o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Po 30-tce - ogólna dyskusja
 » Odpowiedz na ten temat

Wyjezdzam do pracy na zachod...

1 2
[21.10.2006] 18:22
Nadszyszkownik Cicho
Zagubiona...,
jak to jest?
najpierw piszesz, zeby nie ufac polakom zagranica, bo cie wykiwaja itd.
a potem, ze tylu porzadnych polaków ucieka z Polski.

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [8509808]
[21.10.2006] 19:34
oneill  glassempire@tlen.pl
Nadszyszkownik Cicho (06.10.21 18:22):
Zagubiona...,
jak to jest?
najpierw piszesz, zeby nie ufac polakom zagranica, bo cie wykiwaja itd.
a potem, ze tylu porzadnych polaków ucieka z Polski.

Mieszkam w Ire na stale.
Znam mnostwo Polakow ale o zadnym z nich (z reka na sercu) nie moge zlego slowa powiedziec. To przyzwoici, kolezenscy, nie naduzywajacy "srodkow chemicznych" (ale w dni wolne i weekendy lubiacy sie zabawic) ludzie. Zalezy im na pracy, na zarobkach - kilka rodzin juz jest w komplecie (jedno sciagnelo reszte) i zamierzaja sie tutaj jakos urzadzic. Zyja jak wszyscy. Wiekszosc jednak mysli o powrocie do kraju z oszczednosciami i zalozeniu prosperujacej firmy, budowie domu czy kupnie mieszkania.
Polakom sie tu niezbyt podoba - moze jakas mlodziencza fascynacja kultura, muzyka ktorej na codzien tutaj nie uswiadczysz - za to jest mokro, szaro, wietrznie, dzdzyscie, drogi waskie, ubezpieczenie samochodu drogie i wszedzie daleko. To nie jest ta Irlandia z kartek pocztowych i mydlanych oper ale jest tu praca i godne zycie.
So - who cares about the weather...
Prawie w kazdy weekend spotykam sie z jakimis znajomymi Polakami - odwiedzamy sie, poogladamy polska telewizje, wypijemy pare drinkow, pogadamy, posmiejemy sie - i wszystko w milej, kolezenskiej atmosferze, nie czuje ani jakiejs zawisci (niby z jakiej racji?), nikt nie intryguje przeciwko komukolwiek.
W Polsce znalam wiecej takich Polakow jakich opisujecie "na saksach" (tzn w Polsce mnie swoi judasze wykrecali, ci ktorym zaufalam - i dobrze bo nauczyli mnie nie ufac byle komu i liczyc wylacznie na siebie - postawa niezbyt wymarzona ale "defensywna" i mniej ryzykowna).
Kazda nacja - bez wyjatku - ma swoje "czarne owce" i nie ma co uogolniac. Każdy ma swojego trupa w szafie

IP i czas połączenia logowane. [8510561]
[21.10.2006] 19:39
Zagubiona_Chmurka (06.10.21 17:55):
Z rozmow jakie prowadzilam z wieloma osobami narod polakow jest najgorszym narodem jesli choci o wiezi i pomoc samym sobie bedac juz za granica. Stad taka a nie inna moja szczera uwaga zeby nie wierzyc polakom. Przykre ale prawdziwe.

Czyli znasz owa "prawde" z rozmow - wybacz Chmurko ale watpliwe to zrodlo informacji. Bo robi sie jak w maglu gdzie jedna pani powiedziala drugiej pani a ta druga pani powiedziala Krysce z parteru a Kryska powtorzyla tej blondynie spod siodemki.
Twoi znajomi moga miec wlasnie takie wrazenia z roznych powodow. Pojedziesz sama i sprawdzisz na wlasnej skorze. Moze mile sie rozczarujesz.
Pomoc - jest takie niepisane prawo, przynajmniej wsrod tych osob ktore znam - ze jak ktos czegos potrzebuje to nie ma sprawy. Oczywiscie w granicach mozliwosci.
Nikt tego nie naduzywa.

Ale... moze ja, mieszkajac na wsi, za malo Polakow zagranicznych jeszcze spotkalam... Każdy ma swojego trupa w szafie

IP i czas połączenia logowane. [8510603]
[21.10.2006] 19:48
Nadszyszkownik Cicho
Tak Oneill,
Za to my, tu na pólnocy mamy tych @@@ protestantów ,którzy pala nam samochody, tluka szyby w oknach domów... itp. itd.
Ale my ich stad wykurzymy.
Razem z naszymi bracmi w wierze odstawimy ich do domu, czyli do uk (umyslnie z malych liter ;-p)i juz wkrótce polaczymy sie z naszymi bracmi z poludnia.amen.

IP i czas połączenia logowane. [8510666]
[21.10.2006] 23:08
No pewnie!
Szyszka ich, panie, szyszka po lbie!
Ostatecznie moze byc gazrurka polskiego hydraulika.

Osobiscie nie mam uprzedzen wyznaniowych czy rasowych ale: jesli wejdziesz miedzy wrony...
Sam rozumiesz.
Pozdrowienia z zalanego deszczem poludnia (ble). Każdy ma swojego trupa w szafie

IP i czas połączenia logowane. [8511845]
[27.07.2017] 14:47
[21.10.2006] 23:56
metron
Jaką pracę tam wykonujesz Oneill??

IP i czas połączenia logowane. [8512354]
[22.10.2006] 10:15
Logik
Można zarobić na miejscu. Potrzeba tylko 4 ludzi co uwierzą w pewien logiczny system. To działa. Szczegóły pod magic32@buziaczek.pl

IP i czas połączenia logowane. [8513611]
[22.10.2006] 14:03
jakiś nowy
Pomyśl dobrze zanim napiszesz (06.10.21 19:08):
asiaq (06.08.29 09:45):
trzymaj się z daleka od Polaków, których jedynym zajęciem po pracy jest picie i upalanie się różnymi świństwami.

Mieszkam w Holandii i tu pracuje.Skąd wiesz że pije i pale?Skąd mnie znasz? Banditto podaj swojego maila a napisze Ci adres firmy holenderskiej pośredniczącej i numer do nich.Załatwiają prace,papiery i zakwaterowanie.Ale musisz mówić z Nimi po angielsku lub holendersku.Lub Ktoś kto Ci pomoże.Do pracy język raczej nie potrzebny.Odpisze Ci w ciągu 2 dni jeżeli chcesz.

łagier otwierają dla naiwniaków...
Wypad naganiaczu!

IP i czas połączenia logowane. [8515855]
[22.10.2006] 14:05
jakiś nowy
jakiś nowy (06.10.22 14:03):
trzymaj się z daleka od Polaków, których jedynym zajęciem po pracy jest picie i upalanie się różnymi świństwami.

Mieszkam w Holandii i tu pracuje.Skąd wiesz że pije i pale?Skąd mnie znasz? Banditto podaj swojego maila a napisze Ci adres firmy holenderskiej pośredniczącej i numer do nich.Załatwiają prace,papiery i zakwaterowanie.Ale musisz mówić z Nimi po angielsku lub holendersku.Lub Ktoś kto Ci pomoże.Do pracy język raczej nie potrzebny.Odpisze Ci w ciągu 2 dni jeżeli chcesz.

Wypad naganiaczu!

Wypad naganiaczu!

IP i czas połączenia logowane. [8515872]
[22.10.2006] 14:06
jakiś nowy
nowy łagier otwierają dla naiwniaków...
Wypad naganiaczu!

IP i czas połączenia logowane. [8515887]
[22.10.2006] 14:08
jakiś nowy
no nareszcie widać o co chodzi!

IP i czas połączenia logowane. [8515898]
[22.10.2006] 15:03
Pomyśl zanim na.
jakiś nowy (06.10.22 14:05):
jakiś nowy (06.10.22 14:03):

Wypad naganiaczu!

Wypad naganiaczu!

Zamiast krytykować wystarczyłoby zadzwonić.Krzyczeć każdy potrafi a zadzwonić do firmy to strach?Zapytać się.dowiedziećMają strone w internecie.Nie.Lepiej siedzieć w Polsce i narzekać.Tak?

IP i czas połączenia logowane. [8516450]
[22.10.2006] 15:15
Pomyśl zanim na.
jakiś nowy (06.10.22 14:08):
no nareszcie widać o co chodzi!

Czy wiesz że nie zatrudnisz sie u pracodawcy w Holandii bezpośrednio tylko przez firme?Wiesz to?Lub otworzysz własną działalność.Ale to inna bajka.I nie dla takich ludzi jak Ty.Bo umiesz tylko coś obśmiać.A ten topik założył ktoś kto prosił o porade.

IP i czas połączenia logowane. [8516633]
[22.10.2006] 17:02
metron (06.10.21 23:56):
Jaką pracę tam wykonujesz Oneill??

Wolny strzelec z papierami:
- hoduje zwierzeta
- chalturze w souvenirach.
- wydzierzawiam nieruchomosci
czyli glownie zajecia w domu lub w terenie.
Od nowego roku wybieram sie na niecaly etat do specjalnego osrodka szkolno-wychowawczego (wbrew pozorom nie jako wychowanek).
W moich warunkach nie moge pracowac "na etacie" stacjonarnie (opiekuje sie inwalida, czesto jezdze do Polski) - ale wkrotce bede mogla chocby na kilka godzin dziennie poza domem; nie moge tez przekroczyc pewnego okreslonego pulapu dochodow jako osoba pobierajaca zasilek dla opiekunow. Brakuje mi wlasnie tego "zewnetrza".
Dla zawistnych - nie ma czego zazdroscic, jesli wam zal to proponuje zamiane na moje miejsce ze wszelkimi tego konsekwencjami (tak na wszelki wypadek pisze bo sie spotykam z taka krotkowzroczna postawa).
Metron - mam nadzieje ze zaspokoilam Twoja ciekawosc Każdy ma swojego trupa w szafie

IP i czas połączenia logowane. [8517815]
[29.10.2006] 13:32
gl
a jedz i nie wracaj

IP i czas połączenia logowane. [8577744]
[29.10.2006] 13:35
jedziesz
już od paru miesięcy i nie możesz wyjechać, jak sójka za morze

IP i czas połączenia logowane. [8577769]
[29.10.2006] 13:48
jedziesz
jeszcze tu jesteś?!

IP i czas połączenia logowane. [8577866]
[29.10.2006] 14:48
arek_dso1
Jestem w Irlandii ponad 2 lata. Co do Polakow tutaj - doswiadczenia podobne. Co do pracy - jest, ale tak jak juz ktos napisal, tylko ona. Tak w skrocie - to troche inny swiat. Mnostwo przybyszow robi potwornie glupie rzeczy. A juz jak nie potrafisz sie porozumiec po angielsku tak zeby swobodnie prace znalezc, poczytac gazete czy pogadac z kims chcby chwile - obled. Jedyni ludzie z zewnatrz jakich tu widze to tacy z rodzinami. Ale wtedy juz nie odlozysz nic bo dziecku nie dasz przez tydzien tej samej najtanszej zywnosci z tesco. Ja mam wrocic za rok i przy wydatkach licze o ile przedluzaja moj pobyt tutaj chociaz prace mialem zawsze i nie najgorsza.
Ale powodzenia. Bedzie potrzebne.

IP i czas połączenia logowane. [8578283]
[29.10.2006] 14:57
arek_dso1
Witaj oneill.
Wlaczam glos do dyskusji - nie dojrzalem wczesniej Twojej wypowiedzi. Ja tez zgadzam sie ze i w Polsce sa wredni ludzie. I w 100% zgadzam sie z tym ze sporo osob tu jest OK. Ale sam zostalem 2 razy strasznie glupio , moze nawet nie oszukany, bo sie wybronilem ale proba byle. Najgorsze, ze w obu przypadkach `agresor` po pierwsze dzialal potwornie glupio po drugie nie mial i nie mogl miec zadnej bezposredniej korzysci ze swojego dzialania. Mysle , ze numer polega na tym , ze znasz raczej ludzi , ktorzy sa tu dluzej i jakos zycie sobie ulozyli. Pomysl czy krytyczna opinia nie jeszt sluszniejsza w odniesieniu do tych , ktorzy sa tu np mniej niz pol roku. I nawet trudno kogokolwiek za to obwiniac - pamietam jak sam sie zwyczajnie balem na poczatku, wtedy ludzie robia glupie rzeczy. I ciekawostka - dobrze mi znani Litwini bardzo sie smiali z takiej glosno tu mowionej opinii o Polakach, ale tylko dlatego , ze oni tak o sobie glosno nie mowia, choc wcale nie sa inni.

IP i czas połączenia logowane. [8578347]
[29.10.2006] 17:41
są wolne etaty w hiszpanii
tyle że trawe na zupe muszą ci z polski dosłac bo tam juz nasi zjedli

IP i czas połączenia logowane. [8579822]
[13.11.2006] 18:16
kizio1
ja też mam chęć wyjechać na zachód do pracy .czy ktoś wie jak jest na ctx-ach .jakie zarobki? co jest potrzebne?

IP i czas połączenia logowane. [8705694]
[16.11.2006] 11:45
porozmawiam
http://3dwhite.pl/?click=f6a5596f07e7fb4c0c8 0c9a213317e0a

IP i czas połączenia logowane. [8728302]
[25.12.2013] 20:31
PotPoq
Ja swojego czasu wyjechałem do Irlandii, gdzie pracowałem ponad rok i pewnie bym tam został gdyby nie ciągle rosnąca tęsknota za ojczyzną. Nie mniej jednak, zupełnie nie żałuje powrotu bo dość szybko po przyjeździe dostałem pracę w SMT Software, gdzie programuję po dziś dzień. Jeżeli miałbym znowu ruszyć w trasę, wybrałbym Danię albo Szwecję ze względu na wyjątkowo wysokie zarobki w tych krajach, poza tym z tego co się orientuję angielski u nich w zupełności wystarcza.

IP i czas połączenia logowane. [20941086]
[05.01.2014] 15:34
123proba
Wystąpił błąd!
Twoja wypowiedź została potraktowana jak spam i nie została dodana do forum. Jeśli uważasz, że Twoja wiadomość nie jest spamem skontaktuj się z nami poprzez tę stronę.

IP i czas połączenia logowane. [20964250]
[08.01.2014] 01:42
grhhhhhhh
Mieszkam w Londynie ponad rok. Pracę znaleźć rzeczywiście nie jest trudno, jako że Polacy są ogólnie postrzegani jako inteligentni i pracowici (przynajmniej tak było w moich dwóch poprzednich pracach) z chęcią nas zatrudniają. Ja miałam być może szczęście (bo rzeczywiście opinia jest, że Polak na Polaka tu wilkiem patrzy) i w mojej pierwszej pracy była jedna Polka (z tym, że bardzo miła), a w drugiej na początku dwie (obgadujących wszystkich równo), a później już tylko jedna(nowa)bardzo fajna prosto z Polski, ale przejdźmy do meritum jeśli mówisz komunikatywnym Angielskim jesteś pracowity, uczciwy, nie narzekasz za dużo (mamy opinię, że lubimy narzekać na wszystko) to pracę znajdziesz szybko. Na początku nie spodziewaj się większej stawki niż 6,5-8funtów chyba, że masz doświadczenie, albo jedziesz azbest usuwać. Jeśli wylądujesz w pracy przy jedzonku to poza pensją dają ci jeszcze talony na lunch bądź coś w tym stylu (w poprzedniej pracy mieliśmy o 9 spotkanie ze śniadaniem, a potem na półgodzinnej płatnej przerwie lunch z Colą czy innym napojem jaki chcieliśmy + przez całą pracę woda mineralna ile tylko chcesz)de facto pracując tam na jedzenie przez pozostałe 5 dni nie wydawałam więcej niż 2funty dziennie. Jak tu przyjeżdżasz musisz na sam początek wziąć z sobą jakiś cash bezpiecznie jest mieć powyżej 700 ja przyjechałam z 500 i przed znalezieniem pracy i pierwszą wypłatą wydałam 350 z czego większość to była kaucja za pokój i bilety tygodniowe na transport. Pierwszy pokój znalazłam jeszcze w Polsce a jako że przyjechałam sama nigdy wcześniej w UK nie byłam to zaryzykowałam od Polaków. Wspominam o tym bo chcę przestrzec przed jednym błędem który popełniłam, a mianowicie nie wiedziałam, że występuję tu zjawisko mieszkań councilowskich (takich nie powinno się podnajmować) w moim przypadku płacąc za czynsz i wszystko inne nie mogłam używać adresu tego mieszkania (nielegalnie nam je podnajmował) a jest to o tyle ważne, że bez adresu nie załatwisz konta w banku, NIN czy choćby telefonu więc radzę się o to dopytać przed wynajmem. Druga sprawa telefon jakkolwiek telefon pay as U go jest wygodny to rachunek za niego jest makabryczny w czasie szukania pracy 40funtów szło mi tygodniowo. Więc jeśli masz możliwość to albo załatw sobie telefon na abonament, ale taki co po miesiącu możesz rozwiązać np. o2 11funtów miesięcznie i ileś tam darmowych minut w pakiecie albo jak planujesz zostać na np. rok to normalny abonament. Po roku mieszkania tu stwierdzam, że nie chcę wracać. Nie chodzi tylko o pieniądze. Tu człowiek czuje się bardziej wolny dla przykładu podam może coś banalnego W Polsce przechodząc na czerwonym świetle nawet jak nic nie jedzie w obecności policjanta na 90% zapłacisz mandat tu mają to w d... o ile nie stwarzasz tym zagrożenia nikt ci nic nie zrobi

IP i czas połączenia logowane. [20970363]
[11.01.2014] 23:31
pracait
Osoby zainteresowane wyjazdem za granicę mogą w serwisie Pracodawcy.info zapoznać się z ofertami pracy w wielu zagranicznych krajach
http://pracodawcy.info/praca-za-granica

IP i czas połączenia logowane. [20978953]
[16.01.2014] 20:18
jagna ol
praca w niemczech, dobra sprawa. ja załatwiłam sobie juz jakiś czas temu na http://ps24.net.pl/praca-opieka-niemcy i chyba juz nie wrócę do ojczyzny.

IP i czas połączenia logowane. [20989018]
[27.01.2014] 21:47
lech22
Przeczytaj koniecznie: http://www.praca-niemcy.com/ poradnik pracownika na zachodzie.

IP i czas połączenia logowane. [21010283]

1 2
 » Odpowiedz na ten temat