:10
Wera
No właśnie, to pytanie już ktoś zadał przy okazji innego tematu na tym form, ale jakoś ten wątek się nie rozwinął.
A ja chętnie poczytałabym co o tym myślicie ...
Czy takie oznaki w ogóle można wyodrębnić i nazwać ? Czy jeżeli zdarzy nam się popaść w rutynę to już oznacza czegoś bliski koniec ?

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[11.06.2002] 15:23
darkmen
Wero! popadnięcie w rutynę wcale nie oznacza końca związku, ale na pewno jest poważnym zagrożeniem dla niego. Najważniejsze to w porę dostrzec to, że zaczynamy popadać w rutynę. Z dreugiej strony może to oznaczać, że uczucie, które łąćzyło do tej pory dwoje ludzi jest już słabe.
Ciężko jest to później odbudować. Jak?
Jeżeli przestało się kogoś kochać to nie da rady na rozkaz kochać od nowa

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [25551]
[12.06.2002] 13:31
nandu
kiedy nie macie sobie juz nic do powiedzenia, jestescie kolejnymi meblami w Waszym domu i kiedy czujecie sie samotni z tym drugim czlowiekiem ...

jedna z najgorszych samotnosci ...

IP i czas połączenia logowane. [27253]
[12.06.2002] 13:39
jim profitt
Nandu popieram to co powiedzialas w calej rozciaglosci to straszne,znam to z autopsji. Czlowiekowi chcialoby sie cos jeszcze odbudowac i powalczyc o cos,z drugiej strony zastanawia sie czy warto,bo z dnia na dzien widzi coraz mniej sensu w tym wszystkim...

IP i czas połączenia logowane. [27290]
[12.06.2002] 12:55
AliAs99
A kto powiedział, że jak się popadnie w rutynę, to oznacza to koniec miłości? Czyż miłość zawsze musi się kojarzyć z takim stanem podekscytowania i niepokoju? Czy nie lepiej by było kochać kogoś taką miłoscią stałą i spokojną? Bez tych różnych wzlotów i upadków. Bez szarpania za trzewia. Bez krótkotrwałych uniesień, bez łez.

IP i czas połączenia logowane. [27407]
[23.05.2017] 16:40
[18.06.2002] 20:33
ja
jim proffit i nandu, macie rację.Najgorsze,że tak by się chciało jeszcze coś zminić, spróbować,
a tutaj pustka, codziennie jest gorzej.Jak się nie ma już siły ani na agresję, ani na litość, to już koniec.

IP i czas połączenia logowane. [38666]
[18.06.2002] 20:42
malenstwo
....nawet czasami przychodza mysli llzrobic skok w bokk tak dla odmiany

IP i czas połączenia logowane. [38693]
[19.06.2002] 12:23
Almal
A ja myśle, że jak przychodzi sie po pracy i nawet już sie nie chce rozmawiac z ta druga osobą. A siedzenie w domu jest jak kara za grzechy.

IP i czas połączenia logowane. [39919]
[19.06.2002] 12:49
Margolka
po wypalonych knotach

IP i czas połączenia logowane. [39970]
[20.09.2002] 00:39
wredny  wredny_facet@tlen.pl
...kiedy zauważasz wszystko czego wcześniej zauważyć nie chciałeś . Kiedy odbijasz zło, które wcześniej ponad wszystko kochałeś...

To love means to hate oneself

IP i czas połączenia logowane. [233880]
[20.09.2002] 00:56
Slawek Goetz

Byc moze problem jest w tym, ze zbyt czesto czukamy milosci w drugim czlowieku. A moze trzeba zajrzec we wlasne wnetrze. Odnalesc milosc w samy sobie wpierw. Polubic, pokochac i poznac samego samego. Wydaje mi sie, ze to jest klucz to wszystkiego. W przeciwnym razie polegamy na drugiej osobie, zeby ona dostarczyla nam to cos. Jak nam ta druga osoba zpowszednieje, to czujemy, ze "stracilismy" milosc. Polubic i pokochac siebie to nie jest takie proste, nie mniej jednak trzeba sprobowac.

IP i czas połączenia logowane. [233895]
[20.09.2002] 13:48
pijak
ja strasznie siebie lubie , oj jak bardzo , wady zalety ,,potrafię sie nawet z siebie śmiać ,znam swoje nastroje ,fobie i mantry ,ale jakos nie znajduję w tym recepty na miłość ,,wręcz przeciwnie , uciekam od niej jak InterCity za Koluszkami , a wszystko to bo siebie kocham , jak spiewa Ich Troje ,,

kochac nie warto , zarabiac nie warto , jedyne co warto , to upić się warto

IP i czas połączenia logowane. [234865]
[20.09.2002] 13:57

bo to chyba, pijaku, nie o taką miłość chodzi, to może być narcyzm,

wspaniały, piękny i mądry, a że pijany to już mniejsza z tym i nikt poza tym.

ale nie martw się wielu na tym świecie, nie jest zdolnych do żadnej miłości

IP i czas połączenia logowane. [234885]
[20.09.2002] 14:18
elderguy
Gdy z partnerem wymieniasz wyłącznie informacje, a nie myśli...

IP i czas połączenia logowane. [234948]
[20.09.2002] 14:22
trzeźwa
gdy siedzi się w milczeniu... i to milczenie nie odbywa się w porozumieniu...

pić albo nie pić o to jest pytanie...

IP i czas połączenia logowane. [234955]
[20.09.2002] 15:01
halinkaela
Nie wiesz? Po kupce popiołu!

IP i czas połączenia logowane. [235033]
[20.09.2002] 15:42
pijak
jest jeszcze sposób na szczoteczkę do zębów,,jak sie zużyje to tzreba iść do kiosku po nową ,,,i jak sie juz pójdzie ,, to wcięło goscia ,,,,
***,,,ja się nie martwię byle czym

kochac nie warto , zarabiac nie warto , jedyne co warto , to upić się warto

IP i czas połączenia logowane. [235103]
[20.09.2002] 17:27
Pantera

Wpadanie w rutynę oznacza, że nie żyjemy naprawdę. Działamy automatycznie, nie przeżywając ani związku, ani innych aspektów życia. Każda chwila istnieje tylko wtedy, gdy właśnie trwa. Czas, którego nie przeżywamy, tracimy bezpowrotnie.
Lepiej się choćby kłócić, byle by prawdziwie i \"świeżo\".
\"Życie nas albo rozpieszcza, albo rozwija\".

IP i czas połączenia logowane. [235273]
[20.09.2002] 19:41
elderguy
Przede wszystkim: i od tego powinienem zacząć wcześniej, bardzo goraco wszystkich witam jako "nowy". "nowy", bo od kilku dni jestem obserwatorem tego forum. Topiki, jakie poruszacie, sa dla mnie tak życiowe i ciekawe, że postanowiłem się włączyć, choć pewnie nie do każdej dyskusji.
do pijaka wybacz, ale wydaje mi sie, ze to juz skutek, a co to ma do obserwacji?
Pantero oczywiscie masz racje. Chociaż, życie ma co najmniej pare aspektów, można wpaść w rutyne np. tylko w jednym z nich... Wiem, że to truizm, ale szary kolor nie musi oznaczać odejścia "w zaświaty"... Kłótnia też może być w granicach rutyny! Wiem, że to byla przenośnia, ale chyba troszkę ten aspekt upraszczasz.

IP i czas połączenia logowane. [235470]
[20.09.2002] 19:46
elderguy
szlag by trafil! dopiero tu się włączyłem, a już muszę spadać. wszystkim bardzo miłego weekendu. do poniedziałku.

IP i czas połączenia logowane. [235478]
[20.09.2002] 19:55
Ja-księżniczka
Zgadzam się ze Sławkiem Goetz. Miłość jest w każdym z nas trzeba tylko umieć ją dostrzeć i pozwolić jej funkcjonować. Nie mylcie miłośći z zakochaniem bo prawdziwa miłość to też akt odwagi i wyboru a nie tylko buzowanie hormonów.

pozdrawiam wszystkich

IP i czas połączenia logowane. [235494]
[20.09.2002] 20:02
wytłumacz
Ja-księżniczka: Moze powiedz jak to zrobić, to co mówisz to brzmi tak, po co sie smucić wystarczy sie tylko weselić, po co płakać wystarczy sie śmiać. Brzmi to bardzo teoretycznie

IP i czas połączenia logowane. [235503]
[20.09.2002] 20:32
Ja-księżniczka
próba odpowiedzi: Tego nie da się wytłumaczyć. To lata ciężkiej pracy nad sobą, zgłębiania wiedzy przede wszystkim o sobie i prawach rządzących naszym życiem, zdobywania doświadczeń itp. Najczęściej do tego trzeba po prostu dojrzeć i zrozumieć. Nieoceniona jest tu rola Mistrza, który wskazuje nam drogę konieczną do przebycia aby móc stać się wewnętrznie spełnionym człowiekiem

a z miłością romantyczą (kobieta-mężczyzna) to trzeba ostrożnie- kto ją zbyt mocno trzyma ten ją traci a kto traci ten zyskuje - pozwólmy miłości płynąć silnym strumieniem
miłość sama w sobie jest bezkresnym oceanem, która otacza wszystko co stanie na jej drodze

pewnie dziwnie to brzmi - sorki, przyswoiłam sobie chociaż cząstkę starochińskiej filozofii taoistycznej

powodzonka

IP i czas połączenia logowane. [235553]
[20.09.2002] 20:38
Ja-księżniczka
A po czym poznać , że związek już się wypalił? To po prostu widać, słychać i czuć - przestajesz się kurczowo trzymać tej drugiej osoby i obserwujesz co się stanie, a prędzej czy później okaże się samo...ale to może bardzo zaboleć...

IP i czas połączenia logowane. [235566]
[20.09.2002] 20:45
wredny  wredny_facet@tlen.pl
Ja-księżniczka napisała;
\'(...) bo prawdziwa miłość to też akt odwagi i wyboru a nie tylko buzowanie hormonów.\'.

Brawo i pozdrawiam

To love means to hate oneself

IP i czas połączenia logowane. [235580]
[20.09.2002] 21:01
Slawek Goetz

Bardzo madrze powiedziala Ja-ksiezniczka.

Jak mozna dac milosc drugiej osobie jezeli sie nie zyje w zgodzie, pokoju i harmoni ze soba samym? Czyz nie jest to logiczne? Jak wiele ludzi w dzisiejszym swiecie probuje zmenic wyglad zewnetrzny. A ile ludzi dba na prawde o wyglad wewnetrzny ? Czysz nasze wnetrze przypdakiem nie manifestuje sie na zewnatrz nas? Wydaje mi sie, ze tak. Jezeli tak, to jak zaopiekujemy sie naszym wnetrzem, to zmienimy nasza zewnetrzna rzeczywistosc. To wszystko jest bardzo logiczne. Nie ukrywam, ze to wymaga pracy nas soba. W dzisiejszym swiecie duzo ludzi chce wszystko szybko, brak cierpliwosci, na a pozniej dziwia sie dlaczego znalezi sie w jakims tam dramacie zyciowym. Ludzie gdzies sie spiesza. Ten pospiech jest jakby w modzie. Jestem ciekawy gdzie sie tak spiesza?

IP i czas połączenia logowane. [235623]
[22.09.2002] 00:13
Mania
Bardzo ciekawe wypowiedzi!
Moj zwiazek wypalił się! wiem co to jest,kiedy dwoje ludzi, jeszcze niedawno bliskich sobie siedzi obok siebie.Nie ma usmiechu, radosci, nie ma tematow do rozmów. Jak sąsiedzi, jak przypadkowi pasażerowie autobusu. Nie ma wspolnych zmartwień, nie ma wspólnych planów, nawet zainteresowanie słabnie do tego stopnia, że nie interesuje mnie co dzieje sie z moim mężem. Nie potrafimy dyskutowac, nie potrafimy sprawic sobie radości, żadne z nas nie okazuje czułości, nie potrafimy nawet kłócić się, bo ze względu na obojętność jaka między nami jest, nie ma tematu do kłótni. Rada dla wszystkich! Jeśli coś was w partnerze denerwuje, jeśli macie temat do kłótni, to znaczy, że nie jest źle, coś do siebie czujecie, czegoś oczekujecie. Jeśli jedynym uczuciem jest obojętność wobec postępowania partnera, to naprawde związek wypalił się i jedyne co można zrobić to rozstac się, żeby nie marnować sobie życia.

IP i czas połączenia logowane. [237738]
[22.09.2002] 09:44
Ja-księżniczka
Mania: przwie zawsze można uratować związek tylko trzeba tego bardzo chcieć - obie strony muszą bardzo chcieć i włożyć w to ogromną ilość pracy.

buziaczki dla wszystkich

IP i czas połączenia logowane. [238059]
[22.09.2002] 09:46
Ja-księżniczka
I specjalne pozdrowionka dla Slawka i Wrednego

IP i czas połączenia logowane. [238061]
[22.09.2002] 15:45
facet po przejsciach
a dla mnie?

IP i czas połączenia logowane. [238485]
[22.09.2002] 19:24
Ja-księżniczka
Czyżby temat się wypalił?

IP i czas połączenia logowane. [238850]

1 2 3   » 13 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat