o2.pl forum.o2.pl
poczta.o2.pl
E-mail 20GB
Pudelek.pl - plotki, zdjęcia, sensacje
Pudelek
Wrzuta.pl - video, muzyka, mp3
Wideo+mp3
Login: @o2.pl Hasło:
  Strona główna» forum Gdzie i jak wyjechać?
 » Odpowiedz na ten temat

Norwegia

1 2 3   » 19 Strony tematu:
[03.06.2002] 11:57
Michalina
Witam wszystkich, którzy chcieliby porozmawiac ze mną o Norwegii. Jestem zakochana w tym kraju od paru lat i szukam kontaktu z ludźmi, którzy tam byli, mieszkają, wybierają się... Napiszcie, gdzie byliście i co warto zobaczyć.

(Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane.
[03.06.2002] 15:10
Argonauta
Jakie atrakcje tam na nas czekają? Dlaczego warto wybrać się tu, a nie np. do Finlandii?

We hungry for a life that we can't afford

(Odpowiedz cytując)    (Link do tej wypowiedzi)    (Zgłoś do usunięcia)
IP i czas połączenia logowane. [13815]
[04.06.2002] 13:54
Michalina
nie wiem, nie bylam w Finlandii, pewnie tez jest pieknie. Ale Norwegia jest bliżej, ma piękne fiordy i lodowiec, śliczne nadmorskie miasta, mało turystów, dziką przyrodę i góry. Wszystko w jednym.

IP i czas połączenia logowane. [14962]
[10.06.2002] 09:19
zoomik
Polecam miasto Bergen!!! rewelacja szczegolnie warto powloczyc sie wieczorem - droge z Oslo do Bergen. Plaskowyz na Harda........( nie pamietam ja to sie pisze).

IP i czas połączenia logowane. [23538]
[20.06.2002] 11:43
Michalina
Hardangervidda. Ludzie, czy nikt nie jezdzi do Norwegii? No i dobrze, przynajmniej nie ma tam tloku!
zoomik, gdzie jeszcze byles?

IP i czas połączenia logowane. [42760]
[27.07.2017] 14:47
[18.07.2002] 16:13
holling
Qrde chyba czujemy to samo.
Jak ja marzę o wyjeździe do Norwegii.Rok temu już prawie, lecz niestety....
Nieokiełznane fiordy,dzika przyroda,fantastyczne wodospady,lodowce,piękna architektura północnoeuropejska,Trole(he,he),Wikingowie...Długo by tak można.
Ja i tak tam pojadę.Wierzę w to.
POZDROWIEŃSTWA.

IP i czas połączenia logowane. [115550]
[18.07.2002] 18:42
Mariella
A ja mieszkam w Norwegii i zapewniam ze mamy tutaj wszedobylskich turystow wiecej niz pod dostatkiem...... czszegolnie Niemcow i Japonczykow....
Lodowcow jest tu kilka , ktory waro zobaczyc .... chmmmm chyba wszystkie, kazdy jest szczegolny i inny na swoj sposob. Aby sie nacieszyc zwiedzaniem Norwegii polecam lato maj sierpien wtedy jest naprawde pieknie, i do tego jasno jaies 20H na dobe. Co warto zobaczyc.... najwiekszy fjord swiata Sogne fjord w Sogn og Fjordane, droge trolli, przejechac droga nad oceanem ktora wije sie poprzez mosty na malych wysepkach dajac wrarzenie ze jedzie sie wlasciwie po wodzie, Trondheim (!!!!), Nordkapp, i np z Oslo do Trondheim po autostradzie srodkiem kraju (nie mylic norweskiej autostrady z europejskimi!!!! zasadnicza ogromna roznica) i wrocic wzdloz zachodniego wybrzeza odwiedzajac fjordy i miasteczka nad nimi polozone....

Zycze zrealizowania planow i udanej podrozy!

IP i czas połączenia logowane. [115892]
[18.07.2002] 21:59
emma
Michalina,
z tego co mi wiadomo do Norwegii Polacy nie jeżdżą po wrażenia związane z widokiem pięknych fiordów, lodowców czy nadmorskich miast, lecz po perspektywę widoku wypchanego portfela.
Stąd, podejrzewam, tak niewiele osób ma coś do powiedzenia w tym temacie...

W temacie wrażeń i zachwytów nad pięknem norweskiej przyrody.

A ja teraz w inną nutkę.

Tak jak Ciebie urzekła Norwegia, tak ja miałam swego czasu małą korbę na punkcie Finlandii.
Spędziłam tam kilka miesięcy i zjeździłam kawałeczek tego kraju.
Tysiące jezior, hektary lasów , sauny w każdym domu, bloku, na każdym campingu, Lapończycy chodzący po ulicach w tradycyjnych strojach no i rzecz jasna renifery i św. Mikołaj .
Nocą, gdy patrzyłam na niebo odnosiłam wrażenie, ze jest ono niżej a gwiazd jakby więcej. Zachody słońca jakich wcześniej ani później już nie oglądałam nigdy więcej.

Co jeszcze utkwiło mi w pamięci?

Z całą pewnością sami Finowie.
Niezwykle życzliwi, ufni i tolerancyjni.
Czasem miałam wrażenie, że aż naiwni, ale tak pozytywnie naiwni.
I tylko żal było słuchać, że ktoś tam, w jakiś tam sposób tą ich życzliwość wykorzystał w celach mało szlachetnych. ;(

p.s.
Mariella, z taką pasją opisałaś Norwegie, że już nabrałam ochoty, żeby tam pojechać.
Jedynym powstrzymującym mnie hamulcem przed spędzeniem właśnie tam wakacji są skandynawskie ceny niestety.

ale, kiedyś...
jestem pewna, że tam znów pojad
[nie mam nic do powiedzenia]

IP i czas połączenia logowane. [116462]
[18.07.2002] 22:18
Szurnięty39
Norwegia, jest krajem bardzo drogim dla turystów, pole namiotowe, przeliczajac korony na złotówki to około 30 zł od osoby za dobę tam płaci sie za wszystko. osobiscie Norwegia kojarzy mi sie zawsze z miejscowoscia Zell am See w Austri, choć są to rózne miejsca to jednak piekno maja podobne.

Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać.

IP i czas połączenia logowane. [116527]
[19.07.2002] 01:08
muzyk
norwegia-co tu mowic-jest super. bylem pare razy od spitsbergenu przez trollenfjord,bergen fish-markt, flam i jutro bym tam wrocil bez wahania SUPER
POLECAM NIEZDECYDOWANYM-POPROSTU SUPER-ni ma czegos identycznego gdzie indziej na swiecie-a wiem co mowie-bylem widzialem-polecam

mozna zyc odwaznie zyjac rozwaznie

IP i czas połączenia logowane. [116932]
[19.07.2002] 12:35
Szurnięty39
Zwiedziłem w zasadzie całą Skandynawię, ale największy brak oddechu przeżyłem w Norwegii. Zawsze z takich wycieczek przywoziłem setki zdjęć, niestety widoki które tam zobaczyłem z powodowały że bałem się wyciągnąć aparatu fotograficznego.. Poczułem totalną bezsilność pacząc na fiordy z wyższych partii gór, to było cos niesamowitego, stwierdziłem że żadne zdjęcie nie jest wstanie oddać tego widoku. Te wstążki jak nazywa się fiordy w różnych opisach to potężne przesmyki wijące się między górami, dodając do nich informacje o ich głębokościach i panującą tam ciszę to budzi to poważy respekt. Człowiek czuje się taki maleńki, zaczyna doceniać siłę natury i chciałby się jej podporządkować nie próbując nawet o nic pytać. Oczywiście przywiozłem trochę zdjęć ale były to głównie chatki w osadach rybackich na północnym wybrzeżu, chatki te, już w sposób dość prawdziwy można było przedstawić przy pomocy fotografii. Norwegia wydaje mi się dość egzotyczna, mimo wszystko bardzo mało ludzi tam jeździ przynajmniej Polaków, ale na pewno warto tam jechać. W Norwegii poznałem Fina pochodzenia polskiego z którym do dzisiaj utrzymuje kontakt, żeby było śmieszniej to on z kolei ma brata w Tajlandii i dzięki nim udało mi się zwiedzić również Tajlandię, chociaż Tajlandia to raczej miejsce mało atrakcyjne, myślę, że głównie z powodu zadu@@@aki tam panuje, powietrze jest po prostu zdechłe. Wracając do Norwegii to oczywiście zwiedziłem targowisko rybne w Oslo, Jest to targowisko, które jest stałym repertuarem wszystkich wycieczek.. W Polsce widząc sklep rybny przechodzę na drugą stronę ulicy z powodu zapachów, na tym targowisku ryby te w cale nie dają takiego nieprzyjemnego zapachu. Wspomniałem przedtem, że Norwegia kojarzy mi się z miejscowością Zell am See w Austrii, myślę że też z powodu chwilowego braku oddechu, kiedy spojrzy się na zielone dolne partie z ośnieżonego szczytu, choć są to zupełnie inne widoki, inne zwyczaje, i zbyt duży tłok.

Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać.

IP i czas połączenia logowane. [117685]
[19.07.2002] 12:47
emma

Autentyczne relacje ludzi są chyba najlepszą rekomendacją,
żeby gdzieś pojechać i coś zobaczyć.

Jeszcze jeden wpis w stylu Szurniętego,
a rzucam wszystko i wpław do Norwegii się wybiorę.

IP i czas połączenia logowane. [117719]
[19.07.2002] 14:57
Holling  holling@tlen.pl
No dobra kochani ale jaką trzeba mieć kieszeń żeby w ogóle myśleć o jakiejś wyprawie?
Tak obiektywnie patrząc.
Emma to jak będziesz rzucać to daj znać!
POZDROWIEŃSTWA

IP i czas połączenia logowane. [118296]
[19.07.2002] 15:08
Szurnięty39
Wszystko zależy, ile tam spędzisz, gdzie bedziesz spał, czy bedziesz sam czy z kimś, co bedziesz jadł, czy polecisz samolotem, czy popłyniesz promem, jest też mozliwosc pociągiem przez Rosję. Czy to bedzie tylko wycieczka, czy wczasy, komfort czy namiot. Trudno jest powiedzieć, naprawdę. Zadzwoń do jakiegos Biura Podróży i już będziesz zznał jakis przedział.

IP i czas połączenia logowane. [118365]
[19.07.2002] 15:13
Holling
Przedział biurowy to ja znam.
Że zależy to też sobie zdaję sprawę.Chodziło mi o jakieś minimum.No nic ,nie ważne.Ale dzięki.POZDRAWIAM

IP i czas połączenia logowane. [118390]
[19.07.2002] 15:19
ogiplus
szurnięty , dziękuję za (tu wstaw jakiś adekwatny przymiotnik, bo mnie brak słów ) opis twoich \"norweskich\" wrażeń, po takiej dawce o2 aż chce się żyć

albo chociażby - marzyć ( ... że się kiedyś tam udamy)

pozdroof-K

ps. masz cholerne szczęście, że kiedyś tam byłeś... (to trochę tak jak ja ; ja mam chyzia na punkcie francji )

IP i czas połączenia logowane. [118423]
[19.07.2002] 15:44
Szurnięty39
Holling: gdybys dobrze sie z organizował chciałbys spas pod namiotem, oczywiscie w lecie, w zimie nie radzę, to mozna spedzić dobę za 200 zł/osoba gdybyś jednak chciał poszaleć to dziennie możesz wydać nawet może nie poszaleć ale nie oszczedzac to możesz wydac dzienie nawet 800 zł oczywiscie przeliczajac korony. (mozna tez oróbować spać na dziko w namiocie)

IP i czas połączenia logowane. [118552]
[19.07.2002] 15:57
Holling
Nie wiem jak w praktyce ale spanie na dziko jest prawnie jakoś zapisane.Czyli można namiot rozkładać i składać do woli a warunek to pozostawić po sobie porządek i co najmniej 150m. od najbliższego domu i nie dłużej niż 1 dzień.
Mariella mówi,że jednak różnie z tym bywa(no ja bym zaryzykował).
Taa ja wiem,że chlebuś to wydatekn rzędu 7-15pln, ale 200 doba?Chyba przesadziłeś.No ale nie wypowiadam się bo nie byłem.W razie czego zawsze zostają jagody...Czy to prawda,że najtańsze są lody?Ja tam lubie lody.

IP i czas połączenia logowane. [118613]
[19.07.2002] 16:16
Szurnięty39
200 zł doba to z nocelegiem, spanie na dziko to alternatywa. Teraz uciekam na weeken...

IP i czas połączenia logowane. [118693]
[19.07.2002] 22:43
Szurnięty39
W wypowiedziach na temat Norwegii jest pewna zagadka, czy ktos potrafi na nią odpowiedzieć ??

IP i czas połączenia logowane. [119470]
[20.07.2002] 02:24
maciek
chcialbym wszystkim wam opisac moj krotki pobyt w szwecji co prawda to nie norwegia ale bylem mniej wiecej 30 km od n.. niewazne
kraj widokow , pamietam jak dzis kiedy zarobkowo zbieralem runo lesne te wyprawy po lasach przechodzace kolo mnie losie nierobiace po pewnym czasie juz na mnie wielkiego wrazenia a ile razy to sie wpadlo w bagno raz nawet zrbilo sie nieco strasznie kiedy ugrzezlem po szyje wtedy czlowiek poczul strach naprawde polecam skandynawie nie bylem tam na tyle dlugo zeby zobaczyc to co bym chcial raczej przyciagla mnie ta druga perspektywa no coz ale i tamte wrazenia pozostana na zawsze przyroda dala mi tak po palniku jak zaden inny kraj mi nie dal takiego wrazenia
wiekszosc czasu spedzilem w miejscowosci Branas nastawionej na wypoczynek zima narty i takie tam fakt skandynawowie naprawde zyczliwi czego nie mozna powiedziec o amerykanach , amerykanach? to pozniej
droge przez baltyk przebylem promem tez bylo calkiem ciekawie jechalem wenem bylo nas kilka osob i wyszlo calkiem tanio
polecam polecam

IP i czas połączenia logowane. [119965]
[20.07.2002] 09:14
Holling
Słuchajcie a'propos turystyki wyjazdowej.Wiecie coś na temat firmy Interregion?

IP i czas połączenia logowane. [120219]
[20.07.2002] 10:45
emma

Szurnięty,
a wracając do tej zagadki,
to ja poproszę bardzo o koło ratunkowe.

IP i czas połączenia logowane. [120294]
[20.07.2002] 10:47
Holling
...można zadzwonić?

IP i czas połączenia logowane. [120299]
[20.07.2002] 10:54
emma

do Szurniętego czy do mnie?

IP i czas połączenia logowane. [120315]
[20.07.2002] 10:56
Holling
Do przyjaciela.He,he....
POZDRAWIAM!!!

IP i czas połączenia logowane. [120318]
[20.07.2002] 11:11
Szurnięty39
Kochani, miałem przez weekend nie siadać do komputera, wiec nie kuście Wziołem gorącą kąpiej z psikałem, się markową wodą kolońską i mam zamiar podraznić płeć piekną

IP i czas połączenia logowane. [120353]
[20.07.2002] 11:17
emma
taaa...
i kto tu kogo kusi....

IP i czas połączenia logowane. [120364]
[20.07.2002] 11:19
Holling
Hmmm...zapachniłeś całą "Norwegię"

IP i czas połączenia logowane. [120370]
[20.07.2002] 16:49
maciek
bedziesz pachnial niczym niezapominajka

IP i czas połączenia logowane. [120778]
[25.07.2002] 19:18
Michalina
Szurnięty39, ja tez z kazdej wyprawy przywoze mase zdjec, ale jak ogladam odbitki, to wole zamknac oczy i powrocic do wspomnien. Zaden obiektyw nie obejmie tego ogromu. Wspaniale gory, a pomiedzy nimi morze, cos niesamowitego. Moim ulubionym miejscem pod tym wzgledem jest Aurland nad Sognefjordem. Mozna sie zapatrzec. A niebo! W Norwegii wyglada zupelnie inaczej niz gdziekolwiek indziej. Widok chmur doslownie zwala z nog.
Malo turystow. Wlasciwie tylko Niemcy i Amerykanie. Ale naprawde jest ich mniej niz na Kaszubach. Tubylcow zreszta tez malo. Po drodze mija sie jakies farmy, ale wokol nich zywego ducha. Jednak, jak sie juz spotka Norwega, zawsze jest on mily, schludny, mowi po angielsku - nawet dzieci sprzedajace truskawki przy drodze - i jest bardzo praworzadny, az do przesady jak na polska mentalnosc.
Drogo jest, to prawda, chleb 20 NOK, czyli 10 zlotych, ale paliwo w tym roku kupowalismy w Stavanger za 7,50, czyli prawie za tyle co u nas. Lody 14-20 NOK. Truskawki przy drodze 20 NOK za pol kilo, czeresnie - rewelacyjne! - 25-30 NOK przy drodze za pol kilo, w Bergen na targu rybnym 160 NOK za kilogram (80 zl!). Losos w dzwonkach w sklepie okolo 60 NOK za kg, czyli tak jak u nas, a oni po ropie naftowej zyja wlasnie z rybolostwa.
Ale przeciez mozna jesc polskie zupki w proszku i mieszkac w namiocie, prawda? Ja tak robie od lat i nie narzekam. Holling za 4 tys. zlotych pojada dwie osoby wliczajac jedzenie z Polski, namiot rozstawiany na kempingach, paliwo, platne drogi i przeprawy promowe, prom z Gdyni do Karlskrony, ubezpieczenie i drobne przyjemnosci w postaci wspomnianych truskawek, czeresni, lodow i, niestety od czasu do czasu, chleba. Na 10 dni. My w tym roku bylismy dwa tygodnie, wiec wyszlo troche wiecej. Spanie na dziko jest raczej bezpieczne, poniewaz Norwegia jest krajem, w ktorym wskaznik przestepczosci prawie zanika. Natomiast tak naprawde to nie za bardzo jest gdzie sie rozbic, chyba, ze wysoko w gorach, co niekazdemu odpowiada.
Kempingi sa rewelacyjne: 90-170 NOK za namiot i dwie osoby, kuchnia za darmo, prysznice takze za darmo sie zdarzają, ale rzadko. Czysto jak w domu, bo wszyscy po sobie sprzataja!!!
Pogoda jest super, ludzie z reguly o to sie boja. W tym roku troche padalo, ale na szczescie tylko nocami. Zawsze wracamy opaleni. Slonecznie bardzo i wieje ozywczy wiatr. Temperatury powyzej 20 st. C.
Ludzie, no super jest, w przyszlym roku jade znowu. Piszcie, piszcie, postaram sie odpowiedziec na kazde pytanie. Niestety, nie bylam jeszcze na polnocy, nie widzialam Lofotow i Przyladka. Ale wszystko przede mna...

IP i czas połączenia logowane. [133659]

1 2 3   » 19 Strony tematu:
 » Odpowiedz na ten temat